میرنیوز

بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی 2022-04-05T14:39:23+04:30

به گزارش ایسنا به نقل از هدف نوین، دوران کودکی را می‌توان بهترین و مناسب‌ترین دوران برای آموزش دانست چرا که ذهن کودکان پتانسیل یادگیری بسیار بالایی داشته و می‌توانند با سرعت و کیفیت بهتری مطالب مختلف را دریافت کنند. آموزش زبان‌های خارجه دوم، سوم و … در دوران کودکی می‌تواند بهترین نتیجه و بازدهی را داشته باشد. به‌صورت کلی در دنیای مدرن و ماشینی امروز یادگیری زبان دوم و چندم اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر این آموزش‌ها در سنین پایین انجام شود قطعاً می‌تواند مزایا و نتایج بهتری داشته باشد. آموزش زبان کودکان می‌تواند چالش‌ها و سختی‌های خاص خود را داشته باشد به همین دلیل انتخاب روش و منابع آموزشی اهمیت بسیار زیادی دارد. روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان کودکان وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند اما تمامی این روش‌ها بر پایه کتاب‌های آموزشی پیاده می‌شوند. در ادامه مطلب به بررسی ویژگی‌های بهترین کتاب آموزش و یادگیری زبان کودکان پرداخته خواهد شد.

مزایای آموزش زبان در کودکی

یادگیری هر زبانی به‌عنوان زبان دوم، سوم و … می‌تواند مزیت‌ها و فواید متعددی برای افراد داشته باشد اما بسیاری از افراد خیلی دیر ضرورت و لزوم آشنایی با زبان‌های خارجه را درک می‌کنند و تا دوران جوانی و بزرگ‌سالی برای یادگیری هیچ اقدامی نمی‌کنند و این باعث می‌شود که کار سخت‌تری پیش رو داشته باشند. آموزش هر زبانی در سنین بالا می‌تواند چالش‌ها و مشکلات متعددی به همراه داشته باشد و به‌مراتب سخت‌تر از دوران کودکی باشد. مهم‌ترین و بهترین مزایای یادگیری زبان در کودکی شامل موارد زیر می‌باشند:

به رشد و خلاقیت ذهنی کودکان کمک ویژه‌ای بکند.

کودکان با آموزش زبان‌های متعدد می‌توانند آمادگی و پتانسیل دریافت آموزش‌های بیشتری داشته باشند و ظرفیت حافظه آن‌ها بسیار بیشتر خواهد شد.

در سنین بزرگ‌سالی از زبان‌های دوم و … همانند زبان مادری خود و به‌صورت کاملاً شیوا و واضح در ارتباطات خود استفاده کنند.

کودکان تمرکز و خلاقیت بسیار بیشتری بر روی موضوعات مختلف داشته باشند.

بستر مناسبی برای آموزش زبان‌های دیگر برای افراد فراهم شود و افراد با فرهنگ‌ها و زبان‌های دیگری آشنا شوند.

کودکان با دنیای جدیدی از اطلاعات، بازی‌ها، سرگرمی‌ها و … آشنا شوند چرا که امروزه امکانات و فنّاوری‌های متعددی وجود دارند که مرزهای جغرافیایی را از بین برده‌اند.

آموزش زبان در دوران کودکی می‌تواند به افراد کمک کند که در بزرگ‌سالی برای اهداف مختلفی همچون ادامه تحصیل، مسافرت، تجارت و کسب‌وکار، ارتقای شغل و … مشکلی نداشته باشند.

بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی

خرید آنلاین کتاب زبان آموزشی کودکان

انتخاب کتاب آموزش زبان کودکان نیازمند رعایت فاکتورها و پارامترهای مختلفی است و نمی‌توان انتظار داشت که کودکان با تمامی کتاب‌های آموزشی و سی دی آموزشی زبان کودکان به یک اندازه ارتباط برقرار کنند. سن و سال کودک می‌تواند اولین و مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب کتاب باشد و کتابی که برای کودکان 10 ساله طراحی و نوشته شده نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای کودکان 4 تا 5 ساله باشد. به‌صورت کلی مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب کتاب آموزشی باید به آن‌ها توجه کرد شامل موارد زیر هستند:

کتاب باید دارای محتوای مناسب کودک باشد و کودک باید به خوبی قادر باشد با محتوای کتاب‌ها ارتباط برقرار کند.

طراحی کتاب نیز اهمیت بالایی دارد چرا که کودکان بیشتر از متن کتاب‌ها به طراحی‌ها و تصاویر موجود در کتاب توجه می‌کنند.

سطح زبان کودکان نیز اهمیت بالایی در انتخاب کتاب آموزش زبان کودکان دارد به‌عنوان‌مثال زمانی که کودک هنوز با حروف الفبای یک زبان آشنایی ندارد خرید کتاب داستان نمی‌تواند ایده مناسبی باشد.

سبک نگارش کتاب نیز اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که کودکان برخلاف بزرگ‌سالان قادر به درک جملات بلند و سنگین نیستند و باید نگارش کتاب کاملاً با سن و سال کودکان همخوانی داشته باشد.

خرید اینترنتی کتاب آموزش زبان کودکان

همان‌طور که گفته شد کتاب‌های آموزش زبان برای افراد خردسال دارای ویژگی‌ها و مشخصات منحصربه‌فردی هستند و لازم است که بر اساس شرایط سنی زبان‌آموزان، میزان استعداد، جنسیت، شرایط روحی و شخصیتی، میزان زمان آزاد کودکان و … انتخاب شوند. کتاب‌ها در حقیقت مهم‌ترین و اصلی‌ترین ابزار آموزش زبان هستند و امروزه انواع کتاب‌های مختلف با اهداف و موضوعات متعدد در دسترس هستند که به آموزش مباحثی همچون گرامر، آموزش تلفظ، آموزش مکالمه، آموزش مهارت‌های چهارگانه، آموزش لغات و … می‌پردازند. به‌صورت کلی انتخاب کتاب آموزش زبان کودکان می‌تواند چالش‌ها و مشکلات متعددی به همراه داشته باشد و لازم است که حتماً فاکتورهای مختلف و متعددی در انتخاب این کتاب‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

بهترین کتاب آموزش زبان کتاب است که از محتوای جذاب، مناسب و کاملاً کودکانه‌ای برخوردار است و کودکان می‌توانند به‌سادگی به آن ارتباط برقرار کنند. محتوای جذاب کتاب باعث می‌شود که کودک اراده و انگیزه‌ بیشتری برای یادگیری زبان داشته باشد.

زبان بیان کتاب‌های مخصوص کودکان کاملاً متفاوت از کتاب بزرگ‌سالان است و یک کتاب خوب باید از یک بیان ساده، روان و کودکانه برخوردار باشد تا کودک بتواند به خوبی و راحتی تمامی مفاهیم را فرا بگیرد. بهترین زبان برای کتاب‌های آموزش زبان کودکان زبان داستان‌نویسی و شعر کودکانه است.

کتاب آموزش زبان کودکان باید از یک هدف، منظور و برنامه مشخصی برخوردار باشد و دقیقاً مشخص باشد که قصد آموزش چه مباحثی به کودکان دارد

آموزش‌های موجود در کتاب‌ها باید در قالب تصاویر رنگی و جذاب باشد تا کودک به خوبی بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

کتاب باید دارای بخش‌های مختلفی همچون آموزش، تمرین، بازی و سرگرمی، فعالیت‌های عملی و … باشد.

کتاب باید متناسب با سطح زبان کودک باشد و با سن و سال او سنخیت داشته باشد در غیر این صورت کودک تمایلی به استفاده و خواندن آن نخواهد داشت و انگیزه‌ای برای آموزش ندارد.

واژه‌هایی که در کتاب استفاده می‌شوند باید در قالب تصاویر، عبارت‌های کودکانه، اصطلاحات و … بیان شوند تا در ذهن کودک ماندگار شوند.

یک کتاب آموزش زبان کودکان باید به تقویت و ارتقای مهارت‌های چهارگانه خواندن، نوشتن، حرف زدن و گوش دادن کودکان کمک کند.

گرامر و ساختار زبان بحث بسیار پیچیده‌ای است و چنانچه در کتاب‌های آموزشی به‌درستی و متناسب با سطح زبان‌آموز عنوان نشوند می‌توانند باعث دل‌زدگی شده و اجازه یادگیری به آن‌ها ندهند.

کتاب باید دارای منظور و هدف واضح و مشخصی باشد. یک کتاب آموزشی می‌تواند به‌منظور آموزش لغات، گرامر، مکالمه و … نوشته شود.

کتاب در کنار استفاده از داستان‌ها، شعرها و … باید دارای فعالیت‌های عملی نیز باشد چرا که کودکان انرژی زیادی دارند و نمی‌توانند مدت‌زمان زیادی روی یک مطلب خاص تمرکز کنند.

بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی

 آموزش زبان به کودکان

همان‌طور که گفته شد آموزش کودکان همواره چالش‌های مختلفی به همراه دارد و لازم است که اساتید و مربیان به‌تمامی جنبه‌های آموزشی و پکیج‌های آموزشی کودکان توجه داشته باشند در غیر این صورت کودک ممکن است علاقه‌ای به ادامه یادگیری نداشته باشد و کاملاً از زبان موردنظر زده شود. علاوه بر انتخاب کتاب آموزشی مناسب لازم است که آموزش‌های زبان مبتنی بر موارد زیر باشند.

آموختن زبان به کودکان همراه با انواع بازی‌های فکری، فیزیکی و عملی

ثبت‌نام کودکان و شرکت دادن آن‌ها در کلاس‌های آموزشی برای قرار گرفتن در اتمسفر آموزشی و هم‌نشین شدن با همسالان

استفاده از روش‌های آموزشی متعدد مانند نقاشی، موسیقی، استفاده از انیمیشن و کارتون‌های کودکانه

شبیه‌سازی محیط برای کودکان با استفاده از قرار دادن آن‌ها در میان افرادی که با زبان موردنظر تکلم می‌کنند و یا استفاده از نرم‌افزارها، فیلم‌ها و …

استفاده از مدرس خصوصی

استفاده از پوسترها در اتاق کودک

اجرای تئاتر و سرگرمی‌های مختلف به زبان موردنظر

استفاده از کاردستی و عروسک و …

جمع‌بندی نهایی

کتاب‌ها به‌عنوان اصلی‌ترین منبع و مرجع آموزش زبان‌های خارجه هستند و به همین دلیل لازم است که در انتخاب، خرید و استفاده از آن‌ها به فاکتورها و پارامترهای مختلفی توجه شود. یادگیری زبان‌های خارجه برای کودکان می‌تواند همراه با چالش‌ها و مشکلات مختلفی باشد و استفاده از کتاب آموزش زبان کودکان باید بر اساس عواملی همچون سن و سال، روحیات شخصی کودک، سطح زبان و … صورت بگیرد. سایت هدف نوین به‌عنوان یکی از معتبرترین سایت‌های عرضه‌کننده کتاب‌های آموزشی بهترین و باکیفیت‌ترین کتاب‌های زبان را برای سنین و سطوح مختلف در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد و افراد می‌توانند علاوه بر تهیه کتاب در این سایت انواع منابع آموزشی دیگر همانند فلش کارت‌ها، داستان‌ها، سی دی، فرهنگ لغات و … را تهیه کنند.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
2022-05-18T16:45:06+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۸۰۹ دلار و ۶۰ سنت رسید‌.

انجام دستور رییس جمهوری با انتشار آگهی واگذاری سهام سایپا

 انجام دستور رییس جمهوری با انتشار آگهی واگذاری سهام سایپا
2022-05-18T16:45:06+04:30
یکی از هشت دستور رییس جمهوری برای حل مشکلات صنعت خودروسازی کشور، تعیین تکلیف واگذاری مدیریت دولتی دو شرکت‌ خودروسازی بود که در راستای تحقق این دستور، روز گذ...

طراحی هم‌زمان مدل‌های بنزینی و برقی پروژه K۱۲۵ ایران خودرو

 طراحی هم‌زمان مدل‌های بنزینی و برقی پروژه K۱۲۵ ایران خودرو
2022-05-18T16:45:05+04:30
معاون تحقیقات ایران خودرو با اشاره به این‌که برقی‌سازی خودروها برنامه‌ریزی شده، خاطرنشان کرد: خودروی K۱۲۵ اولین محصولی است که هم زمان مدل بنزینی آن، با طراح...

اپراتور اول برنده نشان روابط عمومی دیجیتال ایران شد

 اپراتور اول برنده نشان روابط عمومی دیجیتال ایران شد
2022-05-18T16:45:05+04:30
در نهمین جشنواره ستارگان روابط‌عمومی ایران، همراه اول بدلیل پیشرو بودن در خدمات ارتباطی دیجیتال موفق به دریافت نشان‌های ستاره ملی روابط عمومی در حوزه روابط‌...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸|طلا ارزان شد

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۸|طلا ارزان شد
2022-05-18T16:45:04+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۵۰هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۱۵۰هزار تومان است.

اولین تولیدکننده فولاد ایران، جایزه برنامه ریزی را دریافت کرد

اولین تولیدکننده فولاد ایران، جایزه برنامه ریزی را دریافت کرد
2022-05-18T10:51:48+04:30
در این آیین که با تقدیر از فعالان و پیشکسوتان روابط عمومی کشور همراه بود، جایزه برنامه ریزی به علیرضا امیری مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تو...

پروژه مهم و ملی که ۱۲ سال معطل مانده است!

پروژه مهم و ملی که ۱۲ سال معطل مانده است!
2022-05-18T10:51:47+04:30
فرشید علیزاده ساوه شمشکی با گلایه از موانعی که بر سر راه این پروژه ملی مهم و فرامنطقه‌ای ایجاد شده، گفت این پروژه ۱۲ سال معطل روند اداری بیهوده مانده است.

سایت خرید کتاب‌های کمک درسی

سایت خرید کتاب‌های کمک درسی
2022-05-17T18:05:04+04:30
پاییز کتاب، کتابچی، چی بخونم و پایتخت، ۴ سایت برتر در این زمینه هستند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۵| سکه چند شد؟

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۵| سکه چند شد؟
2022-05-17T17:45:03+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۶۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

کاهش ارزبری ۱۰۹ میلیون یورویی با انعقاد ۹۰ تفاهم‌نامه با دانش‌بنیان‌ها

 کاهش ارزبری ۱۰۹ میلیون یورویی با انعقاد ۹۰ تفاهم‌نامه با دانش‌بنیان‌ها
2022-05-17T17:45:02+04:30
مدیرعامل ساپکو گفت: به منظور مشارکت حداکثری شرکت‌های دانش بنیان، ساپکو از سال ۱۳۹۸ تاکنون، موفق به عقد ۹۰ تفاهم ‌نامه با شرکت‌ها و موسسات و نهادهای دانش بنی...

رونمایی از تازه‌ترین امکانات محصولات سفارشی ایران خودرو/ افتتاح مرکز جوارکارگاهی فنی حرفه‌ای در آپکو

 رونمایی از تازه‌ترین امکانات محصولات سفارشی ایران خودرو/ افتتاح مرکز جوارکارگاهی فنی حرفه‌ای در آپکو
2022-05-17T17:45:02+04:30
با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، حسینی‌نیا، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور، مراسم افتتاح مرکز کارگاهی فنی ...

سایبربان/ حمله سایبری گسترده به شرکت ارتباطات مبین نت

 سایبربان/ حمله سایبری گسترده به شرکت ارتباطات مبین نت
2022-05-17T17:45:01+04:30
مبین‌نت در اطلاعیه‌ای اعلام کرده افت سرعت و قطعی اینترنت روز گذشته این شرکت به دلیل حملات گسترده سایبری بوده است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
2022-05-17T17:45:01+04:30
قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۱۸۱۰ دلار و ۵۸ سنت رسید.

ثبت نام نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در همایش ظرفیت‌های همکاری با گروه صنعتی ایران‌خودرو آغاز شد

 ثبت نام نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در همایش ظرفیت‌های همکاری با گروه صنعتی ایران‌خودرو آغاز شد
2022-05-17T17:45:01+04:30
ثبت‌نام نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در «همایش همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو» آغاز شد.

ظرفیت‌های بورس کالا برای اقتصاد ایران/ خاندوزی: خودرو در بورس کالا معامله شود

 ظرفیت‌های بورس کالا برای اقتصاد ایران/ خاندوزی: خودرو در بورس کالا معامله شود
2022-05-17T17:45:01+04:30
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین همایش برترین های بورس کالای ایران از روند مطلوب بورس کالا تقدیر و با اشاره به تداوم این مسیر روبه بهبود ظرفیت های مغفول...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶| آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶| آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز
2022-05-17T17:45:01+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

ریسپکت سدان جدید از بهمن موتور+ عکس

 ریسپکت سدان جدید از بهمن موتور+ عکس
2022-05-17T17:45:01+04:30
قرار است سدان جدید بهمن موتور به نام ریسپکت (Respect) تا تیر ماه راهی بازار شود.

محصولات جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو در نمایشگاه شهرآفتاب رونمایی شد

 محصولات جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو در نمایشگاه شهرآفتاب رونمایی شد
2022-05-17T17:45:01+04:30
معاون وزیر صمت با بیان این‌که ایران‌خودرو اقداماتی که برنامه‌ریزی شده را به خوبی پیش می برد، گفت: طبیعی است که مشکلات یک شبه قابل حل نیست و نیازمند زمان است...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
2022-05-17T17:45:00+04:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۲۵ دلار و ۲۹ سنت رسید.

محصول ۸ شرکت در بورس کالا پذیرش شد

 محصول ۸ شرکت در بورس کالا پذیرش شد
2022-05-17T17:45:00+04:30
بورس کالای ایران از پذیرش محصول ۸ شرکت در بازار اصلی و فرعی این بورس خبر داد.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷| طلا امروز چند شد؟

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷| طلا امروز چند شد؟
2022-05-17T17:45:00+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۷۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

اتصال ۴۱۰ روستای کشور از طریق همراه اول و با دستور وزیر ارتباطات به شبکه ملی اطلاعات

 اتصال ۴۱۰ روستای کشور از طریق همراه اول و با دستور وزیر ارتباطات به شبکه ملی اطلاعات
2022-05-17T17:45:00+04:30
همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی، اتصال بیش از ۶۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات برقرار شد که همراه اول اتصال ۴۱۰ مورد از روستاها را برعهده داشت.

ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات

ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات
2022-05-17T10:31:47+04:30
ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و برترین شرکت در عرضه متنوع محصولات در بورس کالای ایران و همچنین چهارمین شرکت برتر در ارزش محصولات ارائه شده در بورس برگزیده شد.

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار

اهمیت چیدمان مبلمان اداری در کسب و کار
2022-05-17T10:31:46+04:30
در این مقاله مهم‌ترین نکات انتخاب مبلمان اداری را بررسی می‌کنیم.

حضور پلتفرم «سلامت بقراط» در همایش جامع کووید ۱۹

حضور پلتفرم «سلامت بقراط» در همایش جامع کووید ۱۹
2022-05-17T10:18:28+04:30
پلتفرم سلامت بقراط با ده مرکز فعال‌سازی و آموزش نسخه نویسی در اولین همایش جامع کووید ۱۹ با نام تخصصی مدوفارم ۱۴۰۱ شرکت کرد.

ایران‌خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند

ایران‌خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند
2022-05-16T20:18:24+04:30
معاون وزیر صمت گفت: طبیعی است که مشکلات یک شبه قابل حل نیست و نیازمند زمان است، مهم این است که ایران خودرو در مسیر اصلاح حرکت می‌کند.

آگهی‌های استخدامی برنامه نویس در شرکت‌های بزرگ (بهار ۱۴۰۱)

آگهی‌های استخدامی برنامه نویس در شرکت‌های بزرگ (بهار ۱۴۰۱)
2022-05-16T09:58:33+04:30
برای استفاده از این فرصت و استخدام به عنوان برنامه نویس در بهترین سازمان‌ها و شرکت‌های ایران، کافی است به ایران تلنت مراجعه کنید.

در صورت بروز این علائم به دکتر قلب مراجعه کنید

در صورت بروز این علائم به دکتر قلب مراجعه کنید
2022-05-16T09:58:32+04:30
در ادامه با شایع‌ترین بیماری‌ های قلبی آشنا می‌شویم و علائم و علل هر کدام از آن‌ها را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

نرخ رسمی ۲۳ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۳ ارز افزایشی شد
2022-05-16T09:58:32+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۹ ارز کاهش و ۲۳ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ رسمی ۱۴ ارز ثابت ماند.

آمادگی کامل ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین کشور

  آمادگی کامل ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین و نیمه سنگین کشور
2022-05-16T10:05:07+04:30
مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به فرامین هشت ماده‌ای رییس جمهوری محترم و راهبردهای وزارت صمت در خصوص نوسازی ناوگان سنگین و نیمه سنگین کشور، از اعلام آما...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)