میرنیوز

تحول آفرینی شرکت نویان در صنعت تجهیزات آزمایشگاهی

تحول آفرینی شرکت نویان در صنعت تجهیزات آزمایشگاهی 2021-05-03T15:22:19+04:30

به گزارش ایسنا بنابر اعلام شرکت نویان پارسیان، دکتر سعید رضا شاهمرادی مدیرکل اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو کشور روز یکشنبه 12 اردیبهشت ماه 1400، در حاشیه بازدید از خط تولید کیت های جدید تشخیص آزمایشگاهی و نسل نوین دستگاه‌های ایمونو آنالایزر تمام اتوماتیک  شرکت نویان نگین پارسیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:باعث افتخار است که  شرکت نویان نگین پارسیان با  تولید کیت های هورمونی کشور را در این زمینه به خودکفایی رسانده است .

سلامت مردم را نمی توان معطل واردات گذاشت

دکتر شاهمرادی با تاکید بر ضرورت داخلی‌سازی و بومی‌سازی کیت های جدید آزمایشگاهی، افزود: سلامت مردم را نمی توان معطل واردات گذاشت و تجربه به ما نشان داده است اگر در حوزه های مختلف سلامت و برای مثال در بخش تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی متکی به واردات باشیم ممکن است در برخی مقاطع واردات به دلیل تحریم یا دلایل دیگر به مانع برخورد کند و سلامت هم‌وطنان با مخاطره مواجه شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر این، در این بازدید با ظرفیت های خوبی در شرکت نویان آشنا شدیم که نشان می دهد این شرکت پیش بینی هایی در مورد توسعه تکنولوژی این کیت ها در کشور داشته و انتقال فناوری نوین تولید کیت های آزمایشگاهی با دستگاه های پیشرفته را با سرمایه گذاری قابل توجه در دستور کار قرار داده است.

تحول آفرینی شرکت نویان در صنعت تجهیزات آزمایشگاهی

 دکترشاهمرادی یادآور شد: این فناوری و محصولات به دست آمده از آن علاوه بر بی نیاز کردن ایران از واردات کیت های نسل جدید، چشم انداز صادراتی را نیز در برابر کشور ما می گشاید و از این نظر نیز باید از مدیران و پرسنل این شرکت تقدیر کرد.

تسهیل فرآیندهای صدور مجوز و رفع سخت گیری های غیر ضروری

مدیرکل اداره کل تجهیزات پزشکی در پاسخ به این پرسش که در این بازدید چه موانع و چالش های در تولید کیت های جدید تشخیصی آزمایشگاهی از سوی مدیران شرکت نویان مطرح شد و شما چه اقدامی برای رفع این موانع انجام خواهید داد، بیان کرد: مشکل عمده ای که تمام تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی با آن مواجه اند و در این بازدید هم مطرح شد بحث مجوزها است که در سازمان ها و ادارات دولتی دچار بروکراسی اداری می شود و برای تولیدکنندگان مشکل ساز است. ما در سال حمایت از تولید داخلی و مانع زدایی از تولید، یکی از وظایف اصلی خود را بر موضوع تسهیل فرآیندهای صدور مجوزها متمرکز کرده ایم.

وی با تاکید بر این که هر مانعی که موجب شود محصول تولید داخل در حوزه صنعت آزمایشگاهی دیرتر به بازار عرضه شود باید آن را برطرف کنیم، افزود: اغلب تولیدکنندگان از کندی فرآیند بررسی کیفی و صدور مجوز گله مند هستند که ما قرارگاهی برای رفع این مانع تشکیل دادیم.

تحول آفرینی شرکت نویان در صنعت تجهیزات آزمایشگاهی

شاهمرادی با بیان این که در بحث صدور مجوز بعضا همکاران ما سخت گیری های غیرضروری داشتند که فرآیند صدور مجوز را طولانی می کرد، افزود: در این قرارگاه دانشگاه های مختلف، انجمن ها و تولیدکنندگان  حضور دارند و کارگروه هایی نیز ذیل این قرارگاه تشکیل داده ایم که موانع را با کمک دانشگاه ها و تشکل های تولیدی و تولیدکنندگان شاخص کشور مورد بررسی قرار می دهیم و انشاء الله در رفع موانع تلاش خواهیم کرد.

اقدامات بخش حاکمیتی در صیانت از تولیدکنندگان داخلی تجهیزات آزمایشگاهی

مدیرکل اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان و غذا و دارو در پاسخ به پرسش مبنی بر این که دولت و بخش حاکمیتی در صنعت تجهیزات آزمایشگاهی برای صیانت از سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی در حوزه کیت های نوین تشخیصی چه اقداماتی خواهد کرد، اظهارکرد: در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی کالاهایی که تولید داخلی دارد اگر این تولید نیاز کشور را برطرف کند و در این زمینه به خودکفایی برسیم به صورت جدی مورد حمایت دولت قرار می گیرد؛ به این شکل که این کالاها وارد لیست T1 می شود و وقتی کالای تولید داخل وارد این لیست شود به هیچ عنوان مجوز برای واردات کالای مشابه خارجی صادر نمی شود. ضمنا کالاهایی که در حوزه صنعت آزمایشگاهی و به طور کلی تجهیزات پزشکی در داخل تولید می شود، مراکز درمانی و بیمارستانی کشور که بسیاری از آنها دولتی به شمار می آیند به هیچ عنوان حق خرید و استفاده از تجهیزات مشابه خارجی را ندارند و نظارت در این بخش هم جدی است. بر این اساس می توان گفت دولت با این ابزارها از سرمایه گذاری بخش خصوصی و تولیدکنندگان داخلی صنعت آزمایشگاهی حمایت و صیانت می‌کند.

ارتقاء اقتصاد مقاومتی با انتقال فن آوری توسط تولیدکنندگان ممکن می شود

مهندس محمد صالحی مدیرعامل شرکت نویان نگین پارسیان نیز در حاشیه این بازدید با استقبال از تشکیل قرارگاه و کارگروه های رفع موانع تولید در حوزه صنعت آزمایشگاهی بیان کرد: نقش اصلی این قرارگاه باید تثبیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت تولید تجهیزات آزمایشگاهی در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی  باشد چرا که   تحریم های متعدد و ناجوانمردانه به ما ثابت کرد که برای رهایی از وابستگی تولیدکنندگان دانش بنیان بهترین راهکار هستند زیرا علاوه بر اشتغالزایی و تامین بازار کشور زمینه صادرات  و ارزآو ز را نیز فراهم می نمایند.

صالحی افزود  اگر سرمایه گذار، حمایت لازم را دریافت نکند و ورشکسته شود  دولت باید برای تامین محصولی که در کشور تولید می شد با صرف ارز از ذخایر ملی کشور آن را از کشورهای دیگر دریافت نماید که  این علاوه بر عقب ماندگی  در حوزه سلامت کشور، هزینه های سنگین مالی و جانی برای کشوردر بر دارد و این برخلاف منویات رهبری در اصول اقتصاد مقاومتی می باشد.

وی تصریح کرد:  این قرارگاه و کارگروه های ذیل آن در صورتی موفق خواهند بود که تمام فعالان مطرح حوزه صنعت آزمایشگاهی کشور را دعوت و گلوگاه ها و موانع تولید را از زاویه دید آنها مورد بررسی قرار دهند.

مهندس صالحی افزود: در مرحله بعد این موانع باید در این کارگروه ها تجزیه و تحلیل شده و خروجی این تحلیل ها به صورت راهکارهای عملی و قانونی رفع مانع، به ادارات و سازمان های مربوطه در دولت و دیگر ارگان ها تکلیف شود.

فناوری قدیمی ؛ نقطه ضعف بزرگ تولیدکنندگان داخلی صنایع آزمایشگاهی

مدیرعامل شرکت نویان نگین پارسیان در ادامه با اشاره به ظرفیت های صادراتی مناسب در منطقه در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی ، بیان کرد: استفاده از این ظرفیت ها برای ارزآوری به کشور نیازمند دستیابی به تکنولوژی نوین صنعت آزمایشگاهی است.

وی با تاکید بر این نکته که بازار تجهیزات آزمایشگاهی به صورت لحظه ای در حال تحول است و فناوری قدیمی در این بازار جایی ندارد، افزود: تولیدکنندگان کشور ما در نمایشگاه های خارجی تجهیزات آزمایشگاهی با نقطه ضعف بزرگی در این زمینه مواجه اند به این معنی که آنها فناوری نوین مورد تقاضا در بازار منطقه ای و بین المللی را در اختیار ندارند.

صالحی بیان کرد: برای مثال در بخش تست های تشخیصی آزمایشگاهی، تولیدکنندگان ما هنوز در نمایشگاه ها به مشتریان، فناوری قدیمی و روش دستی را ارائه می کنند در حالی که این فناوری بیش از 20 تا 30 سال است که در کشورهای پیشرفته، جای خود را به روش های اتومات و فول اتومات بر پایه پلتفرم های مختلف همچون کمیلومینسانس داده است.

مدیرعامل شرکت نویان نگین پارسیان افزود: طبعا خروجی این نمایشگاه ها برای تولیدکنندگان کشور ما در حوزه صادارت بسیار کم است چرا که در نمایشگاه های آزمایشگاهی مثل نمایشگاه مد لب امارات یا نمایشگاه هایی که در اروپا برگزار می شود، مصرف کننده به آن دسته از تامین کنندگان گرایش دارد که کیت های تشخیصی یا تجهیزات آزمایشگاهی با فناوری نوین را در اختیار آنها قرار دهند.

تحول آفرینی شرکت نویان در صنعت تجهیزات آزمایشگاهی

شرکت نویان ورود به بازارهای صادراتی را هدف گذاری کرده است

وی با بیان این که شرکت نویان با انتقال فناوری نوین تجهیزات آزمایشگاهی زمینه ساز لازم برای ورود ایران به بازار صادراتی منطقه را فراهم کرده است، تصریح کرد: نگاه ما در صنعت آزمایشگاهی صرفا به بازار داخلی نیست و هدف گذاری صادراتی داریم.

صالحی با تاکید بر این که بدون حمایت دولت امکان توسعه این فناوری در کشور وجود ندارد، خاطر نشان کرد: امیدواریم تلاشی که در شرکت نویان در راستای خودکفایی داخلی توام با آینده‌ نگری صادراتی انجام داده ایم، با حمایت بخش دولتی و حاکمیتی، به بهترین نحو ممکن به ثمر بنشیند و میوه و محصول این تلاش نصیب نظام سلامت کشور و مردم شریف ایران اسلامی شود.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

بیمه ملت دریافتی‌های اعضای هیات‌مدیره را شفاف کرد

بیمه ملت دریافتی‌های اعضای هیات‌مدیره را شفاف کرد
2021-05-11T15:03:17+04:30
برای نخستین‌بار اعضای هیات‌مدیره بیمه ملت به صورت رسمی دریافتی‌های خود را منتشر کردند.

خرید لوازم خانگی اقساطی از ایزی‌پی

خرید لوازم خانگی اقساطی از ایزی‌پی
2021-05-11T14:49:58+04:30
با افزایش قیمت ارز و با توجه به اینکه اغلب لوازم خانگی از کشورهای دیگر وارد می شوند.

با توجه به نیاز بازار رشته تحصیلی مورد علاقه‌ خود را انتخاب کنید

با توجه به نیاز بازار رشته تحصیلی مورد علاقه‌ خود را انتخاب کنید
2021-05-11T14:36:38+04:30
چالش عدم انطباق رشته تحصیلی و فرایند کاریابی موضوع مهم جوانان در عصر جدید است.

معرفی بزرگترین بازارهای مبل ایران

معرفی بزرگترین بازارهای مبل ایران
2021-05-11T14:36:38+04:30
همیشه انتخاب مکان مناسب یا به اصطلاح صنف فروش برای خرید ملزومات مورد نیاز یک خانه و یا محل کار از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از اقلام مهم در دکوراسیون هر...

تحقق جهش تولید از سوی بانک ملت با تامین مالی ۲ میلیارد دلاری شرکت نفت و گاز صبای کنگان

 تحقق جهش تولید از سوی بانک ملت با تامین مالی ۲ میلیارد دلاری شرکت نفت و گاز صبای کنگان
2021-05-11T14:40:20+04:30
مدیرعامل بانک ملت گفت این بانک با تامین مالی ۲ میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلاری شرکت نفت و گاز صبای کنگان گامی بلند در راستای جهش تولید و توسعه بخش انرژی در کشور ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
2021-05-11T14:40:19+04:30
قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۰۵ درصد رشد به ۱۸۳۶ دلار و ۹۲ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۱|افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ سکه ۱۰ میلیونی شد

 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۱|افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ سکه ۱۰ میلیونی شد
2021-05-11T14:40:19+04:30
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم ۹۹۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.

معرفی انواع کابینت‌های آشپزخانه

معرفی انواع کابینت‌های آشپزخانه
2021-05-11T14:19:59+04:30
انواع کابینت‌های آشپزخانه در طراحی و دیزاین آشپزخانه تاثیرگذار است؛ البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم در کنار رنگ و زیبایی، جنس کابینت‌ها نیز مهم است.

بررسی دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز برای خرید

بررسی دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز برای خرید
2021-05-11T14:19:58+04:30
در این مطلب به معرفی انواع قهوه ساز و بهترین قهوه سازهای موجود در بازار خواهیم پرداخت.

دانلود سریال گیسو قسمت 11 یازدهم با ترافیک نیم بهاء

دانلود سریال گیسو قسمت 11 یازدهم با ترافیک نیم بهاء
2021-05-11T13:56:37+04:30
دانلود سریال گیسو قسمت یازدهم 11، برای دانلود قسمت 11 یازدهم سریال گیسو با لینک مستقیم به ادامه مطلب مراجعه کنید و آن را به صورت قانونی دانلود و تماشا کنید. ...

جذاب‌ترین ایده کسب و کارهای آنلاین در سالی که گذشت

جذاب‌ترین ایده کسب و کارهای آنلاین در سالی که گذشت
2021-05-11T13:53:21+04:30
فروش انواع گل و گیاه به صورت اینترنتی، این روزها به یکی از بازارهای پررونق برای کسب و کارهای آنلاین تبدیل شده است.

مشکل ناپایان خرید برنج ایرانی

مشکل ناپایان خرید برنج ایرانی
2021-05-11T12:36:40+04:30
برنج یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواد غذایی در جهان به شمار می آید. گیاه برنج در مناطقی که آب و هوا گرم و مرطوب باشد و باران زیاد ببارد رشد مناسبی دارد. ...

استقبال 20 هزارنفری از صدور کارت هواداری پرسپولیس بانک گردشگری

استقبال 20 هزارنفری از صدور کارت هواداری پرسپولیس بانک گردشگری
2021-05-11T12:23:27+04:30
رئیس اداره بازاریابی و عملیات بانکداری نوین بانک گردشگری اعلام کرد: تاکنون حدود 20 هزار نفر از مردم از دریافت کارت هواداری پرسپولیس این بانک استقبال کرده اند...

کلینیک دندانپزشکی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کلینیک دندانپزشکی خوب چه ویژگی هایی دارد؟
2021-05-11T12:23:26+04:30
در متن زیر می توانید از ویژگی ها یک کلینیک دندانپزشکی خوب اطلاع کسب نمائید و همچنین وظایف و عملکر درمانگاه های دندانپزشکی از مطالعه کنید و متوجه شوید که خدما...

شاید سال بعد شما استوری شدید

شاید سال بعد شما استوری شدید
2021-05-11T12:10:06+04:30
کرونا مناسبات اجتماعی واقعی را از زندگی بسیاری از مردم جهان حذف کرد اما به جهان مجازی ما انسان‌ها ابعادی بزرگ‌تر داد. جهان مجازی البته مطلوب و مورد علاقه بسی...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۳۹۹

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۳۹۹
2021-05-11T12:06:40+04:30
روابط عمومی اسنپ در یک گزارش جامع آمار و اطلاعات متنوعی از عملکرد سرویس‌های مختلف این سوپراپ در سال گذشته منتشر کرد.

چند نمونه از میدی کنترلرها برای استودیوهای خانگی

چند نمونه از میدی کنترلرها برای استودیوهای خانگی
2021-05-11T11:43:23+04:30
همین امروز یک میدی کنترلر برای استودیوی خانگی تان تهیه کنید.

علت پرش تصویر در تلویزیون ال جی

علت پرش تصویر در تلویزیون ال جی
2021-05-11T11:43:23+04:30
پرش تصویر در تلویزیون های ال جی و برندهای مطرح دیگر، موردی است که باعث شده کاربران به دنبال یک راه حل اساسی برای تعمیر آن باشند. پرش تصویر در تلویزیون، در سم...

قیمت فروش دلار وارد کانال ۲۲ هزار تومان شد/ نرخ روی ۲۲ هزار و ۳۴ تومان ایستاد

قیمت فروش دلار وارد کانال ۲۲ هزار تومان شد/ نرخ روی ۲۲ هزار و ۳۴ تومان ایستاد
2021-05-11T11:13:18+04:30
قیمت فروش دلار آمریکا(اسکناس) در معاملات امروز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ صرافی‌های بانکی در ادامه روند افزایشی که از دیروز کلید خورده بود، امروز وارد کانا...

قیمت سکه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ۱۰ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ۱۰ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید
2021-05-11T11:13:18+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در معاملات بازار آزاد تهران به ۱۰ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید

نیازیتو تولد بزرگترین معرفی کننده مشاغل در ایران

نیازیتو تولد بزرگترین معرفی کننده مشاغل در ایران
2021-05-11T10:50:01+04:30
نیازیتو از بزرگ‌ترین و جدیدترین سرویس آنلاین معرفی مشاغل در ایران است. شما با استفاده از خدمات این سایت معتبر می‌توانید به تولید کنندگان انواع کالا و خدمات ...

راهنمای خرید کاتر آسفالت‌بُر

راهنمای خرید کاتر آسفالت‌بُر
2021-05-11T10:46:41+04:30
کاتر آسفالت‌بُر یک ماشین قدرتمند و کاملا تخصصی است که برای خرید آن بهتر است از تجارب اهل فن مانند مجموعه پارس موتور بهره مند شوید.

علت خرابی برق ماشین چیست؟

علت خرابی برق ماشین چیست؟
2021-05-11T10:46:41+04:30
یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو سیستم برق‌رسانی آن است که اگر به هر دلیلی دچار مشکل شود برای شما دردسرهای زیادی را به همراه خواهد داشت.

دلار به کانال ٢١ هزار تومانی بازگشت/ نرخ روی ٢١۶۶١ تومان ایستاد

دلار به کانال ٢١ هزار تومانی بازگشت/ نرخ روی ٢١۶۶١ تومان ایستاد
2021-05-11T10:46:40+04:30
قیمت دلار آمریکا (اسکناس) در میانه معاملات امروز دوشنبه ٢٠ اردیبهشت ١۴٠٠ در صرافی های بانکی برای خرید به ٢١ هزار و ٢٣٢ و برای فروش ٢١ هزار و ۶۶١ تومان رسید.

قیمت فروش دلار وارد کانال ۲۲ هزار تومان است/ نرخ روی ۲۲ هزار و ۳۴ تومان ایستاد

قیمت فروش دلار وارد کانال ۲۲ هزار تومان است/ نرخ روی ۲۲ هزار و ۳۴ تومان ایستاد
2021-05-11T10:46:40+04:30
قیمت فروش دلار آمریکا(اسکناس) در معاملات امروز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ صرافی‌های بانکی در ادامه روند افزایشی که از دیروز کلید خورده بود، امروز وارد کانا...

پرداخت 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک ملی ایران

پرداخت 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک ملی ایران
2021-05-11T10:23:20+04:30
مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد که این بانک در سال گذشته بیش از 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده است.

فرصت استثنایی برای خرید تلویزیون اولد و نانوسل ال جی

فرصت استثنایی برای خرید تلویزیون اولد و نانوسل ال جی
2021-05-11T10:23:19+04:30
اگرچه تلویزیونهای ال جی در هر دوره، بیش از نیازهای آن دوره بوده، اما با سر کار آمدن تلویزیونهای NanoCell و تلویزیونهای OLED، سوی اشاره ملتها در زمینه پیشرفت ...

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/ افزایش نرخ ۱۹ ارز

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/ افزایش نرخ ۱۹ ارز
2021-05-11T10:19:58+04:30
بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۹ ارز افزایش و ۱۷ ارز کاهش یافت. نرخ ۱۰ ارز نیز ثابت ماند.

خدمت جدید بانک رفاه کارگران اعلام شد

خدمت جدید بانک رفاه کارگران اعلام شد
2021-05-11T10:10:00+04:30
نسخه جدید سامانه موبایل بانک مبتنی بر سیستم عامل Androidبانک رفاه کارگران با خدمات نوین در حوزه قانون جدید چک راه اندازی و آماده بهره برداری شد. ...

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ ۱۹ ارز افزایش یافت

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ ۱۹ ارز افزایش یافت
2021-05-11T10:06:42+04:30
بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۹ ارز افزایش و ۱۷ ارز کاهش یافت. نرخ ۱۰ ارز نیز ثابت ماند.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)