میرنیوز

۵ چالش بزرگ صهیونیست‌ها در مرحله جدید/ ارتش اسرائیل آمادگی ورود به هیچ جنگی را ندارد

 ۵ چالش بزرگ صهیونیست‌ها در مرحله جدید/ ارتش اسرائیل آمادگی ورود به هیچ جنگی را ندارد 2022-12-09T10:58:13+03:30

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پس از 5 دوره انتخابات پیاپی صهیونیست‌ها در سه سال  و نیم گذشته و در بحبوحه شکاف عمیق در جامعه داخلی رژیم صهیونیستی از یک سو و تشدید عملیات‌های مقاومت فلسطین از سوی دیگر، اسرائیلی‌ها در برابر یک مسیر سیاسی و امنیتی و اجتماعی متفاوت از زمان ابتدای اشغالگری خود در فلسطین از سال 1948 تاکنون قرار گرفته‌اند.

کابینه جدید اسرائیل به ریاست «بنیامین نتانیاهو» متشکل از احزاب راست افراطی با حضور دو رهبر افراطی  و نژادپرست است که عملا یک حکومت فاشیستی را تشکیل می‌دهند. جدا از پیامدهایی که این رویکرد افراطی کابینه جدید رژیم اشغالگر بر عرصه داخلی فلسطین اشغالی و زندگی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها دارد، تحولات سیاسی جدید این رژیم، سران صهیونیست را با چالش‌های داخلی و خارجی متعددی مواجه می‌کند که می‌تواند به تجزیه موجودیت صهیونیسم منجر گردد.

چالش‌های داخلی و خارجی اسرائیل در مرحله جدید

- کابینه راست‌افراطی رژیم صهیونیستی به ریاست نتانیاهو در صدد ایجاد تغییرات چشمگیر در شکل و محتوای سیستم قضایی این رژیم است که در پی آن منصب مشاور حقوقی کابینه حذف شده و همچنین تغییرات اساسی در ترکیب دیوان عالی به وجود می‌آید. همچنین تصمیمات دستگاه قضا باید زیر نظر کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) باشد. این شرایط قطعا موجب می‌گردد تا نقش قوه قضاییه به عنوان یک نهاد مستقل پایان یابد که علاوه بر ضربه زدن به عملکرد ارتش رژیم اسرائیل در کرانه باختری، به موقعیت این رژیم در عرصه بین‌المللی نیز آسیب زیادی وارد می‌کند.

- تصمیم کابینه راست افراطی نتانیاهو برای گسترش شهرک‌سازی در سراسر فلسطین به ویژه بخش بزرگی از کرانه باختری، پیامدهای داخلی و خارجی زیادی برای صهیونیست‌ها خواهد داشت. نتانیاهو در پایان دوره آخرین کابینه خود در سال 2021 گفته بود که با درخواست شهرک‌نشینان برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی موافق است.  در مرحله فعلی «بزالل اسموتریچ» رهبر افراطی حزب «صهیونیسم مذهبی» که از اعضای اصلی کابینه نتانیاهو است و قصد تصدی وزارت دارایی را دارد بر لزوم گسترش اشغالگری در کرانه باختری و الحاق آن به اراضی اشغالی تاکید کرده است.

اختیاراتی که نتانیاهو به اسموتریچ داده او را قادر می‌سازد تا حق فلسطینیان را در زمین‌های خودشان از آنها سلب کرده و شهرک‌سازی‌های صهیونیستی را گسترش دهد. علاوه بر آن انتصاب یک عضو افراطی دیگر کابینه نتانیاهو یعنی «ایتمار بن جفیر» به عنوان وزیر امنیت داخلی، فضای لازم را برای تشدید حملات علیه مسجدالاقصی و تخریب آثار اسلامی و مسیحی و مقدسات آنها در قدس فراهم می‌کند که واکنش‌های تندی در میان فلسطینیان و همچنین جهان عربی و اسلامی ایجاد خواهد کرد. حتی ممکن است این روند، توافقنامه‌های عادی‌سازی برخی کشورهای عربی با تل‌آویو را نیز به چالش بکشد.

 

-وزرای فاشیست کابینه راست‌افراطی اسرائیل تاکید بر لغو توافقنامه اسلو در سال 1993 دارند که منجر به انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین و کنار رفتن «محمود عباس» از عرصه فلسطین می‌شود که این مسئله به نوبه خود چندین چالش دیگر برای صهیونیست‌ها به وجود می‌آورد:

الف) همه فلسطینیان در کرانه باختری تحت سلطه مستقیم رژیم اشغالگر قرار می‌گیرند که این امر منجر به تشدید نارضایتی فلسطینیان و آغاز موج خطرناکی از عملیات‌های ضد صهیونیستی خواهد شد. همچنین در سایه این وضعیت وقوع انتفاضه سوم بیش از پیش محتمل می‌شود.

ب) کمک‌های مالی کشورهای عربی  و سازمان ملل به فلسطینی‌ها قطع می‌گردد که این مسئله بار اقتصادی بزرگی بر دوش صهیونیست‌ها می‌گذارد. در شرایطی که خود اسرائیلی‌ها با چالش‌های اقتصادی گوناگون دست و پنجه نرم می‌کنند به نظر نمی‌رسد که توان مقابله با این مشکل را داشته باشند.

ج) این شرایط منجر به نارضایتی شدید دولت «جو بایدن» در آمریکا خواهد شد و تنش‌ها میان دولت دموکرات ایالات متحده با کابینه اسرائیل را افزایش می‌دهد.

د) کشورهای عربی که پیشتر با رژیم صهیونیستی توافق عادی‌سازی امضا کرده‌اند درباره تداوم روابط خود با این رژیم تحت فشار قرار می‌گیرند و از آن گذشته این وضعیت موجب جلوگیری از گسترش قراردادهای سازش میان دیگر کشورهای عربی با تل‌آویو می‌شود.

ه) انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین و حذف افرادی چون ابومازن از عرصه این سرزمین موجب می‌گردد تا فلسطینی‌ها بیش از پیش به سمت گروه‌های مقاومت رفته و همگی در یک جبهه واحد برای مقابله با اشغالگران متحد شوند.

- اما چالش چهارم اسرائیلی‌ها در مرحله جدید به پیامدهای ناشی از انتصاب ایتمار بن جفیر به عنوان وزیر امنیت داخلی برمی‌گردد؛ مسئله‌ای که «بنی گانتس» وزیر جنگ کابینه موقت رژیم صهیونیستی نسبت به آن هشدار داده و قرار گرفتن این اختیارات در دست بن جفیر را خطرناک دانسته است؛ چرا که ایتمار بن جفیر با این اختیاراتی که به او داده شده قصد تشکیل یک ارتش خصوصی را داشته و می‌خواهد امور نظامی و امنیتی اسرائیل را با روش مورد نظر خود اداره کند.

این امر منجر به ضعف اداری و امنیتی در تشکیلات صهیونیست‌ها خواهد شد؛ زیرا قطعا بن جفیر با رویکرد افراطی خود و تهدید به اعمال زور، دچار خطاهای راهبردی مهلکی می‌گردد؛ همانطور که بنی گانتس اشاره کرد چنین وضعیتی منجر به تناقضات میدانی و شکست امنیتی جدی برای اسرائیل می‌شود و باید اعتراف کنیم درواقع نخست‌وزیر کابینه جدید اسرائیل ایتمار بن جفیر است نه نتانیاهو.

- در شرایطی که انسجام و هماهنگی میان اسرائیلی‌ها در بدترین وضعیت خود قرار دارد و آنها قادر به مقابله با پیامدهای تشدید عملیات‌های فلسطینیان نیستند، افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف تبدیل به یکی از نگرانی‌های مهم رژیم  اشغالگر شده است. ژنرال «آهارون حالیوا» رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در این زمینه اعلام کرد که تهران در مسیر تولید اورانیوم غنی شده تا 90 درصد، پیشرفت زیادی داشته است و ما خوشحال می‌شویم که آمریکا در مقابله با ایران کنار ما باشد.

این در حالی است که شواهد نشان می‌دهد ایالات متحده تمایلی به مشارکت در ماجراجویی‌ها علیه ایران ندارد و ترجیح می‌دهد برای تقابل با ایران از همان گزینه قدیمی تحریم‌های اقتصادی و حمایت از گروه‌های افراطی و تروریستی استفاده کند.

هشدار درباره نابودی قریب‌الوقوع اسرائیل

در سایه این وضعیت بسیاری از ژنرال‌های سابق و کنونی ارتش رژیم صهیونیستی درباره سقوط قریب‌الوقوع «حکومت یهود» هشدار داده و می‌گویند که اگر وضعیت امنیتی به همین منوال ادامه پیدا کند، ارتش در جنگ بعدی که جنگی همه جانبه خواهد بود، قدرت مقابله با ایران و متحدان این کشور را نخواهد داشت و ده‌ها هزار موشک عمق اسرائیل (فلسطین اشغالی) را نابود خواهد کرد.

در همین چارچوب اخیرا ژنرال «اسحاق برک» افسر ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی و مسئول سابق رسیدگی به شکایات نظامیان اعلام کرد در جنگ آینده عمق اسرائیل تبدیل به میدان جنگی خونین خواهد شد که در آن بسیاری از اسرائیلی‌ها کشته و زخمی می‌شوند و اتفاقی که خواهد افتاد بسیار ترسناک است.

در این حال، عملیات‌های مقاومتی فلسطینیان در کرانه باختری علی‌رغم سرکوبگری‌های فراوان اشغالگران و هماهنگی دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان با صهیونیست‌ها، همچنان با شدت ادامه دارد و محافل تصمیم‌گیری امنیتی و سیاسی تل‌آویو را سردرگم کرده است. مقامات ارشد نظامی اسرائیل هشدار می‌دهند که حضور نیروهای ارتش در ماموریت‌های سرکوب فلسطینیان جایگاه ارتش را به حاشیه برده و آن را از انجام ماموریت اصلی خود بازداشته و ارتش عملا تبدیل به نیروی پلیسی شده که مسئولیت برقراری نظم را بر عهده دارد.

وبسایت روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت با اشاره به پیامدهای رویکرد افراطی کابینه جدید اسرائیل بر عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی این رژیم اعلام کرد، انتقال نیروی زمینی ارتش به سمت کرانه باختری ممکن است هرلحظه منجر به انفجار اوضاع گردد.

«ران بن یشای» تحلیلگر امور نظامی در وبسایت عبری «یانت» نیز به نقل از یک منبع ارشد در تشکیلات امنیتی رژیم صهیونیستی گفت، بخش بسیار بزرگی از نیروی زمینی ارتش در حال مقابله با فلسطینیان در کرانه باختری هستند که این مسئله بر آمادگی ارتش برای جنگ بعدی با لبنان و سایر جبهه‌ها تاثیر گذاشته و موجب می‌گردد اسرائیل بدون آمادگی وارد جنگ بعدی شود؛ همانند اتفاقی که در جنگ سال 2006 با لبنان افتاد.

این تحلیلگر صهیونیست که روابط نزدیکی با مقامات ارشد امنیتی رژیم اشغالگر دارد اعلام کرد چندین بار از ژنرال‌های مختلف ارتش اسرائیل شنیده که این ارتش صلاحیت و آمادگی ورود به هیچ جنگی را ندارد. همچنین منابع موثق تل‌آویو اعلام کردند که در پایان سال گذشته میلادی ارتش 13 گردان پیاده نظام را برای کنترل اوضاع کرانه باختری در این منطقه مستقر کرد و چندین ماه است که به دلیل افزایش عملیات‌های فلسطینیان، ارتش مجبور به استقرار 25 گردان از نیروهای پیاده نظام در کرانه باختری شده است.

کارشناس مذکور صهیونیست به نقل از منابع ارشد تل‌آویو اعلام کرد، شمار زیادی از یگان‌های ویژه و منتخب ارتش اسرائیل نیز  در کرانه باختری فعال شده‌اند و ارتش مجبور  شده به دلیل تشدید اوضاع امنیتی 16 یگان از گارد مرزی را نیز برای حمایت از ارتش به کرانه باختری بفرستد. ارزیابی‌های امنیتی نشان می‌دهد که اوضاع در کرانه باختری بدتر نیز خواهد شد و هیچ نشانه‌ای از بازگشت آرامش به این منطقه در آینده نزدیک دیده نمی‌شود.

وی افزود، برخی این وضعیت را در قالب «نیمه انتفاضه» تعبیر می‌کنند اما نهادهای امنیتی اسرائیل یعنی ارتش و سرویس امنیت عمومی (شاباک) و سرویس اطلاعات نظامی تاکید می‌کنند پدیده‌ای که اکنون در کرانه باختری در حال وقوع است با آنچه که پیش از این شاهد آن بودیم کاملا تفاوت دارد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار جهانی

بلینکن با مقامات صهیونیست درباره ایران رایزنی کرد

بلینکن با مقامات صهیونیست درباره ایران رایزنی کرد
2023-01-31T03:39:16+03:30
وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی با مقامات مختلف صهیونیست دیدار و رایزنی کرد.

بایدن: به اوکراین جنگنده های اف-۱۶ نخواهیم فرستاد

بایدن: به اوکراین جنگنده های اف-۱۶ نخواهیم فرستاد
2023-01-31T03:22:34+03:30
رئیس جمهور آمریکا گفت که این کشور جنگنده های اف-۱۶ را در اختیار اوکراین قرار نخواهد داد.

فنلاند: اجازه هتک حرمت قرآن را نمی دهیم

فنلاند: اجازه هتک حرمت قرآن را نمی دهیم
2023-01-31T02:55:54+03:30
هیات ملی پلیس فنلاند گفت که این کشور اجازه هتک حرمت قرآن را نخواهد داد و نقض آرامش مذهبی یک جرم قابل مجازات است.

هدف از سفر بلینکن به اراضی اشغالی سرپوش بر جنایات اشغالگران است

هدف از سفر بلینکن به اراضی اشغالی سرپوش بر جنایات اشغالگران است
2023-01-31T00:55:52+03:30
سخنگوی جنبش حماس هدف از سفر وزیر امور خارجه آمریکا به سرزمین های اشغالی را سرپوش گذاشتن بر جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین برشمرد.

عرین الاسود: صهیونیست ها جایی در سرزمین فلسطین ندارند

عرین الاسود: صهیونیست ها جایی در سرزمین فلسطین ندارند
2023-01-31T00:15:54+03:30
گروه مقاومتی «عرین الاسود» در کرانه باختری مردم فلسطین را به هوشیاری و وحدت صف دعوت کرد و گفت که صهیونیستها جایی در سرزمین فلسطین ندارند.

حزب الله حمله تروریستی در پیشاور پاکستان را محکوم کرد

حزب الله حمله تروریستی در پیشاور پاکستان را محکوم کرد
2023-01-30T23:49:15+03:30
جنبش حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای حمله تروریستی روز دوشنبه در پیشاور پاکستان را محکوم کرد.

الجزیره: اسرائیل از بیم حملات ایران، در جولان آماده باش داده است

الجزیره: اسرائیل از بیم حملات ایران، در جولان آماده باش داده است
2023-01-30T23:09:17+03:30
شبکه خبری الجزیره شامگاه دوشنبه از اعلام آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی از بیم حملات انتقام جویانه ایران خبر داد.

عمار حکیم بر حل اختلافات میان بغداد و اربیل تاکید کرد

عمار حکیم بر حل اختلافات میان بغداد و اربیل تاکید کرد
2023-01-30T22:29:14+03:30
عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق روز دوشنبه آرام سازی اوضاع سیاسی داخلی در اقلیم کردستان را خواستار شد.

ژنرال اسرائیلی خواستار استقرار نظامیان بیشتری در مناطق کرانه باختری شد

 ژنرال اسرائیلی خواستار استقرار نظامیان بیشتری در مناطق کرانه باختری شد
2023-01-30T22:22:50+03:30
یک ژنرال صهیونیست خواستار افزایش گسترده نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری شد.

دعوت امیرعبداللهیان از همتای ایرلندی خود برای سفر به تهران

 دعوت امیرعبداللهیان از همتای ایرلندی خود برای سفر به تهران
2023-01-30T22:22:50+03:30
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دوشنبه در تماس تلفنی با مایکل مارتین همتای ایرلندی خود از وی برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.

عملیات ناکام اصفهان صهیونیست‌ها را به حال آماده باش در آورد

 عملیات ناکام اصفهان صهیونیست‌ها را به حال آماده باش در آورد
2023-01-30T22:22:49+03:30
رژیم صهیونیستی بعد از عملیات شکست خورده پهپادی در اصفهان به حال آماده باش در آمده است.

چاووش‌اوغلو: در مقایسه با سوئد مشکل کمتری با پیوستن فنلاند به ناتو داریم

چاووش‌اوغلو: در مقایسه با سوئد مشکل کمتری با پیوستن فنلاند به ناتو داریم
2023-01-30T22:02:35+03:30
وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که آنکارا در مقایسه با سوئد مشکل کمتری با پیوستن فنلاند به ناتو دارد.

لاوروف: باید بدون اعمال استانداردهای دوگانه با تروریسم مبارزه کرد

لاوروف: باید بدون اعمال استانداردهای دوگانه با تروریسم مبارزه کرد
2023-01-30T21:49:15+03:30
وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که برای دستیابی به اهداف سیاسی باید با تروریسم بدون اعمال استانداردهای دوگانه مبارزه کرد.

وزیر صهیونیست خواستار اعدام فلسطینیان با صندلی های الکتریکی شد

وزیر صهیونیست خواستار اعدام فلسطینیان با صندلی های الکتریکی شد
2023-01-30T21:49:15+03:30
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت که به زودی قانون مجازات اعدام عاملان عملیات علیه شهرک نشینان را ارائه خواهد کرد.

استولتنبرگ: موشک‌های دوربرد چین می‌توانند به تمام خاک ناتو برسند

استولتنبرگ: موشک‌های دوربرد چین می‌توانند به تمام خاک ناتو برسند
2023-01-30T21:22:37+03:30
دبیرکل ناتو امروز اعلام کرد: چین یک چالش به شمار می رود؛ زیرا پکن در حال سرمایه گذاری هنگفتی بر قابلیت های جدید نظامی از جمله موشک های دوربرد است که می‌توانن...

سخنان ضد ایرانی نتانیاهو در حضور آنتونی بلینکن

 سخنان ضد ایرانی نتانیاهو در حضور آنتونی بلینکن
2023-01-30T20:49:47+03:30
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک کنفرانس خبری با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اظهارات ضد ایرانی را مطرح کرد.

انتقاد شدید سیاستمداران صهیونیست از فروپاشی امنیت در رژیم صهیونیستی

 انتقاد شدید سیاستمداران صهیونیست از فروپاشی امنیت در رژیم صهیونیستی
2023-01-30T20:49:47+03:30
شماری از شخصیت‌های سیاسی رژیم صهیونیستی با اشاره به وعده‌های بنیامین نتانیاهو در جلب امنیت و ثبات برای این رژیم، اسرائیل در بدترین شرایط امنیتی تاریخش توصیف...

مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شویم!

مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شویم!
2023-01-30T20:29:15+03:30
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس خبری باوزیر امور خارجه آمریکا بدون اشاره به اینکه دو طرف دارنده بمب هسته ای هستند، گفت: در دیدار خود توافق کردیم که ایران...

ایران برنامه هسته‌ای خود را گسترش داده است/ تصمیم ترامپ در خروج از برجام نسنجیده بود

ایران برنامه هسته‌ای خود را گسترش داده است/ تصمیم ترامپ در خروج از برجام نسنجیده بود
2023-01-30T20:29:15+03:30
نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای با تکرار ادعای مضحک این کشور درباره آمادگی واشنگتن برای ادامه مذاکرات غیرمستقیم با ایران، گفت: دیپلماسی هرگز تمام ن...

افزایش تلفات انفجار در پیشاور پاکستان به ۵۹ نفر/ تحریک طالبان پاکستان مسئولیت حادثه را برعهده گرفت

افزایش تلفات انفجار در پیشاور پاکستان به ۵۹ نفر/ تحریک طالبان پاکستان مسئولیت حادثه را برعهده گرفت
2023-01-30T20:15:55+03:30
رسانه ها از افزایش تعداد کشته شدگان انفجار مسجدِ داخل یک مقر پلیس در شهر پیشاور پاکستان به ۵۹ نفر خبر داد.

دیپلماسی هرگز تمام نمی شود/ آماده‌ ایم مذاکرات غیرمستقیم با ایران را ادامه دهیم!

دیپلماسی هرگز تمام نمی شود/ آماده‌ ایم مذاکرات غیرمستقیم با ایران را ادامه دهیم!
2023-01-30T20:15:54+03:30
نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای با تکرار ادعای مضحک این کشور درباره آمادگی واشنگتن برای ادامه مذاکرات غیرمستقیم با ایران، گفت: دیپلماسی هرگز تمام ن...

زخمی شدن ۱۵نظامی سوری در انفجار بمب کنار جاده ای

زخمی شدن ۱۵نظامی سوری در انفجار بمب کنار جاده ای
2023-01-30T19:49:15+03:30
بر اثر انفجار بمب کنار جاده در مسیر درعا به دمشق، ۱۵ نفر از نیروهای امنیت داخلی سوریه زخمی شدند.

عملیات مقاومت علیه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست متوقف نخواهد شد

عملیات مقاومت علیه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست متوقف نخواهد شد
2023-01-30T19:35:55+03:30
جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به شهادت جوان فلسطینی تاکید کرد که عملیات مقاومت علیه شهرک نشیان و نظامیان صهیونیست هرگز متوقف نخواهد شد.

کنعانی: آمریکا بخوبی واقف است ایران به متجاوزین بشکل قاطع و پشیمان کننده پاسخ می‌دهد

 کنعانی: آمریکا بخوبی واقف است ایران به متجاوزین بشکل قاطع و پشیمان کننده پاسخ می‌دهد
2023-01-30T19:43:01+03:30
سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در واکنش به اظهارات تهدید آمیز بلینکن تصریح کرد: دولت آمریکا بخوبی واقف است که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعرض و تجاوز به سرزمین ...

واکنش ریاض به حمله تروریستی پیشاور پاکستان

واکنش ریاض به حمله تروریستی پیشاور پاکستان
2023-01-30T19:11:00+03:30
وزارت خارجه عربستان به حمله تروریستی به یک مسجد در پیشاور پاکستان واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد.

انفجار مهیب در شهر کابل

انفجار مهیب در شهر کابل
2023-01-30T18:55:57+03:30
رسانه های افغانستان اعلام کردند که انفجار قدرتمندی در حوزه پنجم امنیتی شهر کابل روی داده است.

فرانسه و استرالیا در ساخت «چند هزار» گلوله برای ارسال به اوکراین همکاری می‌کنند

فرانسه و استرالیا در ساخت «چند هزار» گلوله برای ارسال به اوکراین همکاری می‌کنند
2023-01-30T18:55:57+03:30
وزیر دفاع فرانسه امروز از همکاری کشورش با استرالیا در خصوص ساخت «چند هزار» گلوله برای ارسال به اوکراین خبر داد.

گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلژیک

 گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلژیک
2023-01-30T19:02:41+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با وزیر امور خارجه بلژیک بر گسترش مناسبات فی‌مابین تاکید کرد.

اعترافات پامپئو در کتاب جدید: هدف ما قرار دادن مردم ایران مقابل حکومت بود

 اعترافات پامپئو در کتاب جدید: هدف ما قرار دادن مردم ایران مقابل حکومت بود
2023-01-30T19:02:40+03:30
وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب جدیدش نوشته که هدف سیاست موسوم به فشار حداکثری این بوده که مردم ایران را مقابل حکومت قرار دهد.

واکنش وزارت خارجه به اظهارات مشاور زلنسکی در مورد حمله اصفهان

 واکنش وزارت خارجه به اظهارات مشاور زلنسکی در مورد حمله اصفهان
2023-01-30T18:49:26+03:30
وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مشاور ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در مورد حمله اصفهان، ضمن محکوم کردن سخنانش آن را مشکوک خواند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)