میرنیوز

تحولات اوکراین| آغاز مأموریت سازمان ملل درباره حمله به بازداشتگاه اسرای اوکراینی در دونتسک/ موافقت سنای آمریکا با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو

 تحولات اوکراین| آغاز مأموریت سازمان ملل درباره حمله به بازداشتگاه اسرای اوکراینی در دونتسک/ موافقت سنای آمریکا با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو 2022-08-04T09:52:45+04:30

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که مأموریتی را به منظور کشف حقیقت و جزییات مربوط به حمله موشکی به مرکز بازداشتگاه موقت اسرای اوکراینی در روستای یلنوفکا در منطقه دونتسک آغاز می‌کندکه در نتیجه آن، 50 اسیر جنگی اوکراینی جان خود را از دست داده و 73 اسیر دیگر مجروح شدند.

گوترش این مسئله را شب گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی که به سومین گزارش گروه واکنش جهانی به بحران‌های غذایی، انرژی و مالی اختصاص داشت، بیان کرد. وی گفت: «من تصمیم گرفته‌ام، مطابق با اختیارات و توانایی خود، یک مأموریت حقیقت یاب راه اندازی کنم. در چارچوب این ماموریت، وظایفی در حال آماده سازی است و به دولت‌های روسیه و اوکراین گزارش داده خواهد شد.»

گوترش یادآور شد که صلاحیت آغاز تحقیقات جنایی درباره این حادثه را ندارد.

پیش از این، دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرده بود که طرف روسی اطلاعاتی را به دبیرکل سازمان ملل ارائه داد که گواهی بر مقصر بودن ارتش اوکراین در حمله به بازداشتگاه موقت اسرا در یلنوفکا است. به گفته وی، روسیه از سازمان ملل خواسته تا فوراً این حادثه را ارزیابی کند.

در عین حال الکساندر فومین، معاون وزیر دفاع روسیه شب گذشته فاش کرد که طرف اوکراینی قبل از وقوع این حادثه اصرار داشت که اسیران جنگی آنها در بازداشتگاه شماره 120 در یلنوفکا در سرزمین دونتسک نگهداری شوند، که این ساختمان بعداً با استفاده ازسامانه موشکی پرتاب چندگانه HIMARSآمریکایی مورد اصابت قرار گرفت.

این مقام نظامی روس معتقد است مقامات کی‌یف تصمیم گرفتند به محل نگهداری اسرای خود حمله کنند تا شاهدان عینی جنایات آنها علیه مردم دونباس را از بین ببرند.

در ادامه می‌توانید تحولات مربوط به روز صد و شصت و دوم جنگ اوکراین را دنبال بفرمایید:

***

ابراز تمایل زلنسکی برای مذاکره با رئیس جمهوری چین

ولادیمیر زلنسکی، رئیس ‌جمهوری اوکراین صبح امروز چهارم آگوست، در مصاحبه با روزنامه "ساوت چاینا مورنینگ پست" (South China Morning Post) اعلام کرد که می‌خواهد شخصاً با "شی جین پینگ"، رئیس ‌جمهوری چین درباره عملیات نظامی که توسط مسکو در خاک اوکراین انجام می‌شود، گفتگو کند.

وی گفت: «من مایل هستم مستقیماً با شی جین پینگ صحبت کنم. از زمان حمله نظامی گسترده روسیه به کشور ما در 24 فوریه، ما رسماً خواستار چنین گفت‌وگویی شده‌ایم، ولی تاکنون هیچ مذاکراتی با طرف چینی نداشته‌ایم، اگرچه معتقدم این کار مفید خواهد بود.

زلنسکی افزود که مقامات پکن نفوذ اقتصادی و سیاسی زیادی بر روسیه دارند و از چین خواست تا از این عامل برای توقف درگیری‌های نظامی در اوکراین استفاده کند.

زلنسکی از چین خواست تا با غرب علیه روسیه متحد شود

ولادیمیر زلنسکی، رئیس ‌جمهوری اوکراین در این مصاحبه از مقامات پکن خواست به منظور مقابله با سیاست تهاجمی روسیه در مناقشه نظامی با اوکراین، «به جهان متحد بپیوندند».

وی یادآور شد که امیدوار است دولت و مردم چین انتخاب درستی داشته باشند و در عین حال اضافه کرد که بی طرفی چین بهتر از این است که آشکارا به روسیه کمک کند. زلنسکی اذعان کرد که بی‌طرفی پکن بهتر از پیوستن چین به روسیه است و بسیار اهمیت دارد که چین به روسیه کمک نکند.

هشدار روسیه درباره خطر تحریکات در تاسیسات هسته‌ای اوکراین

ایگور ویشنوتسکی، معاون بخش منع گسترش و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که اقدامات ارتش روسیه در خاک اوکراین امنیت هسته‌ای این کشور را تهدید نمی کند، بلکه برعکس، این اقدامات با هدف محافظت از تاسیسات هسته‌ای در برابر اقدامات تحریک آمیز طرف اوکراینی است که به گفته وی، این خطر بدون تردید وجود دارد.

این دیپلمات روس در کنفرانس بررسی پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) در سازمان ملل بدین ترتیب به نگرانی‌های اعلام شده از سوی برخی همتایان غربی خود در زمینه امنیت نیروگاه‌های هسته‌ای چرنوبیل و زاپاروژیه پاسخ داد.

این مقام وزارت خارجه روسیه گفت: اقدامات نیروهای مسلح روسیه به ایمنی نیروگاه‌های هسته‌ای در اوکراین هیچ لطمه‌ای وارد نمی‌کند، برای اینکه حملات صورت گرفته صرفاً به اهداف نظامی و با تجهیزات نظامی بسیار دقیق انجام می‌شود. نیروهای نظامی ما تنها با هدف جلوگیری از استفاده گروه‌های ملی‌گرا اوکراینی و همچنین مزدوران خارجی و اقدامات تحریک آمیز آنها، از این تاسیسات محافظت می‌کنند که ممکن است پیامدهای فاجعه باری در پی خواهد داشت.»

به گفته وی، نیروگاه هسته‌ای زاپاروژیه (Zaporozhye)که توسط نظامیان روسی محافظت می‌شود، به طور عادی فعالیت دارد.

روسیه: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از بازدید از نیروگاه هسته‌ای زاپاروژیه خودداری کرد

معاون اداره منع گسترش و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه، صبح امروز، پنجشنبه، در نیویورک اعلام کرد که طرف روسی آماده بود تا امکان سفر بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به منطقه و بازدید از نیروگاه زاپاروژیه را با تضمین ایمنی آنها تسهیل کند، ولی دبیرخانه این سازمان از سازماندهی چنین سفری خودداری کرد.

به گفته ایگور ویشنوتسکی،  شرایط این بازدید از قبل مورد توافق قرار گرفته و شرایط لجستیکی پیچیده این سفر فراهم شده و حداکثر امنیت اعضای هیئت تضمین شده است. وی تاکید کرد: ولی این سفر از طرف دبیرخانه آژانس لغو شد، چرا که به نفع مقامات کی‌یف و "متولیان غربی" آنها نیست و آنها از قبل در مطلوب بودن چنین سفری ابراز تردید کردند.

تاکید روسیه بر لزوم ممانعت از دستیابی تروریست‌ها به تسلیحات هسته‌ای

گنادی کوزمین، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشستی در چارچوب کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) اعلام کرد که روسیه از همه کشورها می‌خواهد که رویکردی مسئولانه در قبال تعهدات کنترل تسلیحات هسته‌ای خود داشته باشند و از افتادن سلاح ها و مواد هسته‌ای به دست تروریست‌ها جلوگیری کنند. این دیپلمات گفت: «تلاش های جامعه بین المللی در نهایت باید در جهت کاهش چنین خطر جدی باشد. ما از همه کشورها می‌خواهیم که در تعهدات خود در زمینه کنترل تسلیحات هسته‌ای و همچنین در تعقیب کیفری تروریست‌ها و حامیان آنها مسئولیت پذیر باشند.»

آمریکا از سرگیری مذاکرات پیرامون پیمان استارت-3 را با روند اوضاع اوکراین مرتبط دانست

بانی جنکینز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات در یک کنفرانس مطبوعاتی در واکنش اعلام کرد که ایالات متحده تاریخ خاصی را برای از سرگیری مذاکرات با روسیه بر سر توافقی در خصوص جایگزینی پیمان استارت-3 تعیین نمی‌کند، برای اینکه چنین مذاکراتی را به وضعیت پیرامون اوکراین مرتبط می‌داند. وی گفت: "این پارامتری است که ما در حال حاضر در نظر داریم."

به گفته این دیپلمات آمریکایی، دو قدرت بزرگ هسته‌ای به سمت کاهش ذخایر پیشرفت کردهاند. ایالات متحده مایل است سند جدیدی را با روسیه امضا کند تا جایگزین توافقنامه مربوط به اقدامات برای ادامه کاهش و محدود کردن تسلیحات تهاجمی راهبردی (START-3) شود.

جنکینز در عین حال یادآور شد که هیچ مهلتی برای از سرگیری گفتگوها با روسیه در مورد ثبات راهبردی وجود ندارد و ایالات متحده می‌خواهد به‌محض اینکه  روسیه در شرایط پیرامون اوکراین حسن نیت خود را نشان دهد، به میز مذاکره درباره توافقی برای جایگزینی استارت-3 بازگردد.

کوله‌با موضع دادگاه کیفری بین‌المللی درباره حمله روسیه به اوکراین را فاش کرد

دیمیتری کولهبا، وزیر امور خارجه اوکراین شب گذشته اعلام کردکه دیوان کیفری بین المللی نمی تواند ماده "تجاوز" را در خصوص حمله نظامی روسیه به این کشور اعمال کند.

کوله‌با  افزود: در منشور  دیوان لاهه نوشته شده که یکی از جنایاتی که می تواند با آن قضاوت شود، تجاوز است. ولی با این وجود، در عمل، صرفاً به دلایل قانونی، دادگاه کیفری بین‌المللی نمی‌تواند این ماده را به طور خاص در خصوص درگیری نظامی کنونی بین اوکراین و روسیه اعمال کند.

به گفته وی، شرکای این کشور از اوکراین خواستند که یک دادگاه ویژه جایگزین ایجاد نکند، زیرا دادگاه بین المللی کیفری از قبل وجود دارد. این دیپلمات گفت: این دیدگاه آنها گیجی کننده، زیرا آنها هم طرفدار عدالت هستند و هم وضعیت دیوان کیفری بین المللی.

مذاکرات اوکراین با آمریکا درباره جلوگیری از همه پرسی آینده در مناطق اشغال شده

دیمیتری کوله‌با، وزیر امور خارجه اوکراین شب گذشته اعلام کرد که با نمایندگان دولت ایالات متحده در خصوص لزوم ممانعت ازبرگزاری در حال آماده شدن همه پرسی مربوط به پیوستن به ترکیب فدراسیون روسیه در مناطق خرسون و زاپاروژیه، گفتگو کرده است.

وی گفت: «ما سپاسگزاریم که ایالات متحده پس از اوکراین، نخستین کسی بود که در جهان با صدای بلند درباره مشکل همه پرسی و آماده سازی آن در سرزمین‌های جدید اشغال شده اوکراین صحبت کرد، ولی باید وضعیت را تغییر داده و روی جلوگیری از چنین اقدامی متمرکز شویم، نه آنکه بعد بخواهیم با عواقب آن برخورد کنیم.»

وزیر خارجه اوکراین به گفتگوی تلفنی اول ماه آگوست اشاره کرد که با حضور آندری یرماک، رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین و والری زالوژنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین با آنتونی بلینکن - وزیر امور خارجه ایالات متحده، جیکوب سالیوان - مشاور رئیس جمهور آمریکا و مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا صورت گرفت.

در جریان این گفتگوها، کی‌یف به واشنگتن درباره نیازهای دفاعی خودصحبت کرده و خواستار گفتگوی مستقیم بین ولادیمیر زلنسکی و جو بایدن شد.

بلغارستان امکان از سرگیری عرضه گاز از روسیه را ممکن دانست

بلغارستان همچنان به مذاکره با شرکت گازپروم روسیه ادامه می دهد و احتمال از سرگیری تامین منابع انرژی از روسیه منتفی نیست. این موضوع را ایوان توپچییسکی، رئیس هیئت مدیره شرکت  "بولگارگاز"  اعلام کرد.

وی گفت: «اگرچه در حال حاضر هیچ تحویلی رخ نداده، ولی مذاکرات ادامه دارد. ما نمی دانیم که این گفتگوها چگونه توسعه خواهد یافت، ولی احتمال از سرگیری عرضه گاز روسیه وجود دارد. صحبت بر سر قراردادی است که قبل از پایان سال منعقد شده است. شاید آنها شرایط خود را تغییر دهند. تا زمانی که تضمینی وجود داشته باشد که در صورت بروز این تغییرات هیچ خطری برای ما وجود نخواهد داشت، صفحه را نمی بندیم.»

سنای آمریکا با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو موافقت کرد

بر اساس نتایج رای گیری انجام شده در روز چهارشنبه، مجلس سنای آمریکا پروتکل‌های مربوط به الحاق فنلاند و سوئد به ناتو را تصویب کرد. این قطعنامه توسط 95 سناتور با 67 رای مثبت مورد حمایت حمایت شد. فقط یک قانونگذار با این سند مخالفت کرد. اکنون جو بایدن، رئیس دولت، باید اسناد مربوط به پیوستن دو کشور به ناتو را امضا کرده و به این ائتلاف بفرستد.

همانطور که در کاخ سفید گزارش شده، خود بایدن از تصمیم سنا استقبال کرد و وعده داد که اسناد مربوط به پذیرش سوئد و فنلاند در ناتو را امضا خواهد کرد

رئیس جمهوری آمریکا گفت: من مشتاقانه منتظر امضای پروتکل‌های الحاق هستم و از سوئد و فنلاند، دو کشور دموکراتیک قوی با نیروهای مسلح فوق‌العاده توانا، در صفوف بزرگترین اتحاد دفاعی تاریخ استقبال می‌کنم.

وی همچنین نسبت به تقویت همکاری های بین‌المللی در زمینه امنیت مشترک در منطقه ابراز امیدواری کرد.

قدردانی وزیر خارجه سوئد از موافقت آمریکا با پیوستن این کشور به ناتو

آن لینده، وزیر امور خارجه سوئدصبح امروز، پنجشنبه، از تصویب قطعنامه مربوط به تصویب پروتکل‌های الحاق فنلاند و سوئد به ناتو تشکر کرد. وی گفت: «از تصویب سریع قطعنامه پیوستن سوئد به ناتو در سنای ایالات متحده سپاسگزاریم. و این حمایت ارزش زیادی برای کشور ما دارد.»

روز چهارشنبه، سنای ایالات متحده قطعنامه‌ای را برای تصویب پروتکل‌های الحاق فنلاند و سوئد به ناتو را تصویب کرد. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هم با تصمیم سنای آمریکا برای تصویب ورود سوئد و فنلاند به اتحادیه آتلانتیک شمالی موافقت کرد.

سوئد از استقرار تسلیحات هسته‌ای در خاک خود امتناع می‌ورزد

آن لینده، وزیر امور خارجه سوئد شب گذشته در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که این کشور تسلیحات هسته‌ای در خاک خود مستقر نخواهد کرد، ولی قصد دارد به طور کامل در ساختارهای ناتو مشارکت داشته باشد.

وی گفت: «ما می خواهیم به طور کامل با تمامی ساختارهای ناتو مشارکت داشته باشیم. ولی ما هیچ سلاح هسته‌ای را در خاک خود مستقر نخواهیم داد.»

بلاروس: وضعیت غیرهسته‌ای ما غیرقابل تغییر است

نماینده رسمی بلاروس در کنفرانس معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) اعلام کرد که این کشور قصد ندارد وضعیت عاری از تسلیحات هسته‌ای خود را تغییر دهد و همچنان پایبند به اجرای پیمان NPTبوده و برخی ادعاهای خلاف این کاملاً بی اساس است.

این دیپلمات افزود که بلاروس عمداً از در اختیار داشتن تسلیحات هسته‌ای صرف نظر کرده و علیرغم مارپیچ پیچیده مسابقه تسلیحاتی، قصد تغییر مواضع خود را ندارد.

پیش از این، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده، گفته بود که استقرار احتمالی تسلیحات هسته‌ای در خاک بلاروس باعث نگرانی آمریکا و متحدانش در ناتو شده است.

سوئیس به تحریم طلای روسیه توسط اتحادیه اروپا پیوست

سوئیس هفتمین بسته تحریمی علیه روسیه را تصویب کرد که شامل تحریم عرضه طلا میشود. این مسئله در بیانیه دولت سوئیس که روز چهارشنبه منتشر شد، بیان شده است.

شورای فدرال این کشور در راستای آخرین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه عرضه طلا و محصولات طلایی روسیه، تحریم‌های بیشتری را علیه روسیه وضع کرده است. در این سند آمده که اقدامات در این زمینه از ساعت 18:00 روز سوم آگوست به اجرا گذاشته شده است.

در عین حال، در این بیانیه یادآوری شده که سوئیس متعهد به حل و فصل بحران جهانی غذا و انرژی است، بنابراین، به هیچ یک از اقدامات ضدروسی علیه صادرات محصولات کشاورزی یا غذایی بین کشورهای ثالث و روسیه نخواهد پیوست.

توضیح وزارت دفاع روسیه درباره برخورد با اسیران جنگی روسیه در اوکراین

ژنرال الکساندر فومین، معاون وزیر دفاع روسیه روز چهارشنبه در نشستی توجیهی برای وابستههای نظامی خارجی در مسکو، آنها را نسبت به برخورد با نظامیان روسی که در اوکراین اسیر شده بودند آگاه ساخت.

به گفته وی، 81 درصد از نظامیانی که اسیر شده‌اند مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند. بیش از نیمی از زندانیان (55 درصد) توسط طرف اوکراینی مجبور به حضور در فیلم های تبلیغاتی ضدروسی شده و 46 درصد اسرای روسی مراقبت‌های پزشکی لازم را دریافت نکردند. تقریباً 80 درصد نتوانستند با خویشاوندان خود تماس گرفته و آنها را از وضعیت خود مطلع کنند.

فومین همچنین به مشکلات غذایی سربازان روسی در دوران اسارت صحبت کرد.

این مقام بلندپایه نظامی گفت، این در حالی است که یک کمیسیون پزشکی دائمی در وزارت دفاع روسیه برای معاینه اسرای جنگی بیمار و مجروح اوکراینی تشکیل شده است که مطابق با توصیه‌ها و اصول مبتنی بر کنوانسیون ژنو فعالیت دارد و تمامی ضوابط مربوط به رفتار با اسرای جنگی در خصوص آنها رعایت میشود.

معاون وزیر دفاع فدراسیون همچنین در این نشست یادآور شد که روسیه و اوکراین تاکنون 27 مورد تبادل اسرای جنگی را انجام دادند.

الکساندر فومین گفت: «با مشارکت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، امکان سازماندهی گفت‌وگو با طرف اوکراینی در خصوص مبادله اسیران جنگی و اجساد سربازان کشته شده فراهم شده و  تا امروز 27 عملیات در این راستا انجام شده است.»

تحولات روزهای گذشته پیرامون اوکراین را از لینک‌های زیر بخوانید:

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار جهانی

عملیات حشد شعبی در دیالی برای تامین امنیت عزاداران حسینی

عملیات حشد شعبی در دیالی برای تامین امنیت عزاداران حسینی
2022-08-09T14:20:09+04:30
سازمان حشد شعبی عراق امروز سه شنبه از عملیات گسترده در شمال المقدادیه در دیالی خبر داد.

آمریکا ۴.۳ میلیارد دلار دیگر به اوکراین کمک مالی می‌کند

آمریکا ۴.۳ میلیارد دلار دیگر به اوکراین کمک مالی می‌کند
2022-08-09T14:06:45+04:30
واشنگتن در ادامه حمایت‌های خود از اوکراین و شعله‌ور کردن آتش جنگ در این کشور، مبلغ ۴.۵میلیارد دلار به کی‌یف کمک مالی می‌کند.

جنبش فتح: جنایات رژیم اشغالگر نتیجه ای جز تداوم مقاومت ندارد

جنبش فتح: جنایات رژیم اشغالگر نتیجه ای جز تداوم مقاومت ندارد
2022-08-09T14:06:45+04:30
جنبش فتح در واکنش به شهادت سه نفر از مجاهدان خود در حمله صبح امروز رژیم صهیونیستی به نابلس اعلام کرد که جنایات رژیم اشغالگر نتیجه ای جز اصرار این جنبش بر مقا...

ترکیه در لیست بالاترین کشورهای مصرف کننده گندم

 ترکیه در لیست بالاترین کشورهای مصرف کننده گندم
2022-08-09T13:59:53+04:30
انتشار لیست جدید فائو نشان می‌دهد که ترکیه یکی از ۱۰ کشور جهان است که مردمان آن، سالانه به طور میانگین بیشترین مقدار گندم را مصرف می‌کنند.

ترکیه از ۲ پایگاه خود در شمال سوریه عقب نشست

 ترکیه از ۲ پایگاه خود در شمال سوریه عقب نشست
2022-08-09T13:59:52+04:30
منابع آگاه در شمال سوریه گفتند که نیروهای ارتش ترکیه در راستای توافقی که با روسیه بوده، از پایگاه‌های نظامی خود در اطراف شهر تل ابیض سوریه عقب نشینی کرده است.

خنثی شدن حمله انتحاری علیه عزاداران حسینی در عراق

خنثی شدن حمله انتحاری علیه عزاداران حسینی در عراق
2022-08-09T13:40:05+04:30
منابع عراقی از هلاکت عامل انتحاری در شمال شرق دیالی در شرق این کشور که قصد حمله به عزاداران حسینی را داشت، خبر دادند.

عامل انتحاری در دیالی عراق خود را منفجر کرد

عامل انتحاری در دیالی عراق خود را منفجر کرد
2022-08-09T13:26:43+04:30
منابع عراقی از هلاکت عامل انتحاری در شمال شرق دیالی در شرق این کشور خبر دادند.

چین خود را برای حمله به تایوان آماده می‌کند

چین خود را برای حمله به تایوان آماده می‌کند
2022-08-09T13:26:42+04:30
وزارت خارجه تایوان مدعی شد که هدف چین از انجام رزمایش گسترده نظامی در اطراف این جزیره، آماده‌سازی برای حمله به تایوان است.

پترائوس: به دلیل نحوه خروج از افغانستان دشمنان ما را یک قدرت در حال افول می‌بینند

 پترائوس: به دلیل نحوه خروج از افغانستان دشمنان ما را یک قدرت در حال افول می‌بینند
2022-08-09T13:19:54+04:30
رئیس سابق سازمان سیا اظهار داشت که به دلیل نحوه خروج آمریکا از افغانستان اکنون دشمنان آمریکا می‌گویند واشنگتن شریک قابل اعتمادی نیست و یک قدرت در حال افول ا...

۸ کشته بر اثر بارش بی سابقه باران در سئول/احتمال افزایش آمار قربانیان

 ۸ کشته بر اثر بارش بی سابقه باران در سئول/احتمال افزایش آمار قربانیان
2022-08-09T13:19:54+04:30
بر اثر بارش بی سابقه باران در پایتخت کره جنوبی تاکنون دستکم ۸ نفر کشته شده اند.

پیام رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین به «زیاد النخاله»/ سازش نامه‌های سران خودفروخته به ورق‌پاره‌ای تبدیل شد

 پیام رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین به «زیاد النخاله»/ سازش نامه‌های سران خودفروخته به ورق‌پاره‌ای تبدیل شد
2022-08-09T13:19:54+04:30
رئیس جمعیت دفاع از فلسطین طی پیامی پیروزی جنبش جهاد اسلامی در جنگ سه روزه علیه رژیم اسرائیل را به دبیرکل این جنبش تبریک گفت و این تحول، مسیر سازشی را که برخ...

اردوغان: واقعه کربلا درد و رنجی ابدی در دلهای ما است

 اردوغان: واقعه کربلا درد و رنجی ابدی در دلهای ما است
2022-08-09T13:19:53+04:30
رئیس‌جمهور ترکیه گفت که شهادت حضرت حسین(ع) و یارانش در واقعه کربلا، درد و رنجی ابدی را برای مسلمانان پدید آورده است.

درگیری‌های نابلس ثابت کرد که نبرد با دشمن صهیونیستی ادامه دارد

درگیری‌های نابلس ثابت کرد که نبرد با دشمن صهیونیستی ادامه دارد
2022-08-09T13:00:01+04:30
جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به درگیری‌های مسلحانه امروز در شهر نابلس تاکید کرد که این درگیری ها ثابت کرد نبرد با دشمن صهیونیستی ادامه دارد و روز به روز ...

چین: آمریکا منشأ اصلی بحران کنونی در مذاکرات هسته‌ای با ایران است

چین: آمریکا منشأ اصلی بحران کنونی در مذاکرات هسته‌ای با ایران است
2022-08-09T13:00:01+04:30
نماینده دائم چین در سازمان‌های بین‌المللی تأکید کرد: منشاء اصلی بحران کنونی در پرونده هسته‌ای ایران، آمریکاست و برای دست‌یابی به توافق زودهنگام، واشنگتن باید...

نصرالله: هر دستی که به سمت منابع لبنان دراز شود، قطع می‌شود/ ایران همچنان قلب محور مقاومت باقی خواهد ماند

 نصرالله: هر دستی که به سمت منابع لبنان دراز شود، قطع می‌شود/ ایران همچنان قلب محور مقاومت باقی خواهد ماند
2022-08-09T13:06:31+04:30
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم عاشورای حسینی اعلام کرد، دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود، قطع خواهد شد.

تحولات اوکراین| دیدگاه کرملین درباره دیدار پوتین و زلنسکی و مذاکره با کی‌یف

 تحولات اوکراین| دیدگاه کرملین درباره دیدار پوتین و زلنسکی و مذاکره با کی‌یف
2022-08-09T12:53:11+04:30
رئیس‌ جمهوری اوکراین لایحه‌ای را برای گسترش تحریم‌ها علیه روسیه به پارلمان این کشور ارائه کرده که در صورت تصویب برای مدت ۱۰ سال قابلیت اجرایی خواهد داشت؛ ول...

رمزگشایی از تلاش غرب برای القاء نهایی‌شدن توافق در مذاکرات وین

 رمزگشایی از تلاش غرب برای القاء نهایی‌شدن توافق در مذاکرات وین
2022-08-09T12:53:11+04:30
بلافاصله پس از پایان آخرین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، مقامات اروپایی حاضر در مذاکرات با صراحت بیشتری در مورد آماده شدن متن نهایی مذاکرات صحبت کردند و ...

نصرالله: دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود قطع خواهد شد

 نصرالله: دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود قطع خواهد شد
2022-08-09T12:53:11+04:30
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم عاشورای حسینی اعلام کرد، دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود، قطع خواهد شد.

نصرالله: دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود قطع خواهد شد

  نصرالله: دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود قطع خواهد شد
2022-08-09T12:39:52+04:30
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم عاشورای حسینی اعلام کرد، دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود قطع خواهد شد

ایران بعنوان قلب محور مقاومت باقی می‌ماند/ دست درازشده به ثروت‌های لبنان را قطع می‌کنیم

ایران بعنوان قلب محور مقاومت باقی می‌ماند/ دست درازشده به ثروت‌های لبنان را قطع می‌کنیم
2022-08-09T12:20:03+04:30
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز عاشورا، گفت: ایران بعنوان قلب محور مقاومت باقی خواهد ماند.

چین: مانور نظامی در اطراف تایوان همچنان ادامه دارد

 چین: مانور نظامی در اطراف تایوان همچنان ادامه دارد
2022-08-09T12:26:34+04:30
ارتش چین اعلام کرد: مانور نظامی این کشور که از پنج شنبه گذشته در اطراف تایوان آغاز شده همچنان ادامه دارد.

پایان مذاکرات رفع تحریم‌ها، قیمت جهانی نفت را کاهش داد

پایان مذاکرات رفع تحریم‌ها، قیمت جهانی نفت را کاهش داد
2022-08-09T12:06:46+04:30
خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شد که با پایان جدیدترین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها و احیای برجام، بهای جهانی طلای سیاه کاهش پیدا کرد.

امروز معیار انسانیت و مسلمانی، موضع ما در قبال ملت فلسطین است

امروز معیار انسانیت و مسلمانی، موضع ما در قبال ملت فلسطین است
2022-08-09T12:06:45+04:30
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز عاشورا، گفت: امروز معیار انسانیت و مسلمانی، موضع ما در قبال ملت فلسطین است.

شهادت ۲ مبارز فلسطینی در شهر «نابلس» در کرانه باختری

شهادت ۲ مبارز فلسطینی در شهر «نابلس» در کرانه باختری
2022-08-09T11:53:29+04:30
وبگاه شهاب نیوز در خبری فوری اعلام کرد که ابراهیم النابلسی فرمانده گردان های الاقصی، شاخه نظامی جنبش فتح، در درگیری های امروز در نابلس زخمی و به بیمارستان من...

تایید شهادت النابلسی فرمانده گردان‌های الاقصی ازسوی منابع فلسطینی

تایید شهادت النابلسی فرمانده گردان‌های الاقصی ازسوی منابع فلسطینی
2022-08-09T11:53:28+04:30
وبگاه شهاب نیوز خبر شهادت ابراهیم النابلسی فرمانده گردان های الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح در شهر نابلس را تایید کرد.

حمله به شیعیان نیجریه در مراسم روز عاشورا را محکوم می کنیم

حمله به شیعیان نیجریه در مراسم روز عاشورا را محکوم می کنیم
2022-08-09T11:53:27+04:30
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز عاشورا، گفت: حمله به شیعیان نیجریه در مراسم روز عاشورا را محکوم می کنیم.

برگزاری باشکوه مراسم عزاداری در جمهوری آذربایجان

 برگزاری باشکوه مراسم عزاداری در جمهوری آذربایجان
2022-08-09T11:59:54+04:30
امسال از باکو تا گنجه، از قبا تا لنکران و آستارا و بیله سوار در جمهوری آذربایجان شاهد موجی از دیوار نویسی با مضامین حسینی و نصب پرچم اباعبدالله (ع) و همچنین...

واکنش مالکی به درخواست صدر/ قانون اساسی عراق درباره انحلال پارلمان چه می‌گوید؟

 واکنش مالکی به درخواست صدر/ قانون اساسی عراق درباره انحلال پارلمان چه می‌گوید؟
2022-08-09T11:59:54+04:30
رئیس ائتلاف دولت قانون عراق به خواسته رهبر جریان صدر درباره انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام واکنش نشان داد

تحریک طالبان پاکستان کشته شدن «خراسانی» را در افغانستان تأیید کرد

 تحریک طالبان پاکستان کشته شدن «خراسانی» را در افغانستان تأیید کرد
2022-08-09T11:46:31+04:30
تحریک طالبان پاکستان کشته شدن «عمر خالد خراسانی» عضو ارشد این گروه را در افغانستان تأیید کرد.

والی بامیان: از برکت خون امام حسین (ع) امروز مسلمانان در راه خدا قرار دارند

 والی بامیان: از برکت خون امام حسین (ع) امروز مسلمانان در راه خدا قرار دارند
2022-08-09T11:46:31+04:30
والی طالبان در ولایت بامیان اظهار داشت امروز از برکت خون امام حسین (ع) است که مسلمانان در راه خدا قرار دارند و تأکید کردکه راه و مکتب امام نباید به ده روز ع...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)