میرنیوز

دلایل تغییر سرمربی تیم ملی بسکتبال/ حاشیه‌هایی که عامل جابجایی شد

دلایل تغییر سرمربی تیم ملی بسکتبال/ حاشیه‌هایی که عامل جابجایی شد 2021-08-31T10:51:38+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال که از بهمن ماه سال ۹۶ و یک ماه پس از آغاز ریاست رامین طباطبایی با هدایت مهران شاهین طبع در میادین داخلی و بین المللی شرکت داشت با تصمیم روز دوشنبه کمیته فنی فدراسیون از این پس مصطفی هاشمی را در راس کادر فنی خود خواهد دید.

این تغییر و جابه جایی در حالی بعد از ۴۲ ماه در راس کادر فنی تیم ملی بسکتبال ایجاد شده که این تیم طی این مدت از حضور در دیدارهای انتخابی مختلف به اهداف کلی خود برای کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۱۹ چین و المپیک ۲۰۲۰ توکیو دست یافت و با هدایت مهران شاهین طبع در این دو رویداد هم شرکت کرد.

البته که طی این مدت همواره حاشیه هایی همراه تیم ملی بود که مسئله ماست و دوغ، اعتراض به برپایی اردو در چین، عدم دعوت از ارسلان کاظمی، غیبت موقت حامد حدادی و ... از جمله آنها بودند و حالا هم باید صحبت های محمد جمشیدی و اشاره به برخی مسائل پیرامون تیم ملی که بعد از المپیک مطرح شد را به آنها اضافه کرد.

با وجود همه این مسائل و حتی تعویق یک ساله بازی های المپیک اما فدراسیون بسکتبال دست به ترکیب کادر فنی تیم ملی نزد و اجازه داده این تیم بدون تغییر در المپیک شرکت کند تا بعد از این بازی ها در مورد ادامه همکاری با سرمربی تیم ملی بررسی های لازم را داشته باشد، این بررسی ها در نهایت منجر به آغاز همکاری با گزینه جدید ایرانی شد.

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید دارد که مسالئل حاشیه ای پیرامون تیم ملی در کنار برخی نتایج و شکست هایی که در کارنامه این تیم ثبت شد بی تاثیر در تصمیم اتخاذ شده برای انتخاب سرمربی جدید نبوده است.

دلایل تغییر سرمربی تیم ملی بسکتبال/ حاشیه‌هایی که عامل جابجایی شد

* خبرگزاری مهر - گروه ورزش: فدراسیون بسکتبال بر اساس چه معیار و ملاکی تصمیم به انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی گرفت؟

- رامین طباطبایی: این موضوعی بود که توسط کمیته فنی بررسی و در مورد آن جمع بندی حاصل شد. در نشستی که روز گذشته در این زمینه داشتیم مسعود قاسمی (سرپرست تیم ملی) هم حضور داشت. در این نشست صحبت هایی پیرامون مسائل فنی و مدیریتی تیم ملی در ماه های اخیر مطرح شد. همه اتفاق نظر داشتند که عملکرد مهران شاهین طبع در مسابقات برگزار شده سال های گذشته و به خصوص انتخابی جام جهانی و این جام قابل تقدیر بوده است.

* با این اوصاف چرا تصمیم به انتخاب گزینه جدید برای هدایت تیم ملی گرفتید؟

- با در نظر گرفتن خیلی از اتفاقات گذشته و حتی نتایج به دست آمده در برخی دیدارهای برگزار شده، نظر اعضای کمیته فنی فدراسیون بر این بود که تیم ملی نیازمند شرایط جدید است. باید تصمیمی در رابطه با این تیم گرفته می شد تا به واسطه آن روح جدید به تیم تزریق شود و به نوعی نابسامانی های گذشته را جبران کند. باور خودِ من هم این بود که شرایط جدیدی در تیم ملی حاکم کنیم. به همین دلیل تصمیم به انتخاب سرمربی جدید گرفتیم.

* به طور مشخص نتایج و عملکرد تیم ملی به لحاظ فنی چقدر در تصمیم اتخاذ شده برای انتخاب سرمربی جدید تاثیر داشت؟

- به هر حال نتایج یک طرف قضیه است. انتظارات ما هم طبق ظرفیت هاست. همه اعضای کمیته فنی بر این باور بودند که به صورت کلی نتایج و عملکرد تیم ملی طی این مدت خوب بوده است اگرچه در برخی دیدارها مانند انتخابی کاپ آسیا یا دیدار نخست المپیک مقابل جمهوری چک انتظار این بود که نتایج بهتری به دست می آمد. این انتظار در مورد دیدارهای تدارکاتی که تیم ملی با ژاپن برگزار کرد هم وجود داشت. در مجموع ۴ دیدار میان ایران و ژاپن برگزار شد که با دو برد و دو شکست همراه بود. نظر کمیته فنی بر این بود که اختلاف ایران و ژاپن در حدی نیست که این نتایج رقم بخورد.

* به دیدار نخست تیم ملی بسکتبال در المپیک اشاره کردید که مقابل جمهوری چک برگزار شد. انتظار شما و دیگر اعضای کادر فنی این بود که ملی پوشان برنده آن بازی می شدند؟

- بسکتبال جمهوری چک از ایران بالاتر و بهتر است. در این شکی نیست اما نظر کمیته فنی این است که در آن بازی و شرایطی که در جریان آن ایجاد شده بود، تیم ملی می توانست نتیجه ای بهتر کسب کند.

* به غیر از نتایج و عملکرد تیم ملی، حواشی و اتفاقات رخ داده پیرامون این تیم چقدر در تصمیم گیری جدید فدراسیون تاثیر داشت؟

- به هر حال همدلی و اتحاد میان بازیکنان و کادر فنی برای فدراسیون و کمیته فنی اهمیت داشت در حالیکه نبود این مهم در برخی مقاطع مورد انتقاد بود. باید میان بازیکنان با یکدیگر، بازیکنان با کادر فنی و مجموعه تیم با فدراسیون اتحاد و همدلی وجود داشته باشد اما بعضا اعضای کمیته فنی به خاطر نبود این مهم در برخی مقاطع آزرده بودند. این مسئله هم در تصمیم گیری برای تغییر کادر فنی بی تاثیر نبود.

دلایل تغییر سرمربی تیم ملی بسکتبال/ حاشیه‌هایی که عامل جابجایی شد

* چه تضمیمی وجود دارد که سرمربی جدید و همکارانی که او در کنار خواهد داشت وارد حواشی اینچنینی نخواهند شد؟

- شاید کادر فنی جدید هم حواشی خود را داشته باشد اما به هر حال تلاش ما در جهت کاهش آنهاست. اگر کادر فنی با فدراسیون هماهنگ باشد و بازیکنان هم اتحاد و همدلی لازم را با کادر فنی داشته باشند یک قدم رو به جلو برداشته خواهد شد. تا پیش از این ارتباطات اینچنینی به آن شکل که می خواستیم، نبود.

* چرا برای تغییر کادر فنی پیش از المپیک اقدام نشد با توجه به اینکه بازی ها یک سال به تعویق افتاد و فرصت کافی هم در این زمینه وجود داشت.

- بازی های المپیک شرایط خاص خود را دارد. ما با مهران شاهین طبع سهمیه حضور در المپیک را گرفتیم و بهتر بود با خودش هم در بازی ها شرکت می کردیم.به هر حال او نسبت به شرایط بازیکنان و مسائل تاکتیکی آنها اشراف کامل و بهتری داشت. نمی خواستیم برای المپیک که برای‌مان اهمیت زیادی داشت، دست به تغییرات اینچنینی بزنیم.

* و در نهایت مصطفی هاشمی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردید که درست نقطه مقابل مهران شاهین طبع است و این موضوع بر کسی پوشیده نیست؟

- برای انتخاب سرمربی جدید چند گزینه داشتیم و در نهایت نسبت به مصطفی هاشمی جمع بندی حاصل شد. به مسائل شخصی مربیان و اینکه چه ارتباطی میان آنها وجود دارد هم کاری نداریم. اصلا این موضوع ملاک ما در تصمیم گیری نبود. توانایی افراد را مد نظر قرار دادیم و بر اساس آن تصمیم گیری کردیم.

* سرمربی جدید تیم ملی باید این تیم را طی یک سال آینده برای حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی، کاپ آسیا و بازی های آسیایی آماده کند. چه ضمانتی برای موفقیت در این رویدادها داده شده است. آیا صحبتی در این زمینه مطرح شده است؟

- صحبت های مقدماتی برای همکاری داشته ایم اما در مورد اینگونه موارد هنوز صحبت جدی نداشته ایم. صحبت ها و نشست های اولیه برای همکاری و آغاز آن بود. باید نشست های تکمیلی داشته باشیم تا در مورد این رویدادها و عملکرد تیم ملی در آن هم صحبت داشته باشیم و انتظارات طرفین مطرح شود.

* گفته می شود مهران حاتمی در کنار مصطفی هاشمی به عنوان مربی همکاری خواهد داشت؟

- برای تکمیل کادر فنی نام گزینه هایی از طرف فدراسیون و خود سرمربی مطرح است اما هنوز به قطعیت نرسیده است. گام اول انتخاب سرمربی بود. در مورد همکاران او هم به زودی به نتیجه می رسیم.

دلایل تغییر سرمربی تیم ملی بسکتبال/ حاشیه‌هایی که عامل جابجایی شد

* با توجه به اتمام قرارداد مهران شاهین طبع با وی تسویه حساب شده است؟

- شرایط همکاری با مهران شاهین طبع پروژه ای بود و طبق مفاد قرارداد با وی تسویه حساب خواهد شد. البته این را بگویم که مربیانی مانند مهران شاهین طبع یا مصطفی هاشمی از علاقه و عشقی که به بسکتبال دارند چنین همکاری هایی را متقبل می شوند وگرنه مبالغ قرارداد آنها بسیار ناچیز است و در واقع صرفا برای قدردانی پرداخت می شود. ملاک اینکه امثال این مربیان هدایت تیم ملی را می پذیرند این قراردادها و رقم آنها نیست.

* قرارداد مصطفی هاشمی و فدراسیون بسکتبال تا چه زمانی است؟

- هنوز در این زمینه به جمع بندی نرسیده ایم. همکاری فدراسیون و مهران شاهین طبع به صورت مرحله ای بود. احتمالا همکاری با سرمربی جدید هم به همین صورت پیش خواهد رفت. احتمالا قرارداد اولیه به مدت یک سال و تا بازی های آسیایی منعقد خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

قلعه‌نویی میهمان ویژه دیدار نساجی - گل‌گهر

 قلعه‌نویی میهمان ویژه دیدار نساجی - گل‌گهر
2023-03-29T21:46:54+04:30
دیدار نساجی مازندران - گل‌گهر سیرجان با حضور سرمربی تیم ملی برگزار خواهد شد.

ثبت شکایت باشگاه پرسپولیس از لوکادیا نزد فیفا

 ثبت شکایت باشگاه پرسپولیس از لوکادیا نزد فیفا
2023-03-29T21:46:54+04:30
باشگاه پرسپولیس از بازیکن هلندی تبار خود که بدون توجه به تعهدات قراردادی، تیم را ترک کرد، به فیفا شکایت برد.

توضیحات فتح‌الله‌زاده درباره آخرین وضعیت پرداخت طلب استراماچونی؛ پول برسد یک‌روزه انتقال می‌دهم

 توضیحات فتح‌الله‌زاده درباره آخرین وضعیت پرداخت طلب استراماچونی؛ پول برسد یک‌روزه انتقال می‌دهم
2023-03-29T21:46:53+04:30
مدیرعامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت پرداخت پول استراماچونی توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات فتح‌الله‌زاده درباره آخرین وضعیت پرداخت طلب استراماچونی/ پول برسد یک‌روزه انتقال می‌دهم

توضیحات فتح‌الله‌زاده درباره آخرین وضعیت پرداخت طلب استراماچونی/ پول برسد یک‌روزه انتقال می‌دهم
2023-03-29T21:27:00+04:30
تا فردا بعدازظهر که فرصت داریم تمام تلاشم را انجام می‌دهم و اگر هم نشد صادقانه به هوادار می‌گویم.

حسینی: باید به قلعه‌نویی در تیم ملی وقت بدهیم/ فولاد یکی از بهترین تیم‌های ایران است

 حسینی: باید به قلعه‌نویی در تیم ملی وقت بدهیم/ فولاد یکی از بهترین تیم‌های ایران است
2023-03-29T21:33:35+04:30
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: با توجه به مربی باتجربه‌ای هم که تیم ملی دارد، باید اجازه بدهیم که او برنامه‌هایش را تا جام ملت‌های آسیا جلو ببرد.

منصوریان: بازیکنان فولاد آسیب روحی شدیدی خورده‌اند/ با کودتا اسکوچیچ را برداشتند

 منصوریان: بازیکنان فولاد آسیب روحی شدیدی خورده‌اند/ با کودتا اسکوچیچ را برداشتند
2023-03-29T21:33:34+04:30
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازیکنان فولاد آسیب روحی شدیدی خورده‌اند و ما نمی‌توانیم به جمع چهار تیم بالای جدول برسیم.

اسامی نهایی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اعلام شد

اسامی نهایی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اعلام شد
2023-03-29T18:00:16+04:30
اسامی نهایی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک اعلم شد.

بازیکنان تیم ملی کودتا کردند/ حمله به روس‌ها پس از بازی با ایران

بازیکنان تیم ملی کودتا کردند/ حمله به روس‌ها پس از بازی با ایران
2023-03-29T16:40:21+04:30
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان اینکه دو بازیکن خارجی این تیم را کنار می‌گذارد، از رفتار بعضی از بازیکنان تیم ملی و کودتای آنها گلایه کرد و به یک باز...

فولاد یک تیم بیمار است/ باید الهلال و استقلال را فراموش کنیم

فولاد یک تیم بیمار است/ باید الهلال و استقلال را فراموش کنیم
2023-03-29T16:13:37+04:30
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازی با تیم مجتبی حسینی سخت است.

خمس: آشپز با خودمان به مسجدسلیمان می‌بریم/ غایبان جام حذفی نباید از برنامه‌ریزی متضرر شوند

 خمس: آشپز با خودمان به مسجدسلیمان می‌بریم/ غایبان جام حذفی نباید از برنامه‌ریزی متضرر شوند
2023-03-29T15:00:14+04:30
سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز گفت: برنامه‌ریزی باید به گونه‌ای باشد که تیم‌های حاضر در جام حذفی و همچنین تیم‌هایی که در این جام حضور ندارند، متضرر نشوند.

فرگوسن و ونگر وارد تالار مشاهیر لیگ برتر انگلیس شدند

 فرگوسن و ونگر وارد تالار مشاهیر لیگ برتر انگلیس شدند
2023-03-29T15:00:14+04:30
نام سرمربیان پیشین دو تیم منچستریونایتد و آرسنال به تالار مشاهیر لیگ برتر انگلیس اضافه شد.

باشگاه تراکتور با آشپز به مسجد سلیمان می‌رود

باشگاه تراکتور با آشپز به مسجد سلیمان می‌رود
2023-03-29T14:26:56+04:30
با اعلام «پاکو خمز» سرمربی تراکتور، این تیم با آشپز برای بازی با نفت مسجد سلیمان به این شهر سفر می‌کند.

بازدید دبیر فدراسیون از اردوی تیم‌های ملی تیراندازی دانشجویان

بازدید دبیر فدراسیون از اردوی تیم‌های ملی تیراندازی دانشجویان
2023-03-29T14:26:56+04:30
دبیر فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی از اردوی تیم‌های ملی تیراندازی دانشجویان بازدید کرد.

زمان بازی برگشت استقلال و پرسپولیس مشخص شد

زمان بازی برگشت استقلال و پرسپولیس مشخص شد
2023-03-29T14:00:16+04:30
با اعلام برنامه چهار هفته پایانی مسابقات لیگ برتر فوتبال، زمان بازی برگشت استقلال و پرسپولیس هم مشخص شد.

اعلام برنامه ۴ هفته پایانی لیگ برتر فوتبال/ برگزاری دربی در روزهای ابتدایی اردیبهشت

 اعلام برنامه ۴ هفته پایانی لیگ برتر فوتبال/ برگزاری دربی در روزهای ابتدایی اردیبهشت
2023-03-29T14:06:55+04:30
استقلال و پرسپولیس اوایل اردیبهشت در چارچوب هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم می‌روند.

پیروزی تیم بسکتبال سه نفره ایران مقابل برونئی

پیروزی تیم بسکتبال سه نفره ایران مقابل برونئی
2023-03-29T13:46:56+04:30
تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران ایران، اولین بازی خود در مرحله مقدماتی کاپ آسیا را با پیروزی مقابل برونئی آغاز کرد.

۱۰ تکواندوکار ایران فردا به دیدار رقبای خود می‌روند

۱۰ تکواندوکار ایران فردا به دیدار رقبای خود می‌روند
2023-03-29T13:46:56+04:30
مراسم قرعه کشی رقابتهای تکواندو گرنداسلم برگزار شد و نمایندگان ایران رقبای خود را شناختند.

تیم ملی بدون تغییر در رده‌بندی فیفا/ یوزهای ایرانی همچنان پشت ژاپن

 تیم ملی بدون تغییر در رده‌بندی فیفا/ یوزهای ایرانی همچنان پشت ژاپن
2023-03-29T13:26:54+04:30
تیم ملی فوتبال ایران در رده‌بندی پیش‌روی فیفا جایگاه بیست‌وچهارم جهانی را حفظ خواهد کرد.

آغاز بلیت فروشی بازی استقلال - ذوب آهن

آغاز بلیت فروشی بازی استقلال - ذوب آهن
2023-03-29T12:53:38+04:30
بلیت فروشی دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و ذوب آهن آغاز شد.

نوزایی: شرکت نگهداری از اماکن ورزشی محدودیت‌هایی را برای ما بوجود آورد/ برای نخستین بار لیگ چوگان را راه اندازی می‌کنیم

 نوزایی: شرکت نگهداری از اماکن ورزشی محدودیت‌هایی را برای ما بوجود آورد/ برای نخستین بار لیگ چوگان را راه اندازی می‌کنیم
2023-03-29T13:00:14+04:30
رئیس فدراسیون چوگان گفت: شرکت نگهداری از اماکن ورزشی محدودیت‌هایی را برای چوگان بوجود آورد که ناتوانی در برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی به دلیل این محدود...

بازی با ایران برای ما بسیار مهم بود/ می‌دانستم غافلگیر نمی‌شویم

بازی با ایران برای ما بسیار مهم بود/ می‌دانستم غافلگیر نمی‌شویم
2023-03-29T12:40:20+04:30
سرمربی تیم ملی فوتبال روسیه گفت: می‌دانستم ایران ما را از نظر تاکتیکی و فنی غافلگیر نمی‌کند ولی به بازیکنانم بابت سخت بودن مسابقه هشدار داده بودم.

فلیک: مقابل بلژیک بیش از حد محتاط و منفعل بودیم

 فلیک: مقابل بلژیک بیش از حد محتاط و منفعل بودیم
2023-03-29T12:46:56+04:30
سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان به شکست شاگردانش مقابل بلژیک واکنش نشان داد.

واکنش روسیه به بیانیه IOC: این یک بازی مسخره و جنایتکارانه است

 واکنش روسیه به بیانیه IOC: این یک بازی مسخره و جنایتکارانه است
2023-03-29T12:46:56+04:30
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه درباره موضع کمیته بین‌المللی (IOC) مبنی بر شرایط خاص حضور ورزشکاران این کشور در مسابقات بین‌المللی واکنش نشان داد.

۲۴ ساعت سرنوشت‌ساز برای استقلال/ بازگشت امید یا حذف از لیگ قهرمانان آسیا؟

 ۲۴ ساعت سرنوشت‌ساز برای استقلال/ بازگشت امید یا حذف از لیگ قهرمانان آسیا؟
2023-03-29T12:46:55+04:30
باشگاه استقلال برای فرار از صادر نشدن مجوز حرفه‌ای و حذف از لیگ قهرمانان آسیا فرصت زیادی ندارد.

۸ هفته حیاتی برای بازیکن ایران در انگلیس/ مصدومیت‌ها دردسرساز شد

۸ هفته حیاتی برای بازیکن ایران در انگلیس/ مصدومیت‌ها دردسرساز شد
2023-03-29T11:33:36+04:30
اللهیار صیادمنش بازیکن ایرانی تیم هال سیتی تنها هشت هفته فرصت دارد تا خودش را به این باشگاه برای فصل آینده تحمیل کند.

دلافوئنته: شکست دردناکی بود اما از نگرش تیم راضی‌ام/ هزار بار روی بازیکنانم شرط می‌بندم

 دلافوئنته: شکست دردناکی بود اما از نگرش تیم راضی‌ام/ هزار بار روی بازیکنانم شرط می‌بندم
2023-03-29T11:40:14+04:30
سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا با وجود شکست شاگردانش مقابل اسکاتلند در دور دوم از مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۴ از نگرش آنها راضی است.

نفت مسجدسلیمان در سال ۱۴۰۱؛ چالش نفرین‌شدگان با ۲ مشکل همیشگی

 نفت مسجدسلیمان در سال ۱۴۰۱؛ چالش نفرین‌شدگان با ۲ مشکل همیشگی
2023-03-29T11:40:14+04:30
نفت مسجدسلیمان سالی دشوار پشت سر گذاشت که ممکن است به قیمت سقوط به لیگ دسته اول تمام شود.

زیدان و مانچینی در میان گزینه‌های سرمربیگری عربستان

 زیدان و مانچینی در میان گزینه‌های سرمربیگری عربستان
2023-03-29T11:40:14+04:30
نشریه معتبر کشور عربستان، سرمربیان پیشین رئال مادرید و منچسترسیتی را گزینه‌های فدراسیون فوتبال عربستان برای جانشینی رنار خواند.

انتقاد نخست‌وزیر لهستان از توصیه‌های IOC درباره پذیرش ورزشکاران روسی

 انتقاد نخست‌وزیر لهستان از توصیه‌های IOC درباره پذیرش ورزشکاران روسی
2023-03-29T11:00:14+04:30
نخست‌وزیر لهستان از توصیه‌های کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در مورد پذیرش ورزشکاران روسی انتقاد کرد.

سوریان: همه چیز را فدای مدال نمی‌کنیم/ مثل سال گذشته هدفم در نوجوانان قهرمانی جهان نیست

 سوریان: همه چیز را فدای مدال نمی‌کنیم/ مثل سال گذشته هدفم در نوجوانان قهرمانی جهان نیست
2023-03-29T10:46:53+04:30
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان تاکید کرد که برای او تداوم کار نوجوانان و یادگیری راه و روش زندگی قهرمانی بیش از قهرمانی شاگردانش اهمیت دارد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)