میرنیوز

پیشکسوت فوتبال: نکونام می‌تواند جایگاه فولاد را ارتقا دهد/ صنعت نفت یک خانواده است

پیشکسوت فوتبال: نکونام می‌تواند جایگاه فولاد را ارتقا دهد/ صنعت نفت یک خانواده است 2021-01-14T00:13:22+03:30

فریدون حردانی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با عملکرد تیم‌های خوزستانی لیگ برتر اظهار کرد: ابتدا دوست دارم تیم‌های  خوزستانی‌ هر سال یک تیم در باشگاه‌های آسیا داشته باشند. ان‌شاءالله امسال هم صنعت نفت به عملکرد خوبش ادامه دهد و یکی از مدعی‌های کسب سهمیه آسیایی باشد. امیدوارم با آمدن تیم‌های مثل استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی به لیگ برتر سهمیه تیم‌های‌مان بیشتر شود.

فولاد خوزستان

پیشکسوت فوتبال خوزستان درباره وضعیت فولاد خوزستان در لیگ برتر گفت: فولاد تیمی است که از نظر ساختار، نرم افزاری و سخت افزاری ای بهترین تیم‌های ایران است و دلیلش هم این است که در سال‌های گذشته افرادی در باشگاه فولاد حضور داشتند که کارهای بسیار خوبی انجام دادند. جواد نکونام و کادرش در اوایل کارشان دچار مشکلاتی شدند اما این نواقص را برطرف کردند و خوشبختانه به مرحله‌ای که می‌بایست برسند، رسیدند و در نهایت سهمیه آسیایی گرفتند.

او ادامه داد: امسال انتظار می‌رفت یک مقدار نسبت به جذب بازیکنان با درایت‌تر عمل کنند چرا که این تیم در چند جبهه باید کار کند. البته در نحوه انتخاب و جذب بازیکن محدودیت‌هایی هم وجود داشت چرا که من چندین سال در فولاد کار کردم و می‌دانم از لحاظ مالی و جغرافیایی یک سری محدودیت‌ها وجود دارد. باتوجه به شرایط آب و هوایی خوزستان، شاید آن بازیکنانی که مد نظر مربی است به تیم‌های‌مان نیایند و این باعث شده مربیان در جذب بازیکنان مدنظر خودشان احساس رضایت نداشته باشند.

پیشکسوت فوتبال خوزستان در رابطه با ضعف‌های تیم فولاد گفت: همیشه اولویت جذب بازیکن در پست دروازه‌بان، قلب خط دفاعی، پست میانی خط هافبک و خط حمله است و این‌ها تاثیر گذار هستند. بقیه بازیکنان را می‌توان از جوانان و از آکادمی استفاده کرد اما به طور مثال در خط حمله انتظار می‌رفت در کنار لوسیانو پریرا یک بازیکن جوان جذب شود که در مسابقات آسیایی هم کارایی داشته باشد. در هر صورت بازیکنی را جذب کردند که آن چیزی که انتظار می‌رفت از خود نشان نداد و انتظارمان از برخی بازیکنان دیگر بیشتر است.

او در خصوص عملکرد برخی از بازیکنان فولاد گفت: گاهی اوقات بازیکنان ایرانی از دستورات مربی تخطی می‌کنند و این باعث می‌شود که تیم به مقصد نهایی‌اش نرسد. شاید جواد نکونام از من ناراحت شود اما باید بگویم می‌توانستیم از سینا مریدی در خط هافبک استفاده و آزمایش کنیم. نمی‌دانم چه مشکلاتی به وجود آمد اما اعتقاد دارم او این درک و شعور فوتبالی را داشت و می‌توانست که به فولاد کمک کند. برانکو از فولاد درخواست کرده بود سینا مریدی را به پرسپولیس بدهند و واقعا اکنون چرا فراموش شده؟ آنقدر ضعیف شده که حتی در دقایق کوتاهی هم از او بازی گرفته نمی‌شود؟ باید مجددا او را بسنجیم.

حردانی با بیان این‌که همه پیشکسوتان خوزستان گله دارند که چرا از بازیکنان آکادمی کمتر استفاده می‌شود، گفت: اما باید بگویم این بازیکنان باید خودشان را نشان دهند و خودشان را به مربی تحمیل کنند. مگر مربی دوست ندارد تیمش نتیجه بگیرد؟ بازیکنانی مثل صابر حردانی و مجتبی نجاریان آمدند و خودشان را مطرح و به مربی تحمیل کردند. مربی از خدایش است که دستش باز تر باشد. گله هم داشتیم که چرا بازیکنانی مثل عباس بوعذار و بیت سعید از تیم جدا شدند اما به هر حال ما نمی‌دانیم در تیم چه می‌گذرد و شرایط تیم چگونه است.

او اضافه کرد: در نهایت فکر می‌کنم با کمک ما پیشکسوت‌های فوتبال خوزستان و فضا دادن، فولاد می‌تواند موفق باشد. ممکن است از نظر تجربه نکونام با تجربه باشد اما کسانی که در این سال‌ها در فوتبال مو سفید کرده‌اند می‌تواند به او کمک کنند و راه را برایش باز تر کنیم. هنوز بازی‌های زیادی تا پایان فصل باقی مانده است و فولادی‌ها می‌توانند خود را به بالای جدول برسانند. همه انتقاد می‌کنند که چرا فولاد از بازیکنان خوزستانی کمتر استفاده می‌کند و بیشتر به کار دفاعی می‌پردازد اما باید بگویم اگر این تیم از ابزارهایش بهتر استفاده کند و در کارهای تاکتیکی و انتقال از خط میانی به خط حمله بهتر کار کند، نتیجه خواهد گرفت. مطمئنم نکونام و کادرش این توانایی را دارند که تیم‌شان را به رتبه خوبی برسانند.

صنعت نفت آبادان

پیشکسوت فوتبال خوزستان در ارزیابی از صنعت نفت آبادان گفت: گاهی اوقات یک تیم بهترین بازیکنان را دارد اما دلیل نمی‌شود بهترین نتیجه را کسب کند. اما تیم‌هایی هم هستند که از لحاظ فنی، روحی و تمرکز با هم هماهنگ هستند. صنعت نفت یک خانواده است و مثل زنجیرهای به هم متصل است و هیچکدام‌شان از همدیگر غافل نمی‌شوند. اگر یک بازیکن اشتباه کند بقیه بازیکنان او را پوشش می‌دهند و جبران می‌کنند. بازیکنانی که به هم کمک می‌کنند و نقاط ضعف‌شان را پوشش می‌دهند و کمتر اشتباه می‌کنند در نهایت این نتایج را به دست می‌آورد.

او ادامه داد: ناگفته نماند باعث شکل گیری تمام این موارد کسی به نام سید سیروس پورموسوی است و نمی‌توانیم از او غافل شویم چرا که یک وحدت در تیم به وجود آورده است و از همین نفراتی که دارد یک تیم بسیار خوب ساخته است و هر کسی از بازی‌شان لذت می‌ّبرد. من و سید سیروس پورموسوی باهم در رده‌های جوانان کار می‌کردیم و دل و جرات را در جوانان می‌دیدیم و می‌دانیم دارای چه پتانسیل‌هایی هستند. جوانان شاداب هستند و برنامه‌های سرمربی را بهتر انجام می‌دهند. آن هارمونی را سرمربی صنعت نفت به وجود آورد.

حردانی با بیان این‌که صنعت نفت کار بزرگی را انجام داده است، بیان کرد: این تیم بسیار بومی است و باید به این تیم افتخار کنیم. البته نباید بگذاریم آسیبی به این تیم برسد و دچار مشکل شود چرا که این تیم توانایی‌های خوبی دارد و رهبری در میدان به نام طالب ریکانی دارد و همه به او توجه می‌کنند و به او احترام می‌گذارند. این‌ها نشانه‌های بسیار خوبی است که بسیار به صنعت نفت کمک می‌کند. البته آن‌ها یک سری نقاط ضعف دارند که این نقاط ضعف را گاهی اوقات به پورموسوی می‌گویم و برخی مواقع باهم در ارتباط هستیم.

او اضافه کرد: یک سری نقاط ضعف در بخش دفاعی وحود دارد که ان‌شاءالله رفع شود. نقاط ضعفی در بجث تمرکز دفاعی وجود دارد که امیدوارم رفع شود. احساس می‌کنم نفت آبادان در پایان نیم فصل اول به جایگاه خیلی خوبی برسد اما برای نیم فصل دوم حتما باید نقاط ضعف‌شان را برطرف کنند. امیدوارم مدیریت تیم به پورموسوی کمک کند تا نقاط ضعف نفت مسجدسلیمان برطرف شود تا در نیم فصل دوم هم شرایط نیم فصل اول را حفظ کند و حتی ارتقا هم بدهد.

نفت مسجدسلیمان

پیشکسوت فوتبال خوزستان در رابطه با وضعیت نفت مسجدسلیمان عنوان کرد: سال قبل که مهدی تارتار سرمربی تیم بود، از این تیم تعریف و تمجید کردم. او خصلت خاص خودش را دارد و در انتخاب بازیکنان بسیار خوب عمل می‌کند. امسال هم باید به مجتبی حسینی تبریک بگویم چرا که با این نفرات توانسته به جایگاه خوبی برسد. اگر مردم و مسئولان مسجدسلیمان از لحاظ روحی و روانی و از لحاظ پشتیبانی بیشتر به این تیم کمک کنند، نفتی‌ها جایگاه خوبی در لیگ برتر خواهند داشت.

او ادامه داد: همه ما باتوجه به دیر بسته شدن و مشکلات این تیم چنین انتظاری نداشتیم اما دیدیم که با همین نفرات یقه خیلی از تیم‌های بزرگ را گرفت و از آن‌ها امتیاز گرفت. به نظر من تیم نفت مسجدسلیمان شرایط خوبی دارد و باید به مجتبی حسینی تبریک گفت. از همینجا از مردم و مسئولان استانی و شهری می‌خواهم از این تیم حمایت کنند و امیدوارم نفت به بلوغش هم برسد و در جایگاه خوبی در این فصل از لیگ برتر قرار بگیرد.

حردانی در پایان اضافه کرد: آن‌ها نیاز به حمایت شدید مسئولان دارد. من ازبابت حمایت هواداران مطمئن هستم اما نیاز به حمایت مدیریتی دارد. نفتی‌ها هنوز به آن ثبات روحی نرسیده‌اند و اگر مسئولان آن‌ها را تنها بگذارند و کم کاری کنند، مطمئنا این تیم دچار آسیب می‌َشود. باید با قدرت پشت این تیم باشند تا ان‌شاءالله نفتی‌ها جایگاه خیلی خوبی کسب کنند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

سپاهان با پیروزی در بازی بزرگ هفته صدر را حفظ کرد

سپاهان با پیروزی در بازی بزرگ هفته صدر را حفظ کرد
2021-01-22T20:24:24+03:30
تیم والیبال سپاهان، با شکست تیم شهداب یزد، صدرنشین جدول رده بندی در پایان هفته بیست و سوم باقی ماند.

پیروزی مس و نفت در لیگ برتر بسکتبال

پیروزی مس و نفت در لیگ برتر بسکتبال
2021-01-22T20:14:18+03:30
تیم‌های بسکتبال مس رفسنجان و نفت آبادان موفق به کسب پیروزی مقابل حریفان خود شدند.

طلوع کیان:برد ارزشمندی بود/صادقیانی:خاتم کم اشتباه تر بود

طلوع کیان:برد ارزشمندی بود/صادقیانی:خاتم کم اشتباه تر بود
2021-01-22T20:11:06+03:30
سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان، پس از پیروزی تیمش مقابل راه یاب ملل مریوان گفت: به این پیروزی نیاز داشتیم، برد ارزشمندی بود.

چمنیان: سعی می‌کنیم برابر گل‌گهر کیفیت‌مان را نشان دهیم

چمنیان: سعی می‌کنیم برابر گل‌گهر کیفیت‌مان را نشان دهیم
2021-01-22T20:00:58+03:30
مربی تیم فوتبال تراکتور می‌گوید بازیکنان تیمش آماده هستند تا حداکثر امتیاز را از بازی با گل‌گهر کسب کنند.

ادامه کینه توزی اینستاگرام با سردار سلیمانی/ پوستر لیگ‌های ووشو حذف شد

ادامه کینه توزی اینستاگرام با سردار سلیمانی/ پوستر لیگ‌های ووشو حذف شد
2021-01-22T19:07:38+03:30
اینستاگرام پوستر لیگ‌های ووشوی ایران که گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود را حذف کرد.

پایان لیگ برتر بدمینتون مردان و بانوان با قهرمانی تیم های رعد پدافند و میلاد تبریز

پایان لیگ برتر بدمینتون مردان و بانوان با قهرمانی تیم های رعد پدافند و میلاد تبریز
2021-01-22T18:54:18+03:30
قهرمان لیگ برتر بدمینتون مردان و بانوان مشخص شدند.

سیرجان از سد شهرداری ورامین گذشت/ خاتم، راه یاب را شکست داد

سیرجان از سد شهرداری ورامین گذشت/ خاتم، راه یاب را شکست داد
2021-01-22T18:51:07+03:30
در دیدارهای پایانی هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر والیبال، تیم های خاتم اردکان و فولاد سیرجان حریفان خود را شکست دادند.

استقلال «فوتبال برتر» را تحریم کرد

استقلال «فوتبال برتر» را تحریم کرد
2021-01-22T18:40:59+03:30
باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد به علت «ناعدالتی» در برنامه «فوتبال برتر»، عواملش در این برنامه تلویزیونی شرکت نخواهد کرد. ...

پایان لیگ تکواندوی بانوان با معرفی تیم‌های برتر

پایان لیگ تکواندوی بانوان با معرفی تیم‌های برتر
2021-01-22T18:40:58+03:30
با پایان رقابت‌های لیگ تکواندو زنان، تیم فتح صدر البرز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

پیروزی مدعیان در هفته ۲۳ لیگ برتر والیبال

پیروزی مدعیان در هفته ۲۳ لیگ برتر والیبال
2021-01-22T18:40:58+03:30
در جریان بازی‌های هفته بیست و سوم لیگ برتر والیبال، مدعیان کسب عنوان قهرمانی رقبای خود را شکست دادند.

سقوط پدر و دختر از تله‌سیژ پیست اسکی دربندسر

سقوط پدر و دختر از تله‌سیژ پیست اسکی دربندسر
2021-01-22T18:00:58+03:30
دو فرد از تله‌سیژ پیست اسکی دربندسر سقوط کردند.

جواد فروغی قهرمان هفته اول و دوم لیگ برتر تپانچه مردان

جواد فروغی قهرمان هفته اول و دوم لیگ برتر تپانچه مردان
2021-01-22T17:47:38+03:30
با برگزاری فینال هفته اول و دوم لیگ برتر تپانچه بادی آقایان، جواد فروغی تیرانداز المپیکی ایران با کسب بالاترین امتیاز موفق به کسب مقام قهرمانی شد. ...

پایان دور برگشت لیگ برتر بسکتبال زنان

پایان دور برگشت لیگ برتر بسکتبال زنان
2021-01-22T17:34:18+03:30
دور برگشت لیگ برتر بسکتبال زنان با برگزاری دیدارهای گروه اول به پایان رسید.

حرکت عجیب علیرضا بیرانوند در تمرین آنتورپ

حرکت عجیب علیرضا بیرانوند در تمرین آنتورپ
2021-01-22T17:17:45+03:30
پَرش بلند علیرضا بیرانوند در تمرین امروز آنتورپ سوژه شد.

شکست سایپا و جشنواره گل خراسان رضوی در لیگ فوتسال زنان

شکست سایپا و جشنواره گل خراسان رضوی در لیگ فوتسال زنان
2021-01-22T16:54:18+03:30
هفته دوم لیگ برتر فوتسال زنان با شکست تیم سایپا تهران در اولین مسابقه فصل خود و پیروزی پرگل هیات فوتبال خراسان رضوی به پایان رسید. ...

دختران فوتبال کرمان فاتح دیدارهای حساس لیگ برتر شدند

دختران فوتبال کرمان فاتح دیدارهای حساس لیگ برتر شدند
2021-01-22T16:40:58+03:30
هفته هشتم لیگ برتر فوتبال زنان با پیروزی نمایندگان کرمان در دیدارهای حساس به پایان رسید.

عهدی: به برد نیاز داشتیم/ نفرزاده: فدراسیون با ما همکاری نکرد

عهدی: به برد نیاز داشتیم/ نفرزاده: فدراسیون با ما همکاری نکرد
2021-01-22T16:37:51+03:30
سرمربی تیم والیبال پیکان، پس از پیروزی تیمش مقابل تیم آذرباتری ارومیه گفت: برای حضور در پلی آف به پیروزی نیاز داشتیم.

ملی پوشان کاراته از فردا وارد اردوی پنجم می‌شوند

ملی پوشان کاراته از فردا وارد اردوی پنجم می‌شوند
2021-01-22T16:37:51+03:30
مرحله پنجم اردوی تیم ملی کاراته از شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز می‌شود.

تیم زوریا انتخاب قطعی شهاب زاهدی/لیگ اروپا دلیل تصمیم مهاجم ایران

تیم زوریا انتخاب قطعی شهاب زاهدی/لیگ اروپا دلیل تصمیم مهاجم ایران
2021-01-22T16:37:50+03:30
شهاب زاهدی مهاجم ایرانی تصمیمش را برای حضور در تیم زوریا لوهانسک اوکراین گرفته است.

احتمال بازگشت یکی از مصدومان پرسپولیس به ترکیب اصلی

احتمال بازگشت یکی از مصدومان پرسپولیس به ترکیب اصلی
2021-01-22T16:37:49+03:30
وضعیت مصدومیت یکی از بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار با آلومینیوم اراک در تمرین شنبه مورد ارزیابی نهایی قرار می‌گیرد.

خوش‌خبر: اردوهای تیم ملی والیبال از پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود

 خوش‌خبر: اردوهای تیم ملی والیبال از پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود
2021-01-22T16:44:18+03:30
سرپرست تیم ملی والیبال ایران از آغاز دوباره اردوهای این تیم از پنجم فروردین ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

وکیل بیرانوند: شکایت از پرسپولیس ربطی به فیفا ندارد/ با باشگاه بر سر میزان طلب بیرانوند اختلاف داشتیم

 وکیل بیرانوند: شکایت از پرسپولیس ربطی به فیفا ندارد/ با باشگاه بر سر میزان طلب بیرانوند اختلاف داشتیم
2021-01-22T16:44:17+03:30
وکیل علیرضا بیرانوند اعلام کرد که شکایت این بازیکن از باشگاه پرسپولیس در کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال در جریان است و ربطی به فیفا ندارد.

غایبان بزرگ رئال مادرید در دیدار برابر آلاوس

غایبان بزرگ رئال مادرید در دیدار برابر آلاوس
2021-01-22T16:14:18+03:30
رئال مادرید در نبود زین الدین زیدان و چند بازیکن مطرح خود به مصاف آلاوس می‌رود.

پیکان و شهرداری ارومیه حریفان خود را شکست دادند

پیکان و شهرداری ارومیه حریفان خود را شکست دادند
2021-01-22T16:11:07+03:30
در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر والیبال، تیم‌های پیکان و شهرداری ارومیه حریفان خود را شکست دادند.

اکبری: جنگندگی هورسان را گوشزد کردم/ باقرزاده: ارومیه تحت فشار بود

اکبری: جنگندگی هورسان را گوشزد کردم/ باقرزاده: ارومیه تحت فشار بود
2021-01-22T16:11:06+03:30
سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه پس از پیروزی مقابل هورسان رامسر گفت: جنگندگی و انگیزه بازیکنان هورسان را به بازیکنانم گوشزد کردم.

زیدان به کرونا مبتلا شد

زیدان به کرونا مبتلا شد
2021-01-22T16:00:58+03:30
تست کووید ۱۹ سرمربی رئال مادرید مثبت اعلام شد.

زیدان به کرونا مبتلا شد

 زیدان به کرونا مبتلا شد
2021-01-22T15:37:39+03:30
سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید اسیر ویروس کرونا شد و تیمش را در بحبوحه ناکامی‌هایش تنها خواهد گذاشت.

فکری از استراماچونی جلو می‌زند؟/ استقلال طلسم را شکست

 فکری از استراماچونی جلو می‌زند؟/ استقلال طلسم را شکست
2021-01-22T15:37:38+03:30
در صورتی که تیم فوتبال استقلال فردا مقابل سایپا امتیاز بگیرد، محمود فکری به لحاظ امتیازگیری از آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی جلو خواهد زد.

پیشنهاد ایران برای برگزاری انتخابی المپیک ناشنوایان در کیش

پیشنهاد ایران برای برگزاری انتخابی المپیک ناشنوایان در کیش
2021-01-22T15:07:38+03:30
دبیر فدراسیون ناشنوایان گفت: در صورت موافقت کمیته بین المللی ناشنوایان، ایران به جای مالزی میزبان برگزاری انتخابی المپیک ناشنوایان اردیبهشت سال آینده در کیش ...

«زیدان» به کرونا مبتلا شد

«زیدان» به کرونا مبتلا شد
2021-01-22T15:04:30+03:30
سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا به کرونا مبتلا شد.