میرنیوز

۸۹ نفری که رئیس جدید فدراسیون فوتبال را انتخاب می‌کنند/ ۴ غایب و ۳ عضو با ۲ حق رأی

 ۸۹ نفری که رئیس جدید فدراسیون فوتبال را انتخاب می‌کنند/ ۴ غایب و ۳ عضو با ۲ حق رأی 2021-01-13T10:16:41+03:30

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، انتخابات فدراسیون فوتبال، 10 اسفندماه برگزار خواهد شد. فدراسیونی که یک سال از بدون رئیس بودنش گذشته و حالا خیلی‌ها امیدوار به تغییرات گسترده در هیئت رئیسه هستند. هیئت رئیسه‌ای که با پرونده‌هایی چون مارک ویلموتس فوتبال را به سمت ورشکستگی برده و حسابی مورد انتقاد است. هرچند تعدادی از اعضای فعلی هیئت رئیسه همچنان برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند که برای انتخاب مجدد، دلخوش به چیدمان رأی دهندگان در مجمع هستند.

اساسنامه فدراسیون فوتبال پس از فشارهای فیفا تغییر کرد و 8 آذرماه این اساسنامه در مجمع به تأیید رسید. اساسنامه‌ای که باعث تغییر در اعضای مجمع و تعداد رأی دهندگان نیز شد و حالا به جای 74 نفر، 89 نفر عضو قانونی مجمع خواهند بود که می‌توانند با آرای خود، رئیس و اعضای هیئت رئیسه را انتخاب کنند.

در خصوص تعداد آرا برای انتخاب رئیس و هیئت رئیسه، در ماده 26 اساسنامه فدراسیون فوتبال توضیحات مبسوط آمده است. در بند سه این ماده آمده است:برای انتخاب رئیس، کسب اکثریت (بیش از 50 درصد) از آرای معتبر مأخوذه مورد نیاز است. اگر برای پست ریاست فدراسیون بیش از دو نامزد وجود داشته باشد، کسانی که کمترین رأی را کسب می‌نمایند، برای مرحله دوم حذف می‌شوند تا فقط دو نامزد باقی بماند. در صورتی که در مرحله اول، بیش از دو نفر از نامزدها (به دلیل تساوی آرای) حائز بالاترین رأی شوند، تمامی آنها به مرحله دوم راه می‌یابند. در مرحله دوم نامزدی که بیشترین رأی را کسب نماید، رئیس فدراسیون خواهد بود.

در بند چهارم همین ماده نیز آمده است:بعد از انتخاب رئیس، مجمع عمومی باید در مورد نامزدهای معرفی شده توسط رئیس برای پست‌های نایب رئیس اول، دوم و سوم رأی گیری کند. برای انتخاب نواب رئیس، کسب اکثریت (بیش از 50 درصد) آرای معتبر مأخوذه مورد نیاز است. اگر مجمع عمومی یک یا چند نفر از این نامزدها را با اکثریت (بیش از 50 درصد) انتخاب نکند، رئیس باید نامزد/نامزدهای دیگری را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ خاتمه مجمع عمومی جهت انتخاب به مجمع عمومی معرفی نماید. متعاقباً هیئت رئیسه باید یک مجمع عمومی انتخاباتی فوق‌العاده را برگزار نماید.

در بند پنجم نیز می‌خوانیم: برای انتخاب سایر اعضای هیئت رئیسه، نامزدهایی که بیشترین رأی را برای پست مورد نظر کسب کرده‌اند، انتخاب می‌شوند.

حالا چه کسانی باید رئیس، نواب رئیس و اعضای هیئت رئیسه را در انتخابات آتی فدراسیون فوتبال، انتخاب کنند؟ هنوز اسامی رأی دهندگان مشخص نیست، اما ترکیب اعضای مجمع طبق اساسنامه مشخص است. همانطور که در اساسنامه مصوب 8 آذر 1399 آمده، ترکیب اعضای مجمع پس از تغییر به شرح زیر است:

ماده 22 - نمایندگان و آرا

در بند اول این ماده آمده است: مجمع فدراسیون فوتبال متشکل از افراد ذیل هستند که در ادامه به تفکیک نمایندگان هر بخش را که متشکل از 89 نفر خواهند بود، معرفی می‌شوند.

فدراسیون فوتبال , لیگ برتر فوتبال , فوتبال ایران , فوتسال ایران , فوتسال ,

پیش از معرفی اعضای مجمع، در بند پنج این ماده توضیح داده شده که اعضای بند های الف لغایت ح این ماده، بر اساس جدول امتیازات آخرین فصل مسابقاتی که تا قبل از زمان مجمع، خاتمه یافته باشد تعیین می‌شوند.

الف: هریک از باشگاه‌های لیگ حرفه‌ای فوتبال بزرگسالان آقایان. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

1-پرسپولیس
2-استقلال
3-فولاد خوزستان
4-تراکتور تبریز
5-سپاهان اصفهان
6-شهر خودرو مشهد
7-صنعت نفت آبادان
8-نفت مسجدسلیمان
9-نساجی مازندران
10-گل‌گهر سیرجان
11-ماشین‌سازی تبریز
12-ذوب‌آهن اصفهان
13-پیکان
14-سایپا
15-پارس جنوبی جم
16-شاهین شهرداری بوشهر

ب: هشت باشگاه اول حاضر در لیگ دسته اول فوتبال بزرگسالان آقایان کشور در فصل منتهی به مجمع عمومی. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

17-مس رفسنجان
18-آلومینیوم آراک
19-مس کرمان
20-خوشه طلایی ساوه
21-بادران تهران
22-هوادار تهران
23-نود ارومیه
24-گل ریحان البرز

ج: چهار باشگاه اول رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال بزرگسالان آقایان کشور در فصل منتهی به مجمع عمومی. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

25-چوکای تالش
26-استقلال ملاثانی
27-شهرداری آستارا
28-پاس همدان

د: سه باشگاه اول لیگ برتر فوتسال بزرگسالان آقایان کشور در فصل منتهی به مجمع عمومی. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

29-مس سونگون
30-گیتی‌پسند
31-ستارگان ورامین

ه: دو باشگاه اول رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ساحلی بزرگسالان آقایان کشور، در فصل منتهی به مجمع عمومی. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

32-پارس جنوبی
33-گلساپوش یزد

و: دو باشگاه اول رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان بزرگسالان کشور، در فصل منتهی به مجمع عمومی. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

34-مس رفسنجان
35-سایپا

ز: باشگاه اول رقابت‌های فوتبال ساحلی بانوان بزرگسالان کشور، در فصل منتهی به مجمع عمومی. یک نماینده با یک حق رأی.

36-ایمن سنگر گیلان

ح: دو باشگاه اول رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان بزرگسالان کشور، در فصل منتهی به مجمع عمومی. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی

37-شهرداری بم
38-وچان کردستان

ط: هیئت‌های فوتبال استان‌های کشور و هیئت فوتبال جزیره کیش. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

39-هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی
40-هیئت فوتبال  استان آذربایجان غربی
41- هیئت فوتبال استان اردبیل
42- هیئت فوتبال استان اصفهان
43-هیئت فوتبال استان البرز
44-هیئت فوتبال استان ایلام
45-هیئت فوتبال استان بوشهر
46- هیئت فوتبال استان تهران
47- هیئت فوتبال استان چهار محال بختیاری
48-هیئت فوتبال استان خراسان جنوبی
49-هیئت فوتبال استان خراسان رضوی
50-هیئت فوتبال استان خراسان شمالی
51-هیئت فوتبال استان خوزستان
52-هیئت فوتبال استان زنجان
53-هیئت فوتبال استان سمنان
54-هیئت فوتبال استان سیستان و بلوچستان
55-هیئت فوتبال استان فارس
56-هیئت فوتبال استان قزوین
57-هیئت فوتبال استان قم
58-هیئت فوتبال استان کردستان
59-هیئت فوتبال استان کرمان
60-هیئت فوتبال استان کرمانشاه
61-هیئت فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد
62-هیئت فوتبال استان گلستان
63-هیئت فوتبال استان گیلان
64-هیئت فوتبال استان لرستان
65-هیئت فوتبال استان مازندران
66-هیئت فوتبال استان مرکزی
67-هیئت فوتبال استان هرمزگان
68-هیئت فوتبال استان همدان
69-هیئت فوتبال استان یزد
70-هیئت فوتبال جزیره کیش

ی: بخش فوتبال فدراسیون‌های ورزش دانش آموزی، دانشگاهی، کارگری و نیروهای مسلح. هر کدام یک نماینده با یک حق رأی.

71-فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی
72-فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی
73-فدراسیون ورزش‌های کارگری
74-تربیت بدنی نیروهای مسلح

ک: کاپیتان‌های اصلی (در صورت عدم امکان دعوت از کاپیتان اصلی،کاپیتان دوم) کلیه تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی (آقایان و بانوان) در رده بزرگسالان به عنوان نماینده بازیکنان. مجموعاً شش نفر هر کدام با یک حق رأی.

75-کاپیتان تیم ملی فوتبال آقایان
76-کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان
77-کاپیتان تیم ملی فوتسال آقایان
78-کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان
79-کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی آقایان
80-کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان (تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان وجود ندارد)

ل: سرمربیان تیم‌های ملی بزرگسالان فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و سرمربیان تیم‌های ملی بزرگسالان فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی بانوان به عنوان نماینده مربیان. اگر سرمربی هر یک از تیم‌های ملی، ایرانی نبود دستیار ایرانی وی جایگزین او در مجمع می‌شود. مجموعاً شش نفر هر کدام با یک حق رأی.

81-سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان آقایان
82-سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان
83-سرمربی تیم ملی فوتسال آقایان
84-سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان
85-سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی آقایان
86-سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان (تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان وجود ندارد)

م: یک نفر از داوران خانم و یک نفر از داوران آقا که در فوتبال ایران فعال و در رنکینگ داوران فعال بین‌المللی در بالاترین رتبه هستند. مجموعاً دو نفر هر کدام با یک حق رأی.

87-نماینده داوران خانم
88-نماینده داوران آقا

ن: اتحادیه باشگاه‌های فوتبال. یک نماینده با یک حق رأی

89-نماینده اتحادیه باشگاه‌های فوتبال

در ترکیب اعضای مجمع پیش‌رو، سه باشگاه سایپا، مس رفسنجان و پارس جنوبی به دلیل کسب دو رتبه در لیگ برتر و لیگ دسته اول فوتبال آقایان و همچنین فوتسال بانوان و فوتبال ساحلی آقایان، دو حق رأی خواهند داشت. به این شکل که مدیرعامل یا نماینده این باشگاه می‌تواند دو برگه رأی بگیرد یا اینکه با دو عضو در مجمع حضور پیدا کند تا دو رأی خود را به این شکل به صندوق رأی بیاندازد.

در بخش دوم ماده 22 اساسنامه نیز آمده است:نمایندگان باید متعلق به عضوی باشند که نمایندگی از آن را بر عهده دارند و نیز باید توسط مرجع قانونی عضو مذکور، انتخاب یا منصوب شده باشند. همچنین باید قادر باشند در صورت درخواست، مدارک این موضوع را ارائه نمایند.

در بخش سوم ماده 22 اساسنامه نیز این توضیح داده شده است:فقط نمایندگان حاضر در مجمع عمومی حق رأی دارند. رأی دادن از طریق ارسال نامه یا وکیل امکان پذیر نیست. رأی باشگاه‌ها توسط مدیرعامل و رأی هیئت‌ها توسط رئیس هیئت اعلام می‌شود. در صورت عدم امکان حضور مدیرعامل باشگاه یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه و در صورت عدم امکان حضور رئیس هیئت، نایب رئیس یا دبیر هیئت، با ارائه معرفی نامه معتبر از باشگاه یا هیئت، به عنوان جایگزین در مجمع عمومی حاضر می‌شود.

طبق این توضیح از اساسنامه، مدیران یا منصوبان مدیران باشگاه‌ها، رؤسا یا یکی از اعضای هیئت رئیسه هیئت‌های فوتبال استانی، نمایندگان منصوب شده بخش فوتبال فدراسیون‌های مذکور، کاپیتان‌ها و سرمربیان تیم‌های ملی، نمایندگان داوران خانم و آقا و رئیس یا عضو هیئت رئیسه اتحادیه باشگاه‌های فوتبال می‌توانند در مجمع حضور پیدا کنند. در صورتی هم که از آنها مدرکی برای اثبات نمایندگی در پست مدنظر درخواست شود، باید این مدرک که نامه یا حکم رسمی است را ارائه کنند.

همچنین در بخش چهارم ماده 22 اساسنامه آمده است: هیئت رئیسه و دبیرکل فدراسیون بدون حق رأی در مجمع عمومی شرکت می‌کنند و در دوران مسئولیت خود در فدراسیون نمی‌توانند به عنوان نماینده اعضای مجمع عمومی منصوب شوند. با توجه به این توضیح باید دید آیا فریدون اصفهانیان و عبدالکاظم طالقانی به عنوان عضو هیئت رئیسه و رؤسای هیئت‌های فوتبال استان زنجان و خوزستان، می‌توانند در مجمع حق رأی داشته باشند یا نه، این موضوع نیز به تفسیر نهاد قانونی فدراسیون از اساسنامه بستگی خواهد داشت.

در کنار این موضوع، بسیار مهم است که تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان وجود ندارد که به این شکل، دو نفر از اعضای مجمع کم می‌شود. هرچند شائبه‌ای مطرح بود که فدراسیون در تلاش است تا انتخابات این تیم را تشکیل دهد و دو نفر را به عنوان سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان عضو مجمع کند، اما این اتفاق شدنی نیست و این نفرات در مجمع پیش‌رو حضور نخواهند داشت.

نکته دیگر هم پایان قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان است. به این شکل، دو عضو دیگر مجمع هم به علت نبود سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان غایب خواهند بود که بازهم شائبه انتخاب سرمربیان این دو تیم برای جذب آرای آنها مطرح شده که باید دید واکنش فدراسیون فوتبال به این مسئله چیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

تثبیت صدرنشینی هوادار/ داربی گیلان به سود شهرداری آستارا

تثبیت صدرنشینی هوادار/ داربی گیلان به سود شهرداری آستارا
2021-01-25T15:47:41+03:30
هفته یازدهم لیگ دسته یک فوتبال، با پیروزی شهرداری آستارا مقابل ملوان و پیروزی هوادار مقابل استقلال خوزستان پیگیری شد.

تجلیل صندوق حمایت از کلانی، نوریان و سیروس پور

تجلیل صندوق حمایت از کلانی، نوریان و سیروس پور
2021-01-25T15:47:40+03:30
صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان مراسم تجلیل از سه اسطوره ورزش کشور در رشته های کشتی و فوتبال را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار کرد. ...

لغو جام ملت های آسیا جوانان و نوجوانان

لغو جام ملت های آسیا جوانان و نوجوانان
2021-01-25T15:47:39+03:30
کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت که جام ملت های آسیا زیر ۱۶ سال و زیر ۱۹ سال را به خاطر کرونا لغو کند.

دو هفته دیگر غایب هستم/ بازیکنان در پست غیر تخصصی هستند

دو هفته دیگر غایب هستم/ بازیکنان در پست غیر تخصصی هستند
2021-01-25T15:44:28+03:30
مدافع مصدوم تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به مصدومیت خود گفت: در بازی با آلومینیوم اراک خیلی از بازیکنان در پست های غیرنخصصی خود هستند.

فرانک لمپارد از هدایت چلسی برکنار شد

فرانک لمپارد از هدایت چلسی برکنار شد
2021-01-25T15:34:19+03:30
مسئولان باشگاه چلسی فرانک لمپارد را از سمت سرمربی‌گری این تیم برکنار کردند.

پیروزی فولاد مقابل ماشین سازی تبریز در نیمه نخست

پیروزی فولاد مقابل ماشین سازی تبریز در نیمه نخست
2021-01-25T15:31:09+03:30
تیم فوتبال فولاد خوزستان در نیمه اول بازی با ماشین سازی تبریز به پیروزی رسید.

زمان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ اعلام شد

 زمان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ اعلام شد
2021-01-25T15:37:38+03:30
کنفدراسیون فوتبال آسیا، تقویم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ را مشخص کرد و این رقابت‌ها باز هم به صورت متمرکز برگزار می‌شود.

لیگ برتر فوتبال| پیروزی یک نیمه‌ای آلومینیوم مقابل پرسپولیس

 لیگ برتر فوتبال| پیروزی یک نیمه‌ای آلومینیوم مقابل پرسپولیس
2021-01-25T15:37:38+03:30
نیمه نخست دیدار تیم‌های آلومینیوم اراک و پرسپولیس با پیروزی تیم میزبان خاتمه یافت.

شکست دو بر یک پرسپولیس برابر آلومینیوم در نیمه نخست

شکست دو بر یک پرسپولیس برابر آلومینیوم در نیمه نخست
2021-01-25T15:20:59+03:30
نیمه نخست دیدار آلومینیوم و پرسپولیس با برتری دو بر یک شاگردان رسول خطیبی به پایان رسید.

شکست یک نیمه‌ای پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک

شکست یک نیمه‌ای پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک
2021-01-25T15:17:48+03:30
تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه نخست بازی با آلومینیوم اراک شکست خورد.

فرانک لمپارد از چلسی اخراج شد

فرانک لمپارد از چلسی اخراج شد
2021-01-25T15:04:30+03:30
سرمربی تیم فوتبال چلسی انگلیس از سِمت خود برکنار شد.

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا متمرکز برگزار می‌شود

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا متمرکز برگزار می‌شود
2021-01-25T15:04:29+03:30
با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ هم به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

باشگاه چلسی رسماً لمپارد را اخراج کرد

 باشگاه چلسی رسماً لمپارد را اخراج کرد
2021-01-25T15:10:58+03:30
با اعلام باشگاه چلسی، کاپیتان سابق این تیم دیگر به فعالیت خود به‌عنوان سرمربی آبی‌پوشان لندن ادامه نخواهد داد.

واکنش مدیر برنامه‌های فرشید باقری به جدایی این بازیکن از استقلال

 واکنش مدیر برنامه‌های فرشید باقری به جدایی این بازیکن از استقلال
2021-01-25T15:10:58+03:30
مدیر برنامه‌های هافبک تیم فوتبال استقلال گفت که از سوی مسئولان این باشگاه موضوعی در خصوص قطع همکاری با باقری به آنها ابلاغ نشده است.

حاشیه دیدار آلومینیوم - پرسپولیس| گرامیداشت یاد شهدا و عکس یادگاری با پیراهن میناوند و انصاریان + تصویر

 حاشیه دیدار آلومینیوم - پرسپولیس| گرامیداشت یاد شهدا و عکس یادگاری با پیراهن میناوند و انصاریان + تصویر
2021-01-25T15:10:58+03:30
شاگردان یحیی گل‌محمدی به در دست گرفتن پیراهن انصاریان و میناوند برای این دو بازیکن پیشین سرخپوشان آرزوی سلامتی کردند.

سردی هوا، تراکتور را تهرانی کرد

سردی هوا، تراکتور را تهرانی کرد
2021-01-25T14:40:59+03:30
تیم فوتبال تراکتور در تهران اردوی سه روزه می‌زند.

تفاهم‌نامه فدراسیون ووشو با انجمن و مرکز تحقیقات ام‌اس ایران

تفاهم‌نامه فدراسیون ووشو با انجمن و مرکز تحقیقات ام‌اس ایران
2021-01-25T14:37:49+03:30
فدراسیون ووشو و انجمن و مرکز تحقیقات ام‌اس ایران تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری امضا کردند.

مومنی: استقلال به بن‌بست تاکتیکی رسیده و آشفته است/ بازیکنان باید به‌خوبی ریکاوری شوند

 مومنی: استقلال به بن‌بست تاکتیکی رسیده و آشفته است/ بازیکنان باید به‌خوبی ریکاوری شوند
2021-01-25T14:44:17+03:30
مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد این تیم از نظر تاکتیکی به بن‌بست خورده و باید تغییر روش داده است.

ترکیب آلومینیوم اراک مقابل پرسپولیس مشخص شد

ترکیب آلومینیوم اراک مقابل پرسپولیس مشخص شد
2021-01-25T14:24:30+03:30
بازیکنان اصلی آلومینیوم اراک برای دیدار با پرسپولیس مشخص شدند.

انتصاب سرپرست معاونت فرهنگی و ارتباطات استقلال

انتصاب سرپرست معاونت فرهنگی و ارتباطات استقلال
2021-01-25T14:24:30+03:30
سرپرست معاونت فرهنگی و ارتباطات باشگاه استقلال با حکم مدیرعامل باشگاه منصوب شد.

تمجید بازیکن سابق هلند از مهاجم ایران/ قوچان نژاد یک الگو است

تمجید بازیکن سابق هلند از مهاجم ایران/ قوچان نژاد یک الگو است
2021-01-25T14:24:29+03:30
بازیکن سابق تیم فاینورد هلند از رضا قوچان نژاد مهاجم ایرانی تیم فوتبال زوله تمجید کرد و او را یک الگو برای بازیکنان دیگر دانست.

ورزشگاه امام رضای استقلال تجهیز شد

ورزشگاه امام رضای استقلال تجهیز شد
2021-01-25T14:14:19+03:30
با اعلام ناصر فریادشیران ورزشگاه امام رضا، کمپ اختصاصی باشگاه استقلال تجهیز شد.

عبدی بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا شد

 عبدی بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا شد
2021-01-25T14:17:38+03:30
مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس با کسب بیش از ۹۰ درصد رأی مخاطبان سایت AFC به‌عنوان بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد.

اسدی: نقشی در درگیری‌ها نداشتم، دنبال جدا کردن بودم/ بازیکنان گل‌گهر عصبانی بودند

 اسدی: نقشی در درگیری‌ها نداشتم، دنبال جدا کردن بودم/ بازیکنان گل‌گهر عصبانی بودند
2021-01-25T14:17:38+03:30
مهاجم تیم فوتبال تراکتور تبریز گفت: بازیکنان گل‌گهر به دلیل نتیجه نگرفتن در چند بازی عصبانی بودند و بعد از باخت هم این عصبانیت بیشتر شد.

ترکیب پرسپولیس برای دیدار برابر آلومینیوم مشخص شد

ترکیب پرسپولیس برای دیدار برابر آلومینیوم مشخص شد
2021-01-25T14:00:59+03:30
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ترکیب تیمش برای دیدار برابر آلومینیوم را اعلام کرد.

تیم منتخب تاریخ PSG از نگاه نیمار

تیم منتخب تاریخ PSG از نگاه نیمار
2021-01-25T14:00:59+03:30
در بهترین تیم تاریخ باشگاه پاری سن ژرمن که توسط نیمار انتخاب شد نامی از کاوانی به چشم نمی آید.

ترکیب پرسپولیس اعلام شد/ سیدجلال غایب قطعی بازی با آلومینیوم

ترکیب پرسپولیس اعلام شد/ سیدجلال غایب قطعی بازی با آلومینیوم
2021-01-25T13:57:48+03:30
ترکیب پرسپولیس برای دیدار با آلومینیوم اراک مشخص شد.

قربانعلی‌پور: خوشحالم به استقلال برگشتم/ از رحمتی تشکر می‌کنم

 قربانعلی‌پور: خوشحالم به استقلال برگشتم/ از رحمتی تشکر می‌کنم
2021-01-25T14:04:18+03:30
مربی تیم فوتبال استقلال از مهدی رحمتی به دلیل موافقت با جدایی‌اش تشکر کرد.

ادعای نشریه انگلیسی: لمپارد از چلسی اخراج شده است!/ زمزمه ورود توخل به استمفوردبریج

 ادعای نشریه انگلیسی: لمپارد از چلسی اخراج شده است!/ زمزمه ورود توخل به استمفوردبریج
2021-01-25T13:50:58+03:30
یک نشریه انگلیسی مدعی شده است که کاسه صبر مالک روس باشگاه چلسی از فراز و نشیب‌های این تیم لبریز شده و به همین دلیل او دستور اخراج سرمربی جوان آبی‌پوشان را ص...

اعلام ترکیب پرسپولیس برای دیدار با آلومینیوم

 اعلام ترکیب پرسپولیس برای دیدار با آلومینیوم
2021-01-25T13:50:58+03:30
ترکیب ۱۱ نفره تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار با آلومینیوم اراک مشخص شد.