میرنیوز

آشفته‌ بازاری به نام فدراسیون بولینگ و بیلیارد؛ وزارت ورزش چه می‌کند؟

 آشفته‌ بازاری به نام فدراسیون بولینگ و بیلیارد؛ وزارت ورزش چه می‌کند؟ 2021-01-13T08:03:21+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هاشم اسکندری، رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اواخر مهرماه سال 97 با کسب 25 رای از مجموع 39 رای اخذ شده برای دومین بار پیاپی  بر صندلی ریاست فدراسیون نشست.

در همان زمان برخی از اهالی این رشته اعتراض‌هایی نسبت به نحوه کسب رای وی در انتخابات داشتند و معتقد بودند انتخاب مهران مدیری به عنوان رئیس کمیته هنرمندان فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس درست چند ماه قبل از برگزاری انتخابات یک کار تبلیغاتی بود. منتقدان زمانی بیشتر از این اقدام اسکندری انتقاد کردند که هیچ‌گاه این کمیته فعال نشد و برنامه‌های اسکندری مبنی بربرگزاری مسابقات بین هنرمندان و حضور چهره‌هایی مانند علی دایی در این مسابقات تنها در حد حرف باقی ماند  و خبرنگاران هرگز پاسخ روشنی مبنی بر عدم فعالیت این کمیته از رئیس فدراسیون دریافت نکردند.

با تمام این اتفاقات و انتقادات اهالی این رشته، اسکندری بر صندلی ریاست فدراسیون نشست اما ریاست وی در این فدراسیون به دلایلی که هیچ‌گاه از سوی مسئولان وزارت ورزش اعلام نشد، نیمه‌کاره ماند. وی در روزهای آخر سال 98 به یک‌باره از سوی وزارت ورزش از سمتش کنار گذاشته و محمدرضا مقصودلو به عنوان سرپرست این فدراسیون معرفی شد.

بعد از این موضوع مشخص شد که اسکندری به دلایل حقوقی 6 ماه از خدمت تعلیق شده است. طبق روال موجود در فدراسیون‌های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان، سرپرست در فدراسیون‌ها حضور خواهد داشت تا علاوه بر طی فرآیند ثبت نام از کاندیداها و برگزاری انتخابات، امور فدراسیون را تا زمانی که رئیس جدید معرفی شود، پیش ببرد. در این زمان هم بارها اهالی رسانه و خبرنگاران این حوزه پیگیر زمان ثبت نام از کاندیداها و انتخابات شدند اما ظاهرا قرار نبود انتخاباتی برگزار شود و در یک اتفاق نادر، پس از پایان دوره سرپرستی مقصودلو که تنها 5 ماه به طول انجامید، هاشم اسکندری همانطور که بی‌سر و صدا از ریاست برکنار شده بود، در سکوت کامل به فدراسیون بازگشت.

محمدرضا مقصودلو همان زمان در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: «من روز گذشته فدراسیون را به آقای اسکندری تحویل دادم. محرومیت وی تمام شده بود و دوباره به فدراسیون بازگشت. حکم سرپرستی من در فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس تا 21 مرداد ماه بود.»

 

ورود سازمان بازرسی و اعتراض‌هایی که شنیده نشد

پس از صحبت‌های بعضی ملی‌پوشان و برخی اتهامات از جمله جعل امضا و اسناد یا اعزام ملی‌پوشان به مسابقات بین‌المللی با هزینه شخصی آن‌هم در شرایطی که بودجه سفر و هزینه‌های مربوط توسط فدراسیون از وزارت ورزش دریافت می‌شده در نهایت کار را به‌جایی رساند که سازمان بازرسی کشور به این فدراسیون ورود کرد تا برخی حقایق را روشن کند.

جمشید جان‌نثار ، رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس چهارمحال‌وبختیاری در این باره گفت: «در اعزام ورزشکاران به مسابقات آسیایی و جهانی اعلام می‌شود که اوضاع مالی وزارتخانه مساعد نیست و ورزشکاران باید با هزینه‌های شخصی یا هیئت استانی‌شان به مسابقات بروند. براساس گزارش اداره بازرسی، بعد از مدتی مشخص می‌شود که فدراسیون بابت اعزام ورزشکاران از وزارتخانه پول گرفته است.»

آرمین قلی‌پور، مربی سابق تیم ملی بیلیارد بانوان نیز گفته بود: «در روزهای اخیر تماس‌هایی با برخی ملی‌پوشان گرفته و تهدید شدند که به کمیته انضباطی خواهند رفت. تنها دلیل این تهدیدها این بود که این ملی‌پوشان اعلام کرده‌اند که امضاهایشان جعل شده و پرداختی به آنها نشده است. درست است که می‌گویند درهای فدراسیون باز است اما به دلیل شکایت‌هایی که صورت گرفته، من و خیلی از اهالی این رشته در دادسرای ناحیه 12 شعبه 2 حاضر شدند.»

احسان حیدری‌نژاد یکی از ملی‌پوشان اسنوکر کشورمان نیز مرداد ماه در مصاحبه‌ای عنوان کرد: «چند اعزام تیم ملی را با هزینه شخصی رفته‌ام. همیشه از طرف فدراسیون گفته می‌شد که بودجه‌ای نیست و وزارت ورزش هزینه این مسابقات را تقبل نکرده و من با توجه به ریشه خوزستانی‎ام برای ایران با کمک نقدی گرفتن از اطرافیان و پس انداز شخصی به اعزام‌های برون مرزی تیم ملی می‌رفتم. چند ماه پیش و بعد از ورود هیئت بازرسان سازمان بازرسی کل کشور، به واسطه احضاریه و تماس تلفنی فراخوانده شدم. پس از حضور نزد سازمان بازرسی کل کشور با اسنادی مواجه شدم که بار‌ها آرزو می‌کنم کاش نمی‌دیدم، چون با تمام شنیده‌ها و باور‌های قبلی‌ام مغایرت داشت. مدارک بسیار زیادی از فدراسیون دیدم که نه تنها تمام هزینه‌های اعزام از طرف وزارت ورزش پرداخت شده بوده؛ بلکه تمام تسهیلات اعم از سیم کارت، پول توجیبی دلاری و حتی هزینه ایاب و ذهاب از محل سکونت در ایران به فرودگاه و بالعکس به فدراسیون پرداخت شده بود، که در اسناد این پول‎ها طی رسید‌هایی با امضای جعلی احسان حیدری‌نژاد به من واگذار شده بود که من حتی روحم از این جعل امضا‌ها و اسناد و ناعدالتی‌ها خبر نداشت. من جعلی بودن تمام فاکتور‌ها و امضا‌ها را تایید کردم و در فرم بازپرسی قوه قضاییه نزد سازمان بازرسی به صورت کتبی تقریر کردم.»

میثم خرمایی‌پور، رئیس هیئت بولینگ بیلیارد و بولس استان بوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: «متاسفانه به خاطر فشارهایی که به بنده و مدیران استان از تهران وارد شد، مجبور شدم از سمت خودم استعفا بدهم. حدود یک سال مقاومت کردم، ولی در نهایت استعفا دادم. مخالفت‌هایی که با رئیس فدراسیون در خصوص تخلفاتش داشتم و گزارش سازمان بازرسی کل کشور باعث این فشارها شد. یکسری از این تخلفات مربوط به استان بوشهر بود. پول‌هایی که از ما گرفته بودند و پس نداده بودند به همراه جعل امضای بازیکنان ما از این دلایل آن بود.»

اعتراض خانواده بولینگ و بیلیارد مقابل وزارت ورزش

چند روز پس از بازگشت مجدد اسکندری به فدراسیون، عده‌ای از اهالی بولینگ و بیلیارد نسبت به بازگشت اسکندری واکنش نشان دادند و در تجمعی اعتراضی مقابل وزارت ورزش شرکت کردند. برخی از این افراد معتقد بودند که باید انتخابات این فدراسیون دوباره برگزار شود و خواهان ورود وزارت ورزش به این ماجرا شدند  اما این اعتراض‌ها بی‌نتیجه ماند و اسکندری همچنان بر صندلی ریاست این فدراسیون تکیه زده است.

 

مهدی بابایی چگینی، رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس قزوین در پاسخ به این سؤال تسنیم که که اعتراض‌های اهالی این رشته در مورد بازگشت مجدد اسکندری و تجمعات مقابل وزارت ورزش را قابل قبول می‌دانید، عنوان کرده بود: «در این موضوع افراد مختلفی اعتراض داشتند؛ هم داوران، هم مربیان و بازیکنان و هیئت‌های استانی خواسته‌هایی به حق داشتند و اینکه عنوان شود آنها ناحق صحبت کرده‌اند، درست نیست. در بحث هیئت‌های استانی یکی از موارد همین عدم کمک‌ها از سوی فدراسیون بوده که توضیح دادم. رئیس هیئت حرف خود را پیش رئیس فدراسیون گفته اما هیچ اثری نداشته و مجبور می‌شود از مسئولان بالا دستی پیگیری کند.»

به نظر می‌رسد با رویه اشتباهی که فدراسیون در پیش گرفته، روز به روز به مخالفان این فدراسیون اضافه شده و جای سوال دارد که چرا وزارت ورزش در این مورد سکوت کرده است. چه شد که هاشم اسکندری رفت و چه شد که برگشت؟ چرا اسکندری و مشاورانش همچنان از ادبیات تهدید استفاده می‌کنند و کار به جایی رسیده که رسانه‌ها نیز از از گزند در امان نیستند و بالافاصله با کوچکترین نقدی، به جای پاسخگویی و برای فرار از گفتن واقعیت به دنبال شکایت از رسانه‌ها و فرستادن واسطه‌ها برای شفاف نشدن ماجرا هستند؟

چرا برای یک بار هم که شده، مسئولان این فدراسیون درخصوص سوالات افکار عمومی پاسخگو نیستند و در مورد ادعاهایی که درخصوص جعل امضا، تنخواه‌های میلیاردی رد و بدل شده در حساب برخی‌ها، تهدید به شکایت و بسیاری از موارد دیگر هیچ گونه صحبتی نمی‌شود؟

امیدواریم وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش هرچه سریع‌تر به این قضیه ورود کنند و شفاف سازی در مورد اتفاقات این فدراسیون را در اولویت خود قرار دهد چرا که امروز شاهد آشفته‌ بازاری به نام فدراسیون بولینگ و بیلیارد هستیم  که هیچ نظارتی روی آن وجود ندارد.

 

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

مصاف غول‌ها در تهران و تبریز/ دوشنبه، روز مبارزه

مصاف غول‌ها در تهران و تبریز/ دوشنبه، روز مبارزه
2021-01-18T00:54:44+03:30
هفته یازدهم لیگ برتر با برگزاری دو بازی حساس و مهم به پایان راه می‌رسد؛ در تهران پرسپولیس و فولاد با هم مصاف می‌کنند و استقلال در تبریز با تراکتور رو به رو خ...

پیروزی شیرین اینتر برابر یوونتوس

پیروزی شیرین اینتر برابر یوونتوس
2021-01-18T00:54:43+03:30
اینتر توانست با پیروزی برابر یوونتوس سه امتیاز مهم این دیدار را به دست آورد.

دلایل سقوط دوچرخه سواری به گروه چهار آسیا/ ایران چوب چه چیزی را می خورد؟

دلایل سقوط دوچرخه سواری به گروه چهار آسیا/ ایران چوب چه چیزی را می خورد؟
2021-01-18T00:14:44+03:30
مدیر سابق تیم های ملی دوچرخه سواری معتقد است که دوچرخه سواری ایران به این دلیل در گروه چهار آسیا قرار گرفته که قوانین بین المللی و داخلی را رعایت نکرد. ...

برد پرگل منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس

برد پرگل منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس
2021-01-18T00:14:43+03:30
منچسترسیتی با چهار گل توانست کریستال پالاس را شکست دهد.

ساختار دفاع استقلال ایراد دارد/ مقابل تراکتور نباید اشتباهات دربی تکرار شود

ساختار دفاع استقلال ایراد دارد/ مقابل تراکتور نباید اشتباهات دربی تکرار شود
2021-01-17T23:44:50+03:30
هافبک سابق استقلال با بیان اینکه آبی پوشان برابر پرسپولیس در خط دفاع مشکلات زیادی داشتند، گفت: ساختار دفاعی استقلال ایراد دارد و فکری هر چه زودتر باید آن را ...

یحیی گل‌محمدی نمی‌خواهد به رکورد «منفی» علی پروین برسد!

یحیی گل‌محمدی نمی‌خواهد به رکورد «منفی» علی پروین برسد!
2021-01-17T23:44:50+03:30
یحیی گل محمدی در صورت کسب تساوی دیگر در لیگ برتر فوتبال به آمار غیرقابل قبول علی پروین در این رقابت ها می رسد.

استقلال ظرفیت پیروزی در تبریز را دارد/ این تیم چند تغییر می‎‌خواهد

استقلال ظرفیت پیروزی در تبریز را دارد/ این تیم چند تغییر می‎‌خواهد
2021-01-17T23:44:49+03:30
پیشکسوت آبی پوشان گفت: استقلال توانسته از فضای دربی فاصله بگیرد و این تیم اگر به خود واقعی‎اش نزدیک شود، ظرفیت شکست دادن تراکتور در تبریز رار دارد.

جدال‌های جذاب سرخابی‌ها در تهران و تبریز/ تغییرات در بالای جدول رخ می‌دهد؟

جدال‌های جذاب سرخابی‌ها در تهران و تبریز/ تغییرات در بالای جدول رخ می‌دهد؟
2021-01-17T23:31:31+03:30
هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال کشور با دو بازی به پایان می‌رسد که طی آن ابتدا استقلال در تبریز به مصاف تراکتور می‌رود و سپس پرسپولیس در تهران از فولاد پذیرایی م...

لیورپول توان باز کردن دروازه یونایتد را نداشت/ شیاطین سرخ در صدر ماندند

لیورپول توان باز کردن دروازه یونایتد را نداشت/ شیاطین سرخ در صدر ماندند
2021-01-17T21:34:44+03:30
دیدار حساس منچستریونایتد و لیورپول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

اوزیل به فنرباغچه ترکیه پیوست

اوزیل به فنرباغچه ترکیه پیوست
2021-01-17T21:34:43+03:30
ستاره آلمانی با امضای قراردادی به تیم فنرباغچه ترکیه پبوست.

پیشنهاد سپاهان، تراکتور و یک تیم ترکیه‌ای به ترابی

پیشنهاد سپاهان، تراکتور و یک تیم ترکیه‌ای به ترابی
2021-01-17T20:28:03+03:30
روزنامه استاد الدوحه مدعی شد که تیم های سپاهان و تراکتور و یک تیم ترکیه‌ای به دنبال ترابی هستند.

بایرن مونیخ از مدعیان فاصله گرفت

بایرن مونیخ از مدعیان فاصله گرفت
2021-01-17T20:14:43+03:30
بایرن مونیخ با پیروزی برابر فراییورگ‌ اختلافش را با تیم دوم به چهار امتیاز رساند.

اولین کلین شیت بیرانوند در اروپا رقم خورد

اولین کلین شیت بیرانوند در اروپا رقم خورد
2021-01-17T17:34:43+03:30
آنتورپ توانست خنت را با یک گل شکست دهد.

میرزاپور: بازی پرسپولیس - فولاد برای هر ۲ تیم دشوار خواهد بود/ تیم نکونام خوب نتیجه گرفته است و زیبا بازی می‌کند

 میرزاپور: بازی پرسپولیس - فولاد برای هر ۲ تیم دشوار خواهد بود/ تیم نکونام خوب نتیجه گرفته است و زیبا بازی می‌کند
2021-01-17T16:44:44+03:30
مربی پیشین تیم فوتبال فولاد خوزستان به تمجید از شرایط فعلی این تیم پرداخت و گفت شاگردان نکونام ضمن کسب نتایج خوب، زیبا بازی می‌کنند.

عمر خربین رسما به الوحده امارات پیوست

عمر خربین رسما به الوحده امارات پیوست
2021-01-17T16:28:04+03:30
مهاجم سوریه‌ای الهلال با عقد قراردادی دو و نیم ساله رسما به الوحده امارات پیوست.

فکری: هواداران باهوش باشند، هیچ اختلافی بین من و اعضای هیئت مدیره نیست/ دیاباته بازیکن بزرگی است و به او اعتقاد دارم

 فکری: هواداران باهوش باشند، هیچ اختلافی بین من و اعضای هیئت مدیره نیست/ دیاباته بازیکن بزرگی است و به او اعتقاد دارم
2021-01-17T16:18:02+03:30
محمود فکری سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، هیچ اختلافی بین او و اعضای هیئت مدیره این باشگاه وجود ندارد.

فکری: با هیات مدیره اختلافی ندارم/ برای آماده نبودن دیاباته باید هزینه بدهم

فکری: با هیات مدیره اختلافی ندارم/ برای آماده نبودن دیاباته باید هزینه بدهم
2021-01-17T15:48:03+03:30
سرمربی استقلال می‌گوید با هیات مدیره این باشگاه اختلافی ندارد.

ابتلای ارناندز و چالان اغلو به کووید ۱۹

ابتلای ارناندز و چالان اغلو به کووید ۱۹
2021-01-17T15:34:43+03:30
تست کرونای دو مهره ارزشمند میلان مثبت اعلام شد.

تراکتور با شجاعی نتیجه گرفته/بابت عدم آمادگی دیاباته هزینه می‌دهم

تراکتور با شجاعی نتیجه گرفته/بابت عدم آمادگی دیاباته هزینه می‌دهم
2021-01-17T15:31:31+03:30
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: خیلی ها دنبال بر هم زدن استقلال و ایجاد اختلاف هستند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند. هیچ اختلافی بین من و هیات مدیره نیست....

گریزمان در جست و جوی نخستین شب بزرگ خود

گریزمان در جست و جوی نخستین شب بزرگ خود
2021-01-17T15:21:23+03:30
مهاجم فرانسوی فرصت دارد یکشنبه شب نخستین جامش را با بارسلونا فتح کند.

حضور بیرانوند در ترکیب اصلی آنتورپ

حضور بیرانوند در ترکیب اصلی آنتورپ
2021-01-17T15:18:11+03:30
دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران با وجود انتقادات فراوان در چارچوب دروازه آنتورپ مقابل خنت قرار گرفت.

علی‌نژاد: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد

علی‌نژاد: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد
2021-01-17T15:08:03+03:30
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز در اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی حضور یافت.

جلالی: تجربه و علمم را برای نساجی‌ می‌گذارم/ می‌توانیم کاری کنیم نساجی بزرگی کند

جلالی: تجربه و علمم را برای نساجی‌ می‌گذارم/ می‌توانیم کاری کنیم نساجی بزرگی کند
2021-01-17T14:28:03+03:30
سرمربی جدید نساجی می گوید تمام تلاش، تجربه و علم خود را وسط می‌گذارد تا این تیم شرایط خوبی پیدا کند و در یک سال و نیم آینده تبدیل به تیم بزرگی شود. ...

معاون وزیر ورزش از اردوی تیم‌های ملی کشتی بازدید کرد

معاون وزیر ورزش از اردوی تیم‌های ملی کشتی بازدید کرد
2021-01-17T14:24:53+03:30
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز (یکشنبه) با حضور در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی از اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بازدید ...

برخی آقایان پنهان شده‌اند/ مربیان استقلال لب خط چه می‌کردند؟

برخی آقایان پنهان شده‌اند/ مربیان استقلال لب خط چه می‌کردند؟
2021-01-17T14:24:53+03:30
مهاجم پیشین آبی پوشان گفت: متاسفانه کادر فنی استقلال در دربی کارایی زیادی نداشتند و ابتکار عمل از دست آنها خارج شده بود.

علی‌نژاد در بازدید از اردوی تیم‌های ملی کشتی: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد

 علی‌نژاد در بازدید از اردوی تیم‌های ملی کشتی: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد
2021-01-17T14:31:24+03:30
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان صبح امروز در اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی حضور یافت.

جلالی: نساجی اینقدر بزرگ است که نباید دغدغه بقا در لیگ برتر داشته باشد

 جلالی: نساجی اینقدر بزرگ است که نباید دغدغه بقا در لیگ برتر داشته باشد
2021-01-17T14:31:23+03:30
سرمربی نساجی مازندران اعتقاد دارد این باشگاه اینقدر بزرگ است که هر سال نباید تنها برای ماندن در لیگ برتر فوتبال بجنگد.

چمنیان: با تمرکز کامل به دنبال ۳ امتیاز دیدار با استقلال هستیم/ سعی می‌کنیم برای هر بازی سورپرایز داشته باشیم

 چمنیان: با تمرکز کامل به دنبال ۳ امتیاز دیدار با استقلال هستیم/ سعی می‌کنیم برای هر بازی سورپرایز داشته باشیم
2021-01-17T14:31:23+03:30
مربی تیم تراکتور تبریز گفت: ما تمرکزمان را روی کیفیت و عملکرد خودمان خواهیم گذاشت تا ان‌شاءالله بدون حرف و حدیث و دغدغه استقلال را شکست دهیم.

هاشمی‌نسب: بازیکنان جدید پرسپولیس، گزینه فولاد بودند

هاشمی‌نسب: بازیکنان جدید پرسپولیس، گزینه فولاد بودند
2021-01-17T14:01:24+03:30
مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان می‌گوید بازیکنانی که ابتدای فصل به پرسپولیس پیوستند گزینه فولاد بوده‌اند.

چمنیان: دژاگه به تیم اضافه شده/ از نقاط ضعف استقلال بهره می‌بریم

چمنیان: دژاگه به تیم اضافه شده/ از نقاط ضعف استقلال بهره می‌بریم
2021-01-17T14:01:23+03:30
مربی تراکتور می‌گوید تیمش نقاط قوت استقلال را شناسایی کرده است و از نقاط ضعف آبی‌پوشان پایتخت استفاده می‌کند.