میرنیوز

سلطانی فر: برای مقابله با شیوع چاقی و اضافه وزن در بین کودکان و نوجوانان همگی باید همت کنیم

سلطانی فر: برای مقابله با شیوع چاقی و اضافه وزن در بین کودکان و نوجوانان همگی باید همت کنیم 2021-01-12T15:33:07+03:30

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، شانزدهمین جلسه گفت‌وگوی هفته وزارت آموزش و پرورش در محل این وزارتخانه برگزار شد. این جلسه یک مهمان ویژه نیز داشت و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در کنار وزیر آموزش و پرورش به صورت وبینار با مدیران کل ورزش و جوانان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها به گفت‌وگو پرداختند.

سلطانی‌فر در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و متقارن شدن آن با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، با مهم برشمردن توجه به موضوع توسعه انسانی در کشور اظهار داشت: یک جامعه زمانی به توسعه ایده‌آل دست پیدا می‌کند که فرآیند توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با یک جهت‌گیری معین به پیش برود.

وی با بیان اینکه بستر توسعه پایدار در توسعه انسانی است اظهار داشت : اگرجامعه ای در ابعاد مختلف به توسعه مناسب دست پیدا کنند اما نتواند انسان‌های متخصص واثر گذار تربیت کند آن کشور نمی‌تواند به توسعه ای که دربرگیرنده تمامی ابعاد باشد برسد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش بحث هجمه فرهنگی که مقام معظم رهبری در دو دهه قبل مطرح کردند را مورد توجه قرار داد و گفت: سرعت در انتقال افکار و ایدئولوژی از سایر کشورها و فرهنگها که با برنامه ریزی همراه بوده در اثر گذاری این هجمه‌ها در طول این سالها بسیار موثر بوده است.

او این نکته را مورد تاکید قرار داد که در سالهای اخیر ابرقدرتهای جهان کسانی بودند که می توانستند سریع تر از دیگران حرف خود را بزنند و انتقال دهند، همان کشورهایی که امکانات رسانه‌ای برتر را در اختیار دارند.

سلطانی فر به مبانی غنی فرهنگی ایران اشاره کرد و افزود: ما با الهام از ایدئولوژی اسلامی و فرهنگ پویای شیعه باید این توانمندی را داشته باشیم که با این هجمه‌های فرهنگی مقابله کنیم.

وی در ادامه توضیحاتی را در خصوص اجرای طرح کوچ بین دانش‌آموزان ارائه کرد و گفت: این طرح توسط دکتر حمیدی و همکاران‌شان به عنوان یک طرح برتر در کارگروه‌های مختلف برای مقابله با اثرات مخرب چاقی و اضافه وزن مورد بررسی قرار گرفت که به اعتقاد من در تربیت نیروی انسانی سالم اقدامی بسیار ارزشمند است.

وی به تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه دوم با محوریت نوجوانان و جوانان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: باید تمرکز خود را روی توسعه انسانی بگذاریم و از همه منابع بهره بگیریم.

سلطانی فر ادامه با تاکید برایجاد شرایط مناسب برای تعلیم وتربیت نیروی انسانی آماده و متخصص اظهار داشت: در این راستا نقش محوری برعهده وزارت آموزش و پرورش است و دیگر وزارت‌خانه‌ها مانند ورزش و جوانان نیز باید از همه امکانات برای به ثمر رسیدن این هدف استفاده کنند.

وی ادامه داد: ما در وزارت ورزش و جوانان همواره تعامل و همگرایی در سطح وزرا، معاونان و استان‌ها با وزارت آموزش و پرورش را داریم چراکه باور جدی ما این است که باید از ظرفیت‌های دو طرف بهره کامل گرفته شود.

وزیر ورزش و جوانان از ورزش به عنوان موثرترین ابزار برای سالم‌سازی جامعه و پرکردن اوقات فراغت مردم است یاد کرد و گفت: در همه نقاط جهان ده‌ها میلیون نفر اوقات فراغت خود را با ورزش پر می‌کنند. ضمن اینکه ورزش یکی از ابزارهای توسعه انسانی در کشورهاست و باید با پررنگ کردن آن در جامعه از دیگر ابزارهای مخرب برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان جلوگیری کنیم.

وی در ادامه به جمعیت علاقمند به رشته فوتبال اشاره کرد و گفت: حدود ۵۰ میلیون هوادار فوتبال تیم‌های لیگ برتری ما هستند که مجموعه هزینه کرد همه تیم‌های لیگ برتری به هزار میلیارد هم نمی‌رسد. نکته حائز اهمیت این است که هیچ بودجه‌ای از منابع دولتی برای این هزینه وجود ندارد و از منابع دولتی تامین نمی‌شود.

سلطانی فر با اشاره به برگزاری دو دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور که همزمان با همه جهان بود نتوانستیم مسابقات را به صورت گسترده برگزار کنیم. المپیاد استعدادهای برتر بعد از ۱۵ سال وقفه برگزار شد که نتایج بسیار خوبی نیز از برگزاری ان در معرفی پتانسیل‌های ورزشی به دست آمد و در نظر داریم که پس از اتمام کرونا به صورت مشترک و یکپارچه مسابقات المپیاد را با وزارت آموزش و پرورش برگزار کنیم.

وزیر ورزش و جوانان همچنین درخصوص قانون جدید ورزش کشور تصریح کرد: آخرین قانون ورزش مربوط به سال ۱۳۵۰ بود. ما توانستیم مجددا این قانون را بازنگری و اصلاح کنیم. سه سال طول کشید که مجلس شورای اسلامی این قانون را مصوب کند و بعد از ۴۹ سال اجرایی شد.

او همچنین از برگزاری جلسه شورای عالی ورزش پیش از اتمام سال ۱۳۹۹ خبرداد و گفت: براساس ابلاغ ما قرار است شورای توسعه ورزش استان‌ها نیز برگزار شود. چرا که معتقدیم تشکیل مستمر این جلسات می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در رشد ورزش کشور داشته باشد.

سلطانی فر با اشاره به برنامه وزارت ورزش و جوانان برای توسعه زیرساخت‌ها گفت: برای اینکه بتوانیم جمع بیشتری از جوانان را برای استفاده از امکانات ورزشی برخوردار کنیم از چهار سال پیش احداث زمین‌های چمن مصنوعی مینی فوتبال را در سراسر کشور در دستور کار قرار دادیم.

وی توضیح داد: با این کار توانستیم رقابت خوبی بین استان‌ها ایجاد کنیم و درحال حاضر به مرز راه‌اندازی ۲۰۰۰ زمین مینی فوتبال رسیده‌ایم. قصد ما این است که این رقم تا پایان دولت دوازهم به ۲۵۰۰ برسد. این موضوع به توسعه ورزش قهرمانی و همگانی کمک می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر حمایت از ورزش بانوان در دو حوزه همگانی و قهرمانی گفت: دختران و بانوان ما در چند دهه گذشته برای استفاده از امکانات ورزشی با محدودیت‌هایی روبرو بوده‌اند. این مشکل نه تنها در مناطق دوردست و محروم بلکه در مراکز استان‌ها نیز دیده می‌شد. در چهار سال گذشته در هر رشته‌ای که زمینه ورود بانوان به میادین بین‌المللی را فراهم کردیم بعد از مدتی شاهد درخشش و پیشرفت آنها بودیم.

وی در ادامه گزارشی در خصوص توسعه زیر ساختهای ورزشی در ابتدای شروع کار دولت تدبیروامید ارائه کرد و افزود: پیش از دولت دولت دوازدهم تنها ۴۰ هزار مکان ورزشی در کشور وجود داشت که ۱۱ هزار متعلق به وزارت ورزش و جوانان، ۱۵ هزار ورزشگاه متعلق به نهادهای دیگر و نیروهای مسلح و ۱۴ هزار مکان ورزشی در اختیار بخش خصوصی بود.

سلطانی‌فر ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که این رقم به بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی رسیده که رشد ۵۰ درصدی داشته‌ایم. نکته حائز اهمیت در این رشد توجه بخش خصوصی به این حوزه بوده و این نشان می‌دهد که بخش خصوصی تا چه اندازه‌ای به ورزش رغبت دارد.

وی با بیان اینکه با تعامل می توان ضریب بهره وری را افزایش داد، گفت: وزارت ورزش و جوانان همکاری مناسبی با آموزش و پرورش دارد و این آمادگی را داریم که سالن‌های ورزشی را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان سخنانش این نکته را مورد توجه قرار داد که توسعه کشور زمانی صورت می‌گیرد که توسعه انسانی تحقق پیدا کند و دوستان ما در وزارت آموزش و پرورش باید به این موضوع توجه داشته باشند که سالن‌های ورزشی ما باید حداقل روزی ۱۲ ساعت مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

مصاف غول‌ها در تهران و تبریز/ دوشنبه، روز مبارزه

مصاف غول‌ها در تهران و تبریز/ دوشنبه، روز مبارزه
2021-01-18T00:54:44+03:30
هفته یازدهم لیگ برتر با برگزاری دو بازی حساس و مهم به پایان راه می‌رسد؛ در تهران پرسپولیس و فولاد با هم مصاف می‌کنند و استقلال در تبریز با تراکتور رو به رو خ...

پیروزی شیرین اینتر برابر یوونتوس

پیروزی شیرین اینتر برابر یوونتوس
2021-01-18T00:54:43+03:30
اینتر توانست با پیروزی برابر یوونتوس سه امتیاز مهم این دیدار را به دست آورد.

دلایل سقوط دوچرخه سواری به گروه چهار آسیا/ ایران چوب چه چیزی را می خورد؟

دلایل سقوط دوچرخه سواری به گروه چهار آسیا/ ایران چوب چه چیزی را می خورد؟
2021-01-18T00:14:44+03:30
مدیر سابق تیم های ملی دوچرخه سواری معتقد است که دوچرخه سواری ایران به این دلیل در گروه چهار آسیا قرار گرفته که قوانین بین المللی و داخلی را رعایت نکرد. ...

برد پرگل منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس

برد پرگل منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس
2021-01-18T00:14:43+03:30
منچسترسیتی با چهار گل توانست کریستال پالاس را شکست دهد.

ساختار دفاع استقلال ایراد دارد/ مقابل تراکتور نباید اشتباهات دربی تکرار شود

ساختار دفاع استقلال ایراد دارد/ مقابل تراکتور نباید اشتباهات دربی تکرار شود
2021-01-17T23:44:50+03:30
هافبک سابق استقلال با بیان اینکه آبی پوشان برابر پرسپولیس در خط دفاع مشکلات زیادی داشتند، گفت: ساختار دفاعی استقلال ایراد دارد و فکری هر چه زودتر باید آن را ...

یحیی گل‌محمدی نمی‌خواهد به رکورد «منفی» علی پروین برسد!

یحیی گل‌محمدی نمی‌خواهد به رکورد «منفی» علی پروین برسد!
2021-01-17T23:44:50+03:30
یحیی گل محمدی در صورت کسب تساوی دیگر در لیگ برتر فوتبال به آمار غیرقابل قبول علی پروین در این رقابت ها می رسد.

استقلال ظرفیت پیروزی در تبریز را دارد/ این تیم چند تغییر می‎‌خواهد

استقلال ظرفیت پیروزی در تبریز را دارد/ این تیم چند تغییر می‎‌خواهد
2021-01-17T23:44:49+03:30
پیشکسوت آبی پوشان گفت: استقلال توانسته از فضای دربی فاصله بگیرد و این تیم اگر به خود واقعی‎اش نزدیک شود، ظرفیت شکست دادن تراکتور در تبریز رار دارد.

جدال‌های جذاب سرخابی‌ها در تهران و تبریز/ تغییرات در بالای جدول رخ می‌دهد؟

جدال‌های جذاب سرخابی‌ها در تهران و تبریز/ تغییرات در بالای جدول رخ می‌دهد؟
2021-01-17T23:31:31+03:30
هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال کشور با دو بازی به پایان می‌رسد که طی آن ابتدا استقلال در تبریز به مصاف تراکتور می‌رود و سپس پرسپولیس در تهران از فولاد پذیرایی م...

لیورپول توان باز کردن دروازه یونایتد را نداشت/ شیاطین سرخ در صدر ماندند

لیورپول توان باز کردن دروازه یونایتد را نداشت/ شیاطین سرخ در صدر ماندند
2021-01-17T21:34:44+03:30
دیدار حساس منچستریونایتد و لیورپول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

اوزیل به فنرباغچه ترکیه پیوست

اوزیل به فنرباغچه ترکیه پیوست
2021-01-17T21:34:43+03:30
ستاره آلمانی با امضای قراردادی به تیم فنرباغچه ترکیه پبوست.

پیشنهاد سپاهان، تراکتور و یک تیم ترکیه‌ای به ترابی

پیشنهاد سپاهان، تراکتور و یک تیم ترکیه‌ای به ترابی
2021-01-17T20:28:03+03:30
روزنامه استاد الدوحه مدعی شد که تیم های سپاهان و تراکتور و یک تیم ترکیه‌ای به دنبال ترابی هستند.

بایرن مونیخ از مدعیان فاصله گرفت

بایرن مونیخ از مدعیان فاصله گرفت
2021-01-17T20:14:43+03:30
بایرن مونیخ با پیروزی برابر فراییورگ‌ اختلافش را با تیم دوم به چهار امتیاز رساند.

اولین کلین شیت بیرانوند در اروپا رقم خورد

اولین کلین شیت بیرانوند در اروپا رقم خورد
2021-01-17T17:34:43+03:30
آنتورپ توانست خنت را با یک گل شکست دهد.

میرزاپور: بازی پرسپولیس - فولاد برای هر ۲ تیم دشوار خواهد بود/ تیم نکونام خوب نتیجه گرفته است و زیبا بازی می‌کند

 میرزاپور: بازی پرسپولیس - فولاد برای هر ۲ تیم دشوار خواهد بود/ تیم نکونام خوب نتیجه گرفته است و زیبا بازی می‌کند
2021-01-17T16:44:44+03:30
مربی پیشین تیم فوتبال فولاد خوزستان به تمجید از شرایط فعلی این تیم پرداخت و گفت شاگردان نکونام ضمن کسب نتایج خوب، زیبا بازی می‌کنند.

عمر خربین رسما به الوحده امارات پیوست

عمر خربین رسما به الوحده امارات پیوست
2021-01-17T16:28:04+03:30
مهاجم سوریه‌ای الهلال با عقد قراردادی دو و نیم ساله رسما به الوحده امارات پیوست.

فکری: هواداران باهوش باشند، هیچ اختلافی بین من و اعضای هیئت مدیره نیست/ دیاباته بازیکن بزرگی است و به او اعتقاد دارم

 فکری: هواداران باهوش باشند، هیچ اختلافی بین من و اعضای هیئت مدیره نیست/ دیاباته بازیکن بزرگی است و به او اعتقاد دارم
2021-01-17T16:18:02+03:30
محمود فکری سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، هیچ اختلافی بین او و اعضای هیئت مدیره این باشگاه وجود ندارد.

فکری: با هیات مدیره اختلافی ندارم/ برای آماده نبودن دیاباته باید هزینه بدهم

فکری: با هیات مدیره اختلافی ندارم/ برای آماده نبودن دیاباته باید هزینه بدهم
2021-01-17T15:48:03+03:30
سرمربی استقلال می‌گوید با هیات مدیره این باشگاه اختلافی ندارد.

ابتلای ارناندز و چالان اغلو به کووید ۱۹

ابتلای ارناندز و چالان اغلو به کووید ۱۹
2021-01-17T15:34:43+03:30
تست کرونای دو مهره ارزشمند میلان مثبت اعلام شد.

تراکتور با شجاعی نتیجه گرفته/بابت عدم آمادگی دیاباته هزینه می‌دهم

تراکتور با شجاعی نتیجه گرفته/بابت عدم آمادگی دیاباته هزینه می‌دهم
2021-01-17T15:31:31+03:30
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: خیلی ها دنبال بر هم زدن استقلال و ایجاد اختلاف هستند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند. هیچ اختلافی بین من و هیات مدیره نیست....

گریزمان در جست و جوی نخستین شب بزرگ خود

گریزمان در جست و جوی نخستین شب بزرگ خود
2021-01-17T15:21:23+03:30
مهاجم فرانسوی فرصت دارد یکشنبه شب نخستین جامش را با بارسلونا فتح کند.

حضور بیرانوند در ترکیب اصلی آنتورپ

حضور بیرانوند در ترکیب اصلی آنتورپ
2021-01-17T15:18:11+03:30
دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران با وجود انتقادات فراوان در چارچوب دروازه آنتورپ مقابل خنت قرار گرفت.

علی‌نژاد: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد

علی‌نژاد: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد
2021-01-17T15:08:03+03:30
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز در اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی حضور یافت.

جلالی: تجربه و علمم را برای نساجی‌ می‌گذارم/ می‌توانیم کاری کنیم نساجی بزرگی کند

جلالی: تجربه و علمم را برای نساجی‌ می‌گذارم/ می‌توانیم کاری کنیم نساجی بزرگی کند
2021-01-17T14:28:03+03:30
سرمربی جدید نساجی می گوید تمام تلاش، تجربه و علم خود را وسط می‌گذارد تا این تیم شرایط خوبی پیدا کند و در یک سال و نیم آینده تبدیل به تیم بزرگی شود. ...

معاون وزیر ورزش از اردوی تیم‌های ملی کشتی بازدید کرد

معاون وزیر ورزش از اردوی تیم‌های ملی کشتی بازدید کرد
2021-01-17T14:24:53+03:30
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز (یکشنبه) با حضور در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی از اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بازدید ...

برخی آقایان پنهان شده‌اند/ مربیان استقلال لب خط چه می‌کردند؟

برخی آقایان پنهان شده‌اند/ مربیان استقلال لب خط چه می‌کردند؟
2021-01-17T14:24:53+03:30
مهاجم پیشین آبی پوشان گفت: متاسفانه کادر فنی استقلال در دربی کارایی زیادی نداشتند و ابتکار عمل از دست آنها خارج شده بود.

علی‌نژاد در بازدید از اردوی تیم‌های ملی کشتی: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد

 علی‌نژاد در بازدید از اردوی تیم‌های ملی کشتی: کشتی برایمان در اولویت قرار دارد
2021-01-17T14:31:24+03:30
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان صبح امروز در اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی حضور یافت.

جلالی: نساجی اینقدر بزرگ است که نباید دغدغه بقا در لیگ برتر داشته باشد

 جلالی: نساجی اینقدر بزرگ است که نباید دغدغه بقا در لیگ برتر داشته باشد
2021-01-17T14:31:23+03:30
سرمربی نساجی مازندران اعتقاد دارد این باشگاه اینقدر بزرگ است که هر سال نباید تنها برای ماندن در لیگ برتر فوتبال بجنگد.

چمنیان: با تمرکز کامل به دنبال ۳ امتیاز دیدار با استقلال هستیم/ سعی می‌کنیم برای هر بازی سورپرایز داشته باشیم

 چمنیان: با تمرکز کامل به دنبال ۳ امتیاز دیدار با استقلال هستیم/ سعی می‌کنیم برای هر بازی سورپرایز داشته باشیم
2021-01-17T14:31:23+03:30
مربی تیم تراکتور تبریز گفت: ما تمرکزمان را روی کیفیت و عملکرد خودمان خواهیم گذاشت تا ان‌شاءالله بدون حرف و حدیث و دغدغه استقلال را شکست دهیم.

هاشمی‌نسب: بازیکنان جدید پرسپولیس، گزینه فولاد بودند

هاشمی‌نسب: بازیکنان جدید پرسپولیس، گزینه فولاد بودند
2021-01-17T14:01:24+03:30
مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان می‌گوید بازیکنانی که ابتدای فصل به پرسپولیس پیوستند گزینه فولاد بوده‌اند.

چمنیان: دژاگه به تیم اضافه شده/ از نقاط ضعف استقلال بهره می‌بریم

چمنیان: دژاگه به تیم اضافه شده/ از نقاط ضعف استقلال بهره می‌بریم
2021-01-17T14:01:23+03:30
مربی تراکتور می‌گوید تیمش نقاط قوت استقلال را شناسایی کرده است و از نقاط ضعف آبی‌پوشان پایتخت استفاده می‌کند.