X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

۱۳۹۸؛ سال جولان حاشیه‌ها در دوومیدانی!

۱۳۹۸؛ سال جولان حاشیه‌ها در دوومیدانی! 2020-03-23T00:37:06+04:30

به گزارش ایسنا، دوومیدانی در سال ۹۸ شاهد اتفاقات و حواشی گوناگونی بود؛ بسیاری از ورزشکاران و مربیان از وضعیت این رشته انتقاد کردند و گاهی نتایج کسب شده در مسابقات برون مرزی را دلیلی بر درستی انتقاد خود دانستند. حواشی این رشته با برگزاری مجمع انتخاباتی به اوج خود رسید تا در شرایطی که بیماری کرونا در کشور شیوع زیادی پیدا کرده بود، دوومیدانی‌کاران هم روزهای پرچالشی را تجربه کنند.

در ادامه مهمترین اتفاقات دوومیدانی را در سال ۹۸ مرور می‌کنیم.

زنگ خطر دوومیدانی در قهرمانی آسیا

اولین رویدادی که دوومیدانی‌کاران در سال ۹۸ تجربه کردند، مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه بود. ۱۶ ورزشکار ایران به این مسابقات اعزام شدند اما حاصل کار آنها تنها دو مدال طلا و نقره احسان حدادی و بهنام شیری در پرتاب دیسک بود. حسن تفتیان و حسین کیهانی دو ناکام بزرگ کاروان ایران بودند که از عنوان قهرمانی دوره قبل خود دفاع نکردند. پنج زن اعزامی هم نتیجه قابل قبولی نگرفتند و اکثر آنها در مرحله مقدماتی متوقف شدند. در نهایت تیم ملی در رده‌بندی مدالی مسابقات یازدهم شد و زنگ خطری برای این رشته در ابتدای سال ۹۸ به صدا درآمد.

سهم کم دوومیدانی از المپیک توکیو!

۱۳۹۸؛ سال جولان حاشیه‌ها در دوومیدانی!

حدادی اردیبشهت ماه در اولین دوره از رقابت‌های دوومیدانی لیگ الماس در سال ۲۰۱۹ با پرتابی به طول ۶۶.۷۸ در رده سوم قرار گرفت و المپیکی شد. این اولین سهمیه دوومیدانی ایران بود. حسن تفتیان هم دوم شهریورماه و در شرایطی که انتقادهای زیادی به فدراسیون داشت در پاریس با ثبت زمان ۱۰.۰۳ دومین سهمیه المپیک را گرفت. تعداد این سهمیه‌ها در سالی که گذشت افزایش پیدا نکرد اما همچنان امیدواری وجود دارد که چند دوومیدانی‌کار دیگر از جمله مهدی پیرجهان(دونده ۴۰۰ متر با مانع) مسافر توکیو شوند.

طعم تلخ محرومیت چهار ساله حسین کیهانی

۱۳۹۸؛ سال جولان حاشیه‌ها در دوومیدانی!

یکی از غیرمنتظره‌ترین اتفاقات سال ۹۸ مثبت شدن تست دوپینگ حسین کیهانی( قهرمان ۳ هزار متر ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا) بود. فدراسیون جهانی این ورزشکار را به دلیل استفاده از ماده ممنوعه "اپو" در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ قطر به مدت چهار سال از میادین دوومیدانی محروم کرد. البته کیهانی در واکنش به این محرومیت مدعی شد که از هیچ ماده‌ای استفاده نکرده است. به هر حال حکم فدراسیون جهانی قطعی بود و دونده ایران در دوران آمادگی، خانه‌نشین شد.

زور حدادی به مدال جهانی نرسید

مسابقات قهرمانی جهان از پنجم مهر ماه در قطر آغاز شد و حدادی، تفتیان و مهدی پیرجهان سه نماینده ایران در این رقابت‌ها بودند که در پایان به ترتیب هفتم، بیست‌وهفتم و بیست‌و پنجم شدند. هرچند حدادی پس از هشت سال به فینال قهرمانی جهان رسیده بود اما با توجه به اردوها و وضعیت آمادگی‌اش انتظار می‌رفت مدال کسب کند که این اتفاق نیفتاد و حدادی در بازگشت به ایران گفت"زورم همین بود". 

بازار داغ حواشی

۱۳۹۸؛ سال جولان حاشیه‌ها در دوومیدانی!

حاشیه‌های دوومیدانی در سال پایانی ریاست مجید کیهانی به اوج رسید؛ برخی ورزشکاران و مربیان از وضعیت این رشته انتقاد کردند و کیهانی را مسئول آن دانستند. قطع حقوق مربیان و ورزشکاران، کاهش چمشگیر مدال‌آوری ایران در مسابقات برون مرزی، کاهش سهیمه‌های المپیک توکیو و نحوه توزیع پاداش‌ها و مسائل مالی از اصلی‌ترین انتقادها بود. البته رئیس فدراسیون هم برای هر کدام از این موارد دلایل و پاسخ خود را داشت.

خداحافظی کیهانی از فدراسیون با سرپرستی عرب

دوره چهار ساله ریاست کیهانی ۱۵ شهریور به پایان رسید اما به دلیل مسابقات جهانی تا اواسط مهر در سمت خود باقی ماند تا اینکه وزارت ورزش و جوانان ۲۴ مهر ایرج عرب را به سرپرستی این فدراسیون منصوب کرد؛ انتخابی که تعجب خیلی از دوومیدانی‌کاران را برانگیخت چرا که عرب از فوتبال آمده بود و شناختی از دوومیدانی نداشت. با این حال او سعی کرد تا همراه با کارمندان فدراسیون امور این رشته را پیش ببرد. در این دوره مسابقات داخلی، جام فجر و برخی اردوهای  ملی‌پوشان برگزار شد و برای چندین ورزشکار از جمله احسان حدادی، حسن تفتیان، بهنام شیری، حسین رسولی و کیوان قنبر زاده اردوی برون مرزی و برای چند ورزشکار دیگر اردوی داخلی در نظر گرفته شد.  

رکوردشکنی و تاریخ سازی بانوی دونده

۱۳۹۸؛ سال جولان حاشیه‌ها در دوومیدانی!

فرزانه فصیحی، دونده ایران پس از آنکه مسابقات قهرمانی کشور به پایان رسید، راهی صربستان شد تا تمرینات خود را در این کشور دنبال کند. البته این سفر بدون حاشیه نبود و در حالی که خبر لژیونر شدن این دونده منتشر شد اما مدرکی دال بر ثبت قرارداد رسمی با باشگاه صربستانی ارائه نشد و این موضوع همچنان مبهم باقی مانده است. با این حال فصیحی در مسابقات داخل سالن صربستان و در دوی ۶۰ متر چندین بار رکوردشکنی کرد و در دی ماه با ثبت زمان ۷.۲۹ به عنوان اولین بانوی دونده ایران سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان داخل سالن را کسب کرد. او ۲۷ بهمن ماه در مسابقات ترکیه بار دیگر رکورد خود را شکست و زمان ۷.۲۵ را ثبت کرد.

شائبه‌های مهندسی انتخابات

وزارت ورزش و جوانان در حالی که هاشم صیامی در پست دبیری فدراسیون مشغول به کار بود، بیست‌ویکم آبان علی دانشمندفرد را به عنوان دبیر مجمع انتخاباتی دوومیدانی منصوب کرد.  این موضوع خلاف قانون نبود اما انتقادهایی را مطرح کرد که با وجود دبیر فدراسیون نیازی به انتخاب دبیر مجمع نبود. با این حال ثبت نام کاندیداها با استقبال مدیران وزرات ورزش به پایان رسید. شائبه مهندسی انتخابات بار دیگر با انتخاب پژمان معتمدی به عنوان دبیر فدراسیون و دبیر مجمع از سوی افراد مختلفی مطرح شد، هر چند معمتدی بارها اعلام کرد که طرفدار کاندیدای خاصی نیست.

۱۳۹۸؛ سال جولان حاشیه‌ها در دوومیدانی!

رفت و برگشت داوری در تب کرونا

مجمع انتخاباتی دوومیدانی ۱۹ اسفند ماه برگزار شد و افشین داوری ۲۰ رای از مجموع ۲۸ رای ماخوذه را کسب کرد. این مجمع اوج حاشیه‌های دوومیدانی بود؛ ۱۴ رئیس هیات استانی به دلیل شیوع کرونا از حضور در مجمع انصراف دادند، نماینده داوران در روز مجمع تغییر کرد و یک رای از طریق فکس اخذ شد تا مجمع به حد نصاب برسد. همچنین روسای چند هیات مدعی حضور غیرقانونی نماینده‌های استان خود در مجمع شدند. با این حال مهدی علی‌نژاد، معاون قهرمانی وزارت ورزش ویروس بلاتکلیفی را از ویروس کرونا بدتر دانست و از برگزاری انتخابات رضایت داشت.

علاوه بر علی‌نژاد، بسیاری از دوومیدانی‌کاران در صفحه‌های شخصی خود در فضای مجازی با انتقاد از رئیس سابق به افشین داوری خوشامد گفتند و خوشحال بودند اما این پایان ماجرا نبود چرا که پس از چندین روز بررسی مشخص شد ادعای یکی از هیات‌ها درمورد حضور غیرقانونی نماینده‌اش در مجمع درست بوده و در نتیجه مجمع از حد نصاب خارج شد و وزارت ورزش اعلام کرد که انتخابات بار دیگر برگزار می‌شود.

مهدی مبینی نیز تا زمان برگزاری مجمع به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد.

دوومیدانی سال ۹۸ در یک نگاه:

مهمترین اتفاق: لغو نتیجه مجمع انتخاباتی و اعلام برگزاری مجدد انتخابات

تاریخ سازی:  کسب اولین سهمیه بانوان دونده ایران در مسابقات جهانی داخل سالن توسط فرزانه فصیحی

بهترین ورزشکار: احسان حدادی با ثبت رکورد ۶۷.۷۸ و کسب سهمیه المپیک

مهمترین رویداد: بازی‌های المپیک ۲۰۲۰

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

مربی شیرجه: وزارت و کمیته باید فصا را باز تر کنند/امیدواریم برای اولین بار سهمیه بگیریم

مربی شیرجه: وزارت و کمیته باید فصا را باز تر کنند/امیدواریم برای اولین بار سهمیه بگیریم
2020-07-09T04:50:59+04:30
محمدرضا شکول گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک فضا را بازتر کنند و حداقل مجوز انجام تمرینات برای ملی‌پوشانی که می‌خواهند برای کسب سهمیه المپیک حاضر شوند صاد...

اعترافات/ آنتونیو کاسانو

اعترافات/ آنتونیو کاسانو
2020-07-09T04:10:59+04:30
مهاجم بازنشسته ایتالیایی بیشتر از این که دوران موفقی داشته باشد حاشیه داشته است.

نایب رییس هندبال: تکلیف کادر فنی بانوان مشخص است/ هیچ رده‌ای را حذف نمی‌کنیم

نایب رییس هندبال: تکلیف کادر فنی بانوان مشخص است/ هیچ رده‌ای را حذف نمی‌کنیم
2020-07-09T02:50:59+04:30
الهام سلوکی گفت: اسامی کادر فنی تیم ملی هندبال بانوان مشخص است و بعد از انجام کارهای ادارای این اسامی منتشر می‌شود.

بارسلونا، اسپانیول را به دسته ۲ فرستاد

بارسلونا، اسپانیول را به دسته ۲ فرستاد
2020-07-09T02:10:59+04:30
بارسلونا با پیروزی برابر اسپانیول نه تنها امیدهایش را برای قهرمانی در لالیگا حفظ کرد بلکه موجب سقوط همشهری‌اش به دسته پایین‌تر شد. ...

میراسماعیلی: تغییری در برنامه CAS ایجاد نشده است/ دادگاه شکایت ایران برگزار می‌شود

میراسماعیلی: تغییری در برنامه CAS ایجاد نشده است/ دادگاه شکایت ایران برگزار می‌شود
2020-07-09T02:10:59+04:30
علی رغم اینکه در لیست اعلام شده از سوی دادگاه حکمیت ورزش، اشاره ای به برگزاری جلسه مربوط به تعلیق جودوی ایران نشده است، اما رییس فدراسیون جودو می گوید این دا...

سپهوند: نمی‌توانم یک لیوان آب بخورم/ دخترم لکنت زبان گرفته! + عکس

سپهوند: نمی‌توانم یک لیوان آب بخورم/ دخترم لکنت زبان گرفته! + عکس
2020-07-09T01:44:20+04:30
پنجشنبه دو هفته قبل مرتضی سپهوند مربی سابق تیم ملی و بوکسور المپیکی ایران توسط برخی اراذل با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت و اکنون پس از ۱۴ روز توانست در مورد...

درخواست محمدپور از جامعه دوومیدانی: انتخابم را به فال نیک بگیرید

درخواست محمدپور از جامعه دوومیدانی: انتخابم را به فال نیک بگیرید
2020-07-09T01:44:19+04:30
سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه برای کار تخصصی نیامده در پاسخ به انتقاد برخی از اهالی این رشته گفت: این انتخاب را به فال نیک بگیرید، من هم سعی...

پایان لیگ برتر فوتبال از دسترس خارج شد

پایان لیگ برتر فوتبال از دسترس خارج شد
2020-07-09T00:50:59+04:30
لغو بازی‌های استقلال و فولاد و عقب افتادن بازی‌های این دو تیم در هفته‌های آینده، پایان لیگ و شروع فصل آتی را از دسترس خارج کرده است. ...

نایب‌قهرمانی طباطبایی در مسابقات آنلاین شطرنج/ فیروزجا از صعود به جمع ۸ شطرنج‌باز برتر بازماند

نایب‌قهرمانی طباطبایی در مسابقات آنلاین شطرنج/ فیروزجا از صعود به جمع ۸ شطرنج‌باز برتر بازماند
2020-07-09T00:37:39+04:30
شطرنج‌باز ایرانی موفق شد در ششمین دوره مسابقات گرندپری اینترنتی به مقام نایب‌قهرمانی دست پیدا کند.

ماجرای بی اطلاعی معاون حقوقی استقلال از پرونده شفر و استراماچونی چیست؟

ماجرای بی اطلاعی معاون حقوقی استقلال از پرونده شفر و استراماچونی چیست؟
2020-07-08T23:44:19+04:30
معاون حقوقی باشگاه استقلال میگوید اطلاعات جدیدی در خصوص پرونده شفر و استراماچونی نیست و همان مسائلی که قبلا توسط مسئولان استقلال گفته شده بود، سر جای خودش با...

۳ رییس هیأت جودو کرونایی شدند

۳ رییس هیأت جودو کرونایی شدند
2020-07-08T21:30:59+04:30
روسای هیأت‌های جودوی سه استان خراسان رضوی، کرمانشاه و کرمان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

برنامه عجیب ذوب‌آهن برای فصل آینده؛ کاهش چشمگیر تیم‌ها و افزایش بودجه!

 برنامه عجیب ذوب‌آهن برای فصل آینده؛ کاهش چشمگیر تیم‌ها و افزایش بودجه!
2020-07-08T21:34:18+04:30
در بودجه پیشنهادی باشگاه ذوب‌آهن برای فصل بعد موارد عجیبی وجود دارد که مهمترینش کاهش چشمگیر تیم‌های حرفه‌ای آنهم در شرایط افزایش بودجه است.

تعطیلی دوباره استخرهای سرپوشیده

تعطیلی دوباره استخرهای سرپوشیده
2020-07-08T20:14:19+04:30
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از تعطیلی دوباره استخرهای سرپوشیده به دلیل شیوع موج دوم کرونا خبر داد.

بخشش طلب ۲ میلیاردی توسط سرمربی پیشین استقلال

بخشش طلب ۲ میلیاردی توسط سرمربی پیشین استقلال
2020-07-08T19:27:44+04:30
علیرضا منصوریان طلب ۲ میلیارد تومانی خود را به باشگاه استقلال تهران بخشید.

باقی مطالبات استقلال پرداخت شد/ منصوریان طلبش را بخشید

باقی مطالبات استقلال پرداخت شد/ منصوریان طلبش را بخشید
2020-07-08T19:04:18+04:30
۱۰ درصد باقی مانده دیگر مطالبات مجموعه استقلال امروز (چهارشنبه) پرداخت شد.

بخشش طلب دو میلیاردی توسط سرمربی پیشین استقلال

بخشش طلب دو میلیاردی توسط سرمربی پیشین استقلال
2020-07-08T19:01:07+04:30
علیرضا منصوریان طلب دو میلیارد تومانی خود را به باشگاه استقلال تهران بخشید.

باختی دیگر برای یاران حدادی در CBA

باختی دیگر برای یاران حدادی در CBA
2020-07-08T18:50:59+04:30
در ادامه رقابت‌های مرحله پلی‌آف لیگ بسکتبال چین، تیم نانجینگ مقابل شنزن شکست خورد.

سرآسیابی از سرمربیگری شهرخودرو استعفا کرد

سرآسیابی از سرمربیگری شهرخودرو استعفا کرد
2020-07-08T18:21:06+04:30
سرمربی تیم فوتبال شهرخودرو مشهد از سرمربیگری این تیم استعفا داد.

اعضای تیم فوتبال استقلال تست کرونا دادند

اعضای تیم فوتبال استقلال تست کرونا دادند
2020-07-08T18:21:06+04:30
برخی از اعضای تیم فوتبال استقلال که پیش از این نتیجه تست شان منفی شده بود، مجددا تست کرونا دادند.

استعفای سرآسیایی از سرمربیگری شهر‌ خودرو

 استعفای سرآسیایی از سرمربیگری شهر‌ خودرو
2020-07-08T18:27:38+04:30
گروه استان‌ها - سرمربی تیم فوتبال شهر خودرو مشهد از سمت خود در این باشگاه استعفا کرد.

سرپرست روابط عمومی و معاون فرهنگی باشگاه استقلال منصوب شدند

سرپرست روابط عمومی و معاون فرهنگی باشگاه استقلال منصوب شدند
2020-07-08T18:07:44+04:30
مدیرعامل باشگاه استقلال سرپرست روابط عمومی و سرپرست معاونت فرهنگی و ارتباطات باشگاه را منصوب کرد.

برنامه عجیب ذوب‌آهن برای فصل آینده؛ کاهش چشمگیر تیم‌ها و افرایش بودجه!

 برنامه عجیب ذوب‌آهن برای فصل آینده؛ کاهش چشمگیر تیم‌ها و افرایش بودجه!
2020-07-08T18:14:18+04:30
در بودجه پیشنهادی باشگاه ذوب‌آهن برای فصل بعد موارد عجیبی وجود دارد که مهمترینش کاهش چشمگیر تیم‌های حرفه‌ای آنهم در شرایط افزایش بودجه است.

سرمربی شهرخودرو استعفا کرد

سرمربی شهرخودرو استعفا کرد
2020-07-08T17:50:58+04:30
مجتبی سرآسیایی از سمت خود استعفا داد.

سرپرست روابط عمومی و معاون فرهنگی باشگاه استقلا منصوب شدند

سرپرست روابط عمومی و معاون فرهنگی باشگاه استقلا منصوب شدند
2020-07-08T17:34:23+04:30
مدیرعامل باشگاه استقلال سرپرست روابط عمومی و سرپرست معاونت فرهنگی و ارتباطات باشگاه را منصوب کرد.

کاندیداهای احراز ریاست فدراسیون دانشگاهی به ۵ نفر رسید

کاندیداهای احراز ریاست فدراسیون دانشگاهی به ۵ نفر رسید
2020-07-08T17:21:05+04:30
با اعلام یک نفر دیگر از کاندیداهای احراز ریاست فدراسیون دانشگاهی ۵ کاندیدا باهم به رقابت خواهند پرداخت.

برگزاری نشست دبیر فدراسیون فوتبال با سرمربیان تیم های ملی فوتسال

برگزاری نشست دبیر فدراسیون فوتبال با سرمربیان تیم های ملی فوتسال
2020-07-08T16:14:24+04:30
دبیرکل فدراسیون ظهر امروز جلسه ای را با سرمربیان تیم‌های ملی بزرگسال، امید و جوانان فوتسال برگزار کرد.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن: چه تضمینی هست که بازیکنان ما در بوشهر به کرونا مبتلا نشوند؟

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن: چه تضمینی هست که بازیکنان ما در بوشهر به کرونا مبتلا نشوند؟
2020-07-08T15:50:59+04:30
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن از سفر تیم فوتبال این باشگاه به بوشهر برای دیدار با شاهین ابراز نگرانی کرد.

آلونسو به فرمول یک بازگشت

آلونسو به فرمول یک بازگشت
2020-07-08T15:24:19+04:30
راننده اسپانیایی از فصل آینده دوباره در فرمول یک رقابت خواهد کرد.

کمیل قاسمی: امیدوارم پیگیری کمیته ملی المپیک موثر باشد

کمیل قاسمی: امیدوارم پیگیری کمیته ملی المپیک موثر باشد
2020-07-08T15:07:47+04:30
کمیل قاسمی گفت: امیدوارم پیگیری رئیس کمیته ملی المپیک بتواند در احقاق حق کشتی ایران موثر باشد.

تعویق مسابقات گلف زنان آسیا به دلیل شیوع موج دوم ویروس کرونا

تعویق مسابقات گلف زنان آسیا به دلیل شیوع موج دوم ویروس کرونا
2020-07-08T14:57:38+04:30
با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا در سراسر جهان مسابقات آماتور زنان و قهرمانی گلف آسیا_اقیانوسیه به تعویق افتاد.