میرنیوز

خطیر: چالش اخیر با پرسپولیس را استقلال شروع نکرد/ سود بردن حریف از داوری‌ها طبیعی نیست!

 خطیر: چالش اخیر با پرسپولیس را استقلال شروع نکرد/ سود بردن حریف از داوری‌ها طبیعی نیست! 2023-11-03T12:55:09+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه تلویزیونی «ورزش و مردم» درباره اختلافات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در زمانی که بحث انتخاب مدیرعامل استقلال بود، من هم تعجب کردم که بعد از 6،7 سالی که در فوتبال بودم برای اولین بار بود که یک جایی آدم را دعوت کنند و بگویند رزومه بدهید و یک شخص را انتخاب کنند. من خودم به شخصه لذت بردم و برایم جالب بود، چون در حوزه ورزش ندیده بودم که چنین اتفاقی بیفتد و باید از مجموعه آقای قربان‌زاده تشکر کنم. اصل کار قشنگ بود و همه جای دنیا هم به این شکل انجام می‌شود و آدم‌ها در یک فرایند تخصصی انتخاب می‌شوند و امیدوارم این موضوع در حوزه ورزش نهادینه شود و ادامه داشته باشد.

* چالش اخیر با پرسپولیس
وی ادامه داد: من هم از این فضایی که به وجود آمده است، ناراحت هستم و در مجموعه باشگاه استقلال نگرانی داریم. استقلال شروع کننده این فضای دوقطبی چند روز اخیر نبود. من خیلی مراقبت کردم که این اتفاق نیفتد و از همه دوستان خواستم که وارد این فضا نشوند و از سرمربی و بچه‌های روابط عمومی خواستم که شروع نکنند. باشگاه استقلال شروع‌کننده داستان نبودند و دوستان ما در پرسپولیس نمی‌دانم عامدانه یا سهوی این مسئله را شروع کردند. افرادی در باشگاه پرسپولیس نسبت به اتفاقاتی که در استقلال افتاده است، استوری گذاشتند و گفتند که دروغ است و تخلف است و باشگاه استقلال را متهم به یک کار خلاف کردند که زیبنده پرسپولیسی‌ها نبود. بعد از آن سرمربی پرسپولیس در کنفرانس مطبوعاتی یک صحبت‌هایی کرد که من نپسندیدم و این اصلا خوب نبود.

خطیر افزود: یحیی  گل‌محمدی جزو اسطوره‌های فوتبال است و البته نباید فراموش کنیم که در این طرف هم بزرگترین لژیونر فوتبال ایران به نام جواد نکونام قرار دارد و هنوز بازیکنانی مانند مهدی طارمی و سردار آزمون که در فوتبال اروپا بازی می‌کنند، به سبقه او نرسیده‌اند. اگر قرار باشد به گل‌محمدی احترام گذاشته شود، در این سمت  باید به نکونام بیشتر احترام گذاشته شود، او  در سبقه ملی و در عرصه بازیگری و افتخاراتی که داشته به مراتب بالاتر است. من این فضا را اصلا نپسندیدم. من خیلی تلاش کردم که به این فضا وارد نشویم و جواب ندهیم. نگاه کنید ما در حد یک بیانیه ساده کار کردیم و اجازه ندادیم کسی استوری بگذارد و جوابی بدهد، چون می‌دانستیم این اتفاق خوب نیست اما از یک جایی ناچار شدیم، چون صحبت از حق تیم‌مان بود. امیدواریم که در باشگاه پرسپولیس تدبیری بیندیشند و کسانی که حق صحبت دارند، کانالیزه صحبت کنند. آنها نمی‌توانند به تیم رقیب بی‌احترامی کنند. اگر احساس می‌کنند که حق‌شان خورده شده است، نهادهای قضایی فدراسیون برای همین است. آنها که بیشترین امتیازات را در سال‌های گذشته گرفتند. خیلی‌ها گفتند که این تکنیک این دوستان است که فضا را مسموم کنند تا امتیاز بگیرند. من خواهشم این است که در یک فضای عادلانه همه تیم‌ها رقابت کنند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اینکه مدیران دو باشگاه باید وارد شوند و این حاشیه‌ها و اختلافات را پایان دهند، عنوان کرد: این موضوع برنده ندارد و بازنده فوتبال است. شروع‌کننده این بازی استقلال نبود. باشگاه ما در هیچ تحرکات و فضای پینگ‌پنگی که بین باشگاه‌ها پیش آمده شروع‌کننده نبوده و خویشتنداری کردیم اما از یک جایی فضا به سمت توهین و افترا رفت و برای ما امکان سکوت نبود.

* موضوع بدهی‌ها
وی در واکنش به اینکه با حضور در استقلال مسئولیت خطیری را بر عهده گرفت، گفت: هنوز بدهی‌های ما تمام نشده است و همچنان اضافه می‌شود. متاسفانه در باشگاه استقلال از زمانی که من کارم را شروع کردم، من می‌دانستم که فضای باشگاه همین چیزی است که الان هست و با علم به گرفتاری و مشکلات باشگاه جلو آمدم. آدمی هم نیستم که الان بگویم چرا الان این‌طور است و چرا پولی در حساب نیست؟ من مشکلات باشگاه را می‌دانستم و به نیت کمک به باشگاه آمدم و احساس کردم احساس دین دارم و باید ادا کنم و با تمام توصیه‌ای که از دوستان و خانواده داشتم که باشگاه اوضاعش خوب نیست و همین‌قدر آبرویی که در فوتبال دارم می‌ریزد، عقلانی نیست. این باشگاه 800 میلیارد  بدهی انباشته دارد. این شرایط محصول یک سوءمدیریت است اما آن دوستانی که قبلا آمدند نیامدند که باشگاه را گرفتار کنند و من نمی‌توانم آنها را متهم کنند.

* کاهش سقف قراردادها
وی در پاسخ به این سوال که سقف قرارداد باشگاه پایین آمد و اینکه خیلی‌ها گفتند این موضوع درست نیست، تصریح کرد: شما می‌توانید بپرسید، تمام مدارک و اسناد ما در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است و تنها باشگاهی که این قانون را رعایت کرده است باشگاه استقلال بوده است. باشگاه استقلال قرارداد 30 میلیاردی را هم ثبت کرده و تمام اعداد و ارقام واقعی است. یکی از بازیکنان ما شب گذشته مصاحبه کرد و گفت که باشگاه پولش را پرداخت نکرده است و چون کاهش قرارداد نداشته، پول نگرفته است. اگر باشگاه قراردادها را کم نکرده است چطور یک بازیکن گفته که چون من حاضر نشدم قراردادم را کم کنم پول نگرفته‌ام؟ همه دوستان می‌گفتند که این موضوع دروغ است و باشگاه استقلال سقف را رعایت نکرده است. به جرأت می‌توانم قسم بخورم که باشگاه استقلال جزو اولین باشگاه‌ها است، یکسری باشگاه‌های دیگر که اصلا به سقف نمی‌رسند، باشگاهی مثل ملوان، استقلال خوزستان و ... به سقف نمی‌رسند. این موضوع برای 5،6 باشگاه است. ما فوتبال را گران کردیم، فوتبال افسارگسیخته افزایش پیدا کرده است. ما هنوز باشگاه‌های زیرساخت‌های اولیه حضور در لیگ برتر را ندارند اما در زمینه بازیکن و پرداختی بازیکنان ما سرآمد تمام کشورهای منطقه هستیم و حتی خیلی از کشورهای اروپایی به اندازه فوتبال ایران گران نیستند.

خطیر در پاسخ به این سوال که موافق سقف قرارداد است، عنوان کرد: من موافق این موضوع هستم اما دوستان در اجرای آن باید قانونمند و درست عمل کنند. باشگاهی هست که یک هوادار متمولی آمده و می‌خواهد پول بازیکنان را بدهد. ما نگفتیم که چرا این شخص پول می‌دهد اما مهم این است که آن میزان پول پرداختی در حساب باشگاه ثبت شود. همین موضوع باعث می‌شود که سقف را دور بزنند. هوادار متمول اگر 100 میلیارد بدهد باعث می‌شود سقف باشگاه بالا برود. اصلا 20 هوادار کمک کنند اما سقف قرارداد باشگاه رعایت شود. اگر این قانون رعایت نمی‌شد فوتبال در ایران نهایت تا 2 سال آینده از بین می‌رفت. این قانون به همراه ابزارهای مشابه دیگر باید باشد تا این موضوع را کنترل کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اینکه گفته می‌شود برخی باشگاه‌ها این قانون را دور می‌زنند، خاطرنشان کرد: ما باید جلوی این اتفاقات را بگیریم و خدا را شکر فدراسیون فوتبال خوب کار کرده است و از 10 نمره من نمره 8 را به آنها می‌دهم و به نسبت قوانین دیگر این قانون خوب اجرا شد. همین که من تازه یک بازیکنم را هفته قبل توانستم قراردادش را ثبت کنم نشان می‌دهد که کار خوب اجرا شده است اما وقتی گفته می‌شود هوادار متمول دوست دارد پول بدهد، مشکلی نیست اصلا 10 هوادار باشد اما در یک قالب ساختارمند باشد و همه چیز ثبت شود و اگر قرار باشد بالاتر پرداخت شود این شرایط جفا به بقیه تیم‌ها است.

* پرونده‌های مالی
وی درباره بدهی‌های جدید باشگاه مانند پرونده محبی و ساپینتو تصریح کرد: من بارها گفتم، یک قانون خیلی ساده است؛ اگر 2 ماه حقوق به مربی و بازیکن خارجی ندهید می‌تواند نوتیس (اخطار) دهد و اگر تا 15 روز تسویه نکنید می‌توانند قراردادشان را فسخ کنند و بروند تمام زمان مدت قراردادشان را تا زمانی که به تیم جدید نرفتند، مطالبه کنند. پولی که ما پرداخت می‌کنیم هیچ جای دیگر نمی‌دهند. یک بازیکن یا مربی از ما قرارداد 500 هزار دلاری می‌گیرند اما در یک کشور دیگر با 150 هزار دلار قرارداد می‌بندند. متاسفانه من در چند وقتی که آمده‌ام نزدیک به 1.5 تا 2 میلیون دلار یا یورو بابت شکایت افراد مختلف، جریمه مالی به باشگاه رسیده است. اخیرا هم شکایت باشگاه سانتاکلارا بوده که مبلغ 500 هزار یورو است. این مبلغ 150 هزار یورو بود که در زمان خودش واریز نشد و یک بند خسارت 600 هزار دلاری هم داشتند اما فیفا این بند را قبول نکرده است. باشگاه سانتاکلارا اعتراض کرد که بعد از آن فیفا 350 هزار یورو از آن 600 هزار یورو را قبول کرد و در رأی آمده است، چون پرداخت و فیش جعلی ارسال شده است در رای دادگاه CAS تاثیرگذار بوده و باشگاه استقلال 350 هزار یورو جریمه شد.

* شکایت از مدیرعامل سابق و باقی قضایا
خطیر افزود: ما از یکی از مدیرعامل سابق باشگاه بابت پرونده 850 هزار دلاری قرارداد سیلوا شکایت کردیم. پول این بازیکن در کل 80 هزار یورو بود و باید به هر قیمتی پرداخت می‌شد، چون عدم پرداخت آن،  شکایت 800 دلاری را در پی داشته است. یامگا در گذشته هر دو ماه نوتیس می‌داد. یک روز  یکی از همکاران ما گفت که تا 3 روز دیگر باید 70 هزار یورو به یامگا پرداخت کنیم، پیگیری که کردیم، دیدیم 12 روز قبل این نوتیس آمده است اما به دست من نرسیده است، بلافاصله این کارمند را کنار گذاشتیم چون سهل‌انگاری کرده بود. ما 3 روز برای پرداخت وقت داشتیم، تمام قول‌هایی که داده بودیم را لغو کردیم تا پول یامگا را بدهیم چون مطمئن بودیم اگر پولش را نمی‌دادیم قراردادش را کنسل می‌کرد و راحت کل پول 2 سال قراردادش را می‌گرفت. ما باید اهم و فی‌الاهم بلد باشیم و باید بدانیم که پرداخت یک بازیکن ایرانی مهم است یا قرارداد سیلوا، البته پول بازیکن ایرانی هم باید پرداخت کنیم ولی به خاطر منافع باشگاه باید ابتدا قرارداد بازیکن خارجی را پرداخت کنیم چون تحت قرارداد فیفا است.

* روند کسب مجوز حرفه‌ای
خطیر در پاسخ به این سوال که کسب مجوز حرفه‌ای باشگاه استقلال در چه مرحله‌ای است، تصریح کرد: ما یک کارگروه تشکیل دادیم و این موضوع را به جد دنبال می‌کنیم. هنوز هم اعتقاد دارم که حذف باشگاه استقلال در سال گذشته هم عادلانه نبود. حق استقلال بود که در آسیا باشد و حق تیم‌ دیگر بود که در آسیا نباشد.

* چرا پرداختی برخی بازیکنان زودتر بود؟
وی در پاسخ به این سوال که در پرداختی به بازیکنان تفاوت قائل بودید؟ عنوان کرد: من باید یک تشکر از تمام بازیکنان و سرمربی باشگاه استقلال داشته باشم، چون کار شرافتمندانه انجام دادند و احساس دین کردند. این کار را خیلی‌ها انجام نمی‌دهند. بازیکنان زمان حرفه‌ای بازی کردن‌شان محدود است و نمی‌توانند 30 سال این پول را به دست بیاورند. یک تعداد زیاد بازیکنان استقلال همراه سرمربی تیم قرارداد‌شان را کاهش دادند. نکونام دو بار این کار را انجام داد. نکونام قراردادش را امضا کرده بود اما دوستان قراردادش را برده بودند. سرمربی ما از قرارداد اولش 6،7 درصد کم کرد و در قرارداد دوم هم 10 درصد کاهش قرارداد داشت. من صادقانه از او و تمام بازیکنانی که با شرافت وضعیت استقلال را درک کردند، تشکر می‌کنم. این کار گذشت و ایثار می‌خواهد و در حرف ساده است، من از جواد نکونام خیلی تشکر می‌کنم.  درباره رضاوند و بقیه دوستان باید بگویم که ما یک چک‌مان نزدیک به 10 میلیارد تومان برای روز شنبه است و مجبور بودیم که یک میزان از پرداختی‌مان را برای فردا بگذاریم. ما اولویت‌مان را گذاشتیم برای بازیکنانی که با باشگاه همکاری بیشتر کردند تا 2 روز زودتر پول بگیرند و این کار فکر نمی‌کنم ناعادلانه باشد. این دوستانی هم که پول نگرفتند، فردا به آنها پرداختی خواهیم داشت.

* تقویت در پنجره زمستانی
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه تیمش در فصل نقل و انتقالات نیم‌فصل بازیکن می‌گیرد، گفت: مطمئنا ما تیم را تقویت می‌کنیم و درباره این موضوع تعامل خوبی با سرمربی تیم داریم تا نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم.

* آخرین وضعیت ارتباط با نکونام
وی در پاسخ به این سوال که اوضاع رابطه‌اش با نکونام چطور است؟ تصریح کرد: ما از ابتدا با سرمربی تیم بد نبودیم. در آن زمان هر دو حق داشتیم. از قبل که دشمنی نداشتیم و غیر از منفعت استقلال نمی‌خواستیم، اما یک مسیر خوبی پیش نرفت و خداراشکر الان شرایط خیلی خوب است. من بی‌نهایت از علیرضا دبیر متشکرم. او احساس وظیفه کرد.

* داستان اسپانسرها
خطیر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه باشگاه استقلال از اسپانسرهای روی لباس خود درآمد خوب داشته است؟ گفت: ما فصل گذشته 60 میلیارد درآمد اسپانسری داشتیم اما تا الان فکر می‌کنم 2.5 تا 3 برابر از فصل گذشته درآمد خواهیم داشت. فضای درآمدی در فوتبال محدود است. فوتبال یک بخش عمده درآمدی‌اش حق پخش است، ما زورمان به پول پخش زنده نمی‌رسد اما حداقل حق پخش غیرزنده را به ما بدهند. تبلیغات دور زمین که نداریم و بلیت‌فروشی هم در ایران قیمتی ندارد. تنها محل درآمد ما اسپانسر روی پیراهن است و باید تمام هزینه‌های جاری تیم را با این اسپانسر در بیاوریم. شرکت‌های تجاری که به استقلال و پرسپولیس بیایند محدود هستند. یکسری‌ها می‌گویند که اگر برای استقلال کار کنیم، مشتری پرسپولیسی را از دست می‌دهیم و بالعکس.  من از تمام اسپانسر‌های باشگاه تشکر می‌کنم. در تلویزیون 50 بار درباره اسپانسر ما صحبت شده است و درباره  یکی هم که در فضای فوتبال حاضر شده است، کمک کند، جوسازی کرده‌اند.

* تغییر لوگوی باشگاه؛ چرا؟
وی در ادامه درباره بحث تغییر طرح لوگو باشگاه استقلال، خاطرنشان کرد: ما احساس کردیم که لوگوی باشگاه تناسبی با فضای تجاری، قدمت و تاریخ باشگاه ندارد. نظر هواداران را خواستیم تا ان‌شاءالله یک لوگوی خوب انتخاب کنیم تا گامی در مسیر توانمندسازی باشگاه استقلال در حوزه بازرگانی و فنی برداریم.

* اشتباهات داوری
مدیرعامل باشگاه استقلال درباره انتقاد‌هایی که از داوری‌ها صورت می‌گیرد، عنوان کرد: ما خیلی از بحث داوری متضرر شدیم و در مقابل تیم حریف خیلی نفع برده است، من احساس می‌کنم این شرایط چندان طبیعی نیست. این موضوع اصلا به کمیته داوران ارتباط ندارد. من یک پیشنهاد می‌دهم؛ داوران را قبل از بازی‌ها  چک کنیم و ببینیم که طرفدار پرسپولیس و استقلال است. داور استقلالی را برای بازی پرسپولیس نگذارند و داور پرسپولیسی را برای بازی استقلال نگذارند. خیلی راحت می‌توان این موضوع را مشخص کرد. من را اگر داور بازی پرسپولیس بگذارند، نمی‌شود و اگر داور بازی با استقلال باشم همه را به نفع استقلال می‌گیرم. این فضای دوقطبی استقلال و پرسپولیس به هیچ‌وجه در هیچ کجای دنیا نیست. اگر VAR بیاید، تمام این مشکلات حل می‌شود اما ما این همه زحمت و هزینه داریم، ما زحمات کمیته داوران را هم می‌بینیم اما یک سوت اشتباه سرنوشت یک بازی را عوض می‌کند.

* کیش؛ آری یا نه؟
خطیر درباره موضوع میزبانی در ورزشگاه آزادی و بحث رفتن به کیش گفت: به ما گفتند که ورزشگاه آزادی فضای بازی ندارد اما ما هم دل‌مان می‌خواهد که در تهران میزبانی کنیم و در زمین خودمان بازی کنیم. نمی‌خواهیم در همه بازی‌ها میهمان باشیم. ما برای اینکه اگر این اتفاق بیفتد و قرار باشد در زمین دیگری بازی کنیم، یک ورزشگاه دیگر را هم بررسی می‌کنیم اما می‌خواهیم از ظرفیت هواداران و میزبانی‌مان استفاده کنیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

تاج: بعضی کشورها می‌برند اما بردشان باعث توسعه فوتبال نیست/ با این مسیری که می‌رویم آینده خوبی در انتظار ماست

 تاج: بعضی کشورها می‌برند اما بردشان باعث توسعه فوتبال نیست/ با این مسیری که می‌رویم آینده خوبی در انتظار ماست
2023-12-10T16:17:59+03:30
رئیس فدراسیون فوتبال مدعی است فدراسیون فوتبال با این مسیری که در پیش گرفته، آینده خوبی پیش رو خواهد داشت.

بهزادی: استعفای کتبی ندادم اما دیگر به فدراسیون دوومیدانی نمی‌روم

 بهزادی: استعفای کتبی ندادم اما دیگر به فدراسیون دوومیدانی نمی‌روم
2023-12-10T14:44:39+03:30
نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی گفت استعفای کتبی به مسئولان فدراسیون نداده است، اما دیگر قصد حضور در آن را ندارد.

غیبت رئیس سازمان لیگ در فدراسیون کشتی؛ پایان دوران حضور یاری؟

 غیبت رئیس سازمان لیگ در فدراسیون کشتی؛ پایان دوران حضور یاری؟
2023-12-10T14:31:22+03:30
به نظر می‌رسد برگزاری فینال لیگ برتر آزاد و فرنگی در روزهای ۸ و ۱۰ آذر ماه آخرین فعالیت حمید یاری در سازمان لیگ کشتی بوده باشد.

بهزادی: استعفای کتبی ندادم ولی دیگر به فدراسیون دوومیدانی نمی‌روم

 بهزادی: استعفای کتبی ندادم ولی دیگر به فدراسیون دوومیدانی نمی‌روم
2023-12-10T14:31:21+03:30
نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی گفت استعفای کتبی به مسئولان فدراسیون نداده است، اما دیگر قصد حضور در آن را ندارد.

دست بالای پرسپولیس در دربی‌های آذر/ ثبت قاطع‌ترین برد استقلال در آخرین ماه پاییز

 دست بالای پرسپولیس در دربی‌های آذر/ ثبت قاطع‌ترین برد استقلال در آخرین ماه پاییز
2023-12-10T14:04:39+03:30
پرسپولیس در دربی‌های ماه آذر نتایج به مراتب بهتری نسبت به استقلال کسب کرده است.

رونمایی از ۴ گزینه سرمربیگری تیم ملی والیبال/ مرادی: درباره معروف نباید سرمایه‌سوزی کنیم/ بازنشسته نیستم

 رونمایی از ۴ گزینه سرمربیگری تیم ملی والیبال/ مرادی: درباره معروف نباید سرمایه‌سوزی کنیم/ بازنشسته نیستم
2023-12-10T12:58:01+03:30
سرپرست فدراسیون والیبال گفت: والیبال ایران تنها رشته تیمی است که در سطح جهان مطرح است و ۴ گزینه اصلی برای هدایت تیم ملی داریم.

ناصری: مساوی برابر ذوب‌آهن نتیجه بدی نبود/ ۳ بازی آینده برای ما سرنوشت‌ساز است

 ناصری: مساوی برابر ذوب‌آهن نتیجه بدی نبود/ ۳ بازی آینده برای ما سرنوشت‌ساز است
2023-12-10T12:31:21+03:30
دروازه‌بان تیم فوتبال پیکان سه بازی آتی این تیم را سرنوشت‌ساز دانست و گفت شاگردان رضا عنایتی باید در این دیدارها پیروز شوند.

زنده‌روح: اوزونیدیس یکی از بهترین مربیان لیگ ایران است/ نسبت به پتانسیل فنی خودمان، خوب امتیاز نگرفتیم

 زنده‌روح: اوزونیدیس یکی از بهترین مربیان لیگ ایران است/ نسبت به پتانسیل فنی خودمان، خوب امتیاز نگرفتیم
2023-12-10T11:38:03+03:30
هافبک تیم فوتبال گل‌گهر تأکید کرد، مارینوس اوزونیدیس سرمربی یونانی این تیم یکی از بهترین مربیان لیگ ایران است.

رونمایی از ۴ گزینه سرمربیگری تیم ملی والیبال/ مرادی: موسوی و عبادی‌پور اختلافی ندارند/ بازنشسته نیستم

 رونمایی از ۴ گزینه سرمربیگری تیم ملی والیبال/ مرادی: موسوی و عبادی‌پور اختلافی ندارند/ بازنشسته نیستم
2023-12-10T11:24:41+03:30
سرپرست فدراسیون والیبال گفت: والیبال ایران تنها رشته تیمی است که در سطح جهان مطرح است و ۴ گزینه اصلی برای هدایت تیم ملی داریم.

عدم‌ پرداخت پاداش چهل‌امیرانی توسط کمیته المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز/ سهمیه‌ای که در هیاهوی هانگژو گم شد

 عدم‌ پرداخت پاداش چهل‌امیرانی توسط کمیته المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز/ سهمیه‌ای که در هیاهوی هانگژو گم شد
2023-12-10T11:11:21+03:30
پاداش کسب سهمیه المپیک چهل‌امیرانی توسط کمیته ملی المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز هنوز پرداخت نشده است.

لیگ NBA| لیکرز؛ قهرمان رقابت‌های درون فصل/ لبران جیمز MVP شد + عکس

 لیگ NBA| لیکرز؛ قهرمان رقابت‌های درون فصل/ لبران جیمز MVP شد + عکس
2023-12-10T10:58:03+03:30
تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز به عنوان قهرمانی رقابت‌های درون فصل لیگ NBA رسید.

بازیکن ایرانی پاختاکور: مشکلات فوتبال ایران در ازبکستان هم وجود دارد/ صرفاً به دنبال لژیونر شدن نبودم

 بازیکن ایرانی پاختاکور: مشکلات فوتبال ایران در ازبکستان هم وجود دارد/ صرفاً به دنبال لژیونر شدن نبودم
2023-12-10T10:58:02+03:30
بازیکن ایرانی تیم پاختاکور معتقد است فوتبال ازبکستان و ایران از مشکلات مشترکی رنج می‌برند.

درخواست مورینیو از پینتو؛ آزمون را به لیست اروپایی اضافه کن!

 درخواست مورینیو از پینتو؛ آزمون را به لیست اروپایی اضافه کن!
2023-12-10T10:58:00+03:30
مهاجم ایرانی رُم نظر ژوزه مورینیو را برای قرار گرفتن در لیست اروپایی این تیم جلب کرده است.

یزدانی: هدفم این است که رنکینگ یک بزرگسالان را کسب کنم

 یزدانی: هدفم این است که رنکینگ یک بزرگسالان را کسب کنم
2023-12-10T10:31:21+03:30
دختر ۱۵ ساله تنیس ایران بعد از شرکت در کمپ تمرینی چین و شرکت در مسابقات ITF جوانان گفت: همه از پیشرفتم صحبت می‌کردند و از بازی من خوششان آمده بود و هدفم بال...

مرادی: توتولو، آلکنو، بلنجینی و معروف گزینه‌های اصلی ما برای سرمربیگری هستند/ بازنشسته نیستم

 مرادی: توتولو، آلکنو، بلنجینی و معروف گزینه‌های اصلی ما برای سرمربیگری هستند/ بازنشسته نیستم
2023-12-10T10:31:21+03:30
سرپرست فدراسیون والیبال گفت: والیبال ایران تنها رشته تیمی است که در سطح جهان مطرح است و ۴ گزینه اصلی برای هدایت تیم ملی داریم.

عملکرد محبی در نیم‌فصل لیگ برتر روسیه؛ کمی بالاتر از متوسط

 عملکرد محبی در نیم‌فصل لیگ برتر روسیه؛ کمی بالاتر از متوسط
2023-12-10T10:18:02+03:30
محمد محبی در نیم‌فصل لیگ برتر فوتبال روسیه ۲۰۲۴-۲۰۲۳ امتیاز فنی تقریباً متوسطی دریافت کرد.

انریکه: مقابل نانت در نیمه اول بهتر بودیم

 انریکه: مقابل نانت در نیمه اول بهتر بودیم
2023-12-10T10:18:02+03:30
سرمربی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن از عملکرد شاگردانش مقابل نانت در لوشامپیونه فرانسه ابراز رضایت کرد.

توقف‌ناپذیر مثل الهلال + عکس

 توقف‌ناپذیر مثل الهلال + عکس
2023-12-10T10:18:01+03:30
الهلال در لیگ حرفه‌ای فوتبال عربستان تنها تیم بدون شکست باقی مانده است.

اینزاگی: لقب شیطان پیاچنزا خوشایند است/ از بازی با اودینزه می‌ترسیدم

 اینزاگی: لقب شیطان پیاچنزا خوشایند است/ از بازی با اودینزه می‌ترسیدم
2023-12-10T10:18:01+03:30
سرمربی تیم فوتبال اینتر گفت: از بازی با اودنیزه می‌ترسیدم، چرا که این تیم سه هفته پیش در ورزشگاه سن‌سیرو موفق به شکست میلان شده بود.

یزدانی: هدف من این است که رنکینگ یک بزرگسالان را کسب کنم

 یزدانی: هدف من این است که رنکینگ یک بزرگسالان را کسب کنم
2023-12-10T10:18:00+03:30
دختر ۱۵ ساله تنیس ایران بعد از شرکت در کمپ تمرینی چین و شرکت در مسابقات ITF جوانان گفت: همه از پیشرفتم صحبت می‌کردند و از بازی من خوششان آمده بود و هدفم بال...

مرادی: توتولو، آلکنو و بلنجینی و معروف گزینه‌های اصلی ما هستند

 مرادی: توتولو، آلکنو و بلنجینی و معروف گزینه‌های اصلی ما هستند
2023-12-10T10:18:00+03:30
سرپرست فدراسیون والیبال گفت: والیبال ایران تنها رشته تیمی است که در سطح جهان مطرح است و ۴ گزینه اصلی برای هدایت تیم ملی داریم.

مربی دروازه‌بانان فولاد: هاشمی‌نسب به من و خانواده‌ام بی‌احترامی کرد/ او برای خودش دشمن فرضی درست می‌کند!

 مربی دروازه‌بانان فولاد: هاشمی‌نسب به من و خانواده‌ام بی‌احترامی کرد/ او برای خودش دشمن فرضی درست می‌کند!
2023-12-10T10:04:39+03:30
مربی دروازه‌بانان تیم فوتبال فولاد خوزستان توضیحاتی درباره درگیر‌ی‌اش با مهدی هاشمی‌نسب داد و گفت که مربی استقلال به خانواده‌اش بی‌احترامی کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان: با حضور ایران و سه تیم دیگر قهرمانی در آسیا آسان نیست

 رئیس فدراسیون فوتبال عربستان: با حضور ایران و سه تیم دیگر قهرمانی در آسیا آسان نیست
2023-12-10T09:24:39+03:30
رئیس فدراسیون فوتبال عربستان معتقد است فتح جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ با وجود حضور روبرتو مانچینی روی نیمکت سعودی‌ها کار آسانی نخواهد بود.

عدم‌پرداخت پاداش چهل‌امیرانی توسط کمیته المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز/ سهمیه‌ای که در هیاهوی هانگژو گم شد

 عدم‌پرداخت پاداش چهل‌امیرانی توسط کمیته المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز/ سهمیه‌ای که در هیاهوی هانگژو گم شد
2023-12-10T09:11:19+03:30
پاداش کسب سهمیه المپیک چهل‌امیرانی توسط کمیته ملی المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز هنوز پرداخت نشده است.

سهم پررنگ سپاهان در تیم منتخب هفته دوازدهم

 سهم پررنگ سپاهان در تیم منتخب هفته دوازدهم
2023-12-10T08:31:19+03:30
سپاهان از بیشترین بازیکن در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال بهره می‌برد.

عدم پرداخت پاداش چهل امیرانی توسط کمیته المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز/ سهمیه‌ای که در هیاهوی هانگژو گم شد

 عدم پرداخت پاداش چهل امیرانی توسط کمیته المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ روز/ سهمیه‌ای که در هیاهوی هانگژو گم شد
2023-12-10T08:18:00+03:30
پاداش کسب سهمیه المپیک چهل امیرانی توسط کمیته ملی المپیک با گذشت بیش از ۱۱۰ هنوز پرداخت نشده است.

میکائیلی: دهه نودی‌های قم ستار‌ه‌های کشتی می‌شوند

 میکائیلی: دهه نودی‌های قم ستار‌ه‌های کشتی می‌شوند
2023-12-10T08:04:40+03:30
سرمربی پیشین تیم فرنگی جوانان گفت که کشتی‌گیران قمی در دو ماه در ۶ تورنمنت، چهار فینالیست داشتند و سه عنوان اولی در رده سنی نوجوانان را کسب کردند.

جباری: برد مقابل هوادار از نان شب واجب‌تر بود/ از گل‌محمدی خواهش می‌کنم باهویی را بازی ندهد

 جباری: برد مقابل هوادار از نان شب واجب‌تر بود/ از گل‌محمدی خواهش می‌کنم باهویی را بازی ندهد
2023-12-10T08:04:39+03:30
بازیکن پیشین پرسپولیس گفت: هر چند تیم عملکرد خیلی خوبی در بازی با هوادار نداشت، اما کسب سه امتیاز در این بازی خیلی مهم بود.

مربی فولاد: مقابل استقلال مثل قهرمانان جنگیدیم

 مربی فولاد: مقابل استقلال مثل قهرمانان جنگیدیم
2023-12-09T21:11:22+03:30
مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تأکید کرد، این تیم در بازی برابر استقلال به لحاظ دفاعی قوی عمل کرده و به مانند قهرمانان جنگیده است.

نکونام: بازی در اختیار ما بود و از تمام توان‌مان برای پیروزی استفاده کردیم/ در فوتبال به چیز خاصی نگاه نمی‌کنم

 نکونام: بازی در اختیار ما بود و از تمام توان‌مان برای پیروزی استفاده کردیم/ در فوتبال به چیز خاصی نگاه نمی‌کنم
2023-12-09T21:11:18+03:30
سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، شاگردانش در دیدار مقابل فولاد خوزستان ابتکار عمل را در دست داشته‌اند، اما در نهایت به نتیجه دلخواه‌شان نرسیده‌اند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)