میرنیوز

محمدرضا داورزنی: برای حضور در انتخابات والیبال به جمع‌بندی نرسیدم

محمدرضا داورزنی: برای حضور در انتخابات والیبال به جمع‌بندی نرسیدم 2023-09-13T12:16:56+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات والیبال مردان نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی از ۲۸ شهریور تا ۴ مهر در شهر هانگژو کشور چین برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران بامداد جمعه ۲۴ شهریور تهران را به مقصد هانگژو ترک می‌کند تا در یازدهمین حضور خود در این بازی‌ها، برای سومین قهرمانی متوالی به میدان بروند.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال به همراه وحید مرادی نایب‌رئیس در تمرین صبح امروز ملی‌پوشان حاضر شدند.

داورزنی در ابتدای تمرین خطاب به ملی‌پوشان گفت: به شما خسته نباشید می‌گویم. سال سختی داشتید و فشار زیادی را پشت سر گذاشتید. ۷ یا ۸ تیم دارند می‌جنگند که کسب سهمیه المپیک کنند. ما جزو ۴ تیمی هستیم که جدی برای المپیک می‌جنگیم. کوبایی‌ها می‌جنگند که به ما برسند. می‌دانم همه شما انگیزه المپیکی شدن را دارید.

وی گفت: بازی‌های آسیایی در رنکینگ ما تأثیر ندارد اما به لحاظ پرستیژ و اعتبار والیبال و ورزش ایران مهم است. ان‌شاالله در برزیل هم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: کسب سهمیه المپیک غیرممکن نیست البته شانس صدردصد نداریم. فشار روی شما نیست که در این مرحله سهمیه بگیرید اما حفظ رده بندی مهم است تا شرایط خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۱۲ بازی لیگ ملت‌های سال بعد هم مهم است و شما برای المپیک پاریس بیش از همه انگیزه دارید. امیدوارم با سلامتی کامل این ۲ رویداد را پشت سر بگذارید، از عطایی هم متشکرم که با وجود فشار زیاد فضای مجازی، رسانه و افکار عمومی، کار می‌کند.

داورزنی خاطرنشان کرد: خود شما انتظارات را بالا برده‌اید و بار مسئولیت‌تان سنگین شد. خود من می‌گویم سید موسوی با انگشت شکسته و زدگی مفصل تمرین کرده چون انگیزه دارد. همه‌تان ثابت کردید جزو بهترین‌ها هستید.

محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران در مورد ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون والیبال بانوان گفت: دغدغه جدی من بازی‌های آسیایی والمپیک است. در حال بررسی وضعیت ورود به انتخابات فدراسیون والیبال هستم، اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ام، اما نکته‌ای که مطرحشده این است که قوانین داخلی و اساسنامه یک بحث دیگری هستند. تعامل با وزارت ورزش داشته‌ایم و سعی کردیم این تصمیم‌گیری رامنجر به چالش نکنیم. امیدواریم با تصمیمی که مجلس خواهد گرفت و در برنامه هفتم دیده شده، ورزش کشور بتواند از ظرفیت‌هایمختلف استفاده کند.

وی وی تاکید کرد: موضوعی که در یک سال گذشته در مجلس بحث شده تحول خوبی در ورزش کشورمان باشد. فدراسیون‌ها همانطور که درکشورهای پیشرفته تعریف شده‌اند، شغل محسوب نمی‌شوند و یک موقعیت به حساب می‌آید. رؤسای فدراسیون‌های کشورهای پیشرفته ازکسانی هستند که با آمدنشان، منابع می‌آورند. این که فدراسیون را کوچک و ضعیف کنیم؛ در مسیر درستی نیست.

رئیس فدراسیون والیبال عنوان کرد: اتفاق الان مجلس خوب است و باید در صحن به تصویب برسد. هنوز برای ثبت‌نام به جمع‌بندینرسیده‌ام. تا ببینیم یک‌شنبه چه می‌شود اما این رفع محدودیت اتفاق خوبی است. این که المپیک به المپیک جابه‌جایی رقم بخورد، خوباست و فرصت خوبی برای کار به ورزش ایران داده می‌شود. ولی با این وجود به تعامل فدراسیون و وزارت برمی‌گردد و به تصمیم وزارتگوش می‌دهیم.

داورزنی در مورد تفاوت فوتبال با سایر رشته‌های ورزشی عنوان کرد: چون خودم مسئول والیبالم، درباره خودم نمی‌گویم ولی با فاصلهزیاد حرف اول را در رشته‌های گروهی کشورمان می‌زنیم. همه از این که در مسابقات قهرمانی آسیا نایب‌قهرمان شدیم، ناراحتیم که اینیک ارزش برای ماست. نایب‌قهرمانی برای ما شکست شده ولی به عقب برگردیم؛ ۱۵ سال پیش چه انتظاراتی داشتیم؟ این انتظارات رافدراسیون پدید آورده، کدام رشته در پایه‌ها قهرمان جهان شده؟ در زمره تیم‌های خوب جهان هستیم و باید در ۴ تیم برتر جهان و تیم‌هایخوب المپیک باشیم. تکرار می‌کنم و این باور را دارم که ظرفیت جوانان ما، این‌هاست اما باید برای آن بجنگیم و تلاش کنیم. اراده کشورباید بر این باشد که این اتفاق رخ بدهد چون ظرفیتش را داریم.

وی وی گفت: ورزش فقط فوتبال نیست، برای همه رشته‌ها احترام قائلیم ولی به لحاظ گستردگی، حرف اول را در کشور می‌زنیم. ۶۰۰ میلیونبیننده در لیگ ملت‌ها عدد کمی نیست. ما را نمی‌توانند سانسور کنند؛ اگر نگاه دولت و مجلس به اندازه خودش به والیبال نگاه کنند، جزو۴ تیم برتر جهان می‌شویم. به اندازه یک فدراسیون عادی به ما کمک می‌شود، نه در حد والیبال.

ربیس فدراسیون والیبال گفت: مردم از والیبال توقع برد دارند و مهم نیست جلوی ما چه تیمی بازی می‌کند. نیاز به حمایت‌های جدی داریم. الان ۸۶ درصد منابع مالی را خودمان تعیین می‌کنیم و ۱۴ درصد را دولت می‌دهد. عین همین را به دولت به عنوان مالیات برمی‌گردانیم. درکشور نیاز به حمایت‌های جدی داریم. چند روز پیش مسابقه قهرمانی کشور ساحلی را داشتیم که گفتیم پخش مستقیم کنیم اما نیاز بهپرداختی مالی داشت. الان چانه می‌زنیم انتخابی المپیک را صداوسیما پخش کند! البته رسانه ملی کمک کرده ولی انتظار داریم در اینموضوع و زیرساخت دغدغه نداشته باشیم.

وی عنوان کرد: تنها زیرساخت سالنی ما همین ۱۲ هزار نفری است که ۶ هزار صندلی ظرفیت دارد. به دنبال میزبانی در مسابقاتقهرمانی جهان هستیم و این ادعا واقعی است. باید زیرساخت را به روز کنیم و نباید اجاره‌ای برای سالن پرداخت کنیم. به کمک دولت درنیازهای بدیهی خود نداریم ولی در زیرساخت به کمک نیاز داریم.

وی در واکنش به پیش‌بینی کمیته ملی المپیک که مدال نقره را برای تیم ملی والیبال در نظر گرفته است، عنوان کرد: دوستان بر اساسنتیجه ارومیه، نقره بازی‌های آسیایی را پیش‌بینی کرده‌اند اما ما برای طلا و هت‌تریک قهرمانی به چین می‌رویم. تیم دوم ژاپن بیاید مهمنیست ولی شرایط خوبی الان داریم. بیش‌ترین فشار به بازیکنان آمده و همین‌ها بهترین‌ها را رقم زده‌اند. فکر می‌کنم با قهرمانی بازی‌ها وصعود به المپیک، بچه‌ها به مردم نشان می‌دهد والیبال ما همان است.

وی در مورد بلیط بیزینس کلاس از هانگژو به برزیل گفت: نتوانستیم برای همه بچه‌ها بلیت هانگژو به برزیل بیزنس کلاس بگیریم. شاید ۱۰برابر چیزی که دولت داده، منابع تأمین کرده‌ایم. مجموعه افکار عمومی را رسانه می‌سازد و نگاه دولت و مجلس به والیبال اگر جدی و بادرک مشترک باشد، راحت‌تر کارمان را انجام می‌دهیم. برای برنامه‌های اجرایی نیاز به کمک دولت نداریم؛ زیرساخت‌ها برای توسعهوالیبال نیاز به حمایت دارند تا این وضعیت که دولت‌مردان را هم ناراحت کرده، بهبود پیدا کند. آیا نگاه دولت ژاپن به والیبال مثل ماست؟نیاز به این اتفاق خوب در ایران داریم چون شایسته‌اس هستیم و باید این را به دنیا نشان بدهیم.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر، درباره عملکرد ضعیف بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: سیاست کلی ما تقویت و حمایت از بانواناست. سال قبل درصد قابل توجهی منابع پرداختی به بانوان داشتیم. تعدادی از بازیکنان را امسال به علت مصدومیت در اختیار نداشتیمولی باید از یک نسل آماده‌تر برای آینده بهره بگیریم. شرایط تقابل بین تیم‌های خوب دنیا و تیم ملی زنان ما یکسان نیست و اگر برابرشود، ما تفاوت زیادی نداریم. با این وجود دختران ما با تمام توان می‌جنگند و پیش می‌روند. در آینده روی رده‌های پایه سرمایه‌گذاریمی‌کنیم. برای جذب مربی خارجی هم برنامه داریم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

درحال بروز رسانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان| پویا دادمرز به مدال برنز رسید

 درحال بروز رسانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان| پویا دادمرز به مدال برنز رسید
2023-09-22T19:35:07+03:30
پویا دادمرز در دیدار رده‌بندی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان با برتری مقابل حریف خود به مدال برنز دست پیدا کرد.

بازی‌های آسیایی هانگژو| شکست تیم تنیس روی میز ایران مقابل هنگ‌کنگ

 بازی‌های آسیایی هانگژو| شکست تیم تنیس روی میز ایران مقابل هنگ‌کنگ
2023-09-22T18:21:49+03:30
اولین شکست در کارنامه تیم ملی تنیس روی میز ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو ثبت شد.

ادامه مشکلات چمن ورزشگاه قایقران انزلی/ وعد‌ه‌ای که عملی نشد!

 ادامه مشکلات چمن ورزشگاه قایقران انزلی/ وعد‌ه‌ای که عملی نشد!
2023-09-22T15:15:09+03:30
با وجود وعده قبلی در خصوص بازسازی چمن ورزشگاه قایقران انزلی در فرصت وقفه لیگ برتر، این موضوع هنوز در عمل خروجی خاصی نداشته است.

معنای جدید تلاش شبانه‌روزی در باشگاه استقلال!

 معنای جدید تلاش شبانه‌روزی در باشگاه استقلال!
2023-09-22T13:55:07+03:30
با صحبت‌های عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال، معنای جدیدی از تلاش شبانه‌روزی در ورزش ایران تعریف شد.

تانک روسی جراحی شد؛ سعدالله‌یف المپیک را از دست می‌دهد؟

 تانک روسی جراحی شد؛ سعدالله‌یف المپیک را از دست می‌دهد؟
2023-09-22T13:28:28+03:30
عبدالرشید سعدالله‌یف که بعد از شکست مقابل تاج‌الدین‌اف بحرینی به مبارزه‌ سوم پنجمی نرفت و روس‌ها در این وزن سهمیه المپیک را از دست دادند؛ مورد عمل جراحی قرا...

ناگلسمان رسماً سرمربی تیم ملی آلمان شد

 ناگلسمان رسماً سرمربی تیم ملی آلمان شد
2023-09-22T13:15:08+03:30
سرمربی پیشین بایرن مونیخ به طور رسمی هدایت تیم ملی فوتبال آلمان را برعهده گرفت.

عضو هیئت مدیره استقلال: با نکونام اختلاف نظر تیمی داریم/ از پرسپولیس شکایت می‌کنیم

 عضو هیئت مدیره استقلال: با نکونام اختلاف نظر تیمی داریم/ از پرسپولیس شکایت می‌کنیم
2023-09-22T12:08:27+03:30
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه اختلاف‌شان با نکونام اختلاف نظر تیمی است گفت: بی‌انصافی است که بگویند اعضای هیئت مدیره دروغ می‌گویند.

بازی‌های آسیایی هانگژو| صعود ملی‌پوشان روئینگ ایران به فینال A

 بازی‌های آسیایی هانگژو| صعود ملی‌پوشان روئینگ ایران به فینال A
2023-09-22T11:41:48+03:30
نماینده ایران به فینال رقابت‌های قایقرانی رویینگ بازی‌های آسیایی هانگژو رسید.

کشتی خوزستان؛ از ۳ مدال‌آور جهانی در تاریخ تا سه شانس مدال در یک روز

 کشتی خوزستان؛ از ۳ مدال‌آور جهانی در تاریخ تا سه شانس مدال در یک روز
2023-09-22T11:41:47+03:30
در تاریخ مسابقات جهانی کشتی فرنگی استان خوزستان تنها با ۳ کشتی‌گیر موفق به کسب مدال جهانی شده و این در حالی است که در در روز اول رقابت‌های بلگراد این استان ...

اعلام زمان نیم‌فصل لیگ برتر فوتبال

 اعلام زمان نیم‌فصل لیگ برتر فوتبال
2023-09-22T11:28:27+03:30
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد که نیم‌فصل لیگ برتر همزمان با برگزاری جام ملت‌های آسیا خواهد بود.

توقع قهرمانی بی‌چون و چرا از تیم ملی والیبال در بازی‌های آسیایی

 توقع قهرمانی بی‌چون و چرا از تیم ملی والیبال در بازی‌های آسیایی
2023-09-22T11:28:27+03:30
مربی تیم والیبال پیکان گفت:‌ توقع هواداران این است که تیم ملی بدون چون و چرا قهرمان بازی‌های آسیایی شود اما نباید فراموش کرد که چین تیم مدعی و خوبی را راهی ...

بازی‌های آسیایی هانگژو| پیروزی آسان پینگ‌پنگ‌بازان برابر بحرین

 بازی‌های آسیایی هانگژو| پیروزی آسان پینگ‌پنگ‌بازان برابر بحرین
2023-09-22T10:35:09+03:30
تیم ملی تنیس روی میز مردان ایران در اولین مسابقه مرحله گروهی به پیروزی دست یافت.

ووشو در بازی‌های آسیایی| سیفی در اندیشه پوکر طلایی؛ خواهران منصوریان به دنبال طلسم‌شکنی

 ووشو در بازی‌های آسیایی| سیفی در اندیشه پوکر طلایی؛ خواهران منصوریان به دنبال طلسم‌شکنی
2023-09-22T10:35:07+03:30
ووشو ایران در شش حضور خود در تاریخ بازی‌های آسیایی با کسب ۲۲ مدال دستاورد خوبی داشته و در هانگژو به دنبال افزایش آمار مدال‌های خود است.

قارداشی: پیروزی‌های تنیس روی میز قابل پیش‌بینی بود

 قارداشی: پیروزی‌های تنیس روی میز قابل پیش‌بینی بود
2023-09-22T10:08:31+03:30
رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: بازیکنان ایران هر ۳ مسابقه خود را با نتیجه قاطع ۳ بر صفر بردند که قابل پیش‌بینی بود.

اسفندیار: تیمی یک ست از ایران بگیرد انگار بازی را برده است/ فصل آینده برای تیان‌جین بازی می‌کنم

 اسفندیار: تیمی یک ست از ایران بگیرد انگار بازی را برده است/ فصل آینده برای تیان‌جین بازی می‌کنم
2023-09-22T08:21:48+03:30
ملی‌پوش والیبال ایران گفت: همه تیم‌ها تلاش می‌کنند مقابل ایران، خودی نشان دهند و حتی یک ست از ما بگیرند که این برایشان خیلی مهم است.

موسوی: فقط به دنبال کسب مدال طلا هستیم

 موسوی: فقط به دنبال کسب مدال طلا هستیم
2023-09-22T08:21:48+03:30
عضو تیم ملی والیبال کشورمان گفت: هر تیمی بیاید باید صددرصد توان خود را بگذاریم فقط به طلا نیاز داریم و قبل از المپیک به ما اعتماد به نفس می‌دهد.

حسینی: تیم امید به حال خودش رها شده و به آن توجه نمی‌شود/ خوشحالم کنار این تیم هستم

 حسینی: تیم امید به حال خودش رها شده و به آن توجه نمی‌شود/ خوشحالم کنار این تیم هستم
2023-09-22T08:08:29+03:30
سنگربان تیم فوتبال امید کشورمان اعتقاد دارد تیم تحت هدایت رضا عنایتی در بازی‌های آسیایی هانگژو به حال رها شده است و به آن توجه نمی‌شود.

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| حذف گرایی، ۲ فینالیست و یک شانس برنز در روز اول + برنامه روز دوم مسابقات

 کشتی فرنگی قهرمانی جهان| حذف گرایی، ۲ فینالیست و یک شانس برنز در روز اول + برنامه روز دوم مسابقات
2023-09-22T08:08:29+03:30
دو نماینده ایران در روز اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان فینالیست شدند و کشتی‌گیر ۵۵ کیلوگرم کشورمان هم به دیدار رده‌بندی راه پیدا کرد.

عنایتی: هدف‌گذاری ما حضور پرقدرت در بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک بود

 عنایتی: هدف‌گذاری ما حضور پرقدرت در بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک بود
2023-09-22T08:08:28+03:30
سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان تأکید کرد، هدف‌گذاری او و دیگر همکارانش در تیم امید موفقیت این تیم در مسابقات انتخابی المپیک و همچنین بازی‌های آسیایی بوده است.

دبیر: درستکار باید جواب دهد چرا نتوانستیم یک قهرمان جهان و المپیک را شکست دهیم/ بعد از بازی‌های آسیایی در مورد کادرفنی صحبت می‌کنیم

 دبیر: درستکار باید جواب دهد چرا نتوانستیم یک قهرمان جهان و المپیک را شکست دهیم/ بعد از بازی‌های آسیایی در مورد کادرفنی صحبت می‌کنیم
2023-09-22T08:08:28+03:30
رئیس فدراسیون کشتی گفت: کادرفنی کارش را در بازی‌های آسیایی ادامه می‌دهد و بعد از آن هم درباره شرایط با یکدیگر صحبت می‌کنیم.

عطایی: مطمئن بودیم تایلند را می‌بریم

 عطایی: مطمئن بودیم تایلند را می‌بریم
2023-09-22T08:08:27+03:30
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: فاصله والیبال ما با تایلند زیاد است و مطمئن بودیم که پیروز بازی می‎شویم.

بازی‌های آسیایی هانگژو| عطایی: مطمئن بودیم می‌بریم

 بازی‌های آسیایی هانگژو| عطایی: مطمئن بودیم می‌بریم
2023-09-22T07:55:08+03:30
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: فاصله والیبال ما با تایلند زیاد است و مطمئن بودیم که پیروز بازی می‎شویم.

بازی‌های آسیایی هانگژو| برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل تایلند و صعود به نیمه‌نهایی

 بازی‌های آسیایی هانگژو| برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل تایلند و صعود به نیمه‌نهایی
2023-09-22T07:01:47+03:30
تیم ملی والیبال ایران در ادامه بازی‌های آسیایی هانگژو مقابل تایلند به پیروزی رسید.

گزینه پیشین استقلال؛ بازیکنی که در یک ماه با ۴ باشگاه به توافق رسید!

 گزینه پیشین استقلال؛ بازیکنی که در یک ماه با ۴ باشگاه به توافق رسید!
2023-09-22T05:28:27+03:30
مصری‌ها علاوه بر داشتن ستاره‌ای مانند محمد صلاح، فوتبالیست سرشناس دیگری هم دارند که رکوردی خاص را به نام خودش ثبت کرده است.

اوجاقی: برای جنگی تمام عیار به هانگژو اعزام شدیم/ چشم‌انداز ما تبدیل رنگ مدال‌ها به طلاست

 اوجاقی: برای جنگی تمام عیار به هانگژو اعزام شدیم/ چشم‌انداز ما تبدیل رنگ مدال‌ها به طلاست
2023-09-22T05:28:27+03:30
سرمربی تیم ملی ساندای کشورمان تأکید کرد، این تیم برای جنگی تمام عیار به محل برگزاری بازی‌های آسیایی اعزام شده است.

حسینی: مسائل فوتبالی و ماوراءطبیعه خیلی به مس رفسنجان کمک کرد/ مگر تیم‌های حاضر در آسیا تخم دوزرده می‌کنند؟!

 حسینی: مسائل فوتبالی و ماوراءطبیعه خیلی به مس رفسنجان کمک کرد/ مگر تیم‌های حاضر در آسیا تخم دوزرده می‌کنند؟!
2023-09-21T22:08:27+03:30
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان اعتقاد دارد، مسائل فوتبالی و ماوراءطبیعه باعث پیروزی مس رفسنجان مقابل این تیم در بازی عصر پنجشنبه شده است.

حسینی: مسائل فوتبالی و ماوراءطبیعه خیلی به مس رفسنجان کمک کرد/ چرا باید تاوان حضور تیم‌ها در آسیا را بدهیم؟!

 حسینی: مسائل فوتبالی و ماوراءطبیعه خیلی به مس رفسنجان کمک کرد/ چرا باید تاوان حضور تیم‌ها در آسیا را بدهیم؟!
2023-09-21T21:55:08+03:30
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان اعتقاد دارد، مسائل فوتبالی و ماوراءطبیعه باعث پیروزی مس رفسنجان مقابل این تیم در بازی عصر پنجشنبه شده است.

الهامی: بُرد امروز برای من شیرین‌تر از قهرمانی‌هایم بود/ استرس نبردن در تیمم وجود داشت

 الهامی: بُرد امروز برای من شیرین‌تر از قهرمانی‌هایم بود/ استرس نبردن در تیمم وجود داشت
2023-09-21T21:41:47+03:30
برای سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان برتری خانگی مقابل آلومینیوم اراک شیرین‌تر از قهرمانی‌هایش با تراکتور و نساجی در جام حذفی بوده است.

ذوب‌آهن شکستی دیگر در کارنامه استقلال خوزستان ثبت کرد/ آبی‌ها همچنان در رده‌های پایین + جدول

 ذوب‌آهن شکستی دیگر در کارنامه استقلال خوزستان ثبت کرد/ آبی‌ها همچنان در رده‌های پایین + جدول
2023-09-21T21:01:57+03:30
استقلال خوزستان در خانه خود مغلوب ذوب‌آهن شد تا همچنان یکی از تیم‌های قعر جدولی باقی بماند.

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| مُهمدی با قدرت فینالیست شد

 کشتی فرنگی قهرمانی جهان| مُهمدی با قدرت فینالیست شد
2023-09-21T20:35:10+03:30
فرنگی‌کار وزن ۸۲ کیلوگرم کشورمان به دیدار فینال پیکارهای جهانی ۲۰۲۳ بلگراد صعود کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)