میرنیوز

نگاه کارشناسی به مصوبات کمیسیون تلفیق درباره ورزش؛ از سکه‌ها تا حق پخش تلویزیونی

 نگاه کارشناسی به مصوبات کمیسیون تلفیق درباره ورزش؛ از سکه‌ها تا حق پخش تلویزیونی 2023-09-13T08:10:11+03:30

داود عزیزی درباره مصوبات کمیسیون تلفیق درباره برنامه هفتم توسعه که قرار است در صحن مجلس بررسی شود به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: در ماده 78 مصوبات تلفیق حکمی در ورزش داریم که دارای 2 تبصره و 2 بند الحاقی است. هر چند ماده 79 در خصوص سیاست‌های برنامه هفتم درباره اجرای بندهای 15 و 16 ازدواج و جمعیت است اما ماده 78 اشاره کرده که حاکم و قانونگذار، صداوسیمای ایران را مکلف کرده است به منظور توسعه ورزش قهرمانی و همگانی با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان آیین نامه نحوه تعیین میزان حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی و چگونگی تأمین و تقسیم آن بین ذینفعان با لحاظ کیفیت و کمیت مسابقات و تعداد مخاطبان را ظرف مدت شش ماه از لازم الاجرا شدن قانون به تصویب هیئت وزیران برساند.

مدیرکل پیشین دفتر امور مجلس وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: شبیه این حکم در برنامه قبلی هم آمده بود. هر چند بعداً بخش کوچک اعتبارات با این موضوع به برخی فدراسیون‌ها پرداخت شد اما در دوره قبل مشخص شد این حکم اثر چندانی ندارد چون طرفین نه صدا و سیما و نه وزارت ورزش در خصوص نحوه توزیع و تبلیغات دور زمین با هم اتفاق نظر ندارند. به  همین دلیل این حکم اثر چندانی ندارد.

رئیس فدراسیون تنیس در خصوص تبصره یک ماده 78 اظهار داشت: در تبصره یک ذیل ماده 78 قانونگذار به عنوان حاکم؛ حکم کرده است وزارت ورزش و جوانان با همکاری فدراسیون‌هایی که لیگ حرفه‌ای دارند مکلف هستند به منظور ارتقای سلامت اقتصادی، نظام‌ کنترل مالی و پیشرفت سرمایه‌گذاری پایدار در باشگاه‌ها آیین‌نامه مالی بازی جوانمردانه را تهیه کرده و حداکثر ظرف شش ماه به تصویب مجمع عمومی فدراسیون‌های ورزشی مربوطه برسانند.

عزیزی اضافه کرد: این حکم صرفاً شامل فدراسیون فوتبال می‌شود چون  به جرأت می‌توانیم بگوییم به جز فوتبال هیچ‌کدام از فدراسیون‌ها لیگ حرفه‌ای ندارند و عمدتاً لیگ‌های آماتوری داشته و بعضاً تیمداری می‌کنند؛ بنابراین ای کاش کلمه حرفه‌ای برداشته و صرفاً کلمه لیگ نوشته می‌شد. در این حکم‌ آمده که وزارت ورزش مکلف شده آیین نامه‌ها را با همکاری فدراسیون‌ها تدوین کند. بهتر بود نوشته می‌شد هر فدراسیون آیین نامه خود را تدوین و با نظارت وزارت ورزش به تصویب مجمع خود برساند یعنی یک آیین نامه برای همه فدراسیون‌ها نباشد و هر فدراسیون آیین نامه خاص خودش را داشته باشد. اینکه یک آیین نامه کلی برای همه فدراسیون‌ها تصویب شود مثل آنچه در اساسنامه فدراسیون‌ها می‌بینیم از کارایی لازم برخوردار نخواهد بود.

مدیرکل پیشین دفتر امور مجلس وزارت ورزش و جوانان در خصوص پاداش مدال آوران خاطرنشان کرد: در تبصره 2 این ماده قانونی دولت مکلف شده به مدال آوران بازی‌های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و نیز مقام قهرمانی تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا علاوه بر مزایای قانونی موجود، یکصد و پنجاه سکه تمام بهار آزادی برای المپیک و پارالمپیک و برای سایر رویدادها یکصد سکه تمام بهار آزادی تقدیم کند. ای کاش قانونگذار، تعداد سکه را ذکر نمی‌کرد. شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای شده که توان دولت را در پرداخت این حجم اعتبارات محدود کرده است. نکته جالب اینکه برای یک نوشته خاص در داخل حکم جایزه‌ای تعیین شده است. نکته خیلی قابل توجهی است چون همین رشته خاص فوتبال هم در المپیک و هم در بازی‌های آسیایی حضور دارد و اینکه چرا پاداش دیگری صرفاً برای جام ملت‌های آسیا در نظر گرفته شده جای سؤال دارد.

عزیزی همچنین در خصوص ریاست فدراسیون‌های آماتوری و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک گفت: در بند الحاقی عبارتی آورده شده که ریاست فدراسیون‌های ورزشی آماتوری، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک شغل محسوب نمی‌شود و بازنشستگان هم می‌توانند ریاست آنها را عهده‌دار شوند. ضمن اینکه ریاست‌های مذکور از حیث صلاحیت عمومی مشمول مشاغل خاص هستند. نگاه خوب مجلس در این‌ حکم نشان دهنده شنیدن صدای رؤسای فدراسیون‌ها است و جای تقدیر و تشکر دارد. چنین حکمی فضا را برای افرادی که می‌توانند به ورزش کمک کنند اما به لحاظ شغل محسوب شدن ریاست فدراسیون‌های ورزشی و بازنشستگان نمی‌توانستند به کمک ورزش بیایند، باز کرد.

رئیس فدراسیون تنیس درباره بیمه ورزشکاران و قهرمانان اظهار داشت: در بند الحاقی 2 ماده 6 قانون اهداف و وظایف وزارت ورزش و جوانان صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان به عنوان متولی بیمه تأمین اجتماعی ورزشکاران و قهرمانان مکلف شده از محل منابع در اختیار و درآمدهای شرکت‌های تابعه این صندوق نسبت به پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی افراد ذیل تا زمان بازنشستگی با رعایت بند شش قانوان اقدام کنند. در این حکم افراد ذیل نام برده شده که ذیل بند الحاقی 2 یا افرادی که مورد اشاره قانون باشد وجود ندارد.

وی ادامه داد: از طرفی تا آنجایی که همه می‌دانیم عمده شرکت‌های تابع این صندوق یا تعطیل یا ورشکسته شده‌اند پس چگونه می‌خواهند به عنوان متولی بیمه تأمین اجتماعی ورزشکاران و قهرمانان نسبت به پرداخت حق تأمین اجتماعی آنها تا زمان بازنشستگی‌به مدت 30 سال حق بیمه پرداخت کنند؟  این حکم اگر منابع درآمدی مشخص نداشته باشد قطعاً موجب بهم ریختگی و از هم پاشیدگی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان خواهد شد.

رئیس فدراسیون تنیس در ادامه به بندهای الحاقیه این برنامه اشاره کرد و به تسنیم گفت: بخشی از این الحاقیه،‌ سازمان مالیاتی را مکلف کرده 27 و نیم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده جهت توسعه ورزش و ساماندهی امور جوانان به وزارت ورزش و آموزش و پرورش در بودجه سنواتی لحاظ کند به صورت مستقیم از هزینه به این وزارتخانه‌ها پرداخت شود.

مدیرکل پیشین دفتر امور مجلس وزارت ورزش و جوانان افزود: در تبصره ذیل بند الحاقی اشاره شده که این اعتبار در استان‌ها هزینه شود و در تبصره 2 نیز پرداخت هرگونه وجهی از این محل به ورزش حرفه‌ای ممنوع شده است. این حکم تکرار حکم برنامه ششم است که در صورت محقق شدن اعتبارات وصولی از سازمان مالیاتی به وزارت ورزش حکم بسیار خوبی خواهد بود. هر چند در چند سال گذشته به دلیل کمبود اعتبارات این حکم اثر چندانی نداشت و اعتبارات به ورزش وارد نمی‌شد.

عزیزی یادآور شد: در بند الحاقی دیگری تمام شرکت‌های دولتی به جز بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی به دولت مکلف شده‌اند با تأیید و نظارت وزارت ورزش حداقل 15 درصد از ردیف مسئولیت اجتماعی خود را در جهت توسعه ورزش همگانی، توسعه ورزش بانوان، ترویج و تعمیم بازی‌های بومی محلی توسعه ورزش روستایی عشایری با اولویت مناطق محروم ورزش کشتی و زورخانه‌ای پهلوانی اختصاص دهند.

وی با بین این مطلب که بهتر بود عبارت ورزش همگانی و قهرمانی ذکر می‌شد، گفت: بهتر بود کمیسیون محترم تلفیق به جای نام بردن از رشته‌های ورزشی عبارت ورزش همگانی و قهرمانی را ذکر می‌کرد تا اینکه مکرر اسم ورزش‌های مختلف را وارد کنند. دو عبارت  ورزش همگانی و قهرمانی کلمات عامی هستند که به همه ورزش‌ها تعمیم داده می‌شوند. با این حال در مجموع با در نظر گرفتن این اصلاحات حکم بسیار خوبی است.

عزیزی ذکر جایگاه کاروان ایران در بازی‌های المپیک و پارالمپیک را با در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی فدراسیون‌های ورزشی فاقد ماهیت برنامه‌ای دانست و ادامه داد: در بند الحاقی دیگر، کمیسیون محترم تلفیق به منظور توسعه و ترویج ورزش قهرمانی، وزارت ورزش را مکلف کرده که رتبه کاروان ورزشی ایران در المپیک 2024 بین 15 تا 20، در المپیک 2028 بین 19 تا 15، در پارالمپیک 2024 بین 12 تا 15، در پارالمپیک بین 8 تا 11، در بازی‌های آسیایی 2026 چهارم و در بازی‌های پاراآسیایی 2026 دوم شود که این حکم اصلاً ماهیت برنامه‌ای ندارد که از وزارت ورزش و کاروان ایران نتیجه خواسته است. این در حالی است که با روند فعلی ارز و اعزام‌های بسیار سخت فدراسیون‌ها به مسابقات برون مرزی و از طرفی سرمایه‌گذاری‌های کشورهای منطقه رسیدن به آنچه مورد انتظار قانونگذار است بسیار سخت است.

مدیرکل پیشین دفتر امور مجلس وزارت ورزش و جوانان گفت: در بخش دیگری از این حکم، هیئت وزیران مجاز شده با ادغام شرکت توسعه و تجهیز و دفتر فنی و مهندسی وزارت ورزش، سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز شرکت اماکن ورزشی را ایجاد کند که حکم بسیار خوبی است.

عزیزی درخصوص عضویت طلایی‌های المپیک و پارالمپیک در مجامع عمومی فدراسیون‌ها اظهار داشت: در بند الحاقی دیگر ذکر شده که ورزشکاران ملی پوش که مدال طلای بازی‌های المپیک و پارالمپیک را کسب می‌کنند عضو مجمع عمومی فدراسیون‌ها شوند که این موضوع در اساسنامه فدراسیون‌ها در حالت عادی لحاظ شده است چون این ورزشکاران بالاترین جایگاه و رتبه را دارند بنابراین احتیاجی به این حکم نبود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار ورزشی

پوشش زنده بازی‌های آسیایی| مدال تاریخی الفتی در ژیمناستیک، شکست هندبال و کامبک برادران عالمیان/ نوروزیان هشتم شد

 پوشش زنده بازی‌های آسیایی| مدال تاریخی الفتی در ژیمناستیک، شکست هندبال و کامبک برادران عالمیان/ نوروزیان هشتم شد
2023-09-29T10:35:07+03:30
روز ششم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

پوشش زنده بازی‌های آسیایی| شکست هندبال برابر کویت و کامبک برادران عالمیان/ نوروزیان هشتم شد

 پوشش زنده بازی‌های آسیایی| شکست هندبال برابر کویت و کامبک برادران عالمیان/ نوروزیان هشتم شد
2023-09-29T10:08:28+03:30
روز ششم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

سیاوشی: اگر بخواهیم مثل دیدار با کویت باشیم، بهتر است بازی نکنیم

 سیاوشی: اگر بخواهیم مثل دیدار با کویت باشیم، بهتر است بازی نکنیم
2023-09-29T09:55:09+03:30
دروازه‌بان تیم ملی هندبال گفت: برابر کویت دچار اشتباه شدیم و اگر قرار باشد در دو بازی دیگر نیز اینگونه عمل کنیم بهتر است به میدان نرویم.

تیم ملی والیبال به دنبال سومین المپیک متوالی

 تیم ملی والیبال به دنبال سومین المپیک متوالی
2023-09-29T09:55:08+03:30
قهرمانی در بازی‌های آسیایی، روحیه مثبت و البته به موقعی را به تیم ملی والیبال تزریق کرد تا سختی سفر به برزیل برای مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس آسان‌تر ...

پوشش زنده بازی‌های آسیایی| شکست هندبال برابر کویت و کامبک برادران عالمیان/ نوروزیان در تیراندازی فینالیست شد

 پوشش زنده بازی‌های آسیایی| شکست هندبال برابر کویت و کامبک برادران عالمیان/ نوروزیان در تیراندازی فینالیست شد
2023-09-29T08:48:28+03:30
روز ششم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

تیلور: کشتی من و حسن یزدانی، مردم را کنار هم قرار داده؛ این زبانی مشترک بین ماست

 تیلور: کشتی من و حسن یزدانی، مردم را کنار هم قرار داده؛ این زبانی مشترک بین ماست
2023-09-29T08:21:49+03:30
قهرمان آمریکایی وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد جهان اعتقاد دارد، کشتی ورزشی منحصربه‌فرد بوده و یک زبان مشترک بین کشورهاست.

شایعه عجیب حوالی تیم ملی کشتی آزاد در آستانه بازی‌های آسیایی چطور شکل گرفت/ قهرِ کامران قاسم‌پور؟

 شایعه عجیب حوالی تیم ملی کشتی آزاد در آستانه بازی‌های آسیایی چطور شکل گرفت/ قهرِ کامران قاسم‌پور؟
2023-09-29T08:21:48+03:30
بعد از اعلام رسمی انتخاب مجتبی گلیج به‌عنوان ملی‌پوش وزن ۹۷ کیلوگرم اعزامی به بازی‌های آسیایی، برخی مدعی قهر کامران قاسم‌پور و ترک اردوی تیم ملی آزاد شدند.

نصراصفهانی: جو روانی اجازه نداد بازیکنان شایستگی خود را به نمایش بگذارند

 نصراصفهانی: جو روانی اجازه نداد بازیکنان شایستگی خود را به نمایش بگذارند
2023-09-29T07:15:08+03:30
سرمربی تیم‌ملی تپانچه بادی گفت: بازیکنان آمادگی خوبی داشتند اما جو روانی که در کل دهکده و تیم‌ها وجود داشت اجازه نداد بچه‌های ما شایستگی خود را به نمایش بگذ...

پوشش زنده بازی‌های آسیایی| نوروزیان در تیراندازی فینالیست شد

 پوشش زنده بازی‌های آسیایی| نوروزیان در تیراندازی فینالیست شد
2023-09-29T06:21:48+03:30
روز ششم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

ثبت رکوردی سیاه در کارنامه مورینیو با باخت سنگین رم

 ثبت رکوردی سیاه در کارنامه مورینیو با باخت سنگین رم
2023-09-29T05:55:10+03:30
شکست تحقیر‌آمیز تیم فوتبال رم در خانه جنوا سبب شد که رکوردی نه چندان جالب در کارنامه سرمربی این تیم به ثبت برسد.

تیلور: کشتی من و حسن یزدانی، مردم را کنار هم قرار داده است؛ این زبانی مشترک بین ماست

 تیلور: کشتی من و حسن یزدانی، مردم را کنار هم قرار داده است؛ این زبانی مشترک بین ماست
2023-09-29T05:55:10+03:30
قهرمان آمریکایی وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد جهان اعتقاد دارد، کشتی ورزشی منحصربه‌فرد بوده و یک زبان مشترک بین کشورهاست.

پولادگر: باید تلاش کنیم دل مردم را شاد کنیم/ تاکنون مدال‌های ارزشمندی کسب کردیم

 پولادگر: باید تلاش کنیم دل مردم را شاد کنیم/ تاکنون مدال‌های ارزشمندی کسب کردیم
2023-09-29T05:55:10+03:30
معاون وزیر ورزش گفت: امیدوارم ورزشکاران کشورمان با کسب مدال‌های خوشرنگ، دل مردم عزیزمان را شاد کنیم چرا که هیچ چیز بهتر از شاد کردن دل مردم نیست، امروز به ش...

شایعه عجیب حوالی تیم ملی آزاد در آستانه بازی‌های آسیایی چطور شکل گرفت/ قهرِ کامران قاسم‌پور؟

 شایعه عجیب حوالی تیم ملی آزاد در آستانه بازی‌های آسیایی چطور شکل گرفت/ قهرِ کامران قاسم‌پور؟
2023-09-29T05:55:09+03:30
بعد از اعلام رسمی انتخاب مجتبی گلیج به‌عنوان ملی‌پوش وزن ۹۷ کیلوگرم اعزامی به بازی‌های آسیایی، برخی مدعی قهر کامران قاسم‌پور و ترک اردوی تیم ملی آزاد شدند.

فلاحت‌زاده: نتیجه کار شبانه‌روزی مدیران استقلال چه زمانی مشخص می‌شود؟/ وقتی هیچ‌کس راضی نیست یعنی راه را اشتباه رفته‌اند

 فلاحت‌زاده: نتیجه کار شبانه‌روزی مدیران استقلال چه زمانی مشخص می‌شود؟/ وقتی هیچ‌کس راضی نیست یعنی راه را اشتباه رفته‌اند
2023-09-29T05:55:09+03:30
بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال معتقد است، مدیران این باشگاه ضعیف‌ترین عملکرد را داشته و راه را اشتباه رفته‌اند.

بازی‌های آسیایی هانگژو| چین به نودمین مدال طلا رسید/ ایران در جایگاه نهم جدول توزیع مدال‌ها + عکس

 بازی‌های آسیایی هانگژو| چین به نودمین مدال طلا رسید/ ایران در جایگاه نهم جدول توزیع مدال‌ها + عکس
2023-09-28T18:15:12+03:30
کاروان ایران در پایان روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو با سه مدال طلا در جایگاه نهم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت.

تغییر برنامه مسابقات کشتی بازی‌های آسیایی و دردسر جدید برای تیمِ تازه بازگشته از بلگراد

 تغییر برنامه مسابقات کشتی بازی‌های آسیایی و دردسر جدید برای تیمِ تازه بازگشته از بلگراد
2023-09-28T17:35:11+03:30
در حالیکه قرار بود مسابقات کشتی بازی‌های آسیایی با رشته آزاد استارت بخورد، برنامه بازی‌ها تغییر کرد و شروع مسابقات با کشتی فرنگی است.

نبی خبر داد: حضور تیم ملی فوتبال ایران در شرق آسیا پیش از شروع جام ملت‌ها

 نبی خبر داد: حضور تیم ملی فوتبال ایران در شرق آسیا پیش از شروع جام ملت‌ها
2023-09-28T16:55:08+03:30
نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد، تیم ملی فوتبال قبل از شرکت در جام ملت‌های آسیا در تورنمنتی در شرق آسیا حاضر خواهد شد.

گزارش کامل روز پنجم بازی‌های آسیایی| ۲ طلا، ۴ نقره و یک برنز برای کاروان ایران/ تکواندو بدون طلا به کارش پایان داد

 گزارش کامل روز پنجم بازی‌های آسیایی| ۲ طلا، ۴ نقره و یک برنز برای کاروان ایران/ تکواندو بدون طلا به کارش پایان داد
2023-09-28T14:55:08+03:30
روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو با کسب ۲ طلا، ۴ نقره و یک برنز توسط ملی‌پوشان ایران به پایان رسید.

متهم شدن بارسلونا به پرداخت رشوه در پرونده نگریرا

 متهم شدن بارسلونا به پرداخت رشوه در پرونده نگریرا
2023-09-28T14:29:07+03:30
باشگاه بارسلونا در پرونده نگریرا به پرداخت رشوه متهم شده است.

سلیمی: می‌توانستم نتیجه بهتری بگیرم/ از مردم و کادر فنی تیم ملی تکواندو عذرخواهی می‌کنم

 سلیمی: می‌توانستم نتیجه بهتری بگیرم/ از مردم و کادر فنی تیم ملی تکواندو عذرخواهی می‌کنم
2023-09-28T14:29:07+03:30
عضو تیم ملی تکواندو کشورمان به این نکته اذعان کرد که در بازی‌های آسیایی هانگژو می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

بازتاب شکست الکسانیان و فن خطای روسیلوی کوبایی/ افسوس پدر الکسانیان از چلنجی که دیده نشد! + عکس

 بازتاب شکست الکسانیان و فن خطای روسیلوی کوبایی/ افسوس پدر الکسانیان از چلنجی که دیده نشد! + عکس
2023-09-28T14:01:51+03:30
بعد از آنکه آرتور الکسانیان فینال وزن ۹۷ کیلوگرم را به حریف کوبایی واگذار کرد، کمیته فنی فدراسیون کشتی ارمنستان از اشتباه داور این مسابقه خبر داد.

کرمی: تکواندو فقط آمادگی بدنی و تکنیک نیست/ سلیمی آینده درخشانی دارد

 کرمی: تکواندو فقط آمادگی بدنی و تکنیک نیست/ سلیمی آینده درخشانی دارد
2023-09-28T14:01:51+03:30
از نگاه عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو، این رشته ورزشی فقط آمادگی بدنی و تکنیک نیست.

عنایتی: به تاج و مسئولان کمیته المپیک گفتم تضمینی برای کسب مدال وجود ندارد/ لیست تیم امید پیش از حضور من ارسال شده بود

 عنایتی: به تاج و مسئولان کمیته المپیک گفتم تضمینی برای کسب مدال وجود ندارد/ لیست تیم امید پیش از حضور من ارسال شده بود
2023-09-28T13:35:08+03:30
سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: با توجه به کمبود بازیکن به رئیس فدراسیون فوتبال و مسئولان کمیته ملی المپیک گفتم تضمیمی برای کسب مقام وجود ندارد.

عنایتی: به تاج و مسئولان کمیته المپیک گفتم تضمیمی برای کسب مدال وجود ندارد/ لیست تیم امید پیش از حضور من ارسال شده بود

 عنایتی: به تاج و مسئولان کمیته المپیک گفتم تضمیمی برای کسب مدال وجود ندارد/ لیست تیم امید پیش از حضور من ارسال شده بود
2023-09-28T13:21:48+03:30
سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: با توجه به کمبود بازیکن به رئیس فدراسیون فوتبال و مسئولان کمیته ملی المپیک گفتم تضمیمی برای کسب مقام وجود ندارد.

ملی‌پوش پیشین والیبال در بین خارجی‌های ناموفق لیگ لهستان

 ملی‌پوش پیشین والیبال در بین خارجی‌های ناموفق لیگ لهستان
2023-09-28T13:08:30+03:30
رسانه لهستانی، نام ملی‌پوش پیشین والیبال ایران را در بین نقل و انتقالات ناموفق سال‌های اخیر لیگ این کشور قرار داد.

افلاکی: داوران نگذاشتند در این دوره طلا بگیریم/ در حال تغییر نسل هستیم

 افلاکی: داوران نگذاشتند در این دوره طلا بگیریم/ در حال تغییر نسل هستیم
2023-09-28T13:08:29+03:30
مربی تیم ملی تکواندو اعتقاد دارد که باید ملی‌پوشان کشورمان در بازی‌های آسیایی هانگژو مدال طلا می‌گرفتند، اما داوران نگذاشتند.

ستاره پیشین بسکتبال ایران استعفا کرد/ کامرانی: کمک و مشاوره‌ای از من گرفته نشد

 ستاره پیشین بسکتبال ایران استعفا کرد/ کامرانی: کمک و مشاوره‌ای از من گرفته نشد
2023-09-28T13:08:29+03:30
ستاره پیشین تیم ملی بسکتبال ایران از سمت خود در فدراسیون بسکتبال کناره‌گیری کرد.

فروغی: بخشی از عدم نتیجه‌گیری بابت مدیریت خودمان است/ از عملکردم زیاد راضی نیستم!

 فروغی: بخشی از عدم نتیجه‌گیری بابت مدیریت خودمان است/ از عملکردم زیاد راضی نیستم!
2023-09-28T13:08:29+03:30
قهرمان تیراندازی المپیک توکیو گفت: از عملکردم زیاد راضی نیستم و از کسانی که نتوانستم انتظارات‌شان را برآورد کنم عذر می‌خواهم.

مداح : بازی‌های آسیایی چیزی از مسابقات جهانی کم ندارد/ قرار نیست ورزشکاران با یک باخت موردظلم قرار بگیرند

 مداح : بازی‌های آسیایی چیزی از مسابقات جهانی کم ندارد/ قرار نیست ورزشکاران با یک باخت موردظلم قرار بگیرند
2023-09-28T13:08:29+03:30
سرمربی تیم تکواندو بانوان بر این باور است بازی‌های آسیایی کم از بازی‌های جهانی ندارد و بسیاری از حریفان و رقبایی که در جهان صاحب عنوان هستند در این رویداد ش...

رکورد جدید دیگری برای تکواندوی ایران؛ و حالا حسرت مدال طلای بازی‌های آسیایی!

 رکورد جدید دیگری برای تکواندوی ایران؛ و حالا حسرت مدال طلای بازی‌های آسیایی!
2023-09-28T13:08:28+03:30
تیم ملی تکواندوی کشورمان در شرایطی به کار خود در بازی‌های آسیایی پایان داد که برای اولین بار در تاریخ برگزاری بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال طلا نشد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)