میرنیوز

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان منافقین/ راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

 نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان منافقین/ راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت 2024-01-31T19:27:35+03:30

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 104 نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، امروز چهارشنبه 11 بهمن ماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.

در ابتدای دادگاه قاضی دهقانی با علنی اعلام کردن دادگاه از نماینده دادستان خواست تا ادامه کیفرخواست را قرائت کند.

نماینده دادستان با اشاره به راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط منافقین به منظور انجام فعالیت‌های تبلیغی گفت: این شبکه با هدف تشویق مردم به خشونت راه‌اندازی شد.

وی در ادامه قرائت کیفرخواست به تشریح نحوه عضو گیری توسط سازمان تروریستی منافقین پرداخت.

در ادامه قاضی با اعلام تنفس اعلام کرد که ادامه دادگاه در نوبت عصر برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین دهقانی، علنی و رسمی بودن ادامه رسیدگی به جنایت‌های منافقین را با توجه به حضور شکات، وکلای شکات و متهمین و دیگر حاضرین اعلام کرده و از نماینده دادستان خواست تا ادامه کیفرخواست را قرائت کند.

نماینده دادستان در جریان قرائت کیفرخواست به رویکرد اتحادیه اروپا و کشور‌های اروپایی در قبال گروهک تروریستی منافقین پرداخته و سابقه‌ای از قرار دادن و خروج نام گروهک تروریستی منافقین در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور‌ها را تشریح کرد.

وی همچنین فهرستی از واکنش کشور‌ها و سازمان‌های مختلف درباره اقدام‌های تروریستی گروهک منافقین را مطرح کرد.

نماینده دادستان گفت: کیفرخواست همچنین به گزارش ضابطین ایرانی درباره اقدام‌های تروریستی گروهک منافقین اشاره کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به گزارش وزارت اطلاعات اشاره کرد؛ این گزارش به سرسپردگی منافقین به صدام پرداخته و تاکید کرد که گروهک تروریستی منافقین تحت حمایت رژیم صدام دست به اقدام‌های تروریستی مختلف و متعدد زد.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در قالب یک گزارش جامع به تشریح اقدام‌های تروریستی گروهک تروریستی منافقین پرداخت؛ یکی از مهم‌ترین محور‌های این گزارش همکاری گروهک تروریستی منافقین با کشور‌های خارجی در جهت خیانت به ایران است که جاسوسی از صنعت هسته‌ای بخشی از آن محسوب می‌شود.

نماینده دادستان همچنین به مستندات مربوط به شهادت برخی از اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین درباره اقدام‌های تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و گفت که برابر شهادت این افراد، مسعود رجوی فقط قائل به اقدامات خشونت‌آمیز علیه ایران است.

در ادامه قرائت کیفرخواست نماینده دادستان به حمایت مالی کشور‌های غربی از گروهک تروریستی منافقین و تلاش برای مشروعیت‌بخشی به آن جهت معرفی منافقین به‌عنوان گزینه جایگزین نظام جمهوری اسلامی موضوعی بود که کیفرخواست به آن اشاره کرد.

نماینده دادستان در بخشی از کیفرخواست به نقش مریم رجوی در سازمان گروهک تروریستی پرداخته و گفت: او همواره یکی از نفرات اصلی گروهک بوده که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت‌های متعددی کرده و می‌کند.

مستندات مربوط به تایید تروریستی بودن اقدام‌های گروهک تروریستی منافقین در سطح بین‌المللی و صدور قطعنامه‌ها علیه آن در سطوح ملی دیگر کشور‌ها و در سطح بین‌المللی بخشی دیگر از کیفرخواست قرائت شده از سوی نماینده دادستان بود؛ نماینده دادستان در تشریح این موضوع به قوانین مربوط به تروریسم در سطوح ملی شماری از کشور‌ها از جمله بلژیک و ایتالیا اشاره کرد.

نماینده دادستان در ادامه با اشاره به آسیب‌ها و صدمات وارد شده به جمهوری اسلامی ایران از تروریسم، دیدگاه ایران را درباره این موضوع تشریح کرد و گفت: ایران تعهد بین‌المللی خود را به مبارزه با تروریسم اعلام و تاکید کرده که هیچ توجیهی را برای این موضوع قابل قبول نمی‌داند.

نماینده دادستان گفت که ترور‌های کور و گسترده گروهک تروریستی منافقین با هدف ناامن نشان دادن ایران انجام می‌شد و برخلاف ادعای سران گروهک بیش از سران نظام جمهوری اسلامی ایران، شهروندان ایرانی را هدف قرار می‌داد.

وی با اشاره به اقدام‌های آشوبگرانه منافقین در جریان اغتشاش‌های داخلی، گفت: دست زدن به چنین اقدام‌هایی بخش‌هایی از آموزش منافقین به اعضایش است.

اقدام‌های مکرر منافقین برای ربودن هواپیما، ترور شخصیت‌های کلیدی نظام نیز بخشی دیگر از کیفرخواست قرائت شده بود.

بخشی از کیفرخواست قرائت شده نیز به نقش و همکاری فرانسه با فعالیت‌های تروریستی گروهک منافقین اختصاص داشت؛ نماینده دادستان در این باره به اظهارات مسعود رجوی درباره آگاهی کاخ الیزه از بمب‌گذاری‌های منافقین در ایران اشاره کرد و گفت: فرانسه پشتیبانی همه‌جانبه‌ای از گروهک تروریستی منافقین را ارائه کرده است و در برهه‌ای برای کاهش فشار‌ها اقدام به استقرار آن‌ها در عراق کرد.

نماینده دادستان همچنین ورود ادعایی منافقین به فاز سیاسی را اقدامی با اهداف پشت پرده به‌ویژه برای خروج از وضعیت احتضار خواند که زمینه احرای آن در فرانسه وجود داشت؛ ننگ پناه داده به گروهک تروریستی منافقین از دامن فرانسه هیچ‌گاه زدوده نخواهد شد.

نماینده دادستان در ادامه به موضوع حمایت آمریکا از گروهک تروریستی منافقین همزمان با آگاهی از جنایت‌های این گروهک علیه ایران، پرداخته و اظهار کرد: آمریکا در ادامه عامل انتقال منافقین به آلبانی شد؛ کنوانسیون ژنو در این چارچوب از سوی آمریکا به‌صورت گزینشی مورد استناد قرار داد؛ منافقین در سال‌های اخیر از حمایت‌های دو حزب عمده آمریکا بهره برد و موفق شد نامش را از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا خارج کند.

نماینده دادستان پس از قرائت بخشی از کیفرخواست مربوط به ربایش، شکنجه و قتل شهروندان عادی، موضوع سرقت‌های مسلحانه جهت تامین منابع مالی لازم برای اقدام‌های تروریستی از سوی منافقین را تشریح کرده و با ذکر موارد متعدد گفت: گروهک تروریستی منافقین علاوه بر وارد کردن خسارت مالی به کشور، امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را نیز هدف قرار می‌دادند.

قسمت زیادی از بخش‌های پایانی کیفرخواست قرائت شده در بخش دوم نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایت‌های منافقین به موارد مختلف اقدام‌های تروریستی منافقین علیه سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف از دانشگاه گرفته تا ادارات دولتی مانند مخابرات در شهر‌های سراسر کشور اختصاص داشت؛ نماینده دادستان تاکید کرد: این اقدام‌های تروریستی به شهادت و جراحت شماری از هموطنانمان از جمله زنان و کودکان منجر شد.

اقدام برای تامین مالی و نیروی انسانی از سوی گروهک تروریستی منافقین بخشی از کیفرخواست قرائت شده از سوی نماینده دادستان بود؛ وی گفت: تحقق این اهداف به شکل ویژه با تمرکز روی تبلیغات مدنظر بود؛ شعار‌های فریبنده و انجمن‌ها و موسسه‌های خیریه ابزار آن‌ها بودند؛ کمک‌های مالی منافقین با مظلوم‌نمایی ادامه دارد.

نماینده دادستان همچنین به موضوع آموزش اعضای گروهک تروریستی برای انجام اقدام‌های تروریستی اشاره و اظهار کرد: این آموزش‌ها از کار با تسلیحات سبک تا نحوه بمب‌گذاری، از شنود تا رمزگذاری می‌شود.

نماینده دادستان با اشاره به کیفرخواست قرائت شده خواستار اشد مجازات برای متهمان شد.

با پایان قرائت کیفرخواست، قاضی اعلام کرد که سه شنبه هفته آینده جلسه بعدی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

پایان انحصار آمریکا در گرده‌افشانی با پهپادهای ایرانی!

 پایان انحصار آمریکا در گرده‌افشانی با پهپادهای ایرانی!
2024-04-14T13:18:23+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت پهپاد گرده‌افشان شد. این ماژول که قابلیت نصب بر روی انواع پهپادهای ایرانی و خارجی را دارد، به صورت هوشمند می‌تواند ب...

ربودن دختر ۱۷ساله توسط خواستگار شرور در تهران!

 ربودن دختر ۱۷ساله توسط خواستگار شرور در تهران!
2024-04-14T12:51:47+03:30
فرد شرور که در جریان خواستگاری از دختر مورد علاقه خود جواب منفی شنیده بود در اقدامی هولناک دست به آدم‌ربایی این دختر زد اما با اقدام ضربتی و به‌موقع پلیس دس...

ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های متروی تهران چیست؟

 ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های متروی تهران چیست؟
2024-04-14T12:38:24+03:30
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درباره ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های چینی مورد نیاز متروی تهران توضیح داد.

رویه غلط سازمان محیط زیست برای توسعه "قرق‌های شکار"

 رویه غلط سازمان محیط زیست برای توسعه "قرق‌های شکار"
2024-04-14T12:38:23+03:30
یک سالیست که سازمان محیط زیست با نادیده گرفتن حکم شرعی شکار و تاکید رهبر انقلاب بر لزوم توقف شکار، بدون پاسخگویی به نقدهای دانشگاهیان و بی‌توجه به ابعاد اجت...

ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان

 ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان
2024-04-14T11:58:31+03:30
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت پهپادهای آشیانه‌دار برای تصویربرداری از مناطق صعب‌العبور شدند.

حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد

 حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد
2024-04-14T11:58:31+03:30
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد خبر داد و گفت: با آغاز فرایند پرداخت و تملک معارضات ملکی؛ پیش...

آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی

 آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی
2024-04-14T11:58:30+03:30
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس از امروز در همه معابر و اماکن عمومی، اقدامات خود را به منظور برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی مانند بی‌حجابی با جدیت بیشت...

شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری

 شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری
2024-04-14T11:58:30+03:30
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۷۹ مورد ابتلا به وبا در سال گذشته، از کاهش چشمگیر آمار این بیماری در کشور نسبت به سال‌ ۱۴...

طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی

 طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی
2024-04-14T11:58:29+03:30
مرحله اول طرح فجرانه از ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ آغاز شد. مرحله دوم آن از ۲۰ اسفند تا ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت و مرحله سوم نیز از ۲۰ فروردین آغاز شده و تا ۱۸ اردی...

التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی

 التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی
2024-04-14T11:58:29+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان زخم‌پوش نانویی تولید کرده که می‌تواند به التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی کمک کند. این پانسمان باکتری‌ها را از بین برده و روند بهبود را تسری...

۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود

 ۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود
2024-04-14T11:58:29+03:30
شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به احداث و بهره‌برداری از ۳ میدان میوه و تره‌بار در سطح منطقه گفت: در راستای تکمیل شبکه توزیع میوه و کالاهای اساسی، میدان های میوه ...

مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟

 مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟
2024-04-14T11:58:28+03:30
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات پیش آمده برای واگن‌های وارداتی از سوی وزارت کشور گفت: به همین جهت شخص رئیس جمهور برای برطرف کردن موانع و مشکلات ورود...

تقویت دانش لازمه مدیریت سرمایه انسانی

 تقویت دانش لازمه مدیریت سرمایه انسانی
2024-04-14T11:31:56+03:30
معاون شهردار تهران، تولید و تقویت دانش سرمایه انسانی را لازمه مدیریت چالش‌های این حوزه دانست.

امتحانات شبه نهایی دانش‌آموزان دهم و یازدهم از دوشنبه

 امتحانات شبه نهایی دانش‌آموزان دهم و یازدهم از دوشنبه
2024-04-14T11:31:55+03:30
دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم دوره متوسطه دوم از روز دوشنبه ۲۷ فروردین در امتحانات شبه نهایی شرکت می‌کنند.

ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست

 ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست
2024-04-14T11:31:54+03:30
رئیس شورای شهر تهران گفت: ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست.

ثبت‌نام رسمی برای دریافت مشوق‌های سربازی از ۱۵ اردیبهشت

 ثبت‌نام رسمی برای دریافت مشوق‌های سربازی از ۱۵ اردیبهشت
2024-04-14T11:31:54+03:30
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: سامانه مشوق‌های سربازی تولید شده و در حال تست است، ثبت‌نام رسمی واجدین شرایط از ۱۵ اردیبشه...

چند درصد از زائران حج تمتع امسال زنان هستند؟

 چند درصد از زائران حج تمتع امسال زنان هستند؟
2024-04-14T11:31:54+03:30
مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت گفت: حدود ۳۷ درصد زائران شیعه حج تمتع امسال، مرد و ۴۷ درصد زائران شیعه را زنان تشکیل می‌دهند.

افزایش ۳۰۰ درصدی برداشت میگو از مزارع خاکی پرورش میگو

 افزایش ۳۰۰ درصدی برداشت میگو از مزارع خاکی پرورش میگو
2024-04-14T11:31:54+03:30
طرح بهسازی و نوسازی مزارع خاکی پرورش میگو به همت مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی به منظور تکمیل و بهسازی اجرای فرایند پرورش میگو در مزارع و اف...

انتقاد بهزیستی از کم‌کاری مسئولان شهری در قبال معلولان

 انتقاد بهزیستی از کم‌کاری مسئولان شهری در قبال معلولان
2024-04-14T11:31:53+03:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور نسبت به عدم توجه مدیریت شهری به معلولان انتقاد کرد.

ربودن دختر ۱۷ ساله توسط خواستگار شرور در تهران!

 ربودن دختر ۱۷ ساله توسط خواستگار شرور در تهران!
2024-04-14T11:31:53+03:30
شرور که در جریان خواستگاری از دختر مورد علاقه خود، جواب منفی شنیده بود در اقدامی هولناک دست به آدم‌ربایی این دختر زد اما با اقدام ضربتی و به‌موقع پلیس دستگی...

"زورگیران مسلح اتوبان صدر" دستگیر شدند

 "زورگیران مسلح اتوبان صدر" دستگیر شدند
2024-04-14T11:31:52+03:30
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی تهران بزرگ از دستگیری زورگیران مسلح در اتوبان صدر خبر داد.

"برقی شدن پایتخت" فروردین پاک تهران را همیشگی می‌کند

 "برقی شدن پایتخت" فروردین پاک تهران را همیشگی می‌کند
2024-04-14T11:31:52+03:30
یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که برقی کردن حمل و نقل عمومی و ارتقای سیستم احتراق خودروهای داخلی باعث می‌شود تا هوای مطلوبی که در این فروردین تجربه می‌کنیم...

فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه هفته گذشته/ ۱۵۹۴ مصدوم در تصادفات

 فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه هفته گذشته/ ۱۵۹۴ مصدوم در تصادفات
2024-04-14T11:31:52+03:30
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه طی هفته گذشته در ایران،‌ گفت: در تصادفات هفته گذشته ۱۵۹۴ نفر دچار مصدومیت شده‌اند.

احتمال تغییر زمان آغاز سال تحصیلی

 احتمال تغییر زمان آغاز سال تحصیلی
2024-04-14T11:31:52+03:30
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره تغییر زمان آغاز و پایان سال تحصیلی گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش تصویب شده و در انتظار بررسی و تصویب در صحن علنی مج...

استخدام ۱۰۰۰۰ معلم ورزش در سال ۱۴۰۳/ دانش‌آموزان موفق رشته‌های ورزشی بدون کنکور معلم می‌شوند

 استخدام ۱۰۰۰۰ معلم ورزش در سال ۱۴۰۳/ دانش‌آموزان موفق رشته‌های ورزشی بدون کنکور معلم می‌شوند
2024-02-26T06:00:47+03:30
معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استخدام ۱۰ هزار معلم تربیت‌بدنی در آزمون استخدامی فروردین ۱۴۰۳ گفت:دانش‌آموزان قهرمان رشته‌های ورزشی بدون کنکور وارد دا...

غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید

 غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید
2024-02-26T06:00:47+03:30
مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای غربالگری اختلالات یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

کشف ۳۴۲ عدد لوازم خانگی قاچاق در خیابان فدائیان اسلام

 کشف ۳۴۲ عدد لوازم خانگی قاچاق در خیابان فدائیان اسلام
2024-02-26T06:00:46+03:30
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۳۰۰ قلم انواع لوازم آشپزخانه قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از ۱.۵ میلیارد تومان...

ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان

 ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان
2024-02-26T06:00:46+03:30
سخنگوی پلیس از ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان خبر داد.

توصیه‌های پلیس درپی هشدار هواشناسی/ سفر غیرضروری نروید

 توصیه‌های پلیس درپی هشدار هواشناسی/ سفر غیرضروری نروید
2024-02-26T06:00:45+03:30
پلیس راهور فراجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی، هم‌میهنان در صورت لزوم به سفر با آمادگی کامل اقدام به سفر...

صفر تا صد میزان افزایش عوارض ساختمانی، طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای در سال ۱۴۰۳

 صفر تا صد میزان افزایش عوارض ساختمانی، طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای در سال ۱۴۰۳
2024-02-26T06:00:45+03:30
براساس مصوبه شورای شهر تهران عوارض ساختمانی، مشاغل سیار و بی‌کانون، نصب دکل، طرح ترافیک، پارک حاشیه‌ای و حفظ و گسترش فضای سبز در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)