میرنیوز

کدام دستگاه‌ها برای استخدام نخبگان اعلام آمادگی کردند؟/ درخواست ۹۰۰۰ نفر برای جذب در دستگا‌ه‌های اجرایی

 کدام دستگاه‌ها برای استخدام نخبگان اعلام آمادگی کردند؟/ درخواست ۹۰۰۰ نفر برای جذب در دستگا‌ه‌های اجرایی 2024-01-24T11:40:51+03:30

دکتر یاسین کیخا؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: فرایند جذب در دستگاه‌های اجرایی در دولت سیزدهم آغاز و ریل‌گذاری آن مصوب شده و تبدیل به قانون شد و آن هم عطف به مصوبه هیئت وزیران در سال 1400 بود که مجوز جذب جدای از مسیر آزمون استخدامی را قانونی کرد و بنیاد ملی نخبگان را متولی این موضوع در کنار سازمان اداری و استخدامی کرد. بنابراین عملاً تا قبل از سال 1400 یک مسیر برای جذب وجود داشت که آن هم آزمون استخدامی بود.

کیخا گفت: مصوبه هیئت وزیران موارد و مفاد متفاوتی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها ماده 17 این مصوبه است که به تسهیلات اعطایی به افرادی که از این مسیر جذب می‌شوند اشاره می‌کند که در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنم.

وی ادامه داد: نخست اینکه فردی که از مسیر مصوبه سال 1400 جذب می‌شود نسبت به فردی که در همان دستگاه برای همان شهر جذب می‌شود یکسری تفاوت‌هایی وجود دارد از جمله اینکه دو رتبه یا سه طبقه بالاتر از رتبه و طبقه تعیین شده افرادی که از مسیر دیگری وارد می‌شوند، در بدو ورود به فرد اعطا می‌شود. دوم اینکه سقف فوق‌العاده ویژه را باید در آن دستگاه بگیرد چراکه می‌توانند عددهای تفاوتی را برای فوق العاده‌های ویژه بدهند. فردی که از طریق بنیاد وارد آن دستگاه می‌شود دستگاه موظف است که سقف فوق العاده ویژه را به وی اختصاص دهد.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: مورد سوم، بورس آموزشی است اگر دستگاه بخواهد فردی را برای ادامه تحصیل  و به کارگیری بعد از آن بورس کند افرادی که از این مسیر جذب شوند در اولویت قرار می‌گیرند. چهارمین مورد کاهش سوابق تجربی مورد نیاز برای انتصاب‌های مدیریتی است یعنی زمان کوتاه‌تری برای اینکه بتوانند ارتقای جایگاهی پیدا کنند برای کسی که از این مسیر جذب شود وجود خواهد داشت.

کارکرد آیین‌نامه نگهداشت بنیاد ملی نخبگان چیست؟

کیخا با اشاره به آیین‌نامه نگهداشت بنیاد ملی نخبگان گفت:در کنار این ماده 17،  آیین‌نامه‌ای در دست تصویب است که آیین‌نامه نگهداشت نام دارد که هر سه سال هر فردی که وارد فرایند جذب نخبگان می‌شود، عملکرد و اثربخشی آن ارزیابی می‌شود. یعنی شما به صورت سه‌سالانه وضعیت افراد را پایش می‌کنید و افرادی که در این مسیر و با  شاخص‌های آیین‌نامه‌ای که مصوب خواهد شد یعنی آیین نامه نگهداشت، همچنان حائز شرایط خواهند بود این شرایط برای آنها استمرار خواهد داشت.

کدام دستگاه‌ها برای استخدام نخبگان اعلام آمادگی کردند؟

وی با بیان اینکه در فراخوان سوم که از 30  دی تا 15 بهمن ماه خواهد بود کدشغل‌های 15 دستگاه را دریافت کردیم، گفت: در این 15 دستگاه بیشترین کدشغل‌‌ها مربوط به وزارت آموزش و پرورش با حدود 800 ظرفیت شغلی است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 400 ظرفیت شغلی، وزارت علوم و وزارت نیرو نیز هرکدام حدود 200 ظرفیت شغلی ایجاد کرده‌اند.

کیخا ادامه داد: این آماری که بنده عرض کردم "شغل‌محل" هستم یعنی مشابه انتخاب رشته در آزمون‌های انتخاب رشته که افراد انجام می‌دهند، زمانی که فردی وارد درگاه و سامانه می‌شوند کدمشاغل معلوم شده و قادر خواهد بود سه اولویت را انتخاب کنید؛ درگاه "دانا" درگاه ارتباط با نخبگان ایران است که به تعیین سه اولویت خود از بین 3005 کدشغل اقدام خواهد کرد که نوع شغل تعیین و محل و دستگاه آن کاملاً مشخص است که براساس دفترچه احراز (هرکدام از دستگاه‌ها شرایط احرازی دارند) فرد قبل از اینکه اولویت‌های خود را انتخاب کند بایستی به دفترچه مراجعه کرده و شرایط اختصاصی هر دستگاهی را که می‌خواهد انتخاب کند مشاهده کند و براساس آن سه انتخاب خود را انجام دهد.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان تأکید کرد: امروز 15 دستگاه حضور دارند اما در فراخوان چهارم که اسفند‌ماه برگزار می‌شود 8 دستگاه دیگر نیز در فراخوان چهارم خواهد بود بعضی از رشته‌هایی که متناظر با رشته، کدشغل در این فراخوان نیست بخشی از آن در فراخوان چهارم که دستگاه‌های دیگرحضور دارند خواهند بود و یک پوشش نسبی قابل قبولی برای رشته‌های متقاضیان اتفاق خواهد افتاد.

کیخا با اشاره به فرایند جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی تصریح کرد: فرایند جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی تا زمان معرفی به گزینش دستگاه سه‌مرحله‌ای است. دو مرحله آن در اختیار بنیاد ملی نخبگان است و و امتیازدهی آن را بنیاد ملی نخبگان انجام می‌دهد. یک مرحله مرحله بارگذاری مدارک و مستندات در سامانه دانا و ارزیابی کارگروه که روزمه را ارزیابی کند، است.

وی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان کارگروه‌های دارد که این کارگروه‌ها بر اساس یک جدول امتیازی رزومه افرادی که در بخش‌های مختلف در داخل سامانه مدارک خود را بارگذاری کردند دریافت می‌کند و رزومه فرد و پرونده بارگذاری‌شده فرد را امتیازبندی می‌کند. در مرحله اول تعدادی از افراد که حائز شرایط هستند وارد مرحله دوم می‌شوند که در مرحله دوم کانون‌های ارزیابی را داریم.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: در کانون‌های ارزیابی یکسری ابزارهای سنجشی وجود دارد که از جمله آنها مصاحبه است که به بررسی تیپ شخصیتی فرد و توانمندی‌های روحی فکری و مهارتی وی پرداخته می‌شود. به عنوان مثال بعضی از عزیزانی که به مراجعه می‌کنند رزومه بسیار خوبی دارند اما اساساً به درد کارآفرینی و بخش خصوصی می‌خورند.

وی ادامه داد: تعیین اینکه فرد برای رشد به درد کدام فضا می‌خورند برعهده کانون‌های ارزیابی است و بعد از آن حداکثر سه برابر ظرفیت به ازای هر کدشغل به دستگاه‌های مربوط اعلام می‌شود که همین 15 دستگاه هستند و آنها یک دوره 20 روز تا دو ماه را برگزار می‌کنند که در این دوره آموزش‌های لازم متناسب با بوم دستگاه، قوانین و شرایط آن داده می‌شود و هم یک شناختی از این افراد داخل دوره ایجاد می‌شود که منجر به این می‌شود که از بین سه برابر ظرفیت، یک برابر ظرفیت را به عنوان افراد نهایی انتخاب کنند.

کیخا گفت: بعد از آن به گزینش معرفی می‌شوند و بعد از گزینش نیز کد استخدامی برای آنها جاری می‌شود؛ ما در هیچ کدام یک از این مراحل آزمون کتبی نداریم و با آزمون استخدامی متفاوت است و اساساً در این مراحل شایستگی‌ها را با آزمون کتبی احراز نمی‌کنیم.

اعلام آمادگی 9000 نفر برای جذب در دستگا‌ه‌های اجرایی

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه در فراخوان اخیر یک رکورد تازه‌ای ثبت شده است گفت: در فراخوان جدیدی که سه روز از تاریخ آن گذشته است حدود 9 هزار نفر درخواست خود را برای جذب در دستگاه‌های اجرایی ثبت کردند.

وی با اشاره به آمار فراخوان اول و دوم تصریح کرد:‌ در فراخوان جذب نخبگان در سال 1401 بالغ بر 7100 نفر درخواست داده بودند که از این 7100 نفر حدود 1400 نفر در کارگروه و کانون ارزیابی تأیید شدند یعنی مرحله اول و دوم که در اختیار بنیاد ملی نخبگان بوده است 1400 نفر از این 7100 نفر تایید شده‌اند که از 1400 نفر نزدیک به 1000 نفر یا کد شغلی خورده‌اند یا در مرحله گزینش هستند یا در دوره توانمندسازی دستگاه هستند.

کیخا گفت: نزدیک به 400 نفر نیز در انتهای برگزاری دوره متناسب با سازمانی هستند که قرار است در آنجا به‌کارگیری شوند. یکی از زمان‌برترین بخش‌های این موضوع، برگزاری دوره‌های توانمندسازی است که بعضی از دستگاه‌ها همکاری کرده و زودتر برگزار کردند و بعضی نیز با کُندی این دوره‌ها را برگزار کردند بحث بعدی نیز گزینش‌ها است که این گزینش‌ها بین 2 تا 7 ماه طول می‌کشد.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: ورود نخبگان در دستگاه‌های اجرایی با هدف تحول در حکمرانی است. تعریف نخبه در بنیاد ملی نخبگان، فردی است که اثرگذاری بارز مبتنی بر استعداد و همت بلند است. بنابراین اگر فردی را نخبه احراز می‌کنم توقع این است که فردی که وارد دستگاه می‌شود بتواند اثرگذار باشد.

وی ادامه داد:‌ هدف ما این است که نخبگان را به بدنه حکمرانی و دولتی کشور به منظور ایجاد یک تحول در سازوکارها و فرایندها و مأموریت‌ها وارد می‌کنیم. مکمل این،‌ همان آیین‌نامه نگهداشت است که در آستانه تصویب آن قرار داریم. ما ارزیابی سه ساله را خواهیم داشت و اثربخش‌بودن این نخبه را بررسی خواهیم کرد یا فعالیت‌هایی که در دستگاه منجر به یک اصلاح فرایندی شده است و عملاً از نخبگان به عنوان پیشران پیشرفت در ایجاد تحول در ساختارهای دولتی بهره می‌بریم و در این آیین‌نامه نگهداشت با ارزیابی‌های سه‌سالانه کمک می‌کنیم تا افرادی که بروز توانمندی‌های آنها در این ساختار، بیشتر بوده است رشد بیشتری داشته باشند و مناصب میانی و بالایی دستگاه‌های اجرایی را برای تحول در ساختارهای دولتی بگیرند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان

 ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان
2024-04-14T11:58:31+03:30
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت پهپادهای آشیانه‌دار برای تصویربرداری از مناطق صعب‌العبور شدند.

حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد

 حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد
2024-04-14T11:58:31+03:30
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد خبر داد و گفت: با آغاز فرایند پرداخت و تملک معارضات ملکی؛ پیش...

آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی

 آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی
2024-04-14T11:58:30+03:30
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس از امروز در همه معابر و اماکن عمومی، اقدامات خود را به منظور برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی مانند بی‌حجابی با جدیت بیشت...

شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری

 شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری
2024-04-14T11:58:30+03:30
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۷۹ مورد ابتلا به وبا در سال گذشته، از کاهش چشمگیر آمار این بیماری در کشور نسبت به سال‌ ۱۴...

طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی

 طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی
2024-04-14T11:58:29+03:30
مرحله اول طرح فجرانه از ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ آغاز شد. مرحله دوم آن از ۲۰ اسفند تا ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت و مرحله سوم نیز از ۲۰ فروردین آغاز شده و تا ۱۸ اردی...

التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی

 التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی
2024-04-14T11:58:29+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان زخم‌پوش نانویی تولید کرده که می‌تواند به التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی کمک کند. این پانسمان باکتری‌ها را از بین برده و روند بهبود را تسری...

۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود

 ۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود
2024-04-14T11:58:29+03:30
شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به احداث و بهره‌برداری از ۳ میدان میوه و تره‌بار در سطح منطقه گفت: در راستای تکمیل شبکه توزیع میوه و کالاهای اساسی، میدان های میوه ...

مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟

 مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟
2024-04-14T11:58:28+03:30
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات پیش آمده برای واگن‌های وارداتی از سوی وزارت کشور گفت: به همین جهت شخص رئیس جمهور برای برطرف کردن موانع و مشکلات ورود...

تقویت دانش لازمه مدیریت سرمایه انسانی

 تقویت دانش لازمه مدیریت سرمایه انسانی
2024-04-14T11:31:56+03:30
معاون شهردار تهران، تولید و تقویت دانش سرمایه انسانی را لازمه مدیریت چالش‌های این حوزه دانست.

امتحانات شبه نهایی دانش‌آموزان دهم و یازدهم از دوشنبه

 امتحانات شبه نهایی دانش‌آموزان دهم و یازدهم از دوشنبه
2024-04-14T11:31:55+03:30
دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم دوره متوسطه دوم از روز دوشنبه ۲۷ فروردین در امتحانات شبه نهایی شرکت می‌کنند.

ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست

 ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست
2024-04-14T11:31:54+03:30
رئیس شورای شهر تهران گفت: ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست.

ثبت‌نام رسمی برای دریافت مشوق‌های سربازی از ۱۵ اردیبهشت

 ثبت‌نام رسمی برای دریافت مشوق‌های سربازی از ۱۵ اردیبهشت
2024-04-14T11:31:54+03:30
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: سامانه مشوق‌های سربازی تولید شده و در حال تست است، ثبت‌نام رسمی واجدین شرایط از ۱۵ اردیبشه...

چند درصد از زائران حج تمتع امسال زنان هستند؟

 چند درصد از زائران حج تمتع امسال زنان هستند؟
2024-04-14T11:31:54+03:30
مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت گفت: حدود ۳۷ درصد زائران شیعه حج تمتع امسال، مرد و ۴۷ درصد زائران شیعه را زنان تشکیل می‌دهند.

افزایش ۳۰۰ درصدی برداشت میگو از مزارع خاکی پرورش میگو

 افزایش ۳۰۰ درصدی برداشت میگو از مزارع خاکی پرورش میگو
2024-04-14T11:31:54+03:30
طرح بهسازی و نوسازی مزارع خاکی پرورش میگو به همت مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی به منظور تکمیل و بهسازی اجرای فرایند پرورش میگو در مزارع و اف...

انتقاد بهزیستی از کم‌کاری مسئولان شهری در قبال معلولان

 انتقاد بهزیستی از کم‌کاری مسئولان شهری در قبال معلولان
2024-04-14T11:31:53+03:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور نسبت به عدم توجه مدیریت شهری به معلولان انتقاد کرد.

ربودن دختر ۱۷ ساله توسط خواستگار شرور در تهران!

 ربودن دختر ۱۷ ساله توسط خواستگار شرور در تهران!
2024-04-14T11:31:53+03:30
شرور که در جریان خواستگاری از دختر مورد علاقه خود، جواب منفی شنیده بود در اقدامی هولناک دست به آدم‌ربایی این دختر زد اما با اقدام ضربتی و به‌موقع پلیس دستگی...

"زورگیران مسلح اتوبان صدر" دستگیر شدند

 "زورگیران مسلح اتوبان صدر" دستگیر شدند
2024-04-14T11:31:52+03:30
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی تهران بزرگ از دستگیری زورگیران مسلح در اتوبان صدر خبر داد.

"برقی شدن پایتخت" فروردین پاک تهران را همیشگی می‌کند

 "برقی شدن پایتخت" فروردین پاک تهران را همیشگی می‌کند
2024-04-14T11:31:52+03:30
یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که برقی کردن حمل و نقل عمومی و ارتقای سیستم احتراق خودروهای داخلی باعث می‌شود تا هوای مطلوبی که در این فروردین تجربه می‌کنیم...

فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه هفته گذشته/ ۱۵۹۴ مصدوم در تصادفات

 فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه هفته گذشته/ ۱۵۹۴ مصدوم در تصادفات
2024-04-14T11:31:52+03:30
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه طی هفته گذشته در ایران،‌ گفت: در تصادفات هفته گذشته ۱۵۹۴ نفر دچار مصدومیت شده‌اند.

احتمال تغییر زمان آغاز سال تحصیلی

 احتمال تغییر زمان آغاز سال تحصیلی
2024-04-14T11:31:52+03:30
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره تغییر زمان آغاز و پایان سال تحصیلی گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش تصویب شده و در انتظار بررسی و تصویب در صحن علنی مج...

استخدام ۱۰۰۰۰ معلم ورزش در سال ۱۴۰۳/ دانش‌آموزان موفق رشته‌های ورزشی بدون کنکور معلم می‌شوند

 استخدام ۱۰۰۰۰ معلم ورزش در سال ۱۴۰۳/ دانش‌آموزان موفق رشته‌های ورزشی بدون کنکور معلم می‌شوند
2024-02-26T06:00:47+03:30
معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استخدام ۱۰ هزار معلم تربیت‌بدنی در آزمون استخدامی فروردین ۱۴۰۳ گفت:دانش‌آموزان قهرمان رشته‌های ورزشی بدون کنکور وارد دا...

غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید

 غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید
2024-02-26T06:00:47+03:30
مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای غربالگری اختلالات یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

کشف ۳۴۲ عدد لوازم خانگی قاچاق در خیابان فدائیان اسلام

 کشف ۳۴۲ عدد لوازم خانگی قاچاق در خیابان فدائیان اسلام
2024-02-26T06:00:46+03:30
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۳۰۰ قلم انواع لوازم آشپزخانه قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از ۱.۵ میلیارد تومان...

ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان

 ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان
2024-02-26T06:00:46+03:30
سخنگوی پلیس از ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان خبر داد.

توصیه‌های پلیس درپی هشدار هواشناسی/ سفر غیرضروری نروید

 توصیه‌های پلیس درپی هشدار هواشناسی/ سفر غیرضروری نروید
2024-02-26T06:00:45+03:30
پلیس راهور فراجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی، هم‌میهنان در صورت لزوم به سفر با آمادگی کامل اقدام به سفر...

صفر تا صد میزان افزایش عوارض ساختمانی، طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای در سال ۱۴۰۳

 صفر تا صد میزان افزایش عوارض ساختمانی، طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای در سال ۱۴۰۳
2024-02-26T06:00:45+03:30
براساس مصوبه شورای شهر تهران عوارض ساختمانی، مشاغل سیار و بی‌کانون، نصب دکل، طرح ترافیک، پارک حاشیه‌ای و حفظ و گسترش فضای سبز در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا کرد.

موج آنفلوانزا کاهشی شد/ آخرین وضعیت شیوع کرونا در ایران

 موج آنفلوانزا کاهشی شد/ آخرین وضعیت شیوع کرونا در ایران
2024-02-26T06:00:44+03:30
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان این‌که حدود دو تا سه درصد موارد دارای علائم سرماخوردگی، مبتلایان کرونا هستند، گفت: موج آنفلوانزا رو ب...

اجرای نورپردازی سه‌بعدی و نورافشانی در پایتخت

 اجرای نورپردازی سه‌بعدی و نورافشانی در پایتخت
2024-02-26T06:00:44+03:30
همزمان با میلاد با سعادت امام زمان(عج)، ویدئومپینگ و نورافشانی ویژه‌ای در مناطق مختلفی از پایتخت برگزار خواهد شد.

ناتوانی سازمان هواشناسی در پیش‌بینی بلندمدت آب‌وهوا

 ناتوانی سازمان هواشناسی در پیش‌بینی بلندمدت آب‌وهوا
2024-02-26T06:00:43+03:30
کارشناس هواشناسی با ابراز "آبان امسال پیش‌بینی ورود هوای سرد به کشور طی بهمن را انجام داده بودم."، گفت: چرا سازمان هواشناسی توان انجام پیش‌بینی بل...

واریز ۴۰۰۰۰۰ تومان به حساب مادران باردار یا دارای کودک شیرخوار زیر ۲ سال در ۸ استان

 واریز ۴۰۰۰۰۰ تومان به حساب مادران باردار یا دارای کودک شیرخوار زیر ۲ سال در ۸ استان
2024-02-26T06:00:43+03:30
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شارژ مرحله سوم طرح ملّی یسنا خبر داد و گفت: در این طرح مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به حساب مادران باردا...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)