میرنیوز

سهم وزارت میراث‌ فرهنگی در برنامه هفتم توسعه

سهم وزارت میراث‌ فرهنگی در برنامه هفتم توسعه 2023-05-22T11:33:52+03:30

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل وزارت میراث فرهنگی، برنامه هفتم توسعه دارای ۲۲ فصل و ۷ بخش است که بخش‌های اقتصادی، زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی، علمی، فناوری و آموزشی، سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی و اداری، حقوقی و قضائی است.

بر اساس ماده ۶۹ برنامه هفتم توسعه، به دولت اجازه داده می‌شود از سال اول اجرای این، قانون معافیت‌های بیمه‌ای بیمه‌شدگان بدون کارفرما در سازمان تأمین اجتماعی از جمله مشمولان قانون بیمه‌های اجتماعی، قالی‌بافان بافندگان فرش و شاغلان صنایع‌دستی شناسه‌دار (کددار) مصوب ۱۳۸۸ بند (ض) تبصره (۱۳) قانون بودجه سال ۱۳۸۶ کل کشور و بند (ب) ماده (۷) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها منوط به ارزیابی آزمون وسع توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

در ماده ۹۵ نیز آمده است: «وزارت صنعت، معدن و تجارت سازمان (صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌تواند با همکاری شهرداری‌ها و در چارچوب طرح جامع شهری نسبت به ایجاد مجتمع‌های صنایع خلاق، صنایع‌دستی و صنفی تولیدی و خدماتی در داخل حریم شهری اقدام کند.

ماده ۱۴۴ برنامه هفتم توسعه به همکاری این وزارتخانه و سازمان حفاظ محیط زیست اشاره دارد و بر اساس این ماده، دولت مکلف است تا پایان سال اول، برنامه سازوکارهای اجرایی لازم را برای مدیریت یکپارچه تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور با تاکید بر وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی و سازمان حفاظت محیط زیست و با جلب مشارکت بهره‌برداران در دشت‌های پیرامون تالاب‌ها و دریاچه‌ها ایجاد کند.

در ماده ۱۸۸ آمده است: «به‌منظور تبدیل جمهوری اسلامی ایران به قطب تأمین سلامت منطقه جنوب غرب آسیا، دستیابی به صادرات سالانه بیش از ۲ میلیارد یورو دارو و واکسن و صادرات سالانه بیش از یک میلیارد یورو تجهیزات پزشکی افزایش درآمد سالانه کشور از گردشگری سلامت به پنج میلیارد یورو و افزایش درآمد سالانه حاصل از جذب دانشجویان خارجی در رشته‌های علوم پزشکی به بیش از ۷۰۰ میلیون یورو وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مکلف است:

الف: تا پایان سال اول اجرای برنامه با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت قراردادهای صادراتی و تضمین حقوق و امنیت این قراردادها اقدام کند.

سازمان غذا و دارو مکلف است نسبت به اعلام ممنوعیت‌های صادراتی حداقل ۶ ماه پیش از اعمال آن‌ها اقدام نماید.

در صورت اتخاذ ممنوعیت‌های صادراتی قراردادهایی که در سامانه مذکور ثبت شده باشند مشمول این ممنوعیت‌ها نمی‌باشند.

ب: تا پایان سال دوم اجرای برنامه با انجام مذاکرات دوجانبه و چند جانبه با اولویت کشورهای منطقه حوزه تمدنی و اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا اقدامات لازم را برای پذیرش داروهای ثبت شده در ایران توسط این کشورها و صدور گواهی نامه‌های مشترک کیفیت تولید به عمل آورد.

ج: نسبت به ارزیابی مراکز ارائه خدمات درمانی برای گردشگران سلامت (تندرستی و پزشکی) و ارائه گواهی کیفیت عملکرد آن‌ها اقدام کرده و نتایج را به صورت عمومی منتشر کند.

مهمترین فصل برنامه هفتم توسعه که با مأموریت‌های اصلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ارتباط است، فصل شانزدهم برنامه هفتم است که در این فصل به طور ویژه به صنعت گردشگری و صنایع‌دستی پرداخته شده و به نام «صنعت گردشگری و صنایع‌دستی» این فصل نام‌گذاری شده است.

بر اساس ماده ۲۱۵ برنامه هفتم توسعه که ذیل فصل شانزدهم این برنامه گنجانده شده آمده است: «تمامی تأسیسات و فعالیت‌های گردشگری از هر نظر تابع قوانین و مقررات بخش صنعت گردشگری به استثنای معافیت‌های مالیاتی بوده و از شمول قانون نظام صنفی مستثنی است و به منظور یکسان‌سازی یکپارچگی و انسجام‌بخشی تشکل‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری آئین‌نامه نحوه تشکیل اداره و فعالیت تشکل‌های مذکور و امور غیر حاکمیتی قابل واگذاری به آن‌ها حداکثر ظرف مدت شش ماه به پیشنهاد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. فعالان حوزه گردشگری جهت اخذ مجوز، مکلف به عضویت در تشکل ذی ربط هستند.»

در ماده ۲۱۶ برنامه هفتم توسعه نیز آمده است: «وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مکلف است کل درآمد اختصاصی و کمک‌های مردمی از اماکن و محوطه‌های تاریخی و موزه‌ها را به حسابی که نزد خزانه‌داری کل کشور افتتاح می‌شود واریز کند. صد درصد (۱۰۰٪) وجوه حاصله در اختیار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار می‌گیرد تا با رعایت بند (د) ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) برای اداره توسعه و مرمت این اماکن هزینه شود.»

همچنین در ماده ۲۱۷ برنامه هفتم توسعه آمده است: «مجوز لازم برای واردات کشتی‌های گردشگری شناورهای تفریحی، وسایل نقلیه و تجهیزات ویژه گردشگری برای سرمایه‌گذاران غیر دولتی متقاضی با معافیت حقوق ورودی توسط وزارت میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی صادر می‌شود.»

فهرست مصادیق موضوع این حکم توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با همکاری وزارت صنعت، معدن تجارت تعیین می‌شود.

مصادیق مذکور از سوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یا مرجع قانونی ذی‌ربط با پلاک یا نشان ویژه متمایز شده و حداقل ۱۰ سال صرفاً در حوزه خدمات گردشگری باید به کار گرفته شوند نظارت بر نحوه استفاده از خودروها و اخذ تضامین لازم بر عهده وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با همکاری دستگاه‌های ذی ربط خواهد بود.

همچنین در ماده ۲۱۸ تصریح شده است: «به‌منظور تأمین مالی پروژه‌های توسعه‌ای و حفاظتی غیر دولتی حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی فرهنگی موضوع یکی از بندهای ماده ۱۱۳ قانون برنامه چهارم توسعه و ماده ۸ قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی و فرش دستباف مصوب ۱۳۹۶ به صندوق میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تغییر نام یافته و با حفظ منابع و امکانات موجود به فهرست قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۳۷۳/۰۴/۱۹ اضافه می‌شود.

منابع صندوق از محل کمک‌های دولتی، هدایا، مشارکت مالی بخش غیر دولتی و درآمدهای ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق تأمین خواهد شد.»

در ماده ۲۱۹ برنامه هفتم توسعه نیز آمده است: «به‌منظور توزیع متوازن سفر در مقصدهای گردشگری افزایش شناخت مردم از جاذبه‌های گردشگری کشور و تنوع بخشی به مقاصد، گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مکلف است اقدامات لازم به‌منظور توسعه انواع گردشگری با اولویت مقاصد گردشگری کمتر شناخته شده را از طریق حمایت از سرمایه‌گذاری بخش غیر دولتی در مقاصد یادشده بعمل آورد.

آئین‌نامه اجرایی این ماده توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با همکاری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان حفاظت از محیط زیست ظرف حداکثر مدت شش ماه از ابلاغ این قانون تدوین و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.»

ماده ۲۲۰ این برنامه نیز مأموریت جدیدی را به این وزارتخانه واگذر می‌کند که بر این اساس، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مکلف است به‌منظور تأمین زنجیره ارزش و بهبود شرایط تولید و عرضه محصولات صنایع‌دستی و با رعایت ملاحظات بومی، سازگاری با اصالت هویتی ترویج سبک زندگی اسلامی‌- ایرانی و رویکرد فناورانه نسبت به تدوین طرح جامع مدیریت زنجیره تولید توزیع عرضه و صادرات صنایع‌دستی تا پایان سال اول برنامه و تصویب آن در هیأت وزیران اقدام کند. دستگاه‌های اجرایی ذیربط مکلفند همکاری لازم را در اجرای این ماده به عمل آورند.

همچنین بر اساس ماده ۲۲۱ برنامه هفتم توسعه، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌تواند در راستای تسهیل فرآیندهای سرمایه‌گذاری و تأمین نیازهای مشاوره‌ای و اجرایی طرح‌ها و فعالیت‌های گردشگری به مؤسسات واجد صلاحیت با رعایت قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کاره مجوز «توسعه دهنده» تسهیل‌گر سرمایه‌گذاری» و «بهره‌برداری در بخش گردشگری» صادر کند. این شرکت‌ها مجاز خواهند بود با رعایت مقررات و ضوابط در امور مربوط به فرآیند سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری و مدیریت تأسیسات و مؤسسات گردشگری و شیوه‌نامه ابلاغی وزارتخانه فعالیت کنند.

در ماده ۲۲۲ آمده است: «تغییر کاربری تأسیسات گردشگری تحت هر عنوان بدون تأیید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ممنوع است. مراجع تغییر کاربری مکلفند پیش از موافقت نسبت به اخذ استعلام از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اقدام کنند.

تبصره- در صورت موافقت با تغییر کاربری تأسیسات گردشگری موجود توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کلیه تخفیفات و تسهیلات و معافیت‌های اعطایی ملغی و عین یا معادل آن به اضافه ۵۰ درصد مابه‌التفاوت ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری ملک به قیمت کارشناسی روز اخذ و به حساب خزانه واریز و معادل ۱۰۰ درصد آن با رعایت بند (د) ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) جهت هزینه کرد در زمینه توسعه گردشگری به وزارت مذکور اختصاص می‌یابد.»

در ماده ۲۲۳ برنامه هفتم توسعه نیز تاکید شده که به‌منظور ایجاد مدیریت یکپارچه و متمرکز و تسریع در توسعه سرمایه‌گذاری بخش گردشگری ساحلی و دریایی توسط بخش غیردولتی تمام تصمیم گیری‌ها برای اجرای طرح‌های گردشگری اعم از صدور مجوز پاسخ استعلامات نحوه فرآیند و قراردادهای واگذاری عرصه ساحلی و پهنه دریایی استفاده از اسکله‌های موجود برای کاربری ترکیبی گردشگری مسافری به شورای متشکل از استانداران استان‌های ساحلی (رئیس)، ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی (دبیر) راه و شهرسازی منابع طبیعی و آبخیزداری، بنادر و دریانوردی و محیط زیست تفویض می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

از خدمات‌رسانی رایگان خط یک مترو تهران تا برپایی ۳ پردیس فرهنگی در محوطه حرم مطهر

 از خدمات‌رسانی رایگان خط یک مترو تهران تا برپایی ۳ پردیس فرهنگی در محوطه حرم مطهر
2023-06-02T15:07:30+03:30
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران‌ از آخرین تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوت...

۵ چالش بزرگ محیط زیستی در کشور/لزوم توجه به راهبردهای توسعه پایدار

۵ چالش بزرگ محیط زیستی در کشور/لزوم توجه به راهبردهای توسعه پایدار
2023-06-02T13:27:28+03:30
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره ۵ چالش بزرگ محیط زیستی در کشور گفت: توجه به راهبردهای توسعه پایدار در اجرای فعالیت‌ها حائز اهمیت است.

ریزش کوه در چهارمحال‌وبختیاری جان ۴ گردشگر را گرفت

ریزش کوه در چهارمحال‌وبختیاری جان ۴ گردشگر را گرفت
2023-06-02T13:14:07+03:30
جمعیت هلال‌احمر از ریزش کوه و فوت ۴ طبیعت‌گرد بر اثر حادثه ریزش کوه خبر داد.

هشدار وقوع تصادفات زنجیره‌ای در ایام تعطیلات

هشدار وقوع تصادفات زنجیره‌ای در ایام تعطیلات
2023-06-02T13:00:46+03:30
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا نسبت به افزایش شمار تصادفات زنجیره‌ای در جاده‌ها طی ایام اوج سفرهای بین شهری هشدار داد.

سقوط بیلبورد بر اثر توفان ۳ کشته و مجروح برجای گذاشت

سقوط بیلبورد بر اثر توفان ۳ کشته و مجروح برجای گذاشت
2023-06-02T13:00:46+03:30
بر اثر سقوط بیلبورد بر روی خودروهای در حال تردد بر روی پل اکتبر در مرکز قاهره، در پی وزش باد شدید و توفان شن ۱ نفر کشته و ۲ نفر زخمی شدند.

اضافه‌برداشت از چاه‌ها در استان‌های ایران در حال پرتاب کشور به "دره فرونشست" است!

 اضافه‌برداشت از چاه‌ها در استان‌های ایران در حال پرتاب کشور به "دره فرونشست" است!
2023-06-02T12:54:10+03:30
تصویری که به تازگی از شرایط اضافه برداشت از آبخوان‌های کشور منتشر شده، به خوبی فشار بر آبخوان‌ها و در نتیجه افزایش تهدید بزرگ فرونشست را نشان می‌دهد؛ خطری ک...

خوابگاه دخترانه دیگری در برزیل بر اثر آتش سوزی تخریب شد

خوابگاه دخترانه دیگری در برزیل بر اثر آتش سوزی تخریب شد
2023-06-02T12:21:48+03:30
کمتر از دو هفته پس از آتش‌سوزی در مدرسه شبانه‌روزی دخترانه ای که منجر به کشته شدن ۱۹ کودک شد، یک خوابگاه دخترانه در روستای گوایانان گویان در نزدیکی مرز برزیل...

وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۳/۱۲؛ تنفس هوای "قابل قبول" در آخرین روز هفته

 وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۳/۱۲؛ تنفس هوای "قابل قبول" در آخرین روز هفته
2023-06-02T12:27:29+03:30
هوای امروز شهر تهران در شرایط "قابل قبول" قرار دارد.

وعده پلیس عملی نشد؛ جاده چالوس دوباه یک‌طرفه شد + وضعیت ترافیکی راه‌ها

 وعده پلیس عملی نشد؛ جاده چالوس دوباه یک‌طرفه شد + وضعیت ترافیکی راه‌ها
2023-06-02T12:27:29+03:30
برخلاف اینکه رئیس پلیس راهور وعده داده بود در تعطیلات پیش رو جاده‌های شمالی یک طرفه نمی‌شوند اما به دلیل بار ترافیکی در محور چالوس، این جاده از صبح امروز یک...

"گوشت‌های شکار ضبط شده از شکارچیان" به مصرف چه کسانی می‌‌رسد؟!

 "گوشت‌های شکار ضبط شده از شکارچیان" به مصرف چه کسانی می‌‌رسد؟!
2023-06-02T12:27:29+03:30
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه هنگام دستگیری شکارچی غیرمجاز تمام گوشت‌های شکار همراه شگارچیان هم ضبط می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که "...

استان فارس در رتبه دوم خطر "فرونشست زمین"/ تهدید فرونشست متوجه ۳۸ شهر این استان

 استان فارس در رتبه دوم خطر "فرونشست زمین"/ تهدید فرونشست متوجه ۳۸ شهر این استان
2023-06-02T12:27:29+03:30
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه و شهرسازی گفت: از نظر گسترش و وسعت پهنه‌های فرونشستی زمین، استان فارس بعد از استان خراسان رضوی در مکان دوم در مقایسه با سایر ...

جابجایی زائران حرم امام خمینی( ره) با ناوگان حمل و نقل عمومی

جابجایی زائران حرم امام خمینی( ره) با ناوگان حمل و نقل عمومی
2023-06-02T11:00:46+03:30
معاون حمل و نقل عمومی از آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی ویژه ایام ارتحال امام (ره)خبر داد.

آغاز پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه جده از فردا

آغاز پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه جده از فردا
2023-06-02T09:56:08+03:30
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پرواز کاروان‌های زائران ایرانی خانه خدا به جده از روز شنبه سیزدهم خرداد آغاز می‌شود.

ترافیک سنگین در اکثر جاده‌های کشور/ بارش باران در فیروزکوه

ترافیک سنگین در اکثر جاده‌های کشور/ بارش باران در فیروزکوه
2023-06-02T09:56:05+03:30
رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از ترافیک سنگین در اکثر محورهای مواصلاتی کشور خبر داد.

مدارس غیردولتی باید شهریه اضافه دریافتی را به خانواده بازگردانند

 مدارس غیردولتی باید شهریه اضافه دریافتی را به خانواده بازگردانند
2023-06-02T09:34:08+03:30
رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: مدارسی که شهریه خارج از عرف اعلام و دریافت کرده‌اند، باید مبلغ اضافه را به خانواده‌ها بازگردانند، شهریه مدارس غیردولتی فعلاً...

سفر نمایندگان هلال احمر ایران به ایتالیا

سفر نمایندگان هلال احمر ایران به ایتالیا
2023-06-02T09:00:47+03:30
معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از سفر نمایندگان این سازمان به ایتالیا خبر داد.

پیش بینی رگبار و رعدوبرق در ۹ استان کشور

پیش بینی رگبار و رعدوبرق در ۹ استان کشور
2023-06-02T09:00:47+03:30
سازمان هواشناسی اعلام کرد: در ۹ استان کشور احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد.

احتمال بارش‌های رگباری در ارتفاعات شرق تهران/از رفتن به حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنید

احتمال بارش‌های رگباری در ارتفاعات شرق تهران/از رفتن به حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنید
2023-06-02T09:00:47+03:30
سازمان امداد و نجات هلال احمر از احتمال بارش‌های رگباری در ارتفاعات شرق تهران خبر داد و اعلام کرد:از مردم تقاضا می‌شود از رفتن به حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها ...

از میان حجاج ایرانی در بیمارستان‌های مدینه بستری نداریم

از میان حجاج ایرانی در بیمارستان‌های مدینه بستری نداریم
2023-06-02T08:47:25+03:30
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر گفت:در حال حاضر هیچ زائر ایرانی بستری در بیمارستان‌های مدینه نداریم.

 در دیدار معاون رئیس‌جمهور با زنان قهرمان کشتی چه گذشت؟

 در دیدار معاون رئیس‌جمهور با زنان قهرمان کشتی چه گذشت؟
2023-06-01T22:34:06+03:30
معاون رئیس‌جمهور گفت: بانوان قهرمان با وجود پوششی که برخی فکر می‌کنند مانع تحرک و کسب موفقیت است توانستند کشورهای بنیانگذار و صاحب سبک کشتی را پشت سر بگذارند.

از دستگیری ۱۳۷ خرده فروش موادمخدر تا سارقان زورگیر

از دستگیری ۱۳۷ خرده فروش موادمخدر تا سارقان زورگیر
2023-06-01T15:47:28+03:30
طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد از دستگیری ۱۳۷ خرده فروش مواد مخدر تا سارقان زورگیر که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند.

تمهیدات شرکت اتوبوسرانی تهران در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

 تمهیدات شرکت اتوبوسرانی تهران در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)
2023-06-01T15:14:09+03:30
روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای، از خدمات‌‌رسانی ناوگان اتوبوسرانی در مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خ...

احتمال تغییر در بدنه شهرداری تهران در چند هفته آتی

 احتمال تغییر در بدنه شهرداری تهران در چند هفته آتی
2023-06-01T15:14:09+03:30
با توجه به اتمام حکم مسئولیت برخی از شهرداران مناطق، مدیران و روسای شرکت‌ها و سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری تهران، احتمال دارد تغییراتی در بدنه شهرداری تهرا...

یارانه‌ بگیران بخوانند! / آغاز مرحله جدید طرح ملّی کالابرگ الکترونیک اعلام شد

 یارانه‌ بگیران بخوانند! / آغاز مرحله جدید طرح ملّی کالابرگ الکترونیک اعلام شد
2023-06-01T15:14:09+03:30
مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت رفاه اعلام کرد: مرحله جدید طرح ملّی کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خردادماه سال‌جاری برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد ام...

قاتل متواری نسیم صدقی به ایران بازگردانده شد

قاتل متواری نسیم صدقی به ایران بازگردانده شد
2023-06-01T14:27:26+03:30
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی، از دستگیری قاتل نسیم صدقی که به خارج از کشور متواری شده بود، خبر داد.

ارائه ۳۸۰۰ خدمت درمانی به زائران ایرانی در مدینه

ارائه ۳۸۰۰ خدمت درمانی به زائران ایرانی در مدینه
2023-06-01T14:00:45+03:30
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، از ارائه ۳۸۰۰ خدمت درمانی به زائران ایرانی در مدینه و در ۷ روز گذشته خبر داد.

خدمات رسانی اتوبوسرانی در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)

خدمات رسانی اتوبوسرانی در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)
2023-06-01T12:14:26+03:30
شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، برای زائران مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، تمهیدات ویژه ای پیش بینی کرده است.

آمادگی کامل پلیس برای عملیات اعزام زائران حج تمتع

آمادگی کامل پلیس برای عملیات اعزام زائران حج تمتع
2023-06-01T11:47:26+03:30
رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه عملیات اعزام زائران به سفر معنوی زیارت خانه خدا از سوم خرداد از ۲۱ فرودگاه بین المللی آغاز شده است، از آمادگی کامل پلیس...

معاونت صنایع‌دستی و شرکت پُست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

معاونت صنایع‌دستی و شرکت پُست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
2023-06-01T11:34:06+03:30
معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت ملی پُست ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

صدور گذرنامه زیارتی برای زائران عتبات عراق

صدور گذرنامه زیارتی برای زائران عتبات عراق
2023-06-01T11:07:55+03:30
فرمانده فراجا، از صدور گذرنامه زیارتی برای زائران عتبات عراق خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)