میرنیوز

قصورهای متعدد جهاد کشاورزی در تقویت و ارتقای نژاد مرغ ایرانی

قصورهای متعدد جهاد کشاورزی در تقویت و ارتقای نژاد مرغ ایرانی 2023-03-18T14:16:45+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از رسانه و ارتباطات دادگستری کل استان تهران، علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با موضوع «بررسی آخرین وضعیت تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین» که با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی و مسئول در این حوزه برگزار شد، با تشریح علل اهمیت مساله تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین گفت: از جمله مصادیق مقاوم شدن اقتصاد، کاهش وابستگی به خارج از کشور، ارزآوری و تأمین امنیت غذایی شهروندان، موضوع تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین است؛ اما متأسفانه به‌رغم پیگیری‌های به‌عمل آمده در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران و مراجع نظارتی تاکنون اقدام شایسته‌ای در این حوزه صورت‌نگرفته و این مساله همچنان مغفول مانده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه اهمیت تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین و نقش آن در پایداری امنیت غذایی کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سال ۱۳۶۲ با ورود گله‌های مرغ از کشور هلند، دانش فنی مرغ لاین وارد کشور شد و در ادامه با پیگیری‌های انجام شده و تلاش متخصصان داخلی، دست‌یابی به مرغ لاین داخلی از نوع نژاد آرین با هدف محافظت و نگهداری کامل از این دانش فنی از یک طرف و تأمین حداکثری بازار داخلی از نژاد آرین از طرف دیگر، یک مجموعه صنعتی مرتبط با تولید، تکثیر و ارتقا نژاد مرغ آرین در مجموعه بابلکنار با وسعت هزار و ۱۳۰ هکتار تأسیس شد.

کاهش ۶۵ درصدی سهم مرغ لاین آرین از بازار داخلی در مقایسه با دهه هفتاد

وی در ادامه تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده در دهه هفتاد، حدود ۷۵ درصد از نیاز بازار داخلی کشور از نژاد آرین تأمین می‌شد؛ اما به‌دلیل کوتاهی‌های فراوان از جانب دستگاه‌های متولی، سهم بازار داخلی از نژاد آرین به حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

ضرورت اصلاح و ارتقا نژاد مرغ لاین آرین

القاصی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت احیا مرغ لاین آرین دارای دو بُعد است، گفت: بُعد اول، اصلاح و ارتقا نژاد مرغ لاین آرین است؛ به‌نوعی که علاوه بر تأمین بازار داخلی، به‌عنوان یک مرکزیت برای این صنعت در بازار کشورهای منطقه ایفای نقش کند.

افزایش سهم بازار داخلی مرغ لاین آرین سبب کاهش وابستگی صنعت مرغ به خارج از کشور می‌شود

رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: بُعد دوم؛ افزایش سهم بازار داخلی از نژاد آرین به حداکثر میزان ممکن با تکثیر مرغ اجداد و مرغ مادر از نژاد ارتقا یافته آرین است تا وابستگی صنعت مرغ به خارج از کشور در بدو امر کاهش یافته و در نهایت قطع شود.

عدم ارائه برنامه اجرایی و عملیاتی مرتبط با زمان‌بندی تأمین گوشت مرغ کشور از محل نژاد داخلی آرین از سوی وزارت جهاد کشاورزی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارشات دریافتی از نهادهای نظارتی در خصوص قصورهای متعدد برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی و به‌طور خاص وزارت جهاد کشاورزی در اجرای تکالیف خود در خصوص برنامه‌های مرتبط با صنعت مرغ لاین آرین اظهار کرد: به‌رغم اینکه وزارت جهاد کشاورزی به‌عنوان سازمان متولی مستقیم در گزارش خود برنامه زمان‌بندی تأمین گوشت مرغ کشور از محل نژاد داخلی آرین را اعلام کرده بود؛ اما تاکنون برنامه‌ای اجرایی و عملیاتی مرتبط با این موضوع را ارائه نکرده است که جای تأمل دارد.

عقب‌ماندگی قابل تأمل در حوزه سهم بازار نژاد آرین با توجه به هدف‌گذاری انجام شده

القاصی اذعان کرد: به‌موجب این برنامه زمان‌بندی، در سال ۱۴۰۱ سهم نژاد آرین در بازار داخلی باید ۳۰ درصد می‌رسید و در سال آتی، این رقم باید به ۴۰ درصد برسد؛ این در حالی‌است که در حال حاضر، شش درصد از نیاز کشور از این سویه داخلی تأمین می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه عدم تفکیک وظایف و شناسایی مأموریت‌های نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف در اجرای صنعت مرغ لاین آرین را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر روش‌های حمایتی و بسته‌های پشتیبانی تشویقی-ترویجی برای توسعه مرغ آرین، برنامه اجرایی ندارد و با مشکلات و موانع متعددی رو به رو است.

وی تصریح کرد: در کنار این موضوع، پیرامون نوسازی و ارتقا سطح تأسیسات و تجهیزات آزمایشگاه‌ها و کارخانجات جوجه‌کشی و تهیه خوراک مرکز بابلکنار اقدامات و برنامه‌های عملیاتی خاصی در دستور کار قرار نگرفته است.

القاصی در ادامه با اشاره به کمرنگ شدن جاذبه‌های مرغ لاین آرین در بازارهای داخلی به‌دلیل عدم اصلاح و ارتقا نژاد آرین و سوق پیدا کردن رغبت بازار به سمت سویه‌های خارجی اذعان کرد: متأسفانه اطلاع‌رسانی عمومی از نژاد مرغ آرین به‌درستی انجام نمی‌شود و بر همین اساس، فرهنگ مصرف عموم مردم به سمت و سوی مرغ داخلی آرین هدایت و متمرکز نمی‌شود.

ضرورت ارائه برنامه مشخص از سوی وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور حمایت از نژاد مرغ آرین

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر ضرورت ارائه برنامه راهبردی مشخص از سوی وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور حمایت از نژاد مرغ آرین از طریق تأمین نیاز بازار داخلی اظهار کرد: در همین راستا؛ ضرورت دارد تا از جانب وزارت جهاد کشاورزی حمایت‌های مالی و برنامه‌های عملیاتی برای جبران خسارت به مرغ‌دارانی که با نژاد آرین در امر جوجه‌ریزی، تولید مرغ و تخم مرغ فعالیت دارند، تعریف و عملیاتی شود.

در ادامه این نشست، نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی از جمله وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اقدامات انجام شده پیرامون تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین توضیحاتی ارائه دادند و علل عدم دست‌یابی به برخی از اهداف تعیین شده را تشریح کردند.

القاصی در بخش دوم این نشست ضمن استماع اظهارات دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در اسرع وقت برنامه عملیاتی خود به‌منظور اصلاح و ارتقا نژاد مرغ لاین آرین و تکثیر آن را به سازمان بازرسی کل کشور، سازمان برنامه و بودجه، مراجع نظارتی و دادگستری کل استان تهران ارائه کند، گفت: در همین راستا، ضرورت دارد تا سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات بر عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در اجرای این صنعت مهم نظارت‌های لازم را داشته باشند.

دو راهبرد مهم و مشخص به‌منظور تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین

رئیس کل دادگستری استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود «ارتقا نژاد لاین آرین و رقابت‌پذیر کردن آن در بازارهای جهانی» و «تکثیر مرغ آرین با هدف تأمین حداکثری نیاز داخلی از این نژاد» را دو راهبرد مهم و مشخص به‌منظور تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین عنوان کرد و گفت: بدون ارتقا نژاد آرین داخلی، نه تنها اقبال عمومی در بازارهای جهانی به‌دست نمی‌آید، بلکه در داخل کشور نیز تقاضا در خصوص آن افزایش نخواهد داشت و بر همین اساس ضرورت دارد تا این دو راهبرد در پروژه اجرای مرغ لاین آرین مد نظر قرار گیرد.

اصلاح نژاد مرغ لاین داخلی آرین در طول سال‌های گذشته انجام نشده است

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه اصلاح نژاد مرغ لاین داخلی آرین در طول سال‌های گذشته انجام نشده و اقبال عمومی از جانب مرغ‌داران داخلی جهت جوجه‌ریزی از نژاد آرین کاهش یافته است؛ لذا پیشنهاد می‌شود تا به‌منظور اطمینان‌بخشی به مرغداران و حمایت از آن‌ها، برنامه خرید تضمینی مرغ از مرغ‌داران توسط وزارت جهاد کشاورزی در اسرع وقت تدوین و ابلاغ شود.

وی در ادامه بر ضرورت تدوین و ابلاغ سیاست واردات سویه‌های خارجی مرغ لاین با محوریت حمایت از سویه داخلی آرین به‌منظور افزایش سهم حداکثری این سویه در بازار داخلی از سوی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد تا سیاست پایدار وزارت جهاد کشاورزی در تأمین نیاز مرغ کشور از لاین داخلی، به موجب یک سند راهبردی توسط دولت تدوین و جهت اجرا به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شود تا مرغ‌داران کشور از بلاتکلیفی در خصوص اینکه ترکیب بازار داخلی از سویه‌های خارجی و داخلی چگونه خواهد بود، رها شوند و حداقل برای یک دوره چهار ساله، سیاست مشخص و منسجم تدوین و به مرغ‌داران ابلاغ شود.

بدون توجه به مشارکت بخش خصوصی پروژه احیا مرغ لاین آرین به نتیجه نمی‌رسد

القاصی با تاکید بر ضرورت تشریک مساعی دستگاه‌ها و نهادهای سیاست‌گذار در حوزه تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین با مرغ‌داران گفت: به‌منظور تسریع، تداوم و پایداری پروژه احیا مرغ لاین آرین تشریک مساعی میان دستگاه‌ها و نهادهای سیاست‌گذار در حوزه تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین، مرغ‌داران، اصناف و اتحادیه مرغ‌داران امری ضروری است؛ چرا که بدون توجه به مشارکت بخش خصوصی، این پروژه به‌سر منزل مقصود نخواهد رسید.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضرورت تسهیل فرایند اعطا تسهیلات لازم به تولیدکنندگان مرغ آرین از جمله تسهیل فرایند تأمین نهاده‌های دامی مورد نیاز و تسهیلات بانکی را مورد اشاره قرار داد و گفت: لازم است تا با هم‌افزایی و تعامل با بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه بسته‌های تدریجی-تشویقی توسعه مرغ لاین آرین در اسرع وقت از جانب نظام بانکی و وزارت جهاد کشاورزی عملیاتی شود.

وی همچنین ضرورت نوسازی، بهسازی و به‌روزرسانی تأسیسات، تجهیزات، کارخانجات و آزمایشگاه مجموعه صنعتی مرغ لاین در فریدون‌کنار از سوی وزارت جهاد کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و در عین حال بر تعامل سایر دستگاه‌های متولی و ذی‌ربط در این حوزه تاکید کرد.

ورود قوه قضائیه در حوزه تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین به‌منظور رفع موانع موجود است

القاصی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه ورود قوه قضائیه در حوزه تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین، در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی به‌منظور رفع موانع موجود و مساعدت به سایر دستگاه‌ها و از جمله وزارت جهاد کشاورزی است، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید ترتیبی اتخاذ کند که امور تحقیق و توسعه به‌طور مستمر و هماهنگ با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر مراکز علمی و دانشگاهی کشور با سرعت انجام گیرد و در کنار آن، ضمن انجام سرمایه‌گذاری لازم به‌منظور اصلاح و ارتقا نژاد مرغ لاین آرین، از ظرفیت‌های علمی و اجرایی بخش خصوصی به‌نحو اکمل استفاده شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران در بخش پایانی سخنان خود از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا موانع، آسیب‌ها و احیاناً اهمال و قصور دستگاه‌های متولی و مرتبط در حوزه تقویت و ارتقای مرغ لاین آرین را به دستگاه قضا منعکس کند تا اقدامات قانونی لازم انجام شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

وقوع ۸۰۰ تصادف جاده‌ای در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲

 وقوع ۸۰۰ تصادف جاده‌ای در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲
2023-03-24T12:31:22+04:30
سخنگوی طرح نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در طرح امداد نوروزی امسال، به حدود ۲۶ هزار نفر، امدادرسانی شده است، گفت: از شروع طرح نوروزی و ۲۴ اسفندم...

استفاده ۶۷۹۰۰۰ نفر از مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان

 استفاده ۶۷۹۰۰۰ نفر از مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان
2023-03-24T12:31:22+04:30
آمارهای ثبت‌شده نشان می‌دهد که تا روز سوم فروردین‌ماه جاری ۶۷۹هزار نفر از خدمات «اسکان نوروزی فرهنگیان» در استان‌های کشور استفاده کرده‌اند.

وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۱/۰۴؛ تنفس هوای "قابل قبول"

 وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۰۱/۰۴؛ تنفس هوای "قابل قبول"
2023-03-24T12:31:22+04:30
هوای امروز پایتخت در شرایط "قابل قبول" قرار دارد.

برنامه جهاد دانشگاهی برای توسعه پارک‌های علم و فناوری در ۱۴۰۲/ ورود واحد‌های پژوهشی برای "مهار تورم"

 برنامه جهاد دانشگاهی برای توسعه پارک‌های علم و فناوری در ۱۴۰۲/ ورود واحد‌های پژوهشی برای "مهار تورم"
2023-03-24T12:31:21+04:30
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: بیش از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور در پارک‌های علم و فناوری این نهاد داریم که با برنامه‌ریزی‌های جدید به این پارک‌ها وسعت خواهیم بخش...

۴ رویداد مهم و بسیار تأثیرگذار در زیست‌بوم شرکت‌های دانش‌ بنیان در سال ۱۴۰۱

 ۴ رویداد مهم و بسیار تأثیرگذار در زیست‌بوم شرکت‌های دانش‌ بنیان در سال ۱۴۰۱
2023-03-23T10:50:00+04:30
تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، انتخاب دکتر دهقانی به عنوان معاون علمی رئیس‌جمهور، مصوبه افزایش سرمایه صندوق نوآوری به ۱۰۰ همت و رکوردشکنی افزایش شرکت‌های...

افزایش ۲۰۰۰تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال ۱۴۰۱

 افزایش ۲۰۰۰تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال ۱۴۰۱
2023-03-22T18:10:04+04:30
معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افزایش ۲۰۰۰تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال گذشته خبر داد.

افزایش ۲۰۰۰ تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال ۴۰۱

 افزایش ۲۰۰۰ تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال ۴۰۱
2023-03-22T17:56:49+04:30
معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افزایش ۲۰۰۰ تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال گذشته خبر داد.

کدام دفاتر پلیس + ۱۰ در ایام نوروز باز هستند؟

 کدام دفاتر پلیس + ۱۰ در ایام نوروز باز هستند؟
2023-03-22T17:43:27+04:30
دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + ۱۰) منتخب در برخی از شهرها در روزهای ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ الی ۳ فروردین ۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۴ به متقاضیان خدمت‌رسانی خواهند ک...

آغازبه‌کار مجدد میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از پنجشنبه

 آغازبه‌کار مجدد میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از پنجشنبه
2023-03-22T17:03:29+04:30
میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از فردا پنجشنبه سوم فروردین ماه باز خواهند بود.

"حقوق اسفند ماه فرهنگیان" هنوز هم به‌صورت کامل پرداخت نشده است!/ شخص وزیر باید پاسخگو باشد!

 "حقوق اسفند ماه فرهنگیان" هنوز هم به‌صورت کامل پرداخت نشده است!/ شخص وزیر باید پاسخگو باشد!
2023-03-22T16:36:51+04:30
در حالی که روز گذشته اول فروردین‌ماه سرپرست بانک ملی اعلام کرد که "باقیمانده حقوق اسفندماه فرهنگیان پرداخت شده است" اما بر اساس اعلام فرهنگیان هنو...

سردار رادان: سفرهای نوروزی در کشور ۲۶درصد افزایش یافت

 سردار رادان: سفرهای نوروزی در کشور ۲۶درصد افزایش یافت
2023-03-22T15:43:33+04:30
فرمانده‌کل انتظامی کشور گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون میزان سفر در سراسر کشور نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۶درصد افزایش داشته است.

امدادگران هلا‌ل‌احمر برای امدادرسانی در بارش‌های شدید باران و برف به حالت آماده‌باش درآمدند!

 امدادگران هلا‌ل‌احمر برای امدادرسانی در بارش‌های شدید باران و برف به حالت آماده‌باش درآمدند!
2023-03-22T15:43:31+04:30
معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر از آماده‌‌باش امدادگران این جمعیت در ۷ استان کشور به‌دنبال پیش‌‌بینی بارش شدید و رگباری باران و بارش برف در ا...

"گشتی‌های یگان ویژه پلیس" برای مقابله با سرقت در نوروز به میدان آمدند

 "گشتی‌های یگان ویژه پلیس" برای مقابله با سرقت در نوروز به میدان آمدند
2023-03-22T14:50:16+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی و سخنگوی فراجا اعلام کرد: در راستای تامین امنیت حداکثری و کاهش دغدغه‌های به حق مردم، گشتی‌های یگان ویژه پلیس در ایام نوروز به گشتی‌ها...

اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با سرقت در نوروز تشدید شد

 اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با سرقت در نوروز تشدید شد
2023-03-22T14:10:14+04:30
رئیس پلیس آگاهی فراجا از تشدید اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با سرقت در نوروز خبر داد و گفت: در این ایام ماموران این پلیس در آماده‌باش صددرصدی هستند.

"جشنواره رمضانی" برج میلاد آغاز شد

 "جشنواره رمضانی" برج میلاد آغاز شد
2023-03-22T14:10:13+04:30
مدیرعامل برج میلاد با تشریح ویژه برنامه‌های نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان در این مجموعه فرهنگی گفت: امسال با توجه به تلاقی نوروز و ماه مبارک رمضان، ویژه‌برنا...

امدادگران هلا‌احمر برای امدادرسانی در بارش‌های شدید باران و برف به حالت آماده‌باش درآمدند!

 امدادگران هلا‌احمر برای امدادرسانی در بارش‌های شدید باران و برف به حالت آماده‌باش درآمدند!
2023-03-22T14:10:13+04:30
معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر از آماده‌ باش امدادگران این جمعیت در ۷ استان کشور به دنبال پیش‌‌بینی بارش شدید و رگباری باران و بارش برف در ا...

لزوم حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و پرهیز از هرگونه تظاهر به روزه‌خواری

 لزوم حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و پرهیز از هرگونه تظاهر به روزه‌خواری
2023-03-22T14:10:13+04:30
فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اطلاعیه‌ای صادر و بر لزوم اجتناب از تظاهر به روزه‌خواری و رعایت عفاف و حجاب تاکید ک...

"حقوق اسفند ماه فرهنگیان" هنوز هم به‌صورت کامل پرداخت نشده است!/ وزیر باید پاسخگو باشد!

 "حقوق اسفند ماه فرهنگیان" هنوز هم به‌صورت کامل پرداخت نشده است!/ وزیر باید پاسخگو باشد!
2023-03-22T13:03:29+04:30
در حالیکه روز گذشته اول فروردین ماه سرپرست بانک ملی اعلام کرد که "باقیمانده حقوق اسفند ماه فرهنگیان پرداخت شده است" اما بر اساس اعلام فرهنگیان هنو...

آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم از ۳۱ اردیبهشت

 آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم از ۳۱ اردیبهشت
2023-03-22T12:23:30+04:30
برنامه امتحانات نهایی خرداد ماه پایه دوازدهم اعلام شد.

خانه‌های خالی با متراژهای ۴۰۰ تا ۵۰۰ متری در زعفرانیه و قیطریه!

 خانه‌های خالی با متراژهای ۴۰۰ تا ۵۰۰ متری در زعفرانیه و قیطریه!
2023-03-22T11:43:29+04:30
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه آمار خانه‌های خالی در تهران به ۳۰۰ هزار نمی‌رسد، گفت: اغلب این خانه‌ها در مناطقی مانند زعفرانیه، قیطر...

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۱/۰۲؛ هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۲۰ استان

 هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۱/۰۲؛ هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۲۰ استان
2023-03-22T11:30:08+04:30
سازمان هواشناسی از تشدید فعالیت سامانه بارشی در کشور خبر داد و برای ۲۰ استان‌ هشدار آب‌گرفتگی، طغیان رودخانه‌ها، رانش زمین و خسارت به کشاورزان صادر کرد.

جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال بازگشایی شد/ کاهش ۱۵.۶درصدی تردد خودروها در محورهای برون‌شهری

 جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال بازگشایی شد/ کاهش ۱۵.۶درصدی تردد خودروها در محورهای برون‌شهری
2023-03-22T11:30:08+04:30
سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از بازگشایی جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال و کاهش ۱۵.۶درصدی تردد خودروها در محورهای برون‌شهری خبر داد.

معرفی ۴ مسیر ویژه "تور پیاده‌گردی" در محلات مرکزی شهر

 معرفی ۴ مسیر ویژه "تور پیاده‌گردی" در محلات مرکزی شهر
2023-03-22T11:03:31+04:30
همزمان با ایام نوروز، تورهای گردشگری در ۴ مسیر ویژه در محلات مرکزی پایتخت برپا شد.

سردار رادان: سفرهای نوروزی در کشور ۲۶ درصد افزایش یافت

 سردار رادان: سفرهای نوروزی در کشور ۲۶ درصد افزایش یافت
2023-03-22T10:50:09+04:30
فرمانده کل انتظامی کشور گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون میزان سفر در سراسر کشور نسبت به مدت مشابه پارسال۲۶درصد افزایش داشته است.

ثبت دومین روز از "هوای پاک" در دومین روز از سال ۴۰۲ تهران

 ثبت دومین روز از "هوای پاک" در دومین روز از سال ۴۰۲ تهران
2023-03-22T10:50:09+04:30
بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای امروز تهران هم با شاخص ۴۱ در شرایط "پاک" قرار دارد.

"بحران آب" مادر تمام بحران‌های محیط زیست!/ ۹۵۸۰ شهر و روستای کشور در "خطر فرونشست زمین"

 "بحران آب" مادر تمام بحران‌های محیط زیست!/ ۹۵۸۰ شهر و روستای کشور در "خطر فرونشست زمین"
2023-03-22T10:50:09+04:30
یک کارشناس محیط زیست گفت: "آب" مهم‌ترین عنصر محیط زیست است و در واقع "بحران آب" مادر تمام بحران‌های محیط زیست است؛ فرونشست زمین نیز ریشه...

رضایت رهبر انقلاب از خادمان سلامت پشتوانه معنوی برای خدمت مضاعف است

 رضایت رهبر انقلاب از خادمان سلامت پشتوانه معنوی برای خدمت مضاعف است
2023-03-22T10:36:53+04:30
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب، اظهار رضایت ایشان در سخنرانی نوروزی از عملکرد خادمان سلامت را پشتوانه‌ای معنوی برای اهتمام ...

ثبت دومین روز از "هوای پاک" در دومین روز از سال ۱۴۰۲

 ثبت دومین روز از "هوای پاک" در دومین روز از سال ۱۴۰۲
2023-03-22T10:36:53+04:30
بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای امروز تهران هم با شاخص ۴۱ در شرایط "پاک" قرار دارد.

وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران/ ترافیک نوروزی پایتخت با آبگرفتگی بزرگراه آزادگان

وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران/ ترافیک نوروزی پایتخت با آبگرفتگی بزرگراه آزادگان
2023-03-22T10:16:43+04:30
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ وضعیت ترافیکی پایتخت در دومین روز فروردین ماه را اعلام کرد.

آخرین وضعیت راه‌های کشور/ جاده چالوس بازگشایی شد

آخرین وضعیت راه‌های کشور/ جاده چالوس بازگشایی شد
2023-03-22T09:36:45+04:30
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: جاده چالوس که از شب گذشته به دلیل شرایط جوی بسته شده بود هم‌اکنون بازگشایی شده است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)