میرنیوز

۸۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی وارداتی است/ انجام سالانه ۲ میلیارد آزمایش در کشور

 ۸۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی وارداتی است/ انجام سالانه ۲ میلیارد آزمایش در کشور 2021-12-01T15:32:31+03:30

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمد صاحب‌الزمانی، عضو هیئت مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران در نشست خبری امروز این انجمن با بیان اینکه درآمد ناخالص ملی در هر سال پیش‌بینی و بودجه‌بندی بر آن اساس انجام می‌شود، اظهار داشت: تا دو سال پیش سرانه سلامت در کشور ما 5 تا 6 درصد بوده است. امسال این سرانه حدود 7.8 درصد است و نسبت به سرانه‌های دیگر خوب دیده نشده است‌ چرا که سرانه سلامت در کشورهای همسایه 15 تا 18 درصد و در کشورهای در حال توسعه 25 درصد است.

به گفته وی، سرانه سلامت ارتباط مستقیمی با در آمد ناخالص ملی دارد و انتظار می‌رود سیاست‌گذاران توجه بیشتری به افزایش سرانه سلامت، تعیین تعرفه واقعی آزمایشگاه‌ها داشته باشند.

وی ادامه داد: تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی باید تهیه و تأمین شوند، در این صورت آزمایشگاه‌های کوچک مجبور به تعطیلی هستند تنها راه این است که دولت در سرانه‌ها تجدیدنظر کند و سرانه سلامت را در اولویت اول خود قرار دهد. نظارت کافی از سوی وزارت بهداشت بر تخصیص ارز دولتی به شرکت‌ها وجود نداشته است و باید در صورت افزایش سرانه سلامت، نظارت زیادی از سوی وزارت بهداشت بر این تقسیم ارز صورت بگیرد.

صاحب‌الزمانی با بیان اینکه اگر ارز ترجیحی حذف شود باید دولت یارانه‌ای بدهد تا آزمایشگاه‌ها بتوانند به فعالیت مطلوب خود ادامه دهند زیرا 80 تا 90 درصد تجهیزات آزمایشگاهی از جمله مواد اولیه و کیت‌ها وارداتی است که نیاز به ارز دارد.

وی بیان داشت: اداره کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت یک‌ تشکیلات ستادی است که شرح وظایف مشخص دارد و می‌تواند بر تجهیزات پزشکی نظارت کند اما این وظیفه به اداره کل تجهیزات پزشکی محول شده که این اداره به هیچ وجه پاسخگوی آزمایشگاه‌ها نیست‌. این در حالی است که بیش از 5 هزار آزمایشگاه در کشور وجود دارد و 70 درصد خدمات تشخیصی از سوی آنها ارائه می‌شود.

نیاز به 5500 میلیارد تومان بودجه برای حذف ارز دولتی تجهیزات

در ادامه این نشست خبری، کمال‌الدین باقری، عضو هیئت مدیره انجمن درباره تبعات حذف ارز 4200 تومانی از تجهیزات آزمایشگاهی گفت: در جلسه‌ای که با اداره کل تجهیزات پزشکی داشتیم اعلام شد که اگر ارز دولتی تجهیزات آزمایشگاهی حذف شود5500 میلیارد تومان بودجه اضافه‌تر نیاز داریم که تجهیزاتی که در حال حاضر وارد می‌شود را وارد کنیم، در واقع ما با یک کسری بودجه 5500 میلیارد تومانی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: این هزینه در ابتدا به شرکت‌های وارداتی فشار وارد می‌کند و این شرکت‌ها نیز قیمت کالاها را افزایش خواهند داد و این افزایش قیمت نیز به مردم تحمیل می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود که در صورت حذف ارز دولتی، 300 درصد به هزینه‌های آزمایشگاهی اضافه شود.

وی ادامه داد: راهکار این است که در صورت حذف ارز ترجیحی، دولت افزایش درآمد حاصل از حذف ارز دولتی را به بخش درمان تزریق کند تا افزایش تعرفه در بخش آزمایشگاهی پوشش داده شود زیرا مردم متحمل هزینه‌های بسیار زیادی خواهند شد‌. حذف ارز دولتی تورم بیشتری را به بخش درمان اضافه خواهد کرد. تبعاتی از جمله کمبود برخی کیت‌ها در ابتدا به وجود خواهد آمد که باعث افزایش قیمت‌ها و نابسامانی در اقتصاد در حوزه آزمایشگاهی خواهد شد.

وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , کرونا ,

انجام سالانه 2 میلیارد تست در آزمایشگاه‌ها

در ادامه غلامرضا حمزه‌لو، مسئول بخش کنترل کیغیت خارجی این انجمن، با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز تاثیر زیادی در حوزه آزمایشگاهی دارد، تصریح کرد: کیت‌ها عموماً از منابع خارجی تامین می‌شود و قطعا تغییرات نرخ ارز بر آنها اثرگذار است. بسیاری از این مواد و کیت‌ها به موقع تهیه نمی‌شود و اگر بشود نیز محدودیت در تامین آنها از برندهای خوب وجود دارد و بسیاری از تشخیص‌ها و درمان‌ها و پیشگیری از بیماری‌ها، وابسته به خدمات آزمایشگاهی است.

وی افزود: حدودا 2 میلیارد تست در سال در آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود و مهم است به این توجه کنیم که تغییرات نرخ ارز بدون حمایت از مردم آنها را در دسترسی به این خدمات دچار مشکل خواهد کرد زیرا بیش از 80 درصد تعرفه آزمایش‌ها در بخش خصوصی توسط مردم پرداخت می‌شود و هرگونه تغییر در نظام تعرفه‌ای اگر همراه با پوشش بیمه‌ای نباشد، بار مالی مردم را زیاد خواهد کرد و درنهایت این بیماران هستند که از این موضوع متضرر خواهند شد.

حمزه‌لو در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر بروز قاچاق معکوس تجهیزات پزشکی به علت تخصیص ارز دولتی و چرایی عدم استفاده از سامانه تی‌تک برای جلوگیری از قاچاق این اقلام، اظهار داشت: سامانه تی‌تک در آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار نگرفته اما در حال حاضر شرکت‌هایی که در حال استفاده از ارز حمایتی هستند رصد می‌شوند تا این اقلام به مصرف‌کننده واقعی برسد؛ مسئولیت نظارت بر این امر، بر عهده اداره کل تجهیزات پزشکی است.

وی افزود: مشکل عمده‌ای که داریم این است که شرکت‌های وارد یا تولیدکننده قیمتی را برای محصول تعیین می‌کند اما ما در طول سال چندین بار شاهد افزایش قیمت تجهیزات هستیم و شرکت‌ها بار مالی را به آزمایشگاه‌ها منتقل می‌کنند و این در حالی است که تعرفه آزمایشگاه‌ها یک‌بار در سال تعیین می شود؛ علت این است که برخی از شرکت‌ها سودجویانه به قضیه نگاه می‌کنند که باعث تحمیل هزینه‌ها به مردم می‌شود‌.

باقری نیز در ادامه اظهار داشت: اداره کل تجهیزات پزشکی سامانه جداگانه‌ای برای رصد واحدهای آزمایشگاهی دارد و برای هر محصول کد IRC تعلق می‌گیرد و هر شرکتی که پروفرما ثبت می‌کند ملزم است که موارد وارداتی را در آن ثبت کند و کدهایی را نیز به آزمایشگاه‌ها داده‌اند که اگر مشکلی در توزیع کیت‌ها باشد آن را پیگیری می‌کنند.

باقری گفت: با این وجود برخی از همکاران ما در آزمایشگاه‌ها درخواست کیت به شرکت‌ها می‌دهند و در این سامانه ثبت شده است که کدام شرکت آن کیت را دارد؛ اما شرکت مذکور کیت را به آنها نمی‌دهد و به برخی از آزمایشگاه‌های دیگر داده می‌شود؛ آزمایشگاه‌ها این شکایات را در اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو ثبت می‌کند اما از سوی اداره کل جواب داده نمی‌شود و این گلایه وجود دارد.

50 درصد قیمت تمام شده در آزمایش‌ها مربوط به مواد مصرفی است

علی شیرین، عضو هیئت مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران با بیان اینکه حدود 50 درصد قیمت تمام شده در آزمایش‌ها مربوط به مواد مصرفی است، هشدار داد: اگر افزایش قیمت مواد مصرفی رخ دهد هزینه‌های تشخیصی بالا خواهد رفت. وقتی قیمت یک کیت بالا برود مطمئناً بر دسترسی مردم به خدمات تشخیصی تاثیر می‌گذارد، به این معنا که در آزمایشگاه‌های کوچک و متوسط اگر مواد مصرفی گران شود آن آزمایشگاه‌ها بالاجبار برخی آزمایش‌ها را از خدمات خود خارج می‌کنند و به تبع آن، دسترسی مردم به موار تشخیصی مختل می‌شود. باید در تمام مناطق مردم به خدمات آزمایشگاهی دسترسی داشته باشند و وابستگی ما به مواد مصرفی بیش از حرف پزشکی دیگر است.

وی ضعف نظارتی در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی را از دیگر چالش‌ها مطرح و عنوان کرد: نظارت بر تجهیزات پزشکی ضعیف است در حالی که سازمان نظام پزشکی و انجمن علوم آزمایشگاهی بدنه کارشناسی قوی دارد و می‌تواند در نظارت نقش مهمی داشته باشد‌.

وی ضمن درخواست از مسئولین برای مشارکت دادن تمام ذینفعان در تعیین قیمت تمام شده برای مواد و اقلام مصرفی آزمایشگاهی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم از مواد مصرفی نامرغوب استفاده کنیم زیرا فرآیند کنترل کیفی زیر نظر کارشناسان آزمایشگاه‌ها و وزارت بهداشت انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

سخت گیری در رسیدگی به پرونده ها از مصادیق ترک فعل مشهود است

سخت گیری در رسیدگی به پرونده ها از مصادیق ترک فعل مشهود است
2022-01-19T12:58:45+03:30
رئیس قوه قضائیه گفت:اعمال اغماض و یا سخت‌گیری بلاوجه در رسیدگی به پرونده‌ها از مصادیق ترک فعل مشهود محسوب می‌شود .

امانی: مشکلات آتش نشانان را در نامه ای به شهردار تهران گفته بودم

امانی: مشکلات آتش نشانان را در نامه ای به شهردار تهران گفته بودم
2022-01-19T12:35:25+03:30
رئیس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران اعلام کرد: در مهرماه تمامی مشکلات آتش نشانان را طی نامه‌ای به شهردار تهران اعلام کرده بودم. ...

ورود محموله اهدایی واکسن آسترازنکا به ایران از اسپانیا

ورود محموله اهدایی واکسن آسترازنکا به ایران از اسپانیا
2022-01-19T12:35:24+03:30
سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محموله اهدایی واکسن آسترازنکا از کشور اسپانیا به میزان ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار دز صبح امر...

آتش نشانان در خیابان بهشت/ تجمع آتش نشانان یک روز مانده به حادثه پلاسکو

آتش نشانان در خیابان بهشت/ تجمع آتش نشانان یک روز مانده به حادثه پلاسکو
2022-01-19T12:35:24+03:30
آتش نشانان تهرانی یک روز مانده به سالگرد پلاسکو در مقابل شهرداری تهران تجمع کردند. 

انجام مقاوم سازی پل های سواره رو پایتخت طی سه سال آینده/ پل های بهسازی نشده خطری ندارند

انجام مقاوم سازی پل های سواره رو پایتخت طی سه سال آینده/ پل های بهسازی نشده خطری ندارند
2022-01-19T12:32:04+03:30
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: در یک بازه زمانی دو الی سه ساله میتوانیم پل‌ های مقاوم سازی نشده پایتخت را مورد بهسازی و مقاوم سازی قرار دهیم.

پای درد دل آتش نشانان در سالگرد پلاسکو

پای درد دل آتش نشانان در سالگرد پلاسکو
2022-01-19T12:08:45+03:30
پنج سال از فاجعه پلاسکو می گذرد. سالگردی دیگر و وعده هایی دیگر در حالی که اینبار پلاسکو ساخته شده و بار دیگر دوباره ایستاده است. ۳۰ دی ماه ۹۵ بود که پلاسکو د...

دردسرهای دریافت مطالبات تامین اجتماعی از دولت/ ماجرای شریک اعتبار ۹۰ هزار میلیاردی

دردسرهای دریافت مطالبات تامین اجتماعی از دولت/ ماجرای شریک اعتبار ۹۰ هزار میلیاردی
2022-01-19T12:05:25+03:30
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران، در ارتباط با تخصیص ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بابت پرداخت بخشی از بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی، توضیحات...

چشم نگران بیماران به افزایش تعرفه‌های پزشکی/ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ چه‌قدر زیاد می‌شود؟

 چشم نگران بیماران به افزایش تعرفه‌های پزشکی/ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ چه‌قدر زیاد می‌شود؟
2022-01-19T11:58:44+03:30
اخیراً انتشار خبری مبنی بر تعیین قیمت تمام شده خدمات درمانی از سوی سازمان نظام پزشکی نگرانی مردم را برانگیخته اما ویزیت پزشکان در سال آینده چه قدر خواهد شد؟

پاشنه آشیل توسعه گردشگری ایران چیست؟ / تجربه موفق مالزی در نهادینه‌سازی توجه به گردشگری

 پاشنه آشیل توسعه گردشگری ایران چیست؟ / تجربه موفق مالزی در نهادینه‌سازی توجه به گردشگری
2022-01-19T11:58:44+03:30
رئیس انجمن علمی مطالعات گردشگری گفت: گردشگری باید در پیشانی و محور توسعه اقتصادی کشور قرار بگیرد تا تمامی نهادها و ارگان‌های حاکمیتی و خصوصی ضمن در اولویت ق...

پرونده زمین خواری سه هزار میلیاردی در جریان رسیدگی است

پرونده زمین خواری سه هزار میلیاردی در جریان رسیدگی است
2022-01-19T11:38:45+03:30
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: وزارت اطلاعات چندین پرونده را با موضوع زمین خواری مورد بررسی قرار داده که یکی از آن‌ها پرونده تخلف سه هزا...

۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور منتقل شدند

۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور منتقل شدند
2022-01-19T11:38:44+03:30
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

امکان استفاده رایگان دانش‌آموزان استثنایی و خانواده آنها از اماکن ورزشی

امکان استفاده رایگان دانش‌آموزان استثنایی و خانواده آنها از اماکن ورزشی
2022-01-19T11:15:24+03:30
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در تلاشیم فضاهای ورزشی تحت تملک وزارتخانه را که به ۴۰۰۰ مورد می‌رسد به صورت رایگان در اختیار تمام ...

بارش در جنوب و جنوب شرق کشور/ ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

بارش در جنوب و جنوب شرق کشور/ ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا
2022-01-19T11:15:24+03:30
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور از ورود سامانه جدید بارشی از مرزهای غربی کشور خبر داد. ...

آغاز نمایشگاه تخصصی تجهیزات تونل و فضاهای زیرزمینی مترو

آغاز نمایشگاه تخصصی تجهیزات تونل و فضاهای زیرزمینی مترو
2022-01-19T10:58:45+03:30
نمایشگاه تخصصی تجهیزات تونل و فضاهای زیرزمینی مترو، از تاریخ ۳۰ دی ماه لغایت ۳ بهمن ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌ المللی تهران برگزار می‌شود.

علائم اعتیاد کودکان به اینترنت/ راهکارهایی برای ترک عادات غلط

علائم اعتیاد کودکان به اینترنت/ راهکارهایی برای ترک عادات غلط
2022-01-19T10:58:45+03:30
دبیر دومین پویش کودکان سایبری علائم اعتیاد کودکان به اینترنت را عنوان کرد و راهکارهایی برای ترک ای عادات غلط مطرح کرد.

تشکیل کمیته «مبارزه با فساد» در صندوق بازنشستگی فولاد

تشکیل کمیته «مبارزه با فساد» در صندوق بازنشستگی فولاد
2022-01-19T10:45:28+03:30
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد از تشکیل کمیته مبارزه با فساد و سلامت اداری در این صندوق خبر داد.

امدادرسانی به بیش از ۵۱ هزار نفر در ۲۹ استان درگیر برف و کولاک

امدادرسانی به بیش از ۵۱ هزار نفر در ۲۹ استان درگیر برف و کولاک
2022-01-19T10:45:28+03:30
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: امدادگران هلال‌ احمر در پنج روز گذشته به بیش از ۵۱ هزار آسیب‌ دیده در این حوادث امدادرسانی کرده‌ اند.

متولیان اصلی در جزیره لارک حضور ندارند

متولیان اصلی در جزیره لارک حضور ندارند
2022-01-19T10:45:27+03:30
مدیرعامل بنیاد علوی گفت: قرار بود این جزیره قطب گردشگری شود. اما متولیان اصلی در این جزیره حضور ندارند. باید با مردم گفتگوی بیشتری کنیم. می‌بایست نقش لارک در...

آیا جامعه ایران، "تاب‌آور" است؟/ تشریح مختصات جامعه‌ با تاب‌آوری اجتماعی بالا

 آیا جامعه ایران، "تاب‌آور" است؟/ تشریح مختصات جامعه‌ با تاب‌آوری اجتماعی بالا
2022-01-19T10:52:02+03:30
رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد گفت: موضوع "تاب‌آوری اجتماعی" موضوعی است که به نسبت تاب‌‌آوری فردی، کمتر بر روی آن کار شد...

شناخت ذائقه گردشگران هندی در دستور کار رایزن بازرگانی قرار گرفت

شناخت ذائقه گردشگران هندی در دستور کار رایزن بازرگانی قرار گرفت
2022-01-19T10:32:05+03:30
تلاش برای شناخت ذائقه گردشگران هند در دستور کار رایزن بازرگانی اعزامی به هندوستان قرار گرفت تا گامی دیگر برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه وزارت میراث و سازمان توسع...

مترو در محدوده ایستگاه کرج تا هشتگرد روز جمعه سرویس‌ دهی ندارد

مترو در محدوده ایستگاه کرج تا هشتگرد روز جمعه سرویس‌ دهی ندارد
2022-01-19T10:18:46+03:30
سرویس‌ دهی خط ۵ مترو در محدوده ایستگاه‌ های کرج تا هشتگرد، به علت ادامه عملیات اجرایی پروژه تعمیرات اساسی شبکه برق بالاسری، جمعه ۱ بهمن‌ ماه سال جاری انجام ن...

نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی منطقه ۱۹ تهران سال آینده افتتاح می‌شود

 نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی منطقه ۱۹ تهران سال آینده افتتاح می‌شود
2022-01-19T10:25:23+03:30
شهردار منطقه ۱۹ تهران از افتتاح نیروگاه تولید انرژی خورشیدی ۱۰ کیلووات در سال آینده خبر داد.

آموزش و پرورش از پذیرش مسئولیت بازگشایی مدارس سرباز می‌زند؟!

 آموزش و پرورش از پذیرش مسئولیت بازگشایی مدارس سرباز می‌زند؟!
2022-01-19T10:25:23+03:30
اعلام چندین‌باره بازگشایی مدارس در ایام کرونا و جدی نبودن این فرآیند در میدان عمل، نه‌تنها گره‌ای از وضعیت آموزشی باز نکرده بلکه باعث تبدیل شدن آموزش حضوری ...

حامیان "صید مخرب ترال" را بشناسید! + اسامی و تصاویر

 حامیان "صید مخرب ترال" را بشناسید! + اسامی و تصاویر
2022-01-19T10:12:02+03:30
اعضای "کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان" با صدور بیانیه‌ای به‌صورت رسمی ضمن حمایت تمام‌قد از "صید ترال و پرورش گونه مهاجم تیلاپیای نیل...

تهران در روز هوای پاک آلوده است/ هشدار به گروه های حساس

تهران در روز هوای پاک آلوده است/ هشدار به گروه های حساس
2022-01-19T09:52:06+03:30
هوای تهران با شاخص ۱۱۳، برای گروه های حساس ناسالم است.

چندگانگی عملکرد ثبت اسناد از معضلات بزرگ دستگاه قضائی است

چندگانگی عملکرد ثبت اسناد از معضلات بزرگ دستگاه قضائی است
2022-01-19T09:52:05+03:30
جت‌الاسلام مرتضوی‌مقدم گفت: یکی از معضلات بزرگ ما در دستگاه قضائی چندگانگی عملکرد ثبت اسناد است؛ مانند ارائه گواهی عدم حضور که برخی دفاتر اسناد آن را صادر می...

گول هوای فریبنده جمعه را نخورید/ احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات

گول هوای فریبنده جمعه را نخورید/ احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات
2022-01-19T09:42:04+03:30
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات خبر داد.

بحران کاهش جمعیت "امنیت" کشور را به خطر می‌اندازد!/ فاصله چندانی تا "بسته‌شدن پنجره جمعیتی" نداریم!

 بحران کاهش جمعیت "امنیت" کشور را به خطر می‌اندازد!/ فاصله چندانی تا "بسته‌شدن پنجره جمعیتی" نداریم!
2022-01-19T09:45:23+03:30
یک فعال حوزه جمعیت و خانواده گفت: مردم کشورمان هنوز از آینده وحشتناک پیری جمعیت ایران اطلاع ندارند؛ اگر با این فرمان جلو برویم، اتفاقات بسیار بدی در انتظار ...

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خلال شیوع بی‌سابقه کرونا در اروپا

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خلال شیوع بی‌سابقه کرونا در اروپا
2022-01-19T09:02:04+03:30
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) به سران جهان هشدار داده است که همه گیری کرونا "اصلا به نقطه پایان نزدیک نیست."

درخواست "معاون وزیر" برای کاهش ۶۰درصدی حقوقش! + سند

 درخواست "معاون وزیر" برای کاهش ۶۰درصدی حقوقش! + سند
2022-01-19T09:05:22+03:30
"حبیب‌الله مهمانچی" به‌عنوان معاون وزیر کار وقت، خواستار کاهش ۶۰درصدی حقوق خود برای کمک به دولت شده بود!
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)