میرنیوز

برخی ایرانیان زندانی در خارج از کشور وضعیت مناسبی ندارند/ توضیحاتی برای ممنوع الخروجی‌ها

برخی ایرانیان زندانی در خارج از کشور وضعیت مناسبی ندارند/ توضیحاتی برای ممنوع الخروجی‌ها 2021-12-01T14:05:56+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مشترک معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه صبح امروز برگزار شد.

کاظم غریب آبادی معاون امور بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر ضمن تقدیر از معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، اظهار کرد: شرایطی که مدیریت جدید بر قوه قضائیه حاکم شده و رئیس جمهور نیز به تازگی کار خود را آغاز کرده است، فرصتی است که دیدگاه‌های متعالی آنان در خصوص ایرانیان خارج از کشور جنبه عملیاتی پیدا کند، به طوری که با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها به منظور تسهیل امور ایرانیان خارج از کشور و در رسیدگی به مسائل حقوقی قضائی آن‌ها نشستی را داشته باشیم.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه خاطر نشان کرد: قطعاً این اولین نشست نیست و آخرین نشست هم نخواهد بود و پیش از این نیز همکاری‌های بسیار خوبی صورت گرفته و نشست‌های هم‌اندیشی و هم‌فکری متعددی برگزار شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اراده و عزم جدی‌تری که در قوای سه‌گانه و دستگاه‌های ذیربط حاکم است بتوان نتایج خوبی را به دست آورد.

ایرانیان مقیم خارج از کشور سرمایه‌های ما هستند

غریب آبادی در ادامه بیان کرد: ما بیش از ۴ میلیون ایرانی در خارج از کشور داریم که تقریباً ۵ درصد ایران را شامل می‌شود و این یک سرمایه بزرگی برای کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در تمامی ادوار، ایرانیان خارج از کشور و ایرانیان داخل کشور برای مجموعه حاکمیت و نظام تفاوتی نداشته‌اند و اینگونه نبوده که فقط کسانی که در داخل کشور زندگی می‌کنند را جزو هموطنان خود تلقی کنیم و از ایرانیان خارج از کشور غافل باشیم.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در ادامه با اشاره به تسامح و تساهل در ارائه برخی تسهیلات به ایرانیان خارج از کشور عنوان کرد: ارائه برخی تسهیلات با تسامح بیشتری از منظر قوانین و مقررات به ایرانیان خارج از کشور صورت می‌گیرد و در حال حاضر این نگرش وجود دارد، اما لازم است که تقویت شود.

غریب آبادی در ادامه گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که هر ایرانی که قصد ورود به کشور را دارد بدون دغدغه بتواند وارد کشور شود و هر ایرانی که قصد سرمایه‌گذاری در داخل کشور را دارد اقدامات لازم برای آن برنامه‌ریزی و تسهیل شود و هر ایرانی که ابتکار و طرح نوآوری دارد باید برای او فضای لازم را فراهم کنیم و نباید از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور غافل شد چرا که ظرفیت بسیار متعالی دارد.

وی هدف از برگزاری این نشست را احصا مسائل حقوقی و قضائی ایرانیان خارج از کشور و تعیین راهکاری برای این مسائل دانست و گفت: پس از این جلسه مجموعه‌های کارشناسی ما باید دو تا سه هفته موضوعات مطرح شده در این جلسه را بررسی کنند و چهار تا شش هفته دیگر نیز نشست دوم را داشته باشیم تا گزارشی از اقدامات عملی برای ایرانیان خارج از کشور داشته باشیم.

ایرانیان مقیم خارج از کشور که می‌خواهند متوجه شوند در نظام قضائی پرونده دارند یا خیر به سفارتخانه‌ها مراجعه کنند

غریب آبادی عنوان کرد: هر ایرانی که می‌خواهد متوجه شود که در نظام قضائی ایران پرونده‌ای دارد یا خیر، می‌تواند به بخش‌های کنسولی سفارتخانه‌های ما مراجعه کند و ما سعی می‌کنیم با هماهنگی با واحدهای ذیربط قضائی پاسخ را در اسرع وقت اعلام کنیم.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در ادامه با اشاره به موضوع ممنوع الخروجی‌ها گفت: برخی از ایرانیان خارج از کشور این سوال را مطرح کردند که اگر زمانی به ایران آمدند آیا در هنگام بازگشت ممنوع‌الخروج هستند یا خیر. اخیراً ریاست قوه قضائیه در این خصوص اظهاراتی داشته‌اند و بخشنامه‌ای نیز صادر شده که حق افراد است تا زمانی که ممنوع‌الخروج شدند بلافاصله از موضوع مطلع شوند و در فرودگاه در جریان موضوع قرار نگیرند؛ همین بخشنامه نیز برای ایرانیان خارج از کشور تسری پیدا می‌کند.

غریب آبادی در ادامه خاطر نشان کرد: ایرانیان خارج از کشور اگر چنین سوالی را در ذهن داشتن می‌توانند مقدمتاً درخواست‌های خود را به بخش‌های کنسولی منعکس کنند و جواب لازم را از طریق وزارت امور خارجه برای آن‌ها ارسال خواهیم کرد تا سامانه دقیق‌تری برای این موضوع طراحی شود.

وی در ادامه بیان کرد: در خصوص ارائه خدمات الکترونیک قضائی در داخل کشور سامانه ثنا طراحی شده است، با رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در این خصوص صحبت کردم و قرار بر این شد تا جلسه مشترکی میان وزارت امور خارجه، مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه برگزار شود تا موانع موجود برای دسترسی به سامانه ثنا در خصوص ایرانیان خارج از کشور مرتفع شود، البته همه مشکلات در این زمینه مربوط به قوه قضائیه نیست باید هم افزایی لازم صورت گیرد تا الزامات اولیه فراهم و برآورده و شرایط استفاده از این سامانه به صورت آسان برای ایرانیان خارج از کشور فراهم شود.

اگر می‌شود هزینه صدور گواهی سوءپیشینه را کم کنید

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در ادامه و با اشاره به لزوم کاهش هزینه‌های ایرانیان خارج از کشور برای دسترسی به خدمات حقوقی و قضائی، گفت: از وزارت امور خارجه درخواست می‌کنم تا اگر امکان کاهش هزینه صدور گواهی سوءپیشینه وجود دارد مقدمات آن فراهم شود.

غریب آبادی در ادامه با تأکید بر ممنوعیت صدور احکامی برای منع ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور اظهار کرد: اقدام بسیار خوبی که از سوی ریاست وقت قوه قضائیه صورت گرفت این است که هیچ واحد قضائی نباید احکامی را صادر کند که مانع ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور شود که این اقدام، اقدامی متعالی به شمار می‌رود و این نظر قاطع نظام قضائی است و اگر همکاران در بخش‌های کنسولی با سوالی در این خصوص مواجه شدند بدانند که نظر نظام قضائی این است که مانعی برای ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به چالش موجود در خصوص زبان‌های نادر جهت ارائه خدمات حقوقی و قضائی به ایرانیان خارج از کشور، گفت: با توجه به اینکه مترجمان زبان‌های نادر کم هستند در این خصوص بخش بین‌الملل قوه قضائیه پیشنهادی را به وزارت امور خارجه داد تا بتوانیم مشکل پرونده‌هایی که با زبان نادر مواجه هستیم را رفع کنیم.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در ادامه گفت: برخی از ایرانیان خارج از کشور سوالات حقوقی در مورد برخی قوانین و مقررات دارند و در این خصوص درخواست توضیح و رفع ابهام دارند در این زمینه هم دستگاه قضائی و هم وزارت امور خارجه نهایت تلاش خود را می‌کند تا سریعاً به این درخواست‌ها پاسخ داده شود. طرحی در این زمینه در مرحله مقدماتی است و با وزارت امور خارجه در حال رایزنی هستیم تا تعدادی رایزن حقوقی و قضائی به صورت منطقه‌ای داشته باشیم.

وی بیان کرد: اینکه دفاتر خدمات الکترونیک قضائی امکان ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور را داشته باشد موضوع قابل توجهی است و قرار شد با وزارت امور خارجه در این زمینه صحبت کنیم تا بتوانیم این دفاتر را در برخی از کشورها راه‌اندازی کنیم.

غریب آبادی در ادامه به موضوع دو تابعیتی‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در خصوص ایرانیان با تابعیت دوگانه طبق قانون تابعیت مضاعف را شناسایی نمی‌کنیم و اینگونه نیست که این موضوع فقط مربوط به ایران باشد بلکه خیلی از کشورها نیز به همین شکل عمل می‌کند، اما ارائه خدمات کنسولی با دید تساهل فراهم شده و ادامه پیدا خواهد کرد. متأسفانه در این زمینه برخی از کشورهای اروپایی و غربی تلاش می‌کنند به این موضوع جنبه سیاسی دهند و بعضاً پیام‌هایی را صادر می‌کنند که هموطنان ایرانی ما به ایران سفر نکنند، تاکنون و در حدود چهار دهه گذشته کمتر از ۵۰ نفر ایرانی با تابعیت مضاعف بازداشت شده‌اند، لذا تبلیغات کشورهای غربی کاملاً مسموم، سیاسی و انحرافی است و ایرانیان خارج از کشور توجهی به این موضوعات نکنند و هر زمان که تصمیم گرفتند به کشور سفر کنند این موضوع را عملی کنند و با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد و اگر کسی جرمی مرتکب شده باشد طبق قواعد و مقررات با وی برخورد خواهد شد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در خصوص ایرانیان زندانی در زندان‌های خارج از کشور نیز گفت: موضوع قابل توجه در این زمینه این است که برخی از ایرانیان زندانی در زندان‌های خارج از کشور از لحاظ خدمات بهداشتی، سلامت و قضائی در شرایط مناسبی قرار ندارند. در این زمینه وزارت امور خارجه تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و تصمیم گرفتیم تا برنامه منسجمی را برای آن‌ها داشته باشیم. ایرانیانی که جرمی مرتکب شدند صرفاً باید مجازات آن جرم را تحمل کنند. وظیفه ما و دستگاه سیاست خارجی این است که از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم و در این زمینه یک راهکار انتقال محکومان با رضایت خود آن‌ها است و راه دیگر این است که با مقامات ذیربط در کشورهای هدف پیوسته در حال مذاکره برای رفع مشکلات ایرانیان زندانی در خارج از کشور باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود از امکان مساعدت به برخی از خانواده‌های ایرانیان زندانی در خارج کشور که خانواده‌های آن‌ها داخل کشور هستند خبر داد و گفت: خانواده‌های برخی از این زندانیان که در داخل کشور هستند ملجأیی جز ما ندارند لذا در این زمینه برای ارائه مساعدت به این خانواده‌ها می‌توان از ظرفیت بنیاد تعاون زندانیان استفاده کرد.

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور چندان فعال نبوده است

در ادامه سجادی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور گفت: طی چند سال گذشته شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، چندان فعال نبود درحالی که لازم بود تا ارگانی متولی رسیدگی به این موضوع باشد.

وی بیان داشت: در سال‌های اخیر در وزارت امور خارجه تلاش‌های زیادی شد تا ما بتوانیم عهده دار این موضوع باشیم که خوشبختانه در زمان ریاست آیت اله رئیسی به عنوان رئیس جمهور این شرایط فراهم شد.

معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد: ما در این معاونت موضوعات ایرانیان مربوط به خارج از کشور را پیگیری کرده و در این مسیر با مجلس شورای اسلامی نیز در ارتباط هستیم.

سجادی با اشاره به راه اندازی کارگروه‌هایی برای پیگیری امور ایرانیان خارج از کشور، افزود: نکته حائز اهمیت بحث استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور است همچنین بحث تسهیل در رفت و آمد هموطنان نیز باید دنبال شود.

وی با بیان اینکه حفظ هویت ایرانی و پاسداشت زبان فارسی مهم است گفت: ما باید پل ارتباطی برای ایرانیان ایجاد کنیم تا آن‌ها بتوانند از آورده خود برای کشورشان قدم بردارند از سویی دیگر نباید کشورهای دیگر با زبان فارسی بیگانه باشند چراکه گسترش زبان فارسی بسیار مهم است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

امانی: مشکلات آتش نشانان را در نامه ای به شهردار تهران گفته بودم

امانی: مشکلات آتش نشانان را در نامه ای به شهردار تهران گفته بودم
2022-01-19T12:35:25+03:30
رئیس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران اعلام کرد: در مهرماه تمامی مشکلات آتش نشانان را طی نامه‌ای به شهردار تهران اعلام کرده بودم. ...

ورود محموله اهدایی واکسن آسترازنکا به ایران از اسپانیا

ورود محموله اهدایی واکسن آسترازنکا به ایران از اسپانیا
2022-01-19T12:35:24+03:30
سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محموله اهدایی واکسن آسترازنکا از کشور اسپانیا به میزان ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار دز صبح امر...

آتش نشانان در خیابان بهشت/ تجمع آتش نشانان یک روز مانده به حادثه پلاسکو

آتش نشانان در خیابان بهشت/ تجمع آتش نشانان یک روز مانده به حادثه پلاسکو
2022-01-19T12:35:24+03:30
آتش نشانان تهرانی یک روز مانده به سالگرد پلاسکو در مقابل شهرداری تهران تجمع کردند. 

انجام مقاوم سازی پل های سواره رو پایتخت طی سه سال آینده/ پل های بهسازی نشده خطری ندارند

انجام مقاوم سازی پل های سواره رو پایتخت طی سه سال آینده/ پل های بهسازی نشده خطری ندارند
2022-01-19T12:32:04+03:30
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: در یک بازه زمانی دو الی سه ساله میتوانیم پل‌ های مقاوم سازی نشده پایتخت را مورد بهسازی و مقاوم سازی قرار دهیم.

پای درد دل آتش نشانان در سالگرد پلاسکو

پای درد دل آتش نشانان در سالگرد پلاسکو
2022-01-19T12:08:45+03:30
پنج سال از فاجعه پلاسکو می گذرد. سالگردی دیگر و وعده هایی دیگر در حالی که اینبار پلاسکو ساخته شده و بار دیگر دوباره ایستاده است. ۳۰ دی ماه ۹۵ بود که پلاسکو د...

دردسرهای دریافت مطالبات تامین اجتماعی از دولت/ ماجرای شریک اعتبار ۹۰ هزار میلیاردی

دردسرهای دریافت مطالبات تامین اجتماعی از دولت/ ماجرای شریک اعتبار ۹۰ هزار میلیاردی
2022-01-19T12:05:25+03:30
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران، در ارتباط با تخصیص ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بابت پرداخت بخشی از بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی، توضیحات...

چشم نگران بیماران به افزایش تعرفه‌های پزشکی/ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ چه‌قدر زیاد می‌شود؟

 چشم نگران بیماران به افزایش تعرفه‌های پزشکی/ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ چه‌قدر زیاد می‌شود؟
2022-01-19T11:58:44+03:30
اخیراً انتشار خبری مبنی بر تعیین قیمت تمام شده خدمات درمانی از سوی سازمان نظام پزشکی نگرانی مردم را برانگیخته اما ویزیت پزشکان در سال آینده چه قدر خواهد شد؟

پاشنه آشیل توسعه گردشگری ایران چیست؟ / تجربه موفق مالزی در نهادینه‌سازی توجه به گردشگری

 پاشنه آشیل توسعه گردشگری ایران چیست؟ / تجربه موفق مالزی در نهادینه‌سازی توجه به گردشگری
2022-01-19T11:58:44+03:30
رئیس انجمن علمی مطالعات گردشگری گفت: گردشگری باید در پیشانی و محور توسعه اقتصادی کشور قرار بگیرد تا تمامی نهادها و ارگان‌های حاکمیتی و خصوصی ضمن در اولویت ق...

پرونده زمین خواری سه هزار میلیاردی در جریان رسیدگی است

پرونده زمین خواری سه هزار میلیاردی در جریان رسیدگی است
2022-01-19T11:38:45+03:30
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: وزارت اطلاعات چندین پرونده را با موضوع زمین خواری مورد بررسی قرار داده که یکی از آن‌ها پرونده تخلف سه هزا...

۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور منتقل شدند

۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور منتقل شدند
2022-01-19T11:38:44+03:30
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

امکان استفاده رایگان دانش‌آموزان استثنایی و خانواده آنها از اماکن ورزشی

امکان استفاده رایگان دانش‌آموزان استثنایی و خانواده آنها از اماکن ورزشی
2022-01-19T11:15:24+03:30
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در تلاشیم فضاهای ورزشی تحت تملک وزارتخانه را که به ۴۰۰۰ مورد می‌رسد به صورت رایگان در اختیار تمام ...

بارش در جنوب و جنوب شرق کشور/ ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

بارش در جنوب و جنوب شرق کشور/ ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا
2022-01-19T11:15:24+03:30
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور از ورود سامانه جدید بارشی از مرزهای غربی کشور خبر داد. ...

آغاز نمایشگاه تخصصی تجهیزات تونل و فضاهای زیرزمینی مترو

آغاز نمایشگاه تخصصی تجهیزات تونل و فضاهای زیرزمینی مترو
2022-01-19T10:58:45+03:30
نمایشگاه تخصصی تجهیزات تونل و فضاهای زیرزمینی مترو، از تاریخ ۳۰ دی ماه لغایت ۳ بهمن ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌ المللی تهران برگزار می‌شود.

علائم اعتیاد کودکان به اینترنت/ راهکارهایی برای ترک عادات غلط

علائم اعتیاد کودکان به اینترنت/ راهکارهایی برای ترک عادات غلط
2022-01-19T10:58:45+03:30
دبیر دومین پویش کودکان سایبری علائم اعتیاد کودکان به اینترنت را عنوان کرد و راهکارهایی برای ترک ای عادات غلط مطرح کرد.

تشکیل کمیته «مبارزه با فساد» در صندوق بازنشستگی فولاد

تشکیل کمیته «مبارزه با فساد» در صندوق بازنشستگی فولاد
2022-01-19T10:45:28+03:30
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد از تشکیل کمیته مبارزه با فساد و سلامت اداری در این صندوق خبر داد.

امدادرسانی به بیش از ۵۱ هزار نفر در ۲۹ استان درگیر برف و کولاک

امدادرسانی به بیش از ۵۱ هزار نفر در ۲۹ استان درگیر برف و کولاک
2022-01-19T10:45:28+03:30
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: امدادگران هلال‌ احمر در پنج روز گذشته به بیش از ۵۱ هزار آسیب‌ دیده در این حوادث امدادرسانی کرده‌ اند.

متولیان اصلی در جزیره لارک حضور ندارند

متولیان اصلی در جزیره لارک حضور ندارند
2022-01-19T10:45:27+03:30
مدیرعامل بنیاد علوی گفت: قرار بود این جزیره قطب گردشگری شود. اما متولیان اصلی در این جزیره حضور ندارند. باید با مردم گفتگوی بیشتری کنیم. می‌بایست نقش لارک در...

آیا جامعه ایران، "تاب‌آور" است؟/ تشریح مختصات جامعه‌ با تاب‌آوری اجتماعی بالا

 آیا جامعه ایران، "تاب‌آور" است؟/ تشریح مختصات جامعه‌ با تاب‌آوری اجتماعی بالا
2022-01-19T10:52:02+03:30
رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد گفت: موضوع "تاب‌آوری اجتماعی" موضوعی است که به نسبت تاب‌‌آوری فردی، کمتر بر روی آن کار شد...

شناخت ذائقه گردشگران هندی در دستور کار رایزن بازرگانی قرار گرفت

شناخت ذائقه گردشگران هندی در دستور کار رایزن بازرگانی قرار گرفت
2022-01-19T10:32:05+03:30
تلاش برای شناخت ذائقه گردشگران هند در دستور کار رایزن بازرگانی اعزامی به هندوستان قرار گرفت تا گامی دیگر برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه وزارت میراث و سازمان توسع...

مترو در محدوده ایستگاه کرج تا هشتگرد روز جمعه سرویس‌ دهی ندارد

مترو در محدوده ایستگاه کرج تا هشتگرد روز جمعه سرویس‌ دهی ندارد
2022-01-19T10:18:46+03:30
سرویس‌ دهی خط ۵ مترو در محدوده ایستگاه‌ های کرج تا هشتگرد، به علت ادامه عملیات اجرایی پروژه تعمیرات اساسی شبکه برق بالاسری، جمعه ۱ بهمن‌ ماه سال جاری انجام ن...

نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی منطقه ۱۹ تهران سال آینده افتتاح می‌شود

 نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی منطقه ۱۹ تهران سال آینده افتتاح می‌شود
2022-01-19T10:25:23+03:30
شهردار منطقه ۱۹ تهران از افتتاح نیروگاه تولید انرژی خورشیدی ۱۰ کیلووات در سال آینده خبر داد.

آموزش و پرورش از پذیرش مسئولیت بازگشایی مدارس سرباز می‌زند؟!

 آموزش و پرورش از پذیرش مسئولیت بازگشایی مدارس سرباز می‌زند؟!
2022-01-19T10:25:23+03:30
اعلام چندین‌باره بازگشایی مدارس در ایام کرونا و جدی نبودن این فرآیند در میدان عمل، نه‌تنها گره‌ای از وضعیت آموزشی باز نکرده بلکه باعث تبدیل شدن آموزش حضوری ...

حامیان "صید مخرب ترال" را بشناسید! + اسامی و تصاویر

 حامیان "صید مخرب ترال" را بشناسید! + اسامی و تصاویر
2022-01-19T10:12:02+03:30
اعضای "کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان" با صدور بیانیه‌ای به‌صورت رسمی ضمن حمایت تمام‌قد از "صید ترال و پرورش گونه مهاجم تیلاپیای نیل...

تهران در روز هوای پاک آلوده است/ هشدار به گروه های حساس

تهران در روز هوای پاک آلوده است/ هشدار به گروه های حساس
2022-01-19T09:52:06+03:30
هوای تهران با شاخص ۱۱۳، برای گروه های حساس ناسالم است.

چندگانگی عملکرد ثبت اسناد از معضلات بزرگ دستگاه قضائی است

چندگانگی عملکرد ثبت اسناد از معضلات بزرگ دستگاه قضائی است
2022-01-19T09:52:05+03:30
جت‌الاسلام مرتضوی‌مقدم گفت: یکی از معضلات بزرگ ما در دستگاه قضائی چندگانگی عملکرد ثبت اسناد است؛ مانند ارائه گواهی عدم حضور که برخی دفاتر اسناد آن را صادر می...

گول هوای فریبنده جمعه را نخورید/ احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات

گول هوای فریبنده جمعه را نخورید/ احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات
2022-01-19T09:42:04+03:30
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات خبر داد.

بحران کاهش جمعیت "امنیت" کشور را به خطر می‌اندازد!/ فاصله چندانی تا "بسته‌شدن پنجره جمعیتی" نداریم!

 بحران کاهش جمعیت "امنیت" کشور را به خطر می‌اندازد!/ فاصله چندانی تا "بسته‌شدن پنجره جمعیتی" نداریم!
2022-01-19T09:45:23+03:30
یک فعال حوزه جمعیت و خانواده گفت: مردم کشورمان هنوز از آینده وحشتناک پیری جمعیت ایران اطلاع ندارند؛ اگر با این فرمان جلو برویم، اتفاقات بسیار بدی در انتظار ...

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خلال شیوع بی‌سابقه کرونا در اروپا

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خلال شیوع بی‌سابقه کرونا در اروپا
2022-01-19T09:02:04+03:30
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) به سران جهان هشدار داده است که همه گیری کرونا "اصلا به نقطه پایان نزدیک نیست."

درخواست "معاون وزیر" برای کاهش ۶۰درصدی حقوقش! + سند

 درخواست "معاون وزیر" برای کاهش ۶۰درصدی حقوقش! + سند
2022-01-19T09:05:22+03:30
"حبیب‌الله مهمانچی" به‌عنوان معاون وزیر کار وقت، خواستار کاهش ۶۰درصدی حقوق خود برای کمک به دولت شده بود!

یکهزار و ۷۳۸ هکتار از اراضی ساحلی رفع تصرف شده‌اند

 یکهزار و ۷۳۸ هکتار از اراضی ساحلی رفع تصرف شده‌اند
2022-01-19T09:05:22+03:30
دادستان کل کشور در جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال گفت: حسب آراء صادره، در مجموع ۳۷ هزار و ۸۱۶ هکتار از اراضی ملی به بیت‌المال اعاده و هزار و ۷۳۸ هکتار ا...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)