میرنیوز

وزارت بهداشت آمار پزشکان فعال کشور را ندارد اما مخالف افزایش تعداد پزشک است! + نمودار و مستندات

 وزارت بهداشت آمار پزشکان فعال کشور را ندارد اما مخالف افزایش تعداد پزشک است! + نمودار و مستندات 2021-11-25T12:42:27+03:30

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی، حق مسلم مردم جامعه است بنابراین سیاستگذارن وظیفه دارند این دسترسی را تسهیل کنند.

مسئله کمبود پزشک یکی از مشکلاتی است که بیماران به خصوص در مناطق محروم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ اگرچه بارها نمایندگان مجلس و کارشناسان حوزه سلامت نسبت به بحران کمبود پزشک در آینده نزدیک هشدار داده‌اند اما وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی آموزش پزشکی زیر بار مسئله کمبود پزشک نمی‌رود.

چندوقت پیش بود که معاون آموزشی وزارت بهداشت، در واکنش به گزارش تسنیم از پایین بودن سرانه پزشک در ایران، کمبود پزشک در کشور را تکذیب و سرانه پزشک به ازای 10 هزار نفر جمعیت را 17.1 پزشک اعلام کرد!

آماری که بعد از چند روز توسط خود او نقض شد و باقری‌فرد اذعان داشت که این آمار، بدون احتساب پزشکان فوت شده یا خارج شده از چرخه خدمت است! 

وی همچنین گفت: ما در چند روز اخیر از سازمان نظام پزشکی درخواست کرده‌ایم که آمار دقیق‌تری از پزشکان به ما بدهد.

اول آذر ماه سال جاری محمد رئیس زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره سرانه پزشک به ازای جمعیت گفت: "آماری که ما تأیید می‌کنیم، 15.9 پزشک به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت است که مورد تأیید وزارت بهداشت نیز هست و با 53 هزار دانشجوی پزشکی موجود، به آمار 18 پزشک به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت در آینده خواهیم رسید و این عدد از آمار منطقه بالاتر خواهد بود."

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در پاسخ به این سؤال تسنیم که "آیا آمار ارائه شده شامل پزشکان فوت‌شده یا خارج شده از چرخه خدمت نیز هست؟" اذعان داشت: «148هزار و 932 پزشک عضو سازمان نظام پزشکی هستند اما آمار دقیقی که بتوان گفت چند نفر از آنها غیرفعال هستند یا در قید حیات نیستند و مهاجرت کرده‌اند را فعلاً نداریم زیرا باید از سامانه‌های ثبت احوال و گذرنامه برای ارائه آمار دقیق استفاده کنیم و برنامه داریم که آمار پزشکان فعال را دقیق و به روز کنیم!!»

با توجه به این اظهارات، مشخص نیست که وزارت بهداشت، در شرایطی که آمار دقیقی از تعداد پزشکان فعال در عرصه خدمت رسانی به بیماران ندارد؛ چگونه مسئله کمبود پزشک را انکار می‌کند؟!

چند هفته پیش بود که کبگانیان، قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از مصوبه افزایش حداقلی پذیرش 3000 دانشجوی پزشکی به ظرفیت موجود کشور طی بازه زمانی حداقل 5 سال خبر داد.

موضوعی که با مقاومت و انتقادات گسترده‌ و البته عجیب از سوی برخی مسئولان نظام سلامت و فعالین صنفی پزشکی روبرو شد!

معاون آموزشی وزارت بهداشت، مخالفت صریح خود را با افزایش سالیانه 3 هزار نفر (حدود 40 درصد) ظرفیت پزشکی کشور، اعلام کرد و آن را مغایر با بررسی‌های کارشناسی وزارت بهداشت و تهدیدکننده سلامت مردم دانست.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در توجیه این مخالفت خود با افزایش 3000 نفری ظرفیت پزشکی گفت: «افزایش دسترسی مردم به پزشک، فقط از طریق افزایش ظرفیت پزشکی محقق نمی‌شود؛ تا زمانی که نظام سطح بندی و ارجاع با اولویت خدمات ارتقای سلامت و پیشگیری و فرآیند بومی گزینی پزشکان و نظام پرداخت عادلانه اصلاح نشود، حتی اگر ظرفیت‌ها را چندبرابر کنیم، بازهم مشکل دسترسی به پزشک در مناطق محروم را خواهیم داشت.»

این اظهارات عجیب در شرایطی صورت گرفت که اولاً وزارت بهداشت هنوز آمار دقیقی از پزشکان فعال در عرصه خدمت برای ارائه کردن ندارد و ثانیاً این سؤال اساسی مطرح می‌شود که چه نهادی جز خود وزارت بهداشت، مسئولیت اجرای طرح‌هایی نظیر نظام سطح بندی و ارجاع و بومی‌گزینی پزشکان را بر عهده دارد؟!

مخالفت با افزایش 3000 نفری ظرفیت پزشکی تنها به وزارت بهداشت ختم نشد و مرندی به عنوان رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور نیز طی نامه‌ای به رئیس جمهور، درباره مشکل دسترسی مردم مناطق محروم به پزشک نوشت: "همانگونه که مستحضرید طی سالهای گذشته قوانین متعددی مثل طرح نیروی انسانی و قانون عدالت آموزشی، جهت تامین پزشک عمومی و متخصص برای مناطق محروم تصویب شده است. قانون اخیر آن در سال 1389 مصوب و در سال 1392 اصلاح شد و فارغ التحصیلان مشمول این قانون (که موظفند 3 برابر مدت تحصیل، که برای پزشک عمومی 21 سال و برای پزشک متخصص 12 سال است و 30 درصد ورودی‌های هر رشته محل را شامل می‌شوند) صرفا در مناطق محروم باید کار کنند. این افراد به تدریج و از سال 1399 وارد بازار کار شده و می‌شوند. به نظر می‌رسد با بکار گیری این فارغ التحصیلان عملا مشکل مناطق محروم نیز حل خواهد شد."

در پی این نامه، شجاعی، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در صفحه مجازی خود به این نامه واکنش نشان داد و نوشت: آقای دکتر مرندی در نامه به رئیس جمهور، اجرای قانون عدالت آموزشی را بعنوان یکی از دلایل مخالفت خود با افزایش ‎ظرفیت پزشکی  برشمرده‌اند. این درحالی است که تاکنون وزارت بهداشت از اجرای این قانون سرباز زده است!

وی با انتشار نمودار زیر افزود: "بررسی‌ نتایج کنکور 1400 حاکی از تداوم تخلف وزارت بهداشت در پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی است؛ پذیرش دانشجویان سهمیه مناطق محروم در رشته پزشکی و دندانپزشکی به ترتیب 6 و 8 درصد بوده، در حالی که براساس قانون عدالت آموزشی باید 30 درصد باشد!

پزشک , پزشک خانواده , سازمان نظام پزشکی , دانشگاه های علوم پزشکی ایران , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: «اکنون وزارت بهداشت با چالش‌های عدیده‌ای روبرو است که متاسفانه برخی موضع گیری‌ها این شائبه را ایجاد می‌کند که اراده‌ای برای حل مشکلات در بدنه تصمیم‌گیری این وزارتخانه وجود ندارد و دلایل شفاف و روشنی هم برای سر باز زدن از رفع این مشکلات از طرف مسئولان ارائه نمی‌شود؛ مسئله کمبود پزشک و لزوم افزایش ظرفیت هم از همین موارد است و مشکل مردم در دسترسی به پزشک در مناطق مختلف قابل انکار نیست. کمیسیون اصل 90 بنا بر وظیفه قانونی خود در نظارت بر اجرای قوانین و رفع نیاز مردم این موضوعات را پیگیری می‌کند.»

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز سوم آذر ماه با تاکید بر اینکه مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در دستور کار قرار دارد،‌ شاخص‌های سرانه پزشک عمومی و متخصص را "نگران‌کننده" توصیف و ابراز کرد: مصوبه ستاد نقشه جامع علمی کشور درباره افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد. با نگاهی به گذشته، زمانی که 27 دانشگاه پزشکی در کشور داشتیم، ظرفیت جذب دانشجو همین بوده است و اکنون که 57 دانشگاه پزشکی (حدود 15 دانشکده مستقل پزشکی) داریم، باز هم جذب دانشجو تغییری نکرده است!! به ازای هر 10 هزار جمعیت 16 پزشک داریم. آمار پزشکان متخصصمان 50 درصد پزشکان عمومی است، اگر بخواهیم تنها پزشک خانواده را با شاخص یک پزشک برای 500 نفر تا یک پزشک برای 2500 نفر(آمار کشورهای سطح پایین) اجرایی کنیم؛ در شاخص اول نیازمند 160 هزار پزشک هستیم. برخی استدلال پزشک بیکار را به کار می برند! باید گفت شاید در تهران پزشک بیکار داشته باشیم اما در سطح ملی توزیع پزشک درست انجام نشده است."

نقشه زیر نیز این سخنان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی را تأیید می‌کند. نقاط پررنگتر، شهرهایی هستند که سرانه پزشک در آنها به نسبت جمعیت بالاتر است.

پزشک , پزشک خانواده , سازمان نظام پزشکی , دانشگاه های علوم پزشکی ایران , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

نمودار زیر نیز پراکندگی و توزیع پزشکان در استانهای کشور را نشان می‌دهد؛ همانطور که مشاهده می‌شود سرانه پزشک در تهران چند برابر سایر استانهاست( البته این آمار نیز بر اساس تعداد اعضای سازمان نظام پزشکی محاسبه شده است)

پزشک , پزشک خانواده , سازمان نظام پزشکی , دانشگاه های علوم پزشکی ایران , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , برای مثال در نمودارهای زیر سرانه پزشک در تهران با همین سرانه در سیستان و بلوچستان مقایسه شده است. 

پزشک , پزشک خانواده , سازمان نظام پزشکی , دانشگاه های علوم پزشکی ایران , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

پزشک , پزشک خانواده , سازمان نظام پزشکی , دانشگاه های علوم پزشکی ایران , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

نمودارهای فوق نشان می‌دهد علاوه بر اینکه توزیع پزشک در تهران نسبت به جمعیت، بیش از سایر استانهاست، حتی در شهرهای اطراف تهران نیز دسترسی به پزشک بسیار کمتر از مرکز استان است! 

البته به گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حتی اگر این توزیع در سطح ملی با شاخص مناسب توزیع شود، باز هم با مشکل جدی مواجه هستیم و بنابراین نیاز است علاوه بر اجرای نظام ارجاع، پزشک خانواده و سایر قوانین بر زمین مانده نظام سلامت، فکری نیز به حال بحران کمبود پزشک در آینده به خصوص در مناطق محروم کرد. 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

منتظری رئیس دیوانعالی و حشمتی مهذب دادستان انتظامی قضات می شوند

منتظری رئیس دیوانعالی و حشمتی مهذب دادستان انتظامی قضات می شوند
2021-12-07T23:57:45+03:30
تغییرات مدیریتی در قوه قضائیه با دو انتصاب جدید پیگیری می شود.

موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

موحدی آزاد دادستان کل کشور شد
2021-12-07T23:17:46+03:30
با صدور حکمی از سوی رئیس قوه قضائیه محمد موحدی آزاد به سمت دادستان کل کشور منصوب شد.

پرداخت نوبت ششم وام ضروری بازنشستگان کشوری

پرداخت نوبت ششم وام ضروری بازنشستگان کشوری
2021-12-07T19:31:05+03:30
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: نوبت ششم و آخرین نوبت از مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول با اعتبار سال ۱۳۹۹، پرداخت شد.

امکان ایجاد سوابق بیمه ای برای دانشجویان در دوران تحصیل فراهم شد

امکان ایجاد سوابق بیمه ای برای دانشجویان در دوران تحصیل فراهم شد
2021-12-07T19:31:04+03:30
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل نیز برای خود سوابق بیمه‌ای ایجاد کرده و تحت پوشش طرح بیمه دانشجویی قرار گیرند.

مسئولان باید فریاد مردم و مطالبه گری آن‌ها را بشنوند

مسئولان باید فریاد مردم و مطالبه گری آن‌ها را بشنوند
2021-12-07T19:17:45+03:30
شهردار تهران گفت: در گام دوم انقلاب باید عینیت شعارهای خود را روی زمین به جهان نشان دهیم. مسئولان باید فریاد مردم و مطالبه گری آنها را بشنوند این آزادی مدنظر...

نوبت ششم وام ضروری بازنشستگان کشوری امروز پرداخت می‌شود

نوبت ششم وام ضروری بازنشستگان کشوری امروز پرداخت می‌شود
2021-12-07T19:04:24+03:30
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: نوبت ششم و آخرین نوبت از مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول با اعتبار سال ۱۳۹۹ امروز (سه شنبه) پ...

شرکت‌های صوری شناسایی و دست افراد کلاهبردار و سودجو کوتاه شود

شرکت‌های صوری شناسایی و دست افراد کلاهبردار و سودجو کوتاه شود
2021-12-07T17:31:05+03:30
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: نظارت بر فعالیت شرکتها باید با دقت بیشتری صورت پذیرد و شرکت‌های صوری شناسایی و دست افراد کلاهبردار و سودجو کوتاه شود.

مدیر مسئول وقت پایگاه خبری بورس نیوز مجرم شناخته شد

مدیر مسئول وقت پایگاه خبری بورس نیوز مجرم شناخته شد
2021-12-07T17:04:26+03:30
سخنگوی هیات منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی گفت: هیات منصفه، مدیر مسئول وقت پایگاه خبری بورس نیوز را به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر با اکثریت آرا در مو...

از توقیف ۱۴۶ کیلو مواد مخدر در آزادگان تا دستگیری ۴ شرور در شرق تهران

از توقیف ۱۴۶ کیلو مواد مخدر در آزادگان تا دستگیری ۴ شرور در شرق تهران
2021-12-07T17:04:26+03:30
در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

تلاش برای استرداد ۱۵ شیء تاریخی به ایران

تلاش برای استرداد ۱۵ شیء تاریخی به ایران
2021-12-07T17:04:25+03:30
مدیرکل حقوقی و املاک وزارت میراث‌فرهنگی از استرداد ۱۵ شیء تاریخی به ایران خبر داد و گفت: همیشه به دوبند از قطعنامه ۱۹۷۰ سازمان ملل درباره استرداد اموال تاریخ...

کشف نمادهای بین‌النهرین باستان در دروازه پارسه

کشف نمادهای بین‌النهرین باستان در دروازه پارسه
2021-12-07T16:24:24+03:30
کاوش‌های باستان‌شناسی هیأت مشترک ایرانی _ ایتالیایی در محوطه باستانی دروازه پارسه در تل‌آجری به کشف آجرهای لعاب‌دار برجسته منتهی شد.

تعقیب مسئولان به خاطر "ترک فعل" صرفا کیفری نیست/جزئیات استرداد متهم پرونده کلاهبرداری ۱۲ هزار میلیاردی از روسیه

 تعقیب مسئولان به خاطر "ترک فعل" صرفا کیفری نیست/جزئیات استرداد متهم پرونده کلاهبرداری ۱۲ هزار میلیاردی از روسیه
2021-12-07T16:31:03+03:30
سخنگوی قوه قضائیه گفت: بسیاری از ترک فعل‌ها فاقد ضمانت اجرای کیفری هستند اما به این معنی نیست که مسئولی ترک فعل کند هیچ مسئولیتی ندارد، او مسئولیت کیفری ندا...

"کیک حشیش" چیست؟/ عوارض جبران‌ناپذیر مصرف "کانابیس‌ها"

 "کیک حشیش" چیست؟/ عوارض جبران‌ناپذیر مصرف "کانابیس‌ها"
2021-12-07T16:31:03+03:30
مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن تشریح انواع "کانابیس‌ها"، عوارض جبران‌ناپذیر مصرف آنها را تشریح کرد.

نقش عمده موتورسیکلت‌های کاربراتوری در آلایندگی/لزوم ارائه تسهیلات ارزان برای تعویض موتورسیکلت‌ کاربراتوری

 نقش عمده موتورسیکلت‌های کاربراتوری در آلایندگی/لزوم ارائه تسهیلات ارزان برای تعویض موتورسیکلت‌ کاربراتوری
2021-12-07T16:31:03+03:30
دبیر کل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: موتورسیکلت‌های کاربراتوری نقش عمده‌ای در آلایندگی هوای کلانشهرها دارند، گفت: دولت باید تسهیلات ارزان قیمتی را به ص...

تهران محلی برای یک زندگی سالم نیست/جبران پسرفت حمل و نقل عمومی با کمک دولت

 تهران محلی برای یک زندگی سالم نیست/جبران پسرفت حمل و نقل عمومی با کمک دولت
2021-12-07T16:31:03+03:30
عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: تهران محلی برای یک زندگی سالم نیست مگر اینکه دولت و همه دستگاه‌های مسئول از جمله شهرداری تهران به صورت عا...

گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان‌های اجرایی اعمال می‌شود

گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان‌های اجرایی اعمال می‌شود
2021-12-07T16:01:05+03:30
وزیر کشور از آغاز نخستین فاز طرح هوشمند بیماری کرونا در دستگاههای اجرایی خبر داد و گفت: گام نخست طرح مدیریت هوشمند از شنبه درباره سازمان‌های اجرایی اعمال می‌...

نبود ناوگان هوایی تخصصی، چالش مهم اطفای حریق جنگل‌ها

نبود ناوگان هوایی تخصصی، چالش مهم اطفای حریق جنگل‌ها
2021-12-07T15:47:46+03:30
مدیر کل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گسترگی عرصه‌های منابع طبیعی، صعب العبور بودن مناطق تحت حریق، کمبود شدید نیروی انسانی ماهر، ...

کشف شکلات‌های تریاکی در فرودگاه امام

کشف شکلات‌های تریاکی در فرودگاه امام
2021-12-07T15:47:45+03:30
فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری از کشف هفت کیلوگرم تریاک جاسازی شده در بسته‌های شکلات ارسالی به کشور آلمان در فرودگاه امام (ره) خبر داد. ...

حفاظت از تالاب‌های کشور وظیفه تک تک مردم است

حفاظت از تالاب‌های کشور وظیفه تک تک مردم است
2021-12-07T15:47:45+03:30
مدیر طرح حفاظت از تالاب‌ها در جریان پویش پهلوان تالاب از رویکرد این پویش برای محافظت از تالاب‌های کشور گفت.

امکان گفت‌وگوی دانش‌آموزان با رئیس جمهور از طریق شبکه شاد

امکان گفت‌وگوی دانش‌آموزان با رئیس جمهور از طریق شبکه شاد
2021-12-07T15:47:45+03:30
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش روند ارسال فیلم های دو دقیقه ای بخش گفت و گو با رئیس جمهوری پرسش مهر ریاست‌جمهوری را اعلام کرد. ...

مسائل زیست‌محیطی از اصلی‌ترین دغدغه مردم است/ نسبت به محیط زیست بی‌مبالاتی کرده‌ایم

مسائل زیست‌محیطی از اصلی‌ترین دغدغه مردم است/ نسبت به محیط زیست بی‌مبالاتی کرده‌ایم
2021-12-07T15:47:44+03:30
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از اصلی‌ترین موضوعات کشور مسائل محیط زیستی است و مدیری موفق خواهد بود که بتواند یک معضل و مشکل محیط زیستی را در حوزه تحت...

افزایش پوشش بیمه‌ای تجهیزات توانبخشی در دستور کار

افزایش پوشش بیمه‌ای تجهیزات توانبخشی در دستور کار
2021-12-07T15:47:44+03:30
وزیر تعاون، کار رو رفاه اجتماعی ضمن بیان اینکه کاهش هزینه‌های تولید داخلی و توسعه پوشش بیمه‌ای در حوزه تجهیزات توانبخشی را با جدیت پیگیری می کنیم گفت: در حوز...

تلاش برای استرداد ۱۵ شی تاریخی به ایران

تلاش برای استرداد ۱۵ شی تاریخی به ایران
2021-12-07T15:31:18+03:30
مدیرکل حقوقی و املاک وزارت میراث‌فرهنگی از استرداد ۱۵ شی تاریخی به ایران خبر داد و گفت: همیشه به دو بند از قطعنامه ۱۹۷۰ سازمان ملل درباره استرداد اموال تاریخ...

تلاش برای استرداد ۱۵ شیء تاریخی به ایران/ اعتراض به بندی از کنوانسیون ۱۹۷۰ نتیجه نداد

تلاش برای استرداد ۱۵ شیء تاریخی به ایران/ اعتراض به بندی از کنوانسیون ۱۹۷۰ نتیجه نداد
2021-12-07T15:17:47+03:30
مدیرکل حقوقی وزارت میراث فرهنگی از استرداد ۱۵ شیء تاریخی به ایران خبر داد و گفت: همیشه به دو بند از قطعنامه ۱۹۷۰ سازمان ملل درباره استرداد اموال تاریخی اعترا...

پرستاران ایرانی جزء پرستاران ۱۰ کشور برتر دنیا / افزایش درخواست مهاجرت در سال اول کرونا

پرستاران ایرانی جزء پرستاران ۱۰ کشور برتر دنیا / افزایش درخواست مهاجرت در سال اول کرونا
2021-12-07T14:54:26+03:30
رییس هیات مدیره نظام پرستاری استان تهران ضمن اشاره سختی کار و مشکلات معیشتی پرستاران در کشور، اطمینان سایر کشورها به مهارت پرستاران ایرانی را مورد اشاره قرار...

احکام مربوط به اعسار از پرداخت دیه قابل فرجام خواهی نیستند

احکام مربوط به اعسار از پرداخت دیه قابل فرجام خواهی نیستند
2021-12-07T14:37:46+03:30
قضات حاضر در جلسه هیأت عمومی دیوان عالی کشور، با اکثریت آراء، احکام مربوط به اِعسار از پرداخت دیه را قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور ندانستند.

تلاش برای استرداد ۱۵ شی تاریخی به ایران/ اعتراض به بندی از کنوانسیون ۱۹۷۰ نتیجه نداد

تلاش برای استرداد ۱۵ شی تاریخی به ایران/ اعتراض به بندی از کنوانسیون ۱۹۷۰ نتیجه نداد
2021-12-07T14:37:46+03:30
مدیرکل حقوقی وزارت میراث فرهنگی از استرداد ۱۵ شی تاریخی به ایران خبر داد و گفت: همیشه به دو بند از قطعنامه ۱۹۷۰ سازمان ملل درباره استرداد اموال تاریخی اعتراض...

دادسرای محل اقامت جدید، صالح نظارت بر امور محجور است

دادسرای محل اقامت جدید، صالح نظارت بر امور محجور است
2021-12-07T14:24:25+03:30
طبق نظر اکثریت اعضای هیأت عمومی دیوان عالی کشور، دادسرای صالح برای نظارت بر امور محجور در صورت تغییر محل اقامت وی پس از تعیین قیّم، دادسرای محل اقامت جدید است.

کلیپ کتک زدن کودک مربوط به کشور ایران نیست

کلیپ کتک زدن کودک مربوط به کشور ایران نیست
2021-12-07T14:11:06+03:30
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: انتشار کلیپ تصویری کتک زدن کودک در فضای مجازی طی چند روز اخیر مربوط به کشور ایران نیست.

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه گردشگری با سیاست رویدادمحور​​​​​​

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه گردشگری با سیاست رویدادمحور​​​​​​
2021-12-07T14:11:06+03:30
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی از برگزاری پانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته مستقل از صنایع‌دستی و با سیاست روید...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)