X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

ورود مجلس دانش‌آموزی به مسئله "بیانیه گام دوم انقلاب"

 ورود مجلس دانش‌آموزی به مسئله "بیانیه گام دوم انقلاب" 2020-02-15T09:34:04+03:30

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید عماد هاشمی، رئیس مجلس دانش‌آموزی با اشاره به اینکه این مجلس مکانی برای بیان سخنان و مشکلات دانش‌آموزان است؛ اعضای مجلس دانش‌آموزی به عنوان نمایندگان سایر  دانش‌آموزان به این موضوع که چرا کتاب‌‌های درسی تحمیلی هستند، وارد شده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه از خروجی‌های این مجلس قانع هستید؟ اظهار‌ کرد: مجلس دانش‌آموزی با‌ وجود اهمیتی که دارد، مهجور است و گله ما از اصحاب رسانه است؛ شاید آنقدر که پتانسیل داریم به آن چیزی که می‌خواهیم نرسیده‌ایم.

هاشمی افزود: اما نمایندگان ادوار مجلس تلاش خود را می‌کنند و پیشرفت مجلس هر روز بیشتر می‌شود.

مجلس دانش‌آموزی تریبونی برای بیان حرف دانش‌آموزان

وی درباره اینکه آیا مجلس دانش‌آموزی پتانسیل‌هایی برای تأثیر عملیاتی دارد؟ گفت: بله اثرگذار است، پنج کمیسیون در موضوعات مختلف و چندین کارگروه دارد که در موضوعاتی چون گام دوم انقلاب وسیع کار کرده است. یک فرایند اصلی به نام سند مجلس دانش‌آموزی داریم و در نهایت به یک موضوع به عنوان برآیند مجلس پرداخته و سند مربوط تدوین می‌شود. مجلس دانش‌آموزی به غیر از پتانسیلی که دارد یک تریبون است که حرف دانش‌آموزان بیان شود.

هاشمی با بیان اینکه بهترین اسناد را در آموزش و پرورش داریم از جمله سند تحول بنیادین اما نیازمند فرهنگ‌سازی است، اظهار‌ کرد: باید از آنچه ارائه داده‌ایم دفاع کنیم دو مرتبه در سال مجمع عمومی مجلس برگزار می‌شود و جدای از آن جلسات مناطق، کمیسیون‌ها و قطب‌ها را داریم.

به گزارش تسنیم، حدیثه اصلانی، نماینده مجلس دانش‌آموزی درباره تفاوت و مزیت مجلس دانش‌آموزی با مجلس شورای اسلامی اظهار‌ کرد: هرجا جوانان وارد می‌شوند، اندیشه نو حاکم خواهد شد و اطلاعاتی که جوانان می‌توانند درباره دموکراسی کسب کنند اطلاعات به‌روزی بوده و مطالبات آنها در همین راستا است؛ پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه بیایید با جوانان کار کنید و نه برای جوانان معتقدیم که اگر این اتفاق بیفتد جامعه در ابعاد مختلف رشد می‌کند.

وی افزود: دموکراسی انتسابی نیست بلکه اکتسابی است، یعنی وقتی فردی به دنیا می‌آید نمی‌توانیم بگوییم دموکرات به دنیا آمده بلکه در گذر زمان اطلاعات و مهارت‌هایی را کسب می‌کند و وقتی در سن 18 سال تمام به پای صندوق رای می‌آید با علم و شناخت به کاندیداها رأی خواهد داد در این‌صورت است که جامعه در مسیر شایسته‌سالاری قرار می‌گیرد.

اصلانی با بیان اینکه وقتی مسئولان در رشته خودشان شایسته باشند، شیب رشد جامعه خوب خواهد بود، گفت: تلاش میکنیم جوانان در مسیر دموکراسی قرار بگیرند و از نظر من اشکالی ندارد نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کنند.

دو فعالیت مهم مجلس دانش‌آموزی

وی درباره مصوبات اثرگذار مجلس دانش‌آموزی بیان‌کرد: یکی از مصوباتی که پیگیری کردیم پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب بود و اقداماتی انجام شد تا به شکل عملیاتی در جامعه اجرا شود از دیگر اقدامات این بود که فرم اصلاح کتاب‌های درسی را نیز در مدارس تکثیر و نظرخواهی کردیم و اینها به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ارسال شده است.

این عضو مجلس دانش‌آموزی با بیان اینکه نمایندگان برای انتخاب شدن سه مرحله را مدرسه، ناحیه تا استان طی می‌کنند، درباره نوع تبلیغات گفت: تبلیغات کاغذی خیانت به طبیعت است و افرادی که این کار را می‌کنند باید همان ابتدا رد صلاحیت شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس دانش‌آموزی توانسته به آموزش و پرورش برای حل مشکلات کمک کند؟ مطرح‌ کرد: احکام ما تحت عنوان مشاور است و قدرت عملی نداریم. مسائل زیادی وجود دارد، کودکان کار، کنکور و... درمجلس صحبت می‌کنیم و پیشنهادات ارائه می شود.

اصلانی با اشاره به اینکه هر سال دو جلسه تشکیل می‌شود، گفت: در صحن اول یا افتتاحیه، وزرا از جمله آموزش و پرورش، اطلاعات، ارتباطات و ارشاد و معاونان وزارت آموزش و پرورش حضور دارند.

معلمان جوان و  دارای علم روز را به مدارس وارد کنید

وی با بیان اینکه تربیت دانش‌آموزان در مدارس می‌تواند گسترده‌تر باشد، خاطرنشان‌کرد: اکنون یک مشکل سیستم آموزشی ما این است که اغلب آموزش‌ها تئوری هستند باید مهارت‌آموزی را توسعه دهیم با شکاف بین نسلی مواجهیم و اگر بتوانیم معلمان جوان دارای علم روز را به مدارس  وارد کنیم دانش‌آموزان با معلم همراه می‌شوند.

این نماینده مجلس دانش‌آموزی درباره اینکه آیا زور این مجلس می‌رسد که درباره مشکلات، بیانیه‌ای منتشر کند؟ گفت: مطالبات در صحن مجلس دانش‌آموزی، کوبنده است؛ تا جایی که بشود مطالبه می‌کنیم اما از جایی به بعد دست ما نیست و نمایندگان نطق می‌کنند؛ باید مسئولان از ظرفیت‌های دانش‌آموزی بهتر استفاده کنند.

به گزارش تسنیم، بشری عزیزیان؛ نماینده مجلس دانش‌آموزی نیز با بیان اینکه وقتی در روند تمرین دموکراسی قرار می‌گیریم باید بصیرت‌افزایی صورت بگیرد، اظهار‌ کرد: یکی از اقدامات دبیرخانه مجلس بصیرت افزایی اعضا و از مهمترین گام‌ها برای ما بود.

وی افزود: ما نمایندگانی هستیم که انتخاب شدیم تا حرف دانش‌آموزان را به مسئولان برسانیم، مجلس دانش‌آموزی 150 عضو دارد و این تعداد برای این مجلس کفایت می‌کند و همه 32 استان کشور دارای نماینده هستند که شامل 75 نماینده خانم و 75 نماینده آقا است.

این نماینده مجلس دانش‌آموزی با اشاره به اینکه مجلس همواره در جوش و خروش است و دانش‌آموزان به دنبال حل مسائل هستند، گفت: از همه جا نماینده داریم و مشکلات آموزشی و پرورشی استان‌ها بیان می‌شود.

عزیزیان در پاسخ به این پرسش که نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در کدام مجمع جدی آموزش و پرورش حضور پیدا کرده‌اند؟ افزود: رئیس مجلس و هیئت رئیسه در چنین جلساتی شرکت می‌کنند و نمایندگان نیز در سطح منطقه و قطب در جلساتی به عنوان مهمان شرکت می‌کنند.

وی افزود: ما ممکن است دیر به دیر نسبت به حالات عادی همدیگر را در صحن ببینیم و دو بار در سال این اتفاق می‌افتد؛ صمیمانه‌تر شدن ارتباط اعضا و شرکت در جلسات بیشتری در راستای تصویب مصوبات بیشتر می‌تواند کمک کننده باشد البته بالا بردن تعداد جلسات علنی ممکن است بازده را پایین ببرد اما افزایش جلسات قطب‌ها و مناطق می‌تواند مفیدتر باشد.

عزیزیان بیان‌کرد: به عنوان یک رای اولی، این فرصت به من داده می‌شود تا انتقاد کرده یا راه‌های پیشرفت را بیان کنم هر فرد باید بپرسد من انتقاد کردم آیا قدمی هم در این راه برداشتم؟

نشاط در مدارس نیست

به گزارش تسنیم، احمد جاسمی‌نژاد؛ عضو مجلس دانش‌آموزی با اشاره به ابعاد مختلف این مجلس گفت: یک بُعد، پرورش توانمندی‌های دانش‌آموزان است مجلس دانش‌آموزی و آموزش و پرورش مانند قطاری هستند که در ریلی حرکت می‌کنند، شاید به قسمت خوش آب و هوای مسیر نرسیده باشیم اما در چشم‌اندازمان است.

رئیس کمیسیون فناوری و ارتباطات مجلس دانش‌آموزی با اشاره به اینکه بالا بردن تعداد جلسات علنی مجلس دانش‌آموزی دارای ابعادی است، افزود: اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم و تحریم هستیم وقتی می‌توان جلسات را ویدئو کنفرانس برگزار کرد نیازی نیست حتماً جلسات حضوری برگزار شود و ما هر ماه از استان‌ها به مجلس بیاییم و وقت دانش‌آموزان و وزیر را بگیریم این کار را شروع کرده‌ایم.

جاسمی‌نژاد گفت: یک مشکلی که با آن مواجهیم این است که نشاط در سطح مدرسه نیست دانش‌آموزان منتظرند ساعت 2 بشود و از مدرسه بروند! هر چند به عنوان نماینده معتقدم در آینده وضعیت بهتر می‌شود.

انتهای پیام/
 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

رگبار باران در اغلب استان های کشور

رگبار باران در اغلب استان های کشور
2020-04-05T21:57:38+04:30
سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز رنگ از رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت از فردا (۱۸ فروردین) در بیشتر استان‌های کشور خبر داده است.

برنامه‌های درسی روز دوشنبه هجدهم فروردین شبکه‌های آموزش و چهار

برنامه‌های درسی روز دوشنبه هجدهم فروردین شبکه‌های آموزش و چهار
2020-04-05T21:30:58+04:30
جدول زمانی پخش برنامه‌های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز دوشنبه هجدهم فروردین ماه از طریق شبکه‌های آموزش و چهار اعلام شد.

هیچ تصمیمی درباره عدم برگزاری کنکور گرفته نشده/رویه آموزش در صورت بازگشایی مدارس باید تغییر کند

هیچ تصمیمی درباره عدم برگزاری کنکور گرفته نشده/رویه آموزش در صورت بازگشایی مدارس باید تغییر کند
2020-04-05T20:37:36+04:30
علیرضا کمرئی گفت: تا کنون سازمان سنجش تصمیمی درباره عدم برگزاری کنکور را اعلام نکرده است و آنچه در این زمینه ها مطرح می شود گمانه زنی است.

۳ درخواست برای تلاشگران خط مقدم مقابله با کرونا

۳ درخواست برای تلاشگران خط مقدم مقابله با کرونا
2020-04-05T19:04:19+04:30
معاون نظارت شورای شهر تهران در نامه ای به شهردار تهران یادآور شد لوازم مورد نیاز حفاظت فردی کارکنان و کارگران خدمان شهری فراهم و این افراد به طور دائم غربالگ...

هشدار قرمز هواشناسی نسبت به رگبار باران در بیشتر استان‌ها/ کشاورزان مراقب باشند

هشدار قرمز هواشناسی نسبت به رگبار باران در بیشتر استان‌ها/ کشاورزان مراقب باشند
2020-04-05T18:40:58+04:30
سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز رنگ از رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت از فردا (۱۸ فروردین) در بیشتر استان‌های کشور خبر داده است و گفته اس...

توقیف بیش از ۳ هزار خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی

توقیف بیش از ۳ هزار خودرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی
2020-04-05T18:24:18+04:30
معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا روز گذشته تعداد جریمه‌های صادره برای رانندگان متخلف ۲۷۴۵۱ مورد و خودروهای توقیفی ...

کرونا در ایران و جهان| سناریوهای پایان کرونا و راهکاری برای شکست بیماری/ چه‌چیزی در انتظار ماست؟

 کرونا در ایران و جهان| سناریوهای پایان کرونا و راهکاری برای شکست بیماری/ چه‌چیزی در انتظار ماست؟
2020-04-05T18:31:00+04:30
ویروس کرونا به یک پاندمی و دغدغه جهانی تبدیل شده است. محققان سناریوهای مختلفی برای پایان این پاندمی ترسیم کرده‌‌اند و سیاستگذاران از روش‌‌های متنوعی برای مق...

تشدید طرح مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی و پزشکی

تشدید طرح مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی و پزشکی
2020-04-05T17:44:17+04:30
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از تشدید طرح مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی و پزشکی در سراسر کشور خبر داد.

هزینه تکثیر یوزپلنگ را صرف بنزین محیط‌بانان کنند!

هزینه تکثیر یوزپلنگ را صرف بنزین محیط‌بانان کنند!
2020-04-05T17:44:16+04:30
در این شرایط تأسف بار چه لزومی دارد بودجه‌ای کلان و بی‌حاصل که صرفاً مجریان طرح تکثیر در اسارت یوزپلنگ را منتفع می‌کند با انواع توجیهات موهوم و بعضاً موهوم و...

کرونا در ایران و جهان| سناریوهای پایان کرونا و راهکاری برای شکست بیماری/ چه چیزی در انتظار ماست؟

 کرونا در ایران و جهان| سناریوهای پایان کرونا و راهکاری برای شکست بیماری/ چه چیزی در انتظار ماست؟
2020-04-05T17:24:24+04:30
ویروس کرونا به یک پاندمی و دغدغه جهانی تبدیل شده است. محققان سناریوهای مخلتفی برای پایان این پاندمی ترسیم کرده‌‌اند و سیاستگذاران از روش‌‌های متنوعی برای مق...

سازمان ملل: ایران کشوری نمونه در تضمین حق سلامتی زندانیان و کاهش جمعیت زندان­ها است

 سازمان ملل: ایران کشوری نمونه در تضمین حق سلامتی زندانیان و کاهش جمعیت زندان­ها است
2020-04-05T17:24:24+04:30
میشل باچلت، کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ایران را به ­عنوان کشوری نمونه در زمینه کاهش جمعیت زندان­ها برای مقابله با شیوع کرونا و تضمین ...

پیشنهاد شورا برای محدودیت تردد در شهر براساس کد ملی

پیشنهاد شورا برای محدودیت تردد در شهر براساس کد ملی
2020-04-05T17:07:43+04:30
ریاست شورای اسلامی شهر تهران از پیشنهاد این شورا به ستاد ملی مبارزه با کرونا در جهت محدودیت تردد در شهر براساس شماره کد ملی خبر داد. ...

انتقال جنجالی یوزپلنگ‌های پردیسان به سمنان

انتقال جنجالی یوزپلنگ‌های پردیسان به سمنان
2020-04-05T17:07:42+04:30
یوزهای پارک پردیسان در حالی امروز (۱۷ فروردین ماه) به گفته مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست در حال انتقال به سمنان هستند که جزییات این اقدام از جمله چگونگی ا...

ایران کشوری نمونه در تضمین حق سلامتی زندانیان و کاهش جمعیت زندان‌هاست

ایران کشوری نمونه در تضمین حق سلامتی زندانیان و کاهش جمعیت زندان‌هاست
2020-04-05T17:04:17+04:30
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در تبیین «سراب حقوق بشر غربی» و «حقیقت کرامت انسانی اسلامی» در تضمین حق سلامتی زندانیان در دوره‌ی شیوع کرونا، بیانیه‌ای صاد...

رفع تعرض از ۲۸۴ فقره اراضی دولتی در تعطیلات نوروز

رفع تعرض از ۲۸۴ فقره اراضی دولتی در تعطیلات نوروز
2020-04-05T17:04:17+04:30
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رفع تعرض ۲۸۴ فقره اراضی دولتی در بازه زمانی تعطیلات نوروزی ۹۹ خبر داد.

هیچ نقطه‌‌ای از کشور در وضعیت سفید کرونا قرار ندارد/ وضعیت تهران قرمز است!

 هیچ نقطه‌‌ای از کشور در وضعیت سفید کرونا قرار ندارد/ وضعیت تهران قرمز است!
2020-04-05T16:57:44+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه هیچ نقطه‌‌ای از جهان و ایران در وضعیت سفید از لحاظ کرونا قرار ندارد و وضعیت تهران در زمینه کرونا قرمز است، گفت: از لحاظ مو...

وضعیت قرمز کرونا در تهران/خطر خیز مجدد بیماری در کشور

وضعیت قرمز کرونا در تهران/خطر خیز مجدد بیماری در کشور
2020-04-05T16:41:01+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن مقایسه روند ابتلا، فوت و بهبودی ناشی از بیماری کرونا در ایران و دنیا، درباره جدیدترین دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت برای استفاده...

هیچ استانی در وضعیت سفید کرونا نیست/ توصیه همگانی به استفاده از ماسک

هیچ استانی در وضعیت سفید کرونا نیست/ توصیه همگانی به استفاده از ماسک
2020-04-05T16:14:18+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن مقایسه روند ابتلا، فوت و بهبودی ناشی از بیماری کرونا در ایران و دنیا، درباره جدیدترین دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت برای استفاده...

بازداشت مأمور قلابی حین پلمب واحد صنفی!

 بازداشت مأمور قلابی حین پلمب واحد صنفی!
2020-04-05T16:17:49+04:30
رئیس بازرسی پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت مأمور قلابی خبر داد.

دستگیری ۶۱۳ محکوم متواری در سال ۹۸

 دستگیری ۶۱۳ محکوم متواری در سال ۹۸
2020-04-05T16:17:48+04:30
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۶۱۳ مجرم متواری در سال گذشته خبر داد.

تولیدکنندگان ماسک‌های پزشکی مورد تایید سازمان غذا و دارو معرفی شدند + لیست

 تولیدکنندگان ماسک‌های پزشکی مورد تایید سازمان غذا و دارو معرفی شدند + لیست
2020-04-05T16:17:47+04:30
تولیدکنندگان ماسک‌های پزشکی مورد تایید اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو معرفی شدند.

هیچ نقطه‌‌ای از کشور در وضعیت سفید کرونا قرار ندارد/ ایران رتبه پنجم بهبودیافتگان جهان

 هیچ نقطه‌‌ای از کشور در وضعیت سفید کرونا قرار ندارد/ ایران رتبه پنجم بهبودیافتگان جهان
2020-04-05T16:17:46+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه هیچ نقطه‌‌ای از جهان و ایران در وضعیت سفید از لحاظ کرونا قرار ندارد، گفت: از لحاظ موارد بهبودیافته پنجمین کشور دنیا هستیم.

ورود دانش‌آموزان نخبه برای ساماندهی و تالیف کتاب‌های درسی

ورود دانش‌آموزان نخبه برای ساماندهی و تالیف کتاب‌های درسی
2020-04-05T14:37:39+04:30
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش بر بهره بردن و استفاده از دانش‌آموزان نخبه برای ساماندهی و تألیف کتاب‌های درسی تأکید کرد.

کلیات لایحه «ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران» تصویب شد

کلیات لایحه «ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران» تصویب شد
2020-04-05T14:10:57+04:30
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن ارائه کلیات لایحه «ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران»، گفت: با تصویب این لایحه، تشکیلات شهرداری تهران را بعد ...

طرح جدید پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر

طرح جدید پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر
2020-04-05T14:01:01+04:30
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از جلسه مشترک با وزارت بهداشت و تصمیم به تنظیم پروتکلی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر در ایام شیوع کرونا خبر داد. ...

بررسی ثبت ملی توچال در سه کمیسیون تخصصی شورا

بررسی ثبت ملی توچال در سه کمیسیون تخصصی شورا
2020-04-05T13:57:39+04:30
اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا مبنی بر رد پیشنهاد ثبت ملی توچال مخالفت کردند.

مدارس باید به‌گونه‌ای اداره شود که از توسعه کرونا جلوگیری شود

 مدارس باید به‌گونه‌ای اداره شود که از توسعه کرونا جلوگیری شود
2020-04-05T14:04:28+04:30
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به پرداخت ۱۱۰ میلیارد تومان حق التدریس معلمان گفت: مدارس را باید به‌گونه‌ای اداره کنیم که از شیوع و توسعه کرونا جلوگ...

وزیر بهداشت: هیچ پولی از بیماران مبتلا به کرونا نباید اخذ شود

 وزیر بهداشت: هیچ پولی از بیماران مبتلا به کرونا نباید اخذ شود
2020-04-05T14:04:26+04:30
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کرونا تأکید کرد.

آخرین آمار کرونا در کشور|۲۲۰۱۱ بهبودیافته و ۳۶۰۳ جان‌‌باخته + نمودار

 آخرین آمار کرونا در کشور|۲۲۰۱۱ بهبودیافته و ۳۶۰۳ جان‌‌باخته + نمودار
2020-04-05T14:04:25+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: ۲۲ هزار و ۱۱ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافتند.

ضوابط و تسهیلات جدید تردد مشمولان وظیفه غایب و غیرغایب مقیم خارج از کشور

ضوابط و تسهیلات جدید تردد مشمولان وظیفه غایب و غیرغایب مقیم خارج از کشور
2020-04-05T13:44:18+04:30
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، تسهیلات سازمان وظیفه عمومی ناجا برای تردد مشمولان وظیفه غایب و غیر غایب مقیم خارج از کشور را تشریح کرد.