میرنیوز

"افت تحصیلی شدید دانش‌آموزان" به دلیل تصمیمات غلط کرونایی!

 "افت تحصیلی شدید دانش‌آموزان" به دلیل تصمیمات غلط کرونایی! 2021-10-22T10:42:26+03:30

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بازگشایی مدارس تا پایان آبان ماه سیاستی بود که تا امروز از سوی مسئولان وزارت بهداشت اطلاع رسانی شده است و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر 40 هزار مدرسه در مهرماه فعالیت حضوری را مطابق الگو در مناطق روستایی و عشایری و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش آغاز کرده و وارد فرآیند آموزش‌های حضوری شده‌اند همچنین حدود 55 هزار مدرسه مجوز مربوطه را برای بازگشایی دریافت کرده‌اند.

با این وجود روز گذشته دبیر کمیته علمی ستاد کرونا، از احتمال تعویق بازگشایی مدارس خبر داد!

حمیدرضا جماعتی در این باره گفت: از نظر منطقی باید تعویق بازگشایی مدارس اتفاق بیفتد و اگر بخواهیم مدارس را زودتر باز کنیم ممکن است مجدد پیش درآمد پیک جدید کرونا در جامعه باشد، قرار شد در 48 ساعت آینده خروجی یک کارگروه در قالب جمع‌‌بندی نظر تمام اساتید حاضر در کمیته علمی کرونا به صورت پیشنهاد به وزیر بهداشت اعلام شود و باید ببینم در تعامل با مجلس و وزارت آموزش و پرورش به چه نتیجه‌ای خواهد رسید.

علیرضا کمره‌ای؛ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس نیز درباره صحبت‌های اخیر دبیر ستاد علمی کرونا برای به تعویق افتادن بازگشایی مدارس گفت: «الگوی بازگشایی مدارس با وزارت بهداشت توافق شده و مصوبه 11 مهر ستاد ملی کرونا بر آن صحه گذاشته است اما اگر کمیته فنی ابه عنوان کمیته صلاحیت‌دار و وزارت بهداشت به عنوان مرجع تخصصی، تدبیر دیگری را دارند که به مصلحت دانش‌آموزان و خانواده‌ها باشد حتماً آموزش و پرورش به آن مقید خواهد بود و این امکان را دارد که شرایط تحت کنترل قرار بگیرد و شدت بازگشایی مدارس را کاهش دهد، در هر صورت می‌توانیم سیاست‌های انقباضی برای بازگشایی مدارس را در پیش گرفته و شرایط را کنترل کنیم.»

به نظر می‌رسد، مخابره پیام‌های مختلف درباره بازگشایی مدارس و تغییر چندین‌باره تصمیم‌گیری‌ها، نتیجه‌ای جز سردرگمی والدین و دانش‌آموزان و بی‌اعتمادی آنها به تصمیمات مسئولان نخواهد داشت.

از سوی دیگر باید به این پرسش پاسخ داد که آیا بستن کامل درهای مدارس، تنها راهکار موجود است؟ سایر کشورها در مواجهه با مدارس خود چه سیاستی را اتخاذ کرده‌اند، آیا آنها هم بیش از 18 ماه به طور کامل درهای مدارس را بستند؟

تعطیلی مدارس تا چه اندازه در کاهش روند شیوع کرونا در جامعه تأثیر داشته است؟میزان ابتلای کودکان به کرونا در این مدت چگونه بوده است؟ آیا وزارت بهداشت تا به امروز آماری از میزان ابتلا و مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا منتشر کرده است؟

تبعات تعطیلی مدارس، آسیب‌های روانی، اخلال در رشد اجتماعی دانش‌آموزان، بی‌‌انگیزگی به درس خواندن و ترس از بازگشت به مدرسه و افت شدید یادگیری دانش‌‌آموزان در وضعیت آموزش مجازی، مورد توجه سیاست‌گذاران کشور قرار دارد؟

نظارت پاشنه آشیل موفقیت در بازگشایی مدارس

وزارت آموزش وپرورش نیز باید به این موضوع به صورت روشن پاسخ دهد آیا با سپردن امور به مدارس و انجمن اولیا و مربیان، می‌توان به بازگشایی مدارس خوشبین و امیدوار بود؟ با توجه به کمبود نیروهای مورد نیاز در بخش ارزیابی عملکرد و بازرسی وزارت آموزش و پرورش، نظارت بر بازگشایی مدارس چگونه انجام خواهدشد؟

بخشنامه‌ای برای بازگشایی حضوری ارسال نشده!

مدیر یکی از مدارس ابتدایی شهر تهران با اشاره به اینکه بخشنامه‌ای برای بازگشایی حضوری مدارس به دست ما نرسیده است، اظهار کرد: بازگشایی مدارس به اختیار انجمن و اولیا و مربیان واگذار شده است و انجمن هم استقبال نمی‌کند، برای حرکت در مسیر بازگشایی حضوری و اخذ مجوز منتظر هستیم که بخشنامه رسمی بدهند اما فعلاً همه چیز در مصاحبه‌ها و در حد حرف است در نهایت اگر بخشنامه‌ای برای بازگشایی ارسال نشود، از هفته‌های آینده شاید یک یا دو روز دانش‌آموزانی که ضعیف‌تر هستند را به صورت حضوری به مدرسه بیاوریم.

به نظر می‌رسد «نظارت» پاشنه آشیل موفقیت در پروسه بازگشایی مدارس باشد، موضوعی که قطعاً با خلأهایی همراه خواهد بود، پیش از این علیرضا کمره‌ای سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس درباره دشواری نظارت گفته بود: «شاید دشوارترین کار در ایام کرونا، پیچیدگی و سختی نظارت بر فرآیندهای آموزشی و تربیتی، حتی در ساده‌ترین شاخص‌ها است که در ستاد و حتی در استان و منطقه با توجه به پراکندگی بالای مدارس دچار ابهام و تردید می‌شویم، به‌عنوان مثال تردید داریم؛ آیا جریان تربیت و یادگیری مدارس برقرار است یا خیر؟ یا؛ نحوه فعالیت معلمان چگونه است؟ یا؛ شکل و فرم اداره و مدیریت مدرسه اگر حضوری است به‌چه‌صورت و اگر غیرحضوری چگونه انجام می‌شود؟ ساعت‌های آموزشی چگونه بسته شده است و آیا معلم قادر است اهداف درسی را کامل پیاده کند یا خیر؟ آگاهی دقیق و شناخت شرایط حاکم بر مدارس دشوارترین کار در دوره کرونا بود.»

به هر حال اگر بازگشایی مدارس یکبار دیگر به تعویق نیفتد قرار است به تدریج و در چند مرحله شاهد بازگشایی باشیم که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

ساعات حضور دانش‌آموزان در کلاس حضوری

در دستورالعمل بازگشایی که برای مدارس ارسال شده، آمده است:

توصیه می‌شود در محیط‌های بسته زمان هر جلسه آموزش نسبت به شرایط عادی کوتاه‌تر شود این میزان در پایه های اول تا سوم ابتدایی 45 دقیقه در سایر پایه‌ها اعم از ابتدایی و اول و دوم متوسطه حداکثر 60 دقیقه مناسب است، تصمیم گیری در این زمینه به اقتضای شرایط مدرسه و کلاس‌ها از نظر امکان تهویه و رعایت دستورالعمل به عهده شورای مدرسه و مدیر است.

کلاس حضوری برای برخی دروس

در صورت گروه‌بندی کلاس‌ها در دوره متوسطه، ترکیبی از روش‌های حضوری و غیر حضوری در آموزش دانش‌آموزان استفاده شود با تشخیص شورای مدرسه اولویت برگزاری بیشتر کلاس‌های حضوری به دروسی تعلق گیرد که نقش تسهیل‌‌گری مستقیم معلمان در یادگیری عمیق و پایدار آن درس ضرورت بیشتری دارد، مناسب است تا حد امکان ترتیبی اتخاذ شود تا دانش‌آموزان در همه دروس به میزان کفایت با معلمین مربوط به هر درس ارتباط داشته باشند.

 آموزش دروس به هر شیوه‌ای که آغاز و استمرار یابد میزان ساعات اشتغال معلمان متناسب با سقف ساعت ابلاغ هفتگی آنها خواهد بود.

در دوره ابتدایی ملاحظات زیر در کلاس‌هایی که به صورت ترکیبی برگزار می شود، رعایت شود: کلاس‌های درس با تراکم بالاتر از حد مجاز تعیین شده در دستورالعمل 06 (دستورالعمل بهداشتی) که به دو گروه تقسیم می شوند، دو روز آموزش حضوری مجزا برای هر گروه و یک روز آموزش غیرحضوری (مجازی) مشترک برای دو گروه برگزار خواهند کرد.

به منظور آشنایی دانش‌آموزان پایه اول با محیط مدرسه و ایجاد ارتباط با معلم خود مدارس دوره ابتدایی مجاز هستند به صورت محدود زمینه ارتباط حضوری این دسته از دانش‌آموزان را در مدرسه و کلاس درس را فراهم آورند.

بازگشایی مدارس با ایمن‌کردن شرایط

علیرضا کمره‌ای سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس در اینباره گفت: آموزش مجازی آثار خوبی را بر یادگیری دانش‌آموزان نداشت و در یک تحلیل دقیق از سود و زیان بازگشایی مدارس به این نتیجه رسیدیم که مدارس باید بازگشایی شود و در تمام دنیا ادامه تعطیلی مدارس را برای دانش‌آموزان آسیب‌زا اعلام کردند.

وی افزود: مجامع بهداشتی جهان می‌گویند محیط مدارس از طریق رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ارتقای شرایط تهویه کلاس‌های درس، کاهش تعداد دانش‌آموزان و حفظ فاصله گذاری فیزیکی باید ایمن و شرایط برای کلاس‌های درس حضوری فراهم شود. 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با اشاره به اینکه همسویی نگاه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش باعث شد به تدریج به سمت بازگشایی مدارس برویم، متذکر شد: در نخستین گام، با همراهی وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت دستورالعمل‌های بهداشتی تدوین شد و در تاریخ 14 شهریور 1400 پروتکل بهداشتی وزارت بهداشت به آموزش وپرورش ابلاغ شد و آن را به مدارس ارسال کردیم بر همین اساس سیستم آموزشی و بهداشتی کشور بازگشایی مدارس را در اولویت قرار داد. 

کمره‌ای گفت: بازگشایی مدارس باید از اقتضائاتی تبعیت می‌کرد که اصلی‌ترین آن طراحی الگوی مناسب برای فعالیت حضوری و بازگشت به مدرسه است، وزارت آموزش و پرورش این الگو را در 26 شهریور 1400 ابلاغ کرد و براساس آن راهبرد اصلی شروع آرام، منطقی و منعطف مبتنی بر مشارکت تمام ارکان موثر در تعلیم و تربیت است همچنین اصل نخست حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان و معلمان است.

بازگشایی 56 درصد مدارس در مناطق کم جمعیت

وی ادامه داد: بازگشایی مدارس، از مناطق روستایی، عشایری و مدارس کم جمعیت آغاز شد در این مدارس به دلیل کم بودن جمعیت امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی فراهم است درطول یک ماه گذشته 56 درصد مدارس درمناطق روستایی و مدارس کم جمعیت با کمتر از 120 نفر جمعیت که کلاس‌های درس آنها 15 نفره است بازگشایی شدند. 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس بیان کرد: درفاز نخست بازگشایی حدود 31 درصد دانش‌آموزان مناطق روستایی و عشایری و دانش‌آموزان هنرستان‌ها برای دروس مهارتی و عملی تحت پوشش آموزش حضوری قرار گرفتند البته هنوز مدارسی هستند که آمادگی لازم برای بازگشایی را نداشته و مجوز دریافت نکرده‌اند، این مدارس آبان ماه با توجه به مجوزی که دریافت خواهند کرد به جمع مدارس بازگشایی شده می‌پیوندند.

کلاس‌های درس حداکثر 15 نفر

کمره‌ای ادامه داد: گام دوم بازگشایی از آبان ماه است البته بدین معنا نیست که مدارس در هفته نخست آبان فعالیت خود را آغاز کنند بلکه فرایندی را طراحی کردیم که مدارس باید حتماً ارزیابی اولیه از وضعیت بهداشتی خود براساس چک لیست‌هایی که  مطابق پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت است، انجام دهند. پروسه بازگشایی مدارس حداقل در 4 مرحله است، فاز نخست ارزیابی بهداشتی است که توسط خود مدارس انجام می‌شود و در گام دوم مناطق آموزشی، وضعیت مدارس را ارزیابی، تأیید و مجوز صادر می‌کنند بنابراین اگر مدرسه‌ای تاکنون مجوز نگرفته باشد در آبان ماه بازگشایی نخواهد شد و باید مقدمات کار را فراهم و  مجوزها را دریافت کند، آگاهی لازم را به دانش‌آموزان و خانواده‌ها بدهد و در نیمه دوم آبان به سمت بازگشایی برود.

وی گفت: مدارس باید حتماً دانش‌آموزان را گروه‌بندی کرده و جمعیت کلاس‌های درس را به 15 نفر برسانند تا رعایت فاصله‌گذاری اماکن پذیر باشد.

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

اتمام ۸۰ درصد کار مطالعاتی بخش دوم پرونده کرسنت/ حکم محکومین بخش اول پرونده در اجرای احکام است

اتمام ۸۰ درصد کار مطالعاتی بخش دوم پرونده کرسنت/ حکم محکومین بخش اول پرونده در اجرای احکام است
2021-12-01T20:45:53+03:30
مرکز رسانه قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت پرونده کرسنت اعلام کرد این پرونده در دو بخش رسیدگی می‌شود، بخش اول آن احکام صادر شده و حکم محکومین در مرحله اجرای اح...

مرز ایران و افغانستان در آرامش کامل است

مرز ایران و افغانستان در آرامش کامل است
2021-12-01T20:19:13+03:30
روابط عمومی مرزبانی زابل از حل و فصل اختلافات جزئی بین مرز دو کشور ایران و افغانستان خبر داد.

جزئیات رایزنی شهردار تهران برای اعتبار شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱

جزئیات رایزنی شهردار تهران برای اعتبار شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱
2021-12-01T19:52:34+03:30
معاون شهردار تهران از رایزنی شهردار با دولت درباره اعتبارات شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"

 تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"
2021-12-01T18:52:31+03:30
جلسه ۹ آذر ۱۴۰۰ با دعوت رئیس کمیسیون اصل ۹۰ از وزیر بهداشت بابت ارائه توضیحات درباره اجرایی نشدن آئین‌نامه تاسیس و اداره داروخانه‌ها و مسئله کمبود پزشک برگز...

ثبت جهانی خوشنویسی تا چند روزدیگر /‬ بررسی چگونگی ارائه در یونسکو

ثبت جهانی خوشنویسی تا چند روزدیگر /‬ بررسی چگونگی ارائه در یونسکو
2021-12-01T18:32:33+03:30
نشست چگونگی ارائه و بررسی پرونده «پاسداری از هنر خوشنویسی ایران» برگزار شد . این پرونده قرار است تا چند روز دیگر توسط اعضای کمیته میراث ناملموس یونسکو بررسی...

استانداران به جلسات ستادملی مناسب سازی دعوت می شوند

استانداران به جلسات ستادملی مناسب سازی دعوت می شوند
2021-12-01T18:32:33+03:30
رییس ستاد مناسب سازی کشور گفت: استانداران برای بررسی و ارزیابی اقدامات لازم برای مناسب سازی معابر و فضاهای و ساختمان های عمومی و آسیب شناسی مباجث به جلسات ست...

«رتبه‌بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود

«رتبه‌بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود
2021-12-01T17:12:33+03:30
‌وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و درباره «لایحه رتبه بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ، این لایحه را عملیا...

«رتبه بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود

«رتبه بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود
2021-12-01T16:59:13+03:30
‌وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و درباره «لایحه رتبه بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ ، این لایحه را عملی...

باید در خدمت تاریخ باشیم

باید در خدمت تاریخ باشیم
2021-12-01T16:05:54+03:30
معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: دیدن کاخ‌ها با این نگاه که هم هنرمندی‌ها را ببینیم و هم درس عبرت بگیریم نشان می‌دهد باید در خدمت تاریخ باشیم، میراثی که حفظ آن ک...

دستگیری عاملان تخریب خودروهای شهروندان/ کشف ۲۰ کیلو افیون

دستگیری عاملان تخریب خودروهای شهروندان/ کشف ۲۰ کیلو افیون
2021-12-01T16:05:53+03:30
در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

سند جامع جانمایی تابلوهای تبلیغاتی پایتخت تدوین می شود

سند جامع جانمایی تابلوهای تبلیغاتی پایتخت تدوین می شود
2021-12-01T15:55:55+03:30
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: سازه‌های تجاری بر اساس یک رویکرد و در طول چند سال طراحی و نصب‌شده‌اند و ما در مدیریت شهری هیچ‌گاه سند جامع جانمای...

بهره‌مندی از کمک‌های مردمی برای خدمت رسانی به مددجویان بهزیستی

بهره‌مندی از کمک‌های مردمی برای خدمت رسانی به مددجویان بهزیستی
2021-12-01T15:55:55+03:30
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران ضمن اشاره به تفاهم این سازمان با موسسات غیرانتفاعی و مردمی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت آنها برای خدمت رسانی به جامعه ...

افتتاح ایستگاه توحید در خط ۷ مترو تا پایان آذرماه

افتتاح ایستگاه توحید در خط ۷ مترو تا پایان آذرماه
2021-12-01T15:55:54+03:30
معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تهران از بهره‌برداری ایستگاه توحید در خط ۷ متروی تهران تا پایان آذرماه سال جاری خبر داد.

نظر کارشناسان بهداشتی آمریکا درباره اثربخشی و ایمنی یک قرص کرونا

نظر کارشناسان بهداشتی آمریکا درباره اثربخشی و ایمنی یک قرص کرونا
2021-12-01T15:55:54+03:30
یک هیات مشاوره ای از کارشناسان بهداشتی در سازمان غذا و داروی ایالات متحده از قرص ضد ویروسی تولید شرکت "مِرک" برای درمان بیماری کووید-۱۹ حمایت کرده ...

شروط سفر به عتبات عالیات / تست سریع کرونا از زائران هنگام بازگشت به کشور

شروط سفر به عتبات عالیات / تست سریع کرونا از زائران هنگام بازگشت به کشور
2021-12-01T15:55:54+03:30
معاون مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به این که درمانگاه های هلال احمر، همه روزه آماده ارائه خدمات درمانی در کشور عراق هستند، از کنترل زائرین در مسی...

جریمه نقدی خودداری از واکسیناسیون در یونان

جریمه نقدی خودداری از واکسیناسیون در یونان
2021-12-01T15:55:53+03:30
مقامات یونان اعلام کردند: افراد بالای ۶۰ سال که از تزریق واکسن کرونا خودداری کنند جریمه می شوند.

چه اقداماتی به حفاظت از «خاک» کشور منجر می‌شود؟

چه اقداماتی به حفاظت از «خاک» کشور منجر می‌شود؟
2021-12-01T15:55:53+03:30
معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها گفت: تمامی اقداماتی که منابع طبیعی در زمینه بیابان‌زدایی، مرتعداری، جنگلداری، آبخیزداری و ... انجام می‌ده...

وزیر آموزش و پرورش: «رتبه‌بندی معلمان» به محض ابلاغ، اجرایی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش: «رتبه‌بندی معلمان» به محض ابلاغ، اجرایی می‌شود
2021-12-01T15:55:53+03:30
وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و در نخستین اظهار نظر درباره «لایحه رتبه‌بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ ...

غریب‌آبادی: ایرانیان خارج از کشور دغدغه‌ای برای بازگشت به وطن نداشته باشند

 غریب‌آبادی: ایرانیان خارج از کشور دغدغه‌ای برای بازگشت به وطن نداشته باشند
2021-12-01T15:59:12+03:30
معاون بین‌الملل قوه قضائیه گفت: ایرانیان خارج از کشور با ارائه درخواست درباره وضعیت قضائی خود، دغدغه‌ای برای بازگشت به کشور نداشته باشند.

۸۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی وارداتی است/ انجام سالانه ۲ میلیارد آزمایش در کشور

 ۸۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی وارداتی است/ انجام سالانه ۲ میلیارد آزمایش در کشور
2021-12-01T15:32:31+03:30
نشست مطبوعاتی انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران با موضوع چالش‌های حذف ارز دولتی تجهیزات آزمایشگاهی برگزار شد.

معتادان بهبودیافته چگونه وام ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند؟

 معتادان بهبودیافته چگونه وام ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند؟
2021-12-01T15:32:31+03:30
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور درخصوص چگونگی دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی از سوی معتادان بهبودیافته توضیحاتی ارائه کرد.

تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"

  تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"
2021-12-01T15:32:31+03:30
جلسه ۹ آذر ۱۴۰۰ با دعوت رئیس کمیسیون اصل ۹۰ از وزیر بهداشت بابت ارائه توضیحات درباره اجرایی نشدن آئین‌نامه تاسیس و اداره داروخانه‌ها و مسئله کمبود پزشک برگز...

آلودگی هوا اولویت دستگاه‌های مسئول نیست/خروجی کارگروه کاهش آلودگی هوا بی‌تأثیر بوده است

 آلودگی هوا اولویت دستگاه‌های مسئول نیست/خروجی کارگروه کاهش آلودگی هوا بی‌تأثیر بوده است
2021-12-01T15:05:50+03:30
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع آلودگی هوا مسئله‌ای نیست که راهکار نداشته باشد اما این مسئله در اولویت‌های دستگاه‌های مسئول جایی ندارد.

آمار کرونا در ایران| فوت ۸۲ نفر در شبانه‌روز گذشته/ ۸ استان بدون فوتی

 آمار کرونا در ایران| فوت ۸۲ نفر در شبانه‌روز گذشته/ ۸ استان بدون فوتی
2021-12-01T14:39:11+03:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت آمار کرونا در شبانه‌روز گذشته را اعلام کرد.

ماجرای قطع بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی چه بود؟/ رایزنی با پلیس برای بخشش جرایم کرونایی تاکسیران‌ها

 ماجرای قطع بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی چه بود؟/ رایزنی با پلیس برای بخشش جرایم کرونایی تاکسیران‌ها
2021-12-01T14:39:11+03:30
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره ماجرای قطع بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی توضیحاتی ارائه کرد

تبعات بی‌توجهی سازمان غذا و دارو به قیمت‌گذاری مواد اولیه داروها/ سود ارز دولتی به جیب چه کسانی می‌رود؟

 تبعات بی‌توجهی سازمان غذا و دارو به قیمت‌گذاری مواد اولیه داروها/ سود ارز دولتی به جیب چه کسانی می‌رود؟
2021-12-01T14:39:11+03:30
برای پایین ماندن قیمت دارو حمایت‌هایی نظیر تخصیص ارز دولتی و ممنوعیت یا محدودیت واردات داروها یا مواد اولیه دارای مشابه تولید داخل اعمال شده اما گزارش مرکز ...

برخی ایرانیان زندانی در خارج از کشور وضعیت مناسبی ندارند/ توضیحاتی برای ممنوع الخروجی‌ها

برخی ایرانیان زندانی در خارج از کشور وضعیت مناسبی ندارند/ توضیحاتی برای ممنوع الخروجی‌ها
2021-12-01T14:05:56+03:30
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: برخی از ایرانیان زندانی در زندان‌های خارج از کشور از لحاظ خدمات بهداشتی، سلامت و قضائی در شرایط مناسبی قرار ندارند.

مصدومیت یک کارگر در پی حادثه ریزش کانال

مصدومیت یک کارگر در پی حادثه ریزش کانال
2021-12-01T13:52:34+03:30
سخنگوی سازمان آتش نشانی از ریزش دیواره یک کانال واقع در بلوار غربی استادیوم آزادی و مصدومیت کارگر مشغول به کار در آن خبر داد.

درمان رایگان ایدز در کشور / مبتلایانی که دیگر ناقل نیستند

درمان رایگان ایدز در کشور / مبتلایانی که دیگر ناقل نیستند
2021-12-01T13:29:13+03:30
رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، کاهش شناسایی موارد جدید مبتلا به ایدز را یکی از چالش های مهم در دوران پاندمی کرونا عنوان کرد و گفت: قطعا با واکسیناسیو...

پلیس در جلوگیری از ورود کامیون‌ها به تهران جدی‌ترعمل کند

پلیس در جلوگیری از ورود کامیون‌ها به تهران جدی‌ترعمل کند
2021-12-01T13:29:13+03:30
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا استان، ممنوعیت ورود شبانه کامیون ها به استثنای کامیون‌های حامل سوخت، مواد غذای...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)