میرنیوز

شناسایی پروژه‌های معطل مانده گردشگری پایتخت/تهران شهر هویت باخته ای است

شناسایی پروژه‌های معطل مانده گردشگری پایتخت/تهران شهر هویت باخته ای است 2021-10-20T19:52:27+03:30

به گزارش ایسنا، نشست هم اندیشی سید احمد علوی، رئیس کمیته گردشگری شورای ششم شهر تهران با متخصصان حوزه گردشگری پایتخت امروز برگزار شد.

در این نشست استاد نصرالله حدادی از متخصصان حوزه تهران شناسی، دکتر احمد ابوحمزه، استاد تاریخ ری و تهران، رضا دبیری نژاد، مدیر موزه ملک، علیرضا عالم نژاد متخصص حوزه تهران گردی و محمد یزدانی، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص گردشگری در تهران پرداختند.

ساختمان های تهران فاقد هویت ایرانی – اسلامی

نصرالله حدادی تهران شناس در این نشست با بیان اینکه وضعیت گردشگری تهران باید از وضعیت سردرگمی خارج شود، گفت: تهران شهر هویت باخته ای است که لحظه به لحظه به این هویت باختگی اصرار می شود.

وی این هویت باختگی را حاصل دگرگونی های اجتماعی دانست و گفت: متاسفانه اصرار عجیبی برای فراموشی هویت تهران وجود دارد به طور مثال در طول ۴۰ سال گذشته هیچ ساختمانی در تهران با معماری ایرانی – اسلامی ساخته نشده است.

این تهران شناس با اشاره به مدیریت چندگانه گردشگری در تهران و انتقاد از این موضوع، ادامه داد: همه کارهایی که برای هویت سازی تهران تا امروز انجام شده برای این بوده که عده ای بگویند «من هستم». در سالهای گذشته ۲ فعالیت عمده برای هویت تهران انجام شد، در اولی پول را دادند به شخصی برای معرفی محلات، او جای این کار دنبال اشخاص گشت، به طور مثال در فرمانیه به دنبال خانم نصرت الدوله بود تا بعد از پیدا کردن این شخص تاریخ آن محله را آماده کند؛ دست آخر هم مشخص شد نصرت الدوله آقا بوده است. در اقدام دوم هم کتابی ۶ جلدی آماده شد که مطالب آن با واقعیت همخوانی نداشت.

وی در ادامه با انتقاد از توسعه بی رویه تهران افزود: تهران تا چه زمانی قرار است توسعه پیدا کند؟ برای تامین آب این شهر فکری شده است؟ درست است که در سطح توسعه متوقف شده است اما همچنان از نظر ارتفاع شاهد توسعه پایتخت هستیم.

متولی گردشگری در تهران یک دستگاه مشخص نیست

حدادی با ارائه راهکارهایی جهت عبور از معضلات و مشکلات فعلی اظهار کرد: مادامی که متولی گردشگری در تهران یک دستگاه مشخص نباشد و ما همچنان شاهد این مدیریت چندگانه فعلی باشیم، مشکلات حل نمی شود. همچنین موضوع دسترسی آسان مردم به مکان های گردشگری شهر تهران باید تسهیل شود. نکته بعدی نیز موضوع خروج مردم از تهران در روزهای تعطیل است. این یک فاجعه است که عشق و علاقه ساکنان تهران در خارج از این شهر تعریف شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از آثار ارزشمند تهران هنوز شناخته نشده اند، گفت: گردشگری تهران نیازمند آدم متخصص دلسوز است که فارغ از نگاه های سیاسی، سطحی و شعاری برای توسعه گردشگری پایتخت کار کند. به طور مثال خانه عبدالوهاب خان در مجاورت خانه شهید مدرس، شاهکاری از معماری است؛ اما کسی به آن توجه نمی کند و در حال نابودی است. یا نمای بیرونی خانه مشیرالدوله پیرنیا در لاله زار که نقاشی ها و گچ بری های آن به سرقت رفته و دیگر اثری از آنها نیست. 

گردش مالی موزه برای شهر نکته ای فراموش شده است

در ادامه دبیری نژاد رئیس موزه ملک نیز به انتقاد از وضعیت نا به سامان موزه های مرتبط با پایتخت پرداخت و گفت: از ۷۰۰ موزه ای که در کشور داریم، ۱۵۰ مورد در تهران مستقر هستند؛ اما جز یکی دو مورد مابقی ارتباطی به تاریخ تهران ندارند.

وی با بیان اینکه تهران نیازمند موزه های متعددی است که تاریخ این شهر را روایت کند در پیشنهادی تصریح کرد: ما می توانیم موزه ها را به دل شهر ببریم. به طور مثال جای جای میدان بهارستان هویت تاریخی دارد و اتفاقات مهمی در آن رقم خورده است. ما می توانیم این میدان را تبدیل به یک موزه تهران شناسی کنیم تا هر شهروند هنگام عبور از آن با تاریخ و وقایع رخ داده در این میدان آشنا شود.

دبیری نژاد همچنین با انتقاد از نگاه اقتصادی گردانندگان موزه ها گفت: متاسفانه بسیاری از این افراد تنها به درآمد و سود و زیان موزه توجه می کنند در حالیکه ما باید گردش مالی که یک موزه برای محله یا شهر خود می آورد در نظر بگیریم. به طور مثال از زمانی که رویدادهای مهم در نیاوران برگزار می شود، تعداد رستوران ها و اغذیه فروشی ها در آن محدوده افزایش چشمگیر داشته و کاسبی ها رونق گرفته است.

دژ رشکان و چشمه علی هنوز ثبت جهانی نشده اند

در ادامه جلسه ابوحمزه، استاد تاریخ ری و تهران نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداخت و افزود: متاسفانه مشکل اصلی نبود متولی واحد برای حوزه گردشگری تهران است. از طرفی برخلاف سایر کشورها متاسفانه شهرداری در ایران اختیارات زیادی ندارد و نمی تواند بسیاری از اقدامات را انجام دهد.

وی در ادامه صحبت های رئیس موزه ملک، خطاب به وی گفت: آقای دبیری نژاد فرمود که تهران برای خود ۲ موزه بیشتر ندارد، من می خواهم بگویم که تهران با قدمت ۴۷۰ ساله ۲ موزه دارد اما ری با قدمت ۷۰۰۰ ساله یک موزه هم برای خودش ندارد.

این استاد تاریخ ری، به بناهای ارزشمند و تاریخی ری اشاره گرد و اظهار کرد: دژ رشکان قدمت ۳۰۰۰ ساله دارد؛ اما بعد از حدود ۲۰ سالی که از کشف آن می گذرد به کجا رسیده است؟ در تهران بیش از ۲۰۰ خانه فرهنگی توسط شهرداری خریداری شده است؛ اما چندتا از این خانه ها در ری هستند؟ همه این اقدامات به این سوال ما ختم می شود که چرا بزه در ری زیاد است؟.

وی با انتقاد از طرح های اشتباه در حوزه گردشگری گفت: چندی قبل طرحی را برای چشمه علی با قدمت ۷۰۰۰ ساله آوردند تا آنجا را پیاده راه کنند. در این طرح تمام هویت فرهنگی چشمه علی نادیده گرفته شده بود. در آخر هم کاشف به عمل آمد که طرح را یک خانم ۲۰ ساله ای نوشته که حتی یکبار هم ری را ندیده است.

ابوحمزه با بیان اینکه ری به تنهایی می تواند تبدیل به قطب گردشگری شود، ادامه داد: متاسفانه دوستان ما به دنبال ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) رفته اند اما برای ثبت دژ رشکان و چشمه علی با آن سابقه چند هزار ساله هیچ کاری نکردند.

وی همچنین به انتقاد از نگاه اعضای شورای پنجم، به موضوع ری پرداخت و گفت: همه چیز برای افتتاح این موزه آماده بود اما فروردین ۱۴۰۰ به من گفتند «چون ما نیستیم افتتاح کنیم» کارها را انجام ندادند.

مساجد تاریخی تهران می تواند مهمترین مقصد گرشگران خارجی شود

در ادامه علیرضا عالم نژاد متخصص حوزه تهران گردی با بیان اینکه تهران آنقدر جاذبه دارد که برای ۲ هفته گردشگر را مشغول سازد، گفت: من می توانم ۲ هفته گردشگران را در تهران بگردانم و اماکن مختلف را به آنها نشان دهم بدون اینکه وارد هیچ کاخ یا موزه ای شویم.

وی با انتقاد از فقدان مدیریت یکپارچه در حوزه گردشگری تهران افزود: یکی از اماکن مهم گردشگری در تهران مساجد تاریخی این شهر مانند مسجد مدرسه عالی شهید مطهری و مسجد سپه سالار است که متاسفانه به دلیل کاربری هایی که دارند گردشگران نمی توانند از آنها بازدید کنند.

وی تاکید کرد: تهران پایتخت یک کشور اسلامی است و این زیبا نیست که ما نتوانیم به توریست خارجی مساجد را که نماد فرهنگی اسلامی و تاریخی ماست را نشان دهیم.

عالم نژاد در پایان صحبت های خود به وضعیت خانه ابوالحسن خان صبا اشاره و از نگاه اداری به اماکن گردشگری انتقاد کرد و گفت: یک روز سرزده به این خانه بروید تا عمق فاجعه در مدیریت را درک کنید. نکته دیگر من این است که متاسفانه متولیان خانه های تاریخی و فرهنگی نگاه اداری به این اماکن دارند و روزهای تعطیل در خانه را می بندند و به تعطیلات می روند. با این شرایط همین است که تهرانی ها آخر هفته ترجیح می دهند از شهر خارج شوند.

تعطیلات زمان مناسب جذب توریست برای تهران

محمد یزدانی، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران نیز در سخنان خود به موضوع فقدان آموزش های تخصصی برای راهنمایان تهران گردی اشاره کرد و گفت: برای این کار نیازمند برنامه ریزی هستیم.

وی تهران را بزرگترین شهر توریست فرست کشور خواند و اظهارکرد: چرا ما از این ظرفیت و از این همه شهروندی که به عنوان توریست از تهران خارج می شوند به عنوان مُبلغ برای معرفی تهران و جاذبه هایش به دیگران استفاده نکنیم.

یزدانی در پیشنهادی برای توسعه گردشگری در تهران گفت: به طور مثال می توانیم هنگام تعطیلات که تهران خلوت می شود، با برگزاری رویدادهای مهم توریست های شهرهای دیگر را جذب کرد تا همه اصناف گردش مالی داشته باشند و انطور نشود که تهران در ایام تعطیل سوت و کور باشد.

چرا تهرانی ها اوقات فراغت خود را خارج از شهر می گذرانند؟

در پایان و بعد از ایراد نقطه نظرات کارشناسان و متخصصان حوزه گردشگری، سید احمد علوی، رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه این جلسات باید مرتبط برگزار شود، گفت: برای شروع همین جلسات به صورت تخصصی ادامه پیدا کند و دوستان دیگر متخصص نیز به پیشنهاد عزیزانی که امروز مهمان ما بودند، به جمع افزوده شوند.

وی با اشاره موضوع مدیریت چندگانه در گردشگری تهران و دغدغه ای که مهمانان عنوان کردند، افزود: پیشنهاد می کنم در ابتدا اولویت را سامان دادن مدیریت بخش هایی بگذاریم که مربوط به شهرداری می شود و بعد به سراغ دستگاه های دیگر برویم.

علوی با بیا اینکه پایتخت بودن مانع از تحقق اهداف گردشگری تهران شده است، گفت: از شما متخصصان امر تقاضا دارم تا برنامه های تخصصی و جامع خود را برای تحقق گردشگری در یایتخت آماده کنید. این غصه است که چرا شهروندان برای گذراندن اوقات فراقت خود از شهر خارج می شوند و از اماکن گردشگری پایتخت دیدن نمی کنند.

وی با اشاره به فعالیت هایی که پیش از این در شرکت توسعه فضای فرهنگی و معاونت فرهنگی منطقه یک داشته است، اظهار کرد: از همان زمان ما دغدغه سر و سامان دادن به موضوعاتی که امروز مطرح شد را داشتیم و ان شاءالله بتوانیم در شورای شهر این کار را انجام دهیم.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های کمیته گردشگری این دوره شورای شهر، شناسایی پروژه‌های نیمه تمام، در حال انجام و یا معطل مانده حوزه شهری در موضوع میراث فرهنگی و گردشگری تهران است، افزود: با پیگیری، تمام سعی خود را می کنیم تا به انجام برسند و مورد بهره برداری قرار گیرند.

علوی ادامه داد: پیگیری احیاء و معرفی جاذبه‌ها و پتانسیل‌های گردشگری و دیدنی تهران با بهره گیری از نرم افزارهای تخصصی این عرصه، به عنوان راهنمای تهرانگردی توسط مجموعه های مربوطه در شهرداری تهران از برنامه های کوتاه‌مدت و جاری این کمیته است.

یکی دیگر از مباحثی که رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران مطرح کرد، توجه ویژه به مقوله زیباسازی شهری و مرمت و نگهداری میراث فرهنگی، خانه مشاهیر، موزه ها، کاخ ها و سایر بناهای دارای ارزش تاریخی و فرهنگی بود که از دیگر برنامه های مدنظر برای شهر تهران بعنوان یک شهر هدف گردشگری محسوب می شود.

وی افزایش تولید ناخالص داخلی، جذب سرمایه خارجی، کاهش بیکاری، کاهش فقر و کمک به توزیع درآمد را از جمله مزایای اقتصادی رونق گردشگری شهری خواند و تاکید کرد: توجه به این موضوعات در رفع و کاهش مشکلات بسیار حائز اهمیت است.

بر اساس گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، علوی همچنین یکپارچه کردن تابلوی راهنمای بناهای گردشگری، یکپارچه کردن نرخ بلیت موزه های شهرداری تهران را از جمله دیگر اقدامات کمیته گردشگری خواند و گفت: باید این امر در شورای شهر و مدیریت شهری تهران در این دوره پیگیری و تصویب شود تا بتوان به کسب درآمد پایدار از صنعت گردشگری، دست یافت.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

اتمام ۸۰ درصد کار مطالعاتی بخش دوم پرونده کرسنت/ حکم محکومین بخش اول پرونده در اجرای احکام است

اتمام ۸۰ درصد کار مطالعاتی بخش دوم پرونده کرسنت/ حکم محکومین بخش اول پرونده در اجرای احکام است
2021-12-01T20:45:53+03:30
مرکز رسانه قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت پرونده کرسنت اعلام کرد این پرونده در دو بخش رسیدگی می‌شود، بخش اول آن احکام صادر شده و حکم محکومین در مرحله اجرای اح...

مرز ایران و افغانستان در آرامش کامل است

مرز ایران و افغانستان در آرامش کامل است
2021-12-01T20:19:13+03:30
روابط عمومی مرزبانی زابل از حل و فصل اختلافات جزئی بین مرز دو کشور ایران و افغانستان خبر داد.

جزئیات رایزنی شهردار تهران برای اعتبار شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱

جزئیات رایزنی شهردار تهران برای اعتبار شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱
2021-12-01T19:52:34+03:30
معاون شهردار تهران از رایزنی شهردار با دولت درباره اعتبارات شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"

 تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"
2021-12-01T18:52:31+03:30
جلسه ۹ آذر ۱۴۰۰ با دعوت رئیس کمیسیون اصل ۹۰ از وزیر بهداشت بابت ارائه توضیحات درباره اجرایی نشدن آئین‌نامه تاسیس و اداره داروخانه‌ها و مسئله کمبود پزشک برگز...

ثبت جهانی خوشنویسی تا چند روزدیگر /‬ بررسی چگونگی ارائه در یونسکو

ثبت جهانی خوشنویسی تا چند روزدیگر /‬ بررسی چگونگی ارائه در یونسکو
2021-12-01T18:32:33+03:30
نشست چگونگی ارائه و بررسی پرونده «پاسداری از هنر خوشنویسی ایران» برگزار شد . این پرونده قرار است تا چند روز دیگر توسط اعضای کمیته میراث ناملموس یونسکو بررسی...

استانداران به جلسات ستادملی مناسب سازی دعوت می شوند

استانداران به جلسات ستادملی مناسب سازی دعوت می شوند
2021-12-01T18:32:33+03:30
رییس ستاد مناسب سازی کشور گفت: استانداران برای بررسی و ارزیابی اقدامات لازم برای مناسب سازی معابر و فضاهای و ساختمان های عمومی و آسیب شناسی مباجث به جلسات ست...

«رتبه‌بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود

«رتبه‌بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود
2021-12-01T17:12:33+03:30
‌وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و درباره «لایحه رتبه بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ، این لایحه را عملیا...

«رتبه بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود

«رتبه بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود
2021-12-01T16:59:13+03:30
‌وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و درباره «لایحه رتبه بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ ، این لایحه را عملی...

باید در خدمت تاریخ باشیم

باید در خدمت تاریخ باشیم
2021-12-01T16:05:54+03:30
معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: دیدن کاخ‌ها با این نگاه که هم هنرمندی‌ها را ببینیم و هم درس عبرت بگیریم نشان می‌دهد باید در خدمت تاریخ باشیم، میراثی که حفظ آن ک...

دستگیری عاملان تخریب خودروهای شهروندان/ کشف ۲۰ کیلو افیون

دستگیری عاملان تخریب خودروهای شهروندان/ کشف ۲۰ کیلو افیون
2021-12-01T16:05:53+03:30
در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

سند جامع جانمایی تابلوهای تبلیغاتی پایتخت تدوین می شود

سند جامع جانمایی تابلوهای تبلیغاتی پایتخت تدوین می شود
2021-12-01T15:55:55+03:30
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: سازه‌های تجاری بر اساس یک رویکرد و در طول چند سال طراحی و نصب‌شده‌اند و ما در مدیریت شهری هیچ‌گاه سند جامع جانمای...

بهره‌مندی از کمک‌های مردمی برای خدمت رسانی به مددجویان بهزیستی

بهره‌مندی از کمک‌های مردمی برای خدمت رسانی به مددجویان بهزیستی
2021-12-01T15:55:55+03:30
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران ضمن اشاره به تفاهم این سازمان با موسسات غیرانتفاعی و مردمی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت آنها برای خدمت رسانی به جامعه ...

افتتاح ایستگاه توحید در خط ۷ مترو تا پایان آذرماه

افتتاح ایستگاه توحید در خط ۷ مترو تا پایان آذرماه
2021-12-01T15:55:54+03:30
معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تهران از بهره‌برداری ایستگاه توحید در خط ۷ متروی تهران تا پایان آذرماه سال جاری خبر داد.

نظر کارشناسان بهداشتی آمریکا درباره اثربخشی و ایمنی یک قرص کرونا

نظر کارشناسان بهداشتی آمریکا درباره اثربخشی و ایمنی یک قرص کرونا
2021-12-01T15:55:54+03:30
یک هیات مشاوره ای از کارشناسان بهداشتی در سازمان غذا و داروی ایالات متحده از قرص ضد ویروسی تولید شرکت "مِرک" برای درمان بیماری کووید-۱۹ حمایت کرده ...

شروط سفر به عتبات عالیات / تست سریع کرونا از زائران هنگام بازگشت به کشور

شروط سفر به عتبات عالیات / تست سریع کرونا از زائران هنگام بازگشت به کشور
2021-12-01T15:55:54+03:30
معاون مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به این که درمانگاه های هلال احمر، همه روزه آماده ارائه خدمات درمانی در کشور عراق هستند، از کنترل زائرین در مسی...

جریمه نقدی خودداری از واکسیناسیون در یونان

جریمه نقدی خودداری از واکسیناسیون در یونان
2021-12-01T15:55:53+03:30
مقامات یونان اعلام کردند: افراد بالای ۶۰ سال که از تزریق واکسن کرونا خودداری کنند جریمه می شوند.

چه اقداماتی به حفاظت از «خاک» کشور منجر می‌شود؟

چه اقداماتی به حفاظت از «خاک» کشور منجر می‌شود؟
2021-12-01T15:55:53+03:30
معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها گفت: تمامی اقداماتی که منابع طبیعی در زمینه بیابان‌زدایی، مرتعداری، جنگلداری، آبخیزداری و ... انجام می‌ده...

وزیر آموزش و پرورش: «رتبه‌بندی معلمان» به محض ابلاغ، اجرایی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش: «رتبه‌بندی معلمان» به محض ابلاغ، اجرایی می‌شود
2021-12-01T15:55:53+03:30
وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و در نخستین اظهار نظر درباره «لایحه رتبه‌بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ ...

غریب‌آبادی: ایرانیان خارج از کشور دغدغه‌ای برای بازگشت به وطن نداشته باشند

 غریب‌آبادی: ایرانیان خارج از کشور دغدغه‌ای برای بازگشت به وطن نداشته باشند
2021-12-01T15:59:12+03:30
معاون بین‌الملل قوه قضائیه گفت: ایرانیان خارج از کشور با ارائه درخواست درباره وضعیت قضائی خود، دغدغه‌ای برای بازگشت به کشور نداشته باشند.

۸۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی وارداتی است/ انجام سالانه ۲ میلیارد آزمایش در کشور

 ۸۰ درصد تجهیزات آزمایشگاهی وارداتی است/ انجام سالانه ۲ میلیارد آزمایش در کشور
2021-12-01T15:32:31+03:30
نشست مطبوعاتی انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران با موضوع چالش‌های حذف ارز دولتی تجهیزات آزمایشگاهی برگزار شد.

معتادان بهبودیافته چگونه وام ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند؟

 معتادان بهبودیافته چگونه وام ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند؟
2021-12-01T15:32:31+03:30
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور درخصوص چگونگی دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی از سوی معتادان بهبودیافته توضیحاتی ارائه کرد.

تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"

  تعهد وزیر بهداشت برای اجرای سریع‌تر آیین‌نامه ضدانحصاری "مجوز تاسیس داروخانه"
2021-12-01T15:32:31+03:30
جلسه ۹ آذر ۱۴۰۰ با دعوت رئیس کمیسیون اصل ۹۰ از وزیر بهداشت بابت ارائه توضیحات درباره اجرایی نشدن آئین‌نامه تاسیس و اداره داروخانه‌ها و مسئله کمبود پزشک برگز...

آلودگی هوا اولویت دستگاه‌های مسئول نیست/خروجی کارگروه کاهش آلودگی هوا بی‌تأثیر بوده است

 آلودگی هوا اولویت دستگاه‌های مسئول نیست/خروجی کارگروه کاهش آلودگی هوا بی‌تأثیر بوده است
2021-12-01T15:05:50+03:30
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع آلودگی هوا مسئله‌ای نیست که راهکار نداشته باشد اما این مسئله در اولویت‌های دستگاه‌های مسئول جایی ندارد.

آمار کرونا در ایران| فوت ۸۲ نفر در شبانه‌روز گذشته/ ۸ استان بدون فوتی

 آمار کرونا در ایران| فوت ۸۲ نفر در شبانه‌روز گذشته/ ۸ استان بدون فوتی
2021-12-01T14:39:11+03:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت آمار کرونا در شبانه‌روز گذشته را اعلام کرد.

ماجرای قطع بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی چه بود؟/ رایزنی با پلیس برای بخشش جرایم کرونایی تاکسیران‌ها

 ماجرای قطع بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی چه بود؟/ رایزنی با پلیس برای بخشش جرایم کرونایی تاکسیران‌ها
2021-12-01T14:39:11+03:30
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره ماجرای قطع بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی توضیحاتی ارائه کرد

تبعات بی‌توجهی سازمان غذا و دارو به قیمت‌گذاری مواد اولیه داروها/ سود ارز دولتی به جیب چه کسانی می‌رود؟

 تبعات بی‌توجهی سازمان غذا و دارو به قیمت‌گذاری مواد اولیه داروها/ سود ارز دولتی به جیب چه کسانی می‌رود؟
2021-12-01T14:39:11+03:30
برای پایین ماندن قیمت دارو حمایت‌هایی نظیر تخصیص ارز دولتی و ممنوعیت یا محدودیت واردات داروها یا مواد اولیه دارای مشابه تولید داخل اعمال شده اما گزارش مرکز ...

برخی ایرانیان زندانی در خارج از کشور وضعیت مناسبی ندارند/ توضیحاتی برای ممنوع الخروجی‌ها

برخی ایرانیان زندانی در خارج از کشور وضعیت مناسبی ندارند/ توضیحاتی برای ممنوع الخروجی‌ها
2021-12-01T14:05:56+03:30
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: برخی از ایرانیان زندانی در زندان‌های خارج از کشور از لحاظ خدمات بهداشتی، سلامت و قضائی در شرایط مناسبی قرار ندارند.

مصدومیت یک کارگر در پی حادثه ریزش کانال

مصدومیت یک کارگر در پی حادثه ریزش کانال
2021-12-01T13:52:34+03:30
سخنگوی سازمان آتش نشانی از ریزش دیواره یک کانال واقع در بلوار غربی استادیوم آزادی و مصدومیت کارگر مشغول به کار در آن خبر داد.

درمان رایگان ایدز در کشور / مبتلایانی که دیگر ناقل نیستند

درمان رایگان ایدز در کشور / مبتلایانی که دیگر ناقل نیستند
2021-12-01T13:29:13+03:30
رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، کاهش شناسایی موارد جدید مبتلا به ایدز را یکی از چالش های مهم در دوران پاندمی کرونا عنوان کرد و گفت: قطعا با واکسیناسیو...

پلیس در جلوگیری از ورود کامیون‌ها به تهران جدی‌ترعمل کند

پلیس در جلوگیری از ورود کامیون‌ها به تهران جدی‌ترعمل کند
2021-12-01T13:29:13+03:30
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا استان، ممنوعیت ورود شبانه کامیون ها به استثنای کامیون‌های حامل سوخت، مواد غذای...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)