میرنیوز

روایت فرمانده یگان ویژه پلیس از اعتراضات خوزستان/ درگیری‌های سال ۹۶ بعضاً تا ۱۲ ساعت طول می‌کشید

 روایت فرمانده یگان ویژه پلیس از اعتراضات خوزستان/ درگیری‌های سال ۹۶ بعضاً تا ۱۲ ساعت طول می‌کشید 2021-10-14T16:00:07+03:30

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یگان ویژه نیروی انتظامی، یکی از رسته‌های پلیس است که در سال 1370 به‌منظور کنترل اجتماعات شکل گرفت، واحدهای مختلفی اعم از "نوپو"، رهایی گروگان، "اسواران" (اسب‌سواران یگان ویژه) و اخیراً یگان زنان، در یگان ویژه نیروی انتظامی مشغول خدمت هستند.

سردار حسن کرمی از سال 1391 فرماندهی یگانهای ویژه نیروی انتظامی را به‌عهده دارد؛ وی پیش از حضور در یگان ویژه پلیس، فرمانده انتظامی استان اصفهان بود.

همزمان با هفته نیروی انتظامی، سردار کرمی ضمن بازدید از خبرگزاری تسنیم، به گپ‌وگفت با خبرنگاران این خبرگزاری نشست.

تشریح فعالیتهای یگان ویژه نیروی انتظامی، نحوه آموزش نیروهای این یگان، چگونگی کنترل اعتراضات و ناآرامی‌ها، معرفی برخی از تجهیزات مورد استفاده یگان ویژه نیروی انتظامی و تشریح عملکرد یگان زنان یگان ویژه پلیس، ماحصل این گفت‌وگوی جذاب و خواندنی بود.

بخش نخست این گفت‌وگو با عنوان "فرمانده یگان ویژه ناجا: دشمنان در تجمعات اجازه نمی‌دهند صدای حق مردم شنیده شود/ استفاده از "صور" در تجمعات/ چرا نباید با مردم حرف بزنیم؟" منتشر شد، در ادامه بخش دوم این گفت‌وگو تقدیم مخاطبان ارجمند تسنیم می‌شود.

تسنیم: نیروهای یگان‌ویژه در اعتراضات چگونه وارد عمل می‌شوند؟ آستانه تحمل نیروهای یگان ویژه چه میزان است؟

آستانه تحمل نیروهای ما بالا است، بعضاً در اعتراضات برخی از جمعیت معترض به مأموران یگان ویژه توهین یا سنگ‌پرانی می‌کنند، در بسیاری از موارد فرماندهان ما وارد جمعیت معترض شده و با آنها صحبت می‌کنند، به طور مثال در آبان 98، فرماندهان ما وارد جمعیت معترض شدند، این کار برای نیروی ما بسیار خطرناک بود، زیرا جمعیت معترض عصبانی بودند.

برای شناسایی افرادی که در تجمعات قصد خرابکاری دارند، از امکانات فنی استفاده و آنها را شناسایی می‌کنیم، این افراد را تحت رصد قرار می‌دهیم و در صحنه یا در مکان دیگر بازداشت می‌کنیم، در اعترضات احتمال دارد، افرادی که محرک جمعیت معترض هستند، به نیروهای ما حمله‌ور شوند کما اینکه در آبان 98، 6 نفر از نیروهای ما که داخل جمعیت معترض رفته و قصد صحبت با آنها را داشتند، توسط افراد نفوذی با ضربات چاقو مجروح شدند.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , یگان ویژه ,

در هیچ کدام از پلیسهای دنیا حتی پلیس کشورهای اسلامی، از این ادبیات استفاده نمی‌شود و این مفاهیم را نمی‌دانند، آنها می‌گوید پلیس ضد اغتشاش باید به سرعت وارد عمل شده و جمعیت را متفرق کند اما ما می‌گوییم اینگونه نیست، ما هوشمندانه عمل می‌کنیم یعنی فرمانده ما در میدان تشخیص می‌دهد که در اعتراضات از چه ابزاری استفاده کند و به این پی می‌برد که آیا زمان گفت‌وگو، زمان بازداشت عوامل محرک، اخطار دادن، استفاده از آب‌پاش یا پینت‌بال است.

هیچ سلاح جنگی به صحنه اجتماعات نمی‌بریم

ما هیچ سلاح جنگی به صحنه اجتماعات نمی‌بریم، تمام تجهیزات ما غیرکشنده است، به طور مثال از آب‌پاش، پِینت‌بال و وینچستر استفاده می‌کنیم، برای سلاح وینچستر سه گلوله پلاستیکی نرم، سخت و فلزی تعریف کردیم، گلوله وینچستر فلزی نیز اثر بسیار سطحی بر جسم می‌گذارد.

فرمانده در میدان تشخیص می‌دهد از چه ابزار و تاکتیکی استفاده کند که اسم این کار را الگوی هوشمندانه گذاشتیم که مختص کشور ما است، روی این الگو کار و مبانی برای آن تعریف شده و ماحصل کار 10 ساله است.

در سال 1400 مدعی هستیم که متخصص‌ترین پلیس در سطح منطقه در کنترل اجتماعات هستیم، به طور مثال سه میلیون و 700 هزار نفر در ایام اربعین حسینی (ع) با کمترین تنش از گیت نهایی یگان ویژه عبور کردند یا اینکه جمعیت 100 هزار نفری را در ورزشگاه‌ها کنترل کردیم.

 

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , یگان ویژه ,

 

در ناآرامی‌های سال 96، همزمان در 77 نقطه درگیر بودیم

در ناآرامی‌های سال 96، همزمان در 77 نقطه درگیر بودیم، در آن زمان، نفوذی‌ها کار زیادی انجام داده، منافقان و سلطنت‌طلبها، آسیب زیادی وارد کرده و هر جا می‌رسیدند، تخریب می‌کردند، برخی از درگیری‌ها نیز شاید تا 12 ساعت طول می‌کشید که بتوانیم صحنه را کنترل کنیم و آسیب کمتری وارد شود، ناآرامی‌های سال 98 نیز سخت‌تر از ناآرامی‌های سال 96 بود.

ما روی موتورسواران یگان ویژه حساب ویژه‌ای باز می‌کنیم و قدرت تحرک یگانهای ویژه ما روی موتورسواران است، یک گروهان کامل موتورسوار در هر گردان وجود دارد، گردانهای ذخیره نیز داریم که اگر نیاز به تحرک بیشتر شد، پیاده‌ها را نیز موتورسوار می‌کنیم. در آبان ماه 98، هر موتوسوار ما در شهرهایی مانند تهران، شیراز و اصفهان بعضاً تا 270 کیلومتر در یک شبانه‌روز مسیر طی کردند، یعنی یک نقطه درگیری داشتند و پس از آن به نقطه دیگری می‌رفتند و این کار بسیار سختی است.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , یگان ویژه ,

موضوعات مذکور مختص یگانهای ویژه در جمهوری اسلامی ایران است که با این ادبیات، رویکردها و مفاهیم، اجتماعات را کنترل می‌کند البته ما نباید کشورمان را با دیگر کشورها مقایسه کنیم، به طور مثال در کشوری مانند امریکا و فرانسه اعتراضات روی می‌دهد، دیگر کشورها اعتراضات را محکوم کرده و به نوعی دولت را برای جمع کردن اعتراضات کمک می‌‍کنند اما اگر در کشور ما یک اعتراض جزئی روی دهد، کل دنیا به دنبال تحریک بیشتر مردم و برجسته کردن نقطه ضعفها است.

از نظر روانی، فضای بین‌المللی و رسانه‌ای به ما فشار زیادی می‌آوردند، عده‌ای خوش‌گذران نیز که ثروت مردم را به غارت بردند، در آن سوی آبها و در رسانه‌های مانند ایران اینترنشنال، با پول این ملت تبلیغ کرده و خود را حامی مردم می‌دانند، بارها گفتیم اگر این افراد جرأت دارند، خودشان داخل کشور بیایند، نمی‌شود که در جای نرم و گرم خوابید و به مردم آن هم مستضعفها گفت به مبارزه بپردازید.

از روز سوم اعتراضات خوزستان گروهک‌ها وارد اعتراضات شدند

منافقان و سلطنت‌طلبها تحریک زیادی انجام داده و نمی‌گذارند حرف مردم شنیده شود، به طور مثال در تنش آبی خوزستان، واقعاً باید از مردم این استان تشکر کنیم، مردم اصلاً در آنجا درگیری با ما نداشتند، حرف قانونی خودشان را می‌زدند، می‌گفتند در استان پرآبی زندگی می‌کنیم و آب و شغل نیاز داریم. تا دو روز نخست، مردم در بسیاری از نقاط خوزستان مانند شادگان و سوسنگرد حرفهای خود را می‌زدند اما از روز سوم به بعد گروهکها یعنی ضد انقلابها وارد عمل شده، از احساسات مردم سوءاستفاده و اعتراضات آرام مردم را تبدیل به خشونت کرده و به ضرر مردم کار کردند.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , یگان ویژه ,

ما در آنجا با عشایر جلسه گذاشتیم که عمدتاً رزمنده و جانباز و از خانواده‌های ولایی بودند، یکی از عشایر سادات در یک جسله به من گفت که قصد داشتند دولت حرفشان را بشنود که این کار انجام و تمام شد، به محض اینکه گروهکها خواستند خشونت را وارد اعتراضاتِ آرام کنند، عشایر، شیوخ و عامه مردم کنار کشیدند و ما نیز صحنه را کنترل کردیم.

در برخی از نقاط نیز تیراندازی‌ها و خشونتهایی صورت گرفت اما نیروهای ما با تدبیر و حوصله کنترل لازم را انجام دادند، منظور این است که شعله‌ور شدن و تحریک اعتراضات مردمی، توسط افرادی که آن سوی آبها نشسته‌اند، به ضرر مردم کار است ما نیز نمی‌توانیم صحنه اعتراضات با خشونت همراه شود، یگانهای ما برای این ایجاد شدند که جلوی خشونت و تخریب را بگیرند، اگر کسی قصد تخریب و خشونت را داشته باشد، با قدرت جلوی او را می‌گیریم و ایستادگی می‌کنیم اما دشمنان نمی‌گذارند مردم حرفشان را بزنند و از سوی مدعی‌اند که مدافع مردم هستند.

تسنیم: مدتی قبل یگان زنان را در یگانهای ویژه راه‌اندازی کردید، راه‌اندازی یگان زنان در یگان ویژه پلیس چه ضرورتی داشت، قرار است یگان زنان یگان ویژه نیروی انتظامی چه اقدامات و فعالیتهایی برعهده دارد؟ آیا در صورت بروز یک ناآرامی از این افراد استفاده خواهید کرد؟

تمام پلیسهای دنیا از پلیس زن استفاده می‌کنند، در کشور ما نیز در تمام پلیسها اعم از آگاهی و فتا از پلیس زن استفاده می‌شود اما در یگان ویژه، تا به حال یگان زنان راه‌اندازی نشده بود، در ناآرامی‌های سال 96 به بعد بعضاً با برخی زنانی مواجه شدیم که توسط معاندان تحریک شده و با نیت خاصی وارد میدان می‌شدند البته این افراد از عامه بانوانِ معترض جدا هستند.

اما زنانی هستند که بر اساس تحریک ضد انقلاب در تجمعات حاضر شده یا واقعاً وابستگی به گروهک خاصی داشتند لذا این موارد، واحدهای ما را در صحنه‌های اعتراضات اذیت می‌کردند، ما نیز به لحاظ محدودیتهای شرعی، نمی‌توانستیم اقداماتمان را به درستی انجام دهیم، این افراد را به این نقطه ضعف پی برده بودند و زنان آموزش‌دیده وابسته خود را ساماندهی می‌کردند.

از 96 به بعد به فکر راه‌اندازی یگان زنان در یگان ویژه پلیس افتادیم که هم در نیروی انتظامی و هم در ستاد کل نیروهای مسلح با این کار موافقت شد، اکنون نیز این یگان در 9 استان فعال و عملیاتی است، یعنی می‌تواند در کنار واحدهای کنترل اجتماعات و واحدهای ضد اغتشاش، مأموریت انجام دهد.

یگان زنان یگان ویژه قرار نیست با باتوم و سپر در درگیری حاضر شود

تعداد قابل توجهی از این نیروها نیز اکنون در دانشگاه پلیس در حال آموزش هستند و تقریباً تا آخر سال آموزش آنها به اتمام رسیده و به ما می‌پیوندند، فعلاً نیز در تهران، دو گردان از نیروهای زن در یگان ویژه پیش‌بینی کردیم، در هر کدام از استانهای بزرگ، پیش‌بینی داشتیم یک گردان فعالیت داشته باشد. این نیروها، برای شناسایی، کار اطلاعاتی، بازداشت متهمان، بازجویی و انتقال متهمان زن در کنار واحدهای عملیاتی ما قرار می‌گیرند، کار اینها در همین حد است و اینگونه نیست که با تجهیزاتی همچون سپر و باتوم در درگیرها حضور پیدا کنند.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , یگان ویژه ,

البته جای ذکر است که در بسیاری از عملیاتهای مردم‌یاری، مانند اربعین حسینی (ع)، امدادرسانی در زمانهای حوادثی مانند سیل و زلزله و حتی طرح واکسیناسیون از این افراد استفاده می‌کنیم، صرفاً اینگونه نیست که از این نیروها در مأموریت ضد اغتشاش از این افراد استفاده شود.

تسنیم: تقریباً یک سال گذشته بود که یگان ویژه نیروی انتظامی نیز در بحث برخورد با اوباش نیز وارد عمل شد، آیا مأموریت برخورد با اوباش توسط یگان ویژه همچنان ادامه خواهد داشت؟

ما مأموریت مستقیم و مستقل در این رابطه نداریم، این در حوزه کاری فرمانده انتظامی استانها است که آنها نیز ابزار لازم اعم از کلانتری‌ها و یگان امداد را برای این کار دارند، هر موقع کار از عهده انتظامی خارج شد، ما وارد عمل می‌شویم و اگر در جایی سایر پلیسها نیاز به کمک داشتند، ما وارد عمل می‌شویم تا به این لحظه نیز، واحدهای انتظامی و یگانهای امداد از عهده برخورد با اوباش برآمده‌اند، در مراحل نخست ما در بحث روانی چند مرحله وارد عمل شدیم اما مستقلاً در این رابطه مأموریتی انجام ندادیم.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , یگان ویژه ,

ما دسته‌های "مغیرات" در یگان ویژه نیروی انتظامی داریم، این دسته‌ها در هر گردانی پیش‌بینی شدند که کارش در تمام صحنه‌ها مخصوصاً برخوردار با اینگونه جرائم خشن است.

نیروهای مغیرات از زبده‌ترین افراد هر گردان هستند، آموزشهای رزمی را دیدند، با سرعت عمل و قدرت تحرک بالا اقدامات خود را انجام می‌دهد، در بحث جمع‌آوری اوباش در دو، سه نقطه وارد عمل شدند، این نیروها نیز آمادگی دارند اما همانگونه که گفتم در بحث برخورد با اوباش کار به آن سطح نرسیده که ما وارد عمل شویم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

مهم‌ترین چالش‌ها و اولویت‌های محیط زیست کشور در دولت رئیسی چیست؟

 مهم‌ترین چالش‌ها و اولویت‌های محیط زیست کشور در دولت رئیسی چیست؟
2021-10-25T09:22:29+03:30
با استقرار دولت رئیسی، مجدداً امید به بهبود شرایط در بسیاری از حوزه‌ها از جمله در محیط زیست بازگشته و حالا دیگر عیسی کلانتری از سازمان محیط زیست رفته و سلاج...

تشکیل یگان حفاظت برای سازمان‌های نیازمند مراقبت

تشکیل یگان حفاظت برای سازمان‌های نیازمند مراقبت
2021-10-25T09:05:49+03:30
رئیس پلیس پیشگیری ناجا از مطالبه برای تشکیل یگان حفاظت برای سازمان هایی که تا کنون یگان تشکیل ندادند، خبر داد.

باران در بیش از ۱۱ استان طی ۴۸ ساعت آینده/ اهواز و شهرکرد؛ گرمترین و سردترین استان های کشور

باران در بیش از ۱۱ استان طی ۴۸ ساعت آینده/ اهواز و شهرکرد؛ گرمترین و سردترین استان های کشور
2021-10-25T09:05:48+03:30
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران در برخی استان‌های ساحلی دریای خزر، از تداوم بارندگی‌ها در این استان‌ها و دامنه‌...

مصدومیت یک آتش‌نشان در آتش‌سوزی یک پاساژ+ تصاویر

 مصدومیت یک آتش‌نشان در آتش‌سوزی یک پاساژ+ تصاویر
2021-10-25T09:09:08+03:30
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی گسترده بامدادی در یک پاساژ حوالی چهارراه استانبول خبر داد.

رشته‌های مورد تأیید برای ادامه تحصیل معلمان کدامند؟

 رشته‌های مورد تأیید برای ادامه تحصیل معلمان کدامند؟
2021-10-25T09:09:08+03:30
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: رشته‌های مورد نیاز در طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان مورد بازنگری قرار گرفته است که در ...

رسیدگی به حادثه مرگ و مصدومیت دانش‌آموزان «روستای بنواسحاق بازار» چابهار

رسیدگی به حادثه مرگ و مصدومیت دانش‌آموزان «روستای بنواسحاق بازار» چابهار
2021-10-25T08:52:28+03:30
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پی حادثه ناگوار «روستای بنواسحاق بازار» چابهار و درگذشت ۴ کودک دانش آموز در این حادثه، پیام تسلیتی صادر کرد. ...

نتایج المپیاد شیمی دانش‌آموزان اعلام شد 

نتایج المپیاد شیمی دانش‌آموزان اعلام شد 
2021-10-25T08:52:28+03:30
روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با صدور اطلاعیه‌ای از اعلام اسامی مدال آوران دوره تابستان المپیاد علمی کشوری شیمی ۱۴۰۰ خبر دا...

کاهش ۱۰.۵ درصدی مدارس فرسوده کشور

کاهش ۱۰.۵ درصدی مدارس فرسوده کشور
2021-10-25T08:52:28+03:30
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه هر روز به طور میانگین ۳۱ کلاس درس با زیربنای ۴۲۰۰ مترمربع در سطح کشور احداث، تجهیز و تحویل شده است...

ایجاد ۸ مجموعه ایستگاه میانی برای پردازش و بازیافت زباله ها/طرح های شورا برای کاهش حجم زباله

ایجاد ۸ مجموعه ایستگاه میانی برای پردازش و بازیافت زباله ها/طرح های شورا برای کاهش حجم زباله
2021-10-25T08:49:10+03:30
رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: ساخت ۸ مجموعه ایستگاه میانی برای پردازش و بازیافت زباله را در دستور کار داریم که کارهای کارشن...

اولویت‌ها و مهم‌ترین چالش‌های محیط زیست کشور در دولت رئیسی چیست؟

 اولویت‌ها و مهم‌ترین چالش‌های محیط زیست کشور در دولت رئیسی چیست؟
2021-10-25T08:55:46+03:30
با استقرار دولت رئیسی، مجدداً امید به بهبود شرایط در بسیاری از حوزه‌ها از جمله در محیط زیست بازگشته و حالا دیگر عیسی کلانتری از سازمان محیط زیست رفته و سلاج...

آتش سوزی یک واحد تجاری در خیابان جمهوری

آتش سوزی یک واحد تجاری در خیابان جمهوری
2021-10-25T08:35:52+03:30
سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع آتش سوزی در یک واحد تجاری قدیمی در خیابان جمهوری خبر داد.

لزوم توجه به توسعه گردشگری مذهبی

 لزوم توجه به توسعه گردشگری مذهبی
2021-10-25T08:42:27+03:30
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر تجمیع ظرفیت‌های فرابخشی به منظور توسعه زوایای مختلف صنعت گردشگری کشور از جمله گردشگری مذهبی تاکید ...

با حکم رئیس‌جمهور "دهنوی" عضو هیئت‌ امنای صندوق نوآوری و شکوفایی شد

 با حکم رئیس‌جمهور "دهنوی" عضو هیئت‌ امنای صندوق نوآوری و شکوفایی شد
2021-10-25T08:42:27+03:30
رئیس جمهور طی حکمی، دکتر سید محسن دهنوی را به سمت "عضو هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی" منصوب کرد.

گوش‌ها هم نیاز به تنفس دارند

گوش‌ها هم نیاز به تنفس دارند
2021-10-25T07:19:12+03:30
افرادی که مدت‌های زیادی در طول روز هندزفری بی سیم یا ایرفون استفاده می‌کنند احتمالا متوجه شده‌اند که گوش‌های آن‌ها بیش از گذشته حالت چسبناک دارند یا به اصطلا...

حمایت دولتی از درمان مردم، کِی آغاز شد و اکنون چگونه است؟

حمایت دولتی از درمان مردم، کِی آغاز شد و اکنون چگونه است؟
2021-10-25T07:19:12+03:30
سلامت به عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای بشری در کنار آموزش و امنیت مطرح می‌شود و به همین دلیل است که حمایت مالی دولت از مردم در دوران بیماری، به وسیله بیمه‌ها...

غارها جزو مراکز حساس زیست‌محیطی نیستند؟!

غارها جزو مراکز حساس زیست‌محیطی نیستند؟!
2021-10-25T07:19:11+03:30
غارها به عنوان یکی از زیستگاه‌های خاص طبیعت دارای اکوسیستم کاملا منحصر به‌فردی هستند اما آن‌ها هم از تهدیدات معدن‌کاوی دور نمانده‌اند. «دودزا» یا «زرین‌ غار»...

دُز "اضافه" واکسن کرونا چیست و برای چه کسانی در کشور تزریق می‌شود؟

دُز "اضافه" واکسن کرونا چیست و برای چه کسانی در کشور تزریق می‌شود؟
2021-10-25T07:19:11+03:30
دبیر کمیته علمی کشوری ضمن تشریح تفاوت دز بوستر با دز اضافه در واکسن کرونا، گفت: بر اساس آنچه که وعده داده شده تا اوایل آذر ماه به ایمنی جمعی یعنی ۷۵ درصد واک...

روی سرخ سکه‌های «مهریه»؛ مجلس هر دو روی این سکه را ببیند

روی سرخ سکه‌های «مهریه»؛ مجلس هر دو روی این سکه را ببیند
2021-10-25T07:19:11+03:30
طی ۹ ماه گذشته مردان دو بار با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار تغییر قوانین «مهریه» و زندانی نشدن بدهکاران مهریه شدند؛ اگرچه صدای مشکلات پیرامون وصول مه...

شاخص‌های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار/کاهش ۵۵۰ هزار تولد طی ۵ سال اخیر 

شاخص‌های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار/کاهش ۵۵۰ هزار تولد طی ۵ سال اخیر 
2021-10-25T07:19:11+03:30
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور با بیان اینکه در حال حاضر تمام شاخص‌های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند، گفت: امید است دولت سیزدهم حمایت از ف...

نباید قوه قضائیه ابزار انتقام گیری یک جریان سیاسی از جریان مقابل باشد

نباید قوه قضائیه  ابزار انتقام گیری یک جریان سیاسی از جریان مقابل باشد
2021-10-24T18:22:30+03:30
رئیس قوه قضائیه گفت: باید استقلال خود از جریان‌های سیاسی را حفظ کند و عدلیه باید ملجا همه باشد، به خصوص افرادی که توسط یک مأمور حکومت مورد ظلم واقع شدند.

حمایت مرکز نیکوکاری فرزندان شاهد از ۳۱۳ فرزند یتیم و محسنین

حمایت مرکز نیکوکاری فرزندان شاهد از ۳۱۳ فرزند یتیم و محسنین
2021-10-24T16:09:10+03:30
مسئول مرکز نیکوکاری «فرزندان شاهد» علاوه بر تأمین جهیزیه و توزیع بسته‌های ارزاق برای نیازمندان، با همکاری کمیته امداد حمایت از ۳۱۳ فرزند یتیم و محسنین را برع...

فراخوان واگذاری زنده‌گیری سگ‌های بدون صاحب

فراخوان واگذاری زنده‌گیری سگ‌های بدون صاحب
2021-10-24T16:09:10+03:30
شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر به عنوان نماینده شهرداری تهران به برگزاری مناقصه برای واگذاری زنده‌گیری سگ‌های بدون صاحب به اشخاص حقوقی واجد شرایط در سطح پای...

مدیریت جدید شهر تهران برای دستفروشان مترو چه رویکردی دارد؟

 مدیریت جدید شهر تهران برای دستفروشان مترو چه رویکردی دارد؟
2021-10-24T14:29:08+03:30
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره نحوه ورود شورای شهر به بررسی و ساماندهی دستفروشان مترو توضیحاتی بیان کرد.

اعلام برنامه‌های شهرداری تهران برای توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی

 اعلام برنامه‌های شهرداری تهران برای توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی
2021-10-24T14:29:08+03:30
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران برنامه‌های شهرداری برای ناوگان اتوبوسرانی را اعلام کرد.

آمار کرونا در ایران| فوت ۱۷۱ نفر در شبانه‌روز گذشته

 آمار کرونا در ایران| فوت ۱۷۱ نفر در شبانه‌روز گذشته
2021-10-24T14:29:07+03:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمار کرونا در شبانه روز گذشته را اعلام کرد.

نجات نوجوانی که به داخل شکاف بین دو ساختمان سقوط کرده بود

نجات نوجوانی که به داخل شکاف بین دو ساختمان سقوط کرده بود
2021-10-24T13:05:48+03:30
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات نوجوان ۱۲ ساله ای که شب گذشته به داخل شکاف بین دوساختمان سقوط کرده بود خبر داد. ...

چین برای کاستن از فشار مشق شب قانون وضع کرد

چین برای کاستن از فشار مشق شب قانون وضع کرد
2021-10-24T13:05:48+03:30
رسانه های دولتی چین گزارش می‌دهند این کشور یک قانون آموزشی را تصویب کرده است که هدف از آن، کاستن از فشار تکالیف شب و کلاس های فشرده خصوصی ورای ساعات مدرسه اس...

تنوع‌بخشی، راهکار توسعه گردشگری شهری

 تنوع‌بخشی، راهکار توسعه گردشگری شهری
2021-10-24T12:55:48+03:30
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: هر شهری که به تنوع محصولات گردشگری اهمیت می‌دهد و تنها بر جاذبه‌های تاریخی و میراثی خود تکیه نمی...

والدین به این نکات کلیدی برای بازگشایی حضوری مدارس توجه داشته باشند

 والدین به این نکات کلیدی برای بازگشایی حضوری مدارس توجه داشته باشند
2021-10-24T12:55:48+03:30
بازگشایی مدارس از آبان ماه نیازمند اتخاذ تدابیر لازم و تأمین بودجه مورد نیاز با هدف ایمن‌سازی فضای مدارس برای حضور دانش‌آموزان است از سوی دیگر نکاتی وجود دا...

سقوط پسر نوجوان به داخل انقطاع بین دو ساختمان/ نجات مصدوم

سقوط پسر نوجوان به داخل انقطاع بین دو ساختمان/ نجات مصدوم
2021-10-24T11:29:14+03:30
سخنگوی سازمان آتش نشانی از سقوط فرد به داخل درز انقطاع بین دو ساختمان واقع در محله مشیریه خبر داد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)