میرنیوز

تعیین تکلیف ۱۰۰ هزار نیروی غیررسمی در آموزش‌وپرورش

تعیین تکلیف ۱۰۰ هزار نیروی غیررسمی در آموزش‌وپرورش 2021-07-17T10:38:14+04:30

به گزارش ایسنا، سید جواد حسینی، رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در شورای آموزش‌وپرورش شهرستان جوین استان خراسان رضوی که با حضور فرماندار، امام‌جمعه و مسئولین این شهرستان برگزار شد، بابیان اینکه نهاد، سازمان، واحد و کارگزار توسعه را باید در نظام تعلیم و تربیت جستجو کرد، اظهار کرد: از طریق طرح هدایت تاکنون ۳۰۰ هزار تبلت به دانش آموزان اهداشده است.

وی با تشریح فعالیت‌های وزارت آموزش‌وپرورش در عصر کرونا، اظهار کرد: مفهومی که بیشترین فراوانی را در گفتار اندیشمندان و نوشتار نویسندگان دارد توسعه است، زیرا آرمان انسان‌ها توسعه است.

وی افزود: توسعه فضیلت‌های انسانی، حرمت بشری، اعتقادات، عدالت، کیفیت و امکانات زندگی بشری را در بر می‌گیرد و نهاد اصلی رقم زننده تحولات مبتنی بر توسعه آموزش‌وپرورش است. ‌سازمان تحول مبتنی بر توسعه مدرسه است، واحد توسعه کلاس درس و نیروی انسانی کارگزار توسعه معلمان هستند.

حسینی یکی از مأموریت‌های اصلی شوراهای آموزش‌وپرورش را اجرایی سازی سند تحول بنیادین دانست و گفت: اکنون ۱۰سال از تصویب سند تحول بنیادین می‌گذرد، گزارش‌های تأیید نشده حاکی از این است که تاکنون فقط ۳۰درصد سند تحول بنیادین اجرایی شده و اهداف آن محقق شده است و این سند هنوز به‌طور کامل به دل مدارس وارد راه نیافته است.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش بابیان این‌که آموزه‌های سند تحول بنیادین مبتنی بر آموزه‌های نوآورانه، تعطیلی، تعدیلی و استمراری است اظهار کرد: در اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین به آموزه‌های نوآورانه، تأسیسی و تعطیلی کم‌توجه شده است و بیشتر فعالیت‌های اجرایی‌سازی سند تاکنون در حوزه فعالیت‌های استمراری سند است.

وی افزود: باهدف اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین به‌ویژه آموزه‌های نوآورانه و رویکرد مدرسه محورانه، سال گذشته ۲۵بسته تحولی در وزارت آموزش‌وپرورش تدوین و اجرایی شد که ۳بسته آن در حوزه آموزش‌وپرورش استثنایی بود.

حسینی با اشاره به نتایج مطالعه بین‌المللی پیزا در خصوص عملکرد و کیفیت نظام‌های آموزش عمومی، اظهار کرد: بر اساس نتایج این مطالعه کشورهایی که توانسته‌اند حداقل دو مهارت از مهارت‌های شش‌گانه مرتبط با دانش آموزان ابتدایی را پیگیری کنند، مزایا و منافع اقتصادی آن تا سال ۲۰۳۰برای آن دسته از کشورهایی که درآمد پایین‌تر از حد متوسط دارند، باعث خواهد شد که تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۱۳برابر افزایش یابد و برای کشورهای که درآمد بالاتر از حد متوسط دارند، باعث خواهد شد تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۱۶درصد بالاتر رود. یکی از بسته‌های تحولی تدوینی حوزه آموزش ابتدایی مدرسه خوانا است که سعی در ارتقای ۶مهارت اصلی دانش آموزان ابتدایی دارد.

‏معاون وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به یکی دیگر از پژوهش‌های بین‌المللی در حوزه آموزش‌وپرورش گفت: جان هتی؛ مدیر موسسه پژوهش در دانشگاه ملبورن و یکی از مؤثرترین افراد دنیا در تعلیم و تربیت با بررسی ۱۵ساله و مطالعه بیش از ۵۰۰۰پژوهش که حدود ۲۴۰میلیون دانش‌آموز و انواع نظام‌های آموزش‌وپرورش را بررسی کرده بودند، به سه عامل اصلی که در کیفیت نظام تعلیم و تربیت که نقش مؤثری دارند، رسید.

وی افزود: اتخاذ رویکردی از آموزش با محوریت علم، ذهن و مغز و تربیت، توجه به فلسفه علوم و دانش و کیفیت معلمان، سه عامل اصلی کیفیت در نظام تعلیم و تربیت بر اساس پژوهش جان هتی هستند که در این میان کیفیت معلمان نقش بیشتری دارد. معلم باکیفیت جانشین تمامی ندا شته‌ها است و رکن اصلی تعلیم و تربیت‌معلم باکیفیت است، لذا برای جذب معلم با کیفیت سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرد، تنها بستر جذب معلم، دانشگاه فرهنگیان باشد.

حسینی ادامه داد: تعیین تکلیف صد هزار نیروی غیررسمی در آموزش‌وپرورش، تدوین لایحه رتبه‌بندی و ارائه به مجلس، افزایش ۶۵درصدی حقوق فرهنگیان، تخصیص ۱۴۰درصدی اعتبارات به آموزش‌وپرورش، پرداخت ۲هزار و ۴۰۰میلیارد از مطالبات معلمان، آغاز ساخت مسکن ملی برای ۵۰هزار فرهنگی و تأسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک؛ از جمله اقدامات ارزنده آموزش‌وپرورش در سال گذشته است.

جانشین وزیر در طرح هدایت بابیان این‌که کرونا نظام جهانی را دچار به‌هم‌ریختگی کرد و جامعه طوفانی را رقم زد اظهار کرد: این پدیده بر همه ابعاد جامعه جهانی در قلمروهای اقتصاد، فرهنگ و روابط تأثیر گذاشت و بر نظام آموزش‌وپرورش نیز تأثیر همه‌جانبه داشت. آموزش‌وپرورش اولین نهادی بود که براثر کرونا مناسبات و ترتیبات معمول خود را به‌کلی دچار دگرگونی دید و مدارس اولین مکانی بودند که به تعطیلی کشیده شدند.

معاون وزیر گفت: باید به‌سرعت تلاش می‌شد که تعطیلی مدارس به تعطیلی آموزش منجر نشود، بر همین اساس مدرسه تلویزیونی پای‌کار آمد و خلاقیت‌های معلمان و تولید محتوا شکل گرفت و به‌سرعت شبکه شاد به‌عنوان پلت فرم داخلی، امن، فراگیر، رایگان و انحصاری متولد شد.

حسینی ادامه داد: از حیث ارتقای کیفیت تحصیلی دانش آموزان باید بپذیریم که هیچ روشی جایگزین آموزش‌های حضوری نمی‌شود، اما روش آموزش مجازی از تعطیلی فرآیند یاددهی یادگیری جلوگیری کرد و بهترین روش برای جلوگیری از توقف جریان یادگیری در عصر کرونا بود. مشارکت معلمان، مدیران و خصوصاً اولیا و به‌طورکلی جامعه در زیست‌بوم کرونا در امر تعلیم و تربیت بسط و گسترش بیشتری یافت.

وی بابیان اینکه نزدیک به ۳۰درصد دانش آموزان به شبکه ملی ارتباطات متصل نبودند و یا به وسایل ارتباطی هوشمند مثل موبایل و تبلت دسترسی نداشتند اظهار کرد: برای جلوگیری از بسط بی‌عدالتی آموزش دیجیتالی نظام تعلیم و تربیت به میدان آمد و طرح هدایت را تدوین و تصویب کرد.

جانشین وزیر در طرح هدایت گفت: در قالب این طرح قرار بر این شد این وسایل برای دانش آموزان نیازمند فراهم شود و خوشبختانه تاکنون نزدیک به ۳۰۰هزار تبلت تهیه و به دانش آموزان اهداشده است. همچنین برای دو میلیون و پانصد هزار دانش‌آموز دیگر هم با استفاده از ظرفیت‌های دولتی، عمومی، مردمی و خیرین تعهد ایجادشده است تاکنون ۱۲هزار تبلت به دانش آموزان کم برخوردار استان خراسان رضوی در قالب طرح هدایت اهداشده است.

حسینی در ادامه نشست بابیان اینکه ۱۰۰تبلت به دانش آموزان شهرستان جوین به‌ویژه دانش آموزان تلفیقی فراگیر در این سفر اهدا خواهد شد گفت: اگر از منابع درون شهرستانی تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار تهیه شود به همان میزان از طریق طرح هدایت نیز تبلت به دانش آموزان اهدا خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاون وزیر گفت: ساخت یک سالن درون مدرسه‌ای برای دانش آموزان استثنایی جوین، راه‌اندازی یک مرکز اختلالات یادگیری به‌شرط تأمین زمین، اختصاص ۱۰۰میلیون تومان اعتبار برای مدرسه دانش آموزان استثنایی جوین، اختصاص ۱۰۰میلیون تومان برای خرید تجهیزات موردنیاز دانش آموزان استثنایی جوین، تأمین تجهیزات پایگاه سنجش شهرستان و پرداخت ۷۰درصد هزینه ایاب ذهاب دانش آموزان استثنایی از جمله تعهدات سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی است که برای شهرستان جوین انجام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضاییه مجددا در دسترس قرار گرفت

صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضاییه مجددا در دسترس قرار گرفت
2021-07-30T22:15:55+04:30
مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضاییه مجددا در دسترس قرار گرفت و شناسه‌های کاربری رییس قوه قضاییه در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز ب...

پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»

پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»
2021-07-30T16:32:35+04:30
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان» خبر داد. ...

افزایش فوق‌العاده ویژه معلمان قابل اجرا نیست

 افزایش فوق‌العاده ویژه معلمان قابل اجرا نیست
2021-07-30T14:35:54+04:30
رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مجوز افزایش فوق العاده ویژه معلمان براساس نظر مراجع حقوقی قابلیت اجرا ندارد، در انتظار رفع اشکالات مجوز هستیم.

آمار کرونا در ایران| فوت ۲۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

 آمار کرونا در ایران| فوت ۲۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
2021-07-30T14:22:36+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار کرونا در شبانه روز گذشته را اعلام کرد.

جزئیات برگزاری و طراحی سؤالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی

 جزئیات برگزاری و طراحی سؤالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی
2021-07-30T14:22:36+04:30
آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه‌دولتی صبح روز جمعه ۱۵ مرداد برگزار می‌شود.

پیش بینی صد هزار دُز واکسن‌ برای حمل و نقلی های پایتخت

پیش بینی صد هزار دُز واکسن‌ برای حمل و نقلی های پایتخت
2021-07-30T14:05:57+04:30
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه پیش بینی صد هزار دُز واکسن برای خانواده بزرگ حمل و نقل شده است، گفت: مرکز واکسیناسیون شرکت بهره بردا...

اعلام نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور

اعلام نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور
2021-07-30T14:05:56+04:30
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور خبر داد.

۲۷۰ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز

۲۷۰ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز
2021-07-30T14:05:56+04:30
از دیروز تا امروز ۸ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۴ هزار و ۷۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشت...

حفاظت از جنگل‌ها نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست

حفاظت از جنگل‌ها نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست
2021-07-30T12:59:16+04:30
در ایران هشتم مرداد ماه را به نام روز «جنگل رمز حیات» نامیده‌اند تا نقشی که درختان در تامین آب، هوا و امنیت غذایی، ایفا می‌کنند مورد توجه قرار گیرد. یک متخصص...

تاثیر "سامانه تصمیم "در کاهش میزان طلاق‌ها

تاثیر "سامانه تصمیم "در کاهش میزان طلاق‌ها
2021-07-30T12:19:16+04:30
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تاثیر "سامانه تصمیم" در میزان طلاق‌ها در سراسر کشور گفت: مقایسه آمار سه ماهه اول سا...

ثبت سفارش بیش از ۹۶ درصدی کتب درسی ابتدایی‌ها

ثبت سفارش بیش از ۹۶ درصدی کتب درسی ابتدایی‌ها
2021-07-30T12:19:16+04:30
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آمار ثبت نام کتب درسی دانش آموزان میان پایه را اعلام کرد.

ورود دومین محموله‌ی واکسن کرونای اهدایی ژاپن به ایران

ورود دومین محموله‌ی واکسن کرونای اهدایی ژاپن به ایران
2021-07-30T12:19:15+04:30
دومین محموله از واکسن آسترازنکا اهدایی از طرف ژاپن به ایران امروز (جمعه) وارد کشور شد. در عین حال روز گذشته هم دهمین محموله واکسن روسی وارد کشور شد. ...

اقدامات "شهرداری و آبفا" برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست

اقدامات "شهرداری و آبفا" برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست
2021-07-30T10:59:15+04:30
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری برای حل مشکل تصفیه فاضلاب منطقه ۲۲، آن‌ها را ناکافی دانست و تاکید کرد: این...

اقدامات شهرداری برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست

اقدامات شهرداری برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست
2021-07-30T10:21:44+04:30
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری برای حل مشکل تصفیه فاضلاب منطقه ۲۲، آن‌ها را ناکافی دانست و تاکید کرد: این...

تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران آغاز شد + تصاویر

 تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران آغاز شد + تصاویر
2021-07-30T10:22:34+04:30
واکسیناسیون خبرنگاران علیه کرونا از صبح امروز آغاز شد.

آمار کرونا در ایران| شناسایی ۳۴۴۳۳ بیمار جدید/ فوت ۲۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

 آمار کرونا در ایران| شناسایی ۳۴۴۳۳ بیمار جدید/ فوت ۲۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
2021-07-30T10:22:34+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمار جانباختگان مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته را ۲۹۲ نفر اعلام کرد.

نمکی: محموله‌های جدید واکسن کرونا در راه است/ آغاز واکسیناسیون اصحاب سینما از هفته آینده

 نمکی: محموله‌های جدید واکسن کرونا در راه است/ آغاز واکسیناسیون اصحاب سینما از هفته آینده
2021-07-30T10:22:34+04:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه ما محموله‌های جدید واکسن کرونا را در راه داریم، گفت: واکسیناسیون اصحاب سینما را از هفته آینده آغاز می‌کنیم.

حدود ۶۸ درصد دانش‌آموزان پایین‌ترین عملکرد را در ریاضی و علوم دارند

 حدود ۶۸ درصد دانش‌آموزان پایین‌ترین عملکرد را در ریاضی و علوم دارند
2021-07-30T10:22:34+04:30
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: بین ۶۸ تا ۷۲ درصد از دانش‌آموزان ایران به پایین‌ترین سطح عملکردی در دروس ریاضی و علوم رسیده‌اند.

توزیع بیش از ۴۰۰۰۰۰۰ پرس غذای گرم در روز عید غدیر

 توزیع بیش از ۴۰۰۰۰۰۰ پرس غذای گرم در روز عید غدیر
2021-07-30T10:22:34+04:30
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از توزیع ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم و ۲۲۰ هزار بسته معیشتی در روز عید غدیر در بین نیازمندان و ایتام سراسر کشور خبر داد.

درآمد ۳۹.۶ میلیارد دلاری "اپل" از فروش سه ماهه آیفون ۱۲

 درآمد ۳۹.۶ میلیارد دلاری "اپل" از فروش سه ماهه آیفون ۱۲
2021-07-30T10:22:34+04:30
شرکت اپل اعلام کرد که این شرکت در سه ماهه اخیر بیش از ۸۹.۶ میلیارد دلار درآمد داشته است که ۴۷.۹ میلیارد دلار آن، درآمد حاصل از فروش آیفون بوده است و از این ...

بهره‌برداری از طولانی‌ترین تونل خاورمیانه در منطقه ۲ آزادراه تهران ــ شمال به‌صورت آزمایشی

 بهره‌برداری از طولانی‌ترین تونل خاورمیانه در منطقه ۲ آزادراه تهران ــ شمال به‌صورت آزمایشی
2021-07-30T10:22:34+04:30
صبح امروز و در آستانه عید غدیر، مسیر رفت تونل البرز در منطقه ۲ آزادراه تهران ــ شمال با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و رئیس بنیاد مستضعفان به صورت آزمایشی ...

احتمال شهردار شدن مازیار حسینی قوت گرفت

 احتمال شهردار شدن مازیار حسینی قوت گرفت
2021-07-30T10:22:34+04:30
اگرچه شورای شهر تهران برای ارائه برنامه‌های گزینه‌های تصدی شهرداری تهران ۴ روز زمان تعیین کرده است اما اخبار غیر رسمی حکایت از آن دارد که شانس مازیار حسینی ...

جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان خانوار

 جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان خانوار
2021-07-30T10:22:34+04:30
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان خانوار شش دهک درآمدی را تشریح کرد.

وزیر آموزش و پرورش: اتمام واکسیناسیون فرهنگیان پیش از آغاز سال تحصیلی/ شرایط واکسیناسیون رانندگان سرویس‌های مدارس اعلام شد

 وزیر آموزش و پرورش: اتمام واکسیناسیون فرهنگیان پیش از آغاز سال تحصیلی/ شرایط واکسیناسیون رانندگان سرویس‌های مدارس اعلام شد
2021-07-30T10:22:34+04:30
گروه استان‌ها – وزیر آموزش و پرورش از واکسینه شدن ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار معلم در سراسر کشور تا پیش از آغاز سال تحصیلی خبر داد.

کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۱۹۷ میلیون نفر + جدول تغییرات

 کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۱۹۷ میلیون نفر + جدول تغییرات
2021-07-30T10:22:34+04:30
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۶۶۱ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۹۷ میلیون و ۳۸۴ هزار نفر رسید.

تناقضات "مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی" با مطالبات رهبری چیست؟

 تناقضات "مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی" با مطالبات رهبری چیست؟
2021-07-30T10:22:34+04:30
این گزارش به بررسی رویه تصویب و محتوای مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ عجولانه برخی از مواد آن قبل از اتمام دولت و تناسب آن با نظرات و مطالبات...

وقوع رگبار و رعد و برق در استان های کشور طی ۴ روز آینده

وقوع رگبار و رعد و برق در استان های کشور طی ۴ روز آینده
2021-07-30T09:49:17+04:30
مدیرکل ‌پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۱ استان کشور طی ۴ روز آینده خبر داد.

تداوم رگبار و رعدوبرق در برخی نقاط کشور تا چهار روز آینده

تداوم رگبار و رعدوبرق در برخی نقاط کشور تا چهار روز آینده
2021-07-30T09:25:54+04:30
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار و رعدو برق در ۱۱ استان کشور طی امروز (۸ مرداد) از تداوم این شرایط جوی تا سه‌شنبه (۱۲ مرداد) و...

هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران/اعلام ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه

هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران/اعلام ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه
2021-07-30T08:59:15+04:30
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به اینکه در استان تهران ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه ازساعت ۷ تا ۱۳ است از هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگا...

نکاتی برای تشخیص و درمان خانگی اگزمای صورت

نکاتی برای تشخیص و درمان خانگی اگزمای صورت
2021-07-30T08:46:02+04:30
«درماتیت آتوپیک» که به آن «اگزما» نیز گفته می شود، بیماری مزمن است که موجب خشکی، قرمزی و خارش پوست می شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)