میرنیوز

بسیاری از دانش آموزان فنی و حرفه ای هنوز کارنامه ندارند/سال تحصیلی کرونایی که بی نظم تر پیش رفت

بسیاری از دانش آموزان فنی و حرفه ای هنوز کارنامه ندارند/سال تحصیلی کرونایی که بی نظم تر پیش رفت 2021-07-17T09:41:29+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، این روزها هدایت تحصیلی در حال جریان است. گفته می شود بیش از ۶ هزار هنرجوی جدید امسال وارد رشته های مهارتی می شوند. این در حالی است که با گذشت دو سال تحصیلی که در کرونا طی شد رشته های مهارتی بسیار تحت تاثیر قرار داده است. پیش از این در گزارشی با عنوان آسیب جدی آموزش دروس مهارتی در روزهای کرونا به این موضوع پرداختیم و در ادامه به این بحث که دروس کارگاهی رشته های فنی و حرفه ای در شرایط کرونا بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است. پیش از این مصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اینکه بسیاری از دانش آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش سردرگم هستند که برگزاری ارزشیابی دروس کارگاهی و عملی آنها به چه صورت انجام می‌شود و آیا تأخیر در اعلام نمرات آنها برای ورود به دانشگاه تأثیری دارد یا خیر؟ گفت: اول اردیبهشت ماه مرکز سنجش آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای قید کرد که دروس عمومی و کارگاهی و عملی برای بچه‌های فنی و حرفه‌ای به چه صورت برگزار و ارزیابی می‌شود. برای همین هیچ سردرگمی نباید وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: در آخرین بخشنامه‌ای که ارسال شد، تأکید کردیم برای این بخش از دروس تا ۱۵ مرداد زمان هست تا دروس عملی و کارگاهی کامل شود که این مسئله به فراخور اینکه شهری در وضعیت زرد و آبی قرار بگیرد، عملیاتی می‌شود. شاید بیشترین مشکل مربوط به شهر تهران باشد که در هنوز در وضعیت نارنجی است. دانش آموزان برای دروس عملی و کارگاهی در حالت عادی در هفته دو روز به کارگاه می‌روند و در شاخه کاردانش سه روز در هفته. اگر از اول تیرماه تهران در وضعیت زرد قرار بگیرد، با سه هفته آموزش و ارزیابی این بخش پوشش داده می‌شود. چرا که حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد همین بخش عملی و کارگاهی را بخش دانشی تشکیل می‌دهد که قابل آموزش در بستر مجازی است.

مدیر کل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در پاسخ به این سوال که موضوع مهم این است که دانش آموزان پایه دوازدهم نگران این هستند که تا ۱۵ مرداد هم این آموزش و ارزیابی‌ها صورت نگیرد و در نهایت برای ورود به دانشگاه به دلیل قید نشدن نمرات دچار مشکل شوند، گفت: طبق آئین نامه آموزشی ما، دانش آموزان پایه دوازدهم تا دی ماه ۱۴۰۰ دانش آموز محسوب می‌شوند. در زمان فارغ التحصیلی و زمان ورود به دانشگاه‌های کاردانی یک اصطلاحی در کارنامه آنها و جلوی برخی دروس می‌تواند ذکر شود با عنوان «جاری» و فرصت دارند آن را تکمیل و ارائه کنند. نکته‌ای را می‌خواهم خدمت هنرجویان و اولیای آنها بگویم و اینکه هیچکدام از شهرهای کشورمان و حتی تهران از اول بازگشایی مدارس که در ۱۵ شهریورماه ۹۹ بود در وضعیت قرمز قرار نداشت و خیلی از آموزش‌ها در طول سال انجام شد. شورای مدارس و آموزش و پرورش این وظیفه را دارند که از تکمیل فرآیند ارزشیابی اطمینان حاصل کنند.

وی تاکید کرد: در پایه‌های دهم و یازدهم که حتی تکمیل نشدن پودمان ها مانع ورود دانش آموزان به پایه‌های بالاتر نمی‌شود، در پایه دوازدهم نیز همانطور که گفتم تا ۱۵ مرداد طبق بخشنامه و تا دی ماه طبق آئین نامه برای دانش آموزان فرصت تکمیل نمرات هست. ما سال گذشته هم توافقی با دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص اینکه عدم درج نمرات و ارزشیابی‌ها مانع ادامه تحصیل نشود، انجام دادیم و منعی برای آنها نخواهد بود. در بدترین حالت دانش آموزان می‌توانند در نوبت دوم که بهمن ماه است، پذیرش بگیرند. در هر صورت به نظر می‌رسد جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

حالا تیرماه دارد تمام می شود و به نظر می رسد حداقل در تهران آموزش رشته های مهارتی با مشکلات عدیده ای حتی در همین روزهای بعد از دقیقه ۹۰ آموزش ایجاد شده است. علیرضا احمدی مدیر هنرستان شهید کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اینکه چقدر هنرجویان توانستند از فرصت تکمیل کارگاه های عملی استفاده کنند، گفت: در شهر تهران شایستگی فنی یا عملی را تا امروز نتوانستیم امتحان بگیریم. نمرات دروسی مثل دینی یا ریاضی ثبت شده اما درس های شایستگی فنی و مهارت استاندارد در کاردانش فعلاً اجازه برگزاری کارگاه و امتحان را نداریم. بنا براین به بچه ها کارنامه ندادیم.

در شهر تهران شایستگی فنی یا عملی را تا امروز نتوانستیم امتحان بگیریم. نمرات دروسی مثل دینی یا ریاضی ثبت شده اما درس های شایستگی فنی و مهارت استاندارد در کاردانش فعلاً اجازه برگزاری کارگاه و امتحان را نداریم. بنا براین به بچه ها کارنامه ندادیم

وی ادامه داد: کلاس های عملی در طول سال تحصیلی تا ۸۰ درصدش به صورت مجازی برگزار شد. قرار بود تا ۱۵ مرداد کارگاه عملی بگذاریم و امتحان بگیریم که چندین مشکل در این راه پیش آمد که مهمترینش قرمز شدن تهران بود.

این مدیر با سابقه هنرستان بیان کرد: معلمان در هنرستان گلایه اشان این است که وقتی در شرایط کرونا مثل همه معلم ها کلاس های آنلاین داشته اند چرا باید برای دیگر معلم ها کار آموزش تعطیل شده باشد اما آنها باید اضافه بیایند در مدرسه حضور داشته باشند سال گذشته هم این اتفاق افتادو پولی داده نشد. یک فرقی اینجا در خود هنرستان ها بین معلم های ریاضی مثلاً و دروس مهارتی هست.

وی ادامه داد: از اواخر خرداد گفتند کارآموزی حضوری می شود ولی مراکزی که بچه ها قبلاً برای کارآموزی می رفتند دیگر کارآموز نمی گرفتند چون در شرایط کرونا هستیم. برخی مدارس گفتند خودشان در مدرسه این دوره را پوشش می دهند اما الان دو هفته گفته اند به دلیل شرایط دست نگه داریم. برای همین ما کسی را داریم از سبزوار به تهران آمده و نمرات دروس عملی را دارد ولی بچه های خودمان این نمره را ندارند. البته در تهران به نظر چون خیلی همه موارد در چشم است و ویترین رعایت پروتکل هاست خیلی جدی گرفته می شود این موارد.

احمدی با بیان اینکه از نظر اکثر همکاران امسال سال تحصیلی بی نظم تری نسبت به سال قبل بود گفت: امسال بهم ریختگی بیشتری را شاهد بودیم در حالیکه سال گذشته اطلاعات کمتری درباره وضعیت کرونا وجود داشت. الان اولیا مدام از ما سراغ کارنامه بچه هایشان را می گیرند. یکی دیگر از مشکلات این است عملاً در این سال تحصیلی بچه ها از دسترسمان خارج شدند و یادگیری هم دچار فراموشی شده است. الان می گویند دانش آموزان در سامانه پادا ثبت نام کنند. یک روز باید دانش آموز بیاید مدرسه معاون و مدیر او را ببینند. الان به معلمانی که بازنشسته می شدند گفته اند بمانید که رتبه بندی هم امتیازشان بالاتر برود ولی اینقدر خستگی و بهم ریختگی هست که این همکاران می گویند کاش رفته بودیم.

وی بیان کرد: فشار کار زیاد است. من مدیر هر روز باید بیایم مدرسه. می گویند چرا به فلان بخشنامه جواب ندادی! معلم و معاون من کرونا گرفتند و بیماری زمینه‌ای دارند و نمی توانم مجبورشان کنم بیایند. دانش آموزی که خرداد باید دیپلم بگیرد و مهر به دانشگاه برود هنوز تکلیفش روشن نیست. می گویند ورودی بهمن برود. باید دقت کنیم در این صورت دانش آموز باید هزینه شهریه ثابت را بدهد. به نظرم مسئولان از مشکلات حقیقی کف مدارس خبر زیادی ندارند.

وی درباره اینکه اگر سال دیگر مدارس حضوری شود مهمترین مشکلات را چه می بیند گفت: اولین مساله دور هم جمع کردن معلم و دانش آموز است چون ته ذهنشان این است که وقتی می شود پای آموزش آنلاین نشست چرا باید بیاید مدرسه. این دانش آموزانی که سال بعد به مدرسه می آیند دانش آموزان دو سال پیش نیستند. من مدیر باید به این دانش آموزانی که بیش از یک سال رها بودند بگویم فلان لباس را نپوش یا موهایت را کوتاه کن و… از طرف دیگر بچه ها قطعاً از نظر پایه ضعیف هستند. زمانی که بچه ها سر کلاس بودند و معلم چندتا تمرین حل می کرد دانش آموز امتحان می داد و نمره اش ۵ می شد وای به حال امروز. همین افت تحصیلی خودش را در امتحانات نهایی نشان داده است. به نظرم از نظر علمی، اخلاقی و آموزشی شاهد افت خواهیم بود.

احمدی با گلایه از مسئولان آموزش و پرورش گفت: ۱۲ شهریور سال گذشته با ما جلسه گذاشتند و گفتند همه جا قرمز است و آموزش آنلاین ولی ۱۳ شهریور وزیر اعلام کردند مدارس باز است و بالاخره از نیمه شهریور دو هفت مدارس باز شد و دیگر به تعطیلات رفت. به هر حال آموزش حضوری مهم است ولی برای خانواده ها سلامت در اولویت است و حق هم دارند. باید واکسیناسیون صورت بگیرد تا معلم و دانش آموز سر کلاس بیایند. اگر اینطور نباشد و مدارس را باز کنیم یک معلم یا دانش آموز کرونا بگیرد باید دو هفته همه چیز را تعطیل کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضاییه مجددا در دسترس قرار گرفت

صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضاییه مجددا در دسترس قرار گرفت
2021-07-30T22:15:55+04:30
مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضاییه مجددا در دسترس قرار گرفت و شناسه‌های کاربری رییس قوه قضاییه در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز ب...

پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»

پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»
2021-07-30T16:32:35+04:30
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان» خبر داد. ...

افزایش فوق‌العاده ویژه معلمان قابل اجرا نیست

 افزایش فوق‌العاده ویژه معلمان قابل اجرا نیست
2021-07-30T14:35:54+04:30
رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مجوز افزایش فوق العاده ویژه معلمان براساس نظر مراجع حقوقی قابلیت اجرا ندارد، در انتظار رفع اشکالات مجوز هستیم.

آمار کرونا در ایران| فوت ۲۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

 آمار کرونا در ایران| فوت ۲۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
2021-07-30T14:22:36+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار کرونا در شبانه روز گذشته را اعلام کرد.

جزئیات برگزاری و طراحی سؤالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی

 جزئیات برگزاری و طراحی سؤالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی
2021-07-30T14:22:36+04:30
آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه‌دولتی صبح روز جمعه ۱۵ مرداد برگزار می‌شود.

پیش بینی صد هزار دُز واکسن‌ برای حمل و نقلی های پایتخت

پیش بینی صد هزار دُز واکسن‌ برای حمل و نقلی های پایتخت
2021-07-30T14:05:57+04:30
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه پیش بینی صد هزار دُز واکسن برای خانواده بزرگ حمل و نقل شده است، گفت: مرکز واکسیناسیون شرکت بهره بردا...

اعلام نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور

اعلام نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور
2021-07-30T14:05:56+04:30
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور خبر داد.

۲۷۰ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز

۲۷۰ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز
2021-07-30T14:05:56+04:30
از دیروز تا امروز ۸ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۴ هزار و ۷۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشت...

حفاظت از جنگل‌ها نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست

حفاظت از جنگل‌ها نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست
2021-07-30T12:59:16+04:30
در ایران هشتم مرداد ماه را به نام روز «جنگل رمز حیات» نامیده‌اند تا نقشی که درختان در تامین آب، هوا و امنیت غذایی، ایفا می‌کنند مورد توجه قرار گیرد. یک متخصص...

تاثیر "سامانه تصمیم "در کاهش میزان طلاق‌ها

تاثیر "سامانه تصمیم "در کاهش میزان طلاق‌ها
2021-07-30T12:19:16+04:30
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تاثیر "سامانه تصمیم" در میزان طلاق‌ها در سراسر کشور گفت: مقایسه آمار سه ماهه اول سا...

ثبت سفارش بیش از ۹۶ درصدی کتب درسی ابتدایی‌ها

ثبت سفارش بیش از ۹۶ درصدی کتب درسی ابتدایی‌ها
2021-07-30T12:19:16+04:30
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آمار ثبت نام کتب درسی دانش آموزان میان پایه را اعلام کرد.

ورود دومین محموله‌ی واکسن کرونای اهدایی ژاپن به ایران

ورود دومین محموله‌ی واکسن کرونای اهدایی ژاپن به ایران
2021-07-30T12:19:15+04:30
دومین محموله از واکسن آسترازنکا اهدایی از طرف ژاپن به ایران امروز (جمعه) وارد کشور شد. در عین حال روز گذشته هم دهمین محموله واکسن روسی وارد کشور شد. ...

اقدامات "شهرداری و آبفا" برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست

اقدامات "شهرداری و آبفا" برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست
2021-07-30T10:59:15+04:30
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری برای حل مشکل تصفیه فاضلاب منطقه ۲۲، آن‌ها را ناکافی دانست و تاکید کرد: این...

اقدامات شهرداری برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست

اقدامات شهرداری برای حل مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ کافی نیست
2021-07-30T10:21:44+04:30
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری برای حل مشکل تصفیه فاضلاب منطقه ۲۲، آن‌ها را ناکافی دانست و تاکید کرد: این...

تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران آغاز شد + تصاویر

 تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران آغاز شد + تصاویر
2021-07-30T10:22:34+04:30
واکسیناسیون خبرنگاران علیه کرونا از صبح امروز آغاز شد.

آمار کرونا در ایران| شناسایی ۳۴۴۳۳ بیمار جدید/ فوت ۲۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

 آمار کرونا در ایران| شناسایی ۳۴۴۳۳ بیمار جدید/ فوت ۲۹۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
2021-07-30T10:22:34+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمار جانباختگان مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته را ۲۹۲ نفر اعلام کرد.

نمکی: محموله‌های جدید واکسن کرونا در راه است/ آغاز واکسیناسیون اصحاب سینما از هفته آینده

 نمکی: محموله‌های جدید واکسن کرونا در راه است/ آغاز واکسیناسیون اصحاب سینما از هفته آینده
2021-07-30T10:22:34+04:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه ما محموله‌های جدید واکسن کرونا را در راه داریم، گفت: واکسیناسیون اصحاب سینما را از هفته آینده آغاز می‌کنیم.

حدود ۶۸ درصد دانش‌آموزان پایین‌ترین عملکرد را در ریاضی و علوم دارند

 حدود ۶۸ درصد دانش‌آموزان پایین‌ترین عملکرد را در ریاضی و علوم دارند
2021-07-30T10:22:34+04:30
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: بین ۶۸ تا ۷۲ درصد از دانش‌آموزان ایران به پایین‌ترین سطح عملکردی در دروس ریاضی و علوم رسیده‌اند.

توزیع بیش از ۴۰۰۰۰۰۰ پرس غذای گرم در روز عید غدیر

 توزیع بیش از ۴۰۰۰۰۰۰ پرس غذای گرم در روز عید غدیر
2021-07-30T10:22:34+04:30
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از توزیع ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم و ۲۲۰ هزار بسته معیشتی در روز عید غدیر در بین نیازمندان و ایتام سراسر کشور خبر داد.

درآمد ۳۹.۶ میلیارد دلاری "اپل" از فروش سه ماهه آیفون ۱۲

 درآمد ۳۹.۶ میلیارد دلاری "اپل" از فروش سه ماهه آیفون ۱۲
2021-07-30T10:22:34+04:30
شرکت اپل اعلام کرد که این شرکت در سه ماهه اخیر بیش از ۸۹.۶ میلیارد دلار درآمد داشته است که ۴۷.۹ میلیارد دلار آن، درآمد حاصل از فروش آیفون بوده است و از این ...

بهره‌برداری از طولانی‌ترین تونل خاورمیانه در منطقه ۲ آزادراه تهران ــ شمال به‌صورت آزمایشی

 بهره‌برداری از طولانی‌ترین تونل خاورمیانه در منطقه ۲ آزادراه تهران ــ شمال به‌صورت آزمایشی
2021-07-30T10:22:34+04:30
صبح امروز و در آستانه عید غدیر، مسیر رفت تونل البرز در منطقه ۲ آزادراه تهران ــ شمال با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و رئیس بنیاد مستضعفان به صورت آزمایشی ...

احتمال شهردار شدن مازیار حسینی قوت گرفت

 احتمال شهردار شدن مازیار حسینی قوت گرفت
2021-07-30T10:22:34+04:30
اگرچه شورای شهر تهران برای ارائه برنامه‌های گزینه‌های تصدی شهرداری تهران ۴ روز زمان تعیین کرده است اما اخبار غیر رسمی حکایت از آن دارد که شانس مازیار حسینی ...

جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان خانوار

 جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان خانوار
2021-07-30T10:22:34+04:30
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، جزئیات مصوبه بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان خانوار شش دهک درآمدی را تشریح کرد.

وزیر آموزش و پرورش: اتمام واکسیناسیون فرهنگیان پیش از آغاز سال تحصیلی/ شرایط واکسیناسیون رانندگان سرویس‌های مدارس اعلام شد

 وزیر آموزش و پرورش: اتمام واکسیناسیون فرهنگیان پیش از آغاز سال تحصیلی/ شرایط واکسیناسیون رانندگان سرویس‌های مدارس اعلام شد
2021-07-30T10:22:34+04:30
گروه استان‌ها – وزیر آموزش و پرورش از واکسینه شدن ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار معلم در سراسر کشور تا پیش از آغاز سال تحصیلی خبر داد.

کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۱۹۷ میلیون نفر + جدول تغییرات

 کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۱۹۷ میلیون نفر + جدول تغییرات
2021-07-30T10:22:34+04:30
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۶۶۱ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۹۷ میلیون و ۳۸۴ هزار نفر رسید.

تناقضات "مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی" با مطالبات رهبری چیست؟

 تناقضات "مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی" با مطالبات رهبری چیست؟
2021-07-30T10:22:34+04:30
این گزارش به بررسی رویه تصویب و محتوای مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ عجولانه برخی از مواد آن قبل از اتمام دولت و تناسب آن با نظرات و مطالبات...

وقوع رگبار و رعد و برق در استان های کشور طی ۴ روز آینده

وقوع رگبار و رعد و برق در استان های کشور طی ۴ روز آینده
2021-07-30T09:49:17+04:30
مدیرکل ‌پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۱ استان کشور طی ۴ روز آینده خبر داد.

تداوم رگبار و رعدوبرق در برخی نقاط کشور تا چهار روز آینده

تداوم رگبار و رعدوبرق در برخی نقاط کشور تا چهار روز آینده
2021-07-30T09:25:54+04:30
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار و رعدو برق در ۱۱ استان کشور طی امروز (۸ مرداد) از تداوم این شرایط جوی تا سه‌شنبه (۱۲ مرداد) و...

هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران/اعلام ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه

هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران/اعلام ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه
2021-07-30T08:59:15+04:30
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به اینکه در استان تهران ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه ازساعت ۷ تا ۱۳ است از هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگا...

نکاتی برای تشخیص و درمان خانگی اگزمای صورت

نکاتی برای تشخیص و درمان خانگی اگزمای صورت
2021-07-30T08:46:02+04:30
«درماتیت آتوپیک» که به آن «اگزما» نیز گفته می شود، بیماری مزمن است که موجب خشکی، قرمزی و خارش پوست می شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)