میرنیوز

بدون توجه به ریشه‌های فساد مبارزه با آن موثر نیست/ تمامی دستگاه‌ها ملزم به پیشگیری از جرم هستند

بدون توجه به ریشه‌های فساد مبارزه با آن موثر نیست/ تمامی دستگاه‌ها ملزم به پیشگیری از جرم هستند 2021-07-17T09:28:07+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در دهه پنجم انقلاب با مسائل متفاوت از دهه‌های گذشته مواجه هستیم یکی از این مسائل را تغییر نسل در کشور عنوان کرد.

وی افزود: بسیاری از کسانی که قبل از انقلاب را دیده بودند اکنون در قید حیات نیستند و نسلی کاملاً جدید با خواسته‌ها و سبک زندگی جدید به وجود آمده که همه به ویژه روحانیت به عنوان پرچم‌داران اصلی انقلاب وظیفه دارند مسائل اسلام را با زبان جدید برای تبیین کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: بخشی از تحولی که در دنیا ایجاد شده ناشی از گسترش فناوری‌های نوین و پیدایش فضای مجازی است که بر ابعاد و زوایای زندگی ما سایه افکنده و نیازمند نگاه و قوانین و مقررات و آموزش متناسب برای مواجه با این انقلاب هستیم.

ن محسنی اژه‌ای افزود: مقام معظم رهبری در سال ۹۰ هنگام تأسیس شورای عالی مجازی با اشاره به اهمیت فضای مجازی بر لزوم شناخت این فضا و طراحی نحوه مواجهه با آن تأکید داشتند و ریاست این شورا را به رئیس جمهور واگذار کردند تا تأمین زیرساخت‌ها و نرم‌افزارها و تولید محتوا در این حوزه مهم جدی گرفته شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز با رویکرد جدیدی مواجه‌ایم که دشمن می‌خواهد از طریق مسائل فرهنگی و سیاسی به اعتقادات ما ضربه بزند و در کنار اقدامات نظامی به این اقدامات امید بسته است.

محسنی اژه‌ای افزود: گاهی اوقات ضرر و زیان فساد سیاسی به مراتب بیشتر از فساد اقتصادی است و یا با برخی مفاسد فرهنگی مواجه هستیم که خود زمینه‌ساز فساد اقتصادی و به مراتب خطرناک‌تر از این نوع فساد هستند.

وی بر همین اساس خاطر نشان کرد: مبارزه با فساد اقتصادی امری ضروری لازم و واجب است اما باید به مبارزه با همه مظاهر فساد توجه داشت و قوه قضائیه در دوره تحول و تعالی این مسأله را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به برخی دوگانگی‌ها و چندگانگی‌ها در برخورد با مسائل و پدیده‌ها، گفت: اگر نتوانیم این پراکندگی‌ها را جمع کنیم محصول و نتیجه کار ما کاریکاتوری می‌شود که بخشی متورم و بخش دیگر کوچک‌تر می‌شود و کارایی لازم را نخواهد داشت.

محسنی اژه‌ای افزود: یکی از این موارد مبارزه با فساد اقتصادی است و بی‌تردید اگر نارسایی‌ها در فعالیت‌های اقتصادی و لایه‌های مختلف اداری برطرف نشود، برخورد با فساد راه به جایی نمی‌برد.

وی با بیان اینکه فساد پدیده‌ای مسری است، تأکید کرد برای ریشه‌کنی فساد باید بسترها، ریشه‌ها و گلوگاه‌های آن را از بین برد.

رئیس قوه قضائیه گفت: باید در کنار مبارزه با کسانی که با قانون‌گریزی و برنامه‌ریزی و به طور سازمان یافته مرتکب فساد می‌شوند راه‌های فساد را ببندیم تا زمینه سرمایه‌گذاری سالم در کشور فراهم شود.

محسنی اژه‌ای این نکته را متذکر شد که در کنار کسانی که تعمداً مرتکب فساد و تخلف می‌شوند کسانی هم از روی غفلت و اشتباه خلاف می‌کنند و یا حتی به خاطر نوسانات بازار و سوءمدیریت‌ها و تغییرات مکرر بخشنامه‌ها و مقررات برخی مشکلات را به وجود می‌آورند که باید حساب این سه گروه از هم جدا باشد.

وی افزود: گاهی با برخی افراد مواجه می‌شویم که نمی‌دانند بانک‌ها و شورای پول و اعتبار چه بخشنامه‌ای دادند یا چه تصمیم گرفتند و نمی‌توانند آنچه تعهد کرده‌اند عمل کنند و دچار معوقات بانکی و بدهی می‌شوند.

رئیس قوه قضائیه افزود: در کنار این افراد ما درگیر یک جنگ اقتصادی با کسانی هستیم که مرتکب فساد و قاچاق و رانت می‌شوند و ما باید با این افراد که پول و ارز دریافت کردند اما در جای خود صرف نکرده‌اند به گونه‌ای دیگر عمل کنیم.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اهمیت پیشگیری از جرم گفت: قوه قضائیه به تنهایی نمی‌تواند از وقوع جرم پیشگیری کند و یکی از عوامل بروز جرم کم‌کاری‌ها در دیگر حوزه‌هاست که منجر به معضلاتی چون بیکاری می‌شود.

وی ادامه داد: اگر جوانان بیکار باشند و امید هم نداشته باشند به راحتی فریب خورده و مسأله‌دار می‌شوند و گرایش پیدا می‌کنند و یا گرفتار معضلات اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق و افکار انحرافی می‌شوند.

رئیس دستگاه قضا در این این زمینه به تصویب قانونی در مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس بعد از تصویب قانون پیشگیری از جرم که مورد اختلاف با شورای نگهبان قرار گرفت آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد و پس از تبدیل ۱۴ ماده به ۶ ماده، در مجمع تصویب و آئین‌نامه آن نیز ابلاغ شد.

محسنی اژه‌ای افزود: بر اساس این قانون قوای سه‌گانه وظایفی برای پیشگیری از وقوع جرم دارند که باید به‌طور همه‌جانبه انجام شود و انجام وظایف از سوی یک قوه، نتیجه‌بخش نخواهد بود.

رئیس قوه قضائیه در این خصوص به یکی از معضلات در هماهنگی کارها اشاره کرد و گفت: امروز شاهد نفوذ دشمن و توطئه‌های آنها هستیم و اگر بتوانند سودای براندازی هم دارند و ما موظف به مقابله این تحرکات هستیم و باید جریانات سازمان یافته و باندهای خطرناک را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.

اژه‌ای افزود: دستگاه قضائی فاقد پلیس قضائی است و برای انجام مأموریت‌های خود باید از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی کمک بگیرد.

رئیس قوه قضائیه خاطر نشان کرد: کشف، شناسایی و دستگیری عناصر فاسد و متخلف کاری تخصصی و ظریف است که از طرفی باید حریم خصوصی افراد حفظ شود و از طرف دیگر باید مراقب بود منافع ملی لطمه نخورد و در واقع هم حقوق افراد و هم حقوق جامعه باید رعایت شود.

اژه‌ای با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی، گفت: امروز دشمن از طریق جنگ نرم اهداف خود را پیگیری می‌کند و می‌خواهد الگوی نامناسبی به زندگی مردم تزریق کند که این امر عادی نیست و با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

رئیس دستگاه قضا افزود: اگر در برخورد با پدیده‌ها صرفاً به مقابله سخت و دستگیری و بازداشت توجه کنیم و از اقدامات فرهنگی غفلت نمائیم نمی‌توان این نوع مسائل را حل کرد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: ما وظیفه داریم در کنار مسئولیت‌های اداری همچون تحقیق و بازجویی و انتقال به زندان به موضوع تربیت افراد با عمل و زبان و حسن خلق نیز توجه کنیم تا اقدامات‌مان اثربخش و سازنده باشد.

رئیس قوه قضائیه در همین راستا از صاحبان تریبون‌های مختلف به ویژه علما و روحانیون و حوزه‌های علمیه خواست که دستگاه قضائی را در پیگیری مأموریت‌های فرهنگی‌اش نیز یاری دهند.

وی با اشاره به توافق‌نامه شورای عالی حوزه و قوه قضائیه برای همکاری و استفاده متقابل از خدمات یکدیگر اظهار داشت: امر قضاوت از بخش‌های مهم حاکمیتی و از شئون حکومت است که بخش عمده آن در ۴۲ سال اخیر بر دوش روحانیون بوده است.

محسنی اژه‌ای بر همین اساس از علما و حوزه‌های علمیه خواست که برای کادرسازی برای دستگاه قضا از میان روحانیون مستعد و انقلابی را با جدیت پیگیری کند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم عدالت اجرا شود باید افراد عادل و حلیم و توانا و شجاع در تصمیم‌گیری‌ها و منزه وارد دستگاه قضا شوند و اگر کسی فاقد یکی از این ویژگی‌ها باشد، اجرای عدالت از او ساخته نیست.

رئیس قوه قضائیه در پایان با بیان اینکه بسیاری از مسائل مستحدثه و نوظهور در حوزه قضائی نیازمند تبیین و اجتهاد مستمر است از مراجع و علما خواست که با اعلام نظر فقهی خود درباره این مسائل دستگاه قضائی را یاری دهند.

مأموریت‌های دستگاه قضا نباید جزیره‌ای باشد

پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ابراز خرسندی از انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست دستگاه قضا و تقدیر از تدبیر مقام معظم رهبری برای انتخاب مدیری از داخل این مجموعه، اظهار داشت: دستگاه قضائی از مهم‌ترین دستگاه‌های کشور است که با جان و مال و ناموس مردم سر و کار دارد و حکم قاضی در نظام خانواده و جامعه آثار فراوانی دارد.

وی افزود: کسی که برای تصدی دستگاه قضا انتخاب می‌شود باید شخصیتی توانمند، باسابقه و آشنا به مسائل شرعی، قضائی و سیاسی و بین‌المللی باشد که خوشبختانه حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دارای چنین ویژگی‌هایی است.

آیت‌الله حسینی بوشهری خاطر نشان کرد: لازم است که دستگاه قضا مسائل مربوط به خود را خودش عهده‌دار شود و این‌گونه نباشد که مأموریت‌های آن به‌صورت جزیره‌ای پیگیری شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از رئیس دستگاه قضا خواست که به مسائل فرهنگی همچون فضای مجازی نیز همانطور که به مسائل اقتصادی و مبارزه با فساد و رانت توجه دارد، توجه ویژه داشته باشد.

آیت‌الله حسینی بوشهری یکی از معضلات فرهنگی را کمبود کاغذ در کشور عنوان کرد و گفت: مدت‌هاست حجم زیادی کاغذ با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور شده اما در انبارها دپو شده و از آن‌سو نویسندگان و ناشران برای چاپ آثار مکتوب کاغذ ندارند که تقاضا داریم برای خدمت به فرهنگ کشور به این موضوع رسیدگی شود.

رئیس قوه قضائیه در واکنش به اظهارات رئیس جامعه مدرسین تأکید کرد که این موضوع را در هفته پیش‌رو با جدیت پیگیری و نسبت به آن تعیین تکلیف خواهد کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تقدیر از توجه رئیس دستگاه قضا به مناطق محروم و اقدامات صورت گرفته قضائی برای احیای کارخانه‌ها و حمایت از تولید و رفع موانع آن در جهت اشتغال‌زایی در کشور و حل معضل بیکاری جوانان تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه فقط نباید با جرم و معلول مبارزه کرد، گفت: بسیاری از نابسامانی‌ها و پرونده‌هایی که وارد دستگاه قضائی می‌شود ناشی از عدم توجه به نظارت‌های لازم و پیشگیری از جرم است و باید با علت‌ها برخورد شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از دستورات مهم ده‌گانه رئیس دستگاه قضا در آغاز به کارش گفت که یکی از مسائل مهم در کشور آگاهی‌بخشی به آحاد جامعه است و هرچه مردم نسبت به مسائل حقوقی آگاه‌تر باشند، در کاهش پرونده‌های قضائی نقش خواهد داشت.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه در ۴۷ آیه قرآن کریم ۵۰ مرتبه به فساد، آثار و تبعات و همچنین روش‌های مبارزه با آن اشاره شده، این حجم از تأکیدات قرآن را بیانگر اهمیت مسأله مبارزه با فساد دانست.

وی در ادامه به رئیس قوه قضائیه پیشنهاد داد که رؤسای دادگستری‌ها را از روحانیون متعهد و باسابقه و آگاه به امر قضا منصوب کند و انتخاب رئیس دادگستری قم از بین روحانیون را نمونه موفقی در این زمینه دانست.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به استمداد رئیس دستگاه قضا از علما و حوزه‌های علمیه برای اظهار نظر فقهی درباره مسائل مستحدثه و نوظهور از رئیس دستگاه قضا خواست برای تعیین تکلیف این موضوعات کارگروه مشترکی بین حوزه علمیه و قوه قضائیه برای هم‌افزایی و هم‌اندیشی بیشتر تشکیل شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش در لزوم توجه به معیشت قضات تأکید کرد و گفت: گاهی اوقات آماری از درخواست بازنشستگی همکاران مجرَّب قضائی برای فعالیت در حوزه وکالت مطرح می‌شود که خروج آنها از دستگاه قضا امر خوبی برای این مجموعه نیست.

آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: قضات باید تأمین شوند تا نیازمند نباشند که برای امرار معاش به مال دیگران طمع کنند و دستگاه قضائی به سوی دیگری برود.

وی در همین راستا صیانت از دستگاه قضا و نظارت بر امر قضا و قضاوت را موضوعی مهم دانست و خواستار توجه بیشتر به این موضوع در دوره تحول و تعالی شد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش به عادی‌شدن برخی گناهان در جامعه با وجود تذکرات مراجع و علما اشاره کرد و از ربا به‌عنوان یکی از دغدغه‌های علما و شخصیت‌های برجسته حوزه یاد کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: اگر در کشور ربا وجود ندارد به صراحت اعلام شود تا مراجع و علما خاطر جمع شوند یا اگر هم ربا هست باید با جدیت با آن برخورد شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین به موضوع مجازات مجرمان اشاره کرد و گفت: تنبیه مجرم و احقاق حق مردم ضروری است ولی بازگرداندن این افراد به چرخه زندگی و تربیت آنها امری مهم‌تر است؛ چرا که بسیاری از خانواده‌ها با زندانی شدن سرپرست خانواده آسیب می‌بینند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تقدیر از اقدامات آیت‌الله رئیسی رئیس سابق دستگاه قضا برای حمایت از تولید و رفع موانع آنکه مورد تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفت بر لزوم تداوم این روند در دوره جدید مدیریت دستگاه قضا تأکید کرد.

وی در پایان بر توجه به مسائلی چون آموزش در دستگاه قضا، ایجاد امنیت اقتصادی و انتقال سرمایه‌ها به داخل کشور توجه به گزارش‌های مردمی و دفاع از حقوق ایرانیان خارج کشور در برابر عناصر ضد انقلاب تأکید و دستگاه قضائی را دیده‌بان دیدار نظام در پیگیری حقوق شهروندان ایرانی در خارج از کشور دانست.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

راه‌آهن سراسری ایران ثبت جهانی شد

راه‌آهن سراسری ایران ثبت جهانی شد
2021-07-25T18:33:28+04:30
پرونده راه‌آهن سراسری ایران در چهل‌وچهارمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو و پس از بحثی طولانی بین موافقان و مخالفان ثبت جهانی شد.

اثربخشی ۹۱ درصدی واکسن ایرانی ــ کوبایی بر کرونای آفریقای جنوبی

 اثربخشی ۹۱ درصدی واکسن ایرانی ــ کوبایی بر کرونای آفریقای جنوبی
2021-07-25T17:33:28+04:30
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: نتایج کارآزمایی بالینی واکسن سوبرانا در کوبا نشان دهنده تاثیر ۹۱.۲ درصدی در مقابل سوش‌های موجود در کوبا یعنی آفریقای جنوبی و ...

آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان عمومی از دوشنبه

آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان عمومی از دوشنبه
2021-07-25T16:46:47+04:30
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از فردا آغاز و تمامی رانندگان به نوبت واکسینه خواهند شد.

آخرین جلسه دادگاه حمید صفت دوشنبه برگزار می شود

آخرین جلسه دادگاه حمید صفت دوشنبه برگزار می شود
2021-07-25T15:46:45+04:30
موکلان حمید صفت از برگزاری آخرین جلسه دادگاه موکلشان در روز دوشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۰ خبر دادند.

سروری: شهردار جدید تهران تا ۲۱ مرداد انتخاب می‌شود

 سروری: شهردار جدید تهران تا ۲۱ مرداد انتخاب می‌شود
2021-07-25T15:40:04+04:30
عضو منتخب شورای شهر تهران گفت: شهردار جدید تهران تا ۲۱ مرداد انتخاب می‌شود.

آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان عمومی از دوشنبه/تعداد دریافت‌کنندگان واکسن مشخص نیست

آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان عمومی از دوشنبه/تعداد دریافت‌کنندگان واکسن مشخص نیست
2021-07-25T15:06:46+04:30
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از فردا آغاز و تمامی رانندگان به نوبت واکسینه خواهند شد.

نتیجه تست‌های واکسن اسپوتنیک ایرانی در روسیه تأیید شد/ واکسن پاستور به سبد واکسیناسیون اضافه می‌شود

 نتیجه تست‌های واکسن اسپوتنیک ایرانی در روسیه تأیید شد/ واکسن پاستور به سبد واکسیناسیون اضافه می‌شود
2021-07-25T14:46:45+04:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسن پاستور به مجموعه واکسن‌های مورد تزریق می‌پیوندد، گفت: نتیجه تستهای بچ اولیه واکسن اسپوتنیک ایران توسط موسسه گامالیا تایید شد.

نجات دختر ۱۸ ساله حین خودکشی از روی پل توسط رئیس کلانتری مجیدیه!

 نجات دختر ۱۸ ساله حین خودکشی از روی پل توسط رئیس کلانتری مجیدیه!
2021-07-25T14:46:45+04:30
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از نجات یک دختر ۱۸ ساله توسط رئیس کلانتری مجیدیه خبر داد.

آمار کرونا در ایران| فوت ۲۶۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

 آمار کرونا در ایران| فوت ۲۶۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
2021-07-25T14:46:45+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمار کرونا در شبانه روز گذشته را اعلام کرد.

آغاز طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا توسط نیروهای اورژانس تهران + تصاویر و نشانی پایگاه‌ها

 آغاز طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا توسط نیروهای اورژانس تهران + تصاویر و نشانی پایگاه‌ها
2021-07-25T14:33:23+04:30
رئیس مرکز اورژانس تهران از آغاز طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا توسط نیروهای اورژانس خبر داد.

سازمان بازرسی اعلام کرد: توقف "طرح آبرسانی غدیر" دلیل معضل آب خوزستان

 سازمان بازرسی اعلام کرد: توقف "طرح آبرسانی غدیر" دلیل معضل آب خوزستان
2021-07-25T14:20:04+04:30
بازرس کل امور نیرو و ارتباطات سازمان‌بازرسی کل کشور گفت: برای رفع مشکلات آب استان خوزستان باید تکمیل طرح آبرسانی غدیر در اولویت دولت و وزارت نیرو باشد در حا...

اسکودا: بروز تخلفات گسترده در آزمون وکالت "شایعه" است! / تعقیب قانونی مدعیان تخلف!

 اسکودا: بروز تخلفات گسترده در آزمون وکالت "شایعه" است! / تعقیب قانونی مدعیان تخلف!
2021-07-25T14:20:04+04:30
اسکودا با شایعه خواندن ادعاهای منتشر شده درباره بروز تخلفات گسترده در آزمون وکالت ۱۳۹۹ از تحت تعقیب قرار دادن افرادی خبر داد که اعتبار نهاد مستقل وکالت را ب...

ریشه‌کنی کرونا تا مدت‌ها ممکن نیست!

 ریشه‌کنی کرونا تا مدت‌ها ممکن نیست!
2021-07-25T14:06:44+04:30
فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تزریق بیش از یک میلیون ۷۹۰ هزار دوز واکسن کرونا در پایتخت، هشدار داد: نهایتا می توانیم کرونا ر...

بیش از یک میلیون دوز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دوز گذشت

بیش از یک میلیون دوز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دوز گذشت
2021-07-25T13:33:25+04:30
در نهمین محموله‌ واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر یک میلیون و ۹۵ هزار و ۲۰۰ دوز واکسن به کشور وارد شد.

ساعت اجرای طرح ترافیک پایتخت اعلام شد

ساعت اجرای طرح ترافیک پایتخت اعلام شد
2021-07-25T13:33:25+04:30
مدیر واحد ساماندهی طرح‌ها و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران با اشاره به تعطیلی ۶ روزه پایتخت و تغییر ساعات طرح ترافیک در این ایام، ساعت اجرای طرح ترافیک پا...

تصویب یک فوریت لایحه اصلاح مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی ناشی از کرونا

تصویب یک فوریت لایحه اصلاح مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی ناشی از کرونا
2021-07-25T13:23:30+04:30
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آراء یک فوریت لایحه اصلاح ماده ۱۵ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و بحرانی ناشی از کرونا را به تصویب رساندند. ...

ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا اعلام شد

ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا اعلام شد
2021-07-25T13:23:29+04:30
مدیرواحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران از اجرای دوباره طرح ترافیک از فردا همزمان با پایان تعطیلات ۶ روزه خبر داد. ...

دستورالعمل جدید واکسیناسیون گروه‌های سنی ۴۸ تا ۵۰ و ۵۸ تا ۶۰ سال در کشور ابلاغ شد

دستورالعمل جدید واکسیناسیون گروه‌های سنی ۴۸ تا ۵۰ و ۵۸ تا ۶۰ سال در کشور ابلاغ شد
2021-07-25T13:23:29+04:30
وزیر بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دستور العمل جدید واکسیناسیون در کشور را ابلاغ کرد.

تقاضای عضو شورای شهر تهران برای بسته شدن سد گتوند در اسرع وقت

تقاضای عضو شورای شهر تهران برای بسته شدن سد گتوند در اسرع وقت
2021-07-25T13:23:28+04:30
یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به حوادث اخیر خوزستان از دولت درخواست کرد که در اسرع وقت برای بسته شدن سد گتوند دستور صادر شود تا آب شور به سرزمین های حاصلخی...

اجرای طرح ترافیک از فردا در پایتخت

اجرای طرح ترافیک از فردا در پایتخت
2021-07-25T13:23:27+04:30
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح ترافیک از فردا خبر داد.

آغاز واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی از فردا در بوستان ولایت

آغاز واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی از فردا در بوستان ولایت
2021-07-25T13:23:27+04:30
معادن حمل و نقل شهرداری تهران از آغاز واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی از فردا خبر داد.

ابتکار: سازمان محیط زیست هیچگاه مجوز ساخت سد گتوند را صادر نکرد

ابتکار: سازمان محیط زیست هیچگاه مجوز ساخت سد گتوند را صادر نکرد
2021-07-25T13:23:26+04:30
با توجه به تشدید خشکسالی در خوزستان و اعتراض به کم‌آبی در این استان اظهارنظرهایی درباره نقش سد گتوند در این وضعیت مطرح شد که با واکنش رییس سابق سازمان محیط ...

بیش از یک میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دُز گذشت

بیش از یک میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دُز گذشت
2021-07-25T13:20:07+04:30
در نهمین محموله‌ واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر یک میلیون و ۹۵ هزار و ۲۰۰ دُز واکسن به کشور وارد شد.

تشخیص نوع قرار تأمین بر عهده قاضی است/ برخورد قاطع با زورگیرها و مرتکبین جرایم خشن

تشخیص نوع قرار تأمین بر عهده قاضی است/ برخورد قاطع با زورگیرها و مرتکبین جرایم خشن
2021-07-25T13:20:07+04:30
رئیس قوه قضائیه با حضور در شعب کشیک ۴ واحد قضائی در پایتخت، در جریان کم و کیف پرونده‌های ارجاعی به این واحدها و نحوه رسیدگی به آنها قرار گرفت.

نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت

نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت
2021-07-25T13:06:47+04:30
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا دوم مرداد خبر داد.

دستور اژه‌ای برای بررسی مجدد پرونده محکومان آبان ۹۸/ معترضان خوزستانی آزاد شوند

دستور اژه‌ای برای بررسی مجدد پرونده محکومان آبان ۹۸/ معترضان خوزستانی آزاد شوند
2021-07-25T13:06:46+04:30
رئیس دستگاه قضا از دادستان تهران خواست با بررسی فوری پرونده محکومان ناآرامی‌های آبان ۹۸، زمینه آزادی و بخشودگی افراد واجد شرایط را فراهم کند.

اجرای طرح ترافیک از ساعت ۸:۳۰ فردا در تهران

 اجرای طرح ترافیک از ساعت ۸:۳۰ فردا در تهران
2021-07-25T13:00:05+04:30
معاونت حمل و نقل ترافیک از اجرای طرح ترافیک از فردا صبح ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۱۶ خبر داد.

آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه

 آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه
2021-07-25T13:00:05+04:30
ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی۱۴۰۰ از امروز سوم مرداد ماه آغاز شد و تا ۹ مرداد ادامه دادرد.

افزایش بودجه شهرداری تهران به بیش از ۵.۵ برابر طی ۱۰ سال اخیر!/ "شهردار جدید تهران" چه شهری را تحویل می‌گیرد؟

 افزایش بودجه شهرداری تهران به بیش از ۵.۵ برابر طی ۱۰ سال اخیر!/ "شهردار جدید تهران" چه شهری را تحویل می‌گیرد؟
2021-07-25T12:46:44+04:30
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه شهردار آینده تهران باید اقتصاد شهری را پویا کند زیرا راه رسیدن به توسعه پایدار شهری در گرو کسب درآمدهای پاید...

ثبت‌نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۸سال آغاز شد

 ثبت‌نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۸سال آغاز شد
2021-07-25T12:33:23+04:30
مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سن ثبت‌نام واکسیناسیون در سراسر کشور دو سال کاهش یافت و به ۵۸ سال رسید.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)