میرنیوز

استان‌ها حداقل یک بازارچه دائمی صنایع‌دستی داشته باشند

استان‌ها حداقل یک بازارچه دائمی صنایع‌دستی داشته باشند 2021-07-15T14:34:48+04:30

به‌گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ارائه گزارش عملکرد معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، معاون توسعه مدیریت و منابع، مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور و مدیران این معاونت در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

علی‌اصغر مونسان در این جلسه گفت: با توجه به حجم مخاطب بسیار بالایی که در حوزه صنایع‌دستی وجود دارد و توزیع جغرافیایی زیادی که در کشور پهناوری مانند ایران داریم، کار کردن در این حوزه را سخت می‌کند. آموزش همه افراد علاقه‌مند و ترویج رشته‌های صنایع‌دستی، تولید و پایش محصولات صنایع‌دستی کار سختی است که خوشبختانه معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به خوبی از عهده آن برآمده است.

مونسان بیان کرد: اقدامات خوبی توسط این معاونت انجام شده که به امید خدا در آینده پیش‌رو با برنامه‌های خوبی که در نظر گرفته شده شاهد این باشیم که صنایع‌دستی کشور به نقطه اوج و شکوفایی برسد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: یکی از اتفاق‌های خوبی که در بخش صنایع‌دستی رخ داده این است که جوانان تحصیلکرده زیادی وارد صنایع‌دستی شدند و ادامه راه پیشکسوتان این صنعت شده‌اند که خود دستاورد مهمی برای صنایع‌دستی کشور محسوب می‌شود. در گذشته صنایع‌دستی محدود به پیرمردها و پیرزن‌ها بود و با رفتن این استادکاران امکان از بین رفتن رشته‌های مختلف بود، که خوشبختانه امروز شاهد حفظ این رشته‌ها و علاقه‌مندی جوانان نیز هستیم.

مونسان با تأکید ویژه بر اهمیت نشان دست خلاق گفت: نشان دست خلاق جشنواره بین‌المللی صنایع دستی اصفهان را می‌توانیم به اسکار صنایع دستی تبدیل کنیم. نشان دست خلاق که طراحی بسیار زیبایی دارد، کمک می‌کند جایگاه هنرمندان و هنر ایرانی در دنیا حفظ شود و به بازاریابی بیشتر در عرصه بین‌الملل کمک بسیاری خواهد کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تأکید بر آموزش صنایع‌دستی در فضای مجازی بیان کرد: آموزش مجازی در دوران شیوع کرونا باید بیشتر از گذشته به آن اهمیت داده شود تا تعداد زیادی از افرادی که علاقه‌مند هستند در رشته‌های مختلف فعالیت کنند آموزش‌های لازم را ببینند.

۱۱۴۸ میلیون دلار میزان صادرات صنایع‌دستی در دولت دوازدهم است

پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در ادامه گفت: شیوع ویروس کرونا، سیل و حوادث غیرمترقبه در حوزه صنایع‌دستی موجب شد تا ما بیشتر زمان خود را صرف سرپا نگهداشتن فعالان حوزه صنایع‌دستی و جلوگیری از تعطیلی کارگاه‌ها و بیکاری هنرمندان و صنعتگران کنیم.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: صادرات صنایع‌دستی از سال ۸۲ تا ۹۲ براساس آمار گمرک ۵۶۵ میلیون دلار بوده است. پایان سال ۹۹ میزان صادرات رسمی ما به بیش از یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار رسید که ۱ میلیارد و ۱۴۸ میلیون دلار مربوط به دولت دوازدهم است.

او افزود: اگر ۶۴۵ میلیون دلار صادرات‌مان که به شکل چمدانی محاسبه کردیم به این آمار اضافه کنیم در مجموع ۱ میلیارد و ۷۸۹ میلیون دلار میزان صادرات صنایع‌دستی رسمی و چمدانی در دولت دوازدهم بوده است.

محمودیان بیان کرد: فروش داخلی ما براساس آماری که از برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی و سایت‌های تجارت الکترونیک داریم، بیش از ۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور عنوان کرد: از مجموع ثبت ۱۴ شهر و روستای صنایع‌دستی، ۱۰ شهر و روستا مربوط به دولت دوازدهم است. همچنین باززنده‌سازی رشته‌ها و مهر اصالت یونسکو در دولت دوازدهم اتفاق افتاده است.

او ادامه داد: دو نگاه در معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی داشتیم، نخست حل مشکلات ساختاری در حوزه صادرات بود، با توجه به اینکه ما کمبود مبادی فروش داشتیم. همچنین ایجاد بازارچه‌ها براین اساس شکل گرفت. اخذ کد تعرفه برای تمامی کالاهای صنایع‌دستی که صادر می‌شود نیز در دولت دوازدهم اتفاق افتاد، همچنین زیرساخت‌های صادراتی هم ساماندهی شد.

محمودیان اظهار کرد: در زمان مدیریتی مونسان در سال ۹۷ واردات صنایع‌دستی غیرایرانی به کشور ممنوع شد، با انجام این کار تلاش کردیم بازارچه‌های صنایع‌دستی با تولیدات هنرمندان و صنعتگران کشورمان رونق بگیرد. دستورالعمل مبارزه با قاچاق در حوزه صنایع‌دستی که تهیه شده بود نیز در راستای حمایت از هنرمندان به ۳۱ استان ابلاغ شد. کارهای زیادی در زمینه اشتغال پایدار انجام دادیم. صنایع‌دستی کالای کاربر است و در این شرایط توانسته به خوبی خودش را نشان بدهد.

او تصریح کرد: با معاونت‌های کنسولی در تعامل هستیم تا ایرانیان خارج از کشور را که در زمینه صنایع‌دستی فعال هستند، شناسایی کنیم و بتوانیم هنرمندان و صنعتگران را به آن‌ها وصل کنیم.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور از تلاش برای کسب ریاست شورای جهانی صنایع‌دستی به نام جمهوری اسلامی ایران خبر داد و در ادامه گفت: به شکل جدی پیگیر ارائه طرح تجاری‌سازی هستیم تا تمامی استان‌ها صاحب این طرح شوند. یکی از دیگر برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم و پیگیر آن نیز هستیم بردن کالاهای سرمایه‌ای صنایع‌دستی در بورس کالا است تا شاهد تحول عظیم در حوزه کالاهای سرمایه‌ای باشیم.

محمودیان عنوان کرد: از فضای مجازی و رسانه برای معرفی و تبلیغات در حوزه صنایع‌دستی استفاده کردیم و با توجه به تحولاتی که در دنیا در حوزه دیجیتال اتفاق افتاده است، سعی کردیم خانه‌های خلاق را راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم با سرعت تکنولوژی پیش برویم.

او گفت: در حال حاضر ۹۴ بازارچه دائمی در سطح کشور داریم که ۳۷ بازارچه آن در دولت دوازدهم راه‌اندازی شده و ۱۱۵ رشته نیز باززنده‌سازی شده است.

پرداخت یک میلیارد و ۷۵۹ میلیون تومان در سال ۹۹ به عنوان کمک‌های بلاعوض

فرهاد غلامعلی فلاح مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی در ادامه در خصوص عملکرد چهارساله این دفتر گفت: مجوز پروانه تولید انفرادی، کارگاهی و کارت شناسایی صنعتگری برای ۲۰۷ هزار و ۱۶ نفر صادر شده است، همچنین طی این مدت برای ۱۶۲ هزار و ۷۵۷ نفر از محل صدور مجوزهای تولید صنایع‌دستی اشتغال ایجاد شده است.

او افزود: طی چهارسال اخیر برای مشاغل خانگی ۳۵ هزار و ۷۱۰ مجوز و ۱۰۵۴ گواهی کیفیت کارگاهی صادر شده است. همچنین ۲۰ هزار و ۴۷۹ نفر برای بیمه صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایری معرفی شدند و ۳۴۶۵ نفر از صنعتگران تحت پوشش این بیمه از سال ۹۸ قرار گرفتند.

فلاح در خصوص تسهیلات و فرصت‌های شغلی ایجاد شده از منابع مختلف در اختیار دولت دوازدهم گفت: از محل پرداخت ۲۳۵ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی ۳۳ هزار و ۹۷۲ شغل و از محل پرداخت تسهیلات ۲۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ۱۷ هزار و ۲۶۵ فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی بیان کرد: در سال ۹۹ یک میلیارد و ۷۵۹ میلیون تومان به عنوان کمک‌های بلاعوض پرداخت شده است، همچنین کمک‌های بلاعوض سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در دست اجراست.

او از جذب ۱۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به‌منظور کمک به کارگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در سال ۹۹ خبر داد و تصریح کرد: کمک دوران کرونایی به ۴۳۴ صنعتگر خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران (پروژه مشترک با سازمان اقتصادی کوثر) به مبلغ ۶۵۱ میلیون تومان بوده است.

او ادامه داد: پیش‌نویس آئین‌نامه ماده ۱۴ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی و دفاع از مفاد آن در کمیسیون فرهنگی دولت به میزان ۱۰۲۰ نفرساعت تدوین شده است.

فلاح از تدوین و چاپ کتابچه عروسک‌های بومی ایران به منظور شناسایی و معرفی آن‌ها برای سامان‌دهی و صدور مجوز فعالیت برای فعالان این حوزه خبر داد و اظهار کرد: دستورالعمل صدور پروانه تولید کارگاهی چند رشته‌ای صنایع‌دستی (متمرکز و غیر متمرکز)، طراحی تولید، طراحی نقوش و رسمیت دادن به پیشه رویگری تدوین شده است.

ثبت ۳۲ شهر و ۲۰ روستای ملی در شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی

ویدا توحدی مدیرکل دفتر آموزش و ترویج صنایع‌دستی در خصوص عملکرد چهارساله این دفتر در ادامه گفت: طی این مدت هفت شهر و سه روستای جهانی صنایع‌دستی از طریق شورای جهانی صنایع‌دستی ثبت شده است. هشت رشته بومی موفق به اخذ نشانه جغرافیایی بین‌المللی از طریق سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO باهمکاری وزارت امور خارجه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شده‌اند.

او افزود: در دولت دوازدهم ۳۲ شهر و ۲۰ روستا در شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی ثبت شده‌اند. همچنین ۴۵۸ گواهی مهر اصالت ملی برای آثار صنایع‌دستی صادر شده است.

توحدی از تهیه دستورالعمل مهر اصالت ملی و ابلاغ به استان‌ها و تهیه دستورالعمل آثار فاخر و هماهنگی برای انجام پروژه از طریق شهرداری اصفهان خبر داد و تصریح کرد: ۳۱۷ پرونده ثبت اثر برای ثبت ادبی‌هنری و ارسال آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی شده است.

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج صنایع‌دستی در خصوص برنامه‌های پیش رو در این دفتر گفت: افتتاح موزه صنایع‌دستی در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، ثبت بازارهای صنایع‌دستی ملی و بین‌المللی (نخستین بازار: بازار سعدالسلطنه قزوین)، ساخت و تدوین مجموعه فیلم‌های دست آفریده‌ها و برگزاری جشنواره بین‌المللی مبل منبت ملایر از جمله این برنامه‌ها هستند.

صادرات اقلام صنایع‌دستی در سال گذشته ۳۲۲ میلیون دلار بوده است

عبدالحسین کفیری مدیرکل دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی در ادامه درباره عملکرد این دفتر گفت: براساس آمار اعلام شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۶، رقم صادرات اقلام صنایع‌دستی کشور به ارزش بالغ بر ۲۸۱ میلیون دلار بوده است که بررسی روند گذشته نشان می‌دهد صادرات صنایع‌دستی طی مدت مذکور در مقایسه با سال قبل به لحاظ ارزشی ۱۹ درصد و به لحاظ وزنی ۱۳ درصد افزایش داشته است.

او افزود: براساس آمار اعلام شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران طی سال ۹۹ رقم صادرات اقلام صنایع‌دستی کشور به ارزش بالغ بر ۳۲۲ میلیون دلار بوده است که بررسی روند گذشته نشان می‌دهد که صادرات صنایع‌دستی طی مدت مذکور در مقایسه با سال قبل به لحاظ ارزشی ۲۶ درصد و به لحاظ وزنی ۱۵ درصد افزایش داشته است.

کفیری در خصوص اقدامات معاونت صنایع‌دستی در خصوص مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا گفت: پیگیری برای قرارگیری کسب‌وکارهای صنایع‌دستی در رسته‌های آسیب دیده و مورد حمایت در ستاد ملی کرونا و پیگیری برخورداری این فعالان از بسته حمایتی مصوب ستاد مذکور در حوزه صنایع‌دستی، معرفی فروشگاه‌های صنایع‌دستی آسیب‌دیده در کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بهره‌برداری از تسهیلات حمایتی مرتبط با سامانه کارا از جمله اقدامات انجام شده بود.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی بیان کرد: پیش‌نویس بخش مرتبط با دفتر صادرات در آئین‌نامه ماده ۱۴ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی تهیه شده است. افزایش سقف خروج گلیم از ۲۰ متر مربع به ۴۰ متر مربع توسط مسافران خروجی و تدوین طرح و برنامه عملیاتی توسعه اماکن عرضه و فروش صنایع‌دستی برای ارسال به مجلس شورای اسلامی از دیگر اقدامات انجام شده طی این مدت بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

آخرین جلسه دادگاه حمید صفت دوشنبه برگزار می شود

آخرین جلسه دادگاه حمید صفت دوشنبه برگزار می شود
2021-07-25T15:46:45+04:30
موکلان حمید صفت از برگزاری آخرین جلسه دادگاه موکلشان در روز دوشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۰ خبر دادند.

سروری: شهردار جدید تهران تا ۲۱ مرداد انتخاب می‌شود

 سروری: شهردار جدید تهران تا ۲۱ مرداد انتخاب می‌شود
2021-07-25T15:40:04+04:30
عضو منتخب شورای شهر تهران گفت: شهردار جدید تهران تا ۲۱ مرداد انتخاب می‌شود.

آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان عمومی از دوشنبه/تعداد دریافت‌کنندگان واکسن مشخص نیست

آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان عمومی از دوشنبه/تعداد دریافت‌کنندگان واکسن مشخص نیست
2021-07-25T15:06:46+04:30
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از فردا آغاز و تمامی رانندگان به نوبت واکسینه خواهند شد.

نتیجه تست‌های واکسن اسپوتنیک ایرانی در روسیه تأیید شد/ واکسن پاستور به سبد واکسیناسیون اضافه می‌شود

 نتیجه تست‌های واکسن اسپوتنیک ایرانی در روسیه تأیید شد/ واکسن پاستور به سبد واکسیناسیون اضافه می‌شود
2021-07-25T14:46:45+04:30
وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسن پاستور به مجموعه واکسن‌های مورد تزریق می‌پیوندد، گفت: نتیجه تستهای بچ اولیه واکسن اسپوتنیک ایران توسط موسسه گامالیا تایید شد.

نجات دختر ۱۸ ساله حین خودکشی از روی پل توسط رئیس کلانتری مجیدیه!

 نجات دختر ۱۸ ساله حین خودکشی از روی پل توسط رئیس کلانتری مجیدیه!
2021-07-25T14:46:45+04:30
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از نجات یک دختر ۱۸ ساله توسط رئیس کلانتری مجیدیه خبر داد.

آمار کرونا در ایران| فوت ۲۶۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

 آمار کرونا در ایران| فوت ۲۶۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
2021-07-25T14:46:45+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمار کرونا در شبانه روز گذشته را اعلام کرد.

آغاز طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا توسط نیروهای اورژانس تهران + تصاویر و نشانی پایگاه‌ها

 آغاز طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا توسط نیروهای اورژانس تهران + تصاویر و نشانی پایگاه‌ها
2021-07-25T14:33:23+04:30
رئیس مرکز اورژانس تهران از آغاز طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا توسط نیروهای اورژانس خبر داد.

سازمان بازرسی اعلام کرد: توقف "طرح آبرسانی غدیر" دلیل معضل آب خوزستان

 سازمان بازرسی اعلام کرد: توقف "طرح آبرسانی غدیر" دلیل معضل آب خوزستان
2021-07-25T14:20:04+04:30
بازرس کل امور نیرو و ارتباطات سازمان‌بازرسی کل کشور گفت: برای رفع مشکلات آب استان خوزستان باید تکمیل طرح آبرسانی غدیر در اولویت دولت و وزارت نیرو باشد در حا...

اسکودا: بروز تخلفات گسترده در آزمون وکالت "شایعه" است! / تعقیب قانونی مدعیان تخلف!

 اسکودا: بروز تخلفات گسترده در آزمون وکالت "شایعه" است! / تعقیب قانونی مدعیان تخلف!
2021-07-25T14:20:04+04:30
اسکودا با شایعه خواندن ادعاهای منتشر شده درباره بروز تخلفات گسترده در آزمون وکالت ۱۳۹۹ از تحت تعقیب قرار دادن افرادی خبر داد که اعتبار نهاد مستقل وکالت را ب...

ریشه‌کنی کرونا تا مدت‌ها ممکن نیست!

 ریشه‌کنی کرونا تا مدت‌ها ممکن نیست!
2021-07-25T14:06:44+04:30
فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تزریق بیش از یک میلیون ۷۹۰ هزار دوز واکسن کرونا در پایتخت، هشدار داد: نهایتا می توانیم کرونا ر...

بیش از یک میلیون دوز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دوز گذشت

بیش از یک میلیون دوز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دوز گذشت
2021-07-25T13:33:25+04:30
در نهمین محموله‌ واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر یک میلیون و ۹۵ هزار و ۲۰۰ دوز واکسن به کشور وارد شد.

ساعت اجرای طرح ترافیک پایتخت اعلام شد

ساعت اجرای طرح ترافیک پایتخت اعلام شد
2021-07-25T13:33:25+04:30
مدیر واحد ساماندهی طرح‌ها و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران با اشاره به تعطیلی ۶ روزه پایتخت و تغییر ساعات طرح ترافیک در این ایام، ساعت اجرای طرح ترافیک پا...

تصویب یک فوریت لایحه اصلاح مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی ناشی از کرونا

تصویب یک فوریت لایحه اصلاح مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی ناشی از کرونا
2021-07-25T13:23:30+04:30
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آراء یک فوریت لایحه اصلاح ماده ۱۵ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و بحرانی ناشی از کرونا را به تصویب رساندند. ...

ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا اعلام شد

ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا اعلام شد
2021-07-25T13:23:29+04:30
مدیرواحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران از اجرای دوباره طرح ترافیک از فردا همزمان با پایان تعطیلات ۶ روزه خبر داد. ...

دستورالعمل جدید واکسیناسیون گروه‌های سنی ۴۸ تا ۵۰ و ۵۸ تا ۶۰ سال در کشور ابلاغ شد

دستورالعمل جدید واکسیناسیون گروه‌های سنی ۴۸ تا ۵۰ و ۵۸ تا ۶۰ سال در کشور ابلاغ شد
2021-07-25T13:23:29+04:30
وزیر بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دستور العمل جدید واکسیناسیون در کشور را ابلاغ کرد.

تقاضای عضو شورای شهر تهران برای بسته شدن سد گتوند در اسرع وقت

تقاضای عضو شورای شهر تهران برای بسته شدن سد گتوند در اسرع وقت
2021-07-25T13:23:28+04:30
یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به حوادث اخیر خوزستان از دولت درخواست کرد که در اسرع وقت برای بسته شدن سد گتوند دستور صادر شود تا آب شور به سرزمین های حاصلخی...

اجرای طرح ترافیک از فردا در پایتخت

اجرای طرح ترافیک از فردا در پایتخت
2021-07-25T13:23:27+04:30
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح ترافیک از فردا خبر داد.

آغاز واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی از فردا در بوستان ولایت

آغاز واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی از فردا در بوستان ولایت
2021-07-25T13:23:27+04:30
معادن حمل و نقل شهرداری تهران از آغاز واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی از فردا خبر داد.

ابتکار: سازمان محیط زیست هیچگاه مجوز ساخت سد گتوند را صادر نکرد

ابتکار: سازمان محیط زیست هیچگاه مجوز ساخت سد گتوند را صادر نکرد
2021-07-25T13:23:26+04:30
با توجه به تشدید خشکسالی در خوزستان و اعتراض به کم‌آبی در این استان اظهارنظرهایی درباره نقش سد گتوند در این وضعیت مطرح شد که با واکنش رییس سابق سازمان محیط ...

بیش از یک میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دُز گذشت

بیش از یک میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور شد/ واردات واکسنِ هلال‌احمر از مرز ۱۰ میلیون دُز گذشت
2021-07-25T13:20:07+04:30
در نهمین محموله‌ واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر یک میلیون و ۹۵ هزار و ۲۰۰ دُز واکسن به کشور وارد شد.

تشخیص نوع قرار تأمین بر عهده قاضی است/ برخورد قاطع با زورگیرها و مرتکبین جرایم خشن

تشخیص نوع قرار تأمین بر عهده قاضی است/ برخورد قاطع با زورگیرها و مرتکبین جرایم خشن
2021-07-25T13:20:07+04:30
رئیس قوه قضائیه با حضور در شعب کشیک ۴ واحد قضائی در پایتخت، در جریان کم و کیف پرونده‌های ارجاعی به این واحدها و نحوه رسیدگی به آنها قرار گرفت.

نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت

نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت
2021-07-25T13:06:47+04:30
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا دوم مرداد خبر داد.

دستور اژه‌ای برای بررسی مجدد پرونده محکومان آبان ۹۸/ معترضان خوزستانی آزاد شوند

دستور اژه‌ای برای بررسی مجدد پرونده محکومان آبان ۹۸/ معترضان خوزستانی آزاد شوند
2021-07-25T13:06:46+04:30
رئیس دستگاه قضا از دادستان تهران خواست با بررسی فوری پرونده محکومان ناآرامی‌های آبان ۹۸، زمینه آزادی و بخشودگی افراد واجد شرایط را فراهم کند.

اجرای طرح ترافیک از ساعت ۸:۳۰ فردا در تهران

 اجرای طرح ترافیک از ساعت ۸:۳۰ فردا در تهران
2021-07-25T13:00:05+04:30
معاونت حمل و نقل ترافیک از اجرای طرح ترافیک از فردا صبح ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۱۶ خبر داد.

آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه

 آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه
2021-07-25T13:00:05+04:30
ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی۱۴۰۰ از امروز سوم مرداد ماه آغاز شد و تا ۹ مرداد ادامه دادرد.

افزایش بودجه شهرداری تهران به بیش از ۵.۵ برابر طی ۱۰ سال اخیر!/ "شهردار جدید تهران" چه شهری را تحویل می‌گیرد؟

 افزایش بودجه شهرداری تهران به بیش از ۵.۵ برابر طی ۱۰ سال اخیر!/ "شهردار جدید تهران" چه شهری را تحویل می‌گیرد؟
2021-07-25T12:46:44+04:30
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه شهردار آینده تهران باید اقتصاد شهری را پویا کند زیرا راه رسیدن به توسعه پایدار شهری در گرو کسب درآمدهای پاید...

ثبت‌نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۸سال آغاز شد

 ثبت‌نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۸سال آغاز شد
2021-07-25T12:33:23+04:30
مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سن ثبت‌نام واکسیناسیون در سراسر کشور دو سال کاهش یافت و به ۵۸ سال رسید.

جریمه ۴۷۰هزار خودرو در طرح جدید محدودیت تردد/ ادامه‌دار بودن طرح بعد از تعطیلات ۶روزه

 جریمه ۴۷۰هزار خودرو در طرح جدید محدودیت تردد/ ادامه‌دار بودن طرح بعد از تعطیلات ۶روزه
2021-07-25T12:20:03+04:30
جانشین رئیس پلیس راهور از اعمال قانون ۴۷۰هزار خودرو در طرح جدید محدودیتهای تردد در سطح کشور خبر داد.

تصویب طرح ساماندهی خیابان ولیعصر(عج) در کمیسیون ماده ۵

تصویب طرح ساماندهی خیابان ولیعصر(عج) در کمیسیون ماده ۵
2021-07-25T12:00:06+04:30
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران از تصویب طرح ساماندهی و ارتقاء کیفی خیابان ولیعصر (عج) در کمیسیون ماده پنج خبر داد.

اجرای مجدد طرح ترافیک و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا در تهران

 اجرای مجدد طرح ترافیک و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا در تهران
2021-07-25T11:53:24+04:30
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طرح ترافیک و اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا مجدداً در تهران اجرا می‌شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)