X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

افزایش آتش‌سوزی‌های عمدی جنگلی در کشور/تحویل تجهیزات جدید اطفای حریق به محیط‌بانان

افزایش آتش‌سوزی‌های عمدی جنگلی در کشور/تحویل تجهیزات جدید اطفای حریق به محیط‌بانان 2020-06-30T14:31:11+04:30

به گزارش ایسنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی در نشست خبری عملکرد و برنامه‌های یگان حفاظت سازمان محیط زیست که امروز در این سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهارکرد: آتش‌سوزی‌های ما نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و ما از اریبهشت این موضوع را پیش‌بینی کرده‌ و با همکاری‌های بین سازمانی اقداماتی را برای کنترل آن انجام داده بودیم.

وی با اشاره به اینکه پوشش گیاهی در کشور با توجه به بارش‌های خوب، انبوه شده است و این موضوع مناطق را برای آتش‌سوزی مستعد می‌کند، تصریح کرد: هفته آینده تجهیزات جدیدی برای اطفای حریق به محیط بانان تحویل داده می‌شود.

به گفته محبت‌خانی امسال استخدام ۳۰۰ محیط‌بان جدید نهایی خواهد شد که ۵۰ نفر از آن‌ها در حوزه محیط‌بانی دریایی مشغول به فعالیت می‌شوند.

علت بیشتر آتش‌سوزی‌ها خطای انسانی است

محبت‌خانی با اشاره به اینکه  بیشتر آتش‌سوزی‌ها در طبیعت به دلیل خطای انسانی غیر عمدی رخ می‌دهد، تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌های طبیعت غیر عمدی است. روشن کردن آتش در طبیعت، استعمال دخانیات و رهاسازی ظروف پلاستیکی و شیشه‌ای از عوامل اصل وقوع آتش در جنگل‌ها است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه تاکنون ۱۴۱ محیط‌بان شهید شده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه طی چند وقت اخیر اتفاقات خوبی در حوزه محیط‌بانی رخ داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به برقراری ارتباط بی‌سیمی محیط‌بانان به صورت سراسری تا پایان سال خبر داد. این بی‌سیم‌ها همچنین به جی پی اس مجهزند و ما می‌توانیم به صورت آنلاین محیط‌بانان را رصد و در مواقع ضروری به آنان امدادرسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت سازمان محیط زیست نیاز به تقویت توان موتوری خود دارد، گفت: متخلفان حوزه محیط زیست به خودروهای مناسبی تجهیز هستند و ما نیز خودروهای نو و مناسبی برای محیط بانان تدارک دیده‌ایم که تا پایان سال به آن‌ها تحویل خواهیم داد.

محبت‌خانی افزود: در حوزه تجهیزات فردی و دفاع شخصی نیز حدود دو سال گذشته تجهیزاتی به محیط بانان تحویل داده شد و امسال نیز مجدد برای همه محیط‌بانان تجهیزات دفاع شخصی جدید تهیه می‌شود.

در ۲۰ ماه اخیر محیط بانی شهید نشده است

وی در ادامه تصریح کرد: با آموزش‌های جدید و تحویل تجهیزات خوشبختانه حدود ۲۰ ماه است که هیچ محیط‌بانی شهید نشده است. اولویت اول ما حفظ جان محیط بان و متخلف است. از سه سال پیش نیز چهار محیط‌بان محکوم به اعدام بودند که توانستیم دو نفر از آن‌ها را با جلب رضایت از اعدام رها کنیم.

توصیه فرمانده یگان حفاطت محیط زیست به نیروهای داوطلب اطفای حریق

محبت‌خانی با اشاره به فوت چندین نفر از نیروهای داوطلب مردمی اطفای حریق گفت: حفظ جان این افراد و فعالان محیط زیست برای ما بسیار با ارزش است. از این رو از نیروهای داوطلب می‌خواهیم که در کنار محیط‌بانان در منطقه دچار حریق به فعالیت بپردازند و تحت نظارت نیروهای جنگلبانی یا محیط‌بانی باشند. قطعا ما در همه نقاط محیط زیست کشور به همیاران طبیعت نیاز داریم و اینکه نیروها گاهی از روی احساسات عمل کنند  و جان خود را به خطر بیندازند برای ما بسیار دردناک است.

آخرین وضعیت محیط‌بان زخمی شده گتوند

وی در ادامه درباره آخرین وضعیت محیط‌بان هادی‌پور که طی ماه گذشته در درگیری با متخلفان آسیب دیده است، اظهارکرد: این محیط‌بان همچنان در بیمارستان بستری است و متاسفانه بدن او همچنان عفونت دارد و مجبور به جراحی‌ مجدد شد اما طی آخرین تماس و پیگیری من در حال حاضر وضعیت عمومی خوبی دارد.

عدم رعایت الزامات بهداشتی جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در پردیسان

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه جمعیت زیادی برای پیاده‌روی به پارک پردیسان مراجعه می‌کنند، گفت: متاسفانه تعداد زیادی از این افراد الزامات بهداشتی جلوگیری از انتقال ویروس کرونا را رعایت نمی‌کنند. از این رو توصیه می‌کنیم علاوه بر رعایت نکاتی برای جلوگیری از وقوع حریق در پارک، از ماسک استفاده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

فضای مجازی را برای مجرمان محیط زیستی ناامن می‌کنیم

وی در ادامه این نشست درباره تخلفات محیط زیستی در فضای مجازی تصریح کرد: دراین‌باره جلساتی با پلیس فتا برگزار شده است و مرکز رصد فضای مجازی در حوزه جرایم زیست محیطی راه‌اندازی شده است. طی سه ماه اخیر یگان حفاظت ۱۰۰ مورد تخلف محیط زیستی در فضای مجازی را پیگیری کرده است و تاکنون برای ۵۰ مورد از این‌ها پرونده تشکیل شده است و متخلفان دستگیر شده‌اند. به متخلفان هشدار می‌دهیم که سازمان محیط زیست و پلیس فتا فضای مجازی درخصوص جرائم زیست محیطی را رصد می‌کند و فضای مجازی را برای مجرمان محیط زیستی ناامن می‌کنیم.

محبت‌خانی با اشاره به اینکه برخی از محیط‌بانان پیش از این به قسمت‌های اداری منتقل شده بودند، اظهار کرد: این محیط‌بانان مجدد به حوزه محیط‌بانی بازگشتند همچنین تعدادی از خودروهایی که برای پاسگاه محیط‌بانی تهیه شده بود در قسمت‌های دیگری استفاده می‌شود بنابراین تاکید کردیم که از این خودروها فقط باید در مناطق چهارگانه استفاده شود.

وی با بیان اینکه برای محیط‌بانان کلاس‌های آموزشی برگزار شد، تصریح کرد: در حال حاضر تنها آموزش یک گروه ۱۸۰ نفره از محیط‌بانان باقی مانده است که با استفاده از فضای مجازی آن را پیگیری خواهیم کرد.

تمام محیط‌بانان بیمه شده‌اند

محبت‌خانی ادامه داد: در حال حاضر تمام محیط‌بانان و خانواده‌های آنان بیمه شده‌اند. سال گذشته پنج محیط‌بان فوت طبیعی داشتند که با توجه به بیمه‌های انجام شده به خانواده این محیط‌بانان ۷۰ میلیون تومان پرداخت شد و مبلغ ۱۲۰ میلیون تومانی نیز برای محیط‌بانانی در نظر گرفته شده بود که در حین خدمت شهید می‌شدند. ما گاهی اوقات شاهد بودیم که خانواده محیط‌بانان فوت شده برای تامین هزینه‌های مراسم و تشییع مشکل داشتند. امسال نیز این مبلغ افزایش پیدا کرده است و برای محیط‌بانانی که به علت طبیعی فوت می‌کنند مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان و برای محیط‌بانان شهید شده مبلغ بیشتری در نظر گرفته شده است.

انتقاد از روند طولانی تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتن خانواده‌های محیط‌بانان

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در ادامه از طولانی بودن روند تحت پوشش قرار گرفتن خانواده‌های شهدای محیط بانان و جانبازان این حوزه توسط بنیاد شهید گله و تصریح کرد: محیط‌بان خواجوی کرمانی دو سال گذشته شهید شد اما خانواده او هنوز تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفته‌اند. این بازه زمانی بسیار طولانی است و خانواده‌ها را در حوزه معیشت با مشکل مواجه می‌کند.

جبران هزینه‌های درمان همیاران طبیعت از قانون حمایت از محیط‌بانان حذف شده است

محبت‌خانی درباره هزینه‌های درمانی همیاران طبیعت که در آتس‌سوزی‌ها آسیب می‌بینند، اظهار کرد: یکی از بندهای قانون حمایت از محیط‌بانان درباره جبران هزینه‌های درمانی و بیمه همیاران طبیعت بود که در آتش‌سوزی‌ها آسیب می‌بینند اما این بند در شورای نگهبان به دلیل مسائل مالی حذف شد. با وجود اتفاقات اخیر و فوت تعدادی از این همیاران ما پیگیر هستیم که بتوانیم به نیروهای داوطلب در هزینه‌های درمان کمک کنیم.

افزایش ۳۰۰ درصدی کشف سلاح‌های غیر مجاز

وی افزود: امسال برخورد با صید غیرمجاز آبزیان ۷۵۱ درصد، برخورد با شکار غیر مجاز پرندگان ۲۰۱ درصد و برخورد با شکار پستاندارن ۴۱ درصد رشد داشته است. همچنین برخورد با شکارچیان قبل از وقوع جرم ۷۰ درصد و برخورد با نگهداری و خرید و فروش حیات‌وحش ۱۰۸ درصد رشد داشته است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه گرفتن اسلحه‌های غیر مجاز از دست مردم یکی از دغدغه‌های ما بود، تصریح کرد: امسال این امر ۳۰۰ درصد نسبت به گذشته افزایش یافته است.

سرهنگ محبت‌خانی ادامه داد: ۵۰ دمنده آتش طی دو روز گذشته وارد سازمان محیط زیست شده است و ۱۵۰ دمنده دیگر نیز تا دو هفته آینده به محیط‌بانان تحویل داده خواهد شد.

۱۶۵۴ هکتار از مناطق حفاظت شده محیط زیستی تاکنون درگیر آتش‌سوزی بودند

وی در ادامه درباره میزان خسارت آتش‌سوزی‌های اخیر گفت: در سه ماهه اول امسال ۱۶۵۴ هکتار از مناطق حفاظت شده دچار حریق شده‌اند و ۵۶ مورد آتش سوزی نیز در مناطق حفاظت شده محیط زیستی رخ داده است که بیشترین آن‌ها در استان‌های فارس، خوزستان، بوشهر و کرمانشاه بود. این درحالیست که در مدت مشابه سال گذشته در ۶۲۰ هکتار از مناطق حفاظت ۸۲ مورد آتش‌سوزی رخ داد و این نشان می‌دهد که تعداد آتش‌سوزی‌ها کمتر اما وسعت درگیر حریق تقریبا سه برابر شده است.

اصلاح قوانین استفاده از سلاح برای محیط‌بانان


فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در ادامه ضمن اشاره به اصلاح قوانین استفاده از سلاح در محیط‌بانان گفت: پیش از این سلاحی دست محیط‌بان فقط برای حفظ جان بود، اما اکنون محیط‌بان اجازه استفاده از سلاح را دارد.

وی تاکید کرد: استفاده از سلاح در محیط‌بانان به عنوان آخرین راهکار و تنها زمانیکه جان محیط‌بان در خطر باشد، مطرح می‌شود.

افزایش آتش‌سوزی‌های عمدی در کشور

به گفته سرهنگ محبت‌خانی، امسال آمار آتش‌سوزی‌های عمدی در طبیعت افرایش پیدا کرده است و سازمان محیط زیست با همراهی پلیس، افرادی را در این خصوص شناسایی و دستگیر کرده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه باتوجه به فوت پنج نفر از نیروهای مردمی و داوطلب اطفای حریق، برنامه سازمان برای مدیریت و آموزش این نیروها چیست؟ گفت: در درجه اول این نیروها باید در کنار نیروهای محیط‌بانی و جنگلبانی به عملیات اطفا بپردازند. همچنین ما پیشنهاد خواهیم داد که فرمانده یگان‌ها در استان‌های مختلف آموزش‌هایی را به همیاران طبیعت برای اطفای حریق ارائه کنند.

وی در بخشی دیگر از این نشست خبری، درباره شکار غیرمجاز پرندگان در فریدون‌کنار اظهار کرد: به علت موقعیت خاص تالاب فریدون‌کنار سالانه شاهد حضور پرندگان مهاجر زیادی در منطقه هستیم که متاسفانه تعداد زیادی از آن‌ها ناجوانمردانه شکار می‌شوند. امسال در نظر داریم اقدامات پیشگیرانه را زودتر آغاز کنیم تا وضعیت فریدون‌کنار تا حدی بهتر شود.

سرهنگ محبت‌خانی در پایان گفت: در آتش سوزی‌های اخیر از تجهیزات ارتش و نیروهای مسلح استفاده شده است و مکاتباتی کلی در زمینه استفاده از تجهیزات نیروهای مسلح در روند اطفای آتش سوزی‌ها در کشور صورت گرفته است، اما گاهی محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد. برای مثال پرواز بالگرد محدودیت‌های جوی و زمانی دارد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

هشدار پلیس فتا به مبلغان دروغین داروهای کرونا در فضای مجازی

هشدار پلیس فتا به مبلغان دروغین داروهای کرونا در فضای مجازی
2020-07-11T17:05:33+04:30
معاون اجتماعی پلیس فتا ضمن هشدار به مبلغان دروغین داروهای درمان کرونا در فضای مجازی گفت: هیچ گونه سایت فروش دارو به صورت آنلاین در فضای مجازی نداشته و نخواهی...

کشف اشیاء تاریخی با قدمت هزاره اول و دوم قبل از میلاد از یک خودرو

 کشف اشیاء تاریخی با قدمت هزاره اول و دوم قبل از میلاد از یک خودرو
2020-07-11T17:08:50+04:30
فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کشف اشیا تاریخی با قدمت هزاره اول و دوم قبل از میلاد و دوران اسلامی در استان کرمانشاه خبر داد.

واردات "واکسن آنفلوآنزا" امسال ۵ برابر افزایش می‌‌یابد!

 واردات "واکسن آنفلوآنزا" امسال ۵ برابر افزایش می‌‌یابد!
2020-07-11T17:08:49+04:30
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه امسال واردات واکسن آنفلوآنزا پنج برابر افزایش می یابد، گفت: اگر بتوانیم امسال تولید داخلی این واکسن را هم به عرضه برسان...

تمدید مهلت خبرنگاران جهت ویرایش مدارک طرح ترافیک

تمدید مهلت خبرنگاران جهت ویرایش مدارک طرح ترافیک
2020-07-11T16:52:19+04:30
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت خبرنگاران جهت ویرایش مدارک طرح ترافیک خبر داد.

شناسایی هویت کودکان کار با اسکن عنبیه

شناسایی هویت کودکان کار با اسکن عنبیه
2020-07-11T16:52:18+04:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به برخی مشکلات طرح‌های ساماندهی کودکان در سال‌های گذشته گفت: در هیچ کدام از طرح‌های قبلی هویت کودکان شناسایی نمی‌شد، اما د...

۴ درخواست ضدکرونایی نظام پزشکی تهران از وزیر بهداشت

۴ درخواست ضدکرونایی نظام پزشکی تهران از وزیر بهداشت
2020-07-11T16:52:18+04:30
هئیت مدیره سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درنظر گرفتن تمهیداتی برای کاهش انتقال بیماری کووید ۱۹ ، درنظر گرفتن شرایط دورکاری و نظارت ...

هشدار پلیس آگاهی درباره پیامک های ناشناس واریز پول

هشدار پلیس آگاهی درباره پیامک های ناشناس واریز پول
2020-07-11T16:52:17+04:30
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا درباره پیامک‌های ناشناس واریز پول هشدار داد و از هموطنان خواست قبل از انجام هرگونه عملیات بانکی، مشخصات طرف مقابل را به دق...

تداوم موج دوم کرونا در ایالت ویکتوریای استرالیا

تداوم موج دوم کرونا در ایالت ویکتوریای استرالیا
2020-07-11T16:52:16+04:30
مقامات دومین ایالت پرجمعیت استرالیا امروز (شنبه) ضمن اعلام یکی از بالاترین افزایش‌های روزانه خود در موارد ابتلا به کرونا، هشدار دادند که همزمان با آغاز اولین...

نامه زالی به استاندار تهران برای تعلیق سمینارها و تجمعات بالای 10 نفر

نامه زالی به استاندار تهران برای تعلیق سمینارها و تجمعات بالای 10 نفر
2020-07-11T16:52:16+04:30
فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران در نامه‌ای به استاندار تهران خواستار تعلیق هرگونه جشنواره و تجمعات بالای 10 نفر در استان شد.

تداوم علائم کووید-۱۹ تا چند هفته پس از بهبودی

تداوم علائم کووید-۱۹ تا چند هفته پس از بهبودی
2020-07-11T16:52:15+04:30
تحقیق انجام شده در ایتالیا نشان داد در بیشتر افراد مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ که از این بیماری جان سالم به در برده‌اند چند هفته پس از بهبودی نیز علائم بیماری...

هشدار پلیس فتا به مبلغان دروعین داروهای کرونا در فضای مجازی

هشدار پلیس فتا به مبلغان دروعین داروهای کرونا در فضای مجازی
2020-07-11T16:52:15+04:30
معاون اجتماعی پلیس فتا ضمن هشدار به مبلغان دروغین داروهای درمان کرونا در فضای مجازی گفت: هیچ گونه سایت فروش دارو به صورت آنلاین در فضای مجازی نداشته و نخواهی...

ممنوعیت برپایی مراسم‌ عزا وعروسی درمساجد وتالارها/ 3100 بیمارکرونای بستری دربیمارستان‌های تهران

ممنوعیت برپایی مراسم‌ عزا وعروسی درمساجد وتالارها/ 3100 بیمارکرونای بستری دربیمارستان‌های تهران
2020-07-11T16:52:14+04:30
استاندار تهران با اشاره به افزایش روند ابتلا به کرونا در استان تهران در ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی در تالارها و مراسم عزا در مساجد تاکید کرد. ...

محسن هاشمی: دولت یکباره تصمیماتش را به نفع کرونا شُل کرد

 محسن هاشمی: دولت یکباره تصمیماتش را به نفع کرونا شُل کرد
2020-07-11T16:55:29+04:30
رئیس شورای شهر تهران گفت: در اوج گیری دوباره کرونا تقصیر مردم ۳۰ درصد و سهم دولت ۷۰ درصد است، چون دولت یکباره تصمیماتش را به نفع کرونا شُل کرد و به ویروس را...

پرداخت خودروی BMW ۷۳۰، شمش طلا و صدها سکه‌‌ها به‌عنوان رشوه در پرونده مدیران سابق بانک مرکزی

 پرداخت خودروی BMW ۷۳۰، شمش طلا و صدها سکه‌‌ها به‌عنوان رشوه در پرونده مدیران سابق بانک مرکزی
2020-07-11T16:55:29+04:30
سید محدرضا آل‌علی متهم است به پرداخت رشوه شامل یک دستگاه خودروی بی ام و ۷۳۰ مدل ۲۰۱۷ میلادی به ارزش زمان تحویل حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۲۰ ...

درخواست نظام پزشکی تهران: دورکاری حداقل ۳۰ درصد از کارمندان دولت

 درخواست نظام پزشکی تهران: دورکاری حداقل ۳۰ درصد از کارمندان دولت
2020-07-11T16:55:29+04:30
هئیت مدیره سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درنظر گرفتن تمهیداتی از جمله دورکاری حداقل ۳۰ درصد از کارمندان دولت برای کاهش انتقال بیما...

شناسایی ۱۰۰ ساختمان ناایمن قرمز و نارنجی در پایتخت

شناسایی  ۱۰۰ ساختمان ناایمن قرمز و نارنجی در پایتخت
2020-07-11T15:32:14+04:30
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران که پیش‌تر از برنامه ریزی این سازمان برای شناسایی ۱۰۰ ساختمان نا ایمن پایخت خبر داده بود، گفت: وضعیت این...

پرداخت ودیعه‌مسکن به نیازمندان تا شهریور/«خانه‌های کوچک» جایگزین آسایشگاه‌ها می‌شود

پرداخت ودیعه‌مسکن به نیازمندان تا شهریور/«خانه‌های کوچک» جایگزین آسایشگاه‌ها می‌شود
2020-07-11T14:52:16+04:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سال ۹۸ اولین بار بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان تخصیص یافت، گفت: بودجه در نظر گرفته شده در این بخش ۱۱۰۰ میلیارد ...

جانباختن ۱۳۳ مددجو در مراکز بهزیستی به دلیل ویروس کرونا / افزایش یارانه نگهداری معلولان در مراکز

 جانباختن ۱۳۳ مددجو در مراکز بهزیستی به دلیل ویروس کرونا / افزایش یارانه نگهداری معلولان در مراکز
2020-07-11T14:42:10+04:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جانباختن ۱۳۳ مددجو در مراکز بهزیستی به دلیل ویروس کرونا گفت: از طریق تفاهمنامه با بسیج سازندگی برای احداث ۵ هزار واحد م...

۲۵ تمهید بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکور امسال

 ۲۵ تمهید بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکور امسال
2020-07-11T14:42:09+04:30
سازمان سنجش ۲۵ تمهیدات بهداشتی برای برگزاری آزمون‌های سراسری سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

۱۹ مدل تسهیلات برای پذیرش در کنکور داریم!

 ۱۹ مدل تسهیلات برای پذیرش در کنکور داریم!
2020-07-11T14:42:09+04:30
معاون خط مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی حذف نشده است و ۱۹ مدل تسهیلات برای پذیرش در کنکور داریم.

شرایط قبولی شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی چیست؟

 شرایط قبولی شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی چیست؟
2020-07-11T14:42:09+04:30
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی آموزشیاران خانم هستند و داوطلبان برای قبولی باید ۵۰ درصد نمره را کسب کنند.

نمایش تصویر بیماران در همه برنامه‌های رسانه ملی ممنوع می‌شود

 نمایش تصویر بیماران در همه برنامه‌های رسانه ملی ممنوع می‌شود
2020-07-11T14:42:09+04:30
مشاور عالی وزیر بهداشت، در نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما، ضمن تأکید بر اصل اخلاقی رعایت حریم خصوصی بیماران، پیشنهاد داد که ممنوعیت نمایش تصویر بیماران در ...

تمدید مهلت ویراش مدارک خبرنگاری جهت دریافت طرح ترافیک

تمدید مهلت ویراش مدارک خبرنگاری جهت دریافت طرح ترافیک
2020-07-11T14:22:13+04:30
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی اطلاعیه ای از تمدید سه روزه مهلت خبرنگاران را جهت ویرایش مدارک خبر داد.

مصارف پلاستیک مشمول مالیات ‌شود

مصارف پلاستیک مشمول مالیات ‌شود
2020-07-11T14:22:12+04:30
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه پلاستیکها با وجود آسیب محیط زیستی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند، گفت: اخذ مالیات و قبول مسئولیت ا...

آخرین آمار کرونا در کشور|فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

 آخرین آمار کرونا در کشور|فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
2020-07-11T14:28:49+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۸ نفر بر اثر کرونا جان باختند.

اخطار پلیس آگاهی ناجا به گردانندگان شرکت های هرمی

اخطار پلیس آگاهی ناجا به گردانندگان شرکت های هرمی
2020-07-11T14:12:18+04:30
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در خصوص فعالیت و فریب جوانان به گردانندگان شرکت‌های هرمی هشدار داد.

ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تنها راهکارهای مقابله با کرونا

ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تنها راهکارهای مقابله با کرونا
2020-07-11T14:12:18+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت استفاده از ماسک، شسشتوی دست‌ها و فاصله‌گذاری فیزیکی را تنها راه‌حل‌های موجود برای مقابله با کرونا دانست.

غرق شدن ۱۱ نفر در ساحل اسکندریه مصر

غرق شدن ۱۱ نفر در ساحل اسکندریه مصر
2020-07-11T14:12:17+04:30
مقامات مصری از غرق شدن ۱۱ نفر در یکی از سواحل شمالی این کشور که به آبشارهای سنگی و آب‌های پرخروشش مشهور است، خبر دادند.

پرداخت ودیعه‌مسکن به نیازمندان تا شهریور /«خانه‌های کوچک» جایگزین آسایشگاه‌ها می‌شود

پرداخت ودیعه‌مسکن به نیازمندان تا شهریور /«خانه‌های کوچک» جایگزین آسایشگاه‌ها می‌شود
2020-07-11T14:12:17+04:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سال ۹۸ اولین بار بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان تخصیص یافت، گفت: بودجه در نظر گرفته شده در این بخش ۱۱۰۰ میلیارد ...

عزا و عروسی در تالارها ممنوع

عزا و عروسی در تالارها ممنوع
2020-07-11T14:12:16+04:30
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ تاکیدکرد که برگزاری مراسم عروسی و ترحیم در تالارهای پذیرایی ممنوع است.