X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

افزایش آتش‌سوزی‌های عمدی جنگلی در کشور/ تحویل تجهیزات جدید اطفای حریق به محیط‌بانان

افزایش آتش‌سوزی‌های عمدی جنگلی در کشور/ تحویل تجهیزات جدید اطفای حریق به محیط‌بانان 2020-06-30T14:17:47+04:30

به گزارش ایسنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی در نشست خبری عملکرد و برنامه‌های یگان حفاظت سازمان محیط زیست که امروز در این سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهارکرد: آتش‌سوزی‌های ما نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و ما از اریبهشت این موضوع را پیش‌بینی کرده‌ و با همکاری‌های بین سازمانی اقداماتی را برای کنترل آن انجام داده بودیم.

وی با اشاره به اینکه پوشش گیاهی در کشور با توجه به بارش‌های خوب، انبوه شده است و این موضوع مناطق را برای آتش‌سوزی مستعد می‌کند، تصریح کرد: هفته آینده تجهیزات جدیدی برای اطفای حریق به محیط بانان تحویل داده می‌شود.

به گفته محبت‌خانی امسال استخدام ۳۰۰ محیط‌بان جدید نهایی خواهد شد که ۵۰ نفر از آن‌ها در حوزه محیط‌بانی دریایی مشغول به فعالیت می‌شوند.

علت بیشتر آتش‌سوزی‌ها خطای انسانی است

محبت‌خانی با اشاره به اینکه  بیشتر آتش‌سوزی‌ها در طبیعت به دلیل خطای انسانی غیر عمدی رخ می‌دهد، تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌های طبیعت غیر عمدی است. روشن کردن آتش در طبیعت، استعمال دخانیات و رهاسازی ظروف پلاستیکی و شیشه‌ای از عوامل اصل وقوع آتش در جنگل‌ها است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه تاکنون ۱۴۱ محیط‌بان شهید شده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه طی چند وقت اخیر اتفاقات خوبی در حوزه محیط‌بانی رخ داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به برقراری ارتباط بی‌سیمی محیط‌بانان به صورت سراسری تا پایان سال خبر داد. این بی‌سیم‌ها همچنین به جی پی اس مجهزند و ما می‌توانیم به صورت آنلاین محیط‌بانان را رصد و در مواقع ضروری به آنان امدادرسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت سازمان محیط زیست نیاز به تقویت توان موتوری خود دارد، گفت: متخلفان حوزه محیط زیست به خودروهای مناسبی تجهیز هستند و ما نیز خودروهای نو و مناسبی برای محیط بانان تدارک دیده‌ایم که تا پایان سال به آن‌ها تحویل خواهیم داد.

محبت‌خانی افزود: در حوزه تجهیزات فردی و دفاع شخصی نیز حدود دو سال گذشته تجهیزاتی به محیط بانان تحویل داده شد و امسال نیز مجدد برای همه محیط‌بانان تجهیزات دفاع شخصی جدید تهیه می‌شود.

در ۲۰ ماه اخیر محیط بانی شهید نشده است

وی در ادامه تصریح کرد: با آموزش‌های جدید و تحویل تجهیزات خوشبختانه حدود ۲۰ ماه است که هیچ محیط‌بانی شهید نشده است. اولویت اول ما حفظ جان محیط بان و متخلف است. از سه سال پیش نیز چهار محیط‌بان محکوم به اعدام بودند که توانستیم دو نفر از آن‌ها را با جلب رضایت از اعدام رها کنیم.

توصیه فرمانده یگان حفاطت محیط زیست به نیروهای داوطلب اطفای حریق

محبت‌خانی با اشاره به فوت چندین نفر از نیروهای داوطلب مردمی اطفای حریق گفت: حفظ جان این افراد و فعالان محیط زیست برای ما بسیار با ارزش است. از این رو از نیروهای داوطلب می‌خواهیم که در کنار محیط‌بانان در منطقه دچار حریق به فعالیت بپردازند و تحت نظارت نیروهای جنگلبانی یا محیط‌بانی باشند. قطعا ما در همه نقاط محیط زیست کشور به همیاران طبیعت نیاز داریم و اینکه نیروها گاهی از روی احساسات عمل کنند  و جان خود را به خطر بیندازند برای ما بسیار دردناک است.

آخرین وضعیت محیط‌بان زخمی شده گتوند

وی در ادامه درباره آخرین وضعیت محیط‌بان هادی‌پور که طی ماه گذشته در درگیری با متخلفان آسیب دیده است، اظهارکرد: این محیط‌بان همچنان در بیمارستان بستری است و متاسفانه بدن او همچنان عفونت دارد و مجبور به جراحی‌ مجدد شد اما طی آخرین تماس و پیگیری من در حال حاضر وضعیت عمومی خوبی دارد.

عدم رعایت الزامات بهداشتی جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در پردیسان

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه جمعیت زیادی برای پیاده‌روی به پارک پردیسان مراجعه می‌کنند، گفت: متاسفانه تعداد زیادی از این افراد الزامات بهداشتی جلوگیری از انتقال ویروس کرونا را رعایت نمی‌کنند. از این رو توصیه می‌کنیم علاوه بر رعایت نکاتی برای جلوگیری از وقوع حریق در پارک، از ماسک استفاده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

فضای مجازی را برای مجرمان محیط زیستی ناامن می‌کنیم

وی در ادامه این نشست درباره تخلفات محیط زیستی در فضای مجازی تصریح کرد: دراین‌باره جلساتی با پلیس فتا برگزار شده است و مرکز رصد فضای مجازی در حوزه جرایم زیست محیطی راه‌اندازی شده است. طی سه ماه اخیر یگان حفاظت ۱۰۰ مورد تخلف محیط زیستی در فضای مجازی را پیگیری کرده است و تاکنون برای ۵۰ مورد از این‌ها پرونده تشکیل شده است و متخلفان دستگیر شده‌اند. به متخلفان هشدار می‌دهیم که سازمان محیط زیست و پلیس فتا فضای مجازی درخصوص جرائم زیست محیطی را رصد می‌کند و فضای مجازی را برای مجرمان محیط زیستی ناامن می‌کنیم.

محبت‌خانی با اشاره به اینکه برخی از محیط‌بانان پیش از این به قسمت‌های اداری منتقل شده بودند، اظهار کرد: این محیط‌بانان مجدد به حوزه محیط‌بانی بازگشتند همچنین تعدادی از خودروهایی که برای پاسگاه محیط‌بانی تهیه شده بود در قسمت‌های دیگری استفاده می‌شود بنابراین تاکید کردیم که از این خودروها فقط باید در مناطق چهارگانه استفاده شود.

وی با بیان اینکه برای محیط‌بانان کلاس‌های آموزشی برگزار شد، تصریح کرد: در حال حاضر تنها آموزش یک گروه ۱۸۰ نفره از محیط‌بانان باقی مانده است که با استفاده از فضای مجازی آن را پیگیری خواهیم کرد.

تمام محیط‌بانان بیمه شده‌اند

محبت‌خانی ادامه داد: در حال حاضر تمام محیط‌بانان و خانواده‌های آنان بیمه شده‌اند. سال گذشته پنج محیط‌بان فوت طبیعی داشتند که با توجه به بیمه‌های انجام شده به خانواده این محیط‌بانان ۷۰ میلیون تومان پرداخت شد و مبلغ ۱۲۰ میلیون تومانی نیز برای محیط‌بانانی در نظر گرفته شده بود که در حین خدمت شهید می‌شدند. ما گاهی اوقات شاهد بودیم که خانواده محیط‌بانان فوت شده برای تامین هزینه‌های مراسم و تشییع مشکل داشتند. امسال نیز این مبلغ افزایش پیدا کرده است و برای محیط‌بانانی که به علت طبیعی فوت می‌کنند مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان و برای محیط‌بانان شهید شده مبلغ بیشتری در نظر گرفته شده است.

انتقاد از روند طولانی تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتن خانواده‌های محیط‌بانان

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در ادامه از طولانی بودن روند تحت پوشش قرار گرفتن خانواده‌های شهدای محیط بانان و جانبازان این حوزه توسط بنیاد شهید گله و تصریح کرد: محیط‌بان خواجوی کرمانی دو سال گذشته شهید شد اما خانواده او هنوز تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفته‌اند. این بازه زمانی بسیار طولانی است و خانواده‌ها را در حوزه معیشت با مشکل مواجه می‌کند.

جبران هزینه‌های درمان همیاران طبیعت از قانون حمایت از محیط‌بانان حذف شده است

محبت‌خانی درباره هزینه‌های درمانی همیاران طبیعت که در آتس‌سوزی‌ها آسیب می‌بینند، اظهار کرد: یکی از بندهای قانون حمایت از محیط‌بانان درباره جبران هزینه‌های درمانی و بیمه همیاران طبیعت بود که در آتش‌سوزی‌ها آسیب می‌بینند اما این بند در شورای نگهبان به دلیل مسائل مالی حذف شد. با وجود اتفاقات اخیر و فوت تعدادی از این همیاران ما پیگیر هستیم که بتوانیم به نیروهای داوطلب در هزینه‌های درمان کمک کنیم.

افزایش ۳۰۰ درصدی کشف سلاح‌های غیر مجاز

وی افزود: امسال برخورد با صید غیرمجاز آبزیان ۷۵۱ درصد، برخورد با شکار غیر مجاز پرندگان ۲۰۱ درصد و برخورد با شکار پستاندارن ۴۱ درصد رشد داشته است. همچنین برخورد با شکارچیان قبل از وقوع جرم ۷۰ درصد و برخورد با نگهداری و خرید و فروش حیات‌وحش ۱۰۸ درصد رشد داشته است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه گرفتن اسلحه‌های غیر مجاز از دست مردم یکی از دغدغه‌های ما بود، تصریح کرد: امسال این امر ۳۰۰ درصد نسبت به گذشته افزایش یافته است.

سرهنگ محبت‌خانی ادامه داد: ۵۰ دمنده آتش طی دو روز گذشته وارد سازمان محیط زیست شده است و ۱۵۰ دمنده دیگر نیز تا دو هفته آینده به محیط‌بانان تحویل داده خواهد شد.

۱۶۵۴ هکتار از مناطق حفاظت شده محیط زیستی تاکنون درگیر آتش‌سوزی بودند

وی در ادامه درباره میزان خسارت آتش‌سوزی‌های اخیر گفت: در سه ماهه اول امسال ۱۶۵۴ هکتار از مناطق حفاظت شده دچار حریق شده‌اند و ۵۶ مورد آتش سوزی نیز در مناطق حفاظت شده محیط زیستی رخ داده است که بیشترین آن‌ها در استان‌های فارس، خوزستان، بوشهر و کرمانشاه بود. این درحالیست که در مدت مشابه سال گذشته در ۶۲۰ هکتار از مناطق حفاظت ۸۲ مورد آتش‌سوزی رخ داد و این نشان می‌دهد که تعداد آتش‌سوزی‌ها کمتر اما وسعت درگیر حریق تقریبا سه برابر شده است.

اصلاح قوانین استفاده از سلاح برای محیط‌بانان


فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در ادامه ضمن اشاره به اصلاح قوانین استفاده از سلاح در محیط‌بانان گفت: پیش از این سلاحی دست محیط‌بان فقط برای حفظ جان بود، اما اکنون محیط‌بان اجازه استفاده از سلاح را دارد.

وی تاکید کرد: استفاده از سلاح در محیط‌بانان به عنوان آخرین راهکار و تنها زمانیکه جان محیط‌بان در خطر باشد، مطرح می‌شود.

افزایش آتش‌سوزی‌های عمدی در کشور

به گفته سرهنگ محبت‌خانی، امسال آمار آتش‌سوزی‌های عمدی در طبیعت افرایش پیدا کرده است و سازمان محیط زیست با همراهی پلیس، افرادی را در این خصوص شناسایی و دستگیر کرده است.

ادامه دارد

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

ارائه خدمات به افراد بدون ماسک در ادارات دولتی ممنوع شد

ارائه خدمات به افراد بدون ماسک در ادارات دولتی ممنوع شد
2020-07-04T18:11:07+04:30
معاون کل وزارت بهداشت، گفت: ارائه خدمات در ادارات دولتی و اماکن عمومی که محل تجمع باشد، به افرادی که ماسک ندارند ممنوع است.

از طریق اینترپل به دنبال دستگیری عاملان ترور سردار سلیمانی هستیم

از طریق اینترپل به دنبال دستگیری عاملان ترور سردار سلیمانی هستیم
2020-07-04T17:14:33+04:30
رئیس پلیس بین‌الملل ناجا گفت: به دنبال صدور اعلان قرمز اینترپل برای دستگیری عاملان ترور سردار سیلمانی هستیم.

حریرچی: از فردا ارائه خدمت به افراد فاقد ماسک ممنوع است

 حریرچی: از فردا ارائه خدمت به افراد فاقد ماسک ممنوع است
2020-07-04T16:54:24+04:30
معاون کل وزیر بهداشت گفت: از فردا ارائه خدمات در ادارات دولتی و اماکن عمومی به افرادی که ماسک ندارند، ممنوع است.

آتش‌سوزی مرگبار در ساختمان ویلایی + تصاویر

 آتش‌سوزی مرگبار در ساختمان ویلایی + تصاویر
2020-07-04T16:54:24+04:30
آتش‌سوزی در یک ساختمان ویلایی در بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، منجر به مرگ پیرمرد شد.

راه اندازی کارگروه‌ تخصصی آموزش زائران و کارگزاران حج و زیارت

راه اندازی کارگروه‌ تخصصی آموزش زائران و کارگزاران حج و زیارت
2020-07-04T16:21:15+04:30
در نخستین هم‌اندیشی افزایش بهره‌وری آموزش زائران و کارگزاران حج با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت مصوب شد تا کارگروه‌ تخصصی آموزش زائران و کارگزارا...

۱۱برابر شدن پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی

۱۱برابر شدن پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی
2020-07-04T16:07:50+04:30
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: تسهیلات به بازنشستگان که از سوی این وزارتخانه، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه ارائه شده، افزایش قابل توجهی داشته است.

چتر حمایتی امداد برای ۸۰ هزار مادر باردار و شیرده

چتر حمایتی امداد برای ۸۰ هزار مادر باردار و شیرده
2020-07-04T15:54:38+04:30
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از اضافه شدن خدمات جدید به جامعه هدف این نهاد خبر داد و گفت: خانواده‌های دارای فرزندان سه قلو و بالاتر از برخی خدمات ...

تامین ودیعه مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی/تشریح جزییات پرداخت ودیعه و اجاره‌ مسکن مددجویان

تامین ودیعه مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی/تشریح جزییات پرداخت ودیعه و اجاره‌ مسکن مددجویان
2020-07-04T15:54:37+04:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای کمک به جامعه هدف بهزیستی مبلغ ۷۵ میلیارد تومان برای ودیعه مسکن و کمک بلاعوض برای اجاره بها فراهم شد.

تاثیر حضور تیم‌های حمایت روانی هلال احمر در حادثه انفجار کلینیک

تاثیر حضور تیم‌های حمایت روانی هلال احمر در حادثه انفجار کلینیک
2020-07-04T15:41:14+04:30
سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: حضور تیم‌های حمایت روانی در محل حادثه انفجار کلینیک «سینا اطهر»، منجر به آرام کردن فضای عمومی اطراف محل حادثه و بهبود امدادرسانی‌...

پرداخت وام یک میلیونی کرونا به ۲۲میلیون خانوار

پرداخت وام یک میلیونی کرونا به ۲۲میلیون خانوار
2020-07-04T15:41:12+04:30
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پرداخت وام یک میلیونی کرونا به ۲۲میلیون خانوار خبر داد.

"محمدعلی کامفیروزی" تبرئه شد

 "محمدعلی کامفیروزی" تبرئه شد
2020-07-04T15:47:42+04:30
رأی برائت محمد علی کامفیرزوی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس صادر شد.

ارائه خدمات کمیته امداد به خانواده‌های دارای سه قلو و بالاتر

ارائه خدمات کمیته امداد به خانواده‌های دارای سه قلو و بالاتر
2020-07-04T15:31:09+04:30
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از اضافه شدن خدمات جدید به جامعه هدف این نهاد خبر داد و گفت: خانواده‌های دارای فرزندان سه قلو و بالاتر از برخی خدمات ...

محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد

محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد
2020-07-04T15:27:50+04:30
رأی برائت محمد علی کامفیرزوی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس صادر شد.

اعطای تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن به مجاورین بافت پیرامون حرم‌های مطهر

 اعطای تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن به مجاورین بافت پیرامون حرم‌های مطهر
2020-07-04T15:34:23+04:30
مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری طرح حرمهای مطهر از اعطای تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن به ساکنین و مجاورین بافت پیرامون حرم های مطهر به ازای هر واحد خبر...

واکنش عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران به عدم حضور حناچی در هیئت دولت

 واکنش عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران به عدم حضور حناچی در هیئت دولت
2020-07-04T15:34:23+04:30
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نسبت به عدم حضور شهردار تهران در هیئت دولت واکنش نشان داد.

مهلت یک هفته‌ای به خبرنگاران جهت ویرایش مدارک

مهلت یک هفته‌ای به خبرنگاران جهت ویرایش مدارک
2020-07-04T15:17:57+04:30
معاونت حمل و نقل و ترافیک در اطلاعیه‌ای در مورد طرح ترافیک خبرنگاران اعلام کرد: خبرنگاران یک هفته مهلت دارند تا اطلاعات خود را ویرایش کنند. ...

لایحه اصلاح ماده۱۰۰قانون شهرداری‌ها به دولت ارائه شد/مجازات ساخت و سازهای غیرمجاز تشدید می‌شود

لایحه اصلاح ماده۱۰۰قانون شهرداری‌ها به دولت ارائه شد/مجازات ساخت و سازهای غیرمجاز تشدید می‌شود
2020-07-04T15:17:57+04:30
سخنگو و معاون هماهنگی وزارت کشور از ارائه لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده 100 قانون شهرداری ها به هیأت دولت خبر داد.

تاثیر واکسن سه‌گانه MMR در کاهش عوارض کووید ۱۹

تاثیر واکسن سه‌گانه MMR در کاهش عوارض کووید ۱۹
2020-07-04T15:17:56+04:30
نتیجه یک مطالعه جدید حاکی از آن است که واکسن‌ سه ‌گانه سرخک، اوریون و سرخچه (MMR) می‌تواند عوارض عفونت ریه در بیماری کووید ۱۹ را کاهش دهد. ...

تخصیص ۲۰ میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت‌های محیط بانی در سال جاری

تخصیص ۲۰ میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت‌های محیط بانی در سال جاری
2020-07-04T15:17:55+04:30
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه در قانون حمایت از محیط بانان ضعفهایی وجود دارد و ما امیدواریم که به‌زودی آن‌ها را رفع کنیم، گ...

طی سه سال اخیر محیط بان محکوم به اعدام نداشتیم

طی سه سال اخیر محیط بان محکوم به اعدام نداشتیم
2020-07-04T15:17:55+04:30
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن بیان این که طی سه سال اخیر هیچ محیط بان محکوم به اعدامی نداشتیم، گفت: با وجود تحولات ایجاد شده ما همچنان نیازمند تقوی...

بررسی حادثه حریق کلینیک سینا در صحن علنی شورای شهر

بررسی حادثه حریق کلینیک سینا در صحن علنی شورای شهر
2020-07-04T15:17:54+04:30
رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران از بررسی ویژه حادثه حریق کلینیک سینا در صحن علنی فردا صبح شورای شهر خبر داد.

هشدار نسبت به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های پذیرش کننده کرونا

هشدار نسبت به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های پذیرش کننده  کرونا
2020-07-04T15:17:53+04:30
مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه با اوج بیماری کرونا در بسیاری از مناطق کشور روبرو هستیم، گفت: در شرایط کنونی باید مسئولین، دولت، مجلس و ه...

استفاده از ماسک برای مسافران از فردا اجباری شد

استفاده از ماسک برای مسافران از فردا اجباری شد
2020-07-04T15:17:52+04:30
بنابر اعلام معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی شهری از فردا (۱۵ تیرماه) ملزم به استفاده از ماسک هستند. ...

جزییات پرداخت ودیعه و اجاره‌ مسکن مددجویان به تفکیک درآمد و محل سکونت

جزییات پرداخت ودیعه و اجاره‌ مسکن مددجویان به تفکیک درآمد و محل سکونت
2020-07-04T15:17:51+04:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور جزییات پرداخت ودیعه و اجاره بهای مسکن به تفکیک گروه‌های درآمدی و محل سکونت مددجویان را تشریح کرد.

یک هفته مهلت به منظور ویرایش مدارک خبرنگاران

یک هفته مهلت به منظور ویرایش مدارک خبرنگاران
2020-07-04T15:14:30+04:30
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای در مورد طرح ترافیک خبرنگاران توضیحاتی را ارائه کرد.

افزایش ارتفاع موج تا سه متر در خلیج فارس و دریای عمان

افزایش ارتفاع موج تا سه متر در خلیج فارس و دریای عمان
2020-07-04T15:01:13+04:30
سازمان هواشناسی نسبت به متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد.

۳ صندوق سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی وارد فرابورس می‌شوند

 ۳ صندوق سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی وارد فرابورس می‌شوند
2020-07-04T15:07:51+04:30
۲ صندوق ‌سرمایه‌گذاری جسورانه و یک صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی با سرمایه ۵۹۰ میلیارد تومان با مشارکت معاونت علمی و فناوری ‌ریاست جمهوری به‌زودی فعالیت خود را د...

نمایی تازه از یک کهکشان مارپیچ+عکس

 نمایی تازه از یک کهکشان مارپیچ+عکس
2020-07-04T15:07:51+04:30
تلسکوپ فضایی هابل به تازگی تصویر یک کهکشان مارپیچ را به اشتراک گذاشته است.

"پارچه‌های ضد کرونا" تولید شد!

 "پارچه‌های ضد کرونا" تولید شد!
2020-07-04T15:07:50+04:30
دانشمندان تحقیقات تازه‌ای برای تولید لباس با ویژگی ضد کرونا آغاز کردند و به این نتیجه رسیدند که پارچه‌های حاوی ذرات نقره توان نابودسازی ویروس کرونا را ظرف م...

اختصاص ۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش حق عائله‌مندی و بیمه تکمیلی

اختصاص ۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش حق عائله‌مندی و بیمه تکمیلی
2020-07-04T14:47:54+04:30
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اختصاص۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش حق عائله‌مندی و بیمه تکمیلی خبر داد.