X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

رسم زنان برزیلی در صاحب فرزند شدن بدون ازدواج!

 رسم زنان برزیلی در صاحب فرزند شدن بدون ازدواج! 2020-05-23T12:04:31+04:30

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ "برزیل" کشوری پهناور و بزرگترین کشور  آمریکای جنوبی با 210 میلیون جمعیت است که رودخانه آمازون به عنوان بلندترین و پرآب‌ترین رودخانه جهان از قلب این کشور استوایی می گذرد.

مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند و این کشور به مدد بارشهای خارق العاده استوایی، از پوشش جنگلی استوایی چند میلیون هکتاری برخوردار است و یکی از قطبهای تولید گوشت قرمز و پروتئین در جهان محسوب می شود.

کشورمان ایران، سالیان سال است که بخش عمده گوشت قرمز وارداتی خود را از این کشور تامین می کند؛ برای نظارت بر ذبح شرعی، ناظران ذبح شرعی پس از طی دوره های خاص آموزشی به این کشور اعزام می شوند و با استقرار در کشتارگاه های طرف قرارداد با ایران در این کشور بر فرایند انجام ذبح شرعی نظارت می کنند.

نشستن پای خاطرات این ناظران، دنیایی از جذابیت و شگفتی را در مقابل دیدگان افرادی که ذهنیتی از کشور برزیل ندارند، ترسیم می کند.

حجت‌الاسلام علی ارجمند عین‌الدین؛ مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان البرز نیز از جمله ناظران ذبح شرعی کشورمان در برزیل بوده که تجربه حضور 6 ماهه در این کشور را دارد و خاطراتی که با قلمی روان به بیان اتفاقات و مشاهدات خود از حضور در برزیل پرداخته است.

تا به امروز 4 بخش از این سلسله خاطرات منتشر شده است:

در ادامه بخش پنجم از این مجموعه خاطرات تقدیم شده است:

شرکت مینروا و جی‌بی‌اس از جمله بزرگترین شرکتهای تولید و صادرات گوشت در برزیل هستند و هر کدام از آنها چندین شعبه کشتارگاهی مدرن در برزیل و خارج ا‌ز آن‌ دارند؛ شعبه‌ای که ما در آن مشغول بودیم "وارزآ گرنده" بود که در مجاورت آن، شرکت مارفریگ قرار داشت و این شرکت هم فراورده‌های گوشتی تولید می‌کرد؛  این شرکت خرده‌گوشت‌ها و ضایعات شرکت مینروا را خریده و به فراورده‌های فست‌فودی تبدیل می‌کرد، آن شرکت یک ناظر بهداشتی خانمی داشت که دامپزشک بود و در بخش دزوسا حضور مستمری داشت؛ چند باری هم یک دامپزشک حدود 60 ساله به دفتر کار ما آمد که مسئولیت او را نفهمیدم اما فرد مودب و خوش رفتاری بود، او نسبت به ایجاد ارتباط دوستانه با ما علاقه نشان می‌داد!

کم‌کم باب گفتگو باز شد، فهمیدم او یک "ماسون" است! پیش‌تر گفته بودم که در برزیل، ماسون‌ها فعالیت آزادانه‌ای دارند؛ از رتبه او پرسیدم گفت: دارای رتبه 31 ماسونی است و تا دو یا سه سال آینده به رتبه 33 که رتبه استاد اعظمی است، دست پیدا خواهد کرد.

در گذشته از زمان قاجاریه تا پیدایش انقلاب اسلامی، ماسونها در ایران نیز آزادانه فعالیت می‌کردند، در زمان رضاشاه، محمدعلی فروغی که نقش محوری در گرایش پهلوی به باستان‌گرایی داشت به رتبه استاد اعظمی رسیده بود، بعد از انقلاب نیز فراماسونری در ایران ریشه‌کن نشد بلکه به فعالیتهای مخفیانه روی آورد.

از آقای ماسون پرسیدم در شهر کویابا چند نفر هم رتبه شما هستند؟ گفت: سه نفر، پرسیدم برزیل چند ماسون دارد؟ گفت: 8 هزار ماسون!

از این که او به این راحتی از تشکیلاتشان اطلاعات می‌داد، متعجب شدم چون جایی خوانده بودم اعضایی که اسرار تشکیلات ماسونی را افشا کنند، زبانشان بریده می‌شود؛ از سر کنجکاوی علاقمند به دیدار از معبد کویابا بودم اما ممکن بود کنجکاوی بیش از حد من باعث دردسر شود!

پیش از سفر به برزیل، مدیر کل حراست وقت وزارت جهاد کشاورزی من را به دفتر خود دعوت کرده و نسبت فعالیتهای ضدتراریخته‌ام اخطار داد اما من از مواضع خود کوتاه نیامدم؛ بحث بالا گرفت، او با لحن تهدید آمیزی گفت: برو برزیل برگرد من با شما کار دارم؛ همیشه با خود فکر می‌کردم احتمالا زیر ذره‌بین مافیای تراریخته هستم به‌ویژه اینکه برزیل مهد محصولات تراریخته است البته خوشبختانه وقتی از سفر برگشتم او برکنار شده بود!

روزی یکی از کارگران جوان رستوران هتل از من پرسید شما می‌دانی ماسون چیست؟ می‌دانستم او مدتی بود جذب لژ ماسونها شده بود، از او خوشم نمی آمد چون با همه احتیاطی که می‌کردیم، یک شب گوشت گاو حرام به خورد من داده بود!

پیش از این گفتم که ما هفته‌ای یکبار، گوشت مصرفی خود را از شرکت به هتل برده و در یخچال رستوران قرار می‌دادیم و وقتی شام سفارش می‌دادیم، آشپز رستوران از آن گوشت حلال برایمان غذا می‌پخت؛ یک شب به رستوران رفتم و به آن کارگر یک بشقاب ماکارانی ( ماکاهونی) و گوشت سفارس دادم و چند بار تاکید کردم گوشت (کارنی) حلال می‌خوام، او هم  با خنده تکرار کرد: حلال! حلال! فکر کردم احمق‌خان، حرفم را فهمید! پس از مدتی انتظار، غذا را آورد؛ وقتی شروع به خوردن کردم، حس بدی به من دست داد تا جایی که بی‌دلیل دو سه بار بلند شدم و نشستم؛ بعدا متوجه شدم گوشت حلال تمام شده بود و او گوشت حرام به خورد من داده است!

فرصت ویزای سه ماهه من و دکتر رو به پایان بود، دکتر می‌خواست در پایان سفر چند روزی را برای دیدن مناظر و آبشارهای فوز به آنجا برود و من هم می‌خواستم سه ماه اقامت خود را تمدید کنم بنابراین نزدیک ظهر به همراه راننده شرکت و یک خانم کارمند که چند سالی در آمریکا اقامت داشت و زبان انگلیسی را خوب می دانست به اداره پلیس گذرنامه رفتیم.

در راه به یک ساندویچی بزرگ رسیدند، بدون این که از ماشین پیاده شوند، سر از پنجره ماشین بیرون آورده و مقابل یک میکروفن سفارش می‌دادند و مثل صفهای عوارض اتوبان، پشت سرهم حرکت می‌کردند تا به آنطرف حیات فروشگاه می‌رسیدند، سفارش آنها آماده می‌شد، غذا را گرفته و در حال حرکت در ماشین می‌خورند؛ گاهی دلمان لک می‌زد برای یک ساندویچ حلال اما متاسفانه پیدا نمی‌شد.

تمدید ویزا خیلی طول نکشید؛ دو نفر کار تمدید را انجام می‌دادند، فرمی را دادند پر کرده و تحویل دادیم؛ پرسید اسم مادر؟ گفتم: چیکار به اسم مادرم دارید؟ گفت: اینجا اصل مادر است! جای تاسف دارد کشوری که بیشترین تعداد کاتولیکها را دارد، آمار فرزندان نامشروع آن به حدی رسیده که شناخت فرزندان از طریق مادر انجام می‌گیرد!

به هتل برگشتم؛ همیشه پیش از اینکه از شرکت به هتل برگردیم اتاقمان کاملا تمیز و تجهیز می‌شد؛ معمولاً اتاق من توسط خانمی حدود 30 ساله سبزه مایل به سیاه رو، تمیز می‌شد که اسمش دبورا بود؛ روزهای تعطیل که جایی نمی‌رفتیم او در می‌زد و وارد اتاق شده و درب را کاملا باز گذاشته و به کار خود مشغول می‌شد! فرد کم‌حرف و پرکاری بود، گاهی با هم صحبت می‌کردیم.

یکبار پرسیدم: شما ازدواج کردی؟

گفت: نه!

گفتم: آهان پس با پدر و مادرت زندگی می‌کنی؟

گفت: نه با فرزندانم!

گفتم: شما وقتی ازدواج نکردی، چگونه داری فرزند هستی؟!

گفت: اَکی برزیل! یعنی اینجا برزیله!

پرسیدم: چند تا بچه داری؟ گفت: دو تا!

پرسیدم: از یک مرد؟

گفت: نه هر کدام از یک مرد!!

به هفته "بِلک فرایدی" رسیدیم؛ هفته‌ای بِلک فرایدی یا جمعه سیاه دربرزیل یک روز نیست بلکه یک هفته است؛ در این هفته، عوارض و مالیات بر مصرف از روی کالاهای مصرفی برداشته می‌شود و قیمت‌ها حدود 30 یا 40 درصدی آف میخورد البته باز هم نسبت به قیمتهای ایران همه چیز گران بود.

ما تعدادی تی‌شرت و لباس به عنوان سوغاتی و هدایایی هم برای کارکنان هتل خریدیم، در آنجا انعام دادن به کارگران فرهنگ رایجی نیست؛ خیلی خوشحال شدند‌؛ قبل از بلک فرایدی، یک تبلت سامسونگ خریدم، قیمتش آن موقع به پول ما 900 هزار تومان شد، قیمت‌ها مقطوع بود، از فروشنده پرسیدم ما که شهروند برزیل نیستیم چرا باید مالیات بدهیم؟ گفت: پاسپورت همراهت داری؟ گفتم: بله! پاسپورت را گرفت و ثبت در سامانه کرد و 150 هزار تومان از قیمت تبلت کم کرد؛ این مبلغ در واقع مالیات یک تبلت بود، حالا در قیاس با آن، حساب کنید مردم آنجا چقدر مالیات پرداخت می‌کنند!

برزیل کشور بسیار پهناوری هست با خرده فرهنگ‌های متنوع و رنگارنگ، به رنگ زرد و آبی بسیار علاقه‌مندند اما در آن چهار فرهنگ اصلی دیده می‌شود؛ فرهنگ سرخپوستان بومی، فرهنگ سیاه‌پوستان که در دوره استعمار کهنه به عنوان برده از آفریقا به آنجا برده شده‌اند، فرهنگ اروپایی‌هایی که این کشور را اشغال کرده بودند و آسیایی‌هایی که به مرور زمان به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

به مرور این فرهنگ‌ها در هم آمیخته شده و پایه فرهنگ برزیل را بنیان گذاشته است اما هنوز فرهنگ غذایی این چهار ملیّت کم و بیش حفظ شده است، به نظرم مردم برزیل در ارتباط اجتماعی بسیار خون‌گرم هستند اما چندان سخاوتمند نیستند؛ برخی از ایرانیان که از طریق سایت کوچ سرفینگ    (CouchSurfing) به این کشور مسافرت کرده‌اند چون پیشاپیش با خانواده‌های برزیلی هماهنگ کرده و سپس به خانه آنها رفته و میهمان شده‌اند، ممکن است نظر متفاوتی با من داشته باشند.

معتقدم وقت کسی به کشوری مسافرت کرد و در مورد مردم آن کشور اظهارنظر کرد باید از او پرسید چه مدت آنجا بودی؟ چقدر پول خرج کردی؟ چه میزان زبانشان را می‌دانستی؟ و با چه قشری سروکار داشتی؟ حتماً در ایران دیده‌اید برخی توریست‌ها با تور گردشگری به ایران  می‌آیند، به جاهای دیدنی شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و.... برده می‌شوند، قطعاً دید این توریست‌ها نسبت به ایران کاملا گزینشی خواهد بود.

در مورد ایرانی‌هایی هم که به کشورهای دیگر می‌روند، همین مشکل وجود دارد؛ مثل آن ایرانی که در عربستان با یک عرب دعوایش شده بود و می‌گفت: خدا خیرش بدهد! من هر چه به او فحش دادم او برای من قرآن خواند!

اگر می خواهید ادبیات بخش محروم مردم برزیل را بفهمید کافی است فیلم "شهر خدا" را به صورت زیرنویس ببینید! ممکن است کسی بگوید ادبیات این فیلم برای بخش حلبی‌آباد برزیل است اما حرف من این است که ببینید اگر این ادبیات در فرهنگ عامه برزیل جایی نداشت، اجازه اکران عمومی پیدا نمی‌کرد و تا این حد مورد ستایش تماشاگران قرار نمی‌گرفت.

 ما روزهای تعطیل، تمام آبشارهای زیبا و پرآب اطراف کویابا را رفته بودیم و این در حالی بود که برخی از کارگران شرکت که متولد کویابا بودند به دلیل فقر هرگز نتوانسته بودند به دیدن آنها بروند!

یک بار نزدیک سالروز ولادت نبی اعظم بود با مشورت دکتر به هودریگو پیشنهاد دادیم که به مناسبت ولادت پیامبر اسلام، به هر کدام از کارگران کشتارگار یک شکلات کاکائوی تپل هدیه بدهیم؛ ابتدا بهانه آورد که ممکن است پوست شکلات‌ها را در داخل گوشت‌ها بریزند و دردسر شود! پیشنهاد دادیم که این هدیه در زمان پایان کار و هنگام خروج از شرکت تقدیم کارگران بشود، باز مخالفت کرد و گفت ممکن است آنها بدعادت شوند!

از پدرام پرسیدم مگر اینجا کسی انفاق نمی‌کند؟ گفت: چرا! من یک بار دیدم که یکی از کلیساها در تابستان به مردم آب معدنی  می‌داد!

به تعطیلات کریسمس رسیدم؛ شهر پر شده بود از تزئینات پرزرق و برق و بابانوئل! شرکت تصمیم گرفته بود لطفی در حق ما بکند؛ وقتی برای صرف آخرین ناهار کاری سال به دفتر هودریگو رفتیم، گفت: شما مهمان ما هستید تصمیم داریم برای تعطیلات شما را به یک منطقه توریستی بفرستیم، منطقه توریستی مدنظر آنها، یک مجتمع تفریحی و اقامتی کنار سد کویابا بود.

با ماشین شرکت به آن مجتمع توریستی رفتیم؛ مجتمعی چندطبقه و زیبا ویژه ثروتمندان بود، پاسپورت‌ها را به رسپشن دادیم به همه مسافران به همراه کارت اتاق، دستبندهای رنگی برّاقی می‌دادند که ظاهرا داخل آن فرستنده بود، فقط با آن می‌شد به رستوران رفت و اگر هم برای کسی اتفاق می‌افتاد، به راحتی پیدایش می‌کردند.

آن مجتمع بسیار سرسبز بود و امکانات خوبی داشت از استخرهای روباز با مساحتهای  مختلف، زمین چمن و جت اسکی و تیراندازی با کمان تا میزهای بیلیارد!

من و دکتر، بیلیارد و تیراندازی با کمان را ترجیح می‌دادیم، شب کریسمس انواع غذاها و دسرها و میوه‌ها را به صورت سلف‌سرویس چیده بودند، روی صندلی رستوران نشستیم یک کارگر هتل در یک دست دستمال و یک دست شراب به سراغمان آمد! به او گفتیم ما مسلمان هستیم و هرگز شراب نمی خوریم، عذرخواهی کرد و رفت.

رفتم در بشقاب، مقداری ماهی، برنج و سالاد آوردم؛ یک نوع دلستر داشتند به نام "گوارانا" که از نوعی میوه گرفته می‌شد، این دلستر را خیلی می‌پسندیدیم در  میان انواع میوه‌ها، پسته هم بود که البته کیفیت خوبی نداشت، قیمت پسته در آنجا حدود 10 برابر قیمت آن در ایران بود؛ جای شما خالی، یک مشت مغز پسته را روی بستنی ریختیم و خوردیم.

شاید از هر صد نفر از ساکنان شهر 600 هزار نفری کویابا، یک نفر هم توان رفتن به آن مجتمع توریستی را نداشت اما به هر حال، ما دو سه روزی حس ثروتمند بودن را تجربه کردیم.

امروزه، شراب و شهوت در برزیل یک مکانیسم پنهان برای مشغول کردن مردم و انحراف فکر آنها از مفاسد اقتصادی دولتمردان و ثروتمندان داخلی و شرکتهای چند ملیتی است.

با وجود این، بیشتر راهپیمایی‌ها علیه ناعدالتی صورت می‌گیرد؛ ناعدالتی‌های رسمی، قانونی و غیرقانونی، یکبار در کویابا راهپیمایی اعتراضی برگزار شده بود، دوستان ایرانی به داخل جمعیت رفته و با صدای بلند شعار می‌دادند "مرگ بر آمریکا" "مرگ بر اسرائیل!"

جالب اینکه از خودشان فیلم هم گرفته بودند؛ اگر این تصاویر منتشر می‌شد احتمالا دردسرساز می‌شد البته برزیل، خیلی یهودی ندارد اما کشور آرژانتین بعد از فلسطین و آمریکا، سومین کشور یهودی به حساب می‌آید؛ به‌ویژه منطقه خیلی بزرگ و زرخیزی به نام پاتاگونیا که به اسرائیل آینده مشهور شده و پس از پیش‌بینی مقام معظم رهبری درباره از بین رفتن اسرائیل ظرف 25 سال آینده، کار خرید زمین‌های حاصل خیر و مهاجرت به آن منطقه از سوی یهودیان به شدت سرعت گرفته است.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران اعلام شد

جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران اعلام شد
2020-06-06T19:37:59+04:30
طرح ترافیک تهران بعد از لغو حدود سه ماه به علت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی، از شنبه ۱۷ خرداد ماه اجرا شد.

افتتاح بوستان شهدای ارتش در هفته دفاع مقدس

افتتاح بوستان شهدای ارتش در هفته دفاع مقدس
2020-06-06T18:04:43+04:30
شهردار تهران گفت: امیدواریم در هفته دفاع مقدس درب این بوستان به روی مردم باز شود.

مشارکت ۳۰۶ میلیارد تومان بنیاد مستضعفان برای مسکن‌های نیمه‌کاره

مشارکت ۳۰۶ میلیارد تومان بنیاد مستضعفان برای مسکن‌های نیمه‌کاره
2020-06-06T18:04:42+04:30
با مشارکت مالی ۳۰۶ میلیارد تومانی سازمان بهزیستی کشور و دیگر دستگاه های عضو تعداد ۳۳۷۰ واحد مسکن شهری نیمه کاره خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول تکمیل و تح...

قرنطینه مددجویان اصلاح و تربیت پس از اتمام مرخصی کرونایی

قرنطینه مددجویان اصلاح و تربیت پس از اتمام مرخصی کرونایی
2020-06-06T17:51:19+04:30
مدیرکل زندان های استان تهران گفت:تمام مددجویانی که به مرخصی اعزام می شوند پس از بازگشت باید دو هفته در قسمت قرنطینه بمانند.

وضعیت معابر پایتخت در نخستین روز از اجرای طرح ترافیک/ پیک ترافیک تا ۸:۳۰ تمام شد

وضعیت معابر پایتخت در نخستین روز از اجرای طرح ترافیک/ پیک ترافیک تا ۸:۳۰ تمام شد
2020-06-06T17:37:57+04:30
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت به تشریح وضعیت ترافیکی نخستین روز از اجرای طرح ترافیک پرداخت.

کاهش ۴۰ درصدی بار ترافیکی پایتخت با اجرای طرح ترافیک

کاهش ۴۰ درصدی بار ترافیکی پایتخت با اجرای طرح ترافیک
2020-06-06T17:27:59+04:30
شهردار تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیک از امروز صبح گفت: به طور قطع شاهد کاهش ۴۰ درصدی طرح ترافیک در این محدوده خواهیم بود.

وضعیت معابر پایتخت در نخستین روز از اجرای طرح ترافیک/ پیک ترافیک تا ۸:۳۰ تمام شده بود

وضعیت معابر پایتخت در نخستین روز از اجرای طرح ترافیک/ پیک ترافیک تا ۸:۳۰ تمام شده بود
2020-06-06T17:24:38+04:30
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت به تشریح وضعیت ترافیکی نخستین روز از اجرای طرح ترافیک پرداخت.

نوروزپور مدیرعامل ایرنا شد

 نوروزپور مدیرعامل ایرنا شد
2020-06-06T17:04:36+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، «محمدرضا نوروزپور» را به عنوان مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) منصوب کرد.

حساسیت‌ بهداشتی مردم کم شده است/ احتمال کشف واکسن کرونا در سال جاری "تقریبا صفر"

 حساسیت‌ بهداشتی مردم کم شده است/ احتمال کشف واکسن کرونا در سال جاری "تقریبا صفر"
2020-06-06T17:04:36+04:30
رئیس اداره مراقبت بیماری‌ های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اجرا و پیگیری سه‌ گانه مهم فاصله‌ گذاری اجتماعی، غربالگری و جداسازی، گفت در روزهای اخیر در برخی...

فشار روانی "مرد غریبه" علت جرم مادر کود‌ک‌آزار!

 فشار روانی "مرد غریبه" علت جرم مادر کود‌ک‌آزار!
2020-06-06T17:04:36+04:30
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با اشاره به باز شدن پای یک مرد به پرونده مادر کودک‌آزار، جزئیات این پرونده را تشریح کرد.

یک فرد ضدفساد باید رئیس کمیسیون عمران مجلس شود/ حاکمیت فساد در حوزه ساخت‌و‌ساز

 یک فرد ضدفساد باید رئیس کمیسیون عمران مجلس شود/ حاکمیت فساد در حوزه ساخت‌و‌ساز
2020-06-06T16:24:34+04:30
رئیس اسبق کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه به فساد در حوزه ساخت‌و‌ساز و به صورت خاص در سازمان نظام مهندسی توجهی نمی‌شد، گفت: باید فردی سکان‌دار ک...

اکبر طبری فردا محاکمه می‌شود/ همدستی یک قاضی با معاون سابق

اکبر طبری فردا محاکمه می‌شود/ همدستی یک قاضی با معاون سابق
2020-06-06T16:04:40+04:30
اکبر طبری معاون اجرایی سابق قوه قضائیه فردا در دادگاه محاکمه می‌شود.

گشایش ترافیکی در تقاطع بزرگراه شهید خرازی با محور ۴۵ متری شهید باقری

گشایش ترافیکی در تقاطع بزرگراه شهید خرازی با محور ۴۵ متری شهید باقری
2020-06-06T16:04:40+04:30
معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: دسترسی‌های باقی مانده تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید خرازی با محور ۴۵ متری شهید باقری، تابستان امسال به بهره برداری خواه...

فعالیت ناوگان اتوبوسرانی تهران با صد در صد ظرفیت/ اتوبوس‌های تک‌کابین به کمک می‌آیند

فعالیت ناوگان اتوبوسرانی تهران با صد در صد ظرفیت/ اتوبوس‌های تک‌کابین به کمک می‌آیند
2020-06-06T16:04:37+04:30
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: ناوگان اتوبوسرانی تهران با صد در صد ظرفیت در خدمت شهروندان است.

حناچی: بخشی از زمین "پادگان ۰۶" به ساخت هتل و مجتمع تجاری تخصیص می‌یابد

 حناچی: بخشی از زمین "پادگان ۰۶" به ساخت هتل و مجتمع تجاری تخصیص می‌یابد
2020-06-06T16:11:16+04:30
شهردار تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد مساحت ۴۹ هکتاری پادگان ۰۶ ارتش در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد، گفت: در کنار ساخت پارک ارتش، بخشی از این اراضی به ساخت هتل...

حساسیت‌ بهداشتی مردم کم شده است/ احتمال کشف واکسن کرونا در سال جاری؛ تقریبا صفر

 حساسیت‌ بهداشتی مردم کم شده است/ احتمال کشف واکسن کرونا در سال جاری؛ تقریبا صفر
2020-06-06T16:11:16+04:30
رئیس اداره مراقبت بیماری‌ های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اجرا و پیگیری سه‌ گانه مهم فاصله‌ گذاری اجتماعی، غربالگری و جداسازی، گفت در روزهای اخیر در برخی...

محاکمه "اکبر طبری" فردا آغاز می‌شود

 محاکمه "اکبر طبری" فردا آغاز می‌شود
2020-06-06T16:11:16+04:30
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و ۱۷ متهم مرتبط با پرونده وی فردا برگزار می‌شود.

پیش بینی کاهش ۴۰ درصدی ترافیک پایتخت با اجرای طرح/بازگشایی بوستان ارتش در هفته دفاع مقدس

پیش بینی کاهش ۴۰ درصدی ترافیک پایتخت با اجرای طرح/بازگشایی بوستان ارتش در هفته دفاع مقدس
2020-06-06T15:41:19+04:30
شهردار تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیک از امروز صبح گفت: به طور قطع شاهد کاهش ۴۰ درصدی طرح ترافیک در این محدوده خواهیم بود.

تفاهم با ارتش برای بازگشایی پادگان جی و پادگان تسلیحات به زودی

تفاهم با ارتش برای بازگشایی پادگان جی و پادگان تسلیحات به زودی
2020-06-06T15:24:37+04:30
شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که به زودی درباره پادگان جی و پادگان تسلیحات با ارتش به توافق برسد.

هاشمی: ۵ درصد مساحت تهران به پادگان‌های شهری اختصاص دارد

هاشمی: ۵ درصد مساحت تهران به پادگان‌های شهری اختصاص دارد
2020-06-06T15:14:38+04:30
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم خروج پادگان‌هایی همچون جی از شهر تهران تاکید کرد.

آغاز عملیات احداث بوستان بزرگ ارتش / توافق شهرداری برای بازگشایی مسیر پادگان جی

آغاز عملیات احداث بوستان بزرگ ارتش / توافق شهرداری برای بازگشایی مسیر پادگان جی
2020-06-06T15:14:37+04:30
شهردار تهران از توافق برای بازگشایی مسیر پادگان جی خبر داد.

سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید می‌شود

سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید می‌شود
2020-06-06T15:11:18+04:30
با استعفای حجت الاسلام شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید اوحدی به عنوان جایگزین وی معرفی می‌شود.

مسیر ویژه دوچرخه سواری درخیابان امام خمینی مرداد ماه امسال به بهره برداری می رسد

مسیر ویژه دوچرخه سواری درخیابان امام خمینی مرداد ماه امسال به بهره برداری می رسد
2020-06-06T14:57:59+04:30
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران از آماده سازی و بهره برداری مسیر ویژه دوچرخه سواری خیابان امام خمینی (ره) به طول ۸۵۰ متر تا پایان مرداد امسال...

اجازه نداریم در مهرماه برای تعطیلات ناخواسته برنامه نداشته باشیم

اجازه نداریم در مهرماه برای تعطیلات ناخواسته برنامه نداشته باشیم
2020-06-06T14:44:39+04:30
وزیر آموزش و پرورش گفت: در اسفندماه اتفاقات طوری پیش رفت که تعطیلات مدارس تا پایان سال تحصیلی ادامه پیدا کرد اما اجازه نداریم در مهرماه برای تعطیلات ناخواسته...

شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران استعفا کرد

شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران استعفا کرد
2020-06-06T14:44:38+04:30
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نامه‌ای از رئیس جمهور درخواست کرد به دلیل بیماری و نیاز به استراحت و پرهیز از کار سنگین به توصیه‌ی پزشکان، با استعفای وی ...

توضیحات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره طرح ترافیک

توضیحات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره طرح ترافیک
2020-06-06T14:17:57+04:30
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توضیحاتی در خصوص اجرای طرح ترافیک ارائه کرد.

متضرر شدن ۲۰۰ میلیارد تومانی مترو تهران در ۳ ماه گذشته

 متضرر شدن ۲۰۰ میلیارد تومانی مترو تهران در ۳ ماه گذشته
2020-06-06T14:24:34+04:30
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه شرکت مترو طی سه ماه گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان متضرر شده است، گفت: از دهم خرداد از مسافران...

مغازه نگهداری فندک در بازار تهران آتش گرفت + تصاویر

 مغازه نگهداری فندک در بازار تهران آتش گرفت + تصاویر
2020-06-06T14:24:34+04:30
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی در یک مغازه مربوط به نگهداری فندک در بازار تهران خبر داد.

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته/ ۱۵ استان فاقد فوتی

 آخرین آمار کرونا در کشور| فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته/ ۱۵ استان فاقد فوتی
2020-06-06T14:24:34+04:30
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: ۷۵ نفر از مبتلایان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ...

بازگشایی اماکن ورزشی شهرداری تهران به جز مجموعه‌های آبی

بازگشایی اماکن ورزشی شهرداری تهران به جز مجموعه‌های آبی
2020-06-06T14:08:00+04:30
رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران از بازگشایی اماکن ورزشی شهرداری تهران به جز مجموعه های آبی خبر داد.