میرنیوز

پرهیز از ایجاد یاس و دمیدن امید در جامعه تکلیف دینی و وظیفه ملی است

پرهیز از ایجاد یاس و دمیدن امید در جامعه تکلیف دینی و وظیفه ملی است 2022-06-23T15:53:17+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، پانزدهمین مجمع سراسری جامعه اسلامی مهندسین ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور مقامات کشوری و با سخنرانی محمدرضا باهنر دبیرکل این حزب در مجتمع فرهنگی ورزشی آدینه برگزار شد.

در پایان این نشست، بیانیه پانزدهمین مجمع عمومی به شرح زیر قرائت شد:

خدای بزرگ را شاکریم که بار دیگر جلوه‌ای از همدلی و همراهی اعضای یکی از با سابقه‌ترین احزاب سیاسی کشور یعنی جامعۀ اسلامی مهندسین در قالب برگزاری پانزدهمین مجمع عمومی این تشکل رقم خورد. بیش از ۳۰ سال از عمر جامعۀ اسلامی مهندسین می‌گذرد و در این سال‌های پر فراز و نشیب همواره سعی نموده‌ایم که پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی باشیم و در مسیر ولایت و رهبری گام برداریم. درایامی که خاطرۀ شهادت الگوی تشکیلات اسلامی و انقلابی یعنی شهید دکتر بهشتی و یارانش در عملیات تروریستی منافقین در یادهاست، شایسته است که به روح بلند شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و سایر شهدای گلگون کفن ایران اسلامی درود بفرستیم و لعنت ابدی را از خدای متعال برای قاتلان آن شهدای به خون خفته، مسالت داریم.

مجمع پانزدهم که با شعار« گام دوم، پیشرفت اقتصادی و ارتقاء سرمایه اجتماعی » آغاز به کار نمود، درحالی به پایان می‌رسد که تاکیدات وافر همۀ اعضا را در سال‌های گذشته بر لزوم وجود احزاب فراگیر در نظام مردم سالاری دینی همراه داشته است. اکنون به صراحت می‌توان گفت نقش احزاب در چارچوب نظام مردم سالاری دینی اگر به درستی خواسته و پرداخته شود نقشی بی‌بدیل است. موکدا گفته‌ایم که حزب جایگاه تربیت حکمرانان است و اگر چه دانشگاه‌ها متخصصان را تربیت می‌کنند لکن این احزاب هستند که نقش کادرسازی، جانشین پروری و در یک کلام پرورش مدیران و حکمرانان را بایستی ایفا نمایند. انتظار داریم که مسئولین امر به این موضوع بیش از پیش توجه داشته و ضمن آسیب شناسی عدم حضور احزاب فراگیر در ادارۀ جامعه، براساس قوانین موجود و قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی ایران نقش ویژه تری برای احزاب پاسخگو، چارچوب مدار، فراگیر و قدرتمند در سپهر سیاسی کشور قائل شوند.

باعنایت به محورهای مهم این مجمع و مباحث مطرح شده پیرامون شعار مجمع، بیانیۀ ذیل به استحضار اصحاب گرانقدر رسانه و آحاد ملت عزیز و سرافراز ایران می‌رسد.

بخش اول - حوزۀ داخلی:

خردادماه سال ۱۴۰۰ نوید برگزاری سیزدهمین دورۀ اتنخابات ریاست جمهوری را به همراه داشت. مردم عزیز ایران علیرغم مشکلات اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس منحوس کرونا به پای صندوق‌های رای رفتند و با پذیرش برنامه‌ها و سخنان ارائه شده از سوی آیت ا... ابراهیم رئیسی وی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران در دورۀ سیزدهم انتخاب کردند. دولت سیزدهم درحالی فرمان امور اجرایی کشور را تحویل گرفت که مشکلات بسیاری در حوزه‌های گوناگون وجود داشت.

حضور در متن مردم و نزدیکی و همنشینی با ملت و بودن در میدان، عنصری مطلوب در ویژگی‌های رئیس دولت و سایر دولتمردان سیزدهم است. همچنین بنا به گفته رئیس محترم جمهور، بزرگترین ابرپروژه دولت، دمیدن امید در قلب و جان ملت است. جامعه اسلامی مهندسین که خود از حامیان نامزدی آیت ا... رئیسی بود. حمایت از دولت را وظیفه‌ای ملی و تشکیلاتی می‌داند اما نقدهای منصفانه و عالمانه را وسیله ترقی و پیشرفت دولت دانسته و انتقادات و پیشنهادات خود را با در نظر گرفتن رسالت تشکیلاتی خود برای تعالی ایران عزیز به انحاء مختلف به سمع و نظر خادمان ملت در قوای سه‌گانه و علی‌الخصوص در دولت می‌رساند و شایسته است که دولت محترم و همۀ دست اندرکاران قوای سه گانه پذیرای نصایح و نقدهای دلسوزان این عزیز باشند.

با بررسی و تحلیل فضای سیاسی کشور به جرات می‌توان گفت که اکنون قوای سه گانه بیشترین همراهی و هم زبانی را در طول سال‌های پس از انقلاب دارند. شایسته است که اولا شکر گذار این نعمت گرانقدر بوده و ضمن استفاده از اختیارات قانونی خود حسب قانون اساسی، از هر حادثه‌ای که زمینه اختلاف بی‌مورد میان قوای سه‌گانه را پدید می‌آورد اجتناب ورزند و ثانیا از این فرصت گرانقدر، برای اتخاذ تصمیماتی که منافع بلند مدت کشور را تامین می‌کند استفاده نمایند. چرا که تصمیمات بزرگ جز در سایۀ همدلی و همکاری همۀ قوا امکان پذیر و میسور نخواهد شد.

در این بین یکی از تصمیمات مهم و البته خطیر دولت و مجلس، موضوع مردمی‌سازی یارانه هاست. اگر چه ایران کشوری غنی و برخوردار از مواهب الهی است اما متاسفانه نظام توزیع امکانات در کشور مطلوب نبوده و متاسفانه تولید کننده و مصرف کننده ناراضی و بیت المال نیز آسیب پذیر از این نوع مصرف انرژی و توزیع یارانه گردیده است.

تصمیم مهم و شجاعانه دولت اولا مورد حمایت این تشکل قرار دارد و ثانیا مقتضی است در اجرای این سیاست هم از نظر کارشناسان بهره‌ وافی برده شود و هم بدون شتابزدگی ابعاد مختلف کار سنجیده و برای نظام‌های جایگزین و وضعیت معیشتی مردم علی‌الخصوص اقشار آسیب پذیر، برنامه‌های جبرانی صحیح، منسجم و عملی در نظر گرفته شود.

شایسته است عملیات مرتبط با این تصمیم در جلسات سران قوا با هماهنگی کافی تحت کنترل و نظارت باشد. با عنایت به اهمیت برنامه هفتم توسعه در بسترسازی گام دوم انقلاب، جامعه اسلامی مهندسین از مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت و مجلس شورای اسلامی می‌خواهد در تصویب برنامه هفتم توسعه کوشا بوده و از نظرات کارشناسان خبره بهره گیرند.

در حوزۀ مسائل عمرانی نیز لازم است توجه ویژه‌ای به موضوع اقتصاد مسکن در کشور شود. حوادث غم باری مثل پلاسکو و آبادان و ... نشان داد که اهمال کاری و خدعه در این امر مهم چقدر می‌تواند حادثه ساز بوده و خانواده‌های بسیاری را به سوگ عزیزانشان بنشاند. جامعۀ اسلامی مهندسین در قامت یک تشکل مهندسی از تمامی ارکان ذیربط علی‌الخصوص شهرداری‌ها، ادارات راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی می‌خواهد که موضوع مقاوم‌سازی ساختمان‌ها، ساخت و سازهای ایمن از یک سو و معضل مسکن مخصوصا برای جوانان از سوی دیگر مورد توجه ویژه قرار گیرد. لازم است دولت محترم در این زمینه از نظر تشکل‌های صنفی و مهندسان صاحب نظر نیز بهره‌مند گردد.

آنچه که تاکنون بیان شد، نقاط قابل بهبودی بود که به نظر این تشکل در سایۀ امید به آینده روشن اصلاح پذیرند. به فرمایش رهبر فرزانۀ انقلاب : «اگر امید نباشد هیچکدام از کارهای بزرگ انجام نمی‌گیرد.» معظم له همچنین فرمودند: «امروز جریانی در داخل کشور و خارج کشور وجود دارد برای دمیدن روح یاس به جای دمیدن روح امید.» جامعۀ اسلامی مهندسین پرهیز از ایجاد یاس و ناامیدی و دمیدن امید در روح جامعه را یک تکلیف دینی و یک وظیفه ملی می‌داند و همه مسئولین، صاحبان تریبون‌ها و اصحاب قلم و کنشگران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به پیروی از دستور ولیّ امر فرا می‌خواند و هر رفتار و گفتاری را از هر جناح و گروهی که بوی ناامیدی و مایوس کردن دهد را محکوم می‌کند.

بخش دوم - حوزۀ خارجی:

پس از آن که ترامپ تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران را علی رغم توافقات انجام شده در قالب برجام، بازگرداند، فشار اقتصادی ناجوانمردانه ای به ملت ایران وارد شد. اما ملت ایران قهرمان و سرافراز بر حق خود پافشاری می‌کرد و اکنون سیاست مداران کاخ سفید در دولت بایدن، در برابر تصمیم مهم رفتن به راه اسلافشان و یا احترام گذاردن به حقوق ملت ایران قرار دارند.

مذاکره کنندگان ایران با انواع تخصص‌های سیاسی، اقتصادی و حقوقی در ماراتن سخت مذاکره قرار دارند. جامعۀ اسلامی مهندسین ضمن حمایت از تلاش‌های دولت و مذاکره کنندگان ایرانی در استیفای حقوق ملت ایران، انتظار دارد که بر مبنای اصول حاکم بر سیاست خارجی ایران یعنی عزت، حکمت و مصلحت، مذاکره کنندگان ایرانی از همۀ تلاش خود برای شکستن سد تحریم‌های ظالمانه استفاده کنند و طرف‌های مذاکرات بالاخص کشورهای اروپایی بدانند که ملت ایران در این مسیر استوار و پابرجا خواهد ایستاد.

اما گوی سیاست خارجی وجه دیگری نیز دارد و آن حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت است. میراث گرانقدر شهدای بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی و آرمان‌های امام راحل (ره) و استراتژی‌های رهبر معظم انقلاب، حمایت از مقاومت را بدل به جزء جدایی ناپذیر سیاست خارجی ایران نموده است.

متاسفانه شاهد هستیم که روند عادی‌سازی روابط برخی دولت‌های کشورهای عربی با رژیم تروریست جعلی صهیونیستی شتاب گرفته اما سردمداران این کشورها بدانند که با گام نهادن در این مسیر چوب حراج بر آبروی اسلامی و عربی خود می‌زنند و رژیم اشغالگر صهیونیستی هیچگاه دوست کشورهای اسلامی نخواهد شد و دامی که استکبار برای کشورهای اسلامی پهن نموده است، غرق کردن آنان در منجلاب این رژیم سفّاک است.

جامعۀ اسلامی مهندسین ضمن حمایت مجدد از مقاومت و آرمان آزادی قدس شریف، سران کشورهای اسلامی را به عبرت آموختن از سرنوشت کسانی که پیش از این در این مسیر حرکت کردند، دعوت می‌کند.

بخش سوم - گام دوم انقلاب، جهاد تبیین و ضرورت اصلاح ساختارها:

معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) در اولین گام و به پشتوانۀ حمایت ملت ایران، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و نظام جمهوری اسلامی را مبتنی بر مردم سالاری دینی در کشور با رای ملت حاکم ساختند. اگر بخواهیم نگاهی به کارنامۀ جمهوری اسلامی ایران از زاویۀ دفاع مقدس، سازندگی، توسعه و رفاه، پیشرفت‌های استراتژیک و ... بیاندازیم قطعا طومار بلند بالا و افتخار آمیزی خواهد بود. وقتی به روزهای اول انقلاب نگاه می‌کنیم می‌بینیم که یک نهال نوپا بودیم و تازه این نهال را هم اجازه نمی‌دادند که پابرجا بماند همۀ هجمه‌ها در این سال‌ها علیه ما صورت گرفت و ما به شکل افتخار آمیزی از درون این همه هجمه‌ها بیرون آمدیم.

خلف شایسته آن سلف صالح یعنی رهبر معظم انقلاب در سالگرد چهل سالگی انقلاب بیانیه گام دوم را اعلام فرمودند و در آن از ورود به دومین مرحلۀ خودسازی، جامعه پردازی و تمدن‌سازی سخن گفتند. رهبر معظم انقلاب در تبیین فاصلۀ میان بایدها و نبایدها با تاکید بر پایبندی کامل به اصول و مرزبندی با رقیبان و دشمنان فرمودند: «بی شک فاصله میان بایدها و واقعیت ها، همواره وجدان‌های آرمان خواه را عذاب داده و می‌دهد، اما این فاصله طی شدنی است و در چهل سال گذشته در مواردی بارها طی شده است و بی شک در آینده، با حضور نسل جوان مومن و دانا و پرانگیزه، با قدرت بیشتر طی خواهد شد.» زمانی که بین ایده‌آل‌های ما و واقعیت‌های جامعه فاصله ای افتاده باشد نشان می‌دهد که ما در این نقاط باید سرمایه گذاری کنیم.

جامعه اسلامی مهندسین بر این امر استوار است که ما نسبت به آرمان‌ها و ارزش‌هایمان دفاع ابدی داریم اما برای پر کردن فاصله بین واقعیت‌ها و آرمان‌ها باید تلاش کنیم اولا فارغ از توجیهات و ادله‌ها خطاهایمان را بشناسیم و ثانیا در صدد اصلاح نواقص و کاستی‌ها بدون هرگونه شعار زدگی و با رویکرد عملگرایی برآئیم. از دیدگاه این تشکل شاید بتوان از حیث اصلاحات در ذیل گام دوم، اصلاحات را در سه بخش ساختاری، رویکردی و عملکردی مطرح نمود و آن را گامی قرارداد که در آن ضمن حفظ آرمان‌هایمان واقعیت‌ها و میدان امروز دنیا را خوب بشناسیم، آنچه را که دست یافتیم و آنچه را که آرمان ماست در جهاد تبیین به خوبی تبیین نماییم و آنگاه عزیمت از واقعیت‌ها به آرمان‌ها را نقشه ریزی، طراحی و هدایت کنیم. با تبیین گذشته، بر افتخارات این چهل و اندی سال ببالیم و نسل جوان خود را با این افتخارات آشنا و همراه سازیم و اشکالات گذشته را کاهش و نقاط قوت را افزایش دهیم و از بیشترین انرژی جوان‌ها که پویایی، امیدواری و آرمان گرایی است استفاده کنیم.

بر این باوریم که هیچگاه نمی‌توان جمهوریت و اسلامیت جمهوری اسلامی را از هم جدا کرد و اگر کسی به بهانۀ جمهوریت نظام بخواهد اسلامیت را تضعیف کند یا بلعکس به این بهانه که می‌خواهد اسلامیت نظام را حفظ کند، جمهوریت نظام را نادیده بگیرد درواقع به تئوری حضرت امام (ره) و تبیین رهبر معظم انقلاب در باب کلمۀ جمهوری اسلامی، ظلم کرده است.

جامعه اسلامی مهندسین در ذیل گام دوم به اصلاح ساختارها، رویکردها و عملکردها در آغاز چهل سال دوم انقلاب تاکید دارد. حزب یکی از مهمترین لوازم جمهوریت است. متاسفانه در کشور ما عدۀ زیادی از کنشگران سیاسی، منافع حزب را می‌خواهند اما نمی‌خواهند هزینه‌هایش را پرداخت کنند و پس از انتخاب، در اولین فرصت از احزاب تبری می‌جویند. با این رویکرد دیگر جایی نیست که پاسخگوی عملکرد آنان در ۴ سال مسئولیت یا بیشتر باشد. وقتی تحزب رنگ باخت اعتراضات نسبت به عملکرد اشخاص به نظام وارد می‌شود، وقتی تحزب وجود ندارد، انتهای برنامه‌های منتخبین مجلس و ریاست جمهوری ۴ سال و نهایتا ۸ سال خواهد بود و در حالیکه احزاب باید برنامه‌هایی بر حضور چند ده ساله در جغرافیای سیاسی کشور داشته باشند.

وقتی تحزب شکل نگرفت، رد صلاحیت‌ها صرفا متوجه شورای نگهبان و نظام خواهد شد و این در حالیست که با وجود احزاب قدرتمند و چارچوب‌دار می‌توان همچون بسیاری از کشورها رقابت‌های درون حزبی را شکل داد و با سونامی ثبت‌نام‌های چندهزار نفری در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و شوراها مواجه نشد. وقتی که احزاب در کشور صاحب کرسی باشند آنگاه با تربیت حکمران خوب به جای صرفا متخصصان پزشک و مهندس و ...، متخصص حکمرانی به مجلس و دولت می‌فرستند.

ما از اصلاح ساختارهایی می‌گوییم که کشور را برای قدم برداشتن در مسیر گام دوم یاری می‌کند. جامعۀ اسلامی مهندسین بر این باور است که کشور را با یک مجلس نمی‌توان اداره کرد. متاسفانه به دلیل ساختار فعلی ادارۀ کشور، در مجلس بیشتر مطالبات قومیتی، منطقه ای و صنفی منعکس می‌شود، در حالیکه ما نیازمند یک مجلس ملی نیز هستیم. مجلسی که در آن نمایندگانش فارغ از پاسخگویی‌های محلی، بتوانند برای منافع ملی و بلند مدت کشور به راحتی تصمیمات مهم اتخاذ کنند.

اصول لایتغیر قانون اساسی که مستلزم جمهوریت و اسلامیت نظام است بایستی از هرگونه بازنگری تا ابد مصون بماند و اصول قابل تغییر بایستی متضمن اصلاح بعضی ساختارها و رویکردها باشد که مسیر آن در اصل ۷۷ قانون اساسی تبیین شده است به اصلاح مواردی همچون نظام انتخابات حزبی، ادارۀ کشور با دو مجلس بوده و پیوستگی نقشه راه مجالس مختلف و دولت‌های گوناگون به صورتی باشد که مسیر حرکت به سمت پیشرفت با زیگزال‌ها، خنثی‌سازی‌ها و کاهش شدید بهره‌وری همراه نباشد.

جامعۀ اسلامی مهندسین تاکید دارد که آنچه در این بیانیه ذکر شد بحث ملی است و نباید در دعواهای جناحی گم و تحریف شود. از همۀ دلسوزان به سرنوشت ایران اسلامی می‌خواهیم خردورزانه و مدبرانه به نقد و بررسی این نظریه بپردازند.

چنین اصلاحاتی شجاعت و اقدام مدبرانه میخواهد. برای پر کردن فاصلۀ میان واقعیت‌ها و آرمان‌ها نگاهمان به مقام عظمای ولایت و سکاندار کشتی نظام جمهوری اسلامی است، عهدمان با امام راحل(ره) و شهدای گلگون کفن پابرجاست، قلبمان به انتظار طلیعۀ صبح فرج و ظهور مهدی موعود (عج) می‌تپد و قدم‌هایمان در راه رسیدن به نقطۀ تعالی به فضل و یاری خدای متعال استوار است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران جهت ارائه گزارش از زلزله هرمزگان

ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران جهت ارائه گزارش از زلزله هرمزگان
2022-07-02T20:31:21+04:30
رئیس مجلس با تسلیت حادثه زمین لرزه استان هرمزگان، به کمیسیون عمران مجلس برای بررسی ابعاد مختلف حادثه و نحوه امدادرسانی، ماموریت داد.

امیر عبداللهیان حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد

امیر عبداللهیان حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد
2022-07-02T19:38:02+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با بشار اسد حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد و سکوت محافل غربی و عدم واکنش کشورهای مدعی غرب را نشان دهنده استاندار...

ارتش، امید و ستون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است

ارتش، امید و ستون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است
2022-07-02T18:44:44+04:30
رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا گفت: ارتش متدین و پا به کار، امید و ستون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

رئیسی: دولت، حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع آن و تأکید بر صادرات را وظیفه خود می‌داند

 رئیسی: دولت، حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع آن و تأکید بر صادرات را وظیفه خود می‌داند
2022-07-02T15:57:54+04:30
رئیس جمهور گفت: دولت مردمی به تبعیت از تأکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت‌های توسعه اقتصاد کشور، حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع پیش روی تولید و تأکید بر ت...

دولتی‌ها برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند/ «درجا زدن» در دولت سیزدهم معنا ندارد

دولتی‌ها برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند/ «درجا زدن» در دولت سیزدهم معنا ندارد
2022-07-02T15:38:01+04:30
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت مردمی با تمام توان در مسیر رفع مشکلات مردم تلاش می‌کند و در این راستا همه مسئولان موظفند، روحیه جهادی و انقلابی را به زیر...

همه دستگاه‌ها در مبارزه با مواد مخدر در کنار یکدیگر قرار گیرند

همه دستگاه‌ها در مبارزه با مواد مخدر در کنار یکدیگر قرار گیرند
2022-07-02T15:11:25+04:30
سخنگوی دولت گفت: همه دستگاه‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر، باید در کنار یکدیگر قرار گیرند.

«سبا بابایی»به نمونه موفقی از پیوند دوستی بین ایران وژاپن مبدل شد

«سبا بابایی»به نمونه موفقی از پیوند دوستی بین ایران وژاپن مبدل شد
2022-07-02T15:11:24+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: خانم «سبا بابایی» به نمونه موفقی از پیوند دوستی بین دو کشور و ملت ایران و ژاپن مبدل شد.

تأکید مخبر بر امدادرسانی و رسیدگی فوری به زلزله‌زدگان

  تأکید مخبر بر امدادرسانی و رسیدگی فوری به زلزله‌زدگان
2022-07-02T15:17:53+04:30
معاون اول رئیس جمهور بر آماده‌باش کامل نیروهای امدادی استان هرمزگان تاکید کرد و به استاندار دستور داد تمام امکانات و ظرفیت‌های استان را برای کمک به زلزله زد...

امیرعبداللهیان با «بشار اسد» دیدار و گفتگو کرد

امیرعبداللهیان با «بشار اسد» دیدار و گفتگو کرد
2022-07-02T14:58:05+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به دمشق، با رئیس جمهوور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

«سبا بابایی» نمونه موفقی از پیوند دوستی بین ایران و ژاپن مبدل شد

«سبا بابایی» نمونه موفقی از پیوند دوستی بین ایران و ژاپن مبدل شد
2022-07-02T14:58:04+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: خانم «سبا بابایی» نمونه موفقی از پیوند دوستی بین دو کشور و ملت ایران و ژاپن مبدل شد.

سرباز ولایت و پاسدار انقلاب اسلامی هستم/ شایعه پراکنی دشمن به دلیل شکست‌های پی در پی از سپاه است

سرباز ولایت و پاسدار انقلاب اسلامی هستم/ شایعه پراکنی دشمن به دلیل شکست‌های پی در پی از سپاه است
2022-07-02T14:58:03+04:30
سردار نصیری در واکنش به بازنشر مجدد شایعه بازداشتش که پس از ۳ سال مطرح شده است، آن را به دلیل شکست‌های پی در پی دشمنان از سپاه دانست و گفت: سرباز ولایت و پاس...

رضایی: دولت به‌دنبال حل چالش اقتصادی با سیاست‌های درست مالی است

 رضایی: دولت به‌دنبال حل چالش اقتصادی با سیاست‌های درست مالی است
2022-07-02T15:04:31+04:30
معاون اقتصادی رئیس جمهور رضایتمندی مردم را اولویت اساسی و راهبردی دانست و گفت دولت سیزدهم به دنبال حل چالش اقتصادی با سیاست‌های درست مالی است.

وحیدی: استانداران بر قیمت‌گذاری خدمات و کالاهای استانی نظارت کنند

 وحیدی: استانداران بر قیمت‌گذاری خدمات و کالاهای استانی نظارت کنند
2022-07-02T15:04:31+04:30
وزیر کشور کنترل قیمت‌ها و تنظیم بازار را پس از اصلاح یارانه‌ها امری جدی دانست و از استانداران خواست بر قیمت‌گذاری صحیح و عادلانه خدمات و کالاهای استانی نظار...

واکنش سردار نصیری به شایعه بازداشتش: شایعه‌پراکنی دشمن به دلیل شکست‌های پی در پی از سپاه است

 واکنش سردار نصیری به شایعه بازداشتش: شایعه‌پراکنی دشمن به دلیل شکست‌های پی در پی از سپاه است
2022-07-02T15:04:31+04:30
سردار نصیری در واکنش به بازنشر شایعه بازداشتش که پس از ۳ سال مطرح شده، آن را بدلیل شکست‌های دشمنان از سپاه دانست و گفت: سرباز ولایت و پاسدار انقلاب هستم و خ...

تهران قویا با عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه مخالف است

تهران قویا با عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه مخالف است
2022-07-02T14:44:42+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سوریه در بدو ورود به دمشق گفت: تهران قویا با عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه مخالف است.

آماده باش کامل نیروی دریایی ارتش برای خدمت رسانی به مردم هرمزگان

آماده باش کامل نیروی دریایی ارتش برای خدمت رسانی به مردم هرمزگان
2022-07-02T14:44:41+04:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش همچون گذشته همراه مردم بوده و با وقوع زلزله صبح امروز تیم‌های تخصصی امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی مجلس: با ایراد مجلس، حقوق مشمولان قانون کار دستگاه‌های دولتی اصلاح شد

 سخنگوی مجلس: با ایراد مجلس، حقوق مشمولان قانون کار دستگاه‌های دولتی اصلاح شد
2022-07-02T14:37:51+04:30
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از اصلاح حقوق مشمولان قانون کار دستگاه‌های دولتی خبر داد.

مخبر: اجرای طرح حذف ارز ترجیحی از اهداف اصلی دولت برای حذف فقر در کشور است

 مخبر: اجرای طرح حذف ارز ترجیحی از اهداف اصلی دولت برای حذف فقر در کشور است
2022-07-02T14:37:50+04:30
معاون اول رئیس جمهور گفت: در سال گذشته ۳۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه در کشور اختصاص داده شد اما این توزیع یارانه به‌گونه‌ای بود که طبق آمار ۲۰ میلیون نفر در...

رئیسی: دولت حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع آن و تأکید بر صادرات را وظیفه خود می‌داند

 رئیسی: دولت حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع آن و تأکید بر صادرات را وظیفه خود می‌داند
2022-07-02T14:37:50+04:30
رئیس جمهور گفت: دولت مردمی به تبعیت از تاکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت‌های توسعه اقتصاد کشور، حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع پیش‌روی تولید و تاکید بر ت...

پیش‌نویس سند جامع صنعت کشور تهیه شده و در حال نهایی شدن است

پیش‌نویس سند جامع صنعت کشور تهیه شده و در حال نهایی شدن است
2022-07-02T14:04:44+04:30
رئیس جمهور از تهیه پیش‌نویس سند جامع صنعت کشور از سوی دولت پس از تاکید مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: با مشورت کارشناسان پیش‌نویس خوبی در این زمینه تهیه شده ...

مشارکت مردم در صنایع پایین دستی و بزرگ کشور تسهیل شود

مشارکت مردم در صنایع پایین دستی و بزرگ کشور تسهیل شود
2022-07-02T13:51:24+04:30
معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: مشارکت دادن و سهیم شدن مردم در صنایع پایین دستی و صنایع بزرگ کشور تسهیل شود.

تماس تلفنی قالیباف با وزیر کشور برای پیگیری وضعیت مردم زلزله‌زده هرمزگان

تماس تلفنی قالیباف با وزیر کشور برای پیگیری وضعیت مردم زلزله‌زده هرمزگان
2022-07-02T13:51:24+04:30
نماینده مردم بندرلنگه از تماس تلفنی رئیس مجلس با وزیر کشور و رئیس جمعیت هلال احمر برای پیگیری آخرین وضعیت کمک‌ها به مردم مناطق زلزله زده هرمزگان خبر داد.

ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های اعزام زائران اربعین حسینی(ع) اعلام شد

 ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های اعزام زائران اربعین حسینی(ع) اعلام شد
2022-07-02T12:51:16+04:30
ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) در اطلاعیه شماره یک، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های اعزام زائران اربعین را برای امسال اعلام کرد.

اعطای مدال به فرمانده ناو آمریکایی نمونه‌ رویکردخصمانه آمریکا بود

اعطای مدال به فرمانده ناو آمریکایی نمونه‌ رویکردخصمانه آمریکا بود
2022-07-02T12:31:24+04:30
وزارت امور خارجه در صفحه مجازی خود نوشت: اعطای مدال به فرمانده ناو آمریکایی، نمونه دیگری از رویکرد خصمانه آمریکا علیه ملت ایران است.

حقوق مشمولان قانون کار دستگاه‌های دولتی اصلاح شد

حقوق مشمولان قانون کار دستگاه‌های دولتی اصلاح شد
2022-07-02T12:31:23+04:30
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: پس از اعلام نظر هیئت تطبیق قوانین و مصوبات، دولت در مصوبه ای با افزایش حقوق مشمولان قانون کار دستگاه‌های دولتی، متنا...

هدف از سفر به سوریه استقرار صلح و امنیت در منطقه است

هدف از سفر به سوریه استقرار صلح و امنیت در منطقه است
2022-07-02T12:18:04+04:30
وزیر امور خارجه گفت: بخشی از سفر من به سوریه با این هدف انجام می‌شود که بتوانیم در مسیر استقرار صلح و امنیت میان سوریه و ترکیه قدم برداریم.

فرمانده کل ارتش: فرماندهان دانشگاه‌های افسری باید متخصص سواد رسانه‌ای شوند

 فرمانده کل ارتش: فرماندهان دانشگاه‌های افسری باید متخصص سواد رسانه‌ای شوند
2022-07-02T11:44:32+04:30
امیر موسوی گفت: فرماندهان دانشگاه‌های افسری و مراکز درجه داری باید در سواد رسانه‌ای به اجتهاد برسند و درجه‌داران و افسران خود را نیز اینگونه تربیت کنند.

جهانی‌سازی اسلام از اقدامات راهبردی نیروهای مسلح است

جهانی‌سازی اسلام از اقدامات راهبردی نیروهای مسلح است
2022-07-02T11:24:52+04:30
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: تلاش برای زمینه‌سازی ظهور و جهانی‌سازی اسلام از اقدامات راهبردی نیروهای مسلح است.

بهادری جهرمی از «ستاد مبارزه با مواد مخدر» بازدید کرد

بهادری جهرمی از «ستاد مبارزه با مواد مخدر» بازدید کرد
2022-07-02T11:11:29+04:30
سخنگوی دولت با حضور در ستاد مبارزه با مواد مخدر در جریان آخرین اقدامات این ستاد و سایر دستگاه ها در مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

«امیرعبداللهیان» عازم سوریه شد

«امیرعبداللهیان» عازم سوریه شد
2022-07-02T10:44:50+04:30
وزیر امور خارجه به منظور دیدار و تبادل نظر با مقامات عالی سوریه عازم این کشور شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)