میرنیوز

مکتب امام (ره) متناسب با اقتضائات زمان در حال تکثیر است

 مکتب امام (ره) متناسب با اقتضائات زمان در حال تکثیر است 2022-06-18T10:39:49+04:30

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران، در همایش ملی «امام خمینی، انقلاب اسلامی و پیوندهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی میان جوامع مسلمان» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، مکتب امام خمینی(ره) را بر اساس مطالعات مدیریتی و به مثابه یک بنیان فکری و اعتقادی و یک جنبش اجتماعی و فرهنگی و مبنای حرکتی برای رهروان مکتب مورد بررسی قرار داد و گفت: مدیران نظام اسلامی برای کارآمدسازی بیشتر نظام باید ابتدا مکتب امام خمینی(ره) را به خوبی بشناسند، جنبه‌های مختلف آن را موشکافی کنند و متناسب با اقتضائات کاری که دارند از آن بهره ببرند. اگر این شناخت عمیق حاصل نشود، نمی‌توانند مدیر موفقی متناسب با این مکتب باشند.

استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، مکتب امام خمینی(ره) را از نظر بنیان‌گذاری، توسعه‌دهندگی و ترویج‌کنندگی قابل بررسی دانست و اظهار داشت: امام راحل با اقدامات انقلابی، سال‌ها تبعید و با مجاهدت‌های قبل و بعد از انقلاب، مکتبی جهانی را پایه‌گذاری کردند. بعد از رحلت حضرت امام(ره)، مقام معظم رهبری نقش تبیین‌کننده و توسعه‌دهنده مکتب را ایفا کرده‌اند؛ همان طور که در مکاتب دیگر هم افرادی نقش کلیدی برای بسط و تبیین مکتب ایفا می‌کنند.

وی افزود: عده‌ای هم در جای جای دنیا مروج این مکتب شدند؛ از جنبش حزب‌الله در لبنان، جنبش شیخ زکزاکی در آفریقا، جنبش انصارالله در یمن و حشدالشعبی در عراق و سایر جنبش‌های اسلامی و آزادی‌خواه در جای جای مختلف دنیا. امروز می‌بینیم که در مرزهای آمریکا و در درون آمریکا هم شاهد حضور مروجین مکتب امام رضوان الله تعالی علیه هستیم. مکتب امام خمینی تازه به مرحله بلوغ رسیده و مکاتبی از آن با ویرایش جدید، زایش شده که نمونه‌های بارز آن جنبش حزب‌الله در لبنان، انصارالله در یمن و نمونه آخری آن مکتب شهید سلیمانی است که هر کدام  از اینها تحولی شگرف در دنیا ایجاد کرده‌اند.


رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه مکتب امام خمینی(ره) تمام ویژگی‌های یک مکتب جامع را به معنای واقعی کلمه دارد، درباره مبحث کارآمدسازی به عنوان یک بحث رایج در مکاتب، گفت: گاهی اوقات به اشتباه، مشکلاتی مانند مشکلات اقتصادی در جامعه را به ناتوانی مفروضات مکتب تعمیم می‌دهند، در حالی که در مکاتب مختلف، این مباحث در حوزه وجوه اجرایی و کارآمدسازی مطرح می‌شود و الزاما ربطی به مبنای فکری مکتب ندارد. امام خمینی با عرضه مکتبی الهام‌بخش، بستر را برای نظام اسلامی فراهم کردند و این وظیفه ما دانشگاهیان است که ابزارهای اجرایی و کارآمدسازی مکتب و نظام اسلامی را فراهم کنیم.

ما دانشگاهیان به جای مطالبه‌گری صرف، پاسخگو باشیم که چه راهکار علمی متناسب با مفروضات زیربنایی مکتب امام ارائه کرده‌ایم

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه باید در فضای دانشگاه زمینه کارآمدسازی را فراهم کنیم، گفت: وظیفه ما دانشگاهیان این است که وقتی می‌خواهیم وضعیت جامعه را نقد کنیم، به جای مطالبه‌گری صرف، باید پاسخگو باشیم که چه راهکارهای علمی متناسب با مفروضات زیربنایی مکتب امام ارائه نموده‌ایم؛ اما متأسفانه شاهد این هستیم که برخی افراد مدعی که در زمینه‌های فکری و نظریه‌پردازی کار می‌کنند، به جای اینکه پاسخگو باشند که برای کارآمدسازی مکتب چه کرده‌اند، در قامت مطالبه‌گر ظاهر شویم.

وی با تاکید بر اینکه باید در فضای دانشگاه زمینه کارآمدسازی و ابزارهای لازم برای اجرای آن را فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: برای این منظور، به شدت نیازمند فضای نقد و بررسی در محیط دانشگاه هستیم. کم و کاستی‌های اقتصادی و اجتماعی موجود به ساز و کارهای اجرایی بازمی‌گردد و عمدتا ناشی از آن است که با جنبه‌های مختلف فکری حضرت امام آشنا نیستیم. اگر مدیران با افکار و مکتب حضرت امام آشنا باشند و آن نگاه آخرت‌گرایی که حضرت امام در مدیریت مسائل جامعه داشتند در مدیران ما ایجاد شود، قاعدتا زمینه برای تحقق کارآمدسازی فراهم خواهد شد.

استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، مکتب امام خمینی(ره) را مکتبی پویا و سرزنده خواند و درباره ویژگی‌های این مکتب از منظر مدیریتی و  بسط و توسعه‌یافتن قلمروی نفوذ مکتب، اظهار داشت: از نظر ویژگی بسط‌یافتگی مکتب امام(ره)، می‌توانیم ادعا کنیم که امروزه‌ مکتب امام یک مکتب جهانی است، هر چند که بسیاری در آغاز تلاش کردند که این مکتب را به جغرافیای خاصی محدود کنند.

مقیمی، محدود کردن مکتب امام خمینی(ره) به ایران، جهان تشیع یا کشورهای اسلامی را نادرست خواند و خاطرنشان کرد: امروز همه متفق‌القول هستند که این مکتب مرز جغرافیایی نمی‌شناسد و فراتر از جغرافیای خاصی است. امروز حتی شاهد مصداق‌هایی در درون کشور آمریکا هستیم که افراد یا گروه‌هایی ویژگی‌های مکتب امام را ایجاد کرده و پرورش داده‌اند. این مکتب متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی دائما در حال تکثیر است و از طرف دیگر از آنجا که مبتنی بر آموزه‌های قرآنی و سیره معصومین است، هیچ وقت کهنه نمی‌شود و زوال‌پذیر نیست.

«خودمانایی مکتب امام»

وی ویژگی دیگر مکتب امام راحل را خودمانایی دانست و گفت: خودمانایی در مباحث مدیریتی برگرفته از علم فیزیک تحت عنوان هولوگرافیک است. به عنوان مثال وقتی آینه‌ای می‌شکند خاصیت تک‌تک قطعات آن می‌تواند نشان‌دهنده ویژگی‌های کل باشد. برخی تصور می‌کردند که بعد از رحلت امام، عمر این نهضت به پایان می‌رسد، در حالی که ویژگی خودمانایی مکتب ایشان به خوبی نشان می‌دهد که شاهد زایش‌ها و تکثیر مکتب‌های مختلف با همان ویژگی مکتب اصلی در جای جای دنیا هستیم. مکتب امام متناسب با مقتضیات زمانی، مکانی و موضوعی دائما در حال تکثیر است. مکاتب منشعب از مکتب امام خمینی، بر خلاف مکاتب و مشرب‌های متداول در دنیا، پویا و سرزنده هستند و به تناسب شرایط، نوآور و خلاق عمل می‌کنند و انسان‌های فعال در آن، افرادی بالغ و کمال‌یافته هستند که بر اساس مفروضات و اصول کلی، دائما ویرایشی متناسب با شرایط زمانی و مکانی و موضوعی از مکتب امام بازتولید می‌کنند که بیانگر خودمانایی یا خاصیت هولوگرافیک مکتب امام است. از این رو می‌توان با قاطعیت ادعا نمود که مکتب امام خمینی، دارای خاصیت هولوگرافی است. یعنی اولا هر کدام از مکاتب منشعب از آن همچون جنبش حزب‌الله در لبنان، انصارالله در یمن، حشد الشعبی در عراق، جنبش شیخ زکزاکی در آفریقا، مکتب شهید سلیمانی و.... خاصیت کل را دارند و منعکس‌کننده تمام جنبه‌های مکتب امام خمینی هستند و ثانیا با توانایی یادگیری، ابتکار و خودسازماندهی که دارند، حتی اگر بخش‌هایی از سیستم آسیب ببیند و از کار بیفتد، بلافاصله سیستم توانایی بازتولید و بازآرایی را دارد.

رئیس دانشگاه تهران افزود: بنابراین اینکه برخی فرض می‌کنند که اگر این جنبش را در ایران نابود کنند کار مکتب تمام می‌شود، تصور غلطی دارند؛ چون مکتب حضرت امام تکثیر پیدا کرده و مهارشدنی نیست. برخی گمان کردند که با غبارآلود کردن فضای کشور و دانشگاه، ما را وادار به عقب‌نشینی خواهند کرد. اما این فهم لازم را ندارند که مگر این سیل خروشان ولایتمدار را که حاضرند از جانشان بگذرند، از برخی تحرکات رذیلانه هراسی به دل راه خواهند داد. هر چند که این اقدامات مزاحماتی را در مسیر گام دوم انقلاب ایجاد می‌کند، اما هرگز آن را متوقف نخواهد ساخت. مکتب الهام‌بخش و جهانی که امام خمینی آن را بنیان نهاد و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آن را قوام بخشید، دیگر هرگز متوقف‌شدنی نیست؛ چون این مکتب متعلق به یک جغرافیای خاص نیست. بسیاری تلاش کردند برای محدود کردن مکتب، آن را یک مکتب ایرانی و یا شیعی معرفی کنند. مادامی که در هر کجای جهان انسان آزاده زیست می‌کند، بدون شک آن مکان تبدیل به زیست بوم مکتب امام خمینی خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه گاهی تلاش‌های رذیلانه در دنیا و حتی در کشور صورت می‌گیرد تا مکتب حضرت امام را خدشه‌دار کنند، ولی طراحان این رذیلت‌ها فهم لازم را ندارند و باید بدانند که این مکتب راه خود را باز کرده است و با تلاش‌های مذبوحانه و بی‌حاصل نمی‌توانند خدشه‌ای به این مکتب وارد کنند.ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد؛ آینده روشنی پیش رو داریم.

وی تاکید کرد: ما ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد، تلاش برای ایجاد خدشه بی‌نتیجه است و ما با تمام توان ایستادگی خواهیم کرد و با افتخار جان خود را نثار مکتبی می‌کنیم که مبتنی بر اسلام است. تا زمانی که این تفکر در مجریان و مروجین مکتب امام وجود دارد و مرتب هم رو به تزاید است، به فضل الهی از این مشکلات، پیچ تاریخی و محدویت‌هایی که وجود دارد، عبور می‌کنیم. آینده روشنی پیش رو داریم و نباید ذره‌ای تردید به خود راه دهیم، چراکه این وعده‌ الهی است و این مکتب فکری، مبنای ناب و اصیلی دارد و هر روز هم پخته‌تر و بالغ‌تر می‌شود.

 مقیمی درباره ویژگی‌های دیگر مکتب امام راحل گفت: مکتب امام(ره) متناسب و سازگار با فطرت انسان است و هر انسان آزادی‌خواهی در هر جای دنیا با مکتب امام خمینی آشنا شود، با جان و دل آن را می‌پذیرد. مکتب حضرت امام زوال‌ناپذیر است، به این معنا که هرگز به مرحله شکست نمی‌رسد، چرا که آبشخور فکری اصلی مکتب امام، قرآن کریم و آموزه‌های مبتنی بر سیره نظری و عملی معصومین (ع) است؛ لذا هرگز زوال‌پذیر نخواهد بود.

وظیفه دانشگاهیان برای کارآمدسازی

وی ادامه داد: مکتب امام خمینی(ره) مبتنی بر مقتضیات زمانی، مکانی و موضوعی است؛ یعنی خود را در هر بستر زمانی، مکانی و موضوعی می‌تواند منطبق کند و بر خلاف برخی مکاتب، شئون ویژه‌ای به افرادی که در این مکتب خدمت می‌کنند قائل است. نوع نگاه مکتب امام به انسان‌هایی که در این مکتب فعالیت‌ می‌کنند، نگاه به عنوان انسان مقلد نیست، بلکه انسان‌ کمال‌یافته‌ای است که می‌تواند فکرهای جدید، ابتکارات نو و مکتبی با ویرایشی جدید بازتولید نماید و آن را با شرایط زمان و مکان و با موضوعات متنوعی که مورد عمل آنهاست منطبق سازد و با حفظ چارچوب‌ها و مفروضات بنیادین مکتب امام، ویرایشی جدید متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی و موضوعی بازتولید نماید و پویایی و سرزندگی آن را تداوم بخشد.

رئیس دانشگاه تهران درباره وظیفه نهاد دانشگاه در قبال مکتب امام خمینی(ره) اظهار داشت: در محیط دانشگاه وظیفه ما این است که جنبه‌های کارآمدسازی این مکتب را متناسب با زمان و مکان و موضوعاتی که در محیط دانشگاه دنبال می‌کنیم، بازآفرینی کنیم و ویرایش جدیدی از آن عرضه کنیم. این ویرایش‌های جدید جزء تکالیف ما در محیط علمی و دانشگاهی است و باید روی آن فکر کنیم. چارچوب‌های این نظام اسلامی روز به روز در  حال مستحکم شدن است و اگر ضعف‌هایی وجود دارد مربوط به ساماندهی امور تخصصی مرتبط با زندگی مردم است که متأسفانه کارهای علمی نظام‌مند و کاربردی جامع در دانشگاه‌ها در خصوص آنها صورت نگرفته است.

صرفا به ژست روشنفکری و انتقاد تند و نیش‌دار نپردازیم؛ باید راهکار ارایه کنیم

وی افزود: از ما به عنوان مسئول و معلم خواهند پرسید که برای ترویج مکتب امام چه کردید. بنابراین صرفا به ژست روشنفکری و انتقاد تند و نیش‌دار نپردازیم، بلکه باید راهکار ارایه کنیم. لذا  از همه اندیشمندان و متفکرین دعوت می‌کنم که ابتدا به صورت عمیق مکتب امام را مطالعه کنند و در چارچوب مکتب امام، تولید فکر کنند و این مکتب را توسعه دهند.

مولف کتاب «اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام» که توسط انتشارات امرالد انگلستان منتشر شده است، در بخش دیگر سخنانش به روش امام در زمینه مدیریت تعارضات در کشورها و ملل مسلمان اشاره کرد و اظهار داشت: در دیدگاه حضرت امام(ره) سه استراتژی اساسی «هدف مشترک»، «دشمن مشترک» و «وحدت کلمه» برای همگرایی کشورها و ملل مسلمان وجود دارد.

اختلاف نظر نه تنها پایه‌های مکتب را لرزان نمی‌کند، بلکه پویایی آن را تضمین می‌کند 

وی هدف اصلی، نهایی و مشترک ملل مسلمان را اجرای احکام اسلامی بیان کرد و افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در این فضا بر این باورند که باید افراد کمال‌یافته‌ای در این مکتب خدمت کنند و در این راستا، اختلاف سلیقه را امری ضروری می‌دانند. ایشان معتقدند اختلاف نظر و سلیقه خوب است ولی با تشتت آراء مخالف هستند. لذا قرار نیست مشرب‌های فکری- سیاسی مختلف که می‌خواهند ذیل پرچم مکتب امام فعالیت کنند، نظر و سخن واحدی داشته باشند و مطمئنا اختلاف نظر نه تنها پایه‌های مکتب را سست و لرزان نمی‌کند، بلکه پویایی آن را تضمین می‌کند.

رئیس دانشگاه تهران در پایان با یادآوری اینکه امام خمینی(ره) طرفدار فضای شادابی سیاسی و تضارب افکار بوده و خمودگی و رکود را شایسته این مکتب نمی‌دانستند، گفت: مقام معظم رهبری نیز مبانی فکری حضرت امام(ره) را در دوره زعامت مسلمین توسعه دادند و تبیین کردند، لذا مکتب در طول این سال‌ها به اوج بلوغ خود رسیده و تلاش‌‌های مخرب دشمنان داخلی و خارجی نمی‌تواند خدشه‌ای به آن وارد کند. این مکتب با مجاهدت‌های فراوان امام و شهدا و رهبری به دست ما رسیده و ما به هیچ وجه از آن دست نخواهیم کشید و خودمان را آماده کرده‌ایم در راه آرمان‌های مقدسی که میراث ارزشمند مکتب امام عزیزمان است، حتی جانمان را هم فدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

تبریک وزیر اطلاعات به سردار کاظمی/ تاکید بر همکاری و هم‌افزایی سربازان گمنام امام زمان(عج)

تبریک وزیر اطلاعات به سردار کاظمی/ تاکید بر همکاری و هم‌افزایی سربازان گمنام امام زمان(عج)
2022-06-26T09:13:29+04:30
وزیر اطلاعات با صدور پیامی انتصاب سردار کاظمی ریاست جدید سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

رئیسی: ایران از آتش‌بسی که منجر به صلح یمن شود حمایت می‌کند

رئیسی: ایران از آتش‌بسی که منجر به صلح یمن شود حمایت می‌کند
2022-06-26T09:00:12+04:30
رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بسی که منجر به صلح کامل و رفع واقعی محاصره اقتصادی ظالمانه بر ضد ملت یمن شود، حمایت می‌کند.

وضعیت معیشتی پرسنل قوه قضائیه مورد توجه بیشتری قرار گیرد

وضعیت معیشتی پرسنل قوه قضائیه مورد توجه بیشتری قرار گیرد
2022-06-26T08:33:28+04:30
نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: لازم است به وضعیت معیشتی پرسنل قوه قضائیه به ویژه پرسنل شوراهای حل اختلاف توجه بیشتری شود.

مجلس برای تحقق اهداف تحول قضائی در کنار قوه قضائیه است

مجلس برای تحقق اهداف تحول قضائی در کنار قوه قضائیه است
2022-06-26T08:33:28+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در راه تنظیم قوانین مورد نیاز جهت تحقق اهداف میان مدت و بلند مدت تحول در دستگاه قضا همراه قوه قضائیه است.

صحن علنی آغاز شد/ بررسی دوفوریت مدیریت متمرکز در حوادث غیرمترقبه

صحن علنی آغاز شد/ بررسی دوفوریت مدیریت متمرکز در حوادث غیرمترقبه
2022-06-26T08:06:50+04:30
صحن علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست «محمدباقر قالیباف» آغاز شد و تقاضای بررسی دوفوریتی طرح ایجاد مدیریت متمرکز جهت تأمین ماشین‌آلات و امکانات لجستیک در حوادث...

صحن علنی آغاز شد/ بررسی دوفوریت مدیریت متمرکز در حوادث غیرمتقربه

صحن علنی آغاز شد/ بررسی دوفوریت مدیریت متمرکز در حوادث غیرمتقربه
2022-06-26T07:53:26+04:30
صحن علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست «محمدباقر قالیباف» آغاز شد و تقاضای بررسی دوفوریتی طرح ایجاد مدیریت متمرکز جهت تأمین ماشین‌آلات و امکانات لوجستیک در حواد...

سردار مشروعی‌فر فرمانده سپاه ولی‌امر(عج) شد

 سردار مشروعی‌فر فرمانده سپاه ولی‌امر(عج) شد
2022-06-26T08:00:00+04:30
سردار سرتیپ‌دوم پاسدار حسن مشروعی‌فر با حکم فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سمت فرمانده سپاه حفاظت ولی‌امر(عج) منصوب شد.

قیمت سوخت تغییر نمی‌کند/مذاکره را تعطیل نمی‌کنیم

قیمت سوخت تغییر نمی‌کند/مذاکره را تعطیل نمی‌کنیم
2022-06-25T22:27:29+04:30
رئیس‌جمهور گفت: ما مشکل سوخت نداریم، نه قیمت سوخت تغییر کرده و نه برنامه‌ای برای تغییر قیمت سوخت داریم.

رئیسی: در زمان شروع دولت سیزدهم ارز ترجیحی وجود نداشت/برنامه‌ای برای تغییر قیمت سوخت نداریم

رئیسی: در زمان شروع دولت سیزدهم ارز ترجیحی وجود نداشت/برنامه‌ای برای تغییر قیمت سوخت نداریم
2022-06-25T22:01:14+04:30
رئیس‌جمهور گفت: برنامه‌ای برای تغییر قیمت سوخت نداریم. ما سعی کردیم کارهای تورمی نکنیم که نتیجه آن روند نزولی تورم در سه ماهه آخر ۱۴۰۰ شد.

رئیسی: در زمان شروع دولت سیزدهم ارز ترجیحی وجود نداشت

رئیسی: در زمان شروع دولت سیزدهم ارز ترجیحی وجود نداشت
2022-06-25T21:47:28+04:30
رئیس‌جمهور گفت: در زمان شروع دولت سیزدهم در بودجه ۱۴۰۰ مبلغی با عنوان ارز ترجیحی وجود نداشت، زیرا در دولت قبل مصرف شده بود.

ششمین گفتگوی زنده تلویزیونی حجت‌الاسلام رئیسی آغاز شد

ششمین گفتگوی زنده تلویزیونی حجت‌الاسلام رئیسی آغاز شد
2022-06-25T21:20:50+04:30
ششمین گفتگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با ملت ایران دقایقی پیش آغاز شد.

شمخانی: به دنبال توافقی قوی، قابل‌اتکا و پایدار هستیم

شمخانی: به دنبال توافقی قوی، قابل‌اتکا و پایدار هستیم
2022-06-25T21:20:49+04:30
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: ما ضمن آنکه به همه تعهداتمان در برجام عمل کردیم هیچ‌گاه از میز مذاکره خارج نشدیم و اکنون نیز به دنبال توافقی قوی، پاید...

ایران مصمم به نیل به توافق خوب، قوی و پایدار است

ایران مصمم به نیل به توافق خوب، قوی و پایدار است
2022-06-25T21:07:28+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: اگر سایر طرف‌ها اراده لازم را داشته باشند، ایران مصمم به نیل به توافق خوب، قوی و پایدار است.

مجاهدت بی‌انتها نیاز یک نظام اطلاعاتی حرفه‌ای است

مجاهدت بی‌انتها نیاز یک نظام اطلاعاتی حرفه‌ای است
2022-06-25T20:14:08+04:30
فرمانده سپاه ‏با بیان اینکه نظام اطلاعاتی موفق از ژرفای ذهن دشمن راهبرد او را استخراج و برای آن برنامه‌ریزی می‌کند، تصریح کرد: مجاهدت بی‌انتها نیاز یک نظام ا...

ایران از آتش‌بسی که منجر به رفع محاصره یمن شود حمایت می‌کند/ آمادگی ایران برای ارسال واکسن به یمن

ایران از آتش‌بسی که منجر به رفع محاصره یمن شود حمایت می‌کند/ آمادگی ایران برای ارسال واکسن به یمن
2022-06-25T19:34:09+04:30
رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بسی که منجر به صلح کامل و رفع واقعی محاصره اقتصادی ظالمانه بر ضد ملت یمن شود، حمایت می‌کند.

«جوزف بورل» با شمخانی دیدار کرد

«جوزف بورل» با شمخانی دیدار کرد
2022-06-25T19:34:08+04:30
نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا با دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

ایران از آتش‌بسی که منجر به رفع واقعی محاصره بر ضد ملت یمن شود حمایت می‌کند

ایران از آتش‌بسی که منجر به رفع واقعی محاصره بر ضد ملت یمن شود حمایت می‌کند
2022-06-25T19:20:51+04:30
رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بسی که منجر به صلح کامل و رفع واقعی محاصره اقتصادی ظالمانه بر ضد ملت یمن شود، حمایت می‌کند.

تقدیر سرلشکر باقری از دستگاه قضا برای مقابله با مفسدان اقتصادی دانه درشت

تقدیر سرلشکر باقری از دستگاه قضا برای مقابله با مفسدان اقتصادی دانه درشت
2022-06-25T18:40:52+04:30
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با صدور پیامی از دستگاه قضا برای مقابله قاطع و همه‌جانبه با فساد به‌ویژه مفسدان اقتصادی دانه‌درشت و محتکران کالاهای اساسی تقدیر کرد.

بازسازی نظام قضایی ایران مرهون مجاهدت‌‎های شهید بهشتی است

بازسازی نظام قضایی ایران مرهون مجاهدت‌‎های شهید بهشتی است
2022-06-25T18:40:51+04:30
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهید بهشتی تحول بزرگی را طی فرصتی کوتاه در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی پدید آوردند و بازسازی نظام قضایی ایران، مرهون تلاش‌ها و...

ستایش از شخصیّتی مثل چمران، ستایش از یک خط کلی است

ستایش از شخصیّتی مثل چمران، ستایش از یک خط کلی است
2022-06-25T17:20:47+04:30
رهبر انقلاب فرمودند: تمجید و ستایش از دکتر چمران فقط تمجید و ستایش از یک شخص بود، در حقیقت ستایش و تمجید از یک خطّ کلّی است.

سردار حسن مشروعی‌فر به فرماندهی سپاه حفاظت ولی‌امر(عج) منصوب شد

سردار حسن مشروعی‌فر به فرماندهی سپاه حفاظت ولی‌امر(عج) منصوب شد
2022-06-25T17:07:28+04:30
سردار حسن مشروعی‌فر با حکم فرمانده کل سپاه به فرماندهی سپاه حفاظت ولی‌امر(عج) منصوب شد.

سردار مشروعی‌فر فرمانده سپاه ولی‌امر (عج) شد

 سردار مشروعی‌فر فرمانده سپاه ولی‌امر (عج) شد
2022-06-25T17:14:01+04:30
سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن مشروعی‌فر با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سمت فرمانده سپاه حفاظت ولی امر (عج) منصوب شد.

آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان اطلاعات سپاه برگزار شد

آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان اطلاعات سپاه برگزار شد
2022-06-25T16:54:09+04:30
آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان اطلاعات سپاه با حضور فرمانده کل سپاه و مسئولین جامعه اطلاعاتی کشور برگزار شد.

نمایندگان مجلس ارتباطشان با مردم را حفظ کنند / مشکل مردم مسئله معیشت است

نمایندگان مجلس ارتباطشان با مردم را حفظ کنند / مشکل مردم مسئله معیشت است
2022-06-25T16:00:50+04:30
دبیر شورای نگهبان گفت: عمده مشکل مردم، مسئله معیشت است و وضعیت گرانی‌ها برای مردمی که درآمد کمی دارند یا درآمدی ندارند، معضلی است که باید برای آن راه حلی جست...

امیرعبداللهیان:آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم/بورل:مذاکرات از سر گرفته می‌شود

امیرعبداللهیان:آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم/بورل:مذاکرات از سر گرفته می‌شود
2022-06-25T16:00:49+04:30
وزیر امور خارجه گفت: به مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کردیم ما آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم.

وزیر اطلاعات: تروریست‌های روسیاه آلبانی در امان نخواهند بود

وزیر اطلاعات: تروریست‌های روسیاه آلبانی در امان نخواهند بود
2022-06-25T15:47:30+04:30
وزیر اطلاعات گفت: تروریست‌های روسیاه آلبانی نشین هیچ‌گاه از آتش انتقام دوازده هزار شهید جنایات آنها در امان نخواهند بود.

آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم

آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم
2022-06-25T15:20:51+04:30
وزیر امور خارجه گفت: به مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کردیم ما آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم.

متن طرح نمایندگان برای تاسیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه

 متن طرح نمایندگان برای تاسیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه
2022-06-25T15:00:40+04:30
اخیراً جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار تشکیل تاسیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه شدند.

تدوین آیین‌نامه واردات خودرو در ۱۰ بند/سقف دلاری برای واردات خودرو برداشته شده

 تدوین آیین‌نامه واردات خودرو در ۱۰ بند/سقف دلاری برای واردات خودرو برداشته شده
2022-06-25T15:00:40+04:30
نماینده مرودشت در مجلس از تدوین آیین‌نامه واردات خودرو در ۱۰ بند در وزارت صمت خبر داد.

رئیسی: پرداخت حقوق و مطالبات بیمارستان‌ها و کادر درمان سریع‌تر انجام شود

 رئیسی: پرداخت حقوق و مطالبات بیمارستان‌ها و کادر درمان سریع‌تر انجام شود
2022-06-25T15:00:39+04:30
رئیس جمهور تسریع در پرداخت حقوق و مطالبات بیمارستان‌ها و کادر درمان را جلوه عملی قدردانی از پزشکان و پرستاران زحمتکش کشور دانست و از وزیر بهداشت خواست این م...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)