میرنیوز

فهرست شورای ائتلاف تا پایان هفته نهایی می‌شود/ حضور ۵۰ درصدی جوانان

فهرست شورای ائتلاف تا پایان هفته نهایی می‌شود/ حضور ۵۰ درصدی جوانان 2020-02-02T10:06:49+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با تشریح فرآیند اجرایی مجامع استانی برای رسیدن به نامزدهای این شورا در سراسر کشور، اعلام امیدواری کرد فهرست ۳۰ نفره حوزه انتخابیه تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس نیز تا پایان این هفته نهایی شود.

وی گفت با بیان اینکه اولویت نخست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نیازسنجی بر روی مطالبات مردم در شرایط وخیم اقتصادی کشور بوده است، افزود: چندین گروه متخصص اندیشگاهی و دانشگاهی از ماه‌ها قبل به سفارش شورای ائتلاف مطالعات مستقلی بر روی نیازهای مردم و مطالبات عمومی جامعه انجام داده و نتایج آن را در اختیار کمیته گفتمان و تولید محتوای شورا قرار دادند که بر این اساس «نجات اقتصاد ایران» در کانون و محور توجه نیروهای انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در این مطالعات علاوه بر نیازسنجی محتوایی روی نظرات و مطالبات مردم، مطالعات جامعی نیز در ۲۰۲ حوزه انتخابیه بر روی مدل رقابت های انتخاباتی صورت گرفت که با مراجعه به افکارسنجی عمومی و مراجعه به نظر نخبگان، بالغ بر ۲۵ مدل رقابت محلی و ملی شناسایی و استخراج شد که در دستور کار مجامع استانی و حوزه های انتخابیه نیروهای انقلاب اسلامی در سراسر کشور قرار گرفت.

سروری با تاکید بر منحصر بفرد بودن کار انجام شده در تاریخ فعالیت تشکیلاتی و انتخاباتی ایران اسلامی، از تشکیل بیش از ۸۰۰ مرتبه جلسات مجامع استانی و حوزه های انتخابیه، بیش از ۴۰۰ مطالعه محلی و ملی در حوزه های انتخابیه، انجام بیش از ۲۰۰ نظرسنجی محلی و بالغ بر ۱۰ نظرسنجی ملی به سفارش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خبر داد و افزود: با نهایی شدن نتایج این نیازسنجی ها، افکارسنجی ها و نظرسنجی ها، مشخص شد که در بیش از ۷۰% حوزه های انتخابیه محلی، نامزدهای مطرح معرفی شده به مجامع نیروهای انقلاب اسلامی، منطبق بر نیازهای مردم و دارای اقبال نسبتا خوب و بالا در بین مردم آن حوزه ها بوده اند.

وی با بیان اینکه مدل فعلی در حال اجرا در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با استفاده از تمام تجارب گذشته و در طول آنها برنامه ریزی و اجرا شده است، تاکید کرد: مسیر طی شده و در پیش رو کاملا منطبق بر روشهای پیشرفته علمی و دارای پیوست های مطالعاتی دقیق اجتماعی است. به طور مثال در حوزه انتخابیه تهران برای اولین بار فراخوان گسترده ای داده شد تا هر شخص حقیقی یا حقوقی در جبهه نیروهای انقلاب اسلامی بتواند نامزدهای مدنظر خود را به دبیرخانه تهران معرفی کند تا چتر شورای ائتلاف با جهشی کاملا محسوس نسبت به گذشته کاملا باز و فراگیر باشد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اضافه کرد: در پی این فراخوان تعداد ۳۳۲ نفر که حدود ۵۰% بیشتر از پیش بینی خود ما بود ـ معرفی شدند و پس از بررسی سوابق آنها مشخص شد که بسیاری از چهره های جوان و متخصص کمتر شناخته شده نیز در مظان انتخاب قرار دارند.  

سروری در تشریح روند رسیدن به ۱۵۹ نفر اولیه در بررسی اولیه نامزدها اظهار داشت: پیش بینی اولیه ما آن بود که از حدود ۲۰۰ نفر معرفی شده به ۱۲۰ نفر و پس از آن با رای گیری از اعضای مجمع نیروهای انقلاب تهران به دو برابر نیاز یعنی ۶۰ نفر خواهیم رسید، ولی پس از معرفی بالغ بر ۳۰۰ نفر در فراخوان عمومی و با توجه به شایستگی های زیادی که طی اجرای روش شناخته شده و علمی کانون ارزیابی شایستگی و نیز بررسی دقیق رزومه ها با حدود ده شاخص اصلی و ده‌ها زیرشاخص به دست آمد تصمیم گرفته شد که امکان حضور در فرآیند از سایر افراد شایسته سلب نشود و لذا ۱۵۹ نفر به مجمع تهران معرفی شدند تا سه برابر ظرفیت یعنی ۹۰ نفر را به ائتلاف معرفی کنند.

وی درباره ترکیب اعضای مجمع تهران و نحوه رای دهی آنان اظهار داشت: با توجه به تمام سوابق فعالیت‌های محلی، اجتماعی، سیاسی در تهران، نزدیک به ۸۰۰۰ نفر به عنوان اعضای مجمع تهران به صورت پایین به بالا از مساجد، هیئت مذهبی و اصناف فعال در محلات و نمایندگان احزاب، اقشار، اقوام و اصناف انقلابی معرفی شدند که باز هم برای نخستین مرتبه در یک فرآیند کاملا الکترونیکی و مبتنی بر فناوری اطلاعات، ثبت نام، احراز هویت، تخصیص و ایجاد دسترسی به اخبار و تحلیل ها و نهایتا سامانه رای گیری صورت پذیرفت و ۹۰ نفر مرحله ماقبل آخر معین شدند.

دبیر شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای رسیدن به نحوه ترکیب بندی فهرست نهایی تهران نیز از مردم نظرسنجی کردیم، اظهار داشت: با مراجعه به ذائقه مردم تهران و اولویت های مورد نیاز مجلس از تهران، مقرر شد ۳ روحانی، ۶ خانم، ۸ چهره شناخته شده یا ۵۰ سال به بالا و ۱۳ چهره جوان و جدید ۴۹ سال به پایین در فهرست ۳۰ نفره قرار بگیرند که با احتساب جوانان احتمالی از میان روحانیون و زنان، به طور قطع ۵۰% فهرست نهایی ائتلاف شورای نیروهای انقلاب در تهران از جوانان و چهره های جدید خواهند بود که کاملا در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی قابل تطبیق و تحلیل است.

سروری در پاسخ به این سوال که نقش نامزدهای عضو شورای مرکزی ائتلاف در این فهرست بندی ها چیست؟ تاکید کرد: ازآنجاکه «شفافیت» و رعایت موضوع محوری «تعارض منافع» برای ائتلاف بسیار مهم بوده است، از همان زمانی که مشخص شد کدام یک از اعضای شورای ائتلاف قطعا نامزد انتخابات از تهران است و صلاحیت او نیز احراز شده است، تمامی نامزدهای تهران از جلسات مربوط به تصمیم گیری در خصوص تهران کنار گذاشته شدند و مقرر شد که ۱۰ نفر دیگر از شخصیت‌های انقلابی و موجه با رای گیری باز از اعضای مجمع تهران انتخاب شوند و به جمع هیئت انتخاب فهرست تهران اضافه شوند.

وی اضافه کرد: این کار همزمان با انتخاب فهرست ۹۰ نفره صورت پذیرفت که جناب آقایان حجت الاسلام مسعود عالی، یاسر جبرائیلی، حجت الاسلام غلام رضا قاسمیان، حجت الاسلام حیدر مصلحی، نادر طالب زاده، منوچهر متکی، حجت الاسلام بی آزار تهرانی، کامران دانشجو، رضا روستاآزاد و سرکار خانم معصومه آباد انتخاب و به جمع اعضای غیرنامزد شورای مرکزی ائتلاف، برای تشکیل هیئت انتخاب فهرست تهران افزوده شدند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان آنکه برای نخستین بار به مناطق شهرری و اسلامشهر به عنوان کانون های پرجمعیت مردمی در حوزه انتخابیه تهران، هرکدام یک نامزد محلی در ۳۰ نفر نهایی اختصاص یافته است، افزود: در حال حاضر فهرستی ۹۰ نفره از نامزدهای مورد نظر مجمع مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تهران در اختیار داریم که در روزهای آینده «هیئت انتخاب فهرست تهران»  براساس تخصص های مورد نیاز فهرست برای مجلس و نیز سوابق انقلابی و اعلام مواضع آنها در مقاطع حساس انقلاب خصوصا در چند سال گذشته به جمع بندی نهایی خواهد رسید.  

سروری در پایان با بیان این مطلب که همه مطالب گفته شده شامل تنها ۲۰% فعالیت‌های دبیرخانه شورای ائتلاف است تاکید کرد: سایر بخش‌های این دبیرخانه نظیر گفتمان سازی، رسانه و فضای مجازی، تحلیل سیاسی و اتاق وضعیت، اعزام سخنران، سازماندهی اجتماعی، عملیات انتخابات، نظارت و بازرسی، تدوین برنامه های مجلس آینده و ... در کمیته های تخصصی خود مشغول فعالیت هستند که نتایج آن به طور عمومی و کلی در اعلام مواضع اعضای شورا قابل مشاهده است و به طور خاص و تفصیلی نیز در برنامه های تدوین شده به اطلاع عموم خواهد رسید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

تبریک ظریف به رئیسی

تبریک ظریف به رئیسی
2021-06-19T15:21:50+04:30
وزیر خارجه کشورمان گفت: حضور مسئولانه مردم نجیب و دلاور ایران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر نمادی از درخشش جمهوریت گردید. ...

جهانگیری کسب اکثریت آرا در انتخابات را به «رئیسی» تبریک گفت

جهانگیری کسب اکثریت آرا در انتخابات را به «رئیسی» تبریک گفت
2021-06-19T15:18:21+04:30
معاون اول رئیس جمهور در پیامی به حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، کسب اکثریت آرا در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

قالیباف: امیدوارم بتوانیم به حمایت مردم پاسخ دهیم

قالیباف: امیدوارم بتوانیم به حمایت مردم پاسخ دهیم
2021-06-19T15:08:34+04:30
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم نشان دادند که به کشور و نظامشان علاقه دارند.

امیدوارم مباحثات سیاسی در دوره آقای رئیسی به صورت سازنده باشد/حاضرم فردا سفیر به عربستان بفرستم

امیدوارم مباحثات سیاسی در دوره آقای رئیسی به صورت سازنده باشد/حاضرم فردا سفیر به عربستان بفرستم
2021-06-19T15:08:31+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در نشست خبری انجمن دیپلماسی آنتالیا به سوالاتی درباره سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری کشورمان پاسخ داد. ...

مشارکت ایرانیان مقیم خارج در انتخابات مایه عزت ایران بود

مشارکت ایرانیان مقیم خارج در انتخابات مایه عزت ایران بود
2021-06-19T15:05:00+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مشارکت ایرانیان مقیم خارج، در انتخابات ریاست جمهوری مایه عزت و منبع قدرت ایران بود.

زاکانی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات را تبریک گفت

 زاکانی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات را تبریک گفت
2021-06-19T15:11:41+04:30
علیرضا زاکانی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پیامی پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در انتخابات را تبریک گفت.

همه تلاش خود را برای بازکردن گره‌های کشور به کار می‌بریم

همه تلاش خود را برای بازکردن گره‌های کشور به کار می‌بریم
2021-06-19T14:55:08+04:30
رئیس جمهور منتخب گفت: در دولت جدید همه تلاش خود را برای بازکردن گره‌های کشور به ویژه در زمینه مشکلات معیشتی مردم به کار خواهیم بست. ...

انتخابات برگ زرین دیگری از مردم‌سالاری دینی در تاریخ کشورمان بود

انتخابات برگ زرین دیگری از مردم‌سالاری دینی در تاریخ کشورمان بود
2021-06-19T14:51:41+04:30
رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی از حضور گسترده مردم ایران در پای صندوق‌های رای تجلیل کرد و گفت: انتخابات برگ زرین دیگری از مردم‌سالاری دینی در تاریخ کشورمان ...

مبارزه با بی ثبات سازی منطقه امری ضروری است

مبارزه با بی ثبات سازی منطقه امری ضروری است
2021-06-19T14:51:40+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا با وزیر امور خارجه تاجیکستان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف از ایرانیان مقیم خارج برای حضور در انتخابات تقدیر کرد

ظریف از ایرانیان مقیم خارج برای حضور در انتخابات تقدیر کرد
2021-06-19T14:51:40+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان از ایرانیان مقیم خارج به خاطر حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تقدیر کرد.

دبیرکل نجباء پیروزی رئیسی در انتخابات را تبریک گفت

دبیرکل نجباء پیروزی رئیسی در انتخابات را تبریک گفت
2021-06-19T14:41:43+04:30
دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء پیروزی سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

تبریک حزب اعتدال و توسعه به سیزدهمین رئیس جمهور منتخب

تبریک حزب اعتدال و توسعه به سیزدهمین رئیس جمهور منتخب
2021-06-19T14:41:41+04:30
حزب اعتدال و توسعه انتخاب سیزدهمین رئیس جمهور منتخب را تبریک گفت.

قدردانی مجلس خبرگان از حضور مردم در انتخابات

قدردانی مجلس خبرگان از حضور مردم در انتخابات
2021-06-19T14:41:39+04:30
مجلس خبرگان رهبری با انتشار بیانیه‌ای از مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد قدردانی کرد.

حضور مردم در انتخابات، پشتوانه ارزشمندی برای پیگیری و تامین منافع ملی خواهد بود

حضور مردم در انتخابات، پشتوانه ارزشمندی برای پیگیری و تامین منافع ملی خواهد بود
2021-06-19T14:41:38+04:30
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان از ایرانیان مقیم این کشور به خاطر شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تشکر و قدردانی کرد . ...

پوتین انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفت

پوتین انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفت
2021-06-19T14:41:37+04:30
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه در پیامی انتخاب سید ابراهیم رئیسی به سمت رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت. ...

دیدار رئیس مجلس با حجت‌الاسلام رئیسی پس از اعلام نتایج اولیه شمارش آرا

 دیدار رئیس مجلس با حجت‌الاسلام رئیسی پس از اعلام نتایج اولیه شمارش آرا
2021-06-19T14:45:01+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

تولید ۵۰میلیون واکسن کرونای داخلی تا شهریور/ یک‌میلیون دوز مجوز تزریق گرفت

 تولید ۵۰میلیون واکسن کرونای داخلی تا شهریور/ یک‌میلیون دوز مجوز تزریق گرفت
2021-06-19T14:45:01+04:30
رئیس کمیسیون بهداشت درباره ابهامات موجود پیرامون فاصله بین دو دوز تزریق واکسن‌های کرونا توضیح داد.

رئیسی: در دولت جدید تلاش خود را برای بازکردن گره‌های کشور به‌کار خواهیم بست

 رئیسی: در دولت جدید تلاش خود را برای بازکردن گره‌های کشور به‌کار خواهیم بست
2021-06-19T14:45:00+04:30
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی، گفت: در دولت جدید همه تلاش خود را برای بازکردن گره‌های کشور به‌ویژه در زمینه مشکلات معیشتی مردم به‌کار خواهیم بست.

پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است
2021-06-19T14:28:27+04:30
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی پیروز بزرگ انتخابات را ملت ایران دانستند و با تأکید بر اینکه نه گلایه از دشواری معیشت، نه مخالف‌خوانی‌ها با انگیزه دلسرد کرد...

اعتماد مردم را در دوران مسئولیتم جبران می‌کنم

اعتماد مردم را در دوران مسئولیتم جبران می‌کنم
2021-06-19T14:24:59+04:30
رئیس‌جمهور منتخب گفت: امیدوارم بتوانم اعتمادی را که مردم به این طلبه خدمتگزار کردند، در دوران مسئولیتم جبران کنم.

روحانی پیروزی «رئیسی» در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت

روحانی پیروزی «رئیسی» در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت
2021-06-19T14:24:59+04:30
رئیس جمهور در پیامی، پیروزی حجت الاسلام رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

قدردانی رئیس جمهور از همه عوامل و دست اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

قدردانی رئیس جمهور از همه عوامل و دست اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰
2021-06-19T14:15:00+04:30
رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از همه عوامل و دست اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: این حرکت پرمعنا و امیدآفرین ملت همیشه در صحنه کشورمان را پاس م...

تبریک روحانی به رئیسی

تبریک روحانی به رئیسی
2021-06-19T14:14:59+04:30
رئیس جمهور در پیامی با تبریک پیروزی حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: بی شک بهره گیری از همه ظرفیت ه...

اعضای دولت برای بهتر طی شدن دوران انتقالی در ۴۵ روز آینده درکنار رئیس جمهور منتخب هستند

اعضای دولت برای بهتر طی شدن دوران انتقالی در ۴۵ روز آینده درکنار رئیس جمهور منتخب هستند
2021-06-19T14:14:57+04:30
رئیس جمهور با تبریک دوباره به ملت بزرگ ایران بخاطر خلق حماسه و حضور پرشور در انتخابات سرنوشت ساز ۱۴۰۰، گفت: بحمدالله رئیس جمهور منتخب شخصیتی است که به مناسبت...

سفارتخانه‌های ایران نسبت به آزار هموطنانمان در خارج اعتراض کردند

سفارتخانه‌های ایران نسبت به آزار هموطنانمان در خارج اعتراض کردند
2021-06-19T14:11:44+04:30
سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از آزار ایرانیان خارج از کشور در جریان اخذ رأی گفت: اعتراضات جدی و رسمی خودمان را به مقامات محلی و وزارتخانه‌های رسمی از طر...

همه مردم حامی رئیسی هستند/ با رئیس‌جمهور منتخب همکاری می‌کنیم

همه مردم حامی رئیسی هستند/ با رئیس‌جمهور منتخب همکاری می‌کنیم
2021-06-19T14:11:43+04:30
رئیس‌جمهور گفت: همه مردم چه آنها که رأی دادند یا رأی ندادند چه آنها که پای صندوق آمدند یا پای صندوق نیامدند حامی آقای رئیسی خواهند بود.

واکنش ایران به اقدامات آشوبگرانه تعدادی از عناصر اجاره‌ای در برخی حوزه‌های خارج از کشور

واکنش ایران به اقدامات آشوبگرانه تعدادی از عناصر اجاره‌ای در برخی حوزه‌های خارج از کشور
2021-06-19T14:01:50+04:30
سخنگوی وزارت خارجه در ارتباط با مشکلاتی که در برخی حوزه های انتخاباتی خارج از کشور پیش آمده بود، گفت: بلافاصله در تمامی این کشورها اعتراضات جدی و رسمی خودمان...

تقدیر سفیر ایران از ایرانیان رای دهنده درایتالیا بدون توجه به مزاحمت معدودی فریب خورده

تقدیر سفیر ایران از ایرانیان رای دهنده درایتالیا بدون توجه به مزاحمت معدودی فریب خورده
2021-06-19T14:01:49+04:30
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا به مناسبت حضور پرشکوه ایرانیان مقیم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در حوزه های انتخاباتی رم و میلان در پیامی اظها...

مهرعلیزاده پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات را تبریک گفت

 مهرعلیزاده پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات را تبریک گفت
2021-06-19T14:05:06+04:30
محسن مهرعلیزاده کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریا‌ست‌جمهوری در پیامی پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در انتخابات را تبریک گفت.

دیدار رییس مجلس با حجت الاسلام رئیسی پس از اعلام نتایج اولیه شمارش آرا

 دیدار رییس مجلس با حجت الاسلام رئیسی پس از اعلام نتایج اولیه شمارش آرا
2021-06-19T14:05:06+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفت‌وگو کرد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)