میرنیوز

زارعی: سردار سلیمانی فراجناحی بود، اما هیچ‌گاه فرارهبری را برنمی‌تافت

زارعی: سردار سلیمانی فراجناحی بود، اما هیچ‌گاه فرارهبری را برنمی‌تافت 2020-01-24T13:05:24+03:30

به گزارش ایسنا، سعدالله زارعی‌ در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز عبادی – سیاسی جمعه با عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در مواجهه با مساله‌ شهادت این سردار بزرگ اسلام عبارت بلند و حکیمانه‌ای را بیان فرمودند و مساله شهید سلیمانی را با «مکتب سلیمانی» بیان کردند.

وی ادامه داد: یعنی آنچه از این شهید بزرگ و با عظمت بر جا مانده است یک مکتب کامل و تمام عیار است که پیروی از این مکتب و به کاربستن اجزای این مکتب برای یک ملت و امت راهگشاست و می‌تواند جامعه طیبه الهی را فراهم و مدینه فاضله را محقق کند.

زارعی با بیان این‌که نقطه محوری مکتب قاسم سلیمانی مجاهدت در راه خداست و ما برای این‌که بتوانیم مکتب سردار سلیمانی و خصوصیت آن را درک کنیم باید نگاهی به توطئه‌های دشمن داشته باشیم، اظهار کرد: آمریکایی‌ها در مواجهه با انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در سال‌های 1994 به بعد به این جمع‌بندی رسیدند که برای نجات از مشکلات بزرگ در منطقه بایستی مقاومت ملت‌ها و به طور خاص مقاومت جمهوری اسلامی ایران را از سر راه خود بردارند و به همین جهت طراحی پیچیده‌ای را دنبال کردند و یک گروه 400 نفره مشغول طراحی یک استراتژی کامل برای غلبه آمریکا در منطقه شد.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان این‌که نتیجه این برنامه این بود که دولت نئوکان‌ها با محوریت جورج بوش در سال 2000 سرکار آمد و این برنامه‌ آمریکایی را در دستور کار خود قرار داد، خاطر نشان کرد: ادبیات این برنامه خاورمیانه بزرگ بود و آشکارا اعلام می‌کردند ما آنچه در جنگ جهانی اول توسط انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها در منطقه پیاده شد و البته توانست در یک دوره‌ای سیطره غرب را بر این منطقه مستحکم کند را با توجه به جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت منسوخ می‌دانیم و باید یک طرح جدیدی در منطقه به وجود بیاید تا بتوانیم برای سال‌های طولانی بار دیگر بر منطقه مسلط شویم.

زارعی ادامه داد: لذا ماجرای 11 سپتامبر پیش آمد و آمریکایی‌ها تلاش کردند از این مساله به مثابه یک ذخیره و توان استراتژیک استفاده کنند و طرح‌های خشن و تند نظامی خود را برای رسیدن به خاورمیانه جدید به اجرا در بیاورند و لذا شروع به حملات گسترده علیه منطقه کردند و ابتدا افغانستان را اشغال کردند و سپس عراق را به تسخیر در آوردند و در همان زمان تسخیر عراق رسما اسم کشورهای دیگر را به میان کشیدند که ایران و سوریه از جمله کشورهایی بود که بایستی در آنها تغییرات عمده‌ای انجام می‌شد.

وی با بیان این‌که این یک توطئه خطرناک بود و جورج بوش این مساله را با جنگ‌های صلیبی پیوند زد تا احساسات مسیحیان را به نفع خود تحریک کند و به صحنه آورد، اظهار کرد: این مساله یک توطئه بسیار بزرگ بود و 300 هزار نیروی نظامی و اطلاعاتی – امنیتی در آمریکا و 30 – 40 هزار نیروی نظامی از سوی انگلیس و مقادیر زیادی نیرو از سوی کشورهای اروپایی و غیراروپایی پای کار آمدند تا این توطئه بزرگ را در منطقه با انهدام دولت و ملت‌ها ایجاد کنند و به خواسته خود برسند.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان این‌که در اینجا درک دقیقی از این خطر بزرگ وجود داشت، گفت: رهبر معظم انقلاب با درک دقیق این خطر و تهدید و این که اگر با این تهدید مقابله نشود تمام هستی کشورهای منطقه دچار چالش می‌شود تعدادی از فرماندهان سرشناس کشور را فراخواندند و مساله را با آنها در میان گذاشتند عمق خطر را توضیح دادند.

زارعی افزود: ایشان فرمودند که باید برنامه منسجم و کارآمدی برای خنثی‌کردن این توطئه آمریکایی فراهم شود و ما می‌توانیم با یک برنامه دقیق در عراق، برنامه آمریکا را به شکست بکشانیم و با شکست آمریکا در عراق کل طرح خطرناک و خائنانه آمریکا در دنیای اسلام را خنثی کنیم.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان این‌که محوریت خنثی کردن این طرح بزرگ آمریکایی بر دوش سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس قرار گرفت، اظهار کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی با اعتقاد بسیار عمیق به جهان اسلام و رهبری و توانایی نیروهای مجاهد منطقه به صحنه آمد و برنامه خنثی‌سازی توطئه آمریکا را در دست گرفت و در این راه ظرفیت‌های مختلف در حوزه بین‌الملل هم در کشور تمرکز پیدا کرد و جمهوری اسلامی ایران با هدایت رهبری برنامه شکست توطئه آمریکا را در دستور کار قرار داد و دنبال کرد.

وی با بیان این‌که دشمن برای پیاده کردن طرح خود امکانات و بودجه زیادی را به میدان آورده بود، اضافه کرد: فقط آمریکایی‌ها 300 نیروی نظامی و اطلاعاتی در عراق داشتند و علاوه بر آنها براساس اعتراف ترامپ بیش از هفت تریلیون دلار بودجه گذاشته بودند تا طرح خاورمیانه جدید آمریکا به اجرا در بیاید و تجهیزات بسیار گسترده‌ای به میدان آمده بود.

زارعی افزود: ‌آمریکایی‌ها به شکل ظاهری هیچ امکاناتی کم نداشتند در حالی که حاج قاسم سلیمانی با امکانات و بودجه کم باید به مقابله با این تهدید بزرگ بر می‌خواست و حاج قاسم سلیمانی با نبوغ فکری نیروی بسیار کوچکی را طراحی، آموزش و سازمان‌دهی کرد و با اتکاء به نیروهای مردمی وارد میدان شدند.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان این‌که برنامه سردار حاج قاسم سلیمانی برنامه‌ای هوشمند بود، گفت: هدف‌گذاری حاج قاسم سلیمانی دو مساله‌ی اخراج اشغالگران غربی از عراق و سیادت سیاسی ملت عراق بود و کلید واژه این دو هدف شکست برنامه آمریکا در عراق بود.

زارعی با بیان این‌که برنامه سردار حاج قاسم سلیمانی برای نجات منطقه و سیادت ملت‌های منطقه با همه چابکی و به‌کارگیری نیروهای محدود هزاران جزییات داشت که هر جزیی از آن نیاز به راهبرد خاص خود داشت، گفت: سردار سلیمانی توانست در همه این موارد سربلند بیرون بیاید و جمع جزییات برنامه او شکست اشغالگران متجاوز در همه 9 جنگی که از سال 1380 تا 1396 بر منطقه تحمیل شده بود و به قدرت رسیدن ملت‌ها در همه این موارد بود و همه این موارد در یک دوره کوتاه 16 ساله به نتیجه رسید و از نبوغ برجسته حاج قاسم سلیمانی در صحنه عملیات‌ها حکایت می‌کرد.

این کارشناس مسائل منطقه به پنج خصوصیت ویژه حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: خصوصیت اول سردار قاسم سلیمانی ولایت‌محوری و اعتقاد راسخ به حکمت رهبری بود و کلید واژه سردار قاسم سلیمانی در مواجهه با تدابیر، آراء و نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حکیم بودن رهبری بود.

وی ادامه داد: او بارها می‌گفت من نه فقط از روی ایمان و علاقه و مسائل اعتقادی بلکه از روی تجربه می‌گویم و قسم می‌خورم که همه تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی حکیمانه است و پیروزی‌های ما همیشه به خاطر به کار بستن نظرات ایشان بوده است.

زارعی ادامه داد: سردار قاسم سلیمانی امام و رهبری را با هیچ اصل دیگری مقایسه نمی‌کرد و در مورد آن بسیار تعصب داشت. مرز دوستی او با افراد و جریانات رهبری بود و او در عین حال شبانه‌روز در تلاش بود تا طیف‌های مختلف مردم و نخبگان را به رهبر معظم انقلاب نزدیک‌تر کند و از این‌رو فراجناحی بود، اما هیچ‌گاه فرارهبری را برنمی‌تافت.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به خصوصیت دوم سردار قاسم سلیمانی اظهار کرد: خصوصیت دوم او عزم و اراده فولادین بود آنجا که پای تکلیف الهی در میان بود واژه نمی‌توان و نمی‌شود در قاموس سردار قاسم سلیمانی جایی داشته باشد. سردار سلیمانی وقتی وارد میدان می‌شد با هدف تحقق فتح‌الفتوح برای اسلام وارد می‌شد و لذا در طول حیات سیاسی – معنوی خود همواره با پرچم فتح از میدان باز می‌گشت.

این کارشناس مسائل منطقه خصوصیت دیگر سردار قاسم سلیمانی را مشورت و درایت خواند و افزود: سردار قاسم سلیمانی مشورت و استفاده از نظرات دیگران را یک رکن مهم در زندگی و مسئولیت به حساب می‌آورد. او با توجه به این‌که در فهم مسائل سیاسی نبوغ بسیار زیادی داشت، اما برای هر اقدام خود جلسات کارشناسی برگزار می‌کرد و نظرات کارشناسان را می‌گرفت.

زارعی افزود: سردار قاسم سلیمانی وقتی با موضوعی مواجه می‌شد که از منظر دیگران حل آن محال بود به جای این‌که با طرح هزاران مساله‌ی جزیی انرژی خود و دیگران را پراکنده کند در هر مساله نکته اصلی را پیدا می‌کرد و توان خود را برای غلبه در آن کانون متمرکز می‌کرد و برای تحقق آن وارد میدان می‌شد و در نهایت با تسخیر قلب مساله خود به خود بسیاری از مسائل حل می‌شد بدون آنکه او برای آنها انرژی بسیار زیادی بگذارد و این راز اصلی موفقیت او در میدان بود.

وی با بیان این‌که خصوصیت دیگر سردار قاسم سلیمانی دشمن‌شناسی و عمق دشمن‌شناسی او بود، ادامه داد: دشمن‌شناسی فقط شناخت عنوانی دشمن نیست بلکه شناخت اهداف، خصوصیات، تاکتیک‌ها، روش‌های دشمن و مهم‌تر از همه شناخت راه خنثی کردن تاکتیک‌های دشمن است.

این کارشناس مسائل منطقه افزود: از نظر او کسانی که دشمن را نمی‌بینند و ‌آنها را کمرنگ می‌کنند و ابهام می‌آفرینند خائن هستند. او عادی سازی موضوع و قابل مذاکره دیدن دشمن را خیانت می‌دانست و از نظر روش مواجهه با دشمن سعی می‌کرد تاکتیک‌های دشمن را در میدان بشناسد و با تاکتیک بدل آن را خنثی کند و بر برنامه دشمن مسلط شود.

زارعی در پایان خصوصیت آخر سردار قاسم سلیمانی را معنویت، مجاهدت و شهادت‌طلبی او دانست و افزود: معنویت مهم‌ترین رکن و سلوک سردار قاسم سلیمانی بود و توصیه او به یک جوان فامیل این بود که نماز شب و احترام به پدر و مادر را فراموش نکند و به نماز و به خصوص نماز شب توجه خاصی داشت و نمازش نوعا با اشک همراه بود و غیر از نماز هم بسیار اهل بکاء بود و با شنیدن خبر هر شهیدی منقلب می‌شد و در خود می‌شکست و آرزوی شهادت می‌کرد. شهید سلیمانی بسیار اهل مطالعه بود و این عادت را در سفر برای خود حفظ می‌کرد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

معاون اول رئیس جمهور درگذشت مادر شهیدان فرجی برزگر را تسلیت گفت

 معاون اول رئیس جمهور درگذشت مادر شهیدان فرجی برزگر را تسلیت گفت
2023-04-01T11:33:41+04:30
محمد مخبر در پیامی درگذشت مادر شهیدان والامقام حسین و رضا فرجی برزگر را تسلیت گفت.

تسلیت «مخبر» برای درگذشت مادر شهیدان فرجی برزگر

تسلیت «مخبر» برای درگذشت مادر شهیدان فرجی برزگر
2023-04-01T11:13:41+04:30
معاون اول رئیس‌جمهور در پیامی درگذشت مادر شهیدان والامقام فرجی برزگر را تسلیت گفت.

سردار جلالی: رای «آری» مستمر به نظام همه تهدیدات خارجی علیه کشور را برهم زده است

 سردار جلالی: رای «آری» مستمر به نظام همه تهدیدات خارجی علیه کشور را برهم زده است
2023-04-01T11:07:03+04:30
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به مناسبت ۱۲ فروردین ماه گفت: حضور میلیونی و رای آری مستمر به نظام موجب شده است همه تهدیدات خارجی علیه کشور و نقشه‌...

انتخاب ملت ـ۵| «تجزیه‌طلبان»؛ گروهی که در رفراندوم ۱۲ فروردین شرکت نکردند

 انتخاب ملت ـ۵| «تجزیه‌طلبان»؛ گروهی که در رفراندوم ۱۲ فروردین شرکت نکردند
2023-04-01T11:07:03+04:30
رفراندوم انتخاب جمهوری اسلامی با مشارکت ۹۷درصدی مردم رو‌به‌رو شد اما برخی گروه‌ها و جریانات عمدتاً چپگرا این انتخابات را تحریم کرده حتی به مقابله با روند رأ...

مهار تورم باید مساله اصلی مسؤولان و فعالان اقتصادی باشد

مهار تورم باید مساله اصلی مسؤولان و فعالان اقتصادی باشد
2023-04-01T03:46:56+04:30
امام جمعه موقت تهران گفت: هیچکس در این تردید ندارد که امروز باید مهارت تورم مساله اصلی مسؤولان و فعالان اقتصادی باشد.

بسیج برای مردمی سازی اقتصاد و رفع محرومیت تلاشی مضاعف خواهد کرد

بسیج برای مردمی سازی اقتصاد و رفع محرومیت تلاشی مضاعف خواهد کرد
2023-04-01T03:33:36+04:30
سازمان بسیج مستضعفین در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ فروردین اعلام کرد: امسال با تلاشی مضاعف در جبهه‌های مختلف از جمله جبهه سازندگی و رفع محرومیت، در خدم...

بسیج در مردمی سازی اقتصاد و رفع محرومیت تلاشی مضاعف خواهد کرد

بسیج در مردمی سازی اقتصاد و رفع محرومیت تلاشی مضاعف خواهد کرد
2023-04-01T03:06:56+04:30
سازمان بسیج مستضعفین در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ فروردین اعلام کرد: امسال با تلاشی مضاعف در جبهه‌های مختلف از جمله جبهه سازندگی و رفع محرومیت، در خدم...

سرلشکر سلامی: شهید جاویدالاثر متوسلیان اولین شهید ایرانی در راه فتح قدس است

 سرلشکر سلامی: شهید جاویدالاثر متوسلیان اولین شهید ایرانی در راه فتح قدس است
2023-04-01T02:20:25+04:30
سرلشکر حسین سلامی در دیدارهای نوروزی با خانواده‌های معظم شهدا امنیت، آرامش، پیشرفت و اقتدار کشور را مرهون خون شهیدان دانست و تأکید کرد: شهدا ستارگان درخشان ...

شکست سیاست انزوای ایران/ دشمن جبهه جنگ ترکیبی علیه کشورمان ساخته است

 شکست سیاست انزوای ایران/ دشمن جبهه جنگ ترکیبی علیه کشورمان ساخته است
2023-04-01T01:53:57+04:30
نماینده گرمسار در مجلس گفت: با توجه به توان دفاعی ایران جبهه جنگی انتخاب‌شده علیه کشور ما جبهۀ صرفاً نظامی نیست، بلکه دشمنان یک جبهه ترکیبی ساخته‌اند.

واکنش ایران به اتهام‌زنی‌های جدید باکو / «نسبت به نیات واقعی دشمن صهیونیستی هوشیار باشید»

واکنش ایران به اتهام‌زنی‌های جدید باکو / «نسبت به نیات واقعی دشمن صهیونیستی هوشیار باشید»
2023-04-01T01:06:57+04:30
سخنگوی وزارت امور خارجه با انتشار توییتی گفت: ‏به برادران و خواهران مسلمان در آذربایجان توصیه می‌کنیم نسبت به نیات واقعی دشمن صهیونیستی هوشیار باشند.

شکست سیاست انزوای ایران / دشمن جبهه جنگ ترکیبی علیه کشورمان ساخته است

 شکست سیاست انزوای ایران / دشمن جبهه جنگ ترکیبی علیه کشورمان ساخته است
2023-03-31T20:47:07+04:30
نماینده گرمسار در مجلس گفت: با توجه به توان دفاعی ایران، جبهه جنگی انتخاب شده علیه کشور ما، جبهه‌ی صرفاً نظامی نیست، بلکه دشمنان یک جبهه ترکیبی ساخته‌اند.

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش در آفریقای جنوبی پهلو گرفت

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش در آفریقای جنوبی پهلو گرفت
2023-03-31T17:47:01+04:30
ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوهای دنا و مکران صبح امروز جمعه با استقبال سفیر ایران، نماینده نیروی دریایی و مقامات بندری در کیپ تاون آفریقای جنوبی...

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش ایران در آفریقای جنوبی پهلو گرفت

 ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش ایران در آفریقای جنوبی پهلو گرفت
2023-03-31T17:40:26+04:30
ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر کیپ تاون آفریقای جنوبی پهلو گرفت.

ابوترابی‌فرد در نماز جمعه: حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است

 ابوترابی‌فرد در نماز جمعه: حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است
2023-03-31T16:07:05+04:30
خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است لذا باید دغدغه یکدیگر را داشته باشیم و در کنار هم و با هم پیروزی و عزت را...

تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه و شکاف در بین مردم

تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه و شکاف در بین مردم
2023-03-31T15:46:58+04:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن با ایجاد تفرقه و شکاف در بین مردم سعی در خدشه‌دار کردن اقتدار جمهوری اسلامی ایران دارد.

کارکنان ارتش نباید مشکل مسکن داشته باشند

کارکنان ارتش نباید مشکل مسکن داشته باشند
2023-03-31T15:46:58+04:30
فرمانده نیروی زمینی ارتش از احداث ۲۳ هزار واحد مسکونی سازمانی در برخی از شهرها خبر داد و گفت: سیاست ارتش بر این است که کارکنان آن مشکل مسکن نداشته باشند.

آخرین اخبار از تشکیل سازمان بازرگانی

 آخرین اخبار از تشکیل سازمان بازرگانی
2023-03-31T15:40:24+04:30
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آماده شنیدن استدلال مسئولان دولتی درباره تشکیل سازمان بازرگانی در جلسات کمسیون اجتماعی هستیم و پس از استماع نظرات در خصوص تشکی...

مهار تورم باید مساله اصلی مسئولان و فعالان اقتصادی باشد

مهار تورم باید مساله اصلی مسئولان و فعالان اقتصادی باشد
2023-03-31T14:53:38+04:30
امام جمعه موقت تهران گفت: هیچکس در این تردید ندارد که امروز باید مهارت تورم مساله اصلی مسئولان و فعالان اقتصادی باشد.

سرلشکر سلامی: شهید جاوید الاثر متوسلیان اولین شهید ایرانی در راه فتح قدس است

 سرلشکر سلامی: شهید جاوید الاثر متوسلیان اولین شهید ایرانی در راه فتح قدس است
2023-03-31T14:47:00+04:30
سرلشکر حسین سلامی در دیدارهای نوروزی با خانواده‌های معظم شهدا امنیت، آرامش ،پیشرفت و اقتدار کشور را مرهون خون شهیدان دانست و تاکید کرد: شهدا ستارگان درخشان ...

شهادت یکی از مستشاران نظامی سپاه در سوریه

شهادت یکی از مستشاران نظامی سپاه در سوریه
2023-03-31T14:27:09+04:30
روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از شهادت یکی از مستشاران نظامی سپاه در حمله جنایتکارانه سحرگاه امروز (جمعه) رژیم صهیونیستی به حومه دمشق سوریه خبر داد.

حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است

حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است
2023-03-31T14:27:09+04:30
امام جمعه موقت تهران گفت: حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است لذا باید دغدغه یکدیگر را داشته باشیم و با هم پیروزی و عزت را تجربه کنیم.

انتخابات ملت - ۴/ چرا فقط "جمهوری اسلامی" به رای گذاشته شد؟

 انتخابات ملت - ۴/ چرا فقط "جمهوری اسلامی" به رای گذاشته شد؟
2023-03-31T14:20:22+04:30
خواجه‌سروی گفت: بنابراین برگزاری همه‌پرسی (رفراندم) پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای انتخاب نوع نظام آینده، یک اقدام نو، جدید و بی‌نظیر در جهان بود.

شهادت یکی از مستشاران نظامی سپاه در حمله رژیم صهیونیستی به سوریه

 شهادت یکی از مستشاران نظامی سپاه در حمله رژیم صهیونیستی به سوریه
2023-03-31T14:20:22+04:30
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از شهادت پاسدار رشید اسلام "میلاد حیدری" از مستشاران نظامی و افسران پاکباخته سپاه در حمله...

مقامات آذربایجان درباره همکاری‌ با رژیم صهیونیستی توضیح دهند

مقامات آذربایجان درباره همکاری‌ با رژیم صهیونیستی توضیح دهند
2023-03-31T13:46:57+04:30
سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی گفت: مقامات آذربایجان درباره همکاری‌های ضدایرانی با رژیم صهیونیستی توضیح د...

رمضان ماه حضور عقلانیت و قرآن در عرصه حیات بشر است

رمضان ماه حضور عقلانیت و قرآن در عرصه حیات بشر است
2023-03-31T13:46:57+04:30
امام جمعه موقت تهران گفت: رمضان ماه حضور عقلانیت و قرآن در عرصه حیات بشر است

رمضان ماه عقلانیت و قرآن در عرصه بشر است

رمضان ماه عقلانیت و قرآن در عرصه بشر است
2023-03-31T13:20:23+04:30
امام جمعه موقت تهران گفت: رمضان ماه عقلانیت و قرآن در عرصه بشر است.

تعیین تکلیف طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲

 تعیین تکلیف طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲
2023-03-31T13:00:24+04:30
عضو کمیسیون اجتماعی گفت: با توجه به اینکه طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت یک مطالبه عمومی است و اکثریت کارکنان دستگاه‌های اجرایی با آن درگیر هستند تلاش می...

انتخابات ملت ـ ۳ | ماجرای واژه «دموکراتیک» در عنوانِ «جمهوری اسلامی» چه بود و چرا حذف شد؟

 انتخابات ملت ـ ۳ | ماجرای واژه «دموکراتیک» در عنوانِ «جمهوری اسلامی» چه بود و چرا حذف شد؟
2023-03-31T12:47:02+04:30
سید امیر مکی پژوهشگر تاریخ معاصر در یادداشتی به ماجرای واژه «دموکراتیک» در عنوانِ «جمهوری اسلامی» و حذف آن پرداخت و از قول مهن...

علل تاخیر در پرداخت حقوق معلمان با حضور وزیر آموزش و پرورش و میرکاظمی در مجلس

 علل تاخیر در پرداخت حقوق معلمان با حضور وزیر آموزش و پرورش و میرکاظمی در مجلس
2023-03-31T12:33:49+04:30
عضو هیئت رئیسه مجلس از پیگیری تاخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان و نحوه رتبه‌بندی معلمان در جلسه هفته آینده مجلس با حضور مسئولان مربوطه خبر داد.

جامعه مدرسین: حل مشکلات کشور فقط در سایه اسلام، جمهوری اسلامی و ولایتمداری است

 جامعه مدرسین: حل مشکلات کشور فقط در سایه اسلام، جمهوری اسلامی و ولایتمداری است
2023-03-31T12:33:49+04:30
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی تاکید کرد: حل مشکلات کشور و تحقق آرزوها و آرمان‌های ملت فقط در سایه اسلام؛ جم...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)