میرنیوز

سرلشکر جعفری: کمک‌های مستشاری شهید سلیمانی سوریه و عراق را از لوث وجود داعش پاک کرد/ مقاومت در منطقه تثبیت شده است

 سرلشکر جعفری: کمک‌های مستشاری شهید سلیمانی سوریه و عراق را از لوث وجود داعش پاک کرد/ مقاومت در منطقه تثبیت شده است 2020-01-17T11:08:45+03:30

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیةالله (عج) سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت سی‌و‌سومین یادواره شهدای کربلای پنج که در مسجد پنبه‌چی تهران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به زوایای این عملیات، گفت: عملیات کربلای 5 به قول رهبر انقلاب شبهای قدر انقلاب است. ما عملیات‌های بزرگ و پیروزمندانه در طول دفاع مقدس از جمله خیبر، فتح المبین، بیت المقدس و والفجر 8 کم نداشتیم اما عملیات کربلای 5 به گونه ای دیگر ویژه بود.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه الله (عج) ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند سپاه کربلا را در شلمچه مشق کرد و باید قدر این شبهای ویژه در دفاع مقدس را بدانید و در بخش دیگر سخنانشان فرمودند هر فردی عملیات کربلای 5 را فراموش کند نامش از دفاع مقدس و انقلاب اسلامی قلم خواهد خورد.

وی گفت: امروز تبلور این عظمت در شهادت حاج قاسم و یارانش اتفاق افتاد. مسئله‌ای که اتفاق معمولی نبود و عظمت آن به دفاع مقدس و به ویژه به عملیات کربلای 5 باز می‌گردد. همه عزت و عظمت انقلاب اسلامی که در چهل سال اول بدست آمده مدیون دفاع مقدس است و همه دفاع مقدس و نتایج عملیات قبل از کربلای 5 در این عملیات به نتیجه رسید.

سرلشکر جعفری ادامه داد: علت این واقعیت این است که یک ملت با عظمت و مردم مومن انقلابی باهمراهی امامشان موجب بیرون راندن شاه از کشور شدند که این کار بزرگ اسلام و جهان را در این مقطعی حساس که از ظلم و جور نظام استکباری حاکم بر جهان به شدت آزرده و ضرر دیده بود، دگرگون کرد.

وی خاطرنشان کرد: در چنین مقطعی 8 سال دفاع مقدس انجام شد که درسی شد برای مردم منطقه برای ایستادگی در برابر ستم استکبار و ایادی او و اگر می‌بیند امروز شهادت حاج قاسم این عظمت را ایجاد می‌کند چون ایشان نماد 8 سال دفاع مقدس بود. حاج قاسمی که از نوجوانی در سپاه مشغول شد و به عنوان جوانی 24 ساله تبدیل به یکی از فرماندهان تیپ‌های سپاه شد که در عملیات کربلای 5 خوش درخشید.

فرمانده سابق کل سپاه اظهارداشت: شهید سلیمانی پس از جنگ تحمیلی اقدام به مبارزه با اشرار کرد و پس از سرو سامان دادن به وضعیت امنیت مرزهای کشور از شرارت اشرار و پس از این که فرمانده سپاه قدس شد با درایت خود روند تحولات منطقه غرب آسیا را به نفع محور مقاومت تغییر داد. حاج قاسمی که عصاره همه تجربیات و خون بهای عملیات کربلای 5 و حاصل تمامی خون‌هایی بود که در 8 سال دفاع مقدس اهدا شد و توانست تجربیات گرانقدر این جنگ را به مردم عراق، یمن و حزب الله لبنان منتقل کند و تبدیل به مظهر مقاومت در برابر آمریکای خون‌خوار شد.

وی در تشریح شرایط ایران در 8 سال دفاع مقدس و نحوه نبرد با نیروهای بعثی، افزود: یکی از اصول انجام عملیات علیه دشمن این است که حداقل نیروی شما از نظر استعداد سه برابر دشمن باشد که این مسئله در 8 سال دفاع مقدس هیچ گاه محقق نشد. در شروع جنگ، عراق با 12 لشکر علیه ایران شروع به جنگ کرد و علاوه بر اضافه کردن لشکر خود همواره فناوری‌ها و تجهیزات مدرن را از قدرت‌های دنیا تهیه کرد و خود را در این حوزه نیز ارتقا داد.

سرلشکر جعفری با اشاره به عملیات آزادسازی خرمشهر، ادامه داد: ما با پیروزی نظامی که در خرداد 61 بدست آوردیم ارتش بعث التماس می کرد برای آتش بس و از آنجا که امام با آتش بش موافقت نکردند آنها در نهایت به سمت مرزهای خودشان فرار کردند.

وی گفت: یکی از نقطه ضعفهای که عراق در داخل خاک ما داشت آرایش غلط جنگی بود که موجب می‌شد ما از آنها استفاده کنیم و عملیات های داخل خاک خودمان را نهایتا ظرف 15 روز با پیروزی تمام کنیم ولی با عقب نشینی عراق به داخل خاک خود در محور شلمچه همه توان خود را برای ایجاد موانع و سیم خاردار در این منطقه گذاشت.

فرمانده سابق کل سپاه گفت: زمانی که شهید باقری و بنده که معاون ایشان بودم موانع میدان مین و دژهای موجود در منطقه شلمچه را دیدیم به این نتیجه رسیدیم که در این منطقه امکان عملیات نیست و همان شد در آن مقطع، عملیات رمضان را در منطقه پاسگاه زید انجام دادیم. اما در سال 65 که عملیات کربلای 5 انجام شد حدود چهار سال دشمن فرصت داشت تا آخرین تکنولوژی کارگذاری موانع را پیاده کند. عراق در این منطقه دژی غیر قابل نفوذ ایجاد شده بود در حالی که یک سال قبل از این عملیات، عملیات والفجر 8 در منطقه فاو با موفقیت انجام شده بود.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة الله الاعظم گفت: عملیات کربلای 5 در شرایطی انجام شد که زمین به نفع دشمن بود و او می توانست به راحتی توپخانه های خود را در منطقه مستقر کند اما با کمک خدا و شهدا در نهایت راهی در میان این حجم وسیع سیم خاردار و مین ایجاد شد.

ما آن روزها در شرایطی بودیم که پس از شکست عملیات کربلای 4 اگر عملیات نمی‌کردیم تمامی دستاوردهای دفاع مقدس به نفع صدام مصادره می شد. چرا که او به آمریکایی ها قول داده بود که دیگر اجازه پیشروی به ایران نمی‌دهد.

وی تاکید کرد: عملیات کربلای 4 موجب شد تا نیروهای دشمن به شکل کامل غافلگیر شوند چراکه خیال می‌کردند ما سالی یکبار عملیات گسترده انجام می‌دهیم و امتیاز عملیات کربلای 4 در همین غافلگیر کردن دشمن در عملیات کربلای 5 بود.

سرلشکر جعفری ادامه داد: شب قبل از عملیات از ساعت 11 شب تا اذان صبح جلسه‌ای برگزار شد و در این جلسه نتایج تمامی عملیات های گذشته مورد بررسی و استفاده قرار گرفت. در نهایت تصمیم بر این شد که آقای هاشمی گفت که به دلیل بالا بودن ریسک این عملیات ما نباید آن را عملیاتی کنیم اما پس از نماز صبح و در جلسه‌ای با نفرات محدودتر ایشان در برابر این سوال قرار گرفت که اگر امسال این عملیات صورت نگیرد کل جنگ به نفع عراق می شد و از آنجا بود که دیگر محاسبات سیاسی نیز وارد عرصه تصمیم گیری شد اما آنچه که از منظر نظر فرماندهان در این جلسه منتقل شد این بود که علی رغم اینکه می‌دانستیم ادوات جنگی‌مناسبی نداریم ولی باید به تکلیف خود در به نتیجه رسیدن و موفقیت انقلاب اسلامی در جنگ عمل کنیم به همین خاطر بود که رهبر انقلاب از این عملیات با تعبیر عاشورا یاد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: عملیات کربلای 5 با شرایط بسیار سختی به نتیجه مد نظر رسید. ما در آن عملیات دیدیم که لشگر حاج قاسم چطور در برابر لشگر انبوه دشمن ایستادگی و پایداری می‌کرد و از خود رشادت نشان داد و موجب پیروزی اسلام در این عملیات شد. همان شد که وقتی این عملیات تمام شد سازمان ملل و هدایت کننده گان سطح بین المللی که صدام را تشویق به جنگ کرده بودند راضی به صدور قطعنامه 598 شدند. البته امام خمینی از آنجا که به دنبال یک قطعنامه صد درصدی به نفع ایران بودند آن مفاد را قبول نکردند و جنگ یک سال دیگر ادامه پیدا کرد تا این که با برآورده شدن خواسته‌های ایران قطعنامه در نهایت مورد قبول قرار گرفت.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای عملیات کربلای 5 گفت: انجام تکلیف، بسیج همه امکانات، جهاد و ایستادگی در برابر دشمن با هر امکانی که دارید از نتایج عملیات کربلای 5 بود که ارمغان آن پیروزی در این عملیات افتخار آمیز شد.

وی افزود: امروز 40 سال از انقلاب می گذرد و یک دستاورد بزرگ انقلاب این بوده که ملت ما به دوست دشمن ثابت کرد که ملت ها می‌توانند با اتکا به دارایی ها و توان داخلی خود و حمایت و پشتیبانی مردم و مردمی کردن دفاع و ایستادگی کارهای بزرگی انجام دهند. همین مسئله باعث شده که آمریکایی‌ها در طول این سالها به ذلت کشیده شوند. همین آموزه ها به مردم منطقه از جمله مردم مظلوم غزه یاد داد تا چگونه در برابر محاصره کامل اسرائیل نه تنها ایستادگی کنند بلکه امروز دست برتر را در این منطقه داشته باشند‌. در سوریه نیز در شرایطی که تکفیری ها به پشت درهای کاخ ریاست جمهوری سوریه رسیده بودند ولی کمک های مستشاری حاج قاسم و یارانش موجب این شد که امروز این سرزمین و همچنین عراق از لوث داعش پاک شود.

فرمانده سابق سپاه پاسداران با اشاره به زمان به شهادت رسیدن سردار سلیمانی گفت: این مهم است که زمانی خداوند به تمنای چندساله سردار سلیمانی پاسخ داد که مقاومت در منطقه تثبیت شده و به مردم ثابت شد که آمریکا در برابر قدرتی که از مردم منطقه نشات می‌گیرد قابل شکست است. چه می شود که قدرت بزرگ آمریکا از نظر مادی وقتی اعلام می کند که اگر ایران به ترور حاج قاسم پاسخ دهد ما 52 نقطه را می زنیم اما مردم بدون توجه به این تهدیدها خواستار انتقام خون سردار سلیمانی می‌شوند. این مسئله اثر خون شهیدان 40 ساله است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند/سیاست خارجی دولت ما محدود به برجام نیست

شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند/سیاست خارجی دولت ما محدود به برجام نیست
2021-06-21T14:28:25+04:30
رئیس جمهور منتخب اعلام کرد که با اعتماد به نیروی انسانی به ویژه جوانان و ذخایر ارزشمند کشور ان شاء الله وضعیت و شرایط به نفع مردم و برای گشایش در زندگی مردم ...

جلیلی: دولت چه دست رقیب ما باشد و چه رفیق، باید او را کمک کنیم

جلیلی: دولت چه دست رقیب ما باشد و چه رفیق، باید او را کمک کنیم
2021-06-21T14:15:26+04:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که دولت چه دست رقیب ما باشد و چه رفیق، باید او را کمک کنیم.

ابراهیم رییسی :شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند

ابراهیم رییسی :شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند
2021-06-21T14:15:25+04:30
رئیس جمهور منتخب اعلام کرد که با اعتماد به نیروی انسانی به ویژه جوانان و ذخایر ارزشمند کشور ان شاء الله وضعیت و شرایط به نفع مردم و برای گشایش در زندگی مردم ...

ابراهیم رییسی :حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود

ابراهیم رییسی :حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود
2021-06-21T14:01:40+04:30
رئیس جمهور منتخب گفت: حضور گسترده مردم پای صندوق رای با وجود شرایط کرونا، جنگ روانی دشمن و برخی گله مندی ها انجام گرفت.

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند
2021-06-21T13:58:23+04:30
رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت، گفت: با اعتماد و اتکا به مردم ایران، وضعیت و شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد.

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۳۱ خرداد

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۳۱ خرداد
2021-06-21T13:48:23+04:30
تاکید بر پیگیری اخلال های انتخاباتی/ اصلاح طرح جهش تولید و تامین مسکن/ اصلاح لایحه شوراهای حل اختلاف و... از جمله مهمترین اخبار امروز (دوشنبه) سی و یکم خرداد...

نشست خبری رییس جمهوری منتخب آغاز شد

نشست خبری رییس جمهوری منتخب آغاز شد
2021-06-21T13:48:23+04:30
نخستین نشست خبری سید ابراهیم رئیسی، رییس سیزدهمین دولت جمهوری اسلامی دقایقی پیش آغاز شد.

اولین نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب آغاز شد

اولین نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب آغاز شد
2021-06-21T13:45:03+04:30
نشست خبری «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور منتخب با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی آغاز شد.

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند
2021-06-21T13:35:00+04:30
آنچه مسلم است اینکه؛ فرآیند مترقی مردم‌سالاری دینی در ایران و برگزاری امن و سالم انتخابات در چنین شرایطی، بسیاری از جمله مستاجرین کاخ سیاه، صهیونیست‌های مستا...

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت
2021-06-21T13:34:59+04:30
رئیس جمهور چین با ارسال پیامی پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات را به وی تبریک گفت.

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند
2021-06-21T13:34:58+04:30
معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند بلکه به شخصیتی با کارنامه که سابقه خدمتی او را دیده و شنیده بودند رأی دادند. ...

اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران

 اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران
2021-06-21T13:38:26+04:30
رئیس ستاد انتخابات استان تهران نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات میان دوره مجلس خبرگان در استان تهران را اعلام کرد.

یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام

 یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام
2021-06-21T13:38:25+04:30
" پیروز امتحان مردم بودند که با این همه دغدغه و مشکلات و بمباران تبلیغات علیه انتخابات در صحنه حاضر شدند. حماسه‌ای که کمتر کسی پیش بینی می‌کرد و دال مر...

جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم

 جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم
2021-06-21T13:38:25+04:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه یا دولت شاهد برای کمک به دولت باشد. دانشگاه‌های ما باید این را کار و دغدغه خود بدانند که چطو...

ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

 ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود
2021-06-21T13:38:24+04:30
یک تحلیلگر مسائل سیاسی ضمن بررسی ابعاد مختلف سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند

 بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند
2021-06-21T13:38:24+04:30
عضو هیات رئیسه مجلس، بیانیه اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس درخصوص انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم را قرائت کرد.

سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت

 سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت
2021-06-21T13:38:24+04:30
فرمانده‌کل سپاه پاسداران در پیامی با تبریک خلق حماسه ملت ایران و انتخاب آیت‌الله رئیسی به ریاست‌جمهوری، آمادگی همه‌جانبه سپاه را برای تداوم راهبرد این نهاد ...

ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات

 ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات
2021-06-21T13:38:24+04:30
رئیس مجلس گفت: لازم است کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون شوراها تخلفات انتخاباتی را پیگیری کنند.

محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد

 محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد
2021-06-21T13:38:23+04:30
محمد اسماعیل کوثری در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در تهران حائز اکثریت آرای مردم شد.

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود
2021-06-21T13:21:40+04:30
آیین شکرانه حضور ملت در انتخابات و روز ملی بسیج استادان همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران در دانشگاه تهران برگزار شد. ...

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند
2021-06-21T12:51:47+04:30
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح برخی از مواد طرح جهش تولید و تأمین مسکن موافقت کردند.

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند
2021-06-21T12:51:46+04:30
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم اقدامات دولت بعدی طبق قانون باشد و مجلس هم نظارت خواهد کرد که کارهای دولت بر مدار قانون انجام شود.

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است
2021-06-21T12:41:39+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند
2021-06-21T12:25:04+04:30
ناظران مجلس در شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت
2021-06-21T12:25:03+04:30
نمایندگان ملت در بیانیه ای اعلام کردند: با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهیم داشت و هیچ خط قرمزی در استفاده از سازوکارهای مندرج در قانون اساسی نخوا...

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است
2021-06-21T12:14:57+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است

 روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است
2021-06-21T12:18:23+04:30
رئیس جمهور گفت: آمریکایی‌ها بعد از زمانی که می‌دانستند درباره ماسک نیاز نداریم و صادرکننده شده‌ایم و فهمیدند در واکسن تولیدکننده هستیم، تازه گفتند فعالیت با...

چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی

 چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی
2021-06-21T12:18:22+04:30
موسسه مِتا در آخرین نمونه‌گیری خود از جامعه، میزان مشارکت را ۴۸.۲ و میزان آراء آیت‌الله رئیسی را هم ۶۰.۴ آرا اعلام کرده بود.  آماری که از سایر مرا...

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد
2021-06-21T12:01:39+04:30
مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه با توجه به انتخاب شدن سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران، گفت که امیدوار است همکاری های روسیه با ایر...

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد
2021-06-21T11:58:21+04:30
رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ علیرغم مشکلات و جنگ اقتصادی، بیشتر شده است و مردم به آینده اقتصادی امیدوار هستند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)