میرنیوز

زمانی در جنگ اقتصادی پیروز می‌شویم که نگاه مدیریتی تغییر کند

زمانی در جنگ اقتصادی پیروز می‌شویم که نگاه مدیریتی تغییر کند 2021-01-19T13:57:52+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله در همایش مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که صبح امروز (سه‌شنبه) در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: ما هنوز نتوانسته‌ایم حق دفاع مقدس را ادا کنیم و رهبر معظم انقلاب بارها بر این مهم تاکید کرده‌اند.

وی دفاع مقدس را یک بُعد قابل توجه انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ایستادگی و مقاومت و عزتی که امروز ایران دارد نتیجه دفاع مقدس است و اوج این عزت و عظمت را در تشییع حاج قاسم سلیمانی در ایران و منطقه دیدید.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی هم هرچه داشت از دفاع مقدس بود او در دفاع مقدس بزرگ شد و رشد پیدا کرد و توانست به خوبی این راه را ادامه دهد و اینگونه مورد قدردانی ملت‌های مختلف قرار گرفت. البته دفاع مقدس ابعاد بسیاری دارد که مقاومت و جهاد تنها یک بُعد از آن است و ما باید با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت‌ها ابعاد دیگر دفاع مقدس را به جهانیان و آیندگان نشان دهیم.

سرلشکر جعفری بخش اعظمی از انقلاب اسلامی ایران را مدیون دفاع مقدس دانست و گفت: ما مراحلی مختلفی از انقلاب را مانند مبارزه با رژیم شاه، تشکیل حکومت و دفاع از آن را گذرانده‌ایم که همه این اقدامات به نوعی سلبی بوده و در مقابل جنگ‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، نظامی اجتماعی، دفاعی و امنیتی و رسانه‌ای دشمنان دشمن ایستاده و امروز به اوج اقتدار رسیده‌ایم که دوست و دشمن بر وضعیت مطلوب آن اعتراف می‌کنند و هیچ دولتی جرئت ورود به این عرصه برای آسیب به انقلاب اسلامی ایران را ندارند.

وی ورود مردم به عرصه‌های مختلف را راه گشا دانست و گفت: در سال ۷۸ ما تجربه ورود مردم در صحنه برای مقابله با اغتشاشات را نداشتیم به همین دلیل این نا امنی‌ها دو سال طول کشید اما در سال ۸۸ این اغتشاشات تنها ۸ ماه طول کشید و مردم سازمان یافته تر وارد میدان شدند و توطئه‌های استکبار جهانی را خاموش کردند اما ۱۰ سال بعد در سال ۹۶ تنها چند روز و سال ۹۷ دو سه روز طول کشید و مردم و سازمان یافتگی سپاه‌های استانی به خوبی توانستند توطئه‌های استکبار جهانی و نقشه‌های آنها را خنثی کنند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله با تاکید بر استفاده از تجارب گران‌بهای دفاع مقدس برای غلبه بر مسائل و مشکلات پیش رو بسیار مهم دانست و گفت: دفاع مقدس یک جنگ به تمام معنا مردمی، اعتقادی و به روش انقلابی بود که دفاع ما را، دفاع مقدس کرد و همین مردم نابرابری در جنگ را جبران کردند.

سرلشکر جعفری جنگ‌های رخ داده بعد از دفاع مقدس را جنگ های مردمی دانست و گفت: جنگ ۳۳ روزه، جنگ یمن و حتی جنگ در سوریه با داعش و تروریست‌ها جنگ های مردمی بودند که ورود مردم به صحنه کمبودها و نابرابری‌ها جبران شد، البته جنگ تمام عیار ما با دشمنان هنوز هم ادامه دارد و جنگ نرم، فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و رسانه‌ای ادامه دارد که تنها راه پیروزی در این جنگ ها هم همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، حضور مردم است. در این جنگ ها هم صحنه باید به مردم سپرده شود. تا مردم منظم و برنامه ریزی شده به میدان نیایند در عرصه های مختلف پیروز نمی شویم.

وی ورود مردم به عرصه جنگ نرم را بسیار ضروری دانست و گفت: اگرچه حس ضرورت ورود مردم در جنگ نرم احساس نمی شود اما باید با نظم و برنامه ریزی این حس را در مردم ایجاد کرد و این مهم با بهره برداری از تجارب گران‌بهای دفاع مقدس ایجاد می شود.

 فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله نابرابری در جنگ تحمیلی را یکی دیگر از ویژگی‌های دفاع مقدس دانست و گفت: در دفاع مقدس ما به هیچ عنوان قابل مقایسه با رژیم بعث عراق نبودیم، آنها از طرف بلوک غرب و شرق تجهیز می‌شدند و اما در مقابل، کشور ما کاملا تحریم بود. حضور مردم این کمبودها را جبران کرد.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنان خود به مدیریت جنگ در چند ماه ابتدایی آغار جنگ توسط بنی صدر اشاره کرد و گفت: مدیریت لیبرال بنی‌صدر در چند ماه ابتدایی آغار جنگ موجب شد که ما هیچ پیشرفتی در جبهه ها نداشته باشیم. بعد از برکناری او و مدیریت جنگ توسط امام خمینی(ره) و انتخاب شهید صیاد شیرازی در نیروی زمینی ارتش و همکاری با سپاه بعد از ۸ ماه خرمشهر آزاد شد.

وی با اشاره به مسایل و مشکلات اقتصادی کشور گفت: در جنگ اقتصادی نیز تا زمانی که نگاه و مدیریت تغییر نکند پیروزی به دست نمی‌آید. با نگاه به غرب و امید به مذاکره نمی‌شود این وضعیتی که امروز کشور دچارش شده است را تغییر داد. اگر نگاه مدیریتی تغییر کند مانند دوران دفاع مقدس ۸ ماه بعد از تغییر مدیریت جنگ، خرمشهر آزاد خواهد شد. در جنگ اقتصادی هم گشایش‌هایی به دست می‌آید.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله تاکید کرد: امروز نیز به فرموده مقام معظم رهبری خرمشهرها در پیش داریم و تنها راه آزاری خرمشهرهای پیش رو تغییر نگاه مدیریتی و توجه به ظرفیت های داخلی و حضور مردم در عرصه است.

سرلشکر جعفری در ادامه با اشاره به عملیات کربلای پنج و مسائل پیش آمده در آن گفت: با محاسبات مادی و دنیوی انجام این عملیات امکان پذیر نبود اما با توکل به خدا و اعتماد به توان داخلی این عملیات انجام و معادلات جهانی تغییر کرد.

وی ادامه داد: عملیات فاو و کربلای ۴ و ۵ که مجموعا یک عملیات هستند موجب تغییر سرنوشت جنگ شدند. از نظر نابرابری با سایر عملیات ‌ها متفاوت بودند. در این عملیات‌ها با انبوه موانع مثل باتلاق، میدان مین و رودخانه روبرو بودیم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله گفت: از سال ۶۱ تا ۶۵ دشمن و حامیانش بیشترین موانع و سلاح‌ها را داشت. ما در این سال در محور شلمچه کربلای ۵ را اجرا کردیم. ناموفق بودن کربلای ۴ عاملی شد تا دشمن فریب بخورد و ما کربلای ۵ را انجام دادیم. این یک هدایت الهی بود که در همان منطقه عملیات کردیم. ما تصمیم داشتیم در جزیره مینو عملیات کنیم.

وی ادامه داد: تکلیف و ابعاد معنوی عامل اصلی ما برای طراحی و اجرای عملیات کربلای ۵ بود. شب قبل کربلای ۵ به دلیل سختی‌ها و ریسک بالای شکستن خط بسیار بالا بود و تردید بزرگی برای اجرایش داشتیم. کار به حضرت امام کشیده شده، آقای هاشمی به منطقه آمدند. آقای هاشمی به این جمع بندی رسیدند که نباید انجام شود. بعد نماز صبح به ایشان گفتیم که خدا مقدر کرده یک عملیات دیگر در جبهه جنوب انجام بدهیم، دیگر نمی‌توانیم انجام بدهیم و معلوم نیست که نتیجه و سرنوشت جنگ چه می‌شود. ایشان پذیرفت و با توکل بر خدا، محاسبات دیگر و تکلیف الهی عملیات انجام شد. ما دژ مستحکم شلمچه را شکستیم و حدود پنج کیلومتر تا نهر دوئیجی پیش رفتیم. جهان و دشمنان پی بردند که قدرت ایران بسیار است و در نهایت قطعنامه ۵۹۸ به امضا رسید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

ابراهیم رییسی :حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود

ابراهیم رییسی :حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود
2021-06-21T14:01:40+04:30
رئیس جمهور منتخب گفت: حضور گسترده مردم پای صندوق رای با وجود شرایط کرونا، جنگ روانی دشمن و برخی گله مندی ها انجام گرفت.

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند
2021-06-21T13:58:23+04:30
رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت، گفت: با اعتماد و اتکا به مردم ایران، وضعیت و شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد.

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۳۱ خرداد

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۳۱ خرداد
2021-06-21T13:48:23+04:30
تاکید بر پیگیری اخلال های انتخاباتی/ اصلاح طرح جهش تولید و تامین مسکن/ اصلاح لایحه شوراهای حل اختلاف و... از جمله مهمترین اخبار امروز (دوشنبه) سی و یکم خرداد...

نشست خبری رییس جمهوری منتخب آغاز شد

نشست خبری رییس جمهوری منتخب آغاز شد
2021-06-21T13:48:23+04:30
نخستین نشست خبری سید ابراهیم رئیسی، رییس سیزدهمین دولت جمهوری اسلامی دقایقی پیش آغاز شد.

اولین نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب آغاز شد

اولین نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب آغاز شد
2021-06-21T13:45:03+04:30
نشست خبری «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور منتخب با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی آغاز شد.

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند
2021-06-21T13:35:00+04:30
آنچه مسلم است اینکه؛ فرآیند مترقی مردم‌سالاری دینی در ایران و برگزاری امن و سالم انتخابات در چنین شرایطی، بسیاری از جمله مستاجرین کاخ سیاه، صهیونیست‌های مستا...

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت
2021-06-21T13:34:59+04:30
رئیس جمهور چین با ارسال پیامی پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات را به وی تبریک گفت.

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند
2021-06-21T13:34:58+04:30
معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند بلکه به شخصیتی با کارنامه که سابقه خدمتی او را دیده و شنیده بودند رأی دادند. ...

اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران

 اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران
2021-06-21T13:38:26+04:30
رئیس ستاد انتخابات استان تهران نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات میان دوره مجلس خبرگان در استان تهران را اعلام کرد.

یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام

 یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام
2021-06-21T13:38:25+04:30
" پیروز امتحان مردم بودند که با این همه دغدغه و مشکلات و بمباران تبلیغات علیه انتخابات در صحنه حاضر شدند. حماسه‌ای که کمتر کسی پیش بینی می‌کرد و دال مر...

جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم

 جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم
2021-06-21T13:38:25+04:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه یا دولت شاهد برای کمک به دولت باشد. دانشگاه‌های ما باید این را کار و دغدغه خود بدانند که چطو...

ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

 ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود
2021-06-21T13:38:24+04:30
یک تحلیلگر مسائل سیاسی ضمن بررسی ابعاد مختلف سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند

 بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند
2021-06-21T13:38:24+04:30
عضو هیات رئیسه مجلس، بیانیه اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس درخصوص انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم را قرائت کرد.

سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت

 سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت
2021-06-21T13:38:24+04:30
فرمانده‌کل سپاه پاسداران در پیامی با تبریک خلق حماسه ملت ایران و انتخاب آیت‌الله رئیسی به ریاست‌جمهوری، آمادگی همه‌جانبه سپاه را برای تداوم راهبرد این نهاد ...

ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات

 ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات
2021-06-21T13:38:24+04:30
رئیس مجلس گفت: لازم است کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون شوراها تخلفات انتخاباتی را پیگیری کنند.

محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد

 محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد
2021-06-21T13:38:23+04:30
محمد اسماعیل کوثری در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در تهران حائز اکثریت آرای مردم شد.

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود
2021-06-21T13:21:40+04:30
آیین شکرانه حضور ملت در انتخابات و روز ملی بسیج استادان همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران در دانشگاه تهران برگزار شد. ...

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند
2021-06-21T12:51:47+04:30
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح برخی از مواد طرح جهش تولید و تأمین مسکن موافقت کردند.

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند
2021-06-21T12:51:46+04:30
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم اقدامات دولت بعدی طبق قانون باشد و مجلس هم نظارت خواهد کرد که کارهای دولت بر مدار قانون انجام شود.

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است
2021-06-21T12:41:39+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند
2021-06-21T12:25:04+04:30
ناظران مجلس در شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت
2021-06-21T12:25:03+04:30
نمایندگان ملت در بیانیه ای اعلام کردند: با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهیم داشت و هیچ خط قرمزی در استفاده از سازوکارهای مندرج در قانون اساسی نخوا...

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است
2021-06-21T12:14:57+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است

 روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است
2021-06-21T12:18:23+04:30
رئیس جمهور گفت: آمریکایی‌ها بعد از زمانی که می‌دانستند درباره ماسک نیاز نداریم و صادرکننده شده‌ایم و فهمیدند در واکسن تولیدکننده هستیم، تازه گفتند فعالیت با...

چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی

 چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی
2021-06-21T12:18:22+04:30
موسسه مِتا در آخرین نمونه‌گیری خود از جامعه، میزان مشارکت را ۴۸.۲ و میزان آراء آیت‌الله رئیسی را هم ۶۰.۴ آرا اعلام کرده بود.  آماری که از سایر مرا...

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد
2021-06-21T12:01:39+04:30
مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه با توجه به انتخاب شدن سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران، گفت که امیدوار است همکاری های روسیه با ایر...

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد
2021-06-21T11:58:21+04:30
رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ علیرغم مشکلات و جنگ اقتصادی، بیشتر شده است و مردم به آینده اقتصادی امیدوار هستند.

اتحادیه اروپا: بازگشت به برجام مهم‌ترین مساله است

اتحادیه اروپا: بازگشت به برجام مهم‌ترین مساله است
2021-06-21T11:48:21+04:30
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه امیدواریم انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران تلاش ها برای احیای برجام را متوقف نکند، تاکید کرد: بازگشت به ب...

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته و سرمایه‌ها به ایران سرازیر می‌شود

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته و سرمایه‌ها به ایران سرازیر می‌شود
2021-06-21T11:48:21+04:30
رییس جمهور گفت: ان شاءالله به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود و سرمایه‌ها به سوی ایران سرازیر می‌شود و امیدوارم که در دولت سیزدهم شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها با...

پیام تبریک شورای راهبردی روابط خارجی به رئیس‌جمهور منتخب

پیام تبریک شورای راهبردی روابط خارجی به رئیس‌جمهور منتخب
2021-06-21T11:35:03+04:30
شورای راهبردی روابط خارجی با صدور بیانیه‌ای با تبریک انتخاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حضور مردم در پای صندوق‌های را...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)