میرنیوز

حنایی که دیگر رنگ ندارد

حنایی که دیگر رنگ ندارد 2021-01-06T17:26:35+03:30

  در پی طرح این ادعا از سوی ایالات متحده آمریکا از طریق خروجی یک رسانه‌ی آمریکایی، تاریخچه‌ای از بهانه تراشی‌های ایالات متحده برای ماجراجویی در منطقه غرب آسیالازم به نظر می رسد، همه به یاد دارند که بیش از ۱۹ سال پیش دو هواپیما در فاصله های زمانی کوتاه به برج‌های دوقلوی نیویورک که به مرکز تجارت جهانی معروف بودند برخورد کردند؛ این حادثه صبح روز ۲۰ شهریور ۱۳۸۰ مصادف با ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی به وقوع پیوست و موجب شد تا تاریخ دنیا به دو پاره پیش و پس از ۱۱ سپتامبر تفکیک شود؛ این حادثه که از آن به عنوان بزرگترین عملیات تروریستی تاریخ ایالات متحده آمریکا یاد می‌شود موجب شد تا ایالات متحده واکنش شدیدی نسبت به آن نشان دهد؛ تصویب طرح قانون میهن‌پرستی آمریکا و حمله به افغانستان به عنوان «جنگ علیه تروریسم» و «برکنار کردن طالبان از قدرت که پناه دهنده تروریست‌های القاعده در خاک افغانستان» محسوب می شد در راس واکنش های آمریکا پس از حادثه ۱۱ سپتامبر قرار گرفت.

سران وقت ایالات متحده که القاعده را عامل حمله به برج های دوقلو معرفی کردند، کمتر از یک ماه بعد در اکتبر ۲۰۰۱ با همراهی متحدان خود به افغانستان حمله کردند و جنگی خونین در این کشور راه انداختند؛ جنگی که با وجود خروج نیروهای وابسته به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به  ناتو از افغانستان در سال ۲۰۱۴ و اعلام پایان عملیات نظامی در این کشور از سوی این سازمان، همچنان ادامه دارد و نیروهای ایالات متحده در خیابان‌های این کشور جولان می دهد.

جورج بوش رئیس جمهور وقت آمریکا یک سال پس از آغاز حمله به عراق در سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا کشورهای کره شمالی، عراق و ایران را به دلیل آنچه که «حمایت از تروریسم» و «تلاش برای دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی» می خواند، «محور شرارت» نامید؛ بوش تلاش کرد تا با این اظهارات و طرح ادعاهای واهی کشورهای هم پیمان خود را ناگزیر به آغاز جنگی علیه این سه کشور کند.

۲۹ اسفند ۱۳۸۱ مصادف با ۲۰ مارس ۲۰۰۳ میلادی ایالات متحده این بار با بهانه مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی صدام حسین رئیس جمهوری وقت عراق و نگرانی‌از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای به بغداد لشکرکشی کرد؛ این لشکرکشی هم با حمایت یک ائتلاف بین المللی با حضور انگلستان و بیش از از ۲۰ کشور دیگر دنیا به رهبری ایالات متحده آغاز شد.

گرچه پس از بیش از ۹ سال اعلام شد که جنگ عراق پایان یافته اما همچنان نیروهای نظامی این کشور مدعی حقوق بشر در عراق حضور دارند و در بسیاری از حوادث و خرابکاری ها در این کشور نیز ردپایی از آنها دیده می شود.

هشتم تیرماه سال ۱۳۹۳ مصادف با ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴ میلادی بود که ابوبکر البغدادی در پیامی صوتی خود را خلیفه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) معرفی کرد؛ پس از این اعلام خلافت سخنگوی داعش مدعی شد که مسلمانان هند با پذیرش خلافت ابوبکر البغدادی با او بیعت کنند؛ چند ماه بعداز تشکیل داعش و اعلام خلافت ابوبکر بغدادی بود که مجدداً ائتلافی با حضور تعدادی از کشورها حامی ایالات متحده آمریکا و به رهبری این کشور به عنوان ائتلاف جهانی علیه داعش تشکیل شد؛ تشکیل این ائتلاف و مقابله با داعش بهانه‌ای دیگری شد تا ایالات متحده به حضور نامشروع خود در منطقه تعمیق دهد و این حضور را اقدامی برای صلح عنوان کند صلحی که در آن آمریکا با دخالت در امنیت  کشورهای خاورمیانه باعث شد تا این کشورها در ناامنی به سر ببرند.

ایالات متحده که خود را رهبر ائتلاف جهانی علیه داعش خوانده بود با این عنوان در تلاش برای دوشیدن از برخی کشورهای مرتجع منطقه فروگذار نکرد و با بهانه تامین امنیت و مقابله با داعش علاوه بر پیگیری سیاست حضور در منطقه خاورمیانه و تاسیس پایگاه‌های متعدد نظامی در این منطقه، اقدام به تحمیل و فروش تسلیحات نظامی خود در منطقه کرد. این در حالی است که بر اساس اسناد و شواهد موجود جنگجویان داعش سلاح هایی در دست داشتند که همگی ساخت آمریکا بود. همچنین بر اساس مستندات ارائه شده از سوی فرماندهان جبهه مقاومت اسلامی نیروهای وابسته به ایالات متحده با تامین مالی برخی کشورهای مرتجع منطقه از گروه تروریستی داعش حمایت های متنوعی می کردند.

ایالات متحده و رژیم صهیونیستی و همچنین برخی کشورهای مرتجع منطقه که حامیان سیاست‌های جنگ افروزانه آمریکا هستند در مقاطع مختلفی با نشان دادن چراغ سبز به دست پرورده های خود در داعش اشاراتی به تهران داشتند و نیروهای تحت حمایت خود را ترغیب و تشویق به حضور در خاک جمهوری اسلامی ایران و انجام اقدامات تروریستی کردند که اقدام تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی در هفدهم خرداد ماه سال ۱۳۹۶ و همچنین حمله به حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی و تلاش های متعددی که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور ناکام ماندند گواهی بر این مدعاست.

 ایالات متحده آمریکا در تکمیل حضور نامشروع خود در منطقه و اثبات اهداف شوم خود که با نقاب صلح طلبی و مبارزه با تروریسم به آن عمق و استمرار بخشیده است، دوازدهم دی ماه سال گذشته (۱۳۹۹) در اقدامی ناجوانمردانه و تروریستی به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور دست به ترور سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که فرماندهی نیروهای جبهه مقاومت اسلامی علیه داعش را بر عهده داشت، زد و این فرمانده را را به شهادت رساند؛ اقدامی که گرچه با محکومیت جامعه جهانی و حتی بسیاری از شخصیت های آمریکایی مواجه شد اما همچنان بسیاری از حاکمان کشورهای منطقه را از خواب غفلت بیدار نکرده است؛ کشورهایی که گرچه خود را مسلمان می نامند و حتی متولی قبله مسلمین جهان هستند، اما با دشمنان اصلی مسلمانان و طراحان تئوری «اسلام هراسی» دست پیمان می‌دهند و هر روز نیز دوستی شان را محکم‌تر می‌کنند.

امروز که بیش از یکسال از ترور ناجوانمردانه فرمانده ایرانی جبهه مقاومت اسلامی می گذرد، ایالات متحده با دستاویز شدن به روش های نخ نمای گذشته خود از طریق خروجی یکی از رسانه‌های این کشور مدعی شد که کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی نیویورک یک هشدارصوتیتهدید آمیز مبنی بر مورد هدف قرار گرفتن ساختمان کنگره این کشور در انتقام از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی دریافت کرده‌اند؛ به نظر می‌رسد این ادعا که این مرتبه نه به طور رسمی و از زبان سران ایالات متحده بلکه از خروجی یکی از رسانه‌های این کشور مطرح شده است، در ادامه همان سیاست نخ‌نمای تروریست‌های آمریکایی برای توجیه اقدامات تروریستی و ماجراجویی هایی است که ممکن است در سر داشته باشند.

با توجه به حادثه برج های دوقلو که به نظر می رسد توسط خود آمریکایی ها و با هماهنگی اسرائیل برای بهانه تراشی در حمله به افغانستان و سپس عراق و بعد ویران کردن کشورهای مسلمان از جمله یمن، فلسطین، لبنان، سوریه و ... انجام شد، حنای آن‌ها دیگر رنگی ندارد؛ ادعای تهدید انفجار یک ساختمان در واشنگتون بهانه تراشی دیگریست و احتمالاً آمریکایی‌ها به دنبال شروع جنگ دیگری هستند؛ جنگی که می تواند در ادامه جهان را به آتش بکشاند (جنگ جهانی سوم) ، شاید هم این جنگ امریکا را از باتلاق افول نجات دهد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند/سیاست خارجی دولت ما محدود به برجام نیست

شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند/سیاست خارجی دولت ما محدود به برجام نیست
2021-06-21T14:28:25+04:30
رئیس جمهور منتخب اعلام کرد که با اعتماد به نیروی انسانی به ویژه جوانان و ذخایر ارزشمند کشور ان شاء الله وضعیت و شرایط به نفع مردم و برای گشایش در زندگی مردم ...

جلیلی: دولت چه دست رقیب ما باشد و چه رفیق، باید او را کمک کنیم

جلیلی: دولت چه دست رقیب ما باشد و چه رفیق، باید او را کمک کنیم
2021-06-21T14:15:26+04:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که دولت چه دست رقیب ما باشد و چه رفیق، باید او را کمک کنیم.

ابراهیم رییسی :شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند

ابراهیم رییسی :شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند
2021-06-21T14:15:25+04:30
رئیس جمهور منتخب اعلام کرد که با اعتماد به نیروی انسانی به ویژه جوانان و ذخایر ارزشمند کشور ان شاء الله وضعیت و شرایط به نفع مردم و برای گشایش در زندگی مردم ...

ابراهیم رییسی :حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود

ابراهیم رییسی :حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود
2021-06-21T14:01:40+04:30
رئیس جمهور منتخب گفت: حضور گسترده مردم پای صندوق رای با وجود شرایط کرونا، جنگ روانی دشمن و برخی گله مندی ها انجام گرفت.

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند
2021-06-21T13:58:23+04:30
رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت، گفت: با اعتماد و اتکا به مردم ایران، وضعیت و شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد.

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۳۱ خرداد

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۳۱ خرداد
2021-06-21T13:48:23+04:30
تاکید بر پیگیری اخلال های انتخاباتی/ اصلاح طرح جهش تولید و تامین مسکن/ اصلاح لایحه شوراهای حل اختلاف و... از جمله مهمترین اخبار امروز (دوشنبه) سی و یکم خرداد...

نشست خبری رییس جمهوری منتخب آغاز شد

نشست خبری رییس جمهوری منتخب آغاز شد
2021-06-21T13:48:23+04:30
نخستین نشست خبری سید ابراهیم رئیسی، رییس سیزدهمین دولت جمهوری اسلامی دقایقی پیش آغاز شد.

اولین نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب آغاز شد

اولین نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب آغاز شد
2021-06-21T13:45:03+04:30
نشست خبری «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور منتخب با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی آغاز شد.

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند
2021-06-21T13:35:00+04:30
آنچه مسلم است اینکه؛ فرآیند مترقی مردم‌سالاری دینی در ایران و برگزاری امن و سالم انتخابات در چنین شرایطی، بسیاری از جمله مستاجرین کاخ سیاه، صهیونیست‌های مستا...

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت
2021-06-21T13:34:59+04:30
رئیس جمهور چین با ارسال پیامی پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات را به وی تبریک گفت.

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند
2021-06-21T13:34:58+04:30
معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند بلکه به شخصیتی با کارنامه که سابقه خدمتی او را دیده و شنیده بودند رأی دادند. ...

اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران

 اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران
2021-06-21T13:38:26+04:30
رئیس ستاد انتخابات استان تهران نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات میان دوره مجلس خبرگان در استان تهران را اعلام کرد.

یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام

 یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام
2021-06-21T13:38:25+04:30
" پیروز امتحان مردم بودند که با این همه دغدغه و مشکلات و بمباران تبلیغات علیه انتخابات در صحنه حاضر شدند. حماسه‌ای که کمتر کسی پیش بینی می‌کرد و دال مر...

جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم

 جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم
2021-06-21T13:38:25+04:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه یا دولت شاهد برای کمک به دولت باشد. دانشگاه‌های ما باید این را کار و دغدغه خود بدانند که چطو...

ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

 ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود
2021-06-21T13:38:24+04:30
یک تحلیلگر مسائل سیاسی ضمن بررسی ابعاد مختلف سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند

 بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند
2021-06-21T13:38:24+04:30
عضو هیات رئیسه مجلس، بیانیه اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس درخصوص انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم را قرائت کرد.

سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت

 سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت
2021-06-21T13:38:24+04:30
فرمانده‌کل سپاه پاسداران در پیامی با تبریک خلق حماسه ملت ایران و انتخاب آیت‌الله رئیسی به ریاست‌جمهوری، آمادگی همه‌جانبه سپاه را برای تداوم راهبرد این نهاد ...

ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات

 ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات
2021-06-21T13:38:24+04:30
رئیس مجلس گفت: لازم است کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون شوراها تخلفات انتخاباتی را پیگیری کنند.

محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد

 محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد
2021-06-21T13:38:23+04:30
محمد اسماعیل کوثری در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در تهران حائز اکثریت آرای مردم شد.

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود
2021-06-21T13:21:40+04:30
آیین شکرانه حضور ملت در انتخابات و روز ملی بسیج استادان همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران در دانشگاه تهران برگزار شد. ...

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند
2021-06-21T12:51:47+04:30
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح برخی از مواد طرح جهش تولید و تأمین مسکن موافقت کردند.

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند
2021-06-21T12:51:46+04:30
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم اقدامات دولت بعدی طبق قانون باشد و مجلس هم نظارت خواهد کرد که کارهای دولت بر مدار قانون انجام شود.

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است
2021-06-21T12:41:39+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند
2021-06-21T12:25:04+04:30
ناظران مجلس در شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت
2021-06-21T12:25:03+04:30
نمایندگان ملت در بیانیه ای اعلام کردند: با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهیم داشت و هیچ خط قرمزی در استفاده از سازوکارهای مندرج در قانون اساسی نخوا...

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است
2021-06-21T12:14:57+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است

 روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است
2021-06-21T12:18:23+04:30
رئیس جمهور گفت: آمریکایی‌ها بعد از زمانی که می‌دانستند درباره ماسک نیاز نداریم و صادرکننده شده‌ایم و فهمیدند در واکسن تولیدکننده هستیم، تازه گفتند فعالیت با...

چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی

 چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی
2021-06-21T12:18:22+04:30
موسسه مِتا در آخرین نمونه‌گیری خود از جامعه، میزان مشارکت را ۴۸.۲ و میزان آراء آیت‌الله رئیسی را هم ۶۰.۴ آرا اعلام کرده بود.  آماری که از سایر مرا...

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد
2021-06-21T12:01:39+04:30
مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه با توجه به انتخاب شدن سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران، گفت که امیدوار است همکاری های روسیه با ایر...

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد
2021-06-21T11:58:21+04:30
رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ علیرغم مشکلات و جنگ اقتصادی، بیشتر شده است و مردم به آینده اقتصادی امیدوار هستند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)