میرنیوز

ارتباطی با دولتمردان جدید آمریکا نداریم/ رفع فقر مطلق عملیاتی نشد

ارتباطی با دولتمردان جدید آمریکا نداریم/ رفع فقر مطلق عملیاتی نشد 2020-11-18T13:53:04+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: همیشه در این ایام سازمان برنامه و بودجه تقریباً با هماهنگی که با دستگاه‌های دولت کرده است، پیشنهاد خود را به دولت می‌آورد.

واعظی گفت: امروز کلیات بودجه در دولت مطرح شد و موارد بسیار خوبی که همواره جزو تأکیدات رهبر انقلاب و جزو سیاست‌های اساسی دولت بوده، لحاظ شده است. در این بودجه سعی بر این شده است که هم به معیشت مردم توجه شود و هم فقر مطلق هم مورد توجه قرار گیرد، زیرا سال آخر دولت است و ما آن برنامه ریزی‌هایی که برای رفع فقر مطلق کرده بودیم را به دلیل فشارهای تحریم نتوانستیم عملیاتی کنیم.

وی افزود: در ارتباط با سیاست توسعه‌ای ما امیدواریم یک مقدار با توجه به تجربیاتی که در تحریم کسب کردیم و تغییراتی که در شرایط جهانی وجود دارد، بتوانیم یک گشایش بهتری برای کارهای توسعه‌ای به وجود بیاوریم. سیاست همان سیاست گذشته است که ما بخش جاری بودجه را بدون اتکا به نفت تدوین کنیم اما در سیاست‌های توسعه‌ای و سرمایه گذاری هرچه بتوانیم نفت بیشتری بفروشیم، اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه‌های زیربنایی بیشتر می‌شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بنا بر این شد که تا روز شنبه سازمان برنامه و بودجه کار کند و ما از روز یکشنبه، صبح و بعد از ظهر در دولت با رعایت پروتکل‌ها جلسه می‌گذاریم.

واعظی گفت: از هفته آینده تهران قرمز و تعطیل است و تعداد اعضای دولت بیش از ۱۵ نفر نمی‌تواند باشد بنابراین ما با این شرایط بودجه را بررسی می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: سیاست جمهوری اسلامی نسبت به آمریکا تغییر نکرده است ما یک سیاست داشتیم و مورد نظر و تائید رهبر انقلاب است. اینکه فلان فرد در آمریکا روی کار آمده است معنایش این نیست که ما سیاست‌مان را عوض کنیم زیرا سیاست ما یک سیاست روشن است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور به ملت ایران گفتند که ما از همه امکانات و تلاش خودمان استفاده می‌کنیم که پول‌های بلوکه شده را برای رفاه و معیشت مردم آزاد کنیم. ما به دنبال این هستیم که صادرات نفت خود را افزایش دهیم، به دنبال این هستیم که بازارهای صادراتی خود را افزایش دهیم، به دنبال این هستیم که ارز را به قیمت واقعی خودش برسانیم. از نظر ما ارز به دلیل فشارهای آمریکا و جنگ روانی قیمتش این‌طور شده است. قیمت ارز باید سرجای خود برگردد.

واعظی تصریح کرد: آقای رئیس جمهور با توجه به تحلیلی که از شرایط بین الملل دارد و حرف هایی که هم ۱+۴ زده است، ایشان بحث روشنش این است که وقتی ما تحریم بودیم و فشار حداکثری داشتیم، اتکایمان بر ملت ایران بوده و اینکه روی پای خودمان بایستیم تا بتوانیم کلیه نیازمندهای‌مان را تامین کنیم و تاب آوری کشور را بالا ببریم.

وی افزود: این بدان معنا نیست که ما همزمانی که کارهای خودمان را انجام می‌دهیم، از امکاناتی که موجب رفع فشار و تحریم شود استفاد نکنیم. ما داشتن تحریم را برای خود افتخار نمی‌دانیم ما اینکه بتوانیم متکی به مردم خودمان باشیم و به داخل توجه کنیم افتخار خواهیم کرد بنابراین اگر می‌خواهیم تحریم را برداریم، هدفمان این است که صنعتگران و تولیدگران ما راحت تر بتوانند کالاها را صادر کنند و بازارهای بهتری بدست بیاوریم و مشکلات مردم را حل کنیم و گشایشی برای کشور بوجود بیاید.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: از طرف دیگر این دولت ماه‌های آخر خودش را طی می‌کند، مهم این است که اگر ما تمام تلاش خود را بکنیم که تحریم رفع شود، دولت بعدی که سرکار می‌آید می‌تواند وقت خود را صرف توسعه چهار ساله کشور، بدون تحریم، کند. همینطور که ما ادامه دهنده دولت قبل بودیم، دولت بعدی هم ادامه دهنده ماست.

واعظی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا ارز ۴۲۰۰ تومان حذف می‌شود؟، گفت: ما ارز ۴۲۰۰ تومانی را همانطور که آقای رئیس جمهور به مردم قول دادند، تا پایان امسال تامین کردیم. امروز قسمت عمده کالاها با ارز ۴۲۰۰ تومانی را تامین کردیم و الان هم برای ماه‌های آینده خرید کردیم.

وی گفت: امسال ما با ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه می‌دهیم ولی باید مساله توزیع را درست کنیم و جلو واسطه ها را بگیریم. دولت ارز ۲۵ هزارتومانی را ۴۲۰۰ تومان می‌دهد که کالاها ارزان دست مردم برسد. وزارت جهاد کشاورزی و صمت و بقیه دستگاه‌ها باید سیستم توزیع را طوری درست کنند که کالایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی خریداری می‌شود، ارزان بدست مردم برسد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دولت بعدی آمریکا به برجام برمی‌گردد؟، گفت: هنوز دولتی در آمریکا مستقر نشده است. ما هم ارتباط آنچنانی با دولتمردان جدید آمریکا نداریم تا بتوانیم ارزیابی داشته باشیم. آنچه که ما می‌دانیم همان است که آقای بایدن و خانم هریس بارها در سخنرانی انتخاباتی شان گفته اند که به برجام بازمی‌گردیم زیرا این توافقی بوده است که برای آن کار کردیم و زحمت کشیدیم و این به نفع صلح جهانی و منطقه است.

واعظی گفت: موضع ما همواره بر این بوده که برجام یک توافق جامعی است که همه اعضا باید به آنچه امضا کردند متعهد باشند و نمی‌شود وقتی یک عضوی متعهد نباشد، ما متعهد باشیم به همین دلیل ما ۵ گام برداشتیم تا تعهدات خودمان را نقض کنیم. اگر روزی همه اعضای برجام به تعهدات سابق خود بازگشتند، ما هم برمی‌گردیم.

وی افزود: وزارت امور خارجه ما این آمادگی را دارد که در شرایطی که آنها پای میز مذاکره بیایند، با سناریوهای مختلف وارد بحث شوند. در اصل اینکه تحریم ها رفع شود و مردم گشایشی داشته باشند وظیفه ما این است که برای رفع تحریم گام هایی را برداریم بدون اینکه اصول نظام خدشه دار شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ما رفتار برخی که مرتب مردم را به دلیل مسائل انتخاباتی در  ۱۴۰۰ مایوس می‌کنند، درست نمی‌دانیم. امروز آدرس غلط از کشور خارج می شود. علاوه بر اینکه در داخل کشور مردم را مایوس می‌کند به خارج از کشور آدرس غلط می دهد. اجازه بدهند که مسیر درست این روند طی شود. دولت هیچگاه از سال ۹۲ خودسرانه تصمیم نگرفته و تمام تصمیماتی که گرفته با مراجع ذیربط هماهنگ شده است و براساس نظری که در آن مراجع بوده، عمل کرده است.

واعظی در ادامه با اشاره به نظر رئیس‌جمهور درخصوص تعطیلی‌های گسترده، گفت: هیچ وقت آقای رئیس‌جمهور با تعطیلی دو هفته‌ای مخالف نبوده است. آقای رئیس جمهور با تمام طرح هایی که وزارت بهداشت آماده کرده است و در کمیته اجتماعی که نماینده همه دستگاه‌ها حضور دارند و گفته اند که این طرح قابل اجرا است، موافقت کردند.

وی افزود: روز چهارشنبه بعدازظهر این طرح را برای ما فرستادند و من با آقای رئیس جمهور مطرح کردم و ایشان گفت این بحث را در جلسه روسای کمیته ها در روز پنجشنبه قرار دهید. در جلسه پنجشنبه حدود ۲ ساعت و نیم فقط روی این طرح بحث کردیم. در همان جلسه آقای رئیس جمهور از این طرح استقبال کرد و اصلا این طرحی که چهارشنبه به ما رسید ما در خبر روز پنجشنبه روسای کمیته اعلام کردیم که یک طرح بسیار مهم و هوشمندی بحث شده است و در دستور ستاد ملی کرونا قرار خواهد گرفت.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: روز شنبه هم تمام وقت ستاد ملی کرونا را به این بحث تخصیص دادیم و آنجا رئیس‌جمهور از این طرح استقبال کردند. من نمی دانم این حرف ها از کجا در می‌آید که رئیس‌جمهور مخالف طرح تعطیلی است.

واعظی با اشاره به شایعه استعفای وزیر بهداشت هم گفت: اصلا چنین چیزی وجود خارجی نداشته است. در کشور متاسفانه اتفاقاتی می افتد که یک گروه‌هایی مخالف دولت هستند. این دولت همیشه مخالف داشته است. یک فعالیت های مخفی در جایی انجام گرفته است و اتاق فکرهایشان برنامه هایی را طراحی کرده است تا این تعطیلی دو هفته ای را به عنوان چماقی بر سر دولت و رئیس جمهور بکوبند.

وی ادامه داد: همه ما اعتقاد به این داریم که هرکاری می‌توانیم انجام دهیم برای اینکه این زنجیره قطع شود. هیچ ایرانی و مسئولی وقتی می شنود که به فوتی ها یک نفر اضافه شده است، نمی‌تواند تحمل کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: برخی از این اتاق فکرها تا امروز می‌گفتند چرا رئیس جمهور دو هفته تعطیل نمی‌کند وقتی دیدند ماجرا خراب شد و رئیس جمهور خودش پیشقدم این طرح شده است، حالا می گویند برای کسانی که آسیب می‌بینند چه کاری می‌کنید؟ خبر ندارند که ما برای آن هم فکر کردیم و هفته گذشته همزمانی که تعطیلی دو هفته ای را بحث می کردیم، می دانستیم وقتی همه تعطیل می شوند، آن کسی که مغازه دارد هم باید کرایه مغازه بدهد و هم خرج زن و بچه را بدهد. آقای رئیس جمهور دستور دادند که همزمان کمیته اقتصادی کار کند و کار هم کرده است و خوشبختانه هم سازمان برنامه و هم کمیته اقتصادی پیشنهاد آورده اند و ان شالله هردوی این ها را فردا بحث می‌کنیم و شنبه در ستاد ملی نهایی خواهیم کرد.

واعظی تاکید کرد: ما نباید موضوع ستاد ملی کرونا را سیاسی و آن را تبدیل به موضوعی برای تسویه حساب کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص طرح حمایت معیشتی مجلس، گفت: این چیزی که به عنوان منبع این طرح با عنوان اموال دولت مطرح کردند، ما خودمان چند ماه قبل در دولت آوردیم و تصویب کردیم که این اموال به فروش برسد برای اینکه بتوانیم خیلی از محدودیت های بودجه را جبران کنیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: الان با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، این اموال به فروش نمی‌رود و وقتی فروش نمی‌رود فرق نمی‌کند که برای یارانه باشد یا موضوع دیگری. بنابراین این نمی تواند منبع جدیدی برای این طرح باشد. قرار شده است که بگوییم اگر منبعی باشد، ما خودمان پیشقدم هستیم. ما امروز علاوه بر پرداخت یارانه ها، از روزی که کرونا آمده است برای ۶۰ میلیون نفر یارانه و بسته معیشتی پرداخت می کنیم. یک میلیون تومان هم به حدود ۲۳ میلیون خانوار دادیم.

واعظی تصریح کرد: دولت دغدغه این مسائل را دارد اما حتما باید منابع آن را تامین کند. آنچه اخیرا مجلس به عنوان منبع جدید اجرای طرح معیشتی گفته است را در دولت مطرح کردیم، این یک منبع جدید است اما اگر بود خودمان استفاد می‌کردیم بنابراین کاری که شورای نگهبان انجام داد کار دقیقی است و ما باید حتما یک منبع جدید را ایجاد کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه حزب اعتدال و توسعه برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: هنوز زود است درمورد این مسائل صحبت کنیم. بگذارید ببینیم شرایط چگونه پیش می‌رود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: جلسه شورای مرکزی اعتدال و توسعه تشکیل می‌شود و پنجشنبه بعد از ظهر هم شورای مرکزی جلسه دارد.

واعظی گفت: کمیته انتخابات حزب به انتخابات ورود کرده است اما فعلا خیلی زود است که فضای کشور را انتخاباتی کنیم. ما به کسانی که می‌خواهند کاندیدا شوند و از حالا شروع کردند به تخریب رئیس جمهور و دولت و مرتب حرف‌های بی اساس می‌زنند تا انتظارات مردم را بالا ببرند، انتقاد داریم بنابراین نباید خودمان مثل آنها شویم.

وی تاکید کرد: به نظر من بعد از عید ۱۴۰۰ زمان خوبی برای ورود به بحث انتخابات ریاست جمهوری است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

قالیباف:مجلس به جاده یک طرفه تعهدات برجامی پایان داد

 قالیباف:مجلس به جاده یک طرفه تعهدات برجامی پایان داد
2020-12-01T17:03:16+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها به جاده یک طرفه تعهدات برجامی پایان داد.

دریادار خانزادی: سال ۱۴۰۰ شاهد جهش فناوری در نداجا خواهیم بود

 دریادار خانزادی: سال ۱۴۰۰ شاهد جهش فناوری در نداجا خواهیم بود
2020-12-01T17:03:16+03:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در نمایشگاه امسال شاهد دستاوردهایی هستیم که نتایج آن را در سال ۱۴۰۰ می بینیم.

پیام مجلسی‌ها به دشمنان

پیام مجلسی‌ها به دشمنان
2020-12-01T16:46:37+03:30
تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها / تکلیف سازمان انرژی اتمی به افزایش ۵۰۰ کیلوگرمی ماهانه اورانیوم غنی سازی شده/ مهلت ۵ ماهه برای بهره برداری از کارخ...

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم امتیاز دادن به سیاستمداران کشورمان است

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم امتیاز دادن به سیاستمداران کشورمان است
2020-12-01T16:43:21+03:30
نماینده مردم تهران در نشست بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم، گفت: دغدغه اصلی برای تدوین این طرح، رفع تحریم‌ها و به عبارت بهتر امتیاز دادن به سیاستمدارا...

مواضع و واکنش‌های مقامات و کشورهای خارجی در محکومیت ترور شهید فخری‌زاده

مواضع و واکنش‌های مقامات و کشورهای خارجی در محکومیت ترور شهید  فخری‌زاده
2020-12-01T16:33:18+03:30
اقدام تروریستی علیه شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته کشورمان که روز جمعه به وقوع پیوست، با واکنش‌های بین‌المللی در محکومیت این اقدام روبه‌رو شد. ...

۱۱ آذر؛ مجلسی‌ها به بازی یک طرفه دشمنان پایان دادند

۱۱ آذر؛ مجلسی‌ها به بازی یک طرفه دشمنان پایان دادند
2020-12-01T16:33:18+03:30
تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها / تکلیف سازمان انرژی اتمی به افزایش ۵۰۰ کیلوگرمی ماهانه اورانیوم غنی سازی شده/ مهلت ۵ ماهه برای بهره برداری ا...

رئیس جمهور درگذشت پدر شهیدان سلطانی را تسلیت گفت

رئیس جمهور درگذشت پدر شهیدان سلطانی را تسلیت گفت
2020-12-01T16:16:45+03:30
رئیس جمهور در پیامی درگذشت عوض سلطانی؛ پدر شهیدان گرانقدر رمضان، قربان و منوچهر سلطانی را تسلیت گفت.

سلیمی: دولت می‌خواهد جای قوه مقننه و شورای نگهبان تصمیم‌گیری کند

 سلیمی: دولت می‌خواهد جای قوه مقننه و شورای نگهبان تصمیم‌گیری کند
2020-12-01T16:23:16+03:30
عضو هیئت رئیسه مجلس از اظهارنظر سخنگوی دولت درخصوص اقدام اخیر مجلس انتقاد کرد.

تعیین مجازات برای عدم اجرای مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها»

تعیین مجازات برای عدم اجرای مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها»
2020-12-01T16:06:37+03:30
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای برای مستنکفین از اجرای مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» مجازات تعیین کردند. ...

متن کامل مصوبه مجلس در طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

متن کامل مصوبه مجلس در طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها
2020-12-01T16:06:36+03:30
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات و جزئیات طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» را به تصویب رساندند که البته اجرای آن منوط به تایی...

سوال ملی از وزیر اطلاعات اعلام وصول شد

سوال ملی از وزیر اطلاعات اعلام وصول شد
2020-12-01T16:03:22+03:30
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول دو سوال ملی از وزیر اطلاعات در جلسه علنی مجلس خبر داد.

دولت توجه ویژه‌ای به مردم خوزستان کند

دولت توجه ویژه‌ای به مردم خوزستان کند
2020-12-01T16:03:22+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضل آبگرفتگی در شهرهای استان خوزستان، از مسئولان دولتی خواست تا درخصوص رفع این مشکل اهتمام ورزند.

اظهارات سخنگوی دولت در مورد مصوبات مجلس خلاف اصل تفکیک قواست

 اظهارات سخنگوی دولت در مورد مصوبات مجلس خلاف اصل تفکیک قواست
2020-12-01T16:09:58+03:30
نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهارات امروز سخنگوی دولت در مورد طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را خلاف قانون اساسی و اصل تفکیک قوا دانست.

رئیس‌جمهور مسئول اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها شد

 رئیس‌جمهور مسئول اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها شد
2020-12-01T16:09:58+03:30
نمایندگان مجلس رئیس‌جمهور را مسئول اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران کردند.

قالیباف: مجلس به جاده یک طرفه برجام پایان داد

قالیباف: مجلس به جاده یک طرفه برجام پایان داد
2020-12-01T15:53:16+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مجلس با تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها جاده یک طرفه در برجام در مقابل غربی ها را پایان داد، گفت: البته فر...

غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند/ فرصت برای طرف‌های «برجام» فراهم است

غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند/ فرصت برای طرف‌های «برجام» فراهم است
2020-12-01T15:50:00+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تعهدات ما در برجام پابرجا بوده اما غربی‌ها تعهدات خود را اجرایی نکردند.

طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان، غیر کارشناسی و چالش برانگیز است

طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان، غیر کارشناسی و چالش برانگیز است
2020-12-01T15:39:57+03:30
 مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در واکنش به انتشار اخباری در خصوص طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان، گفت: این طرح غیرکارشناسی و چالش برانگیز است. ...

میزان مجازات مستنکفین از اجرای قانون «اقدام راهبردی برای لغم تحریم‌ها» تعیین شد

میزان مجازات مستنکفین از اجرای قانون «اقدام راهبردی برای لغم تحریم‌ها» تعیین شد
2020-12-01T15:36:43+03:30
مجلس شورای اسلامی مجازات برای مستنکفین از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را تعیین کرد.

نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی و صنعتی نیروی دریایی ارتش افتتاح شد

نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی و صنعتی نیروی دریایی ارتش افتتاح شد
2020-12-01T15:36:43+03:30
باحضور رییس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی و صنعتی نیروی دریایی راهبردی ارتش عصر امروز در ستاد این نیرو رونمایی شد.

تکلیف دولت برای ارائه گزارش به مجلس در صورت عدم اجرای تعهدات برجامی

 تکلیف دولت برای ارائه گزارش به مجلس در صورت عدم اجرای تعهدات برجامی
2020-12-01T15:43:15+03:30
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند که در صورت عدم اجرای تعهدات و رفع کامل تحریم‌ها از سوی کشورهای ۱+۴ دولت باید گزارش دقیقی را به مجلس شورای اسلامی ارائه...

سلیمی: دولت می خواهد جای قوه مقننه و شورای نگهبان تصمیم گیری کند

 سلیمی: دولت می خواهد جای قوه مقننه و شورای نگهبان تصمیم گیری کند
2020-12-01T15:43:15+03:30
عضو هیئت رئیسه مجلس از اظهارنظر سخنگوی دولت در خصوص اقدام اخیر مجلس انتقاد کرد.

اظهارات سخنگوی دولت در مورد مصوبات مجلس خلاف اصل تفکیک قوا است

 اظهارات سخنگوی دولت در مورد مصوبات مجلس خلاف اصل تفکیک قوا است
2020-12-01T15:43:15+03:30
نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهارات امروز سخنگوی دولت در مورد طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را خلاف قانون اساسی و اصل تفکیک قوا دانست.

رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها شد

 رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها شد
2020-12-01T15:43:15+03:30
نمایندگان مجلس رئیس جمهور را مسئول اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران کردند.

معاون هماهنگ کننده جدید نیروی زمینی ارتش منصوب شد

 معاون هماهنگ کننده جدید نیروی زمینی ارتش منصوب شد
2020-12-01T15:43:15+03:30
امیر عباس فلاح به عنوان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش منصوب شد.

روحانی: آثار تحریم‌ها خنثی شده است/ پیش‌بینی‌ها نسبت به آینده اقتصاد کشور مثبت است

 روحانی: آثار تحریم‌ها خنثی شده است/ پیش‌بینی‌ها نسبت به آینده اقتصاد کشور مثبت است
2020-12-01T15:43:15+03:30
رئیس‌جمهور گفت: تحریم‌های دشمن اگرچه بدون آسیب و اخلال در اقتصاد کشور وزندگی و معیشت مردم نبوده اما دشمن به هدف اصلی ترسیم‌شده برای تحریم‌ و جنگ اقتصادی که ...

تکالیف رئیس‌جمهور برای لغو تحریم‎‌ها/۷ گام تا بازیابی مجدد توان هسته‌ای| گزارش تسنیم از مصوبه امروز مجلس

 تکالیف رئیس‌جمهور برای لغو تحریم‎‌ها/۷ گام تا بازیابی مجدد توان هسته‌ای| گزارش تسنیم از مصوبه امروز مجلس
2020-12-01T15:43:15+03:30
تولید و ذخیره اورانیوم با غنای ۲۰ درصد، توقف اجرای پروتکل الحاقی و راه‌اندازی یک راکتور جدید تنها بخشی از تکالیفی است که مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اقداما...

امیر عباس فلاح معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش شد

امیر عباس فلاح معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش شد
2020-12-01T15:23:23+03:30
امیر سرتیپ عباس فلاح به عنوان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش منصوب شد.

مجلس به نظرات وزارت خارجه توجه کند/ پاسخ به ترور با حداکثر درد برای جنایتکاران خواهد بود

مجلس به نظرات وزارت خارجه توجه کند/ پاسخ به ترور با حداکثر درد برای جنایتکاران خواهد بود
2020-12-01T15:13:17+03:30
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: عاملان، آمران و طراحان ترور مذبوحانه شهید فخری زاده حتما و یقینا مجازات می‌شوند و دستگاه‌های مسئول پیگیر این موضوع...

اظهارات «ربیعی» درباره طرح «لغو تحریم‌ها» خلاف اصل تفکیک قوا است

اظهارات «ربیعی» درباره طرح «لغو تحریم‌ها» خلاف اصل تفکیک قوا است
2020-12-01T15:10:03+03:30
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهارات سخنگوی دولت درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را خلاف قانون اساسی و اصل تفکیک قوا دانست.

آخرین تحولات منطقه قره‌باغ در دانشگاه جنگ ارتش بررسی شد

آخرین تحولات منطقه قره‌باغ در دانشگاه جنگ ارتش بررسی شد
2020-12-01T15:10:02+03:30
نشست بررسی تحولات ژئوپلیتیک بحران قره‌باغ در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد.