میرنیوز

دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای قرائت خانوادگی زیارت اربعین

 دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای قرائت خانوادگی زیارت اربعین 2020-09-24T14:25:40+03:30

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: به توفیق الهی یکی از پدیده های استثنایی و بسیار مهم و ارزشمند سال های اخیر در ایام عزای سالار شهیدان، پیاده روی اربعین است که در موسم اربعین ، شبانه روز میلیون ها انسان شریف و دلداده حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با پای پیاده تشرف به کربلا و توفیق درک معرف و زیارت اربعین را شامل حالشان بود که این حرکت عظیم هرگز در تاریخ سابقه نداشت که میلیون ها انسان عاشق برای درک عظمت و ثواب زیارت عاشورا و عرض ارادت به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، مسیر کربلا را پیاده  طی نمایند.

این مقام مسئول افزود: این حرکت عظیم به لحاظ تدارکات، پشتیبانی و لجستیکی و در همه ابعاد شامل؛ امنیت، زیرساخت ایاب و ذهاب، خروج از مرز و بخشهای مختلف، کاری بسیار سنگین که مجموعه ای منسجم و توانمندی را می طلبید.

وی گفت: با تصویب هیئت محترم دولت، مسئولیت ستاد مرکزی اربعین با عضویت نهادها و ارگان های ذیربط بر عهده وزارت کشور قرار گرفت. آنچه در سال های گذشته شاهد آن بودیم میلیون ها انسان عاشق با پای پیاده در زمانی بسیار محدود عازم عتبات بودند که این موضوع، متفاوت با اعزام زائرین از سوی کاروان های زیارتی بود که در این خصوص ستاد مرکزی اربعین با مسئولیت وزارت کشور تشکیل شد.

لطفی گفت: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت های اعمال شده در ایران و کشور برادر عراق و همچنین مجموع مبتلایان به این ویروس، تصمیم قطعی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران و نپذیرفتن میهمانان خارجی در کشور عراق و بخصوص ضرورت تبعیت همگان از این تصمیم در راستای حفظ سلامت مومنین و دلدادگان امام حسین (علیه السلام)، تصمیم قطعی بر آن شد تا امسال پیاده روی اربعین برگزار نشود و همه ما موظف هستیم از این تصمیم مسئولین کشور تبعیت کنیم  و با احترام به کشور میزبان از سفر به کشور عراق با هدف پیاده روی در ایام اربعین خودداریی نماییم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: اجمالا به دلیل این شرایط و این محدودیت های لازم الاجرا، اعلام لغو راهپیمایی اربعین در سال جاری از سوی ستاد مرکزی اربعین اعلام و تصمیم برآن شد تا در داخل کشور همان شور و شعور حسینی (علیه السلام) حاکم شود و برگزار نشدن راهپیمایی پیاده روی اربعین به مفهموم تعطیلی مراسم اربعین و دوری از ارادت به سالار شهیدان نیست، همچنان که در همه مناسبت ها اعلام کردیم مراسم تعطیل ناپذیر سلامت محور خواهیم داشت.

لطفی ادامه داد: به توفیق الهی، مردم عزیز که در ماه محرم امسال، تمامی دستور العمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کردند و ایران اسلامی و منازل خود را به حسینیه تبدیل کردند و شاهد روضه ها، عزاداری ها و مداحی های محدود خانوادگی و ایده های بسیار جدید و مبتکرانه و ماندگاری در ایام محرم بودیم و محرم امسال، محرمی ماندگار شد. با همان نگاه و ایده های جدید که ایران اسلامی یکپارچه حسینیه شود، طرح شعار 'لبیک یا حسین' در شب عاشورا اعلام سراسری شد که به زیبایی در کشور عزیزمان در تمامی شهر ها و روستاها انجام شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: بنای آن داریم تا همان شور و شعور حسینی، در اربعین در فضای عطر آگین ایران اسلامی و کشور عراق و بلاد اسلامی با توفیق الهی حاکم شود وبا این نگاه و آنچه در ستاد مرکزی اربعین مطرح شده بود و جلساتی که داشتیم مقرر شد تا از ظرفیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در راستای تحقق این هدف مهم استفاده شود.

لطفی با اشاره به هماهنگی‌های اولیه ستاد مرکزی اربعین با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت:  با دعوت از همه نهادهای فرهنگی و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع و حضور نمایندگان صدا و سیما و ستاد مرکزی اربعین و همه نهادها، تصمیم بر این شد که در داخل کشور برکارهای فرهنگی متمرکز شویم و همان حاکم بودن شور و شعور حسینی (علیه السلام) باز هم بخصوص در این مقطع ، به نمایش گذاشتن ذلت ناپذیری مردم عزیز ما با تحقق شعار 'هیهات من الذله' در شرایطی که نظام سلطه شیطان بزرگ به دنبال تشدید تحریم و فشار بر ملت ایران است اعلام و عملی شود.

وی افزود: اقدامات و برنامه های فرهنگی را در دستور کار قرار دادیم که در روزهای آتی از مبادی ذی ربط اطلاع رسانی خواهد شد و مبنای عمل قرار خواهد گرفت. آنچه مشخصاً یکی از برنامه های قطعی و شاخص کشوری خواهد بود ان شاالله در روز اربعین حسینی یکبار دیگر تمامی ایران، شهرها و روستاها و همه منازل حسینیه خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: اگر در سال های قبل چند میلیون هموطن عزیزما محب اهل بیت علیهم السلام راهی پیاده روی اربعین به سوی  کربلای معلی بودند که کار با ارزشی و ثواب بسیاری بر آن مترتب بود، امسال در همه منازل، قرائت زیارت اربعین در جمع خانوادگی خواهیم داشت  که اخیراً هم در فرمایشات حکیمانه و گوهربار امام المسلمین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) براین نکته نیز تأکید شد.

این مقام مسئول با اشاره به  ضرورت تبعیت از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا که قائل به برگزار نشدن پیاده روی اربعین در سال جاری هستند، گفت: قرائت زیارت و شکوه به پیشگاه حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) از سوی مردم ایران اسلامی که یکپارچه عاشق امام حسین (علیه السلام)، پیاده روی اربعین و متعهد به حفظ حرمت ایام اربعین هستند، انجام و در این راستا هماهنگی نهایی در حال انجام است که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: با اطلاع رسانی قبلی در ساعتی مشخص، پخش زیارت اربعین از رسانه ملی در روز اربعین انجام و ایران اسلامی باردیگر حسینیه خواهد شد.

نصرت الله لطفی گفت: امسال بزرگداشت اربعین و بهره مندی از فیض عظمی ثواب زیارت اربعین از سوی کشوری با هشتاد میلیون جمعیت در همه منازل با قرائت این دعا انجام خواهد شد تا از این ثواب بهره مند شویم و عاشورایی و حسینی بودن ملت ایران یکبار دیگر به نمایش گذاشته می شود و دنیا بفهمد امروز تکرار همان عاشورای سال60 هجری است.

لطفی افزود: امروز یزید و یزیدیان زمان، نظام سلطه آمریکایی ترامپ و ایادی و هم پیمانان ترامپ در منطقه هستند، امروز یزید زمان، رژیم ددمنش و کودک کش صهیونیستی است و مقابله با همه اینها، یعنی زنده نگه داشتن عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) که مردم عزیز ما قطعاً آن دین دینی، انقلابی و عاشورایی خودشان را ادا خواهند کرد.     

 وی همچنین خاطرنشان کرد: در برنامه های اربعین  امسال، اگر بخواهیم حق مطلب را به درستی ادا کنیم، حتما  باید یاد و خاطره سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را در این ایام زنده نگه داریم و همگان قدردان زحمات آن عزیر سفر کرده باشند که نقش مهمی در برقراری امنیت مسیرپیاده روی اربعین در سال های قبل ایفا نمود.

لطفی یادآور شد: سردار دلها، سپهبد شهید سلیمانی با اتخاذ مجموعه گسترده ای از تدابیر امنیتی بخصوص ایامی که حمله ایادی استکبار در غالب گروهک داعش، نا امنی هایی که در مرزهای عراق ایجاد می کردند، کار شبانه روزی شهید سلیمانی عزیز در تأمین امنیت این سفر بود که با دسیسه شیطانی ترامپ ابله به شهادت رسید.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: گرچه انتقام سختی در انتظار سردمداران کفر پیشه آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی است و انتقام شهادت این سردار دلها و همراهانشان شهید مهندس ابومهدی قطعی و تردیدی در آن نیست، لاکن یکی از نکاتی که مردم عزیزما در حین قرائت زیارت اربعین در روز اربعین به آن توجه خواهند داشت زنده نگه داشتن یاد و خاطره فراموش نشدنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز و خدمات ماندگار آن شهید بزرگوار است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران نقض فاحش حقوق بشر است

تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران نقض فاحش حقوق بشر است
2020-10-28T15:14:13+03:30
تعدادی از وکلای دادگستری در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل آورده اند:اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران نقض فاحش حقوق بشر بوده و مانع برخورداری از حق سلامت برا...

سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی خیانت است/ مسئولان منافع خود را فدای مردم کنند

سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی خیانت است/ مسئولان منافع خود را فدای مردم کنند
2020-10-28T15:14:12+03:30
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی خیانت به کشور است، گفت: رویکرد جدی دولت تامین به‌وفور کالاهای اساسی و نظارت دقیق بر قیمت...

اصلاح مصوبه مربوط به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران سوادآموزی

اصلاح مصوبه مربوط به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران سوادآموزی
2020-10-28T14:10:48+03:30
هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، تصمیماتی را به منظور رفع آلودگی های محیط زیستی ناشی از صنایع مستقر ...

لطفی: دستان ناپاک ایادی استکبار به دنبال تفرقه‌افکنی میان شیعیان و اهل تسنن است

لطفی: دستان ناپاک ایادی استکبار به دنبال تفرقه‌افکنی میان شیعیان و اهل تسنن است
2020-10-28T14:10:47+03:30
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه بزرگداشت هفته وحدت در مقام عمل، به معنای مقابله با استکبار و ایادی آن برای تفرقه افکنی میان امت اسل...

تصویب طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی

تصویب طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی
2020-10-28T14:07:31+03:30
طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

آموزش طبقاتی و قفل نشکن زنجیره فقر

 آموزش طبقاتی و قفل نشکن زنجیره فقر
2020-10-28T14:14:12+03:30
شرایط عدالت آموزشی از وضع خطر گذشته و به وضعیت بسیار هشدارآمیزی رسیده است. و این درحالی است اگر آموزش مطلوب در دسترس کودکان فقیر نباشد، امکان بخصوص دیگری بر...

الحاق بیش از ۵۰۰ خودروی فوق سنگین به نیروی زمینی ارتش

 الحاق بیش از ۵۰۰ خودروی فوق سنگین به نیروی زمینی ارتش
2020-10-28T14:14:11+03:30
۵۰۰ دستگاه خودروی فوق سنگین نیروی زمینی ارتش در مراسمی با حضور فرمانده کل ارتش به چرخه دفاعی این نیرو وارد شد.

تصویب کلیات طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی

تصویب کلیات طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی
2020-10-28T13:54:11+03:30
طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

تشکر رئیس جمهور از تفقد رهبری/ اهانت، جنگ با خداست

تشکر رئیس جمهور از تفقد رهبری/ اهانت، جنگ با خداست
2020-10-28T13:44:10+03:30
رئیس جمهور با تشکر از تفقد رهبر انقلاب نسبت به دولت تاکید کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند متهم کردن یکدیگر و سخنان ناروا گفتن ربطی به نقد ندارد و به...

روحانی: توهین به پیامبر اسلام(ص)، توهین به همه انبیا و ارزش‌های انسانی است

 روحانی: توهین به پیامبر اسلام(ص)، توهین به همه انبیا و ارزش‌های انسانی است
2020-10-28T13:47:30+03:30
روحانی در واکنش به اهانت به پیامبر(ص) در فرانسه و حمایت رئیس‌جمهور این کشور از آن گفت: غرب، اروپا و فرانسه اگر راست می‌گوید و واقعاً دنبال این است که در جام...

درخواست بسیج دانشجویی برای تغییر نام خیابان نوفل لو شاتو در تهران

درخواست بسیج دانشجویی برای تغییر نام خیابان نوفل لو شاتو در تهران
2020-10-28T13:17:28+03:30
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در نامه ای به رئیس و اعضای شورای شهر تهران تغییر نام خیابان نوفل لو شاتو در پی اهانت بی‌سابقه دولت فرانسه به ساحت نبی اکرم (ص) ر...

پژوهشگران غافلگیری دشمن را وجهه همت خود قرار دهند

پژوهشگران غافلگیری دشمن را وجهه همت خود قرار دهند
2020-10-28T13:14:13+03:30
وزیر دفاع گفت: دانشمندان و نخبگان نیروهای مسلح باید به کمک سایر محققان و پژوهشگران و همچنین شرکت‌های دانش بنیان آن کاری را که موجب غافلگیری دشمن می‌شود، وجهه...

جنگ اقتصادی، ایران را از راهی که در پیش گرفته باز نخواهد داشت

جنگ اقتصادی، ایران را از راهی که در پیش گرفته باز نخواهد داشت
2020-10-28T13:04:07+03:30
رئیس قوه قضاییه گفت: جنگ اقتصادی ایران و سوریه را از راهی که در پیش گرفته باز نخواهد داشت

«تصفیه‌خانه ششم» آب سدامیرکبیر را به غرب و جنوب غرب تهران می‌رساند

«تصفیه‌خانه ششم» آب سدامیرکبیر را به غرب و جنوب غرب تهران می‌رساند
2020-10-28T13:00:50+03:30
وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه خانه ششم تهران فردا با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود، گفت: با استفاده از این تصفیه‌خانه آب سد امیرکبیر در اختیار مردم غرب و جنو...

پیشرفت‌های «آجا» نتیجه خودباوری و مدیریت جهادی است

پیشرفت‌های «آجا» نتیجه خودباوری و مدیریت جهادی است
2020-10-28T12:47:33+03:30
فرمانده کل ارتش پیشرفت‌های امروز ارتش را نتیجه و میوه خودباوری و مدیریت جهادی دانست و گفت: موفقیت‌های به دست آمده ثمره روی پای خود ایستادن است و ثابت می‌کند ...

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت اظهارات توهین‌آمیز رئیس‌جمهور فرانسه

 بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت اظهارات توهین‌آمیز رئیس‌جمهور فرانسه
2020-10-28T12:54:13+03:30
عضو هیئت رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت اظهارات توهین‌آمیز رئیس‌جمهور فرانسه را قرائت کرد.

نامه قاضی‌زاده هاشمی به رییس جمهور درباره مقابله با کرونا

نامه قاضی‌زاده هاشمی به رییس جمهور درباره مقابله با کرونا
2020-10-28T12:24:08+03:30
نایب رئیس اول مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهوری درباره شیوه مقابله با کرونا نکاتی را مطرح کرد.

وزیر دفاع : پژوهشگران کشور دشمن را غافلگیر کنند

وزیر دفاع : پژوهشگران کشور دشمن را غافلگیر کنند
2020-10-28T12:24:07+03:30
وزیر دفاع گفت: دانشمندان و نخبگان نیروهای مسلح بایستی به کمک سایر محققان و پژوهشگران و همچنین شرکت های دانش بنیان آن کاری را که موجب غافلگیری دشمن می شود، وج...

«نزاجا» برای بازسازی ادوات خود تمام قابلیت‌ها را پای‌کار آورده است

«نزاجا» برای بازسازی ادوات خود تمام قابلیت‌ها را پای‌کار آورده است
2020-10-28T12:21:01+03:30
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت:«نزاجا» برای بازسازی ادوات خود تمام قابلیت‌ها را پای‌کار آورده است تا فرمایشات فرمانده معظم کل قوا را محقق کند.

توضیحات رئیس دادگستری خراسان شمالی درباره تیراندازی به یک نفر در اسفراین

توضیحات رئیس دادگستری خراسان شمالی درباره تیراندازی به یک نفر در اسفراین
2020-10-28T12:10:52+03:30
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی درباره پرونده تیراندازی به یک نفر در اسفراین توضیحاتی ارائه کرد.

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس در محکومیت توهین به مقدسات اسلام از سوی سران بعضی کشورها

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس در محکومیت توهین به مقدسات اسلام از سوی سران بعضی کشورها
2020-10-28T12:10:52+03:30
پنج نماینده اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای سخنان رئیس جمهور و سران کشور فرانسه نسبت به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند. ...

الحاق بیش از ۵۰۰ خودروی فوق سنگین تانک بر تاکتیکی به ناوگان تحرک نیروی زمینی ارتش

الحاق بیش از ۵۰۰ خودروی فوق سنگین تانک بر تاکتیکی به ناوگان تحرک نیروی زمینی ارتش
2020-10-28T12:10:51+03:30
در مراسمی که با حضور فرمانده کل ارتش برگزار شد بیش از ۵۰۰ خودروی فوق سنگین تانک بر تاکتیکی بازتولید شده به ناوگان تحرک نیروی زمینی ارتش ملحق شد. ...

امیر حیدری: نزاجا برای بازسازی ادوات مورد نیاز، تمام قابلیت‌های خود را پای‌کار آورده است

امیر حیدری: نزاجا برای بازسازی ادوات مورد نیاز، تمام قابلیت‌های خود را پای‌کار آورده است
2020-10-28T12:10:51+03:30
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به بازسازی بخش هایی از ناوگان تحرک و ترابری این نیرو خاطرنشان کرد: نیروی‌زمینی ارتش برای بازسازی ادوات مورد نیاز تمام قابلی...

رسانه های صهیونیستی: هدف از عادی‌سازی روابط با عرب‌ها ایجاد ائتلاف ضدایرانی است

رسانه های صهیونیستی: هدف از عادی‌سازی روابط با عرب‌ها ایجاد ائتلاف ضدایرانی است
2020-10-28T12:10:50+03:30
رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که هدف این رژیم از عادی سازی روابط با کشورهای عربی مقابله با ایران است.

سرلشکر موسوی: نیروی زمینی قادر است همه مأموریت‌ها را صددرصد موفق انجام دهد

سرلشکر موسوی: نیروی زمینی قادر است همه مأموریت‌ها را صددرصد موفق انجام دهد
2020-10-28T12:10:50+03:30
فرمانده کل ارتش با اشاره به توان نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش امروز قادر است با قدرت در همه رده‌ها، همه مأموریت‌های خود را صددرصد با موفقیت ب...

امیری: مجلس لوایح تقدیمی دولت را بررسی کند

امیری: مجلس لوایح تقدیمی دولت را بررسی کند
2020-10-28T12:10:49+03:30
معاون پارلمانی رییس جمهور از مجلس شورای اسلامی خواست که به لوایح تقدیمی دولت رسیدگی کند.

رقم بزرگی از کاربران تلگرام قبل از فیلترینگ کسر شده است/ وزیر پاسخگو باشد

رقم بزرگی از کاربران تلگرام قبل از فیلترینگ کسر شده است/ وزیر پاسخگو باشد
2020-10-28T12:10:48+03:30
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: از زمان استقرار CDN های تلگرام در کشور، می بایست ترافیک استفاده از این پیام رسان با نرخ داخلی برای کاربرا...

اظهارات توهین‌آمیز مکرون، خشونت فرهنگی و سیاسی را ترویج می‌کند

اظهارات توهین‌آمیز مکرون، خشونت فرهنگی و سیاسی را ترویج می‌کند
2020-10-28T11:54:17+03:30
نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند: اظهارات توهین‌آمیز رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر دین اسلام، خشونت زبانی منتهی به خشونت فرهنگی...

شکست در خان‌طومان، آمریکا را به پیشنهاد آتش‌بس کشاند

شکست در خان‌طومان، آمریکا را به پیشنهاد آتش‌بس کشاند
2020-10-28T11:54:15+03:30
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: خان‌طومان با عملیات غیورمردان مقاومت از جبهه النصره بازپس گرفته شد و آمریکا را به پیشنهاد مذاکره و آتش‌بس با طرف‌های درگیر ک...

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه

 بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه
2020-10-28T12:00:56+03:30
عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه را قرائت کرد.