میرنیوز

روحانی: آمریکایی‌ها کودکانه خیال می‌کردند ۲۲ بهمن می‌توانند وارد کشور شوند/ اعتراف‌می‌کنم قیمت مواد‌غذایی در بازار غیرمنصفانه‌ است

 روحانی: آمریکایی‌ها کودکانه خیال می‌کردند ۲۲ بهمن می‌توانند وارد کشور شوند/ اعتراف‌می‌کنم قیمت مواد‌غذایی در بازار غیرمنصفانه‌ است 2020-09-16T12:18:59+04:30

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت اظهار داشت: آمریکایی‌ها دنبال این بودند که ما را به فروپاشی اقتصادی بکشانند و فکرشان این بود که در خرداد و تیر به این فروپاشی می‌رسیم. آنها  به‌دنبال این بودند که ما را به‌سمت فروپاشی اجتماعی هم ببرند و در پایان فصل پاییز کشور را با فروپاشی امنیتی مواجه کنند تا به‌تعبیر خودشان در 22 بهمن وارد کشور شوند، چنین فکر خام کودکانه در فکر کاخ سفید بود. اما ملت ما در تمامی این مدت اجازه ندادند آنها به فکرهای شومشان برسند.

وی افزود:‌ از یک ماه پیش آمریکایی‌ها یک قطعنامه جدیدی طراحی کردند تا تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود اما شکست خوردند و آمدند شکست بعدی را تجربه کردند و گفتند از مکانیسم ماشه استفاده کنند اما همه دنیا می‌داند این مکانیسم برای آنهایی است که در برجام است، کسی که برجام را خائنانه دانسته و بدترین توافق آمریکا دانسته است و همه فحش‌ها را نثار برجام کردند.

 

 به گزارش تسنیم، روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: من اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران در زمنیه تامین مواد غذایی از لحاظ اصل مواد وجود دارد و ولی قیمت، قیمت ناعادلانه و غلط است. ما باید پایش کنیم و باید تعزیرات حکومتی ما با تمام توان در بازار باشد و باید قوه قضاییه بیاید و اعلام هم کرده که آماده‌ام تا کمک کنیم. همه باید یاری کنیم.

روحانی اضافه کرد:  من وزیر معرفی می‌کنم و حق مجلس است، نمی‌توانم ایراد حقوقی بیاروم. وزیر من رای نمی‌اورد و این را قبول دارم و حق مجلس است، اما شرایط ما خاص است و در شرایط جنگ هستیم و برخی می‌گویند ما در شرایط تحریم هستیم و این نادرست است و در شرایط تحریم نیستیم و در دولت قبلی هم مدتی در تحریم بودیم و ما الان در جنگ ظالمانه هستیم و ما در برابر تروریسم اقتصادی هستیم. می‌بینید قدم به قدم کشتی‌ها و صادرات و واردات ما را دنبال می‌کنند . متاسفانه برخی کشورهای منطقه که مردم‌شان مسلمان و متدین و طرفدار اسلام‌اند ولی حاکمانشان نه دین را می‌فهمند و نه دِین را.

رئیس‌جمهور با اشاره به توافق برخی کشورهای عربی با رژیم اسرائیل اظهار داشت: اینها ادعای عریبیت می‌کنند اما چه شد؟ در فلسطین هر روز جنایت می‌شود و چطور دست به سمت اسرایل دراز کردید و می‌خواهید پایگاه به اسرایل بدهید و عواقب این کار بر عهده شماست. ما باید در این شرایط همه توان خود را بکار بگیریم. وزرا و تعزیرات و قوه قضاییه در تلاش هستند ولی باید تلاش را مضاعف کنیم و نگذاریم مردم در فشار قرار بگیرند.

روحانی در این جلسه گفت: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان اسلام هستیم، به روح پاک همه آن شهیدان درود می‌فرستیم و در برابر خانواده‌های معزز آن‌ها سر تعظیم فرود می‌آوریم و برای جانبازان شفای عاجل و برای آزادگان سربلندی طلب می‌کنیم.

وی افزود: ملت ما روزهای سختی را در سال 59 پیش روی خود و توطئه عظیم بین المللی، البته به‌ظاهر توسط یک ارتش همسایه اما در باطن همه قدرت‌های شرق و غرب در برابر ملت ایران توطئه کردند  و مردم ما توانستند در برابر مدرن‌ترین سلاح‌های آن‌ها به پیروزی برسند. در حالی که ما در 8 سال دفاع مقدس حتی یک سلاح معمولیِ متوسط را نتوانستیم از کشوری خریداری کنیم. برخی اقلام مهمات را از برخی خریداری می‌کردیم و بعد در داخل خودکفا شدیم. اما کسی سلاح و یا تجهیزاتی به ما نداد و آمریکا و ارپا و شورویِ آن زمان و شرق و غرب و تقریبا دنیای عربِ آن‌روز پشت ظالم رفتند و ملت ما با مقاومت و صبوری در این تجاوز، دلاورانه ایستاد و مقاومت کرد و به پیروزی دست یافت.

رئیس‌جمهور با بیان کرد: امروز هم باید به همان حبل متین، ریسمان الهی و مسیر صبر، مقاومت و ایستادگی تمسک بجوییم، همان‌طور که مردم ما در طول این سه سال از 97 تا 99 در سخت‌ترین شرایط تحریم مقاومت کردند.

وی گفت: مهم است که ملت ما در تمام این مراحل نگذاشت از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و امنیتی به هدف‌شان برسند؛ البته مردم ما را در سختی و فشار اقتصادی قرار دادند.

روحانی درباره تلاش آمریکایی‌ها برای مکانیزم ماشه تصریح کرد: این پروسه پایان شهریور تمام می‌شود و خوشبختانه آمریکا نتوانست این پروسه را حتی آغاز کند و این از پیروزی‌های تاریخی ایران است و آمریکا می‌خواهد علیه ملت ایران توطئه‌ای کند ولی از نمی‌تواند حتی آن را آغاز کرده و یک قدم بردارد. تمامی اعضای شورای امنیت سازمان ملل و سه کشور اروپا مخالف آن بوده و چین و روسیه با زبان واضح مخالفت کردند و بقیه هم مخالفت کردند. آمریکا تنها ماند و این آمریکای تنهای رسوا در این ماجرا دنبال این است که روز شنبه و یکشنبه برای خودش شادمانی درست کند و بگوید موفق شدم، چطور موفق شدند؟ حتی نتوانستند یک قدم بردارند و یک کشور هم در دنیا موافق آن‌ها نیست؛ البته چند کشور به آمریکا چسبیدند و یکی رژیم اسرائیل و یکی-دو کشور این منطقه هستند و کسی با آن‌ها نیست.

وی تصریح کرد: حواس ملت ما جمع باشد، روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکاست. کانال‌های ضدایرانی برای خود خبر جعل نکنند که آمریکا ادعایی کرده و یک‌ماه صبر کرده و می‌تواند از این استفاده کند؛ مکانیزمی شروع نشده تا به نتیجه‌ای برسد. من این موفقیت را همان‌طور که ایستادگی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس را به ملت تبریک می‌گویم، پیشاپیش پیروزی شنبه و یکشنبه هفته آینده را به ملت ایران تبریک می‌گویم که آمریکا دچار شکست مفتضحانه‌ای شد.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: آقایی که رئیس‌جمهور آمریکاست دو روز پیش می‌گفت رشد اقتصادی ایران در این چندماه اخیر -25 است. ممکن است این عدد با رشد خودشان شباهت داشته باشد و غربی‌ها رشدهای 10-  و 25- درصدی دارند و در کرونا فشار فوق العاده‌ای به کشورهای غربی وارد شد و یکی از این کشورها در روزهای اخیر اعلام کرده رشد اقتصادی‌اش -9 است. رشد اقتصادی ما در سه ماه طبق اعلام بانک مرکزی از 1- هم پایین‌تر است و رشد اقتصادی بدون نفت ما 0.6- است.

روحانی گفت: رشد اقتصادی ما سال گذشته هم مثبت بوده و امیدواری تا پایان سال اگر همین حرکت را ادامه دهیم، به مثبت برسیم. آقای آمریکا؛ ما 25- نیستیم و شما 25- هستید و این رقم، رقمِ دوستان شماست و رشد ما در سه ماه اول 0.6- است. او خودش را رئیس‌جمهور می‌داند و حرف‌هایی را کنار هم می‌چیند؛ لااقل درباره رشد اقتصادی ایران راست بگویید، درباره بقیه‌اش که دروغ می‌گویید و درباره ماشه هم بگویید که شکست خورده‌اید.

وی خاطر نشان کرد: حرکت ما در دو زمینه خوب است؛ یکی بحث تولید و همان‌طور که رهبری معظم امسال را سال جهش تولید گفتند، حرکت خوبی در جهش تولید داریم و در زیرساخت، آب، برق، گاز، نفت، پتروشیمی و فولاد حرکت خوبی داریم. هر هفته افتتاح‌ها را داریم و فردا افتتاح‌های بزرگی در بخش خدمات عمومی و بهداشت و درمان و افتتاح بیمارستان‌ها را در کشور داریم.

رئیس‌جمهور افزود: در زمینه صادرات در ماه‌های اول دچار مشکل شدیم و در اسفند، فروردین و اردیبهشت تا خردادماه دچار مشکل بودیم و بحمدالله بعد از خردادماه شرایط ما گشایش یافت و امروز وضع صادرات غیرنفتی ما خوب است. هم‌چنین شرایط تولیدی ما در تیر و مرداد شرایط بسیار خوبی خصوصا در صنعت و کشاورزی است. کارگران، مهندسین و کشاورزان و وزارتخانه‌های مربوطه تلاش خود را انجام می‌دهند که بهتر هم بشود.

روحانی با بیان اینکه وزیر نیرو آمار خوشحال‌کننده‌ای داد که تا امروز برای 8 میلیون نفرِ روستایی آب سالم پایدار را تأمین کردیم، اظهار داشت: در کل تاریخ ما از قبل انقلاب تا بعد از انقلاب آب سالم پایدار کمتر از 1 میلیون نفر برای روستا بوده و امروز کاری 8 برابر تاریخ انجام شده است. حرکت ما در سدسازی، مسکن، راه، راه‌آهن، بهادشت و درمان، فضای مجازی و در ارتباطات الکترونیکی خوب و رو به جلو بوده است. دولت ایتترنت را برای دانش آموزان مجانی کرد و بسته‌های مجانی اینترنت برای 700 هزار معلم فعال شده و برای دانشجویان نیز چنین اقدامی انجام خواهیم داد.

وی گفت: در واردات اشکالاتی داریم که باید رفع شود و نباید بگذاریم تاجری یک جنس را وارد کند و دنبال بهانه‌جویی باشد که کالا را در گمرک نگه دارد تا قیمت بازار را بالا ببرد و بعد ترخیص کند؛ گمرک و وزارت اقتصاد نباید اجازه بدهد. متأسفانه در توزیع مشکل داریم؛ توزیع کالا در شرایط تحریم گاهی اوقات معادل تأمین کالاست. کالا را تامین، یا تولید و یا وارد می‌کنید و به اندازه مصرف است ولی قیمت بالا می‌رود؛ معلوم است که در سیستم توزیع مشکل داریم. از اول دولت دوازدهم اصرار کردم که در شرایط تحریم نیاز به وزیر بازرگانی داریم که دنبال توزیع باشد که نشد و مردم و کشور ضرر کردند و اگر می‌شد وضع بازار ما بهتر می‌بود.

رئیس‌جمهور بیان کرد: امروز هم در دولت عرض کردم که معاون اول بیشترین وقت خود را برای هماهنگی‌های لازم برای توزیع بگذارد که مردم دچار گرفتاری هستند. جنس تولید می‌شود و اضافی بر نیاز هم داریم ولی هم‌زمان گران می‌شود و البته ناجوانمردی‌هایی هم هست که کاری به آن‌ها ندارم و برخی سودجو هستند.

روحانی تصریح کرد: ما سال‌هاست که می‌گوییم دلال، رانت، دادگاه، دادگاه علنی و دادگاه مخفی؛ چرا حل نمی‌شود؟ چون دنبال راه احل اساسی نرفتیم و حل اساسی این است که پایش مستمر انجام بگیرد. باید دولت الکترونیک در این زمینه قدرتمند شود و پایش مستمر از وقتی که کالا تولید تا وقتی که مصرف می‌شود، انجام بگیرد. گندم از وقتی که کاشت و تا زمانی که وارد نانوایی می‌شود، باید پایش شود و باید بدانیم که چقدر گندم تولید شده و در کدام سیلو است و به کدام نانوایی رفت. باید اشکالات این مسیر را بفهمیم. در زمینه تولید نیز باید بدانیم کالا از زمان تولید تا زمان مصرف چه مسیری را طی می‌کند.

روحانی با اشاره به اقدامات اخیر دولت بیان کرد: نسبت به نیازمندی‌ها و بدهکاری‌هایی که در بنیاد شهید داشتیم در چندماه، هفت هزار و 121 میلیارد تومان به خانواده‌ها به عنوان پاداش بازنشستگی، معوقات حقوق جانبازان، مطالبات درمان، مطالبات دانشگاه پرداخت کردیم. روز گذشته به من اطلاع دادند برای پاسخ به مطالبات پرستاران حدود 3 هزار میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است. این‌گونه نیست که مردم فکر کنند ما دست‌روی‌دست گذاشته‌ایم و بگویند قیمت‌ها بالا رفته چرا کسی به فکر ما نیست ما در حد توان نسبت به حقوق کارگران، کارمندان مستمری‌بگیران در همه زمینه‌ها تلاش می‌کنیم.

وی اضافه کرد: نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و شاغلان گام خوب و مهمی در تأمین اجتماعی برداشته شده و دولت 32 هزار میلیارد تومان سهام را واگذار کرد تا این‌کار انجام بگیرد. امروز نیز در جلسه دولت درباره کارهایی که باید برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری انجام شود، بحث خواهد شد. تلاش می‌شود تا بتوانیم حرکت خوبی برای رفاه مردم داشته باشیم.

رئیس‌جمهور درباره گندم نیز اظهار داشت: همیشه در مسئله گندم تلاش ما این بوده که پول گندم‌کاران و مطالبات آنها را به‌موقع پرداخت کنیم تا مشوق آنها برای سال آینده باشد  بدانند که اگر گندم کاشتند به‌موقع خریداری می‌شود و به موقع قیمت داده می‌شود و طلب آنها به موقع پرداخت می‌شود. دولت در هفته گذشته هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم تخصیص داده و الان در شهریورماه، بدهکاری دولت به گندم‌کاران 4 درصد است؛ در صورتی‌که در گذشته در شهریورماه بدهکاری دولت به گندم‌کاران حدود 40 الی 50 درصد بود و این بدهی را به‌تدریج پرداخت می‌کردیم.

روحانی هم‌چنین گفت: در ماه‌های اخیر نسبت به آن‌هایی که حقوق ثابت دارند تا بتوانند شرایط بهتری داشته باشند، تلاش‌های خوبی انجام شده و از سازمان برنامه و بودجه و بخش‌های اقتصادی دولت تشکر می‌کنم. نسبت به 85 درصد کارمندان حدود 50 درصد افزایش حقوق داشته‌ایم.

رئیس‌جمهور در پایان خاطر نشان کرد: نگذاریم لبخند در چهره آمریکایی‌ها برای سختی ملت ایران پدیدار شود و بگذاریم آنها همیشه از اینکه ملت و دولت ما پیروز است، عصبانی باشند و ان‌شاالله این پیروزی تا پیروزیِ مطلق ملت ایران در همه صحنه‌ها ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

اصلاحات در حصر چالش های درونی

اصلاحات در حصر چالش های درونی
2020-09-28T01:48:57+03:30
اصلاح طلبان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ با چندین چالش داخلی مواجه شده اند که اگر موفق به حل این چالش ها نشوند، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را همانند ...

علاوه بر رصد آسمان کشور، آسمان منطقه را نیز رصد می‌کنیم

علاوه بر رصد آسمان کشور، آسمان منطقه را نیز رصد می‌کنیم
2020-09-27T23:45:43+03:30
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: امروز ما علاوه بر رصد آسمان کشور خودمان، آسمان منطقه را نیز رصد می‌کنیم.

سرپرست های خانوار برای خریدن کالای اساسی نباید شرمنده فرزندان شوند

سرپرست های خانوار برای خریدن کالای اساسی نباید شرمنده فرزندان شوند
2020-09-27T22:25:42+03:30
رئیس مجلس گفت: وظیفه ما این است که نگذاریم پدران و مادران سرپرست خانوار برای خریدن چند قلم کالای اساسی شرمنده فرزندان خود شوند.

ظریف آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری و آتش بس دعوت کرد

ظریف آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری و آتش بس دعوت کرد
2020-09-27T21:59:02+03:30
وزیر خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی جداگانه با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی دوطرف را به خویشتنداری، آتش بس و پایان فوری خصومت‌ها و همچنین آغاز مذاکره دعوت کرد.

خطیب زاده با ملت و دولت اوکراین ابراز همدردی کرد

خطیب زاده با ملت و دولت اوکراین ابراز همدردی کرد
2020-09-27T19:59:06+03:30
سخنگوی وزارت خارجه در پی سانحه سقوط هواپیمای نظامی اوکراین، که منجر به جان باختن تعدادی از اتباع این کشور شد با دولت و ملت اوکراین و همچنین خانواده درگذشتگان...

لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد/ مسائل اقتصادی کشور در جلسه هیأت دولت بررسی شد

لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد/ مسائل اقتصادی کشور در جلسه هیأت دولت بررسی شد
2020-09-27T19:59:05+03:30
در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، مسائل اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ایران به دقت خشونت نگران کننده در ناگورنو-قره‌باغ را زیر نظر دارد

ایران به دقت خشونت نگران کننده در ناگورنو-قره‌باغ را زیر نظر دارد
2020-09-27T19:45:44+03:30
وزیر خارجه کشورمان طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: ایران به دقت خشونت نگران کننده در ناگورنو-قره‌باغ را زیر نظر دارد.

واکنش یک اقتصاددان به اظهارات روحانی: از ۷ سال پیش هم طرح اقتصادی نداشتید

 واکنش یک اقتصاددان به اظهارات روحانی: از ۷ سال پیش هم طرح اقتصادی نداشتید
2020-09-27T19:52:14+03:30
یک تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: ما از همان ابتدای شروع کار دولت یعنی هفت سال پیش طی بیانیه‌های متعددی که با جمعی از اقتصاددانان نوشتیم این نکته را مطرح کردیم ...

امیری:‌ ستاد کرونا درباره حضور روحانی در مجلس تصمیم می‌گیرد/ پیشنهادی برای سخنرانی ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور ندادیم

 امیری:‌ ستاد کرونا درباره حضور روحانی در مجلس تصمیم می‌گیرد/ پیشنهادی برای سخنرانی ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور ندادیم
2020-09-27T19:52:14+03:30
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه پیشنهادی برای برگزاری ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور در مجلس نداشتیم، گفت: تاکنون ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره حضور و ی...

چرخش جدید در اظهارات روحانی/به کدام حرفتان اعتماد کنیم؟

 چرخش جدید در اظهارات روحانی/به کدام حرفتان اعتماد کنیم؟
2020-09-27T19:52:14+03:30
رئیس‌جمهور در حالی روز گذشته اعلام کرد که همه مشکلات اخیر بر گردن کاخ سفید و واشینگتن دی‌سی است که پیشتر در سال ۹۲ اعلام کرده بود که همه ضعف‌ها و همه ناکارآ...

امیری:‌ ستاد کرونا درباره حضور روحانی در مجلس تصمیم می‌گیرد/ پیشنهادی برای سخنرانی ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور نداشتیم

 امیری:‌ ستاد کرونا درباره حضور روحانی در مجلس تصمیم می‌گیرد/ پیشنهادی برای سخنرانی ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور نداشتیم
2020-09-27T19:38:55+03:30
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه پیشنهادی برای برگزاری ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور در مجلس نداشتیم، گفت: تاکنون ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره حضور و ی...

گفتگو| خوش‌چهره: سخنان روحانی درباره ریشه مشکلات کشور ناصحیح، ناپخته و فرافکنی است

 گفتگو| خوش‌چهره: سخنان روحانی درباره ریشه مشکلات کشور ناصحیح، ناپخته و فرافکنی است
2020-09-27T19:38:55+03:30
خوش‌چهره، استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت اظهارات آقای روحانی مبنی بر اینکه عامل همه مشکلات آمریکاست و باید واشنگتن دی‌سی را نفرین کرد، فرافکنی از پذیرش مسئو...

بررسی صلاحیت رزم حسینی در شورای مرکزی فراکسیون توسعه پایدار و تأمین مالی

بررسی صلاحیت رزم حسینی در شورای مرکزی فراکسیون توسعه پایدار و تأمین مالی
2020-09-27T18:52:24+03:30
شورای مرکزی فراکسیون توسعه پایدار و تأمین مالی مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز یکشنبه تشکیل جلسه داد.

وزیر پیشنهادی صمت به سوالات کمیسیون جهش و رونق تولید پاسخ داد

وزیر پیشنهادی صمت به سوالات کمیسیون جهش و رونق تولید پاسخ داد
2020-09-27T18:52:23+03:30
وزیر پیشنهادی صمت در کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی شرکت کرد و به سوالات نمایندگان پاسخ گفت.

تهدیدات دشمنان را خنثی می کنیم/ جنگ به ما آموخت که باید روی پای خودمان بایستیم

تهدیدات دشمنان را خنثی می کنیم/ جنگ به ما آموخت که باید روی پای خودمان بایستیم
2020-09-27T18:12:24+03:30
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش گفت: جنگ دانشگاه بود و به ما آموخت که باید روی پای خودمان بایستیم.

قانون انتخابات نباید تحت تأثیر حواشی قرار گیرد

قانون انتخابات نباید تحت تأثیر حواشی قرار گیرد
2020-09-27T17:59:02+03:30
یک پژوهشگر نظام‌های انتخاباتی با بیان اینکه تردیدی نیست که کاندیداهای ریاست جمهوری باید شرایطی را داشته باشند، گفت: قانون انتخابات نباید تحت تأثیر حواشی قرار...

اظهار امیدواری روحانی برای رای اعتماد مجلس به رزم‌حسینی

 اظهار امیدواری روحانی برای رای اعتماد مجلس به رزم‌حسینی
2020-09-27T18:05:34+03:30
رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که با رای اعتماد مجلس به رزم‌حسینی، کارنامه خوبی برای مجلس و دولت در خدمت به مردم، جهش تولید و پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی رق...

رونمایی از اولین راکت‌ هوا به سطح هدایت پذیر ساخت ایران/ ۳ سلاح دیگر به سوخوهای سپاه افزوده شد

 رونمایی از اولین راکت‌ هوا به سطح هدایت پذیر ساخت ایران/ ۳ سلاح دیگر به سوخوهای سپاه افزوده شد
2020-09-27T18:05:34+03:30
اولین راکت‌های هدایت شونده هوا به سطح ساخت ایران در کنار جنگنده سوخو۲۲ نیروی هوافضای سپاه به نمایش گذاشته شد.

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:وزارت صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم جبهه مبارزه اقتصادی است

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:وزارت صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم جبهه مبارزه اقتصادی است
2020-09-27T17:48:58+03:30
رئیس جمهور با بیان اینکه رونق تولید از جمله در بخش صنعت، معدن و تجارت، چه در بخش صادرات و چه در بخش واردات، هدف مستقیم جنگ اقتصادی آمریکا با مردم ایران در سا...

وزارت صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم جبهه مبارزه اقتصادی است

وزارت صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم جبهه مبارزه اقتصادی است
2020-09-27T17:45:42+03:30
رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم جبهه مبارزه اقتصادی است و در شرایط جنگ اقتصادی حضور وزیر توانا و برخوردار از حمایت دولت...

شورای نگهبان تاکنون بیشترین دفاع را از حقوق شهروندی کرده است

شورای نگهبان تاکنون بیشترین دفاع را از حقوق شهروندی کرده است
2020-09-27T17:45:41+03:30
پژوهشگر مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: شورای نگهبان تاکنون بیشترین دفاع را از حقوق شهروندی کرده است چرا که می‌گویند افراد باید خود را در معرض انتخاب شدن قرار دهند.

قانون انتخابات نباید تحت تأثیر حواشی باشد/ کاندیداهای ریاست جمهوری باید شرایطی داشته باشند

قانون انتخابات نباید تحت تأثیر حواشی باشد/ کاندیداهای ریاست جمهوری باید شرایطی داشته باشند
2020-09-27T16:52:23+03:30
یک پژوهشگر نظام‌های انتخاباتی با بیان اینکه تردیدی نیست که کاندیداهای ریاست جمهوری باید شرایطی را داشته باشند، گفت: قانون انتخابات نباید تحت تأثیر حواشی قرار...

دستور رئیس جمهور برای توجه ویژه به قالی بافان کشور

دستور رئیس جمهور برای توجه ویژه به قالی بافان کشور
2020-09-27T16:39:06+03:30
رئیس جمهور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد به قالی بافان به عنوان یکی از اقشار زحمتکش و هنرمند کشور توجه ویژه شود.

اعلام آمادگی ایران برای کمک به برقراری آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستان

اعلام آمادگی ایران برای کمک به برقراری آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستان
2020-09-27T16:15:37+03:30
سخنگوی وزارت امور خارجه آمادگی ایران برای استفاده از همه ظرفیت های خود به منظور برقراری آتش بس و آغاز گفت‌وگو میان طرفین درگیری در آذربایجان و ارمنستان را اع...

توضیح زاکانی درباره حواشی خودرو نمایندگان/ بهتر بود سند خودروها به نام مجلس بخورد

 توضیح زاکانی درباره حواشی خودرو نمایندگان/ بهتر بود سند خودروها به نام مجلس بخورد
2020-09-27T16:18:54+03:30
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درخصوص حواشی ایجاد شده درباره خودرو نمایندگان گفت: مجلس باید می‌گفت من خودروها را تحویل گرفته و در اختیارتان قرار می‌دهم، اما سند آ...

موزه دفاع مقدس چه روایتی از جنگ دارد؟/ تفاوت روایت جنگ در موزه‌ها با راهیان نور| پرونده «روایت جنگ»

 موزه دفاع مقدس چه روایتی از جنگ دارد؟/ تفاوت روایت جنگ در موزه‌ها با راهیان نور| پرونده «روایت جنگ»
2020-09-27T16:18:54+03:30
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از بزرگترین موزه‌های ایران و موزه جنگ در جهان است که در این گزارش به چگونگی روایت جنگ در آن پرداخته‌ایم.

عدم راه اندازی سامانه جامع تجارت باید بررسی شود

عدم راه اندازی سامانه جامع تجارت باید بررسی شود
2020-09-27T15:59:05+03:30
رئیس دیوان محاسبات با بیان اینکه عملکرد سازمان توسعه و تجارت در ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها مورد نقد است، گفت: عدم راه اندازی سامانه جامع تجارت باید بررسی شود.

ایران خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان شد

ایران خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان شد
2020-09-27T15:59:05+03:30
سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان و آغاز گفتگو بین دو کشور شد.

ارکانی: داشتن مسکن به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است

 ارکانی: داشتن مسکن به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است
2020-09-27T16:05:38+03:30
نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت دلار با نرخ ۳۰۰۰ تومان تحویل دولت کنونی داده شد و امروز نرخ آن به ۳۰ هزار تومان رسیده است داشتن مسکن نیز به آرزوی دست نیافت...

رحمانی‌فضلی: قدردان خدمات شبانه‌روزی آتش‌نشا‌ن‌ها هستم

 رحمانی‌فضلی: قدردان خدمات شبانه‌روزی آتش‌نشا‌ن‌ها هستم
2020-09-27T16:05:38+03:30
وزیر کشور در پیامی به مناسبت روز آتش‌نشان اظهار داشت: قدردان خدمات شبانه‌روزی آتش‌نشان‌ها در مهار سیلاب مهیب سال گذشته و دوران شیوع ویروس کرونا هستم.