میرنیوز

طهرانچی: رفتار داوطلبان کنکور حکایت از عدم مقبولیت رویکرد آموزش عالی دارد/ اعلام نحوه تعیین شهریه دانشگاه آزاد در سال جدید

 طهرانچی: رفتار داوطلبان کنکور حکایت از عدم مقبولیت رویکرد آموزش عالی دارد/ اعلام نحوه تعیین شهریه دانشگاه آزاد در سال جدید 2020-09-15T17:18:59+04:30

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، نشست خبری محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد.

وی در ابتدای این نشست ضمن محکوم کردن جسارت به پیامبر اسلام(ص) از سوی یک نشریه فرانسوی، اظهار داشت: این مسائل نشان داد که غرب تاب و تحمل مواجهه با اسلام ناب محمدی(ص) را ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشگاه آزاد این افتخار را دارد که در گام دوم انقلاب اسلامی با رویکرد جدید بتواند مسیری مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری را طی کند، گفت: اسلام در حوزه پیشرفت علمی در جایگاه بسیار رفیعی قرار دارد و یکی از مسائل مبارزه غرب با اسلام در این زمینه است.

طهرانچی تصریح کرد: دانشگاه آزاد، دانشگاهی از مردم و برای مردم است. امروز دانشگاه آزاد به‌عنوان 40 درصد از آموزش عالی در تمام حوزه‌های تخصصی علم به فعالیت اشتغال دارد و بیش از 40 درصد از اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد مشغول به تدریس هستند.

وی اضافه کرد: رفتار داوطلبان کنکور در 5 سال اخیر حکایت از عدم مقبولیت آموزش عالی در مقابل خواسته مردم بوده است. تراکم بیش از حد در حوزه رشته‌های پزشکی و عدم وجود داوطلب در حوزه علوم انسانی، علوم پایه، مهندسی و کشاورزی نشان می‌دهد که مردم رفتار آموزش عالی را نمی‌پسندند و خواستار تغییر این رویکرد هستند.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: علاوه بر رویکرد فرهنگی، توجه به آینده و اشتغال جوانان نیز در برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در کانون توجه ما است.

طهرانچی گفت: این رویکرد ابتدا باید به آینده شغلی رهنمون شود به همین دلیل دانشگاه باید به‌عنوان گسترش‌دهنده فضای انقلابی در کشور عمل کند؛ همچنین دانشگاه آزاد، دانشگاهی سرآمد و پاسخگو باشد.

** تغییر دانشگاه آزاد از دانشگاهی زنجیره‌ای به دانشگاهی شبکه‌ای

طهرانچی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگترین دانشگاه زنجیره‌ای جهان به‌دنبال این است که به بزرگترین دانشگاه شبکه‌ای دنیا تبدیل شود و سازمان پژوهشی حل مسئله باشد، اضافه کرد: دانشگاه خود باید بتواند اقتصاد پویایی داشته باشد تا کسانی که تربیت می‌کند، عالم و متخصص باشند. برای طی کردن این مسیر نیازمند اجرای برنامه‌هایی بودیم که در حال اجرای آن هستیم.

وی با اشاره به فعالیت سامانه پژوهشیار گفت: در این سامانه حدود 20 عنوان چالش ملی در قالب 100 هزار پژوهش دانشگاهی بارگذاری شده است. حدود 10 هزار دانشجوی دکتری و 10 هزار دانشجوی تخصص پزشکی در یک سامانه در حال انجام تحقیقات خود به‌صورت شبکه‌ای هستند.

طهرانچی در همین زمینه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در دوران کرونا 280 هزار کلاس برخط و آن‌لاین در هفته برگزار کرد و توانست رکورد بی‌نظیر پوشش 700هزار دانشجو را داشته باشد. این اتفاق بزرگ، بخشی از تکامل یافتن این دانشگاه شبکه‌ای است.

** دانشجویان بدون نگرانی از سامانه آموزشیار استفاده کنند

وی به فعالیت سامانه آموزشیار نیز اشاره کرد و افزود: سامانه آموزشیار نیز یکی از سامانه‌های خوب دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر دانشگاه شبکه‌ای است. همه سامانه‌ها با مجوزهای وزارتخانه‌های علوم و بهداشت فعال شده است. دانشجویان نگران نباشند و به‌راحتی می‌توانند انتخاب واحد کنند و از سامانه استفاده کنند.

 

طهرانچی در ادامه گفت: اوضاع اقتصادی کشور به‌سبب کرونا تحت تأثیر قرار گرفته است و زندگی مردم به‌خاطر مسائل اقتصادی و تورم افسارگسیخته دچار خدشه شده است. آموزش در سبد خانواده‌ها اولویت چهارم است. آموزش پس از خوراک و پوشاک و مسکن مهم است. نظام آموزش دولتی فقط 15 درصد آموزش عالی را پوشش می‌دهد و مابقی 85 درصد توسط مردم اداره می‌شود.

وی با اشاره به تجدیدنظر صورت‌گرفته در نظام سنتی تعیین شهریه‌ها گفت: بر این اساس میزان شهریه‌ها بر اساس رشته‌ها و واحد محل تحصیل متفاوت خواهد بود. در کل دوره‌ها سرجمع شهریه ثابت را کاهش دادیم و برای ایجاد توازن، شهریه رشته‌های پرطرفدار کمی بر اساس سقف تعیین‌شده افزایش پیدا کرده است. در کل شهریه ثابت دانشجویان جدید الورود از ماکزیمم شهریه ثابت سال گذشته بیشتر افزایش نخواهد داشت.

** تغییرات شهریه‌ای دانشگاه آزاد در سال جدید

طهرانچی با یادآوری اینکه شهریه متغیر براساس نوع درس متفاوت است، تأکید کرد: در حوزه شهریه‌های متغیر در سرجمع افزایش کمتر از 15درصدی را شاهد خواهیم بود.

طهرانچی با اشاره به جزییات بیشتری در این خصوص گفت: به‌طور مثال در ترم گذشته متوسط شهریه ثابت رشته علوم انسانی 555 هزار تومان، متوسط شهریه در علوم پایه 980 هزار تومان، رشته فنی و مهندسی بین یک‌میلیون و 200 هزار تومان تا یک‌میلیون و 400 هزار تومان، رشته‌های علوم پزشکی کارشناسی یک‌میلیون و 800 تا 2میلیون و 300 هزار تومان در نظر گرفته شده بود.

وی اضافه کرد: در ترم جدید برای ورودی‌های سال 99، شهریه ثابت رشته‌های کاردانی بین 400 تا یک‌میلیون و 200 هزار تومان نسبت به واحد محل تحصیل متفاوت است. در مقطع کارشناسی شهریه ثابت بین 600 تا یک‌میلیون و 500 هزار تومان، کارشناسی ناپیوسته 600 تا یک‌میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: به‌دلیل شرایط کرونا دانشجویان این ترم با پرداخت صرفاً شهریه ثابت می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند و باقی‌مانده شهریه را اقساطی تا پایان ترم پرداخت کنند.

** اجرای طرح 4+12 در دانشگاه

وی به نحوه برگزاری کلاس‌های این دانشگاه اشاره کرد و افزود: طرح 4+12 را در آموزش مجازی سال تحصیلی جدید اجرا می‌کنیم. این طرح به‌گونه‌ای است که 12 جلسه مجازی و چهار جلسه حضوری خواهیم داشت. استاد در جلسات حضوری کیفیت آموزش را پیگیری می‌کند و در واقع مرور مطالب و جلسات گفت‌وگو است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نظام یکپارچه آموزشیار به‌خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده است. بیش از 3 هزار و 800 آزمون را در ترم گذشته مدیریت کردیم و به‌نحو احسن کنترل شد. کیفیت و کارآمدی دو شعار اصلی ما در نظام آموزش عالی است.

طهرانچی درباره رشته‌های جدید این دانشگاه در سال جدید تصریح کرد: ما رویکرد بین‌رشته‌ای داریم و دانشکده‌های موضوعی مانند حکمرانی، دریا و... با هدف مشخص گرد‌هم می‌آیند. پس از تشکیل دانشکده‌های بین‌رشته‌ای تیم‌های بین‌رشته‌ای به وجود می‌آیند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه ارائه دروس عملی گفت: برای کارورزی و دروس عملی بخشنامه‌ای را در اردیبشت‌ماه 99 ابلاغ کردیم تا دانشجویان در مکان زندگی در واحد دانشگاهی دروس عملی را بگذرانند. دروس عملی به‌صورت گروه‌های کوچک 5 تا 7 نفره در محل زندگی فرد به‌صورت فشرده 12 جلسه در 3 روز برگزار می‌بود و این روش خاص دانشگاه آزاد است که با توجه به پهنه سرزمینی این امکان فراهم شده است.

وی در همین زمینه گفت: کنکور در موعد مقرر برگزار نشد و 400 هزار دانشجوی جدید در اول آبان به ما می‌پیوندند. دانشگاه آزاد باید ظرفیت 700 هزار دانشجوی فعلی را نیز داشته باشد و ترم تحصیلی دانشجویان جدید الورود باید با دانشجویان قدیمی به اتمام برسد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره وضعیت جذب دانشجویان مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی امکان خوبی وجود دارد که دانشجویان با ارسال سوابق تحصیلی می‌توانند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند و اگر در کنکور سراسری قبول شدند بدون خسارت به دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند در دانشگاه دولتی ثبت‌نام کنند.

** ثبت‌نام 3هزار نفر در دوره بدون‌آزمون دکتری

طهرانچی گفت: در حوزه بدون آزمون کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش به‌صورت استعداد درخشان داریم و بیش از 11 هزار نفر در دوره کارشناسی ارشد و بیش از 3 هزار نفر در دکتری ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره وضعیت اینترنت رایگان دانشجویان دانشگاه آزاد نیز گفت: با وزیر ارتباطات و معاون وی برای اینترنت رایگان یا کاهش هزینه‌های اینترنت تعامل داریم، پیگیری‌ها ادامه دارد. وزارت ارتباطات هر امکانی را که فراهم کند از آن استفاده می‌کنیم و در اختیار دانشجویان قرار خواهیم داد.

وی درباره وضعیت اساتید حق‌التدریس این دانشگاه نیز یادآور شد: ما 80 هزار استاد و یک‌میلیون دانشجو داریم. برخی از اساتید مدرس و برخی هم عضو هیئت علمی هستند. اساتید حق‌التدریس باید با دانشگاه‌ها ارتباط داشته باشند و به ما کمک می‌کنند، به اساتید حق‌التدریس توجه داریم.

** برنامه دانشگاه آزاد برای ارتباط با صنعت

رئیس دانشگاه آزاد درباره ارتباط این دانشگاه با صنعت و برنامه‌های موجود در این بخش نیز گفت: سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد اسلامی با جامعه، صنعت و مردم در ارتباط است. در نظام 100هزارنفری سازمان پژوهشی، 26 هزار استاد فعال هستند. هیچ دانشگاهی در ایران چنین ظرفیت یکپارچه‌ای ندارد. یکی از نظام موضوعات پژوهشی ما حوزه حمل‌ونقل است که 186 استاد در این حوزه در سامانه پژوهشیار در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: طرح پویش صنعت برای تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت در استان اصفهان عملیاتی شده است و بستر بسیار مناسبی است که دانشجو در رشته‌های مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، رشته‌های فنی و مهندسی به‌انتخاب صنعت انتخاب شوند.

طهرانچی ابراز کرد: در طرح پایش (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای) پایان‌نامه‌های خوبی برای کمک به صنعت وجود دارد. در صنعت سلامت، تجارت، کفش و چرم، پدافند غیرعامل و علوم انسانی کارهای خوبی در حوزه پژوهش انجام شده است.

انتهای پیام/+

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

ظریف: پروژه‌های مشترک ایران و روسیه علی‌رغم فشارهای خارجی، به پیش می‌رود

ظریف: پروژه‌های مشترک  ایران و روسیه علی‌رغم فشارهای خارجی، به پیش می‌رود
2020-09-24T17:02:20+03:30
ظریف در دیدار با همتای روس خود گفت: روابط ایران و روسیه زیر نظر مستقیم روسای‌جمهور دو کشور با جدیت پیگیری می‌شود. 

سرلشکر باقری درگذشت آیت الله ممدوحی را تسلیت گفت

سرلشکر باقری درگذشت آیت الله ممدوحی را تسلیت گفت
2020-09-24T16:45:46+03:30
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درگذشت آیت الله حسن ممدوحی را تسلیت گفت.

ظریف و لاوروف دیدار و گفتگو کردند

ظریف و لاوروف دیدار و گفتگو کردند
2020-09-24T16:32:25+03:30
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور خارجه روسیه با حضور هیئت‌های دو طرف دیدار و گفتگو کردند.

دیدار سفیر کشورمان با نخست‌وزیر تایلند 

دیدار سفیر کشورمان با نخست‌وزیر تایلند 
2020-09-24T16:22:20+03:30
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند با  پرایوت چان او چا، نخست‌وزیر تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

رایزنی ظریف و لاوروف در مسکو

رایزنی ظریف و لاوروف در مسکو
2020-09-24T16:22:19+03:30
گفت‌وگوهای وزیر خارجه کشورمان با همتای روسی خود آغاز شد.

سرلشکر باقری شهادت معاون ایمنی و اقدامات تامینی سپاه را تسلیت گفت

سرلشکر باقری شهادت معاون ایمنی و اقدامات تامینی سپاه را تسلیت گفت
2020-09-24T15:12:26+03:30
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با صدور پیامی، شهادت سردار حمید خدادی معاون ایمنی و اقدامات تأمینی سپاه را تسلیت گفت.

ظریف: تمایلی به مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم/ آماده تبادل زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم

ظریف: تمایلی به مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم/ آماده تبادل زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم
2020-09-24T15:02:20+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که ایران آماده تبادل زندانیان دوتابیعی با آمریکا است.

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران
2020-09-24T14:49:01+03:30
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران پیامی صادر کردند.

شهیدان به نسل‌ها جرأت نهراسیدن از دشمنی خنّاسان را بخشیدند/ جبهه‌ حق به پیروزی‌های بزرگ دست می‌یابد

شهیدان به نسل‌ها جرأت نهراسیدن از دشمنی خنّاسان را بخشیدند/ جبهه‌ حق به پیروزی‌های بزرگ دست می‌یابد
2020-09-24T14:32:25+03:30
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس، تاکید کردند: یاد شهیدان به نسل‌های ما جرأت خواهد بخشید از دشمنی شیاطین خنّاسان عالم نهراسند.

شهیدان به نسل‌ها جرأت بخشیدند تا از دشمنی خنّاسان نهراسند/ جبهه‌ حق به پیروزی‌های بزرگ دست می یابد

شهیدان به نسل‌ها جرأت بخشیدند تا از دشمنی خنّاسان نهراسند/ جبهه‌ حق به پیروزی‌های بزرگ دست می یابد
2020-09-24T14:19:05+03:30
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران، تاکید کردند: یاد شهیدان به نسل‌های ما جرأت خواهد بخشید از دشمنی...

دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای قرائت خانوادگی زیارت اربعین

 دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای قرائت خانوادگی زیارت اربعین
2020-09-24T14:25:40+03:30
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت:امسال در همه منازل، قرائت زیارت اربعین در جمع خانوادگی خواهیم داشت که اخیراً هم در فرمایشات مقام معظم رهبری براین...

دستور جهانگیری برای رسیدگی به مشکلات یک فعال اقتصادی

 دستور جهانگیری برای رسیدگی به مشکلات یک فعال اقتصادی
2020-09-24T14:25:40+03:30
معاون اول رییس جمهوری دستور رسیدگی به مسائل و مشکلات یک فعال اقتصادی را به دستگاه‌های ذیربط صادر کرد.

رضایی: اداره اقتصادی کشور نیازمند انقلاب اداری و تحول عظیم است

 رضایی: اداره اقتصادی کشور نیازمند انقلاب اداری و تحول عظیم است
2020-09-24T14:25:40+03:30
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ضرورت تمرکززادیی در مدیریت اقتصادی و اعطای اختیار به استان‌ها گفت: باید به استان‌ها اختیارات تجاری، صنعتی و...

رادار "سروش" نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد

 رادار "سروش" نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد
2020-09-24T14:25:40+03:30
رادار "سروش" نیروی پدافند هوایی ارتش همزمان با هفته دفاع مقدس رونمایی و به شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور ملحق شد.

ابوترابی: ذات رژیم صهیونیستی غصب کردن است

 ابوترابی: ذات رژیم صهیونیستی غصب کردن است
2020-09-24T14:25:40+03:30
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس گفت: ذات رژیم صهیونیستی غصب کردن است و تا زمانی که این روحیه را دارند کشورهایی که با آنها ارتباط برقرار می کنند روی خوش نخواهن...

رییسی: مردم باید حس عدالت و امنیت را تجربه کنند/ نظارت در سازمان بازرسی برای مچ‌گیری نیست

رییسی: مردم باید حس عدالت و امنیت را تجربه کنند/ نظارت در سازمان بازرسی  برای مچ‌گیری نیست
2020-09-24T13:55:40+03:30
رئیس قوه قضائیه گفت: مردم باید احساس امنیت و عدالت را در تمام شئون زندگی خود تجربه کنند و این بستگی به کار شبانه‌روزی و تلاش جهادی دستگاه قضا دارد. ...

پروژه‌های راداری «سروش» و «میثاق» رونمایی شد

پروژه‌های راداری «سروش» و «میثاق» رونمایی شد
2020-09-24T12:59:03+03:30
همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس، صبح امروز، طی مراسمی با حضور امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از پروژه‌های راداری "...

نباید کادر سلامت کشور تحت فشار قرار گیرند/ تشدید نظارت‌ها و اعمال مجازات برای متخلفان

نباید کادر سلامت کشور تحت فشار قرار گیرند/ تشدید نظارت‌ها و اعمال مجازات برای متخلفان
2020-09-24T12:59:02+03:30
رئیس جمهور گفت: دولت تامین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را به عنوان رزمندگان خط مقدم مقابله با بیماری کرونا، در اولویت قرار داده است و این سیاست همچنان تدا...

دستور رییسی برای بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه نساجی سبلان

دستور رییسی برای بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه نساجی سبلان
2020-09-24T12:22:19+03:30
آیت الله سید ابراهیم رییسی که صبح امروز در هفدمین سفر استانی خود همراه با هیأتی از مسئولان عالی قضایی به استان اردبیل سفر کرده است، به منظور پیگیری برنامه ها...

مردم بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان نقشه راه مطالعه کنند

مردم بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان نقشه راه مطالعه کنند
2020-09-24T12:19:07+03:30
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه ملت ایران و همه نظام منتظر حرکت نسل جوان برای فتح میدان های تازه هستند و بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان منشور مبارزه و...

پیام تسلیت فرمانده کل سپاه در پی شهادت سردار خدادی

پیام تسلیت فرمانده کل سپاه در پی شهادت سردار خدادی
2020-09-24T11:55:39+03:30
در پی شهادت معاون ایمنی و اقدامات تامینی سپاه، سرلشکر سلامی پیام تسلیتی صادر کرد.

بررسی رای اعتماد وزیر پیشنهادی صنعت و تحلیف نمایندگان منتخب در دستور کار پارلمان

بررسی رای اعتماد وزیر پیشنهادی صنعت  و تحلیف نمایندگان منتخب در دستور کار پارلمان
2020-09-24T11:55:38+03:30
بررسی رای اعتماد وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دستور کار یکی از جلسات علنی هفته آینده مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

رئیس جمهور ۴۲۲ طرح را در حوزه های ورزش و گردشگری افتتاح کرد

رئیس جمهور ۴۲۲ طرح را در حوزه های ورزش و گردشگری افتتاح کرد
2020-09-24T11:52:25+03:30
رئیس جمهور در بیست و پنجمین هفته افتتاح طرح‌های ملی در سراسر کشور،۴۲۲ طرح در حوزه های ورزش و ‌جوانان و گردشگری را افتتاح کرد.

سرلشکر سلامی شهادت معاون ایمنی سپاه را تبریک و تسلیت گفت

سرلشکر سلامی شهادت معاون ایمنی سپاه را تبریک و تسلیت گفت
2020-09-24T11:39:05+03:30
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پی شهادت معاون ایمنی و اقدامات تامینی سپاه پیام تبریک و تسلیتی صادر کرد.

برای مقابله با کووید -۱۹ باید به چندجانبه‌گرایی روی آوریم/ همه یک‌جانبه گرایی را رد کنیم

برای مقابله با کووید -۱۹ باید به چندجانبه‌گرایی روی آوریم/ همه یک‌جانبه گرایی را رد کنیم
2020-09-24T11:39:04+03:30
وزیر خارجه با اشاره به ضرورت مقابله با کووید -۱۹، گفت: همه ما باید در مقابله با چنین چالش بزرگ جهانی به چندجانبه‌گرایی روی آورده و یک‌جانبه‌گرایی را رد کنیم.

خط حزب‌الله ۲۵۵| بشارت مقاومت

 خط حزب‌الله ۲۵۵| بشارت مقاومت
2020-09-24T11:45:37+03:30
شماره‌ی دویست‌وپنجاه‌و‌پنجم هفته‌نامه‌ی خط حزب‌الله با عنوان «بشارت مقاومت» منتشر شد.

هفته آینده بررسی طرح تامین کالاهای اساسی در مجلس/ ۶۰ میلیون نفر جامعه هدف این طرح

 هفته آینده بررسی طرح تامین کالاهای اساسی در مجلس/ ۶۰ میلیون نفر جامعه هدف این طرح
2020-09-24T11:45:37+03:30
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نهایی شدن بررسی طرح تامین کالاهای اساسی در این کمیسیون خبر داد.

روحانی: باید از محیط زیست به خوبی حفاظت کنیم

 روحانی: باید از محیط زیست به خوبی حفاظت کنیم
2020-09-24T11:45:37+03:30
رئیس‌جمهور گفت: باید از میراث فرهنگی که به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی هم حفاظت و هم به خوبی معرفی کنیم.

آمریکا توانمندی مدیریت حوادث و رویدادها را از دست داده است

آمریکا توانمندی مدیریت حوادث و رویدادها را از دست داده است
2020-09-24T11:29:00+03:30
هجدهمین برنامه از سلسله پیش رویدادهای همایش بین‌المللی «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده» با عنوان «آمریکا در گذار؛ چشم اندازهای سیاست خارجی ایران» به ...

«بشارت مقاومت»/ دولت جوان حزب‌اللهی می‌تواند کشور را از راه‌های دشوار عبور بدهد

«بشارت مقاومت»/ دولت جوان حزب‌اللهی می‌تواند کشور را از راه‌های دشوار عبور بدهد
2020-09-24T11:25:48+03:30
شماره‌ دویست‌وپنجاه‌وپنجم هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله با عنوان «بشارت مقاومت» منتشر شد.