میرنیوز

دبیرکل سازمان ملل موضع خود را نسبت به توهین شارلی ابدو به مسلمانان اعلام کند

 دبیرکل سازمان ملل موضع خود را نسبت به توهین شارلی ابدو به مسلمانان اعلام کند 2020-09-15T09:58:56+04:30

سکینه السادات پاد، معاون حقوقی موسسه بین المللی حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و دانش پژوه مقطع دکتری حقوق عمومی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به ابعاد حقوقی اهانت به مقدسات ادیان اظهار داشت: آزادی بیان مفهومی که فلسفه آن کشف و حمایت از حقیقت بوده و ارزشی که متناسب با آفرینش و تعاملات زندگی بشر در صدد رشد و کمالات او بوده است هرگز به عنوان یک حق مطلق در اسناد بین المللی شناسایی نشده است.

وی افزود: اعمال حق آزادی بیان بدون محدودیت در تعاملات انسانی تزاحم های فراوانی دارد و این محدودیت به عنوان یک ضرورت عقلانی در اسناد بین المللی مورد تصریح قرار گرفته است.

معاون حقوقی موسسه بین المللی حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: آنچه که در سالهای اخیر در سطح جهانی و به طور ویژه در کشور های اروپایی اتفاق می افتد موجی از نفرت پراکنی و اهانت و خشونت علیه اسلام توسط جریان های ضددینی است،باز خوانی و تمرکز بر عقبه فکری این تندرو ها و نیز حامیان قدرتمند و سیستماتیک آنها واقعیت هایی را از نظام ناعادلانه بین الملل پیش روی همگان قرار می دهد؛ نظامی که ناهنجاریی ضد صلح و هم زیستی مسالمت آمیز را ذیل تعریف مفهوم حقوق بشر مورد تأیید قرار می دهد و هشداری بر انحطاط و قهقرا در نظام  مناسبات و تعاملات اجتماعی است.

این دانش پژوه دکتری با اشاره به اینکه چه حقی رفتارها و اقدامات موهن شارلی ابدو را از نظر آزادی بیان توجیه می کند، افزود: آیا حقی تحت عنوان اهانت، بی احترامی، نفرت پراکنی تحریک احساسات مذهبی و قومی در اسناد بین المللی حقوق بشر و یا هنجارها و ارزشهای مشترک بشری به رسمیت شناخته شده است؟!

پاد تصریح کرد: مفهوم حقوق بشر که به دلیل شرایط خاص زمان تصویب اعلامیه ها و کنوانسیون های موضوع آن از ابتدا شاخص و میزان ناقصی از حقوق انسان را به بشریت تحمیل کرد و راه رشد و تعالی انسان را با مفاهیم شیک و فریبنده مسدود کرد چرا که نقطه عزیمت حقوق بشر معاصر تعریف بیولوژیک انسان است؛ لذا شریف ترین مخلوق خدا را با سایر موجودات در یک سطح  مورد احترام قرار داد، علی رغم تلاشهای بسیار جهت سیطره این خوانش از انسان و حقوق او موج معنویت گرایی و اسلام خواهی پر شتاب تر در آمار رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

وی افزود: اسلامی که پیروان خود را به رفتار پسندیده مبتنی بر قسط و عدل دستور می دهد و اجازه قتل وکشتار پیروان مذاهب دیگر را به خاطر داشتن عقاید مخالف به پیروان خود  نمی دهد،  نقطه آغازین دشمنی امثال شارلی ابدو از همین جا رقم می خورد.

**شارلی ابدو  نمایندگی تفکری است که بقاء خود را در معنای بیولوژیک انسان می داند

معاون حقوقی موسسه بین المللی حقوق بشری صلح زیبا ایران با بیان اینکه صلح و هم زیستی مسالمت آمیز و احترام به ادیان توحیدی و تمامی پیامبران و پیروان آنها مصلحت گرایی نیست، خاطرنشان کرد:  اصالت صلح و آرامش به گونه ای که در پرتو آن بشر با عقلانیت و منطق بتواند به انتخاب درست دست پیدا کند و در واقع تمهیدات لازم را برای اعمال حق واقعی آزادی تعبیه کند و طرفدار همگرایی حق برای صلح پایدار و کمال مطلوب بشر است.

پاد گفت: شارلی ابدو  نمایندگی فلسفه و تفکری است که بقاء خود را در تنزل حقوق بشر در معنای بیولوژیک انسان می داند تا هم تجارت و اقتصاد استثماری خود را به بشر بیگانه با روح توحیدی و معنوی خود، یعنی انسان مصرف گرا که به بزرگترین تخریب گر محیط زیست تبدیل می شود تا منافع فراوان تری عاید استکبار و استثمار کند.

وی ادامه داد: علی رغم وجود حداقل محدودیت هایی که در نظام حقوق بشر بین الملل برای آزادی بیان وجود دارد نظیر بند 3 ماده 19وبند 2 ماده 29 اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده 20 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی ، رئیس جمهور فرانسه کشوری که پیوسته افتخار می کند اعلامیه های اسناد حقوق بشری متأثر از اعلامیه حقوق بشر و شهروندش بوده است با کمال تعجب و وقاحت با صراحت تمام این اقدام موهن و تشنج زا و نفرت انگیز را به عنوان حق آزادی بیان می داند.

 

این دانش پژوه حقوق عمومی با بیان اینکه رسالت حرفه ای  و مأموریت ویژه شارلی ابدو چیست، گفت: آیا افسار گسیختگی غیر متمدنانه  در این مقوله و دامنه اهانت به دین و پیامبر رحمت و مهربانی است که قریب دو میلیارد پیرو دارد و یا اینکه تبری است که قرار است بن و ریشه و شاخه همه ادیان را آرام آرام بزند و شاهد رخ نمایی تقابل فرهنگ منحط و فاقد ادب و متانتی در مقابل ادیان توحیدی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در دنیایی که کرونا ویروس ، دشمن حقیر و منحوسی که تا کنون علم  تجربی بشر مطابق اسناد  حقوق بشری که  تنها به بعد بیولوژیک آن متعهد است و البته با تبعیض های ناروا و رویکرد نژاد پرستانه و غیر استاندارد نتوانسته آن را مهار کند و بشر را به تأمل و تعقل در توحید و خالق هستی هدایت می کند و همدلی و مهربانی و صلح و مواسات نسخه توصیه شده درمقابل این دشمن مشترک بشریت است ، سوال جدی این است چرا شارلی ابدو با فکر مریض زمینه سازی نفرت و تفرقه را رقم می زند ؟!آیا منافع و حیات و بقاء تئوری های ورشکسته استثماری و استکباری و راه نجات آنها اسلام هراسی و نفرت پراکنی و ترویج خشونت است ؟!

پاد تصریح کرد: به نظر می رسد گفتگوی ادیان و تقریب مذاهب و نیک اندیشان عالم و تأمل به قصد  ایجاد تغییرات جدی در اسناد بین المللی حقوق بشری به دلیل ناقص بودن وعدم شمولیت نسبت به همه ابعاد وجودی انسان ضرورتی اجتناب ناپذیر است به تعبیر حضرت امام خمینی(ره)  معمار انقلاب اسلامی پیامبران هیچ یک با یکدیگر اختلافی نداشتند و اگر تفاوتی در شرایع آنها به چشم می خورد به سبب نیازهای زمانی و شرایط خاص بوده است.

وی با بیان طرح این سوال که بی احترامی به دین بزرگ اسلام و رسول خاتم حضرت محمد (ص) دوست داشتنی ترین مخلوق عالم در راستای منافع چه کسانی است ؟، گفت: آیا شارلی ابدو با اشراف اطلاعاتی از مبانی جذاب اسلام و گرویدن فوج فوج انسانها به سمت آن که حسب اصول دموکراسی مورد تأیید خودشان  می بایست تغییرات جدی در قلب اروپا اتفاق بیفتد ، می ترسد بشریت گمشده خود را پیدا کند و عاشق محمد شود؟!!

**فرانسه ید طولایی در نقض حق آزادی مذهب و نقض حقوق بنیادین اقلیتها دارد

وی افزود: فرانسه ید طولایی در نقض حق آزادی مذهب و نقض حقوق بنیادین اقلیتها به بهانه دفاع از اصول لائیسیته دارد حتی در دفاع از اصول خود حقوق کودکان مسلمان را نقض و با تصویب قانون منع ورود مادران محجبه به فضاهای آموزشی و تفریحی نشان داد تمام قد و به طور سیستماتیک نقض حقوق بشر می کند.

معاون حقوقی موسسه بین المللی حقوق بشری صلح زیبا ایران ادامه داد: علی رغم بی اعتمادی و امیدواری کم نسبت به نقش آفرینی سازمان های به اصطلاح حقوق بشری از شخص دبیر کل سازمان ملل در راستای وظیفه قانونی خود ذیل دلیل تئوری دپیلماسی آرام عمومی مبتنی بر بند 12 وظایفش و نیز  بند 6 اهداف منشور سازمان ملل مبنی بر به مخاطره افتادن صلح و امنیت بین المللی در قضیه توهین شارلی ابدو موضع خود را نسبت به تحریک احساسات دو میلیارد مسلمان مشخص کند.

**شورای فرمایشی حقوق بشر گزارشگر حقوق بشر برای فرانسه تعیین کند

وی اضافه کرد:  شورای فرمایشی حقوق بشر نیز نسبت به نقض حقوق مذهبی مسلمانان و اهانت به مقدسات آنها با توجه به دفاع رئیس جمهور فرانسه ونیز نقض های مستمر حقوق بنیادین جلیقه زردهای فرانسه گزارشگر ویژه حقوق بشر بدون تبعیض برای فرانسه تعیین کند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

در تبیین دفاع مقدس دادن آدرس درست بسیار مهم است

در تبیین دفاع مقدس دادن آدرس درست بسیار مهم است
2020-09-28T20:32:47+03:30
فرمانده کل ارتش گفت: در مباحث دفاع مقدس دادن آدرس درست و تحریف نشده به مخاطبان بسیار مهم است.

سردار سپهر: بیش از ۷۰۰۰ ایده دانشجویی برای حل بحران کرونا جمع‌آوری شده است

 سردار سپهر: بیش از ۷۰۰۰ ایده دانشجویی برای حل بحران کرونا جمع‌آوری شده است
2020-09-28T19:58:59+03:30
جانشین رئیس سازمان بسیج با اشاره به برگزاری چالش کرونا گفت: در چالش کرونا ۷ هزار و ۳۰۰ ایده از سوی دانشجویان بسیجی برای حل بحران جمع آوری شد.

طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری نیازمند چه تغییراتی است؟/ گزارش تسنیم از میزگرد بررسی یک طرح در مجلس

 طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری نیازمند چه تغییراتی است؟/ گزارش تسنیم از میزگرد بررسی یک طرح در مجلس
2020-09-28T19:58:59+03:30
نشست استماع نظرات کارشناسی پیرامون طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری با حضور چند تن از کارشناسان سیاسی برگزار شد.

مشکلات با روحیه امیدواری، همدلی و انسجام قابل حل است

مشکلات با روحیه امیدواری، همدلی و انسجام قابل حل است
2020-09-28T19:26:09+03:30
جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

شبکه سازمان یافته دلالان و سوداگران دارویی دستگیر شدند

شبکه سازمان یافته دلالان و سوداگران دارویی دستگیر شدند
2020-09-28T18:59:29+03:30
شبکه سازمان یافته ای از دلالان و سوداگران دارویی که به صورت غیرقانونی و خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان اقدام به تهیه و فروش داروهای درمان کرونا می‌نمودند،...

حسینی‌پور: تشخیص "رجل سیاسی" از جمله ابهامات در قانون انتخابات ریاست جمهوری است

 حسینی‌پور: تشخیص "رجل سیاسی" از جمله ابهامات در قانون انتخابات ریاست جمهوری است
2020-09-28T18:39:06+03:30
حسینی‌پور کارشناس علوم سیاسی با بیان اینکه رجل سیاسی از جمله چالش‌ها و ابهامات در قانون انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: مجلس برای تعیین مصداق‌ها و معیارها و...

روحانی: دستگاه‌های اجرایی موظفند سازوکار دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم را تقویت کنند

 روحانی: دستگاه‌های اجرایی موظفند سازوکار دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم را تقویت کنند
2020-09-28T18:39:06+03:30
رئیس‌جمهور گفت:‌ کیفیت ارایه خدمات شهری در سطوح مختلف باید منطبق با خواست و نیازهای شهروندان باشد و در کمترین زمان و دقت بالا انجام گیرد.

وزارت اطلاعات: شبکه سازمان یافته‌ای از دلالان و سوداگران دارویی دستگیر شدند

 وزارت اطلاعات: شبکه سازمان یافته‌ای از دلالان و سوداگران دارویی دستگیر شدند
2020-09-28T18:39:05+03:30
وزارت اطلاعات اعلام کرد: شبکه سازمان یافته‌ای از دلالان و سوداگران دارویی که به صورت غیرقانونی و خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان اقدام به تهیه و فروش داروه...

دستگاه‌های اجرایی موظفند سازوکار دریافت انتقادات مردم را تسهیل کنند

دستگاه‌های اجرایی موظفند سازوکار دریافت انتقادات مردم را تسهیل کنند
2020-09-28T18:19:26+03:30
رئیس جمهور در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: دستگاه‌های اجرایی موظفند سازوکار دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم را تقویت و تسهیل کنند.

قالیباف: مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی پذیرد

 قالیباف: مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی پذیرد
2020-09-28T18:12:18+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس هیچ پیشنهادی مبنی بر کاهش یا توقف تولید مسکن را نمی پذیرد، گفت: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برم...

نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با مقام‌های ازبکستان و آلمان رایزنی کرد

نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با مقام‌های ازبکستان و آلمان رایزنی کرد
2020-09-28T17:52:49+03:30
نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با نماینده ویژه رئیس‌جمهوری ازبکستان و نماینده آلمان در امور افغانستان به‌شکل جداگانه تلفنی گفت‌وگو کرد.

ایران و چین علیه استبداد، انحصار طلبی و بی عدالتی هم صدا شوند

ایران و چین علیه استبداد، انحصار طلبی و بی عدالتی هم صدا شوند
2020-09-28T17:26:08+03:30
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: آمریکایی‌ها آزادی و عدالت و انسانیت را زیر پا گذاشته اند. ایران و چین علیه استبداد، انحصار طلبی و بی عدالتی هم صدا شوند.

جانفشانی آتش‌نشانان فرایندی مستمر و روزمره است

جانفشانی آتش‌نشانان فرایندی مستمر و روزمره است
2020-09-28T17:26:07+03:30
رئیس دفتر رئیس جمهوری نوشت: آتش‌نشان‌ها، دلاوران میدان‌های دشوار و قهرمانان عرصه خوف و خطر هستند و جانفشانی آتش‌نشانان فرایندی مستمر و روزمره است.

امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌‌نام براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد

 امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌‌نام براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد
2020-09-28T17:32:18+03:30
مهلت ثبت‌‌نام و انتخاب رشته پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی امروز پایان می‌یابد.

سردار جلالی: فداکاری آتش نشانان تداعی کننده حماسه دفاع مقدس است

 سردار جلالی: فداکاری آتش نشانان تداعی کننده حماسه دفاع مقدس است
2020-09-28T17:32:18+03:30
رییس سازمان پدافند غیرعامل با صدور پیامی فرا رسیدن روز آتش نشان را تبریک گفت.

روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی «صمت» در مجلس چگونه است؟

 روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی «صمت» در مجلس چگونه است؟
2020-09-28T17:32:18+03:30
بررسی صلاحیت و برنامه‌های علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دستورکار جلسه فردای مجلس قرار دارد.

فلاحی: ۳ نماینده از توضیحات «حاجی میرزایی» قانع نشدند/ فرصت چند هفته‌ای به وزیر

 فلاحی: ۳ نماینده از توضیحات «حاجی میرزایی» قانع نشدند/ فرصت چند هفته‌ای به وزیر
2020-09-28T17:32:18+03:30
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از قانع نشدن ۳ نماینده از توضیحات حاجی میرزایی و فرصت چند هفته‌ای به وی خبر داد.

اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین: کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود است

 اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین: کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود است
2020-09-28T17:32:18+03:30
ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد: کماکان کلیه مرزهای کشور با کشور عراق مسدود بوده و بنابر مصوبات ستاد مرکزی اربعین و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، هرگونه ...

توضیح مهم حسین شریعتمداری درباره یادداشت اخیر راجع به بیانات آیت‌الله سیستانی/ "برداشتم اشتباه بود"

 توضیح مهم حسین شریعتمداری درباره یادداشت اخیر راجع به بیانات آیت‌الله سیستانی/ "برداشتم اشتباه بود"
2020-09-28T17:32:18+03:30
یادداشت اینجانب در کیهان که با توجه به انگیزه نگارش آن , عنوان "برخاسته از ارادت " را بر تارک خود داشت و از دلشوره ای نسبت به بخشی از بیانیه دفتر ...

آیت الله سیستانی ضامن امنیت منطقه و اندوخته‌ای برای تمام جهان اسلام است

آیت الله سیستانی ضامن امنیت منطقه و اندوخته‌ای برای تمام جهان اسلام است
2020-09-28T17:12:46+03:30
وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: آیت الله سیستانی، مرجع عالی قدر، دژ مستحکم عراق و ضامن امنیت منطقه و اندوخته‌ای برای تمام جهان اسلام به شمار می‌رود.

حداد عادل درگذشت برادر محسن رفیق دوست را تسلیت گفت

حداد عادل درگذشت برادر محسن رفیق دوست را تسلیت گفت
2020-09-28T16:46:09+03:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت برادر محسن رفیق دوست را تسلیت گفت.

رزم حسینی فردا تنها به مجلس می‌آید/ غیبت روحانی با حضورش تفاوتی ندارد

رزم حسینی فردا تنها به مجلس می‌آید/ غیبت روحانی با حضورش تفاوتی ندارد
2020-09-28T16:46:08+03:30
نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: رزم حسینی فردا تنها می‌آید. البته غیبت رئیس جمهور با حضورش تفاوتی ندارد؛ چه در مجلس چه در کابینه.

حفظ روحیه انقلابی یکی از اهداف نیروی هوایی ارتش است

حفظ روحیه انقلابی یکی از اهداف نیروی هوایی ارتش است
2020-09-28T16:06:09+03:30
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: حفظ نشاط فرهنگی و علمی و روحیه سلحشوری و انقلابی، یکی از اهداف نیروی هوایی ارتش است.

سرلشکر موسوی ارتحال آیت‌الله سید محمد حسین سجادی را تسلیت گفت

سرلشکر موسوی ارتحال آیت‌الله سید محمد حسین سجادی را تسلیت گفت
2020-09-28T15:52:50+03:30
فرمانده کل ارتش با صدور پیامی ارتحال عالم ربانی آیت الله سید محمد حسین میرسجادی را تسلیت گفت.

مرزبانان زندگی توأم با آرامش را برای مرزنشینان فراهم کرده‌اند

مرزبانان زندگی توأم با آرامش را برای مرزنشینان فراهم کرده‌اند
2020-09-28T15:52:50+03:30
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: مرزبانان در ایفای وظایف دفاعی خود خوش درخشیدند و زمینه زندگی توأم با آرامش را برای مرزنشینان در مرزها فراهم کرده‌اند.

وقف کتاب در دانشگاه امام حسین (ع) الگویی برای مراکز علمی کشور است

وقف کتاب در دانشگاه امام حسین (ع) الگویی برای مراکز علمی کشور است
2020-09-28T15:52:49+03:30
جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران گفت: وقف کتاب در دانشگاه امام حسین (ع) الگویی برای دیگر دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور خواهد بود.

شکیبایی: نباید سنگر را رها کنیم

شکیبایی: نباید سنگر را رها کنیم
2020-09-28T15:42:22+03:30
قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین، واکنش به سلسله پیشرفت های جبهه مقاومت در یک دهه اخیر است و نباید از...

افتخارات ماندگار ارتش مرهون ایثار پیشکسوتان است

افتخارات ماندگار ارتش مرهون ایثار پیشکسوتان است
2020-09-28T15:39:29+03:30
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: نسل جوان ارتش با بهره‌گیری از تجربیات گرانقدر پیشکسوتان در میادین بین‌المللی پیشتاز و مدال‌آور هستند.

نظام بانکی تمرکز جدی بر رونق بخش مسکن داشته باشد

نظام بانکی تمرکز جدی بر رونق بخش مسکن داشته باشد
2020-09-28T15:26:09+03:30
معاون اول رئیس جمهور بر تمرکز جدی نظام بانکی بر رونق بخش مسکن تاکید کرد و گفت: فعال شدن بخش مسکن می‌تواند در میزان سرمایه گذاری و جهش تولید اثرات مثبت به همر...

زندگی آتش‌نشانان وقف خدمت صادقانه به مردم است

زندگی آتش‌نشانان وقف خدمت صادقانه به مردم است
2020-09-28T15:26:08+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز آتش‌نشان، نوشت: زندگی آتش‌نشانان وقف خدمت صادقانه به مردم است.