میرنیوز

درخواست ۷۰۰ استاد ایرانی از اساتید اروپایی برای ایجاد روشنگری درباره اسلام

 درخواست ۷۰۰ استاد ایرانی از اساتید اروپایی برای ایجاد روشنگری درباره اسلام 2020-09-14T14:18:56+04:30

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، 700 نفر از اساتید ایرانی در پی اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) و تلاش سردمدارن غرب در رابطه با اسلام هراسی طی نامه‌ای به اساتید دانشگاههای اروپا خواستار شکست سکوت آنها و تذکرشان به سیاستمداران و ایجاد نهضت روشنگری در جامعه خود شدند.

متن این نامه که به زبان‌های لاتین و عربی و روسی ترجمه شده، به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

استادان و صاحب‌نظرانِ محترم دانشگاهی در اروپا

سلام علیکم 

با نهایت تاسف و تالم باردیگر شاهد نمایش تروریسم فرهنگی  نشریه‌ای فرانسوی در ترور شخصیت رسول الهی و محبوب جهان و  اسلام؛ پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) بودیم؛ عملی شنیع که دوباره  پس از 5 سال  تکرار شده است.

تلخی و تأسّفِ عمیقِ ما که جمعی از استادانِ دانشگاه‌های ایران هستیم، موجب گردید که به تناسبِ مسئولیّت‌ها و تعهّدِ معرفتی و فکریِ خویش نسبت به واقعیّت‌های جهانی و غربی، به‌اجمال و گذرا، مسأله‌ها و دغدغه‌های مهمی را با شما عالیجنابان در میان بنهیم و بابِ گفتگو و تأمّل را در اکتشاف تجربه های  حقیقی  و اخلاقی   بگشاییم.

1 . قرن‌ها پیش از آن‌که «آزادی» و «آزادیِ اندیشه» و «آزادیِ بیان» در جوامعِ غربی، ارزش و اعتبار یابد و بر صدر بنشیند، دینِ مترقی  اسلام و شخصِ رسولِ اعظم- صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌سلّم -  از جانب پروردگار عالمیان روایتی آسمانی و انسانی از آن ارائه کرد و این گوهر  را به ارمغان آورد.

در سایۀ همین «فلسفۀ اجتماعیِ قُدسی و الهی» بود که به‌تدریج، «تمدّنِ اسلامی» شکل گرفت و قلّه‌های علم و معرفت در جوامعِ اسلامی پدید آمدند و هم‌اینان، کاروانِ بشریّت را در عرصه‌های گوناگون، دهها گام به پیش بردند. امّا گویا منطقِ آزادی در «تمدّنِ غربی»، ماهیّت و دلالت‌های دیگری دارد که  نتایجِ ناخوشایندِ آن نمایان می‌شوند. بدیهی است که باید میانِ «آزادی» و «گفتگو» ،  «تبادل‌نظر» و «نقادی» و «اندیشه‌ورزی» ازیک‌سو، و «هتاکی» و «اهانت» ،  «تخریب» و «تمسخر» و «پرده‌دری» ازسوی‌دیگر، تفاوت نهاد و هر آنچه‌که گفته یا نوشته می‌شود را به پای گوهر شریف آزادی ننوشت و بیش از این به آزادی، «ظلم» روا نداشت.

ارزش و اعتبارِ آزادی، آن‌گاه که دست‌مایۀ «غرض‌ورزی‌ها» ،  «سیاسی‌کاری‌ها» و «خدعه‌گری‌ها» قرار می‌گیرد و به بهانه‌ای برای زیرپانهادنِ «ارزش‌های عالیِ انسانی» و «مقدّساتِ مسلّمِ بشری» فروکاهیده می‌شود، به‌سادگی رنگ می‌بازد؛ چنان‌که اینک در تمدّنِ غربی، چنین وضعی پدید آمده است.

2. بسیاری از شما فرهیختگان و محقّقان و دانشمندان علم و معرفت در دانشگاههای اروپا، به‌درستی می‌دانید که اسلام و مسلمانان، سرِ «ستیز» و «جنگ» و «نزاع» با مردمانِ  جهان و غرب  ندارند و صادقانه و صمیمانه، معتقد به «همزیستیِ مسالمت‌آمیز و انسانی» با  آنها هستند. «آتش‌افروزی» ، «جنگ‌طلبی» ،  «مردم‌کُشی» و «تروریسم»، سخت از آیینِ مقدّسِ اسلام و سیرۀ رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌سلّم - به دور است؛ اسلام، همواره هوادارِ «استدلال» ،  «برهان» و «منطق» بوده و «سخن» را بر «جنگ»، «گفتگو» را بر «تک‌گویی»، «ادب» و «حرمت» را بر «هتاکی» و «توهین»، «انصاف» و «احسان» را بر «غرض‌ورزی» و «تحریم »، و «آزاداندیشی» و «گشودگیِ فکری» را بر «تعصّبِ کور» و «تقلیدِ جاهلانه»، ترجیح داده است.

با تاسف عمیق اما آنچه‌که در میانِ مردمانِ غربی از اسلام نشان داده می‌شود، «بازنمایی‌هایی صهیونیستی و معارف هالیودی  از اسلام» است که با حقیقت، نسبتِ «وارونه» دارد.

آیت‌الله العظمی  خامنه‌ای  رهبر حکیم ما  در دو نامۀ مهم  خویش به جوانانِ  غربی، کوشید که آنها را از این «قفسِ ساختاری» و «حصارِ معرفتی» خارج سازد و آنها را به «مطالعاتِ مستقیم» و «مواجهاتِ بی‌واسطه»، تشویق نماید تا «حقیقتِ مظلوم»، بیش از این قربانیِ خیانت‌ها و خدعه‌های رسانه‌ای ساختارهای تبلیغیِ مسلّطِ صهیونیست‌ها در اروپا و آمریکا نشود. 

عالیجنابان و دانشمندان مراکز علمی و دانشگاهی اروپا!

همکاران شما در ایران بزرگ از شما اهلِ معرفت و اندیشه نیز توقع دارند تا حقیقت را در معرکۀ این تروریسم فرهنگی و  درّنده، «تنها» و «بی‌دفاع» نگذارید، به صحنه بیایید و دستِ یاری به‌سوی او دراز کنید. باید قاطعانه، «دروغ‌گویی» و «وارونه‌نمایی» و «تحریف‌گریِ» نهادینه‌شده در غرب را که شما گرامیان را از مرجعیت اجتماعی دور کرد  افشا نمود  و نقشه‌های جنگ افروزانه صهیونیست‌ها  و همکاران افراطی و جنگ طلب آمریکایی شان  را نقشِ بر آب کرد.

3. دوستان و همکارانِ ارجمند!

شایسته است دراین‌باره نیز اندیشه کنید که چگونه  می‌توان خشونت و سبعیّتِ جریان‌های تکفیری همچون داعش را به اسلام نسبت داد؟! ازیک‌سو باید پرسید آیا قرآنِ کریم و سنّتِ رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌سلّم - به چنین وحشی‌گری‌ها و بی‌رحمی‌هایی دلالت دارد و آنها را تجویز می‌کند؟! آیا به‌‎راستی، فقهِ وهابیّت و آل‌سعود و طالبان و القاعده و داعش، همان فقهِ اسلامِ نابِ محمّدی- صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌سلّم - است؟! آیا علمای راستینِ شیعه و سنّی، چنین برداشت‌ها و تفسیرهایی از اسلام را تأیید کرده‌ و آنها را مطابقِ اسلام شمرده‌اند؟!

ازسوی‌دیگر اما می گوییم؛ شما  گرامیان به خوبی مطّلعید که گروه‌های تروریستی  و صنایعی همانندِ داعش، ساختۀ دولتِ امریکا هستند و «لشکرسازی‌های اروپایی»، جبهه و توان‌شان را در بلاد شما و دیگر بلاد به خصوص  آسیای غربی  وسیع کرد!

چگونه است که «فلسفۀ اجتماعیِ تمدّنِ غربی»، از شرافت و کرامتِ انسان و جانِ او سخن می‌گوید و در سخن  «تروریسم» را ناروا می‌شمارد، امّا در عمل، دستِ پیدا و پنهانِ دولت‌های غربی، صنعت  «گروه‌سازیِ تروریستی» را رهبری و حمایت  و از جوامعِ مختلفِ غربی برای آنها، «سربازگیری» می‌نماید؟!  عالیجنابان! آیا گمان نمی برید همین «تناقض‌های بزرگ» و «دوگانگی‌های تلخ»، موجباتِ فروپاشی و انهدامِ فلسفۀ اجتماعیِ غرب را در روزگار ما فراهم آورده است؟

آن‌که باید دربارۀ پیداییِ این گروه‌های تروریستی، پاسخگو باشد، نه اسلام است و نه مسلمانان، بلکه این دولت‌های غربی به‌خصوص امریکا و برخی سیاستمداران گوش به فرمانش در اروپا  ، و همچنین دولت‌های به‌ظاهر اسلامیِ همسو با آنها هستند که باید در جایگاهِ متّهم نشانده  و مؤاخذه شوند.

فرصت را مغتنم شمرده و گلایه عمیق خود را از سکوت مجامع علمی و معرفتی اروپا در ترور سپهبد اسلام و ایران؛ قاسم سلیمانی از سوی دولت جنگ طلب آمریکا اعلام می نماییم، گو این  که جغرافیای  اروپا به  آن مرد بزرگ  بدهکاری های سنگینی  دارد زیرا  اگر تکاپوهای شبانه روزی،  فرافرقه ای،  فرا نژادی و انسانی او نبود اکنون شهر ها ، خیابان ها و کوچه ها و مراکز علم و تحقیق تان به اسارت تروریسم کور داعش ؛ این ولیده ی پنتاگون و سیا در آمده  بود.

4. نیک می‌دانیم و می‌دانید که دورۀ تاریخی اخیرِ تمدّنِ غربی، با به‌حاشیه‌راندنِ «دین» و ستیز با دین و دیانت آغاز شد و در ظاهر پرطمطراق و پیشرفته شد؛ اکنون این مسیر، به تمامیّتِ خویش رسیده و دهه‌هاست که مصائب و چالش‌های ناشی از آن، سربرآورده و جامعۀ غربی را به سختی در بحران‌‌های معنایی و هویّتی فروبرده و انسانِ غربی را گرفتارِ اضطرار و سرگردانی و دغدغه‌های گزنده کرده است.

اینک پس از چند سده حرکتِ پُرشتاب در این مدارِ مادی که حاوی برخی نتایج سودمند مادی نیز بود  اما  به نظر می رسد وقتِ اعتراف به خطا و جبرانِ  این قصور و تقصیر معرفتی  فرا رسیده است تا بیش از این، مردمانِ غربی، هزینۀ عجزها و شکست‌های پی‌درپیِ «فلسفه‌های اجتماعیِ بشرساخته» را نپردازند.  گو این که بدون‌شک، شما اصحابِ معرفت و نظر می‌توانید و شایسته است نهضتِ «بازگشت به دین » را رقم بزنید و در برابرِ «خشونت‌های نهادینه‌شده نسبت به دین و دینداری» - به‌خصوص، نسبت به اسلام و مسلمانان- بایستید و «منزلتِ دین» و «حرمتِ دیندارن» را به جایگاهِ اصلی‌اش بازگردانید و در این مسیر راستین ، نباید طراحی های صهیونیستی - آمریکایی  نظیر تروریسم فرهنگی شارلی ابدو این حق طلبی را به حاشیه براند. 

5. همۀ آنچه‌که در تمدّنِ غربی می‌گذرد، حاصلِ ارادۀ  آگاهانۀ مردمانِ غربی نیست و برخلافِ شعار و آرمانِ آزادی که لیبرال- دموکراسی، خویش را پرچمدارِ آن می‌شمارد، قدرتِ پنهان امّا تعیین‌کننده در تمدّنِ غربی، در اختیارِ «کلان‌سرمایه‌دارانِ صهیونیست» است که در پسِ پردۀ سیاست و اقتصاد و فرهنگ، نشسته‌اند و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازیِ خویش را، آن‌گونه‌که می‌خواهند، به حرکت درمی‌آورند.

اینک در نهایت احترام از حضور عالیجنابان می پرسیم؛ دانشگاهیانِ آزاداندیش و صاحب‌نظرِ اروپایی، چه زمانی باید جوامعِ غربی را از وجودِ این «دست‌های خبیثِ پشت‌پرده»، آگاه کنند و نشان دهند که سیاستِ دولت‌های غربی، همواره «ساخته» و «مغلوبِ» خواسته‌های جهان‌سوزِ این کلان‌سرمایه‌دارانِ زالوصفت و بی‌رحم است؟!

تا آن‌هنگام که دولت‌ها و دولت‌مردانِ غربی، از این‌چنین «اسارتِ ساختاری» و «بردگیِ نهفته» خارج نشوند و به‌جای ملاحظۀ منافعِ آنها ، مصالحِ حقیقی و واقعی مردمِ خویش را در نظر نگیرند، هیچ گِرهی گشوده نخواهد شد و تمدّنِ  غربی،  بیشتر از گذشته از سوی آزادیخواهان و مردمان حق جوی جهان طرد خواهد  شد. 

به نظر همکاران شما در ایران، اهانتِ تلخ و اندوه‌بار به رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌سلّم - که خود مبشر گوهر  آزادی و کرامت و  آزادگی انسان در تمامی اعصار است  نیز، تنها برخاسته از خدعه و خیانتِ صهیونیست‌های سیاست‌پرداز و بازی‌گردانی است که باواسطه و به‌طورِ غیرمستقیم، نفرّتِ شیطانیِ خویش را نسبت به اسلام راستین ، ابراز می‌کنند و زخمِ بر دلِ میلیون‌ها مسلمانِ شیفتۀ رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌سلّم - و خردمندان جهان می‌نشانند.

دشنام به رسول الهی و ارزش ها و سنت های بیش از یک میلیارد انسان در حالی با ادعای آزادی بیان از سوی سیاستمداران اروپایی مجاز شمرده شده در حالیکه توهین به مقامات غربی و همچنین پرسش در چیستی و چگونگی هولوکاست در همین کشورها جرم انگاری شده است ؛  تناقض هایی که نمی شود از زیر بار مسوولیتش شانه خالی کرد!

این نامه پیامی است از سوی ملت بزرگ و مسلمان ایران و دانشگاهیان و نخبگان این سرزمین پهناور و تمدن ساز که جمعی از استادان آن را با شما گرامیان در میان گذاشته و خواستار شکست سکوت شما عالیجنان و تذکر تان به سیاستمداران و ایجاد نهضت روشنگری در جامعه هستند.
سلامتی و موفقیت شما را در این راه خطیر از خدای بزرگ خواستاریم 

بیست و چهارم شهریور 1399 

تهران ؛ جمعی از استادان دانشگاههای ایران

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

دخالت در امور داخلی ایران قابل قبول نیست/ اروپایی ها در مقابل بزرگترین نقض‌های حقوق بشری ساکت هستند

دخالت در امور داخلی ایران قابل قبول نیست/ اروپایی ها در مقابل بزرگترین نقض‌های حقوق بشری ساکت هستند
2020-09-25T19:59:08+03:30
سخنگوی وزارت امور خارجه هر گونه سو استفاده از سازوکارهای حقوق بشری و دخالت در امور داخلی کشورمان را غیرقابل پذیرش دانست.

سردار خدادی چهل و یک سال لباس جهاد و امروز ردای شهادت برتن کرد

سردار خدادی چهل و یک سال لباس جهاد و امروز ردای شهادت برتن کرد
2020-09-25T18:39:10+03:30
فرمانده کل سپاه گفت: سردار خدادی محصول سال‌های مجاهدت و درخشش در دوران دفاع مقدس است که چهل و یک سال لباس جهاد را به تن کرد.

سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه احضار شد

سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه احضار شد
2020-09-25T17:59:09+03:30
در پی پخش طرح اتهامات کذب و مغرضانه علیه ایران در یک سریال در تلویزیون دولتی تاجیکستان، سفیر این کشور در تهران برای دومین بار طی یک هفته اخیر به وزارت امور ...

نیروی دریایی اقتصاد کشور را حفظ کرد

نیروی دریایی اقتصاد کشور را حفظ کرد
2020-09-25T16:52:29+03:30
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروی دریایی ابعاد مختلف دارد و فقط مسئولیت نظامی ندارد؛ بلکه همزمان با عملیات‌های نظامی، بُعد اقتصادی کشور را حفظ می‌کند.

امیر نصیرزاده با خانواده شهدای مدافع حرم و خلبان آزاده دیدار کرد

امیر نصیرزاده با خانواده شهدای مدافع حرم و خلبان آزاده دیدار کرد
2020-09-25T16:25:49+03:30
فرمانده نیروی هوایی ارتش در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس با خانواده شهیدان مدافع حرم، معز غلامی، ذاکر حسینی و آزاده خلبان عبیری دیدار و گفتگو کرد.

تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های لغو شده، غیرقانونی است

تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های لغو شده، غیرقانونی است
2020-09-25T15:59:09+03:30
معاونان وزرای امور خارجه ایران و روسیه در مسکو بر غیرقانونی بودن تلاش‌های ایالات متحده آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های لغو شده شورای امنیت سازمان ملل تاکید ...

واکنش کدخدایی به تحریم دو قاضی ایرانی توسط دولت آمریکا

واکنش کدخدایی به تحریم دو قاضی ایرانی توسط دولت آمریکا
2020-09-25T14:39:11+03:30
سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی نسبت به تحریم دو قاضی ایرانی توسط دولت آمریکا واکنش نشان داد.

شهادت سردار خدادی سند دیگری بر مظلومیت و ایستادگی ملت ایران است

شهادت سردار خدادی سند دیگری بر مظلومیت و ایستادگی ملت ایران است
2020-09-25T13:32:30+03:30
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی شهادت سرتیپ پاسدار علی (حمید) خدادی معاون ایمنی و اقدامات تامینی سپاه را تسلیت گفت.

نامه محرمانه رئیس کمیسیون بهداشت مجلس به روحانی/ تاکنون تنها ۲۷ درصد از یک میلیارد دلار به بخش درمانی اختصاص یافته است

 نامه محرمانه رئیس کمیسیون بهداشت مجلس به روحانی/ تاکنون تنها ۲۷ درصد از یک میلیارد دلار به بخش درمانی اختصاص یافته است
2020-09-25T13:39:03+03:30
حسینعلی شهریاری با اشاره به عدم تخصیص یک میلیارد دلار به بخش بهداشت و درمان گفت: متاسفانه تاکنون نه رئیس جمهور و نه دیگر مسئولان دولتی پاسخ مشخصی درباره عدم...

برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای معاونین وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو

برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای معاونین وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو
2020-09-25T13:22:24+03:30
دور جدید رایزنی‌های «سید عباس عراقچی» و «سرگی ریابکوف» معاونین وزرای خارجه ایران و روسیه، روز پنجشنبه (۳ مهر ۱۳۹۹) در مسکو برگزار شد. ...

شهادت سردار خدادادی سند دیگری بر مظلومیت و ایستادگی ملت ایران است

شهادت سردار خدادادی سند دیگری بر مظلومیت و ایستادگی ملت ایران است
2020-09-25T13:19:10+03:30
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی شهادت سرتیپ پاسدار علی (حمید) خدادی معاون ایمنی و اقدامات تامینی سپاه را تسلیت گفت.

جلالی: ایران قصد دارد با همکاری روسیه واکسن کرونا تولید کند

جلالی: ایران قصد دارد با همکاری روسیه واکسن کرونا تولید کند
2020-09-25T13:09:06+03:30
سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اظهار داشت: ایران با همکاری روسیه قصد دارد تا واکسن کووید-۱۹ را تولید کند.

تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان در مجلس یازدهم

 تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان در مجلس یازدهم
2020-09-25T12:05:43+03:30
نماینده جیرفت در مجلس از تشکیل فراکسیون اصلاح طلبان در پارلمان یازدهم با عنوان مستقلان ولایی خبر داد.

پمپئو: امیدواریم که اروپایی‌ها در فشار علیه ایران به ما ملحق شوند

پمپئو: امیدواریم که اروپایی‌ها در فشار علیه ایران به ما ملحق شوند
2020-09-25T11:49:05+03:30
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که‌ کمپین فشار حداکثری ایالات متحده علیه ایران موفقیت‌آمیز بوده است.

نتوانستیم از ظرفیت های ایران در توسعه و پیشرفت استفاده کنیم

نتوانستیم از ظرفیت های ایران در توسعه و پیشرفت استفاده کنیم
2020-09-25T11:32:31+03:30
معاون اول رئیس جمهور گفت: ما نتوانستیم از ظرفیت های ایران آن طور که باید در توسعه و پیشرفت کشور استفاده کنیم واین اشکال به ما مدیران برمی گردد که نتوانستیم خ...

توضیح رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره واکسن آنفلوانزا

 توضیح رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره واکسن آنفلوانزا
2020-09-25T11:25:43+03:30
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: برخی موضوع دریافت واکسن آنفلوانزا توسط مجلس را با قصد تخریب مجلس برجسته کردند.

واکنش نمایندگان به احتمال دوتابعیتی بودن "رزم حسینی"؛ ثابت شود رای نمی‌دهیم

 واکنش نمایندگان به احتمال دوتابعیتی بودن "رزم حسینی"؛ ثابت شود رای نمی‌دهیم
2020-09-25T11:25:43+03:30
جلسه رای اعتماد به رزم حسینی روز سه‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود که پیش از این جلسه حواشی درباره وزیر پیشنهادی صمت در مجلس ایجاد شده است.

دولت توان نظارت بر بنگاه‌های تولیدی را ندارد/افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی

 دولت توان نظارت بر بنگاه‌های تولیدی را ندارد/افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی
2020-09-25T11:25:43+03:30
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در یکسال گذشته قیمت مصالح ساختمانی ۲۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: دولت توان نظارت بر بنگاه‌های تولیدی را ندارد.

آمریکا به لحاظ حقوقی نمی‌تواند مکانیسم ماشه را فعال کند/لزوم پاسخ هوشمندانه به اقدامات ترامپ

 آمریکا به لحاظ حقوقی نمی‌تواند مکانیسم ماشه را فعال کند/لزوم پاسخ هوشمندانه به اقدامات ترامپ
2020-09-25T11:25:43+03:30
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی‌ مجلس گفت: طبق برجام و قطع‌نامه ۲۲۳۱ آمریکایی‌ها به لحاظ حقوقی و فنی حق اعمال و فعال‌سازی مکانیسم ماشه را ندارند.

ظریف: روسیه از دوستان راهبردی ایران است 

ظریف: روسیه از دوستان راهبردی ایران است 
2020-09-25T10:29:03+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: روسیه از دوستان راهبردی ایران است بنابراین رایزنی و مشورت نزدیک بین مقامات دو کشور امری مهم و مورد نیاز است.  ...

تاکید سفیر ایران و رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان بر گسترش روابط دوجانبه

تاکید سفیر ایران و رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان بر گسترش روابط دوجانبه
2020-09-25T10:02:28+03:30
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با رییس مجلس نمایندگان این کشور دیدار و درباره راه‌های گسترش و تقویت همکاری‌های دوجانبه بویژه در بعد پارلمانی گفتگو و ت...

نماینده آمریکا: مهم نیست ۱۳ عضو دیگر شورای امنیت درباره تحریم ایران چه می‌گویند!

نماینده آمریکا: مهم نیست ۱۳ عضو دیگر شورای امنیت درباره تحریم ایران چه می‌گویند!
2020-09-25T09:49:06+03:30
نماینده ویژه آمریکا در سازمان ملل مدعی شد که واشنگتن به اعمال فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد و برایش مهم نیست ۱۳ عضو دیگر شورای امنیت در این باره چه...

به روابط دو جانبه و گفتگوهای مستمر با روسیه نیاز داریم

به روابط دو جانبه و گفتگوهای مستمر با روسیه نیاز داریم
2020-09-25T09:45:49+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: با توجه به شرایط منطقه و شرایط بین المللی، به روابط دو جانبه و گفتگوهای دائمی و مستمر با دوستان روسی نیاز داریم.

روانچی شرایط بازگشت کامل ایران به تعهدات برجامی را تشریح کرد

روانچی شرایط بازگشت کامل ایران به تعهدات برجامی را تشریح کرد
2020-09-25T09:35:44+03:30
نماینده ایران در سازمان ملل گفت در صورت تمایل آمریکا برای بازگشت به برجام، ایران شرایطی برای ازسرگیری کامل تعهدات هسته‌ای خود خواهد داشت. ...

ماهیت ناوگروه تروریستی آمریکا که اخیراً وارد منطقه شد نمایشی است

ماهیت ناوگروه تروریستی آمریکا که اخیراً وارد منطقه شد نمایشی است
2020-09-25T09:19:11+03:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوگروه تروریستی آمریکا که اخیراً وارد منطقه شده، ماهیت نمایش دارد، گفت: زمانی که آمریکایی‌ها در داخل منطقه حضور دارن...

پاسخ نماینده ویژه ظریف در امور افغانستان به ادعای نماینده آمریکا

پاسخ نماینده ویژه ظریف در امور افغانستان به ادعای نماینده آمریکا
2020-09-25T08:42:25+03:30
نماینده ویژه وزیر امور خارجه کشورمان در امور افغانستان ادعای نماینده آمریکا پیرامون نقش جمهوری اسلامی ایران در روندهای جاری در این کشور را غیر مسئولانه و نشا...

نماینده ویژه آمریکا: می‌خواهیم ایران را پای میز مذاکره بیاوریم

نماینده ویژه آمریکا: می‌خواهیم ایران را پای میز مذاکره بیاوریم
2020-09-25T08:15:44+03:30
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد که تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران با وجود مخالفت ۱۳ عضو شورای امنیت، در تاریخ ۱۹ سپتامبر اعمال شده‌اند. ...

آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد

آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد
2020-09-25T08:15:44+03:30
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه ۲ شخص و ۴ نهاد در ارتباط با ایران اعمال کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش: یک رزمایش مرکب دریایی تا پایان سال برگزار می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش: یک رزمایش مرکب دریایی تا پایان سال برگزار می‌شود
2020-09-25T07:35:46+03:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری یک رزمایش مرکب دریایی تا پایان سال جاری خبر داد.

مهمترین خبرهای حقوقی در هفته‌ای که سپری شد

مهمترین خبرهای حقوقی در هفته‌ای که سپری شد
2020-09-25T07:35:45+03:30
در هفته‌ای که گذشت خبرهای مهمی در حوزه حقوقی و قضائی از جمله در رابطه با پرونده‌ نوید افکاری منتشر شد.