میرنیوز

گزارش ۳ نماینده مجلس از حضور در جمع کارگران هفت تپه/ «گوش کارگران هنوز شنوای حرف حق است»

 گزارش ۳ نماینده مجلس از حضور در جمع کارگران هفت تپه/ «گوش کارگران هنوز شنوای حرف حق است» 2020-08-01T20:03:15+04:30

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، با تداوم عدم رسیدگی به مطالبات و درخواست‌های کارگران معترض هفت تپه، صبح امروز 3 تن از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی (سید نظام الدین موسوی عضو کمیسیون اصل نود، علی خضریان عضو کمیسیون اصل نود و احمد نادری عضو کمیسیون آموزش مجلس) برای دیدار با کارگران و رسیدگی به مطالبات آنها به استان خوزستان سفر کردند.

** کارگران به چه چیزی معترضند؟

اعتراضات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از اواخر خرداد ماه سال خاری آغاز شد و عمده این اعتراضات روبروی فرمانداری شوش بود و معترضان و کارگران خواستار خلع ید اسدبیگی‌ها و لغو فوری قرارداد واگذاری شرکت و جلوگیری از هرگونه خصوصی‌سازی دیگر، پرداخت کامل حقوق سه ماهه اول امسال و حق بیمه‌ها، بازداشت امید اسدبیگی، محاکمه و اشد مجازات غارتگران بیت المال، بازگشت به کار کارگران اخراجی، قطع همکاری و بیرون رفتن تمامی مدیران بازنشسته از شرکت و پرداخت مزایای عرفی برابر به تمامی پرسنل شدند.

روابط عمومی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در روز 16 تیرماه در اطلاعیه‌ای از طرف نماینده سهامدار شرکت، اعلام کرد: تأخیر ناخواسته در پرداخت حقوق همکاران باعث تأسف و تأثر شد اگرچه تلاش بر این است که شرایطی برای پرداخت منظم حقوق همکاران ایجاد شود. همکاران در شرایط بحرانی کنونی تلاش خود را بکار گیرند تا فرصت‌های زمانی برای تولید از دست نروند و مانند سال قبل شرکت دچار افت شدید محصول نشود.

حسین آمیلی، نماینده تام الاختیار شرکت نیشکر هفت تپه نیز در این باره، اعلام کرد: حقوق آن دسته از کارگران که اخیرا یک ماه حقوق را دریافت نکرده‌اند 17 تیرماه واریز می‌شود. حقوق فرودین ماه کارگران بخش کشاورزی، حراست، کارخانه و نیرو‌های قراردادی شرکت هفت تپه، هفته گذشته واریز شده است.

در ادامه معاون روابط کار وزارت کار اعلام کرد که کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شده حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد 99 را نیز بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد ماه پرداخت کند.

اما دیروز خبری منتشر شد که نه تنها حقوق معوق کارگران هفت‌تپه مربوط به ماه‌های اردیبهشت و خرداد واریز نشده بلکه حقوق تیر هم پرداخت نشده است و به این ترتیب حقوق معوق کارگران این شرکت به سه ماه رسیده است.

** گوش کارگران هنوز شنوای حرف حق است

سیدنظام الدین موسوی در گزارشی از حضور در میان کارگران معترض، با اشاره به عدم پرداخت حقوق 3 ماه اخیر کارگران و 49 روز حضور اعتراض آمیز آنها در گرمای خوزستان و در مقالب فرنانداری شوش، نوشت: «این کارگران از وعده های توخالی عصبانی بودند اما گوششان هنوز شنوای حرف حق است و به عدالت امید دارند. تا آخربرای احقاق حقوق قانونی اشان در کنارشان خواهیم ماند.»

موسوی با اشاره به جلسه 5 ساعته با کارگران، در توئیت دیگری نوشت: «امروز در شهر شوش بیش از 5ساعت با #کارگران_هفت_تپه گفتگو کردیم و مفصلاً اعتراضات و مطالباتشان را شنیدیم. در حوزه نظری همیشه منتقد خصوصی سازی بی دروپیکر شرکتها و کارخانه های ملی بوده ام. اما امروز عمق فاجعه ای که به اسم خصوصی سازی و واگذاری در این سالها ببار آمده را به چشم دیدم.»

موسوی در جمع کارگران هفت تپه نیز گفت: ما نه برای نمایش و نه برای وعده آمدیم و خود کارگر‌زاده هستیم و درد کارگر را می‌دانیم. برای گفتگو و حل مسئله کارگران بین شما حضور پیدا کردیم.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حل مسئله حقوق کارگران و پرداخت معوقات این کارگران عزیز دغدغه و کارویژه ما در مجلس است. چرا باید کارگران نیشکر که یکی از اقشار عزیز و زحمتکش کشور هستند، این‌گونه 49 روز در این گرما برای حق خود تجمع کنند؟

وی افزود: هیچ‌کس حق ندارد کارگرانی را که به حق تجمع پیدا کردند، مورد مواخذه قرار دهد و اگر قرار است کسی برای یک اعتراض به حقی دستگیر و یا مواخذه شود، منِ نماینده هستم.

موسوی افزود: برای حل ریشه‌ای مسائل کارگری در کشور باید چاره‌اندیشی کنیم؛ در وهله اول باید با کسانی که به اسم خصوصی‌سازی شرکت‌ها را تاراج کردند برخورد شود. این افراد شرکت‌هایی هفت‌تپه که روزگاری یکی از صنایع پردرآمد بود را چوب حراج زدند. مسئله خصوصی‌سازی نیشکر هفت تپه را در مجلس پیگیری می‌کنیم.

‌نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: همین هفته پیش رو نمایندگان کارگران معترض را به کمیسیون اصل 90 دعوت می‌کنیم تا کارگران در کمیسیون حرف‌های خود را بیان کنند.

** با رئیس قوه قضائیه دیدار می‌کنیم

احمد نادری دیگر نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش مجلس نیز در توئیتی، وضعیت کارگران را غم انگیز توصیف کرد و نوشت: «این روزهای هفت تپه محصول سیاست‌های ‎نئولیبرال و خصوصی‌سازی‌های بی‌ضابطه و کاملاً رابطه ای است و بایستی فکر جدی به حال عاملان آن کرد.»

وی همچنین گفت که برای رسیدگی به مشکلات کارگران شرکت هفت تپه و وضعیت واگذاری این شرکت از قوه قضائیه پیگیری جدی خواهند کرد.

نادری شرط بازگشت اوضاع به روال سابق را توقف «خصوصی سازی رابطه‌ای» دانست و هشدار داد که دولت نئولیبرال باید صدای کارگران را بشنود.

بماینده تهران همچنین در بین کارگران طی سخنانی گفت: مجلس تمام قد حامی و پشتیبان کارگران است؛ حتما تلاش می‌کنیم این مشکل را حل کنیم و امیدوارم به‌زودی حل شود. اگر حل نشد خودمان هم بین این کارگران در تجمع حضور خواهیم داشت.

 نادری گفت: برای پیگیری تداوم تولید و پرداخت معوقات این کارگران با آیت‌الله رئیسی جلسه خواهیم گذاشت تا قوه قضاییه به این مسئله ورود جدی داشته باشد و با عاملان این وضعیت برخورد قاطع کند.

وی افزود: اینکه یک کارگر زحمتکش 3 ماه حقوق نگیرد، زیبنده نیست و در این شرایط واقعا خانواده این کارگران در مشقت هستند و امیدواریم بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مسئله واگذاری شرکت متاسفانه روند درست طی نشده و اسدبیگی اهلیت لازم را نداشته است.

وی گفت: در همان واگذاری، قیمت درست کارشناسی نشده و این مجموعه به قیمت ناچیز فروخته شده و از طرفی نزدیک به 400 میلیارد تومان بدهی داشته که خریدار باید مکلف به پرداخت آن می‌شده که این اتفاق نیز رخ نداده است .

نادری ادامه داد: باید این شرکت به یک مجموعه متخصص که دارای اهلیت لازم است واگذار شود. نیشکر یک محصول مهم و استراتژیک است و تقویم زراعی این محصول بایستی در کاشت و برداشت عادی شود.

به گزارش تسنیم، بد شدن حال این نماینده مجلس به دلیل شدت گرمای هوا در شوش، ازجمله حواشی این دیدار بود که در فضای مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفت.

** هفت تپه نماد سیاست‌های خصوصی‌سازی رانتی

علی خضریان دیگر نماینده حاضر در جمع کارگران معترض نیز در صفحه اینستاگرامی خود، «هفت تپه‬⁩» را نماد سیاست‌های شکست خورده خصوصی‌سازی رانتی دانست که به گفته وی از دهه 70 شروع شد و در دولت روحانی با قوت تمام ادامه یافت.

خضریان می گوید: کارگران معترض جز مطالبه دریافت حقوق معوقه‌شان و توقف پروسه ظالمانه نابودی هفت تپه و بازگشت آن به آغوش ⁧‫خوزستان، خواسته دیگری ندراند.

خضریان همچنین در گفتگو با تسنیم، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل نحوه غلط خصوصی سازی از سال 94 این مجموعه به نحوی به بخش خصوصی واگذار شده که مشکلات عدید‌ه‌ای را برای کارگران و خانواده‌های آنها ایجاد کرده است. علاوه بر این در امر تولید آمار و ارقام گویا آن است که کارخانه هفت تپه روند مناسبی را نیز طی نکرده است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس گفت: امروز به همراه برخی از همکارانم در مجلس شورای اسلامی به جمع کارگران آمدیم و بعد از آن در خدمت مسئولان شورای تامین  شهرستان شوش بودیم و بحث‌های مفصلی انجام شد و جلسه طولانی مدتی را نیز با تعدادی از فعالان کارگری کارخانه  هفت تپه داشتیم.

خضریان گفت: در مجموع قرار شد در هفته جاری موضوع هفت تپه را به شکل ویژه در مجلس پیگیری کنیم  و انشاالله بتوانیم به راه حل‌های خوبی برسیم. همچنین مقرر شد پیگیری را با قوه قضاییه صورت دهیم تا ماجرای هفت تپه در دو وجه پرداخت سریع بخشی از معوقات کارگران و تعیین تکلیف وضعیت هفت تپه با توجه به برخی اقداماتی که در 5 سال گذشته انجام شده و یک جوری نااهلی را در کسانی که کارخانه به آنها واگذار شده نشان می‌دهد که این مسئله می‌تواند به مراتب از ساماندهی حقوق کارگران نیز در برخی بخش‌ها  مهم‌تر باشد. چرا که آینده تولید نیشکر این منطقه و اشتغال پایدار این منطقه به این کارخانه وابسته است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است بتوانیم همه دستگاه‌های مسئول در حوزه خصوصی سازی و دولت را دعوت کنیم و  در جلسه ای مشترک گزارش طرفین ماجرا شنیده شود و در آنجا تصمیم گیری صورت گیرد و امیدواریم که در آن جلسه اقدامات سازنده و خوبی انجام شود.

‬⁩ در همین رابطه حجت‌الاسلام پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود نیز اظهار داشت: گزارش نمایندگان حاضر در جمع کارگران هفت تپه پیرامون نحوه واگذاری و معوقات کارگران زحمت‌کش کارخانه، در هفته جاری پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

ذوالنوری در دیدار با سفیر لبنان: به حمایت های خود از لبنان ادامه خواهیم داد

 ذوالنوری در دیدار با سفیر لبنان: به حمایت های خود از لبنان ادامه خواهیم داد
2020-08-12T18:24:13+04:30
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور در سفارت لبنان، جانباختن جمعی از شهروندان لبنانی در اثر فاجعه انفجار بیروت را تسلیت گفت.

سعید محمد تشریح کرد| جزئیات احداث بزرگترین پروژه آبرسانی غرب کشور توسط قرارگاه خاتم

 سعید محمد تشریح کرد| جزئیات احداث بزرگترین پروژه آبرسانی غرب کشور توسط قرارگاه خاتم
2020-08-12T18:24:13+04:30
با احداث بزرگترین پروژه آبرسانی غرب کشور توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، تبدیل۱۱۰ هزار هکتار زمین بایر به منطقه قابل کشت، برای ۲.۵ میلیون نفر فراهم می شود.

روحانی به مکرون: پیشنهاد جدید آمریکا مخالف قطعنامه شورای امنیت است/ آمریکا هیچ حقی برای استفاده از سازوکار برجام ندارد

 روحانی به مکرون: پیشنهاد جدید آمریکا مخالف قطعنامه شورای امنیت است/ آمریکا هیچ حقی برای استفاده از سازوکار برجام ندارد
2020-08-12T18:10:53+04:30
رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات آمریکا همیشه برای نابود کردن برجام بوده است، گفت: قطعنامه ای که آمریکایی ها به شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد داده اند، نقض...

مکرون درباره لبنان به روحانی چه گفت؟

 مکرون درباره لبنان به روحانی چه گفت؟
2020-08-12T17:57:32+04:30
رؤسای جمهور ایران و فرانسه درباره لبنان گفت‌و‌گو کردند.

روحانی به مکرون: پیشنهاد جدید آمریکا مخالف قطعنامه شورای امنیت است / آمریکا هیچ حقی برای استفاده از سازوکار برجام ندارد

 روحانی به مکرون: پیشنهاد جدید آمریکا مخالف قطعنامه شورای امنیت است / آمریکا هیچ حقی برای استفاده از سازوکار برجام ندارد
2020-08-12T17:57:32+04:30
رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات آمریکا همیشه برای نابود کردن برجام بوده است، گفت: قطعنامه ای که آمریکایی ها به شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد داده اند، نقض...

ذوالفقاری: به ستاد ملی کرونا پیشنهاد لغو طرح ترافیک تا پایان مردادماه را داده‌ایم

 ذوالفقاری: به ستاد ملی کرونا پیشنهاد لغو طرح ترافیک تا پایان مردادماه را داده‌ایم
2020-08-12T17:30:54+04:30
رئیس کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پیشنهاد ما به ستاد ملی کرونا لغو طرح ترافیک و کاهش حضور کارکنان تا یک سوم تا پایان مرداد ا...

تسلیت قالیباف برای درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه

 تسلیت قالیباف برای درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه
2020-08-12T17:30:54+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه را تسلیت گفت.

توضیحات واعظی درباره غیبت شهردار تهران در جلسات دولت

 توضیحات واعظی درباره غیبت شهردار تهران در جلسات دولت
2020-08-12T17:30:54+04:30
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور علت عدم حضور حناچی در جلسات هیئت دولت را تشریح کرد.

اداره وزارت«صمت» با سرپرست نیاز به حکم حکومتی دارد

 اداره وزارت«صمت» با سرپرست نیاز به حکم حکومتی دارد
2020-08-12T17:30:53+04:30
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ، گفت: با توجه به پایان فرصت سه ماهه رئیس جمهور برای تعیین وزیر «صمت»، اداره این وزارتخانه با سرپرست نیاز به حکم حکومتی دارد.

گفت‌و‌گوی تلفنی روحانی و مکرون

 گفت‌و‌گوی تلفنی روحانی و مکرون
2020-08-12T17:30:53+04:30
رؤسای جمهور ایران و فرانسه به صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌و‌گو کردند.

گزارش| «نه نفت دارد نه مروارید!»؛ استدلال محمدرضا پهلوی برای بخشیدن بحرین چه بود؟

 گزارش| «نه نفت دارد نه مروارید!»؛ استدلال محمدرضا پهلوی برای بخشیدن بحرین چه بود؟
2020-08-12T17:30:53+04:30
۲۳ مرداد سالروز اعلام استقلال بحرین از ایران و پایان قرن‌ها حاکمیتی تاریخی ایران بر این جزیره است. اقدامی که در زمان سلطنت محمدرضاشاه صورت گرفت و استدلال وی...

واعظی: مردم می‌توانند به‌اندازه توان خود بشکه نفت بخرند

 واعظی: مردم می‌توانند به‌اندازه توان خود بشکه نفت بخرند
2020-08-12T15:44:14+04:30
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: مردم می‌توانند به‌اندازه توان خود از یک تا ۱۰۰هزار بشکه نفت بخرند.

ظریف: انفجار بیروت تمام دنیا را در شوک فرو برد ولی آمریکا به تحریم لبنان ادامه می‌دهد/ کاخ سفید جایگاهی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد

 ظریف: انفجار بیروت تمام دنیا را در شوک فرو برد ولی آمریکا به تحریم لبنان ادامه می‌دهد/ کاخ سفید جایگاهی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد
2020-08-12T15:44:14+04:30
وزیر امور خارجه گفت: فاجعه انفجار بندر بیروت تمام دنیا را متأثر کرد و در شوک فرو برد، اما ایالات متحده علی‌رغم کرونا و این فاجعه، تحریم‌های خود را علیه لبنا...

پاسخ قلدرمآبانه یک نماینده تهران به سؤال خبرنگار: غلط کردند گفتند بپرسید ۲۰۰میلیون ودیعه مسکن را گرفته‌ام یا نه؟!

 پاسخ قلدرمآبانه یک نماینده تهران به سؤال خبرنگار: غلط کردند گفتند بپرسید ۲۰۰میلیون ودیعه مسکن را گرفته‌ام یا نه؟!
2020-08-12T15:04:13+04:30
عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید "آیا شما ۲۰۰میلیون تومان ودیعه مسکن را از مجلس گرفته‌اید یا ...

پاسخ قلدرمآبانه یک نماینده تهران به سؤال خبرنگار: غلط کردند گفتند "بپرسید ۲۰۰میلیون ودیعه مسکن را گرفته‌ام یا نه؟!"

 پاسخ قلدرمآبانه یک نماینده تهران به سؤال خبرنگار: غلط کردند گفتند "بپرسید ۲۰۰میلیون ودیعه مسکن را گرفته‌ام یا نه؟!"
2020-08-12T14:50:59+04:30
عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید "آیا شما ۲۰۰میلیون تومان ودیعه مسکن را از مجلس گرفته‌اید یا ...

ظریف: انفجار بیروت تمام دنیا را در شوک فرو برد ولی آمریکا به تحریم لبنان ادامه می‌دهد/کاخ سفید جایگاهی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد

 ظریف: انفجار بیروت تمام دنیا را در شوک فرو برد ولی آمریکا به تحریم لبنان ادامه می‌دهد/کاخ سفید جایگاهی برای استفاده از مکانیسم ماشه ندارد
2020-08-12T14:37:33+04:30
وزیر امور خارجه گفت: فاجعه انفجار بندر بیروت تمام دنیا را متاثر و در شوک فرو برد، اما ایالات متحده علیرغم کرونا و این فاجعه، تحریم‌های خود را علیه لبنان ادا...

مصوبات جلسه امروز هیئت دولت

 مصوبات جلسه امروز هیئت دولت
2020-08-12T14:37:33+04:30
هیئت دولت آیین نامه اجرایی ثبت و به روز رسانی اطلاعات و پرداخت‌ها به کارکنان دستگاه‌های اجرایی در سامانه‌های «کارمند ایران» و «ثبت حقوق و مزا...

پاسخ قلدرمآبانه یک نماینده تهران به سوال خبرنگار: غلط کردند گفتند بپرسید ۲۰۰ میلیون ودیعه مسکن را گرفته‌ام یا نه؟!

 پاسخ قلدرمآبانه یک نماینده تهران به سوال خبرنگار: غلط کردند گفتند بپرسید ۲۰۰ میلیون ودیعه مسکن را گرفته‌ام یا نه؟!
2020-08-12T14:37:32+04:30
عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا شما ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن را از مجلس گرفته‌اید یا خیر؟ ...

تایمز آو اسرائیل: شریک انتخاباتی بایدن حامی توافق هسته ای است

تایمز آو اسرائیل: شریک انتخاباتی بایدن حامی توافق هسته ای است
2020-08-12T14:20:55+04:30
روزنانه تایمز آو اسرائیل در گزارشی درباره پیشینه سیاسی کامالا هریس شریک انتخاباتی جو بایدن و معاون او در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت او...

چرا سفر جهانگیری به بیروت لغو شد؟

چرا سفر جهانگیری به بیروت لغو شد؟
2020-08-12T14:20:55+04:30
یک پایگاه خبری لبنانی به دلایل لغو سفر معاون اول رییس جمهور کشورمان به بیروت که قرار بود روز دوشنبه گذشته انجام شود، پرداخت.

طرح گشایش اقتصادی و فروش داخلی نفت در انتظار اعلام نظر رهبری

طرح گشایش اقتصادی و فروش داخلی نفت در انتظار اعلام نظر رهبری
2020-08-12T14:20:55+04:30
رییس دفتر رئیس جمهور با اشاره به فرآیند طرح و بررسی موضوع پیش فروش نفت به مردم در جلسه اقتصادی دولت و سران قوا اعلام کرد که این مساله برای تصمیم گیری نهایی خ...

ارتش و سپاه دوشادوش هم برای آرامش ملت گام بر می دارند

ارتش و سپاه دوشادوش هم برای آرامش ملت گام بر می دارند
2020-08-12T13:54:15+04:30
نشست فصلی وحدت و اخوت با حضور فرماندهان عالی ارتش و سپاه ،در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

شانزدهمین جلسه دادگاه مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و متهمان دیگر برگزار شد

شانزدهمین جلسه دادگاه مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و متهمان دیگر برگزار شد
2020-08-12T13:40:57+04:30
شانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۴ متهم دیگر، امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. ...

آیت‌الله جنتی: دولت و به خصوص مردم در حد توان به لبنان کمک کنند

آیت‌الله جنتی: دولت و به خصوص مردم در حد توان به لبنان کمک کنند
2020-08-12T13:40:56+04:30
دبیر شورای نگهبان با اشاره به "حرکت‌های مومنانه مردم کشورمان در ایام کرونا" توصیه کرد که دولت و به خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه دید...

شریعتی: دولت لایحه پیش فروش نفت را به مجلس ارائه دهد

 شریعتی: دولت لایحه پیش فروش نفت را به مجلس ارائه دهد
2020-08-12T13:44:13+04:30
نماینده تهران با بیان اینکه دولت موضوع پیش فروش نفت برای جبران کسری بودجه را دنبال می‌کند، گفت: باید این موضوع در قالب لایحه به مجلس ارائه شود نه اینکه دولت...

نشست فصلی وحدت و اخوت فرماندهان ارتش و سپاه برگزار شد

 نشست فصلی وحدت و اخوت فرماندهان ارتش و سپاه برگزار شد
2020-08-12T13:44:13+04:30
نشست فصلی وحدت فرماندهان ارتش و سپاه در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

حجت‌‎‌الاسلام نقدعلی: نمایندگان مانع لابی‌گری دولت در مجلس شوند

 حجت‌‎‌الاسلام نقدعلی: نمایندگان مانع لابی‌گری دولت در مجلس شوند
2020-08-12T13:17:32+04:30
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس مانع لابی‌گری دولت در مجلس شوند، زیرا در روزهای اخیر برای اخذ رأی اعتماد از نمایندگان برای و...

ایجاد ۴ پژوهشکده دفاعی-امنیتی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

 ایجاد ۴ پژوهشکده دفاعی-امنیتی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
2020-08-12T13:17:32+04:30
سردار صفوی از تشکیل چهار پژوهشکده جدید در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خبر داد.

دژپسند: تصویب لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی موجب شفافیت می‌شود

 دژپسند: تصویب لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی موجب شفافیت می‌شود
2020-08-12T13:17:32+04:30
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تصویب لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی موجب می‌شود در بورس شفافیت و شراکت در قیمت‌گذاری در محیط رقابتی صورت گیرد که در این...

واعظی: مردم می‌توانند به اندازه توان خود بشکه نفت بخرند

 واعظی: مردم می‌توانند به اندازه توان خود بشکه نفت بخرند
2020-08-12T13:17:32+04:30
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مردم می‌توانند به اندازه توان خود از یک تا ۱۰۰ هزار بشکه نفت بخرند.