میرنیوز

باید در سال پایانی دولت تصمیمات جدی برای حل مشکلات و مسائل مردم گرفت

باید در سال پایانی دولت تصمیمات جدی برای حل مشکلات و مسائل مردم گرفت 2020-06-09T19:44:38+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، اسحاق جهانگیری بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در نشست با مدیران ارشد سازمان اداری و استخدامی کشور با تأکید بر اینکه دستگاه اداری کشور باید از حالت فرسودگی و فرسایشی خارج شود، گفت: متأسفانه دستگاه اداری دارای بهره وری و بازدهی مطلوب نبوده و نتوانسته نقش خود را در توسعه کشور ایفا کند.

جهانگیری اظهار داشت: باید روح و جان تازه ای در نظام اداری و مدیریتی کشور دمیده شود و اگر راهکارهای لازم برای کارآمدی نظام اداری کشور به ویژه در حوزه منابع انسانی و مدیریتی که در حوزه عمل سازمان اداری و استخدامی کشور است تدبیر شود، می تواند یک گام ما را به حکمرانی خوب نزدیک کند.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر انجام اقدامات ضروری و اصلاحات در ساختارها، نگرش ها و روش ها، تصریح کرد: اگرچه بخش اصلی مسائل ناشی از محدودیت منابع است اما آنچه بیش از آن تأثیرگذار بوده ناکارآمدی دستگاه اداری کشور است که می توان با انجام اقدامات موثر از مشکلات کاست و رضایتمندی مردم را کسب کرد.

جهانگیری با بیان اینکه کارآمدی دستگاه دولت بسیار مهم است، گفت: وقتی که بسیاری از مسایل کشور حل نشده باقی می ماند، این موضوع بیش از محدودیت منابع نیازمند کارآمدی دستگاه هاست. ما نیازمند استفاده مطلوب از امکانات و منابع هستیم و سازمان اداری و استخدامی کشور باید در جهت کارآمدی نظام اداری به طور روشن برنامه ریزی کند و روی عملکرد و کارآمدی به طور جدی وقت بگذارد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به موضوع تحریم های ظالمانه، غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا که همه ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشور را تحت تأثیر قرار داده است، اضافه شدن شرایط بحرانی ناشی از بروز کرونا در کشور را یادآور شد و گفت: در دوران کرونا برخی کارها که در حالت عادی اجرای آن ماه ها به طول می انجامید ظرف ۴۸ ساعت حل و فصل شد که این امر بیانگر این است که می توان با کارآمدی مسایل کشور را برطرف کرد.

جهانگیری تأکید کرد: باید با شناسایی فرصت ها و تهدیدها تصمیم گیری های به موقع و صحیح داشته باشیم تا بتوانیم از شرایط سخت، دشوار و پیچیده پیش رو عبور کنیم.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه پاسخگو کردن، دغدغه مند کردن و چابک سازی دستگاه ها از کارهای مهمی است که می تواند در کارآمدتر شدن دستگاه های اجرایی موثر باشد، گفت: وقتی دستگاهی احساس کند که نباید در برابر افکار عمومی و شهروندان پاسخگو باشد، اقدامی در جهت سرعت بخشیدن و اصلاح فرایندها انجام نخواهد داد.

جهانگیری یکی از نقدها و ایرادات به دولت را سنگین بودن و فربه بودن دولت عنوان کرد و افزود: وقتی دولت فربه باشد تحرک دولت کم می شود و بعضاً رییس جمهور در جلسات دولت ضمن تأکید بر ضرورت کوچک کردن دولت، بر کاهش تعداد نیروی انسانی برای کارآمدتر شدن دستگاه ها نیز تأکید دارد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه اتفاقاتی که در دوران شیوع کرونا رخ داد از هر جهت دارای اهمیت است، اظهار داشت: شاید تا پیش از این شرایط کسی تصور نمی کرد که نظام بانکی بتواند این آمادگی را پیدا کند که ظرف مدتی کوتاه ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات را به ۲۰ میلیون خانوار بدون حتی یک بار مراجعه به بانک پرداخت کند.

جهانگیری افزود: در مقطع شیوع کرونا مشخص شد که وقتی اراده وجود داشته باشد و این ضرورت احساس شود که باید به همه خانوارها تسهیلات پرداخت کنیم و نباید افراد به اماکن پرازدهام و بانک ها مراجعه کنند، راهکارها و روش هایی طراحی شد و با استفاده از ابزارهایی نظیر فضای مجازی این کار به نتیجه رسید.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به صدور کد فعالیت در بورس برای تعداد زیادی از متقاضیان در ایام اخیر گفت: تا پیش از شرایط کرونایی، در طول یکسال صدور مجوز فعالیت در بورس شاید به چند صد هزار مورد می رسید اما در دوران شیوع کرونا همه روندها از جمله بررسی مدارک و احراز هویت افراد بدون حضور فیزیکی انجام شد و براساس گزارش ها در همین مدت به چند میلیون نفر کد بورسی ارائه شد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه می توان با ارائه راهکارهایی، فرایندها را به گونه ای اصلاح کرد که منجر به سرعت بخشیدن کارها و چابک شدن دولت شود، تصریح کرد: شاید عده ای بگویند که این حرف ها برای سال پایانی دولت مناسب نیست اما اتفاقاً به دلیل شرایط فعلی کشور و به دلیل آنکه ایران امروز نیازمند مدیرانی است که پای کار باشند تا بتوانند کشور را از گردنه های سخت پیش رو عبور دهند، اتفاقاً سال پایانی دولت، سالی است که باید تصمیمات جدی اتخاذ شود.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: باید قدر تمام لحظات را بدانیم و در شرایطی که عده ای تلاش می کنند دولت را سرگرم حاشیه ها کنند تا دولت نتواند به وظیفه اصلی خود یعنی اداره کشور و حل مشکلات مردم برسد، باید اولویت اصلی خود را رسیدگی به مسایل کشور و مشکلات مردم قرار دهیم.

جهانگیری در ادامه با تأکید بر اینکه برای شناسایی مدیران موفق باید عملکرد آنها در زمان وجود محدودیت ها مورد ارزیابی قرار گیرد، اظهار داشت: قطعاً در هیچ دوره ای منابع مالی، منابع انسانی وسایر منابع نامحدود نیست. حتی در مقطع درآمدهای سرشار نفتی که سالی ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد وجود داشته باشد، اگر از مدیران سوال کنیم که آیا منابع مالی برای اجرای تصمیمات کافی است یا خیر، قطعاً می گویند این کافی نیست.

معاون اول رییس جمهور افزود: در مقطع فعلی نیز که درآمدها و منابع دولت بسیار اندک است حتماً دستگاه ها و مدیران به لحاظ منابع مالی در محدودیت قرار دارند و معتقدند این محدودیت حتی از محدودیت های دوران جنگ نیز بیشتر است.

جهانگیری با تأکید بر اینکه هر محدودیت و تهدیدی می تواند فرصت هایی نیز به همراه داشته باشد، خاطرنشان کرد: مدیران از یک سو با محدودیت منابع و از طرف دیگر با فرصت هایی مواجه هستند که باید از این فرصت ها در جهت حل مشکلات استفاده کنند.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه مدیران باید بدانند فرصت ها زودگذر هستند و ماندگار نخواهند بود، گفت: مدیر موفق کسی است که با وجود محدودیت منابع، بهترین تصمیم ها را در جهت حل مشکلات کشور و رفع چالش های پیش روی مردم اتخاذ کند.

جهانگیری اضافه کرد: مدیران کشور باید مخاطرات و تهدیدات امروز کشور و مخاطرات آینده را مدنظر قرار دهند و با استفاده از فرصت ها تلاش کنند تا این تهدیدها به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از عملکرد مطلوب سازمان امور اداری و استخدامی، گفت: سازمان امور اداری و استخدامی در سال های اخیر خوب درخشیده و با کاهش شش ساله سن مدیریت و بکارگیری زنان در مسئولیت های مدیریتی در این سازمان توانسته اقدامات خوبی را به انجام برساند.

جهانگیری افزود: افزایش ۳۰ درصدی استفاده از زنان و جوانان در مناصب مدیریتی یکی از مصوبات شورای عالی اداری بوده است و سازمان امور اداری و استخدامی که باید در این زمینه از دستگاه های دیگر گزارش گیری کند، خود عملکرد مناسبی داشته و توانسته در این زمینه نتایج مثبتی را حاصل کند.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه باید تمرکز جدی نسبت به این مصوبه شورای عالی اداری معطوف شود و این برنامه با پیگیری جدی در همه دستگاه ها دنبال شود، از سازمان امور اداری و استخدامی خواست تمرکز جدی تری نسبت به مدیریت منابع انسانی دولت و اصلاح روندها و ساختارها معطوف کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه سازمان امور اداری و استخدامی برنامه اصلاح نظام اداری کشور را در دستور کار خود دارد، از این سازمان خواست این موضوع را در سال جاری با جدیت پیگیری و برنامه های مرتبط با آن را عملیاتی کند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: اطمینان دارم اگر برای اصلاح نظام اداری کشور وقت بگذاریم، رضایتمندی مردم ده ها و صدها برابر بیشتر از اجرای برخی پروژه ها است ضمن آنکه منابع مورد نیاز برای اصلاح نظام اداری شاید کمتر از یک درصد منابعی است که در پروژه ها هزینه می شود و این برنامه تنها نیازمند اراده و مدیران پا به کار است.

جهانگیری توسعه دولت الکترونیک را از دیگر برنامه های در دستور کار سازمان امور اداری و استخدامی برشمرد و با اشاره به گزارش های رییس این سازمان در خصوص شناسایی خدماتی که می تواند در بستر الکترونیک به مردم ارائه شود، خاطرنشان کرد: در این گزارش اعلام شده است که پنج هزار خدمت شناسایی شده که سه هزار مورد آن می تواند در بستر الکترونیک انجام شود و تا کنون ۵۰ درصد از این برنامه محقق شده و بر اساس برنامه زمان بندی سازمان، تا شهریور ماه سال جاری میزان تحقق این برنامه به ۷۵ درصد خواهد رسید و امیدوارم تا پایان سال ۹۹ شاهد آن باشیم که این برنامه و هدفگذاری ها به نقطه مطلوبی برسد به گونه ای که مردم برای انجام کارهای اداری نیازمند به مراجعات چند باره به ادارات مختلف نباشند.

معاون اول رییس جمهور تفویض اختیارات به استانداران را از جمله اقدامات موثر در اصلاح فرایندها دانست و افزود: البته از نظر قانون اساسی دولت متمرکز دیده شده و وزیری که خود را در برابر رییس جمهور و مجلس شورای اسلامی پاسخگو می بیند، تمایلی به تفویض اختیار به استان ها ندارد.

جهانگیری افزود: بسیاری از کارها و فرایندها که می تواند در استان ها انجام شود بی جهت در مرکز متمرکز شده است و تفویض اختیار به استان ها که مقام معظم رهبری و رییس جمهور نیز نسبت به آن تأکید دارند باید به شکلی مناسب انجام شود چرا که بسیاری از استانداران معتقدند اگر اختیارات کافی به آنها داده شود قادر هستند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کنند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه پاسخگویی، شفافیت و ارتقاء سلامت نظام اداری نیز باید در برنامه اصلاح نظام اداری کشور با جدیت دنبال شود گفت: ایجاد شفافیت و حذف گلوگاه های فسادخیز از نیازهای اصلی دستگاه های دولتی است که دولت در همین راستا سه لایحه شفافیت، تعارض منافع و ارتقاء سلامت نظام اداری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی به مجلس شورای اسلامی فرستاده است که امیدوارم با پیگیری های سازمان امور اداری و استخدامی این لوایح، به زودی در مجلس جدید مورد بررسی وتصویب قرار گیرد.

جهانگیری ایجاد میز خدمت در همه دستگاه های اجرایی را اقدامی مناسب در جهت افزایش رضایتمندی و اصلاح نظام اداری کشور برشمرد و گفت: اینکه در همه دستگاه ها میز خدمت مستقر باشد و مراجعان با راهنمایی مسئول میز خدمت در طبقات مختلف ادارات سرگردان نشوند اقدامی مناسب است که باید در همه دستگاه ها اجرایی شود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه پایین بودن بهره وری را یکی از اصلی ترین مسایل و مشکلات کشور دانست و گفت: با گذشت بیش از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی میزان بهره وری در استفاده از نیروی انسانی و سرمایه های مادی کشور پایین است و این در حالیست که برنامه سوم توسعه قرار بوده ۳۳ درصد از رشد اقتصادی سالانه از افزایش بهره وری باشد اما تقریباً در اکثر برنامه ها این اتفاق محقق نشده است.

وی افزود: قطعاً سازمان ملی بهره وری نمی تواند به تنهایی در کسب این میزان از رشد اقتصادی تأثیرگذار باشد بلکه هر مجموعه ای که در تولید ناخالص داخلی کشور نقش دارد باید در ارتقای بهره وری تلاش کند. ما نیازمند جهت گیری های فرهنگی و اقتصادی مناسب هستیم تا بهترین بهره وری از سرمایه گذاری و بهره وری از نیروی انسانی در بنگاه های اقتصادی و سازمان های اداری ما ایجاد شود.

جهانگیری افزود: در موضوع بهره وری در مقایسه با قبل از انقلاب وضعیت خوبی نداریم و لازم است با بررسی تجربیات موفق برخی کشورها نظیر کشورهای شرق آسیا که در برخی از سال ها ۷۰ درصد رشد اقتصادی آنها از محل افزایش بهره وری بوده، پایین بودن میزان بهره وری در کشور را اصلاح کنیم.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: میزان بهره وری حتی در خانوارها نیز پایین است و این حجم از تولید پسماند و زباله به معنای اتلاف منابع است که البته در برخی شهرهای شمالی کشور به یک مشکل و معضل تبدیل شده است.

جهانگیری با تأکید بر تعیین شاخص هایی برای اندازه گیری بهره وری دستگاه ها گفت: در چهل سال گذشته رشد بهره وری از نیروی انسانی و سرمایه در کشور چندان مطلوب نبوده است و با توجه به تأکیدات انجام شده در اقتصاد مقاومتی بر روی آن باید تلاش شود تا از تجارب موفق بنگاه ها استفاده کرد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به موضوع تاریخ شفاهی و ثبت تجارب مدیران ارشد دولت بر استفاده از تجربه ها و سیاست های دولت های گذشته در مواجهه با بحران های مشابهی نظیر تأمین ارز یا جبران کسری بودجه ضروری دانست و گفت: استفاده از این راهکار می تواند در حل مسایل کلیدی کشور کارگشا باشد و منجر به پرهیز از اتخاذ تصمیمات و تکرار روش های نادرست در حل مسایل یکنواخت شود.

جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش های ارائه شده درباره آموزش الکترونیک مدیران دولت در دوران کرونا گفت: کرونا تجربه ای بزرگ به ما هدیه کرد به طوری که یک روز بردن گوشی همراه توسط دانش آموزان به مدارس مجاز نبود اما امروز آموزش و پرورش کشور افتخار می کند که توانسته از طریق فضای مجازی، آموزش ۱۳ تا ۱۴ میلیون دانش آموز را انجام دهد. اینکه کلاس های آموزش مدیران از سه هزار ساعت به پنج میلیون ساعت افزایش یافته نشان می دهد که چقدر می توانیم از فناوری در افزایش بهره وری استفاده کنیم.

انصاری، رییس سازمان اداری واستخدامی کشور نیز دراین جلسه با اشاره به اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری با محورهای جدید و متنوعی نظیر صیانت از حقوق شهروندی و شفافیت نظام اداری گزارشی از موضوعاتی نظیر کوچک سازی دولت، افزایش کیفیت نظام اداری و ارتقای تحصیلی کارکنان، جذب ۳۲۷ هزار مستخدم جدید از طریق آزمون، حذف ۲۳ هزار پست سازمانی، واگذاری برخی واحدهای عملیاتی به بخش خصوصی و سمن ها، افزایش حقوق و مزایای کارمندان، افزایش تعداد کارکنان و مدیران زن، توسعه دولت الکترونیک، برگزاری جشنواره شهید رجایی، مقابله با فساد اداری و بخشنامه های صادر شده در دوران شیوع کرونا جذب پرستار و کادر درمانی و تهیه آیین نامه شهید خدمت ارائه کرد.

همچنین رییس سازمان ملی بهره وری ایران گزارشی از رویکردها و عملکردها وا ستقرار نظام مدیریتی بهره وری در نظام اداری و اقتصادی کشور ارائه کرد و گفت: ایجاد باور در همه ابعاد برای افزایش بهره وری به ویژه در زمان تحریم ضرورت امروز ماست و در این خصوص نیازمند همکاری همه بخش های خصوصی و عمومی هستیم.

رییس مرکز آموزش مدیریت دولتی نیز با ارائه گزارشی از مستندسازی تجارب در دولت های یازدهم و دوازدهم و آموزش الکترونیک مدیران گفت: بیش از ۵ میلیون ساعت در سه ماه گذشته آموزش مجازی برای مدیران کشور برگزار شده است تا دستگاه ها در حوزه های مختلف نظیر مقابله با کرونا و یا بهره مندی از دورکاری ظرفیت لازم را پیدا کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند

فاز جدید سناریوی انتخاباتی رسانه‌های معاند
2021-06-21T13:35:00+04:30
آنچه مسلم است اینکه؛ فرآیند مترقی مردم‌سالاری دینی در ایران و برگزاری امن و سالم انتخابات در چنین شرایطی، بسیاری از جمله مستاجرین کاخ سیاه، صهیونیست‌های مستا...

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت

رئیس جمهور چین به رئیسی تبریک گفت
2021-06-21T13:34:59+04:30
رئیس جمهور چین با ارسال پیامی پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات را به وی تبریک گفت.

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند

محسنی اژه‌ای: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند
2021-06-21T13:34:58+04:30
معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند بلکه به شخصیتی با کارنامه که سابقه خدمتی او را دیده و شنیده بودند رأی دادند. ...

اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران

 اعرافی، سعدی و مؤمن؛ صدرنشین نتایج اولیه انتخابات خبرگان در تهران
2021-06-21T13:38:26+04:30
رئیس ستاد انتخابات استان تهران نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات میان دوره مجلس خبرگان در استان تهران را اعلام کرد.

یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام

 یادداشت| امتحان بزرگ  از تهران تا بیرمنگام
2021-06-21T13:38:25+04:30
" پیروز امتحان مردم بودند که با این همه دغدغه و مشکلات و بمباران تبلیغات علیه انتخابات در صحنه حاضر شدند. حماسه‌ای که کمتر کسی پیش بینی می‌کرد و دال مر...

جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم

 جلیلی: برای موفقیت دولت‌ نیازمند تلاش همگانی از سوی مردم و دولت هستیم
2021-06-21T13:38:25+04:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه یا دولت شاهد برای کمک به دولت باشد. دانشگاه‌های ما باید این را کار و دغدغه خود بدانند که چطو...

ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

 ناصر ایمانی:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود
2021-06-21T13:38:24+04:30
یک تحلیلگر مسائل سیاسی ضمن بررسی ابعاد مختلف سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ رای قاطع رئیسی مهر تایید مردم بر عملکرد ۳ ساله او در قوه قضاییه بود

بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند

 بیانیه ۲۰۰ نماینده| مجلس با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت می‌کند
2021-06-21T13:38:24+04:30
عضو هیات رئیسه مجلس، بیانیه اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس درخصوص انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم را قرائت کرد.

سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت

 سرلشکر سلامی پیروزی حجت‌الاسلام رئیسی را تبریک گفت
2021-06-21T13:38:24+04:30
فرمانده‌کل سپاه پاسداران در پیامی با تبریک خلق حماسه ملت ایران و انتخاب آیت‌الله رئیسی به ریاست‌جمهوری، آمادگی همه‌جانبه سپاه را برای تداوم راهبرد این نهاد ...

ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات

 ماموریت"قالیباف" به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات
2021-06-21T13:38:24+04:30
رئیس مجلس گفت: لازم است کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون شوراها تخلفات انتخاباتی را پیگیری کنند.

محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد

 محمداسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شد
2021-06-21T13:38:23+04:30
محمد اسماعیل کوثری در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در تهران حائز اکثریت آرای مردم شد.

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت/ حداقل ۱۰ درصد عدم حضور مردم به دلیل کرونا بود
2021-06-21T13:21:40+04:30
آیین شکرانه حضور ملت در انتخابات و روز ملی بسیج استادان همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران در دانشگاه تهران برگزار شد. ...

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند

نمایندگان طرح جهش تولید و تأمین مسکن را اصلاح کردند
2021-06-21T12:51:47+04:30
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح برخی از مواد طرح جهش تولید و تأمین مسکن موافقت کردند.

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند

اقدامات دولت آینده باید مطابق با قانون باشد/ مجلس نظارت می‌کند
2021-06-21T12:51:46+04:30
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم اقدامات دولت بعدی طبق قانون باشد و مجلس هم نظارت خواهد کرد که کارهای دولت بر مدار قانون انجام شود.

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است

ظریف با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در وین فاقد ابهام است/رئیسی صدای عاقله نظام است
2021-06-21T12:41:39+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند

ناظران مجلس بر «شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات» انتخاب شدند
2021-06-21T12:25:04+04:30
ناظران مجلس در شورای تعیین سود سپرده‌گذاری و تسهیلات در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت

مجلس با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد داشت
2021-06-21T12:25:03+04:30
نمایندگان ملت در بیانیه ای اعلام کردند: با قوت و قدرت بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهیم داشت و هیچ خط قرمزی در استفاده از سازوکارهای مندرج در قانون اساسی نخوا...

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است

ظریف امروز با رئیسی دیدار کرد/ متن تدوین شده در مذاکرات وین فاقد ابهام است
2021-06-21T12:14:57+04:30
 سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت .

روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است

 روحانی: الان که واکسن کرونا را ساختیم، آمریکایی ها می‌گویند فعالیت بانکی برای خرید واکسن آزاد است
2021-06-21T12:18:23+04:30
رئیس جمهور گفت: آمریکایی‌ها بعد از زمانی که می‌دانستند درباره ماسک نیاز نداریم و صادرکننده شده‌ایم و فهمیدند در واکسن تولیدکننده هستیم، تازه گفتند فعالیت با...

چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی

 چرا نظرسنجی موسسه "مِتا" درباره انتخابات ۱۴۰۰ به واقعیت نزدیک‌تر بود؟/گفتگو با سید مجید امامی
2021-06-21T12:18:22+04:30
موسسه مِتا در آخرین نمونه‌گیری خود از جامعه، میزان مشارکت را ۴۸.۲ و میزان آراء آیت‌الله رئیسی را هم ۶۰.۴ آرا اعلام کرده بود.  آماری که از سایر مرا...

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد
2021-06-21T12:01:39+04:30
مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه با توجه به انتخاب شدن سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران، گفت که امیدوار است همکاری های روسیه با ایر...

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد

مردم به آینده اقتصاد امیدوارند/ تحریم‌ها به زودی رفع خواهد شد
2021-06-21T11:58:21+04:30
رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ علیرغم مشکلات و جنگ اقتصادی، بیشتر شده است و مردم به آینده اقتصادی امیدوار هستند.

اتحادیه اروپا: بازگشت به برجام مهم‌ترین مساله است

اتحادیه اروپا: بازگشت به برجام مهم‌ترین مساله است
2021-06-21T11:48:21+04:30
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه امیدواریم انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران تلاش ها برای احیای برجام را متوقف نکند، تاکید کرد: بازگشت به ب...

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته و سرمایه‌ها به ایران سرازیر می‌شود

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته و سرمایه‌ها به ایران سرازیر می‌شود
2021-06-21T11:48:21+04:30
رییس جمهور گفت: ان شاءالله به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود و سرمایه‌ها به سوی ایران سرازیر می‌شود و امیدوارم که در دولت سیزدهم شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها با...

پیام تبریک شورای راهبردی روابط خارجی به رئیس‌جمهور منتخب

پیام تبریک شورای راهبردی روابط خارجی به رئیس‌جمهور منتخب
2021-06-21T11:35:03+04:30
شورای راهبردی روابط خارجی با صدور بیانیه‌ای با تبریک انتخاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حضور مردم در پای صندوق‌های را...

دیپلمات روس: نتیجه انتخابات ایران را مثبت می‌دانیم/ امیدواریم همکاری نزدیک دو کشور ادامه یابد

دیپلمات روس: نتیجه انتخابات ایران را مثبت می‌دانیم/ امیدواریم همکاری نزدیک دو کشور ادامه یابد
2021-06-21T11:35:02+04:30
مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه با توجه به انتخاب شدن سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران، گفت که امیدوار است همکاری های روسیه با ایر...

آغاز بهره ‌برداری و احداث ۱۰۲ طرح اقتصادی سازمان مناطق آزاد با فرمان رئیس جمهور

آغاز بهره ‌برداری و احداث ۱۰۲ طرح اقتصادی سازمان مناطق آزاد با فرمان رئیس جمهور
2021-06-21T11:35:01+04:30
بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۲ پروژه اقتصادی و زیربنایی در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور روز دوشنبه با فرمان رئیس جمهور و از طریق ویدئوکن...

وزارت امورخارجه حقوق رای دهندگان ایرانی را استیفا کند

وزارت امورخارجه حقوق رای دهندگان ایرانی را استیفا کند
2021-06-21T11:31:48+04:30
فراکسیون ایرانیان خارج کشور مجلس در بیانیه‌ای ضمن اعتراض به ضرب و شتم رأی دهندگان ایرانی در انگلیس ،استرالیا ونیوزلند از وزارت امورخارجه خواست، حقوق اتباع ای...

منابع مالی برای استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف تعیین شد

منابع مالی برای استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف تعیین شد
2021-06-21T11:31:48+04:30
نمایندگان مجلس، منابع مالی برای استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف با اولویت سابقه اشتغال را مشخص کردند.

لایحه برنامه هفتم توسعه تا پایان خرداد ۱۴۰۰ به مجلس ارائه شود

لایحه برنامه هفتم توسعه تا پایان خرداد ۱۴۰۰ به مجلس ارائه شود
2021-06-21T11:31:47+04:30
۴۵ نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار ارسال لایحه برنامه هفتم توسعه تا پایان خرداد ۱۴۰۰ به مجلس شورای اسلامی شدند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)