میرنیوز

حضور گسترده مردمی و جلوه پررنگ جوانان در صحنه‌ها موجب تحیّر دشمنان شده است

 حضور گسترده مردمی و جلوه پررنگ جوانان در صحنه‌ها موجب تحیّر دشمنان شده است 2024-02-10T15:40:54+03:30

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی طی بیانیه‌ای برای دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی باشکوه یوم‌الله 22 بهمن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: حضور گسترده مردمی و جلوه پررنگ جوانان در صحنه‌ها و میدان‌های انقلابی همیشه موجب تحیّر دشمنان ایران و انقلاب شده است، دشمنانی که لحظه‌ای از ایجاد شکاف بین آحاد ملت دست نمی‌کشند و اختلاف سیاسی، اختلاف‌نظرهای سطحی در جامعه را دستاویز اغراض تفرقه‌جویانه قرار می‌دهند.

 

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

متن دعوت اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از مردم انقلابی ایران به‌ویژه جوانان برای حضور گسترده در راهپیمایی سراسری 22 بهمن 1402

پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال 1357، معجزه‌ای الهی بود که در سایه ایمان و جوشش مردمی و رهبری حضرت امام خمینی (ره) به ثمر رسید. راهپیمایی عظیم مردمی، هر سال در 22 بهمن ، امتداد یوم‌الله پیروزی انقلاب اسلامی و نشانه‌ای آشکار بر ناکامی همیشگی دشمنانِ انقلاب بوده و خواهد بود.

بی‌تردید بینش و جوشش اسلامی و نوشوندگی ایمانی میان نسل‌های مختلف ملت مسلمان ایران در مسیر نورانی و قدسی انقلاب اسلامی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد انقلاب اسلامی است که روشنگر استقامت در راه و تداوم مسیر تا رسیدن به طلیعه قدسی خورشید ولایت عظمی [ارواحنافداه] و ره‌نامه فرداها و دلیلِ پویاییِ مردم ایران است.

یکپارچگی و وحدت ملت و عبور از گردنه‌ها به سمت قله‌ها:

حضور گسترده مردمی و جلوه پررنگ جوانان در صحنه‌ها و میدان‌های انقلابی همیشه موجب تحیّر دشمنان ایران و انقلاب شده است، دشمنانی که لحظه‌ای از ایجاد شکاف بین آحاد ملت دست نمی‌کشند و اختلاف سیاسی، اختلاف‌نظرهای سطحی در جامعه را دستاویز اغراض تفرقه‌جویانه قرار می‌دهند؛ هرساله جهانیان، شاهد واپاشی تلاش‌ها و محاسبات دشمنان ملت و نظام در مواجهه با پرتو جلوه همیشگی ملت انقلابی در راهپیمایی روز بزرگ انقلابی و ملی 22 بهمن هستند یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ [آیه 8/سوره مبارکه صف]، بی‌تردید حضور آحاد ملت ایران انقلابی در این روز نشانگر غلط‌بودن محاسبات و خنثی‌شدن هرساله سازوکارها در دستگاه محاسباتی دشمن است؛ راهبرد بزرگ ملی ایرانیان مسلمان در مشارکت در همه ارکان تصمیم برای خود و تمسک به وحدت کلمه موجب متلاشی‌شدن همه راهبردهای دشمن در جداسازی مردم از نظام، شده است و از سویی دیگر گرایش ذاتی «نظام‌انقلابی» به مردم و کمک‌های خدای متعال به دست مردم تحت مسیر منوّر ساختار پیش‌رونده امت و امامت باعث خنثی‌شدنِ دشمنی‌ها و رشد ایمان و امید به آینده و حرکت به سمت قله‌ها و عبور از بزنگاه‌هاخواهد بود؛ ازاین‌رو در ایران اسلامی نا‌امیدی همواره در شکوهِ مشارکت و پرتو ایمان و همدلی ملی رنگ می‌بازد و امید به آینده پرابهت ایران اسلامی، رنگ واقعیت می‌گیرد.

پیام راهپیمایی برای انتخابات‌های پیشِ ‌رو:

راهپیمایی امسال هم می‌تواند مثل همیشه، تجلیِ زیبای پیوند میان امام و امت در مسیر تعالی کشور و نمودار روزهای بسیار درخشان انقلاب و کشور با حضور گسترده مردم و جوانان در‌ تجدید عهد با امام راحل (ره) باشد، هر حضور مردمی، مطالبه و تأکید روزافزون بر ارزش‌های فطریِ انقلاب و نیز یادآور ضرورت تلاش مضاعف مسئولین کنونی و تذکر مسیر حقیقی به تمام کسانی که به عنوان انتخاب‌شونده در انتخابات پیش‌رو در حال تلاش هستند تا برای تحقق اهداف و پیمودن مسیر ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تلاشی روزافزون کنند؛ ازاین‌رو تحول، اصلی‌ترین راه دستیابی به حقیقت نظریه نظام انقلابی و تمرکز بیش‌ازپیش بر جامعه‌پردازی اسلامی لازمه اقدامات خرد و کلان عالمانه و شجاعانه برای حل مسائل انباشته ناشی از فاصله‌گرفتن در برخی برهه‌ها و زمان‌ها از روحیه انقلابی و راهی برای جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی و غفلت‌های احتمالی است.

میدان‌داری راهگشای نسل نو در امتداد انقلاب اسلامی:

حضور پرشور جوانان در 22 بهمن، مصداقی عینی از میدان‌داری مبتکرانه و راهگشای نسلِ نو در تداوم حضور متعهدانه در مسیر انقلاب اسلامی است. این شور و اشتیاق، نشانگر اعتقاد راسخ جوانان به بنیان‌ها و آرمان‌های انقلاب است؛ ازاین‌رو جوانان با نقد روندها و روش‌های ناهمگون با آرمان‌ها، به برخی مسئولین و صاحبان حرف‌های بی‌عمل گوشزد می‌کنند که باید شنوای نقدها باشند که نقد همانا، نعمت خدا است.

جوانان، با الهام و روحیه‌گرفتن از تأکید بیانیه گام دوم انقلاب بر آن‌ها، به دنبال حرکت استکمالی در مسیر آرمان‌ها هستند. جوشش انقلابی ملت، پشتوانه‌ای قوی برای این حرکت است و جلوگیری از رکود و خموشی، رسالتی است که جوانان بر دوش خود احساس می‌کنند. آینده انقلاب اسلامی در دستان جوانان است. نسلی که با خلاقیت، نوآوری و روحیه انقلابی خود، مسیر پیشرفت و تعالی ایران اسلامی را هموار خواهد کرد.

پرهیز از محافظه‌کاری و دعوت به انقلابی‌گری پیام حضور همیشگی مردم و بخصوص جوانان:

«کاهش فرهنگ نقد و نقدپذیری» حرکتی محافظه‌کارانه و غیرانقلابی است، باید با مشارکت مردمی و تبیین روح و عقل‌افزای حضور منسجم و آگاه، زنگ خطر بیزاری از محافظه‌کاری‌های بیهوده به صدا درآید. غلبه رویکردهای دیوانی بر اصالتِ انقلابی، خاری در چشم نسل جوان انقلابی و ضد «نظریه نظام انقلابی» است.

کم‌توجهی به اصل عدالت، ریشه بسیاری از نابسامانی‌ها در عرصه‌های حیات ملی و لایه‌های حاکمیتی است. نگاه‌های لیبرال و غیرانقلابی و سیطره گفتمانی «نظم سکولار» بر اذهان مدیران و کارگزاران، آفت جان انقلاب‌ها از جمله انقلاب اصیل و اسلامی مردم ایران است که می‌بایست با بازگشت و به عمل آوردن توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم و در جهت رفع همه این اشکالات اقدام کرد؛ بی‌تردید پیوند و حضور مردمی می‌تواند به سریع‌ترین شکل ممکن رافع هرگونه دوری از مکتب امام [ره] در اذهانِ کم‌اطلاع یا درمان‌کننده کم‌ترین انحراف ممکن باشد.

دعوت دوباره اندیشگاه برای شرکت در راهپیمایی عظیم مردمی:

اندیشگاه بیانیه گام دوم ضمن دعوت از همه ایرانیان عزیز که دغدغه استقلال و عزت کشور را دارند، به‌ویژه جوانان، برای حضورِ حداکثری در صحنه‌ها و کنشگری‌های ملّی به‌خصوص حضور در راهپیمایی 22 بهمن 1402، در راستای تحقق مطالبات جوانان انقلابی خود را ملتزم به اقامه علمی، گفتمانی و عملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانسته و با امت انقلابی و امام حکیم امت پیمان می‌بندد که از هیچ کوشش اندیشه‌ورزانه و مطالبه‌گرانه‌‌ای برای افزایش و بهبود مشارکت آگاهانه ملت در ابعاد مختلف حضور از جمله انتخابات پیش‌ِ رو و احقاق اهداف بیانیه دریغ نورزد و با همفکری و همدلی همه صاحب‌نظران به‌ویژه نخبگان جوان در پرتو هدایت حکیمانه ولی‌فقیه و با جهاد تببین و دعوت و پی‌گیری برای آزاداندیشی و فکرورزی به تکوین نظری و عملی «نظریه نظام انقلابی» همت گمارد و خود با الهام و ابرام بر فضای ترسیمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مجاهدانه تلاشگر حقیقی در مطالعه و مطالبه تحول در راهبردها و راه‌کنش‌ها و منادی پیگیرِ توصیه‌های بیانیه باشد.

اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
21 بهمن 1402 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

استفاده سپاه از منورهای مه‌شکن برای یافتن رئیس‌جمهور

 استفاده سپاه از منورهای مه‌شکن برای یافتن رئیس‌جمهور
2024-05-20T00:18:33+03:30
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر اعزام یگان‌های استانی و تیپ ویژه صابرین برای عملیات جستجوی رئیس جمهور و هیئت همراه، از منورهای مه‌شکن برای یافتن آنها ا...

تماس تلفنی رشید با مخبر: برای سلامتی رئیسی دعا می‌کنیم

 تماس تلفنی رشید با مخبر: برای سلامتی رئیسی دعا می‌کنیم
2024-05-20T00:18:33+03:30
رئیس جمهور عراق در گفتگو با محمد مخبر گفت: برای سلامتی رئیس جمهور ایران نماز و دعا می‌خوانیم و امیدواریم هر چه زودتر ایشان از این حادثه با صحت و سلامت عبور ...

پوتین اخبار حادثه بالگرد رئیسی را با حساسیت دنبال می‌کند

 پوتین اخبار حادثه بالگرد رئیسی را با حساسیت دنبال می‌کند
2024-05-20T00:18:32+03:30
دستیار ویژه پوتین در تماس با معاون اول رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور روسیه با حساسیت فوق العاده اخبار سانحه بالگرد رئیس جمهور ایران را دنبال می‌کند.

پیام حداد عادل در پی وقوع حادثه برای رئیس جمهور

 پیام حداد عادل در پی وقوع حادثه برای رئیس جمهور
2024-05-19T23:25:32+03:30
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پی وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور پیامی صادر کرد.

ولایتی: برای سلامتی آقای رئیسی دعا می‌کنیم

 ولایتی: برای سلامتی آقای رئیسی دعا می‌کنیم
2024-05-19T23:25:32+03:30
مشاور رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: امیدوارم هرچه زودتر آقای رئیسی و هیات همراه ایشان به سلامت به آغوش ملت بازگردند.

حضور نیروهای تیپ ۲۵ نزاجا برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور

 حضور نیروهای تیپ ۲۵ نزاجا برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور
2024-05-19T23:12:13+03:30
تیپ ۲۵ تکاور نیروی زمینی ارتش برای کمک به جستجوی بالگرد رییس جمهور‌ در منطقه آذربایجان شرقی حضور یافت.

حسن خمینی: برای سلامتی رئیس‌جمهور دعای توسل بخوانید

 حسن خمینی: برای سلامتی رئیس‌جمهور دعای توسل بخوانید
2024-05-19T23:12:13+03:30
تولیت حرم امام خمینی(ره) درخواست کرد به امید ختم بخیر شدن این سانحه و سلامتی رییس‌جمهور و همراهان، دعای توسل خوانده شود.

انشاالله خبر سلامتی رئیس جمهور قلوب ملت ایران را شادمان کند

 انشاالله خبر سلامتی رئیس جمهور قلوب ملت ایران را شادمان کند
2024-05-19T23:12:12+03:30
سخنگوی شورای نگهبان نسبت به سانحه فرود سخت بالگرد رئیس جمهور واکنش نشان داد.

اجتماع مردم برای سلامتی رئیس جمهور در میدان ولیعصر(عج) تهران

 اجتماع مردم برای سلامتی رئیس جمهور در میدان ولیعصر(عج) تهران
2024-05-19T23:12:11+03:30
عده‌ای از مردم و دانشجویان برای دعا جهت سلامتی رئیس جمهور در میدان ولیعصر تهران تجمع کرده‌اند.

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:12:09+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

اعزام تیپ‌ صابرین سپاه برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور

 اعزام تیپ‌ صابرین سپاه برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور
2024-05-19T22:58:36+03:30
تیپ نیروهای ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه برای کمک به جستجوی بالگرد رییس جمهور‌ عازم منطقه شد.

روحانی: برای رئیس‌جمهور و همراهانشان آروزی سلامتی دارم

 روحانی: برای رئیس‌جمهور و همراهانشان آروزی سلامتی دارم
2024-05-19T22:58:36+03:30
رئیس جمهور سابق اظهار داشت: صمیمانه امید دارم آقای رئیسی هرچه زودتر به آغوش ملت بازگردند.

جلسه دولت به ریاست مخبر برگزار شد

 جلسه دولت به ریاست مخبر برگزار شد
2024-05-19T22:58:35+03:30
در جلسه امروز هیئت دولت، با دستور معاون اول اعضای جلسه مسئول پیگیری امور محوله شدند.

قالیباف: برای سلامتی آقای رئیسی و همراهان ایشان دعا کنیم

 قالیباف: برای سلامتی آقای رئیسی و همراهان ایشان دعا کنیم
2024-05-19T22:58:35+03:30
رئیس مجلس در پی حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور نوشت: برای سلامتی خادم‌الرضا علیه‌السلام، ریاست محترم جمهوری، جناب آقای رئیسی و همراهان ایشان دعا کنیم. خداوند ...

اینفوگرافی بالگرد حامل رئیس‌جمهور؛ بل ۲۱۲

 اینفوگرافی بالگرد حامل رئیس‌جمهور؛ بل ۲۱۲
2024-05-19T22:58:35+03:30
بالگرد حامل رئیس جمهور و هیئت همراه که ظهر امروز در مسیر بازگشت به تبریز در حوالی ورزقان دچار سانحه شد از نوع بل ۲۱۲ بود.

منصوری: دو نفر از بالگرد رئیسی با ما ارتباط گرفتند

 منصوری: دو نفر از بالگرد رئیسی با ما ارتباط گرفتند
2024-05-19T22:58:34+03:30
معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: با یکی از سرنشینان بالگرد رئیس‌جمهور و کادر پرواز ارتباط برقرار شده که نشان می‌دهد میزان سختیِ حادثه خیلی بالا نبوده؛ چون دو تن...

امام خامنه‌ای:امیدواریم رئیس جمهور به آغوش ملت برگردند

 امام خامنه‌ای:امیدواریم رئیس جمهور به آغوش ملت برگردند
2024-05-19T22:58:34+03:30
رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابراز تاثر از حادثه نگران کننده عصر امروز برای رئیس جمهور محترم و همراهان ایشان گفتند: امیدواریم خداوند متعال رئیس جمهور محترم و ...

درس علوم و معارف دفاع مقدس باید حضوری و الزامی باشد

 درس علوم و معارف دفاع مقدس باید حضوری و الزامی باشد
2024-05-19T20:32:01+03:30
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: درس علوم و معارف دفاع مقدس باید دو واحدی، مستقل، حضوری و الزامی باشد.

تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه در دستور کار مجلس

 تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه در دستور کار مجلس
2024-05-19T20:32:01+03:30
رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی ،آب ، منابع طبیعی و محیط زیست در تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی امروز ق...

درخواست پورابراهیمی برای برگزاری جلسه درباره بورس

 درخواست پورابراهیمی برای برگزاری جلسه درباره بورس
2024-05-19T20:32:00+03:30
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی امروز خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده برای بررسی وضعیت بازار سرمایه در هفته جاری شد.

ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران درباره سیل خراسان رضوی

 ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران درباره سیل خراسان رضوی
2024-05-19T20:32:00+03:30
رئیس مجلس گفت: ضروری است علاوه بر تسریع در رسیدگی به مجروحان حادثه سیل استان خراسان رضوی و پیگیری روند درمان کامل آنها، نسبت به جبران خسارت‌های وارد آمده به...

سخنگوی دولت: انتخاب ارکان داخلی مجلس با نمایندگان منتخب است

 سخنگوی دولت: انتخاب ارکان داخلی مجلس با نمایندگان منتخب است
2024-05-19T20:31:59+03:30
بهادری جهرمی گفت: قانون اساسی کشورمان متولی امور داخلی مجلس را مشخص کرده که در صلاحیت خود نمایندگان است و دولت همچون گذشته با مجلس در چارچوب اصول قانون اساس...

ارجاع تأسیس سازمان حفاظت قوه قضائیه به کمیسیون امنیت ملی

 ارجاع تأسیس سازمان حفاظت قوه قضائیه به کمیسیون امنیت ملی
2024-05-19T20:31:58+03:30
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با ارجاع طرح تأسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه جهت بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مواف...

سفر رئیس اقلیم کردستان به تهران و هیاهوی غرب

 سفر رئیس اقلیم کردستان به تهران و هیاهوی غرب
2024-05-19T20:31:58+03:30
قدرت نهفته و آشکار در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای ایران به‌گونه‌ایست که منجر به تنظیم مناسبات بر اساس عزت کشور خواهد شد. بدیهی است خروجی این دیپلماسی ایجاد امنیت...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T20:31:58+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

حضور ناو بالستیک‌زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا

 حضور ناو بالستیک‌زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا
2024-05-19T20:31:57+03:30
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: ناو شهید مهدوی برای نخستین مرتبه تا نزدیکی جزیره دیگو گارسیا که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، پیش رفت.

دهقان: یک‌ مرحله‌ای شدن انتخابات مجلس نیازمند بررسی است

 دهقان: یک‌ مرحله‌ای شدن انتخابات مجلس نیازمند بررسی است
2024-05-19T20:31:57+03:30
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: من نمی‌گویم که انتخابات باید یک‌مرحله‌ای شود اما این ایراد، , وارد است که یک فرد در مرحله‌ی اول، رای رأی بیشتری داشته و در مرحله...

سردار سلامی: اسرائیل چیزی جز منطق زور را نمی‌فهمد

 سردار سلامی: اسرائیل چیزی جز منطق زور را نمی‌فهمد
2024-05-19T20:31:57+03:30
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان عملیات وعده صادق از دید ما یک عملیات محدود بود."، عنوان کرد: هدف از این عملیات ضربه‌زدن به دو نقطه با تع...

اختصاصی | ۱+۳ گزینه مطرح برای ریاست مجلس خبرگان

 اختصاصی | ۱+۳ گزینه مطرح برای ریاست مجلس خبرگان
2024-05-19T20:31:57+03:30
اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در اولین جلسه ششمین دوره این مجلس انتخاب خواهند شد.

وحیدی: منتظر رسیدن نیروهای امداد به محل سانحه هستیم

 وحیدی: منتظر رسیدن نیروهای امداد به محل سانحه هستیم
2024-05-19T20:31:56+03:30
وزیر کشور گفت: رئیس‌جمهور با همراهان در مسیر برگشت با چند بالگرد بر بودند که یکی از بالگردها بر اثر بدی هوا و وضعیتی که در منطقه بوده، مجبور به فرود سخت می‌...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)