میرنیوز

بهادری‌جهرمی: سیاست دولت برای رفع ناترازی بنزین، غیرقیمتی است/ بودجه‌ی ناتراز قابلیت اجرا ندارد

 بهادری‌جهرمی: سیاست دولت برای رفع ناترازی بنزین، غیرقیمتی است/ بودجه‌ی ناتراز قابلیت اجرا ندارد 2024-02-06T15:27:35+03:30

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی بهادری‌ جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز با خبرنگاران طی سخنانی ضمن تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و گرامیداشت دهه فجر، بیان کرد: رییس‌جمهور در هفته گذشته سفر پربرکتی به استان هرمزگان داشتند و به‌همت دستگاه‌های دولتی و خصوصی در حوزه‌های مسکن، راه، انرژی، بهداشت و درمان طرح‌های مختلفی به افتتاح رسید.

وی افزود: پیرو فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با تولیدکنندگان در اولین جلسه دولت رییس‌جمهور تأکید کردند درخصوص اجرای این فرمایشات برنامه‌ریزی صورت بگیرد و محورهای مختلف این بیانات دسته‌بندی شد و تکلیف‌ها معین و ابلاغ شد.

سخنگوی دولت گفت: در این هفته اولین لبیک به فرمان اخیر مقام معظم رهبری صورت گرفت و بعد از 12 سال از تصویب ماده 24 قانون بهبود کسب و کار، هیات دولت با آیین‌نامه اجرایی این بخش از قانون موافقت کرد. این قانون در دست اجراست و بخشی از آن از سال گذشته عملیاتی شده است. این گام بزرگی برای تسهیل شرایط کسب و کارها خواهد بود و پیش از این نیز در این حوزه قدم‌هایی برداشته شده بود.

بهادری‌جهرمی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: مقررات گمرکی که از گلایه‌های فعالان اقتصادی بود، در این دو سال به نصف رسیده و زمان بررسی و پاسخ به استعلامات گمرکی نیز از 11 روز به حدود 6 روز کاهش یافته و سرعت در انجام فرآیندهای گمرکی مشاهده می‌شود. هم‌چنین افزایش سرمایه‌گذاری در مجموعه‌های تولیدی را داشته‌ایم و به‌عنوان مثال تامین ارز در حوزه صنعت و معدن نسبت به چهار سال گذشته حدود 63 درصد رشد داشته است. این آمارها در سایر حوزه‌ها نیز وجود دارد. 17 مرکز اقتصادی در کشور ها ایجاد شده تا تولیدات ما به بازارهای خارجی معرفی شود و امور تجاری را تسهیل کند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه دولت برای جذب نخبگان و حل مشکلات در این زمینه، عنوان کرد: در این دولت تدبیر مختلفی برای جذب نخبگان اندیشیده شده است؛ عضویت در هیات علمی یکی از مشوق‌های جذب است. با اراده و پیگیری خود دولت، مصوباتی داشتیم تا فرآیندهای جذب نخبگان در دانشگاه‌ها صورت گرفته و در زمینه بورسیه هیات علمی مصوباتی داشتیم که اجرا شده است. 160 نخبه در سال گذشته تحصیلی معرفی شدند و فرآیندهای جذب آنان در دانشگاه‌ها طی شده و مقدمات جذب نهایی شده و در مرحله تخصیص بودجه هستند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: فرآیندهای جذب نخبگان به این حوزه‌ها محدود نیست و در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان هم برنامه‌ریزی داشتیم و حمایت‌ها در این عرصه افزایش داشته است. تعداد این شرکت‌ها در این دو سال حدود سه برابر شده و تعداد شاغلین در این شرکت‌ها هم رشد داشته است.

بهادری‌جهرمی در پاسخ به سوالی درخصوص ناترازی بودجه، گفت: طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه و مکاتبات با مقامت رسمی، ناترازی به‌خاطر تغییراتی که در مجلس بر بودجه صورت گرفته، بیش از 400 هزار میلیارد تومان برآورد شده و این حداقلِ ناترازی است. این عدد بسیار بالایی است و شاکله کلی بودجه را به نوعی تحت تاثیر قرار داده و حدود یک‌پنجمِ کل بودجه مصارف پیش‌بینی شده که منابع برای آن پیش‌بینی نشده است. با تاکیدات رهبر انقلاب برای جلوگیری از کسری بودجه و نظرات اجماعی کارشناسان، انتظار می‌رود با همراهی و نگاه کارشناسی این موضوع را بازنگری و مورد اصلاح قرار دهیم. البته مراحل تصویب بودجه طی نشده و مراحل دیگری هست و از مجلس می‌خواهیم خط قرمز همه‌ی ما کنترل تورم و رشد اقتصادی 8 درصدی باشد. چنین بودجه‌ای به‌خاطر آثار تورمی قابلیت اجرا نخواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص رفع ناترازی در حوزه بنزین، عنوان کرد: ناترازی در حوزه‌ها به‌خاطر ناترازی بین تولید و مصرف است؛ البته مقداری نیز مصرف ما در انرژی بالا هست. سیاست دولت برای حل این ناترازی سیاست غیرقیمتی بوده و در همین راستا حرکت می‌کنیم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما دو مسیر را دنبال می‌کنیم و اولین راه، افزایش عرضه است؛ مثلاً در حوزه بنزین پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی با سرمایه‌گذاری 2.7 میلیارد دلاری به رشد تولید رسیدیم و 50 میلیون متر مکعب افزایش داشتیم. در تولید بنزین افزایش چشمگیری داشتیم و البته نرخ مصرف در کشور هم بالاست. ما تولید خودرو را به‌خاطر نیاز بازار افزایش دادیم و هم‌چنین متأسفانه به‌خاطر خودروهای فرسوده و استفاده از خودروهای تک‌سرنشین، مصرف بنزین بالاست.

بهادری‌جهرمی اظهار داشت: دولت هم‌زمان مسیر کنترل غیر قیمتی را دنبال می‌کند و پیگیر جلوگیری از قاچاق هم هستیم و این موضوع را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم تراز را حفظ کنیم.

وی گفت: در عموم سال تراز در حوزه بنزین وجود دارد و در اوج مصرف و یا ایامی که یک پالایشگاه در حال اورهال است، تلاش می‌شود تأمین بنزین از طرق مختلف صورت بگیرد و امیدواریم با تدابیر دولت در افزایش عرضه و مدیریت همگانی در اصلاح الگوی مصرف، به تراز مناسب در این حوزه برسیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص پروژه‌های برنامه‌ریزی شده برای افتتاح در دهه فجر، خاطرنشان کرد: حدود 2400 طرح و پروژه به ارزش 410 هزار میلیارد تومان آماده افتتاح شده و برخی از این پروژه‌ها در سفرهای استانی به افتتاح رسیده است. تمامی اعضای دولت در دهه فجر حداقل به یک استان خواهند رفت. این طرح‌ها در حوزه‌های مسکن، انرژی، بهداشت و درمان و سایر حوزه‌هاست.

بهادری‌جهرمی در پاسخ به سوالی درخصوص مصوبه مجلس برای افزایش تعطیلات آخر هفته، گفت: ما این لایحه را سال گذشته به مجلس دادیم و این صوبه، طبق لایحه دولت بوده است. هنوز مجلس جمع‌بندی نهایی را در این زمینه نداشته و باید منتظر جمع‌بندی صحن مجلس باشیم و آنچه قانون‌گذار تصمیم بگیرد، ما نسبت به آن اقدامات اجرایی را خواهیم داشت. در لایحه دولت تعطیلی پنج‌شنبه و جمعه مطرح بوده و باید منتظر ماند تا مصوبه چگونه خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص انتشار اوراق گواهی سپرده با 30 درصد سود،  عنوان کرد: بانک مرکزی با هدف تامین منابع مالی برای تولید و واحد‌های تولیدی و سرمایه در گردش، تا سقف 280 همت نحوی صادر کرده تا برای طرح‌های تولیدی گواهی سپرده با نرخ سود 30 درصد داشته باشند. استقبال خوبی صورت گرفته و تقریبا تمام اوراق خریداری شده و روش تأمین مالی موثری برای واحد‌های تولیدی بوده و کمک می‌کند نقدینگی هم کاهش یابد.

بهادری‌جهرمی درباره ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر حمله سایبری به زیرساخت‌های کشورمان، تصریح کرد: جنگ علیه ملت ایران در همه حوزه‌ها از جمله سایبری رخ می‌دهد و تروریست‌ها و حامیان آنها در این زمینه فعال هستند و می‌کوشند ظرفیت‌های خدمت‌رسانی به مردم را مورد حمله قرار دهند؛ مردم هدف این‌ها هستند. مجموعه‌های داخلی در تقابل با این حمله‌ها فعال هستند و اکثر قریب به اتفاق این هجمه‌ها کنترل و دفاع موثر می‌شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر برخی ادعاها درخصوص اطلاع دولت عراق از حملات آمریکا علیه مواضع ما در عراق و سوریه، تصریح کرد: بر خلاف ارتش تروریستی آمریکا که حدود 750 پایگاه نظامی در سراسر دنیا دارد، ما پایگاه نظامی در کشوری نداریم و  برخی مستشاران نظامی به دعوت کشورها در عراق و سوریه داریم؛ حمله اخیر آمریکا به عراق بوده و ما این اقدام را محکوم می‌کنیم و این نقض حاکمیت ملی عراق است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: جای سوال است که محل‌هایی مورد حمله آمریکا قرار گرفت که از آن محل‌ها با داعش مقابله می‌شد. نکته دیگر اینکه همزمان با حمله آمریکا، داعش هم حملاتی انجام داد؛ قبلاً آمریکایی‌ها گفته بودند که داعش مولد آمریکاست و این هماهنگیِ پدر و فرزند را نشان می‌دهد. ما این اقدامات را محکوم کرده و کنار دولت و ملت عراق برای مقابله با شقوق مختلف تروریست بوده و هستیم.

بهادری‌جهرمی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه دولت برای مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های نفتی، عنوان کرد: در این دولت نگاه به درون در زمینه پروژه‌ها جایگزین نگاه به بیرون شده است و پیرو صحبت‌های اخیر رهبر معظم انقلاب، دولت اهتمام ویژه‌ای به واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی دارد.

وی عنوان کرد: رئیس‌جمهور نیز دستور ویژه‌ای برای بازنگری رویکرد واگذاری پروژه‌ها به سمت آنکه هرچه بیشتر از بخش خصوصی استفاده شود. فرآیند مناقصات معمولاً 40 ماه طول می‌کشید اما در دولت سیزدهم 6 قرارداد برای توسعه 7 میدان نفتی و گازی به ارزش 4.5 میلیارد دلار منعقد، تنفیذ و عملیات اجرایی آن انجام شده است که در نتیجه آن 190 هزار بشکه به تولید کشور افزوده شده است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: همچنین 5 قرارداد برای 8 میدان نفتی و گازی به ارزش 14 میلیارد دلار تا پایان سال منعقد می‌شود که تقریباً در همه این قراردادها طرف حساب ما بخش خصوصی خواهد بود و در نتیجه این قراردادها ما انتظار داریم که 390 هزار بشکه نفت و 30 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید کشور افزوده شود.

بهادری‌جهرمی در پاسخ به سوالی پیرامون برنامه دولت برای کنترل بازار اظهار داشت: نگاه دولت برای کنترل بازار تشکیل وزارت بازرگانی است و لایحه‌ای در این زمینه برای مجلس ارسال کردیم و با طرح مجلس برای این کار هم موافقت داشتیم.  دولت لایحه تشکیل سازمان بازرگانی داخلی را برای نظارت بر بازار ارائه کرد. نگاه دولت این است که ساختارهای موجود برای نظارت بر بازار کفایت نمی‌کند و کارآمدی لازم را ندارد و نیاز به ساختار متمرکز و قوی و دارای ابزار و تشکیلات و سازوکارهای لازم است تا بتواند نظارت موثری بر بازار داشته باشد.

وی افزود: علیرغم این اقدامات دولت طرح‌ها و لایحه‌ها یا در مجلس به تصویب نرسید و یا مسکوت ماند و کار بازار معطل و روی زمین ماند.  نهایتاً رئیس‌جمهور تدبیر کردند که همه بخش‌های نظارت بر بازار در دولت زیر نظر وزارت صمت متمرکز شوند و در همین راستا وزیر صنعت معدن تجارت قائم مقامی در حوزه نظارت بر بازار منصوب کرد و به نوعی اختیارات به ایشان تفویض شد تا هماهنگ‌کننده و به نوعی انسجام‌بخش همه‌ی بخش‌های نظارتی بر بازار در همه بخش‌های دولت ویژه وزارت صمت باشد. در سطح ملی، محلی و استانی نیز همه بخش‌ها مکلف شدند همکاری لازم را با این مجموعه داشته باشند؛ البته دولت همچنان چشم انتظار تصویب لایحه وزارت بازرگانی در مجلس است.

سخنگوی دولت ادامه داد: علاوه بر این موضوعات، طرح‌هایی را به‌طور خاص برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در دستور کار خود قرار داده‌ایم. طرح فجر تا فطر یکی از این طرح‌هاست که بیش از 200 نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات از تولیدکننده تا مصرف‌کننده با در نظر گرفتن تخفیف‌های مناسب برای فروش در تمام نقاط کشور پیش‌بینی شده است؛ برخی از این نمایشگاه‌ها فعال شده‌اند و برخی طی روزهای آتی فعال خواهند شد و تا عید فطر ادامه خواهد داشت.

بهادری‌جهرمی در ادامه این نشست خبری اعلام کرد: در طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی در صورت استفاده از کالابرگ و خرید از سبد غذایی مورد تایید وزارت کار، 220 هزار تومان به ازای هر فرد به مبلغ 400 هزارتومان کالابرگ افزوده می‌شود و هر فرد می‌تواند تا 620 هزارتومان از کالابرگ استفاده کند.

وی درباره اقدامات دولت زمینه ایجاد اشتغال خاطرنشان کرد: دولت 6 مسیر را در پیش گرفته و  روش‌های استخدامی بر مبنای آزمون‌های فراگیر و عمومی را در دستور کار خود قرار داده است. سه آزمون فراگیر و هشت آزمون نیز به صورت اختصاصی برگزار شده که بیش از 120 هزار نفر ظرفیت استخدام این آزمون‌های استخدامی بوده است. گام دوم دولت برای ایجاد اشتغال، تسهیل شرایط خوداشتغالی است که مهم‌ترین اقدام صورت گرفته در این راستا را می‌توان تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار عنوان کرد.

سخنگوی دولت گفت: در حوزه اشتغال بخش خصوصی و برای دسترسی آسان و برابر آحاد جامعه، سامانه جستجوی شغل در وزارت کار فعال شد، در این سامانه فرصت‌های شغلی کارآفرینان بخش خصوصی در معرض دید عموم کارجویان قرار می‌گیرد؛ به‌ویژه مجموعه‌هایی که دولت حمایت‌های تسهیلات از آنان داشته از طریق این سامانه هدایت می‌شوند و جذب نیروی کار به‌صورت عادلانه انجام شود. بورسیه‌های شغلی و دولتی، جذب ویژه نخبگان در دستگاه‌های دولتی و حل مسائل پیش‌روی کسب و کارها دیگر اقدامات دولت برای افزایش اشتغال است. در این راستا بیش از 6500 کارخانه تعطیل و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشته‌اند که در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان هرمزگان، بیش از 600 کارخانه دیگر نیز فعال و به جمع صنایع خارج شده از رکود پیوستند.

بهادری‌جهرمی بیان کرد: با مجموعه اقدامات دولت در این زمینه، نرخ بیکاری از 10 درصد در ابتدای دولت به نرخ 7.6 درصد رسیده که کم‌ترین میزان نرخ بیکاری از سال 1384 به بعد است.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص اطلاعیه اخیر وزارت اطلاعات مبنی بر شناسایی جاسوسان موساد در 28 کشور جهان، خاطر نشان کرد: از مجموعه‌های امنیتی و اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان(عج) تشکر می‌کنیم که در عرصه‌های تقابل با دشمن همواره فعال هستند، اقدامی هم که اخیراً انجام شد نشان از موفقیت و پیشرو بودن دستگاه امنیتی کشور دارد. همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند، ما در یک جنگ ترکیبی با دشمن به‌سر می‌بریم و این جنگ ترکیبی علیه ملت ایران نیز تنها محدود به فضای رسانه و افکار عمومی نبوده و در حوزه‌های مختلف است. البته در عموم آنها ملت بزرگ ایران پیروز شده است.

سخنگوی دولت بیان کرد: یکی از محورهای این جنگ ترکیبی نیز اقدامات خرابکارانه‌ در حوزه‌های امنیتی بوده که نه‌تنها در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر هم عوامل آن از سوی دستگاه‌های امنیتی کشورمان شناسایی شدند. طبیعتاً در دیپلماسی امنیتی که دستگاه‌های امنیتی ما با حوزه‌های مختلف دارند، همان دستگاهی که شناسایی کرده توانمندی حقوقی و دیپلماسی امنیتی و اقدامات لازم برای مقابله با آنها را خواهد داشت.

بهادری‌جهرمی در پاسخ به سوالی درخصوص معافیت‌های مالیاتی، عنوان کرد: به‌عنوان مثال، کارمندان بخش خصوصی امسال تا سقف 13 میلیون تومان از مالیات معاف هستند و  بسیاری از معافیت‌های مالیاتی ضروری هستند و طبیعی است که کسی نمی‌پسندد از حقوق زیر 12 میلیون تومان یا از فعالیت اقتصادی خرد مالیات گرفته شود. یا اینکه به‌عنوان مثال امسال به درخواست دولت، تولیدکننده‌ها تا 7 درصد از مالیات معاف شدند و البته لازم است در برخی معافیت‌ها تجدیدنظر شود که سازمان مالیاتی در این زمینه در حال کار است. هم‌چنین در زمینه معافیت‌های گمرکی عمدتاً به کالاهای اساسی که به سفره مردم مربوط می‌شود و در زمینه دارو تجهیزات پزشکی، کاهش مالیات بر ارزش افزوده از 9 به یک درصد را در کالاهای اساسی داشتیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

تجاوز دشمن با پاسخ مهلک پدافند هوایی مواجه می‌شود

 تجاوز دشمن با پاسخ مهلک پدافند هوایی مواجه می‌شود
2024-04-14T14:25:50+03:30
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه کریدورها کاملا باز شده و پروازها در حال انجام است، گفت: اعلام می‌کنیم آسمان ایران در مقابل هرگونه...

جلسه نماینده اسرائیل با منافقین در آلبانی درپی حمله ایران

 جلسه نماینده اسرائیل با منافقین در آلبانی درپی حمله ایران
2024-04-14T14:25:50+03:30
در پی حمله تلافی جویانه شب گذشته ایران علیه رژیم صهیونیستی، یک مقام اطلاعاتی این رژیم برای انجام عملیات روانی در داخل ایران، با منافقین در البانی گفتگو کرده...

هشدار فرمانده کل ارتش به آمریکا: مداخله نکنید

 هشدار فرمانده کل ارتش به آمریکا: مداخله نکنید
2024-04-14T14:25:49+03:30
فرمانده‌کل ارتش گفت: به سردمداران آمریکا نیز هشدار می‌دهیم که اگر در حمایت از رژیم صهیونیستی بخواهند ورود و یا مداخله کنند، تمام پایگاه‌ها و منافع آنها اهدا...

۹۰ درصد نمایندگان جدید با آرزوهایشان وارد مجلس می‌شوند

 ۹۰ درصد نمایندگان جدید با آرزوهایشان وارد مجلس می‌شوند
2024-04-14T11:58:39+03:30
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: ۹۰درصد نمایندگان جدید مجلس واقعیت‌های مجلس را نمی‌دانند و با آمال و آرزوهایشان به مجلس می‌روند ولی آنجا که می‌روند پی می‌بر...

نامه به آملی‌ لاریجانی درباره طرح ساماندهی کارکنان دولت

 نامه به آملی‌ لاریجانی درباره طرح ساماندهی کارکنان دولت
2024-04-14T11:58:39+03:30
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در نامه‌ای به آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خواستار حضور نماینده هیات عالی نظارت در این کمیسیون درباره بررسی طرح سامان...

ایران متناسب با منافعش پاسخ رژیم صهیونیستی را خواهد داد

 ایران متناسب با منافعش پاسخ رژیم صهیونیستی را خواهد داد
2024-04-14T11:58:38+03:30
نائب رئیس مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ضمن تاکیدی که بر حمایت از معنوی از غزه دارد، حق انتقام را برای خود محفوظ می‌داند ولی نوع عمل را متناسب با منافع خودش...

تکذیب پیامکهای هشدار به نام سازمان پدافند غیرعامل

 تکذیب پیامکهای هشدار به نام سازمان پدافند غیرعامل
2024-04-14T11:58:38+03:30
سازمان پدافند غیرعامل پیامکهای ارسالی مبنی بر هشدار شرایط سخت و امنیتی در کشور را جعلی خواند و آنها را تکذیب کرد.

نیروی دریایی سپاه کشتی صهیونیستی را توقیف کرد

 نیروی دریایی سپاه کشتی صهیونیستی را توقیف کرد
2024-04-14T11:58:37+03:30
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک کشتی باری مرتبط با رژیم صهیونیستی را توقیف کرد.

حمله گسترده موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل آغاز شد

 حمله گسترده موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل آغاز شد
2024-04-14T11:58:36+03:30
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دقایقی پیش حملات همه‌جانبه خود علیه رژیم صهیونیستی را آغاز کرد.

تجمع مردم تهران در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل

 تجمع مردم تهران در حمایت از عملیات سپاه علیه اسرائیل
2024-04-14T11:58:36+03:30
مردم تهران در حمایت از حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رژیم صهیونیستی در مناطقی از پایتخت تجمع کردند.

شاهد۱۳۶؛ پهپاد انتحاری سپاه علیه اسرائیل را بشناسید

 شاهد۱۳۶؛ پهپاد انتحاری سپاه علیه اسرائیل را بشناسید
2024-04-14T11:58:36+03:30
یکی از مأموریت‌های پهپادهای انتحاری شاهد انهدام و یا اشباع سایت‌های پدافندی دشمن است تا موشک‌های بالستیک و سایر پهپادها بتوانند با گذر از سد سامانه‌های پداف...

اصابت ده‌ها فروند موشک سپاه به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی

 اصابت ده‌ها فروند موشک سپاه به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی
2024-04-14T11:58:36+03:30
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شلیک و اصابت ده‌ها فروند موشک بالستیک به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

ایران در صورت اقدام اسرائیل با شدت بیشتری تنبیه خواهد کرد

 ایران در صورت اقدام اسرائیل با شدت بیشتری تنبیه خواهد کرد
2024-04-14T11:58:35+03:30
حمله گسترده جبهه مقاومت از جهت‌های گوناگون به رژیم صهیونیستی فضای بسیار متفاوتی را در منطقه ایجاد کرده است.

ایران کدام پایگاه هوایی اسرائیل را هدف قرار داد؟

 ایران کدام پایگاه هوایی اسرائیل را هدف قرار داد؟
2024-04-14T11:58:35+03:30
پایگاهی که هواپیماهای اسرائیلی از طریق آن کنسولگری ایران را زدند، با موشک هدف قرار گرفت.

منبع آگاه: اسرائیل در صورت پاسخ بلا‌فاصله تنبیه می‌شود

 منبع آگاه: اسرائیل در صورت پاسخ بلا‌فاصله تنبیه می‌شود
2024-04-14T11:58:34+03:30
یک منبع آگاه گفت: پس از پایان عملیات تنبیهی ایران و جبهه مقاومت، اگر صهیونیستها بخواهند پاسخی بدهند قطعاً تنبیه بعدی «بلافاصله» و با شدت مضاعف خوا...

حمله چهاروجهی و پیچیده ایران به اسرائیل

 حمله چهاروجهی و پیچیده ایران به اسرائیل
2024-04-14T11:58:34+03:30
عملیات گسترده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اسرائیل پاسخی پیچیده چندوجهی و هوشمندانه به جنایات اخیر اسرائیل است.

شورای نگهبان: عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود

 شورای نگهبان: عملیات «وعده صادق» نمایش اقتدار نظام بود
2024-04-14T11:58:34+03:30
شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای از اقدام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله موفق به مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فل...

هشدار سپاه به آمریکا نسبت به هرگونه مشارکت در ضربه به ایران

 هشدار سپاه به آمریکا نسبت به هرگونه مشارکت در ضربه به ایران
2024-04-14T11:58:34+03:30
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه شماره ۲ خود به انهدام اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و هشدار به دولت تروریستی آمریکا نس...

سرلشکر باقری: عملیات «وعده صادق» با موفقیت کامل انجام شد

 سرلشکر باقری: عملیات «وعده صادق» با موفقیت کامل انجام شد
2024-04-14T11:58:33+03:30
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: این عملیات از نظر ما پایان یافته است و قصدی بر ادامۀ آن نیست و اگر رژیم صهیونیستی اقدامی علیه ما چه در خاک ما و چه در مراکز مت...

ناکامی پدافند اسرائیل مقابل عملیات ترکیبی ایران|گزارش

 ناکامی پدافند اسرائیل مقابل عملیات ترکیبی ایران|گزارش
2024-04-14T11:58:33+03:30
ساختار پدافند هوایی اسرائیل علی‌رغم تمام سرمایه‌گذاری‌هایی که برای آن شده بود، مقابل عملیات ترکیبی ایران شکست خورد.

سلامی: اقدام بعدی درصورت واکنش اسرائیل سخت‌تر خواهد بود

 سلامی: اقدام بعدی درصورت واکنش اسرائیل سخت‌تر خواهد بود
2024-04-14T11:58:32+03:30
فرمانده‌کل سپاه درباره عملیات وعده صادق گفت: گزارش دقیق، مستند و میدانی از اصابت‌ها تا این لحظه نشان‌دهنده این است که این عملیات با موفقیتی بیش از حد انتظار...

رئیسی: ماجراجویی جدید علیه ایران پاسخ سنگین‌تر خواهد داشت

 رئیسی: ماجراجویی جدید علیه ایران پاسخ سنگین‌تر خواهد داشت
2024-04-14T11:58:32+03:30
رئیس جمهور تصریح کرد: اینجانب به پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و به پشتوانه حمایت ملت سرافراز و نیروهای مسلح مقتدر ایران اسلامی تاکید می‌کنم که...

عموعابدینی خبر داد: جذب نخبگان در دانشکده‌های علوم و فناوری‌های راهبردی

 عموعابدینی خبر داد: جذب نخبگان در دانشکده‌های علوم و فناوری‌های راهبردی
2024-02-26T06:00:56+03:30
معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ دستورالعمل ایجاد دانشکده‌های علوم و فناوری‌های راهبردی با رویکرد فرادانشکده‌ای خبر داد و گفت: ماموریت اصلی این دانشکده‌ها ج...

دوستی: لیست انتخاباتی «صدای ملت» مورد حمایت ۴ حزب اصلاح‌طلب است

 دوستی: لیست انتخاباتی «صدای ملت» مورد حمایت ۴ حزب اصلاح‌طلب است
2024-02-26T06:00:56+03:30
عضو فهرست انتخاباتی صدای ملت تاکید کرد: این لیست متشکل از اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و مستقلین بوده که از طرف چهار حزب اعتماد ملی، ندای ایرانیان، کارگزاران و اع...

داداش پور: دانشجویان دارای شرایط خاص مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند

 داداش پور: دانشجویان دارای شرایط خاص مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند
2024-02-26T06:00:55+03:30
رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در بازنگری آیین‌نامه شوراهای موارد خاص ضمن صیانت از مقررات آموزش عالی دانشجویان دارای شرایط خاص مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند.

تاکید هیات پارلمانی ایران بر توقف فوری جنگ در غزه

 تاکید هیات پارلمانی ایران بر توقف فوری جنگ در غزه
2024-02-26T06:00:55+03:30
هیات پارلمانی ایران در حاشیه مجمع مجالس آسیایی در آذربایجان با هیات های پارلمانی برخی کشورها همچون فلسطین، بنگلادش، سوریه و نایب رئیس مجلس قطر دیدار و گفت‌و...

جریمه ۶ تا ۲۴ میلیونی در انتظار کارکنان دولتی که در ساعت اداری تبلیغات انتخاباتی کنند

 جریمه ۶ تا ۲۴ میلیونی در انتظار کارکنان دولتی که در ساعت اداری تبلیغات انتخاباتی کنند
2024-02-26T06:00:54+03:30
یک جرم‌شناس گفت: اگر کارکنان دولت در ساعت اداری اقدام به تبلیغات اداری کنند به مجازات نقدی درجه ۶ موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی( بیش از ۶۰ میلیون ریال...

محصولی: بدنبال وحدت شاخص محور نیروهای انقلابی هستیم

 محصولی: بدنبال وحدت شاخص محور نیروهای انقلابی هستیم
2024-02-26T06:00:54+03:30
دبیرکل جبهه پایداری گفت: همچنانکه قبلاً در مورد مراحل چهارگانه وحدت نیروهای انقلابی مطرح کردیم در صورت امکان بدنبال فهرست واحد جبهه‌های انقلابی هستیم.

سرلشکر باقری: امنیت پایدار در شرایط پرتلاطم منطقه‌ای محصول رویکرد جامعه اطلاعاتی کشور است

 سرلشکر باقری: امنیت پایدار در شرایط پرتلاطم منطقه‌ای محصول رویکرد جامعه اطلاعاتی کشور است
2024-02-26T06:00:54+03:30
رئیس ستاد‌کل نیروهای مسلح تأکید کرد: امنیت پایدار در شرایط پرتلاطم منطقه‌ای و مواجهه با امواج تهدید و طمع دشمنان؛ محصول رویکرد جهادی، انقلابی و حرفه‌ای و هم...

وعده‌های نشدنی، به اعتماد مردم خدشه وارد می‌کند/ مشارکت آگاهانه در انتخابات، موجب هراس دشمن است| گفت‌وگو با محسن ردادی

 وعده‌های نشدنی، به اعتماد مردم خدشه وارد می‌کند/ مشارکت آگاهانه در انتخابات، موجب هراس دشمن است| گفت‌وگو با محسن ردادی
2024-02-26T06:00:53+03:30
جامعه‌شناس سیاسی می‌گوید اگر کاندیداها بخواهند صادقانه صحبت کنند، باید با مردم همدلی داشته باشند و به جامعه بگویند «ما هم به اندازه‌ی شما دغدغه اصلاح ک...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)