میرنیوز

اکبر ترکان: توزیع ارز ۴۲۰۰تومانی تاریک‌ترین نقطه دولت آقای روحانی است

 اکبر ترکان: توزیع ارز ۴۲۰۰تومانی تاریک‌ترین نقطه دولت آقای روحانی است 2020-10-11T11:08:06+03:30

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، به نقل از فرهیختگان اکبر ترکان، مشاور اسبق رئیس‌جمهوری و عضو شاخص حزب اعتدال و توسعه است؛ وی در گفت‌وگو درباره فاصله‌گذاری اصلاح‌طلبان با دولت روحانی در آستانه انتخابات معتقد است: «اگر کسی از روی زرنگی این کار را می‌کند و می‌خواهد بگوید "کی بود کی بود من نبودم"، اسم این کار فریبکاری است، ما طرفدار دولت روحانی بودیم و از او طرفداری کردیم». مشروح این گفت‌وگو در ادامه آمده است.

با توجه به اینکه جریان‌های مختلفی در بدنه اصلاح‌طلبان از مجمع روحانیون تا کارگزاران و اعتدال و توسعه در سال 92 از روحانی حمایت کردند، تحلیل شما از فضای فعلی این جریانات پس از هفت سال کارنامه روحانی چیست و مهم‌ترین مساله گفتمانی اصلاح‌طلبان را در سال 1400 چه می‌دانید؟

گفتمان اصلاح‌طلبان را باید از کسانی بپرسیم که در این مورد صاحب‌نظر هستند، مثلا از کارگزاران یا طرفداران خاتمی، من نمی‌دانم که گفتمان آنها آیا گفتمان مشترک است یا هرکدام گفتمان‌های خودشان را دارند.

شما درباره گفتمان جریان خود اعتدال توسعه نظرتان چیست؟

اعتدال و توسعه هنوز به جمع‌بندی گفتمانی نرسیده است، درحال‌حاضر تکلیف اصلاح‌طلبان از نظر شورای نگهبان، معلوم نیست چراکه در انتخابات مجلس سال 98 اصلاح‌طلبان می‌گفتند که ما در اکثریت حوزه‌ها، کاندیدا نداشتیم و کاندیداهای ما ردصلاحیت شده است.

تکلیف اصلاح‌طلبان از نظر شورای نگهبان معلوم نیست

خاطرم هست که آنها اعلام کردند در 160 حوزه ردصلاحیت شدند، بنابراین انتخابات جنبه رقابتی بین گفتمان اصلاح‌طلبی و اصولگرایی ندارد و از این رو احتمالا دو یا چند اصولگرا با یکدیگر رقابت خواهند کرد. این موضوع این ذهنیت را به‌وجود آورده که آیا در انتخابات 1400 فردی از اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت می‌شود؟ به نظر من تکلیف این موضوع روشن نیست.

یعنی شما فردی مثل مجید انصاری و امثالهم را که در انتخابات 98 تایید صلاحیت شدند و شاخص جریان اصلاح‌طلبی بودند، به‌عنوان اصلاح‌طلب به‌رسمیت نمی‌شناسید؟

چرا، ولی در 160 حوزه ردصلاحیت و فقط در بعضی حوزه‌ها تایید صلاحیت صورت گرفت، بنابراین اگر قرار است در انتخابات سال آینده، این افراد ردصلاحیت شوند، طبیعتا رقابت بین اصولگرایان است.

اصلاح‌طلبان سال 92 درمقابل تفکر احمدی‌نژاد از روحانی حمایت کردند

پس شما یکی از مهم‌ترین مسائل اصلاح‌طلبان را ساختار انتخاباتی می‌دانید، اما سوال بنده مشخصا درباره حمایت اصلاح‌طلبان در سال 92 از روحانی است که کماکان هم ادامه دارد، چه دلایلی سبب شد به‌سمت روحانی بروید؟

بالاخره آن چیزی که تا قبل از روحانی جاری بود، خط‌مشی احمدی‌نژاد است؛ در مقابل خط‌مشی احمدی‌نژاد، روشن است که بسیاری از فکرهای سیاسی، طرفدار این بودند که از گفتمان رقیب احمدی‌نژاد دفاع کنند.

شاخص‌های جریان احمدی‌نژاد نیز واضح است، ایشان به‌جای توسعه شهرسازی معتقد به توسعه خانه‌سازی بود، یعنی اینکه شهرها بدون اینکه زیرساخت‌هایشان توسعه پیدا کنند و زیربناهایشان درست شوند، در آنها با طرح مسکن مهر خانه‌سازی شد. به‌نظر من مسکن مهر خانه‌سازی بدون شهرسازی است، بخش دیگر این بود که احمدی‌نژاد، به نظام صنعتی کمتر باور داشت و معتقد به نظام تولید کارگاهی بود. یعنی اینکه واحدهای کوچک اشتغال‌زا را حمایت می‌کرد و به‌دنبال تولید کارگاهی بود؛ تولید کارگاهی برمبنای تولید واحدهای کوچک زیر 50 نفر است و به تسهیلات آن، «زودبازده اشتغال‌زا» می‌گفتند که این تفکر صنعتی دوره احمدی‌نژاد، بر محور تولید کارگاهی درمقابل تولید صنعتی بود.

مسکن مهر نقاط مثبتی هم داشت

تفکر شهرسازی ایشان هم خانه‌سازی به‌جای شهرسازی بود، کمااینکه مسکن مهر این‌گونه بود که البته من نقاط مثبتی در مسکن مهر می‌بینم اما باید شهرسازی مقدم بر خانه‌سازی می‌شد که این‌طور نبود.

آیا این نقایص در دولت روحانی برطرف شد؟

این را که چگونه برطرف شد عرض خواهم کرد؛ بخش سوم انتقاد ما به احمدی‌نژاد موضوع یارانه مستقیم بود، درواقع آن چیزی که انتظار می‌رفت ما انجام دهیم اصلاح الگوی مصرف انرژی بود و قرار بر این بود که قیمت انرژی متعادل شود، نتیجه نهایی این کار منجر به کاهش شدت انرژی نشد، بنابراین هدفمندی یارانه‌ها در حوزه انرژی، منجر به کاهش شدت انرژی و کاهش مصرف انرژی و متعادل شدن آن نشد، بلکه منجر به یارانه نقدی شد.

بنابراین در حوزه شهرسازی، در حوزه نظام صنعتی و در حوزه انرژی ما انتقاداتی داشتیم اما در دولت روحانی، گفتمان شهرسازی به‌جای خانه‌سازی توسط آخوندی مطرح شد ولی آخوندی در اجرا موفقیت نداشت.

قرار بود او به توسعه شهرسازی و نظام شهری بپردازد و ضمنا مسکن مهر را هم تکمیل و رفع نقص کند چراکه مسکن مهر اشکالاتی داشت و من مسکن مهر را رد نمی‌کنم اما در این زمینه موفقیت آخوندی چشمگیر نبود.

درمورد نظام صنعتی به جای تولید کارگاهی، در دوره نعمت‌زاده موفقیت‌های نسبی به دست آمد، ولی در دوره شریعتمداری و پس سرپرست بعدی وزارتخانه، ما موفقیتی برای اینکه بتوانیم نظام صنعتی را تقویت کنیم نداشتیم. تقویت نظام صنعتی مستلزم این است که انجمن‌های صنعتی شکل گرفته و انجمن‌های صنعتی در تصمیمات مشارکت کنند و نظام کارمندی تصمیم‌گیر صنعت نباشد، بلکه نظام حرفه‌ای باید تصمیم‌گیر صنعت باشد. این موارد هنوز ترمیم نشده است، البته در دوره نعمت‌زاده تا حدودی ترمیم شد، ولی در دوره شریعتمداری و در دوره بعد آن این‌طور نبود، در حال حاضر وزیر جدید را هم نمی‌توان قضاوت کرد.

توزیع ارز 4200 تومانی تاریک‌ترین نقطه دولت آقای روحانی است

وضعیت مدیریت ارز در دوره روحانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

مدیریت نظام ارزی در دوره‌ای که ارز 4200تومانی را توزیع کردند، تاریک‌ترین نقطه دولت روحانی است چراکه ارز ارزان فروختن، خیانت به تولید داخلی است ومختص زمان فعلی نیز نیست. در ابتدای انقلاب ارز در بازار 11 تومان بود و ما ارز را به قیمت هفت تومان می‌دادیم، بعد ارز 70 تومان شد و ما همچنان آن را زیر قیمت ارز می‌دادیم، وقتی ارز 110 تومان شد ما ارز را 70 تومان می‌دادیم و این روند ادامه داشت تا وقتی که 900تومان بود اما دولت آن را 500تومان می‌داد، لذا ما همیشه ارزان‌فروشی ارز داشته‌ایم. ارزان‌فروشی ارز در هرحال ضدتولید ملی است و موجب تقویت واردات و شکست تولید داخلی می‌شود.

18میلیارد دلار ارز 4200 تومانی هنوز تعیین‌تکلیف نشده است

در دوره محمد شریعتمداری نیز 18میلیارد دلار ارز 4200 تومانی داده شده که هنوز تعیین‌تکلیف نشده و نمی‌دانیم که ارز به چه کسانی داده شده است. هنوز نمی‌دانیم این ارز که گرفته شده آیا به‌جای آن جنس هم وارد شده است یا خیر؟

سوال ما این است که اگر با این نرخ جنس وارد کردند آن را چند فروختند؟ اینها همان رانت‌هایی است که ثروت‌های بادآورده را می‌آورد. اگر فکر کنیم که یک نفر در آلمان ثروتمند است و احترام دارد، علت احترام به او این است که همه مردم می‌فهمند ثروت این فرد محصول کار و کوشش و صنعت و فناوری است و کسی فکر نمی‌کند بلیت این فرد برده و ثروتمند شده است، ولی در کشور ما اگر کسی ثروتمند شد، مردم نمی‌گویند او بابت لیاقتش ثروتمند شده، می‌گویند حتما کلاه کسی یا جایی را برداشته و حتما دولتی خریده و آزاد فروخته است و می‌گویند این جزء درآمد سالم نیست.

ارزان‌فروشی ارز در همه دوره‌های گذشته به ما لطمه زده است

صاحب سرمایه در ایران احترام ندارد، چراکه خیلی از کسانی که پولدار هستند از جنس صنعت و تکنولوژی و فناوری نیستند و از جنس کسانی هستند که این دلار 4200 تومانی را خریده‌اند و آزاد فروخته‌اند، بنابراین ارزان‌فروشی ارز در همه دوره‌های گذشته به ما لطمه زده است. اگر یک روزی اقتصاد ایران به وضع عادی برگردد، دوباره عده‌ای دنبال آزادفروشی ارز راه می‌افتند و ارزانی‌فروشی ارز به‌معنای بورژوازی تجاری است که ضدبورژوازی صنعتی است.

اگر کسی از روی زرنگی اشکالات دولت روحانی را نپذیرد فریبکار است

برخی اصلاح‌طلبان به‌نوعی با دولت روحانی فاصله‌گذاری می‌کنند و نمی‌خواهند هزینه حمایت از او را بپردازند، به‌نظر شما مردم چقدر این دور شدن را در آستانه انتخابات می‌پذیرند و واقعی می‌دانند؟

اگر کسی از روی زرنگی این کار را می‌کند و می‌خواهد بگوید کی بود کی بود من نبودم، اسم این کار فریبکاری است، ما طرفدار دولت روحانی بودیم و طرفداری کردیم و فکر می‌کنیم که مزایای بسیار بالایی نسبت به دولت احمدی‌نژاد داشته و دارد، اشکالاتش را هم باید سر جای خودش برای اصلاح آن بگوییم، آیا اگر اشکالات گفته نشود آیا اصلاح می‌شود، لذا باید اشکالات گفته شود تا اصلاح صورت بگیرد.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفاً بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

سینماها در پایان بهار چقدر بلیت فروختند؟

 سینماها در پایان بهار چقدر بلیت فروختند؟
2021-06-19T14:31:56+04:30
میزان فروش فیلم‌های اکران نوروزی سال ۱۴۰۰ که در پایان تعطیلات عید نوروز به حدود ۵۰۰ میلیون تومان رسیده بود، در آستانه فصل تابستان به حدود ۳ میلیارد تومان نز...

بلوغ بازیگری پژمان جمشیدی در «زیرخاکی»

 بلوغ بازیگری پژمان جمشیدی در «زیرخاکی»
2021-06-19T14:31:56+04:30
بلوغ بازیگریِ پژمان جمشیدی در «زیرخاکی» در سطحی قرار دارد که بسیاری از سکانس‌ها را یک‌تنه بالا می‌کشد و البته پینگ‌پنگ‌های عاطفی‌اش با ژاله صامتی ...

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

  چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-17T22:25:14+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

اینفوگرافیک | اعلام وضعیت ۱۱ بدهکار بانکی توسط قوه قضاییه

 اینفوگرافیک | اعلام وضعیت ۱۱ بدهکار بانکی توسط قوه قضاییه
2021-06-16T20:05:12+04:30
سخنگوی قوه قضائیه گفت است: اقدامات انجام شده در پرونده بدهکاران عمده بانکی صرفا بر اساس تدابیر قوه قضاییه و تلاش ضابطین بوده نه بانک مرکزی و سیستم بانکی؛ سی...

مجبور به همکاری با منوچهر هادی شدیم!/ گلزار و سیدی ادامه نمی‌دهند

 مجبور به همکاری با منوچهر هادی شدیم!/ گلزار و سیدی ادامه نمی‌دهند
2021-06-16T14:05:15+04:30
هومن کبیری تهیه‌کننده سریال «گیسو» یا همان «عاشقانه ۲» درباره همکاری اجباری خود با منوچهر هادی به عنوان کارگردان این سریال و چالش‌های پی...

تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است

 تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است
2021-06-14T22:18:34+04:30
معاون سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در هیچ کشوری واکسیناسیون دانش آموزان زیر ۱۸ سال انجام نشده، گفت: جهش های کرونایی تصمیم گیری حول بازگشایی م...

اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟
2021-06-14T15:12:06+04:30
ناو دنا در وهله اول به افزایش کمیت و کیفیت ناوگان جنوب و بهبود آمادگی رزمی کمک کرده و در ادامه، با وجود قابلیت تولید به تعداد مورد نیاز از این رده، امکان جا...

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!
2021-06-14T12:18:43+04:30
لیستی که به عنوان ابربدهکاران بانکی در مناظره انتخاباتی دست به دست شد، یا در زندان هستند یا فوت شده‌اند.

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

 چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-14T09:25:16+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)