میرنیوز

نمادسازی با اعداد و کل‌کل مجازی در شأن بازیکن و پیشکسوت نیست

 نمادسازی با اعداد و کل‌کل مجازی در شأن بازیکن و پیشکسوت نیست 2020-08-25T10:08:09+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، آقای خاص فوتبال ایران یا همان زیدان آسیا هنوز هم باصراحت و نه برای خوشایند کسی حرف‌هایش را می‌زند، از همان ابتدا هم همین اخلاق را داشت و اتفاقا به‌خاطر همین صراحت لهجه و بیان و البته خاص‌بودن اخلاقش، آقای خاص لقب گرفت همان‌طور که نحوه بازی‌اش در میانه میدان با پیراهن آبی به‌گونه‌ای بود که باعث شد او را زیدان آسیا خطاب کنند. این‌بار هم به بهانه درخشش او در آخرین دربی برگزارشده در جام‌حذفی که به‌واسطه گل‌هایش استقلال 3 بر صفر پرسپولیس را شکست داد تا یکی از شیرین‌ترین پیروزی‌های تاریخ آبی‌پوشان به ثبت برسد به‌سراغ مجتبی جباری رفتیم تا درباره آن دربی خاطره‌بازی کرده و نظرش را درباره دربی فرداشب که از همان سری رقابت‌ها برگزار می‌شود، بپرسیم. مثل همیشه سعی کرد نه نمایشی صحبت کند و نه جنجالی و بیشتر خواست در قالب درد و دل، مشکلات باشگاه استقلال در این چند سال را بیان کند. گفت‌وگو با پیشکسوت مطرح و شماره 8 سابق استقلالی‌ها را در ادامه می‌خوانید.

از آخرین دربی در جام‌حذفی که با برتری 3 بر صفر استقلال و با گل‌های شما همراه شد صحبت‌مان را آغاز کنیم. دیداری که هنوز خاطرات آن در ذهن هواداران تیم شما باقی است.

درمجموع شرایط تیم ما در آن سال‌ها بسیار خوب بود و ما بازیکنان درکنار همدیگر سال‌ها بازی کرده و هماهنگی خوبی داشتیم. نفرات خیلی خوبی کنار هم جمع شده بودیم و درنهایت باعث شد اتفاقات خوبی در دربی‌ها برای ما رخ دهد ازسوی دیگر پرسپولیس هم تیم خوبی بود و اصلا تیم دست و پا بسته‌ای نبود اما تیم ما هماهنگ‌تر بود و در شرایط روحی بهتری قرار داشتیم و همین موضوع باعث شد در ادامه بازی پرسپولیسی‌ها به‌خاطر 3 شکست قبلی با استرس بیشتری به کار ادامه دهند، البته ما هم استرس داشتیم که به‌مراتب کمتر از حریف بود و خدا را شکر توانستیم یک بازی خوب انجام دهیم و با موفقیت و پیروزی دیدار دربی حذفی را به پایان برسانیم.

از آن دیدار خاطره خاصی در ذهن‌تان باقی‌مانده است؟ هرچند به یاد داریم همیشه دربی‌باز بودید و در دربی‌ها عملکرد درخشانی از خود به نمایش می‌گذاشتید و برای شما دربی با سایر بازی‌ها تفاوت خاصی داشت.

صددرصد حساسیت‌های این مسابقه بیشتر از سایر دیدارها بود اما یکی از دلایل آن این بود که شرایط بدنی ما در آن سال بسیار خوب بود و به‌لحاظ بدنسازی شرایط خیلی خوبی داشتیم و به‌شخصه نیز با شرایط بدنی خوبی وارد مسابقات شده بودم تا جایی که در آن سال در بیشتر بازی‌ها اتفاقات خوب برای ما رخ می‌داد و برنده میدان را ترک می‌کردیم و من هم سال خوبی را داشتم.

اتفاقا پیروزی در دربی 120 دقیقه‌ای یعنی همین شرایط بدنی خوب.

بله، اما درخصوص دربی و شرایط بازیکنان باید بگویم برای ما شاید چنین اتفاقی بیفتد که در یک بازی خوب باشیم و در بازی بعدی شرایط خوبی نداشته باشیم، این درحالی است که در سطح اول اروپا کیفیت بازیکنان زیاد تغییر نمی‌کند و معمولا بازیکنان در یک سطح آمادگی بازی می‌کنند اما وقتی اسم دربی می‌آید از روی حساسیت تماشاگران به‌خوبی متوجه می‌شوید که این بازی چقدر برای شما مهم است و ناخودآگاه استرس و نگرانی به آدم وارد می‌شود و روی روند بازی و بازیکنان هم تاثیر می‌گذارد. در هر صورت شاید خوش‌شانس بودم و خدا هم لطف می‌کرد که می‌توانستم در بازی‌های دربی عملکرد بهتری از خود نمایش بگذارم. البته شاید خیلی‌های دیگری هم باشند که در دربی‌ها عملکرد به‌مراتب خوبی را از خود به ثبت رسانده‌اند اما چیزی که می‌ماند گل‌ها و تعداد گل‌هایی است که در دربی‌ها به ثمر رسیده و من هم این شانس را داشتم که در دربی‌ها گلزنی کنم تا این اتفاق در ذهن هواداران و مردم باقی بماند. با این حال شاید خیلی‌های دیگر هم در دربی‌ها عملکرد خوب و مثبتی داشتند اما چون گل نزده‌اند این موضوع باعث شده نام آنها کمتر در خاطره‌ها بماند.

در همین دربی آخر جام‌حذفی با دو گلی که به ثمر رساندید نمایشی بی‌نظیر داشتید.

اتفاقا یادم می‌آید قبل از بازی یک مقدار سرما خورده بودم ولی به هرحال به میدان رفتم و هرچقدر از زمان آغاز بازی سپری شد وضعیت من هم بهتر شد و درنهایت هم دو گل به ثمر رساندم و ما بازی را بردیم.

دربی جام‌حذفی آخرین دربی چهارتایی‌ها بود که باعث شد نماد 4 برای استقلالی‌ها از آن به بعد ایجاد شده و 4 هم عدد استقلال شود.

به‌شخصه هیچ‌وقت به فکر ساختن نماد و این چیزها نبودم و همیشه کارم را کردم و سعی می‌کردم تماشاگر خوشحال شده و تیم نتیجه بگیرد، حالا دیگران دوست داشتند با این عددها بازی کنند خودشان می‌دانند وگرنه برای من چنین اتفاقاتی در قواره‌های یک بازیکن نبوده و نیست که بخواهم چنین رفتاری را انجام دهم. تماشاگران می‌توانند برای خودشان کری بخوانند و اتفاقا هنوز هم جذابیت‌های فوتبال به همین چیزهاست که توانسته این لیگ را زنده نگه دارد در غیر این صورت دیگر چیزی باقی‌نمانده است. اگر بازیکن بخواهد در فضای مجازی به‌دنبال نماد و اعداد باشد که دیگر باید فاتحه فوتبال را خواند که البته فاتحه فوتبال هم خوانده شده است. ما آنقدر در فوتبال می‌توانیم کارهای درست انجام بدهیم که خدا می‌داند ولی بدبختی ما این است بزرگان ما که باید رفتار درستی از خود انجام دهند مثل بچه‌ها کار انجام می‌دهند که اصلا در شأن آنها نیست. من نه به این چیزها فکر کردم و نه به دنبالش رفتم بلکه معتقدم باید شرایط استقلال را بهتر کنیم آن‌هم از لحاظ ساختاری و کسب نتایج خوب و نباید به‌دنبال مسائل دیگر باشیم چون وقتی به این مسائل فکر می‌کنیم خواه‌ناخواه آن مسائل هم پیش می‌آید. تا زمانی که بزرگان باشگاه به‌دنبال آن هستند که در فضای مجازی برای همدیگر شاخ‌وشانه بکشند نشان می‌دهد که از لحاظ تفکر فوتبالی و حرفه‌ای‌بودن و سایر مسائل چقدر ضعیف هستیم. خدا را شکر همان زمان بازی‌مان را کردیم و تماشاگر هم خوشحال شده وگرنه نه من چیزی ساختم و نه کسان دیگر چیزی ساختند و همه ما کار می‌کنیم تا باشگاه موفق باشد.

یعنی الان باشگاه استقلال موفق نیست؟

خیر، الان باشگاه مهم است که موفق نیست و باید کار کرد تا شرایط را بهتر کرد.‌ به‌هم‌ریختن آن تیمی که ما در آن زمان داشتیم و از بین بردن آن کار آسانی نبود آن‌هم با نفراتی که باشگاه را شکل داده بودند اما با مدیریت‌های غلط و آدم‌های ضعیفی که آمدند شرایط تیم به‌هم خورد و الان باید فکر کنیم چه کاری می شود کرد. به‌شخصه اگر این وسط کاری از دستم بربیاید آن‌هم برای اینکه شرایط بهتر شود دوست دارم انجام دهم اگرهم نه دیگر نمی‌دانم چه بگویم. اما الان شرایط طوری است که همه به‌دنبال منافع خود هستند اما اگر روزی منافع باشگاه درنظر گرفته شود آن اتفاقات خوبی که تک‌تک اعضا، مدیریت و عوامل توقعش را دارند به وجود آمده و همه منتفع می‌شوند. اما اینکه بنشینم و ببینیم در آن لحظه نفع من چیست که بخواهم آن را انجام دهم وضعیت استقلال هم به همین شکل پیش می‌رود. وقتی به چنین جایی می‌رسیم بالاخره دلایلی دارد اگر اینها را ول کنیم و به‌سمت اعداد و فضای مجازی و سایر مواردی که برای تماشاگران هیجان ایجاد کند برویم تا آنها به‌به و چه‌چه کنند، مثل الان باید فاتحه فوتبال را خواند.

در زمان شفر قرار بود به‌عنوان دستیار او انتخاب شوید اما درنهایت این اتفاق نیفتاد و به‌تازگی هم این مربی آلمانی در یک مصاحبه دیگر کلی از شما تعریف کرده و به آن موضوع نیز اشاره کرده است.

در هر صورت گذشته‌ها گذشته، به‌نظر من مربی خارجی خواسته‌هایی دارد و خواسته‌هایش را واضح گفته و با مدیریت هم صحبت کرده است اما انگار دوست نداشتند ما در آن فضا حضور داشته باشیم. بالاخره باید خواسته‌های مربی را فراهم کرد اما اینکه برای دل خودشان و برای اینکه نظر 4 نفر دیگر را تامین کنند کار دیگری انجام دهند، نتیجه‌اش می‌شود که هیچ‌چیز برای تیم نیست و یعنی منافع شخصی ارجحیت دارد و ته آن هم نتیجه خوبی حاصل نمی‌شود. به اعتقاد من تمام کسانی که صداقت نداشتند و می‌خواستند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند واقعا عاقبت‌به‌خیر نشدند و هیچ‌کس را یادم نمی‌آید این اتفاق برایش افتاده باشد. بالاخره تاریخ یک روز همه‌چیز را نشان می‌دهد و کسی که در این مدت صادقانه کار کرده در ذهن مردم می‌ماند چون چیزی برای ترسیدن ندارد. در آن مقطع این اتفاق افتاد. من مطمئنم می‌توانستم تاثیر خوبی در باشگاه و تیم بگذارم و شفر هم این توانایی را در من دیده بود. در نشستی که با او داشتم متوجه شدم در این زمینه تحقیق کرده که من به درد تیم می‌خورم اما نمی‌دانم چرا وقتی مربی خارجی چنین درخواستی داشت، باشگاه از این اتفاق ممانعت کرد. هرچند من تا زمانی که در استقلال بودم سعی کردم با یک کیفیت خوب، اتفاقات خوبی را رقم بزنم.

و حتما مشکلات وجود دارد که همچنان نتایج خوب و قهرمانی‌ها سال‌هاست که به دست نمی‌آید.

باشگاه باید قبول کند مشکلاتی وجود دارد که این اتفاقات می‌افتد درحالی که به‌عقیده من، باشگاه باید از پیشکسوتان خود و آنهایی که در آن دوره فوتبال بازی می‌کردند به‌درستی استفاده کند اما اینکه همه دور باشند نمی‌تواند درست باشد‌. شما ببینید در بدنه بایرن‌مونیخ چه بازیکنانی حضور داشتند و الان جایگاه‌شان چیست. اما الان درکدام باشگاه ما این اتفاقات می‌افتد؟ مگر می‌شود وقتی فوتبال را کنار بگذاریم آنقدر از باشگاه‌مان دور باشیم. وقتی هم چنین اتفاقاتی می‌افتد نفراتی می‌آیند که شناخت درستی از فضای فوتبال حرفه‌ای ندارند و بازیکن را درست درک نمی‌کنند و نمی‌توانند او را همراهی کنند و خیلی از این مشکلات دیگر پیش می‌آید. بالاخره باید یک جایگاه و ساختار مناسب برای بازیکنان و پیشکسوتانی که به درد این باشگاه می‌خورند و شناخت از آن دارند وجود داشته باشد. این‌طور نیست که آدم با تعداد مخاطبان بخواهد جایگاهی پیدا کند. معتقدم یک بحث فنی وجود دارد و یک بحث شخصیتی و تاثیرگذاری و باشگاه باید ببیند کدام نفرات در کدام قسمت می‌توانند کمک کنند و این برمی‌گردد به آنکه آیا خود آن نفرات و مدیریت ثبات لازم را برای کار دارند یا خیر.

به نکته خوبی اشاره کردید، ثباتی که هیچ‌گاه در فوتبال و به‌خصوص استقلال در این سال‌های اخیر شاهد آن نبودیم.

مدیریت هم در آن مقطع برای دل و موقعیت خودش آن کارها را انجام داده و به‌یک‌باره تمام منافع باشگاه و هواداران را کنار گذاشت. الان با شرایطی که این موفقیت‌ها برای باشگاه پرسپولیس به دست آمده باید باشگاه استقلال مماشات را کنار بگذارد و نیاز است به یک باشگاه جدی و منسجم تبدیل شود و از نفرات تاثیرگذار استفاده کند، نه نفراتی که فقط حرف بزنند و فقط همراهی کنند یا آن کسانی که نگران موقعیت خود هستند. باید کسانی بیایند که بدانند چه می‌خواهند و چه کارهایی باید انجام دهند و حضور و عملکرد قوی و فعالی داشته باشند تا باشگاه از این وضعیت خارج شود، البته کار آسانی نیست برای اینکه باشگاه آن شکل لازم را بگیرد و باید چنین اتفاقاتی بیفتد. چه کسی فکرش را می‎‌کرد آن زمانی که ما بازی می‌کردیم جاهای دو باشگاه بخواهد این‌گونه عوض شود اما با همین سهل‌انگاری این اتفاقات پدید آمد و موفقیت‌ها به‌سمت باشگاه پرسپولیس رفته و این همه اتفاق، مشکلات مدیریتی و رفتارهای غلط به‌سمت استقلال بیاید، آن‌هم در یک مدت زمان کوتاه. با این حال به‌نظر من باشگاه استقلال می‌تواند درست شود و اقتدارش را به‌دست بیاورد اما با این رفتارها و این کارها خیلی سخت است که هرکسی بخواهد بیاید با یک کاور خودش را به هوادار نشان داده و همین می‌شود که ته آن هیچ موفقیتی به وجود نمی‌آید. درواقع تا اراده جمعی نباشد این اتفاقات نمی‌افتد، چیزی در آن سال‌ها بین بچه‌های ما بود و اگر در همان سال‌ها مدیریت بهتری وجود داشت با توجه به نفراتی که داشتیم حتما موفقیت‌های بیشتری به دست می‌آمد، ازجمله در لیگ قهرمانان آسیا اما این موارد به شکل دیگری در باشگاه پیش رفته که شاهد این اتفاقات هستیم.

الان هواداران دل‌شان برای مجتبی جباری تنگ شده و به‌قول خودتان شما هم دور از این فضا هستید. چه زمانی می‌خواهید به عرصه برگردید و دوباره به استقلال خدمت کنید؟

بالاخره من از خودم چیزی نشان دادم و توانایی‌هایی حتما بوده است. من سعی کردم در زمان بازیگری نه‌تنها بار خودم را ببندم بلکه به دیگر اطرافیانم هم کمک کنم و نمونه‌‌ای باشم برای حرکت روبه‌جلوی اطرافیان و در این مورد همیشه سعی کردم زیاده‌خواه باشم و بهترین اتفاق را رقم بزنم. الان در این شرایط فقط می‌توانم خودم را از لحاظ دانش مربیگری قوی کنم و در شرایطی که مهیاست کسب تجربه کنم تا در زمان لازم بتوانم وارد چرخه مربیگری شوم و با توجه به شرایط نیز هر لحظه امکان این انتخاب وجود دارد. با این حال همین‌جا اعلام می‌کنم اگر کمکی از دستم بربیاید دوست دارم در یک چارچوب مناسب برای موفقیت باشگاه استقلال انجام دهم آن‌هم بدون شوآف و شلوغ‌بازی. من نمی‌توانم به باشگاه بروم و بگویم چه کاری از دستم برمی‌آید اما مگر باشگاه چند نفر مثل ما را دارد که می‌تواند از آنها استفاده کند و نمی‌کند و چرا فکر می‌کنند کسانی که در باشگاه نبودند و فقط یک مدت بوده‌اند، می‌توانند فقط آنها کمک کنند درحالی که باید فوتبال روز را بشناسید و بفهمید که در زمین چه اتفاقی می‌افتد و خودت هم یک زمانی این کیفیت‌ها را در زمین از خودت نشان داده باشی. اگر اینچنین باشد دیگر چه بهتر می‌توان شرایط روز فوتبال را شناخت. اگر باشگاه دوست داشت از این شرایط استفاده کند من در خدمت هستم و مطمئنم می‌توانم به تیمم کمک کنم، اگر هم نخواهند که دیگر حرکتی از سمت من صورت نمی‌گیرد مبنی‌بر اینکه بخواهم صحبت و رایزنی انجام دهم. من همین هستم با همین توانایی‌هایی که از خودم نشان داده‌ام.

پس آماده‌اید رخت مربیگری را بر تن کنید.

درباره مربیگری هم باید بگویم سطح فوتبال ایران واقعا سطحی نیست که نتوانم به‌عنوان نفر اول کار کنم و اصلا این مدلی نیست. من این توانایی را در خودم می‌بینم که به‌عنوان نفر اول در بالاترین سطح فوتبال ایران کار کنم، البته تجربه در مربیگری را قبول دارم اما مطمئن باشید هیچ‌وقت در یک کلاس مربیگری، شما تبدیل به یک مربی نمی‌شوید اما فارغ از این صحبت‌ها علاقه من بیشتر از حد کلاس‌های مربیگری بوده و در این مورد تا جایی که توانسته‌ام یاد گرفته‌ام و فکر می‌کنم قسمت مهم موفقیت در این عرصه این است که من در این سطح بازی کردم و می‌توانم.

درخصوص بازی فرداشب و دربی 93 جام‌حذفی پیش‌بینی‌تان چیست؟

با تمام وجود دوست دارم استقلال در این شرایطی که وجود دارد نتیجه لازم را بگیرد چون فکر می‌کنم این باشگاه در کسب موفقیت در این سال‌ها خوب عمل نکرده است. بالاخره هر اتفاقی که باعث می‌شود تماشاگر خوشحال شود و موفقیت به دست بیاید را دوست دارم و امیدوارم در بازی فرداشب هم استقلال بهترین عملکردش را داشته باشد و یک نتیجه فوق‌العاده عالی بگیرد. به‌نظر من باشگاه استقلال از لحاظ کیفی بازیکنان خوبی دراختیار دارد تا جایی که حتی می‌توانست امسال قهرمان لیگ شود و الان هم می‌تواند قهرمانی جام‌حذفی را به دست بیاورد و با همین نفرات هر حریفی را شکست بدهد. امیدوارم این اتفاق فرداشب هم بیفتد و شب خوب بازیکنان باشد و استرس را از خود دور کنند و فوتبالی را که بلد هستند از خود نمایش دهند که اگر این اتفاق بیفتد به‌نظر من نتیجه لازم هم حاصل می‌شود.

منبع : فرهیختگان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

 «شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی
2021-05-30T10:55:38+04:30
دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دول...

اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال

 اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال
2021-05-30T10:42:18+04:30
دولت روحانی طی یکسال گذشته از نمایندگان مجلس ۹ کارت زرد دریافت کرده است که سهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تنهایی سه کارت زرد، وزارت خانه های صمت و نفت ه...

از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!

 از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!
2021-05-29T09:41:18+04:30
نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار نظر‌هایی در زمینه اقتصاد داشته اند که به همراه واکنش مردم به این نظرات، در این گزارش بررسی شده است.

اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم

 اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم
2021-05-29T09:01:17+04:30
براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، خواستن عذر مستأجر به دلیل نداشتن پول بیشتر ممنوع است، همچنین افزایش اجاره فقط تا سقف تعیین شده مجاز است.

اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست

 اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست
2021-05-26T15:28:09+04:30
بر اساس تازه ترین امار رسمی بانک مرکزی ، نرخ رشد نقدیگی در سال ۹۹ به ۴۰.۶ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد نقدینگی طی ۴۳ سال اخیر است.

چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟

 چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟
2021-05-26T11:54:39+04:30
حدود چهار ماه از آخرین وعده‌ مسئولان در رابطه با اعلام زمان تصمیم‌گیری هیئت پذیرش فرابورس به منظور خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد اما کماکا...

نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید

 نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید
2021-05-25T11:21:27+04:30
جلال ملکی گفت: حوادث آسانسور یکی از حوادث رایج شهرهاست و در تهران همه روزه چندین مرتبه حادثه آسانسور اعلام می‌شود.

اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند

 اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند
2021-05-25T09:08:06+04:30
درحالی در ایران سهم برق هسته‌ای در سبد برق کشور حدود ۱.۲درصد است که این میزان در فرانسه نزدیک به ۷۱درصد، در اوکراین و اسلواکی هرکدام نزدیک به ۵۴درصد و درمجم...

پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!

 پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!
2021-05-25T08:41:22+04:30
«بوتیمار» نه یک سریال طنز است و نه قرار است چیزی به داشته‌های مخاطب اضافه کند بلکه برعکس برخلاف نگاه متعالی شرعی ضمن تخطئه، تخریب و استخفاف وجهه و...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)